PDA

Zobacz pełną wersję : Salon z kinem domowym



Grajoo
12-12-2012, 11:41
Witam. Wraz z małżonką zastanawiamy się jak urządzić salon. Ma on 32 metry kwadratowe. Chodzi konkretnie o część rekreacyjną. Macie może jakieś telewizory godne polecenia? Nie muszą być telewizory 3D. Dodatkowo zastanawiałem się nad rozmieszczeniem głośników do tego telewizora. Czy dobrym pomysłem jest umieszczenie po 1 głośniku np w każdym rogu pokoju, dwóch przy telewizorze? Zastanawiam się czy efekt jest dobry
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi z radami

compi
12-12-2012, 23:40
Poczytaj najpierw i się zastanów ile chcesz wydać na to wszystko pieniędzy. Masz systemy kina 5.1 i 7.1. Tu już sam widzisz , że głośników masz więcej niż 4, chyba że priorytetem będzie muzyka, wtedy dwie porządne kolumny stereo będą bardziej wskazane. Salon ponad 30m2 wymaga już od wieszanych na ścianie kolumn porządnego dupnięcia. Jak poszukasz to będziesz wiedział, że jeśli ma to ładnie grać to kosztować 1000zł nie będzie(przerabiam właśnie temat poszukiwań u siebie). Stojących jest o wiele więcej na rynku. Ofertę TV masz w pełnej palecie przekątnych, rodzajów matryc i cen. Określ z jakiej odległości, ile osób i w jakich warunkach (okna) będzie oglądany TV, czy będziesz grał na konsoli(plazmy wtedy raczej odpadają) i czy potrzebujesz internet(wbudowane wifi i inne takie). Temat rzeka, zanim wydasz kasę warto poświęcić trochę czasu na lekturę.

pvo
13-12-2012, 10:35
Podepnę się do tematu i wtrącę swoje 3 grosze.
COMPI nadmienił te najważniejsze rzeczy. Zastosowanie w jakim bedzie wykorzystywany TV i kino domowe jest głównym warunkiem jego wyboru.
Wielkość tv nie ma znaczenia technologicznego, bardziej estetyczny i jaki chcesz miec.
Co do plazmy sie nie zgodze ze do gier sie nie nadają bo wg mnie są gdy im dostarczysz odpowiedni sygnał obraz jest żyletowany.
Osobiscie wole plazmy bo są tansze a obraz jest nie gorszy od najnowoczesniejszych tv led.
Jezeli masz zamiar uzywac tylko dekodera tv sat i ps3 czy xboxa to najzwyklejszy tv lcd czy plazma za gora 2k wystarczy. Wazne aby byl fullhd (bo niby w polsce nie ma jeszcze sygnalu w 1080p lecz kazdy tv przeskalowuje sobie obraz do nominalnej rozdziałki przez co wyglada ciut lepiej).
Kino domowe wg mnie nie warte jest zakupu do takiego użytkowania (chyba ze jeszcze ogladamy filmy w bd z dzwiekiem dts itp).
Ja posiadam zestaw 5.1 lg i planuje zakup lg 3d 50", własnie plazme bo w porownaniu do podobnej wielkosci leda trzeba dac 2 - 3 tys wiecej.
Korzystam z filmow bd a do tego mam podpiety komputer z dobrą kartą dzwiękową na którym gram.
Dzieki temu wykorzystuje sprzęt w miare jego mozliwosci w 100%

compi
14-12-2012, 07:27
Od razu napiszę czemu plazma je be do gier, szczególnie statycznych. Po prostu były częste przypadki wypalania tzw. powidoków(chyba nic nie pomyliłem). Niestety przy tego typu TV należy pilnować, aby np. nie leciał cały czas TVN24 bo jego logo może zostać już stałym elementem obrazu : ). Co do LG, sam czytam teraz recenzje i opinie 50PM670S lub 50PM680S. Jest robiony w Polsce, ale na rynek zachodni, stąd mała ilość w sklepach stacjonarnych, a jak już to często za ponad 5tysięcy. I tutaj ładna niespodzianka, bo w necie jest już za 2,800(electro....). Ma swoje wady, np jak ja to nazywam "pełne lustro" i wtedy bez ciemnych zasłon w oknach nie da redy : ).

