PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja alarmowa i brama na pilota - jak to zgrać?



mati76
11-12-2012, 12:56
witam

Zainstalowałem sobie w domu zestaw alarmowy Satela z centralą CA-10. Dodatkowo mam garaż z bramą sterowaną na pilota (Hormann z napędem Supramatic). Obecna konfiguracja alarmu nie pozwala mi na otwieranie bramy pilotem dopóki nie rozbroję alarmu. W drugą stronę jest trochę lepiej - dałem sobie 45 sekund na wyjazd zanim uzbroi się alarm ;) Chciałbym jakoś rozbudować instalację o elementy pozwalające na sterowanie (rozbrajanie i uzbrajanie alarmu) alarmem pilotem od bramy albo odwrotnie - sterowanie bramą pilotem od alarmu (który to musiałbym dokupić). Z drugiej strony dochodzi jakieś ryzyko podsłuchania kodu z pilota więc może rozbrajać z pilota tylko garaż a w garażu dać manipulator rozbrajający pozostałą część domu (kabel jest wyprowadzony)? Bardzo prosiłbym o jakieś wskazówki jak zgrać ze sobą instalację alarmową z bramą na pilota tak by było to wygodne i bezpieczne.

Marcin

Trociu
11-12-2012, 13:44
A nie masz możliwości zwłoki przy wejściu do budynku? Częste rozwiązanie przy czujce w wiatrołapie. Tak samo skonfigurować czujkę w garażu i spokojnie otworzysz bramę, wysiądziesz z auta i rozbroisz resztę. No chyba, że do głównej klawiatury daleko. Wtedy zrobić drugą w garażu.

mati76
11-12-2012, 14:06
Mam zwłokę przy wejściu do wiatrołapu, podejrzewam, że można też zrobić w garażu osobną strefę i tam też dać zwłokę. Zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem ale widzę też niebezpieczeństwo - ktoś kto będzie chciał ukraść mi coś z garażu, np rower, zdąży sobie na nim całkiem daleko uciec zanim ktoś zareaguje. Chyba, że bym ustawił krótki czas na wejście ale nie chodzi przecież o to by się stresować, że zegar tyka ;)