pvo
14-12-2012, 10:08
Fakt, efekt lustra to zmora wszelkiej masci plazm. Nie wiem czy są produkowane w wersji antireflex a jezeli nawet to ich cena pewnie bedzie boska :)
Obecne plazmy juz w wiekszosci nie posiadaja efektu wypalania obrazu czyli mowiac po polsku element wyswietlany dłużej nie zostaje wypalony na stałe.
Do nie dawna jeszcze monitory lcd posiadały te wadę lecz już od dobrych kilku lat efekt ten w lcdkach został usunięty.
Wiekszosc plazm posiada własne usprawnienia niwelujące efekt wypalania. Niestety jest to jeszcze wada niektórych modeli, szególnie starszych.
Ja mimo to preferuje plazme miedzy innymi za cene względem jakości.
Wracając do tematu, wybór tv w gruncie rzeczy nie jest łatwy,szczególnie w sklepie gdzie tańsze modele "specjalnie" są ugarszane przez puszczenie im słabszego sygnału lub poprzez ustawienia na jak najsłabszą jakość przez co oglądając ten sam program czy film mamy wrażenie że sprzet za 5k jest dużo lepszy od analogicznego (pod względem zastosowanych technologii) tańszego odpowiednika.
Cuda i bzdury jakimi karmią potencjalnych nabywców pseudo specjaliści w sklepach rtv są nie wyobrażalne.Często sie z tym spotykam gdy znajomy prosi o wybranie dobrego a taniego sprzętu rtv czy komputerowego.

Grajoo
19-12-2012, 12:05
Bardzo, ale to bardzo dziękuję wam za odpowiedzi. Okazały się bardzo pomocne. Sprzęt już wybrałem, jak go rozstawię w gotowym salonie zrobię zdjęcie i wstawię na forum.
Pozdrawiam

Oslo88
04-01-2013, 20:01
Moim zdaniem nie ma sensu wydawać na kino domowe i telewizor więcej niż 3000 złotych, ponieważ elektronika ciągle się rozwija i coś co dzisiaj kosztuje 5 tys. złotych za pół roku będzie już o wiele tańsze. Najlepszym rozwiązaniem jest rozłożenie głośników przy każdym rogu z tym, że trzeba uważać na ich okablowanie.

compi
04-01-2013, 20:32
Kalkulować zakup wg cen na rynku to można tak w nieskończoność. Poniżej 3000 to tv do salonu w domu, gdzie przedział powierzchni to średnio 25-45m2, raczej dobrego (odpowiedniego) nie kupisz, a razem z kinem domowym to już w ogóle. Jakieś pierdziszonki na ścianie powiesisz, ale to będzie taka różnica jak przy radiach samochodowych kupionych za 100zł na bazarze, a 500zł od clariona czy alpiny.

pvo
04-01-2013, 20:37
I tak i nie.
Jezeli ktos ma zamiar uzywac tv tylko z dekoderem wg mnie bezsensu jest kupowanie jakiegokolwiek kina bo dzwiek emitowany z dekodera jest raczej slabej jakosci.
Dobry i duży tv lcd mozna smialo kupic za 1500zł z full hd a reszta to juz tylko bajery.
Zestaw za 3k mozna polecic komus kto chce ogladac programy z dekodera plus filmy na dvd tutaj kino wykorzysta się odpowiednio.
Przy takim wykorzystaniu tv led i kino z bd to wyrzucenie pieniedzy.
Najbardziej wymagający lub jak kto woli bogatsi użytkownicy mogą pozwolic sobie na zakup porządnego kina za ok 2500 plus duży nowoczesny z najnowszymi bajerami i technologią tv led 3d. Oczywiście tacy ludzie bedą oglądać głownie filmy na BD i od czasu do czasu programy tv.
Osobiscie uwazam ze kupienie drozszego leda za 5 - 6 tys tylko do cyfrowego polsatu to tak jak kupno smiglowca do latania do pracy.
Mozna tylko po co?
Dla szpanu? Nie warto bo tylko wyjdziemy na glupka przed kims komu chcemy zaimponowac a okaze sie ze roznica w obrazie na jego tv za 1500 jest żadna.

compi
04-01-2013, 20:51
Nie chcę wchodzić w polemikę, ale za 1500 to coś godnego uwagi do góra 42cali dostaniesz i to w megapromocji. Jaka odległość przy HD z ogólnodostępej cyfry jest wtedy zalecana? 2-2,5m? Ja z przekazu cyfrowego mam HD i porządny dźwięk. Bluray to nie jest, ale właśnie w Bluray każde porządne kino jest wyposażone i nie ma nawet o czym tu dyskutować. Jak ciąć koszty to już lepiej duży dobry, używany crt kupić : ). Sony miało zawsze porządne głośniki w swoich tv, nawet wtedy gdy już kineskopy nie były takie dobre jak kiedyś.

pvo
04-01-2013, 21:23
A co 42" to mało?
Wielu jeszcze ma 25" crt wiec przesiadka na takie cuś to jak skok w nadprzestrzen.
Osobiscie pretenduje 50" w zwyż gdyż mam duży salon, ale i 42-ką bym nie pogardził.
Wież mi kolego za 1500 mozna kupic dobry tv, wcale nie musi to byc super hiper nowy sprzęt z nic nie wartym smart tv i innymi pierdołami.
Ja mam kino 5.1 lg z dvd i nagrywarke bd gdyz taniej mnie to wyniosło a wszystko leci z kompa przez hdmi i optyka.
Tv nie oglądam (choc mam w domu dwa dekodery) bo nic wartosciowego tam nie ma.
95% moich filmow to 1080p, a mam ich około 250 szt.
Mam 50" plazmę od LG 3D ktorą kupilem za 2800.
Mam kolegę który wydał przede mną 3.400 na lcd'ka samsunga 37" tylko po to żeby mieć internet w tv i ładniejszy design.
Mnie tam sie moj tv podoba po za tym jakość w obrazie jest taka sama.
Obydwa po puszczeniu im filmu full hd generują jak dla mnie i kolegi identyczny obraz, więc kto wg ciebie zrobił lepszy zakup?
Osobiscie uwazam zakup tv za 3tysie do dekodera za wyrzucenie pieniędzy.
Prawdziwej żylety w fullhd z dekodera nigdy na tym nie ujrzysz a za nim w polsce będą nadawać w 1080p 60 fps to troszkę minie.
Ja głównie gram i przeglądam internet więc dla mnie tv bez aktywnego 3d za 1500 to ciut mało ale dla rodziców , a taki mają to aż nadto.

witu102
04-01-2013, 21:31
Ja osobiście używam sprzętu do oglądania TV z dekodera głownie full HD i filmów z dysku centralnego też w większości 7201080p, TV kupiłem Samsung UE40C6600 i zestawu głośników Logitech Z-5500, cena całości około 3,1k (TV 2,2k+ głośniki 0,9k) moim zdaniem spełnia warunki jakie temu zestawowi postawiłem, pokój 22m2 w bloku.
Internet w TV to wbrew pozorom fajna sprawa bo masz przede wszystkim uPnP czyli oglądasz filmy z dysku sieciowego, masz skype'a, ipla tv, tvnplayer i samsung oferuje sporo różnych aplikacji do zainstalowania. Niby bajer, ale jak jest to się korzysta.

pvo
04-01-2013, 21:46
Dla mnie net w tv jest zbedny gdyz uzywam pc z tv.
Wg mnie jak ktos planuje uzywanie laptopa tylko do internetu to lepiej kupic tv z netem.
Mam wielu znajomych ktorzy mają laptopy na ktorych spokojnie mozna grac a mulą je fejsbukiem i czasem YT.
Laptopa kupili bo malo prady zuzywa a i tak w domu lezy, katujac baterie.Tv z netem jest lepszym rozwiazaniem .
Przepłacanie jednak za to gdy nie mamy nawet internetu to głupota.
Często chodząc po sklepach z rtv widzę pary szukające fajnego dla niego i ładnego dla niej tv. Bystry "doradca" (czytać wciskacz drożyzny)
odrazu ich wylapuje i proponuję nie najnowszy lecz i tak "wypaśnięty" sprzęt za 3,500 - 4,200 zł.
Opisuje "zalety" i co w nim takiego super a ja juz smieje sie pod nosem.
Najpewniej kupią taki sprzęt postawią w salonie i wezmą N'kę z pakietem HD i tyle ten tv bedzię widział.
Pół biedy jak maja PS3 czy Xboxa a jak nie ma nic, nawet wifi?
To sobie można jak babcie wczesniej kwiatuszków nastawiać i cieszyć sie z "najdroższej półki pod kwiatki" czy inne pierdoły.

compi
04-01-2013, 23:21
A co 42" to mało?...............


Zdecydowanie i już wyjaśniłem czemu. Używki faktycznie można znaleźć, ale nie o tym raczej tu próbujemy dyskutować, tylko o tym jak dobrać odpowiedni sprzęt do salonu. Mam fajne głośniki logitecha do kompa, ale w życiu bym nie wpadł, żeby je próbować podłączyć do kina domowego. Poza tym brakuje mi też wtedy chyba jednego centralnego głośnika i w sumie to w ogóle filmy z laptopa tez pójdą. Powtórzę, średnie kino domowe dzisiaj ma bluray i to już powinno kierować naszymi zakupami w temacie tv. Z 3-5m na 42 calach szału nie będzie.

pvo
05-01-2013, 15:05
Wcale nie używki tylko na wyprzedażach, choć nie są to najnowsze modele,ale dla 90% użytkowników są aż nadto.
Nie twierdzę że głośniki komputerowe są dobre jak kino domowe (sam takich używałem firmy Creative a teraz mam porządne kino LG)
choc wcale ich podpięcie nie jest łatwe.
Kwoli ścisłości głośników komputerowych nie da się podłaczyć do kina domowego tylko podłaczyć je zamiast, ponieważ nie wiem jak bez cięcia wtyczek (pc ma zazwyczaj jack 3,5mm a wejscia na amplitunerze to chinch), po za tym żaden głośnik kompuetrowy nie pochodzi długo (jeżeli w ogóle) na amplitunerze gdzie wyjscie na satelitke, centralny czy bas jest o mocy 10krotnie większej,
Zgodę się że średnie kino jakie można kupić ma odtwarzacz BD tyle tylko że takie samo (podobnej mocy, z obsługą różnych technologii dzwięku) z dvd będzie tańsze o kilkaset złotych.
Kupowanie na wyrost i przepłacanie za coś czego w większości ludzi nie będzie używać tylko po to by je mieć jest bezsensownym traceniem pieniędzy.
Odtwarzacz BD moze już nie jest taki drogi jak kiedyś ale nadal jest drogi ,a filmy na odpowiednich nośnikach już są drogie do analogicznych dvd i bardzo wielu ludzi nie kupi ich gdyż wolą gó...wnianego divix'a czy posiadają zbiór dvd.
Nie wiem jaki masz kolego salon ale u mnie wiele lat stał 25" crt na 35m2 salonie i było dobrze. Teraz sam mam 50" w pokoju 18 metrowym a rodzice 42" w salonie. Pewnie że i 80" by był mały jak ktoś ma takie zacięcie do oglądania na dużym ekranie.Mi póki co 50-tka wystarczy a przesiadłem sie z 24" monitora co dla wiel jest jeszcze SF przy komputerze póki co.

compi
05-01-2013, 15:32
Mam salon 30m2 a tv stare CRT 29 cali grundiga. Przeczytałem już chyba wszystko na ten temat i szykuję się do zakupów. Gdybym miał kupować dla siebie 42 cale i nie oglądać z bluraya to wolałbym zostać przy tym co mam, a więc zwykłe DVD podłączone do porządnej wieży. Faktycznie po co przepłacać?

pvo
05-01-2013, 23:57
Tez racja.W sumie po za powierzchnia ogladanie nie wiele zyskujesz.
Obraz cyfrowy nawet na starym crt dobrze wyglada.

Pepeg z Gumy
07-01-2013, 14:50
Prawdziwej żylety w fullhd z dekodera nigdy na tym nie ujrzysz a za nim w polsce będą nadawać w 1080p 60 fps to troszkę minie.
.
Nie wiem czy epatujesz hasłami, czy oczekujesz rzeczy niemożliwych?
Która tv nadaje programy w standardzie 1080p60 ? Nawet Blue Ray nie jest w stanie tego osiągnąć, więc po co .
Przesyłanie zwiększone o jedną zaledwie klatkę z 1080p24 na 1080p25 daje już efekt tego, co uzyskamy stosując 1080i50 Ale kosmos, czyż nie?!:rolleyes:
Oko ludzkie za płynny obraz uznaje 30fps. Oczywiście że w najwyższych rozdzielczościach stosowanie obrazu z przeplotem przy niskich fps męczy, dlatego większość sygnałów np sportowych nadaje się i rejestruje wciąż w 720p60/50, zaś przy zastosowaniu źródeł HDTV, BR 1080 bez przeplotu fps wynosi 24 w porywach 25-30.
I wierz mi, że nie dojrzy Twoje doskonałe acz wytęsknione tego maksimum parametrów oko, najmniejszej różnicy. Nawet przy najbardziej wypasionych strzelankach, gdyż odpowiada to najwyższej częstotliwości osiąganej dzisiaj, przez urządzenia z przeplotem.
Możesz dostrzec (ewentualnie he,he) różnicę między 60 a 200 fps. Pomiędzy 30 a 60 praktycznie jej nie dostrzeżesz dla formatu skanowania progresywnego.
Dzisiaj w Europie jedynie ( w języku polskim) FOX nadaje w 720p60 i emuluje do 1080/24, pozostałe stacje nawet jak mają materiał 1080p60(:lol2:) to i tak nie są w stanie wysłać sygnału ze skanowaniem szybszym niż 30fps.Bo i po co? Takie cuda niech osiąga sobie konsola.

Co do tego czy warto wydać i ile na kino, czy nie warto, to jest to sprawa zupełnie indywidualna.
Filmy oglądane na BR z dźwiękiem z plastikowych głośniczków z supermarketu wystarczą jednym , innym już nie.
Zwłaszcza gdy ich oczekiwania są poparte skalą porównawczą dla średniej klasy sprzętu AV a marketowym standardem.
Oczywiście jakiś tam film można obejrzeć nawet i na laptopie, nie wyobrażam sobie jednak żeby ktoś wytrzymał przy notebooku czy kiepskim LG-5.1 2 godziny oglądając np koncert, albo ucieszył się filmem ze specjalnymi efektami dźwiękowymi.
Kwestia potrzeb a nie "warto vs nie warto".

pvo
07-01-2013, 21:52
A gdzie ja napisałem ze tv nadaje 1080p 60fps?
Pewnie gdzieś już nadaje ale w polsce jeszcze długo tego nie będzie, choć po ostatnim rozdaniu standardów prędzej doczekamy sie UFHD z max gównianym 25fps niż żyletowatego obrazu w rozdzielczości gdzie prawdziwe full hd właśnie koduje z prędkością 60kl/s.
Ty może nie widzisz róznicy między 30 a 60 ja widzę i to bardzo dobrzę, jeżeli nie masz filmów w odpowiedniej jakości to sie nie wypowiadaj.
Nie interesuje mnie czy próbujesz wytłumaczyć się z zakupu super drogich głośników czy tv czy po prostu hejtujesz, ale to czy warto wydać na prze drogi sprzęt 5k tylko po to żeby mieć ładną ramkę i jakość obrazu identyczną z tv za 1500, jest jak najbardziej na miejscu.
Ludzie którzy płacą za tv 5k i 3k za głośniki a później słuchają muzyki w mp3 czy zwykłym audio
są dla mnie marnotrawcami, ale to wolny kraj i każdy może wyrzucić pieniądze na co chce,tyle że nie ma prawa namawiać innych do popełniania tego samego błędu tylko po to żeby usprawiedliwić własną chciwość.
Jak kogoś stać to jego sprawa ale jak ktoś chce mieć dobry i tani sprzęt wcale nie musi wydawac kosmicznych pieniędzy.
Mam plastikowe LG 5.1 i wg mnie róznica między nimi a np drewnianymi JVC czy strasznie drogimi YAMAHA'mi jest dla przeciętnego człowieka żadna.
JBL jest po za zasięgiem większości ludzi.
Nie namawiam nikogo do przepłacania bo nie warto.Lepiej już kupić używkę albo większy tv niż bulić za nówkę led'a czy inny techno bubel który nie wnosi innowacyjności, a tylko robi zamęt na rynku.
Nie jestem audiofilem i nie potrzebuje tego a nawet gdybym był wolałbym mieć swoje LG i kupić słuchawki za 300zł niż przepłacać za JBL'a, PIONIER'a czy Yamah'e.
PS:To nie moja wina że stacje tv w polsce są upośledzone i nie dają rady wysłać sygnału 1080p 60fps mimo iż pewnie już taki idzie :)

Pepeg z Gumy
08-01-2013, 20:54
:p
Zaprawdę , zaprawdę ....powiadam Ci synu., że czytasz i nie rozumiesz co napisane .
Zrobię więc krótkie resume.
Nie ma sensu się podniecać 1080p60fps, bo to format w którym nikt, kogo jesteśmy w stanie odebrać przez następne kilkanaście lat nie nadaje , bo nie ma takiego materiału poza płytami testowymi.
Dobrej jakości film jednak widziałem, o co mnie niesłusznie nie podejrzewasz.Jest ich niewiele i wszystkie służą do "próbkowania" klienta.
I tak odtwarzane na pokazach w sklepach , na "bluryjach" dających max 1080p30.:)
Twoje BR , które widziałeś ma standard 720p50 góra 60 lub 1080p30 ( sprawdź) - gdyż tak zrobione jest 90% dostępnego materiału.
Jest to też odpowiednik około 1080i60 i nie zalewaj błagam ,że widzisz różnicę w obrazie bez przeplotu pomiędzy 30 a 60 ,( z przeplotem-pełna zgoda ,tu nawet ci z wadą wzroku dojrzą), bo nie Ty określasz parametry płynności, ani Twoje oko nie ma zamontowanego stroboskopu.
No chyba,że ma? :lol2:

Natomiast różnicy pomiędzy plastikiem a drewnem nie czujesz,co mnie nie dziwi, bo jesteś zapewne maniako-graczem , a to ludzie lekko ograniczeni w dźwiękach , wystarczy im byle bzyk z generatora, gdyż percepcje mają skupioną głównie na przeciwniku i poziomie, na który dotarli.

Kolumny JVC- ( ba! głośniki raczej) to sprzęt dobry do montowania w samochodach , i tu od biedy może być. To tani, bo przeciętny sprzęt, podobnie jak głośniki Yamaha. JBL znacznie lepiej , chociaż i to, nawet nie podnóże szczytu.

Uspokoję Cię , nie jestem porąbanym i głuchym snobem-audiofilem, wydającym krocie na kable w złotym oplocie ( rym a-a), ale nie lubię, nie dosyć, że "dziurawej" muzyki z cd, to jeszcze słuchać jej w dodatku z plastikowego pudełka, zupełnie jakbym słuchał cioci , która nawija przez telefon z Pierdziszewa Dolnego.
Więc nie pieprz głupot, że nie warto wydawać , bo dla jednego warto a drugi może słuchać nawet Mahlera z megafonu i też się cieszy. Nie ma reguły. Twój cyrk , Twoje małpy, nie doradzaj innym według swoich upodobań.
Ja też nie kupię sobie nawet marnego B&O za głupie 15 tys, ale nie powiem , że nie warto go mieć, co poważny audiofil by wyśmiał zapewne, bo według niego nikt przy zdrowych zmysłach nie słucha przecież dźwięku cyfrowego.
Starcza mi marna Yamaha ( "nieużywka" :rotfl:) kupiona za bajońską sumę 3kpln z 6 głośnikami i 50-cioma metrami nie najtańszego kabla.Za to dająca możliwość wyłączenia gównianego procesora rozrzucającego dźwięk po kolumnach i nie kompresująca więcej tego co i tak zostało sprasowane przez tzw producentów nośników i podaje przez kabelek optyczny. A co najważniejsze ma w miarę dobrze izolowane głośniki w trumnie, chociaż ich jakość mi wystarcza, dupy jednak nie urywa.
A słuchawek za 300zł sobie w zamian też nie kupię, bo szkoda mi kasy na tzw podstawowy sprzęt dla DJ-ów, który oprócz pasma przenoszenia i przeciętnego wyciszenia, miażdży charakterystyki dynamiczne akurat tych instrumentów, które być może dobrze byłoby usłyszeć.A choćby przy monitorowaniu nagrań :p A tu warto nabyć choćby niedrogiego Sennheisera czy "Szura" już za niecałe tysiąc złotych.Wiem, wiem !Tu zacytuję: to "prze drogi" sprzęt, nie dla "przeciętnego" człowieka.
Jak widzisz, każdy ma swoje potrzeby a Ty za dużo czytasz opinii na forach dla sfrustrowanych pajaców, którzy chcą błysnąć pogardą dla mercedesa, bo to teraz takie trendy, albo tłumaczą sobie jak mogą swój brak możliwości.
Jeździć można Polonezem i ...byle Mercedesem też. Po co więc kupować auta osiągające 220km/h i przepłacać, skoro z dozwoloną jeździ Maluch.

firewall
08-01-2013, 21:17
Piękny wywód, jednak w słuchawkach to może ciekawszym wyborem jest AKG niz Sennheiser ( do strzelanek jest OK ).

Pepeg z Gumy
08-01-2013, 21:27
Piękny wywód, jednak w słuchawkach to może ciekawszym wyborem jest AKG niz Sennheiser ( do strzelanek jest OK ).
Dziękuję!
Nie śmiałem AKG nawet poruszyć.Do zwykłej "monitorki" Szurek to już "prze-wypas" .;)

pvo
08-01-2013, 23:49
Po pierwsze to nie jestem twoim synem i wypraszam sobie takie komenty pod moim adresem.
Jak chcesz wiedzieć to nie naczytałem sie forum dla jakiś tam pajaców więc nie mierz mnie swoją czy inną miarą.
Mowa była o kinie domowym a to nie jest sprzęt dla audiofili.
Nie wiem co jest dla ciebie górą a co jego podnóżem ale akurat z tym JBL to trafiłeś jak kulą w płot.
Kolejna sprawa Yamaha jest jednym z największych i najlepszych producentów sprzętu grającego i audio, a akurat JVC nie klepie tylko radia car audio ale i dobrej jakości kolumny tańsze i lepsze niż nie jedne drogie marki.
My tutaj mówimy o sprzęcie dla normalnego kinomaniaka a nie dziwoląga który spuszcza sie nad różnica między szumam wiatru a pierdnięciem komara.
Żebyś wiedział że jestem graczem i to nie takim młodym jak ci sie wydaje, po za tym posiadam słuch muzyczny i grywam róznież więc uposledzony słuchowo na pewno nie jestem.
Nie rozumiem w ogóle tej twojej dyskusji i rozkminiania się nad sprzętem za kilka kilkanaście tysiów?
Kto to kupuje i po co?
Pewnie można i 1mln wydać za głośniki jak cie stac twoja broszka tylko po co?
Myślisz że bogaci ludzie marnują pieniadze na takie bzdury? Tylko szpanerzy kupują coś co super wygląda, rzekomo cudnie działa a tak naprawdę służy do tego samego co przeciętny sprzęt.
Jak chcesz wywalić kupę kasy na tv i kino i puścić na tym N'kę to nie zazdroszę wiedzy.
Nie hejtuje drogich rzeczy tylko głupotę i naiwność ludzi którzy myślą że jak płacą więcej to mają bóg wie co. W większości tak nie jest ze cena drogiego jest nieadekwatna do jakości, a dalej jest już tylko rozrzutnosc.
Dla mnie sprawa jest jasna, za dobry tv i kino nie wydamy wiecej niz 3k.
Jak szukasz cudów to do kościoła czy gdzie tam sobie ktoś chodzi, wiecej będziesz miałz tego pożytku niż z gównianego leda za 5-6tyś i głośników za drugie tyle.

Pepeg z Gumy
09-01-2013, 00:06
A mama wie, że o tej porze jeszcze siedzisz przed kompem?
To teraz dalej "hejtuj" się już samodzielnie.
EOT chłopcze i odrób na jutro zadanie z akustyki, żebyś na tych specjalistycznych forach, błysnął choć trochę.

compi
09-01-2013, 09:12
Panowie, spokojnie. Wątek jest bardzo istotny, choćby z tego powodu, że czasy się zmieniają. Kiedyś marzyłem o zwykłym jamniku stereo na jedną kasetę, jak zdobyłem austriackiego Fischera z rozkładanymi głośnikami i podwójnym kaseciakiem to myślałem, że Pana Boga za nogi złapałem, bo grał nienajgorzej w blokowym salonie o pięknej powierzchni 15m2. Teraz są inne czasy i to nie starcza. Aby nie dać się nabrać na plastikową megamoc za kilka stówek trzeba czytać takie opinie jak Wasze i wyciągać wnioski. Kłócąc się nie będzie z tego wątku większego pożytku. Szukałem kinowych głośników/kolumn do zawieszenia, które dla +- 30m2 plus otwarta kuchnią i holl zagwarantowałyby dla niewymagającego człeka takie akustyczne minimum. Wyszło że Harman Kardon HKTS 11Bq pozwoli to osiągnąć. Kwota ponad 1,5Kzł to niemało. Macie jakieś propozycje?

pvo
09-01-2013, 10:18
Pepeg z Gumy twój nick wiele mówi dzieciaku, więc z toba już nie polemizuje.
Harman Gordon świetna firma, tylko troche drogo jak za takie małe cuda.
Dodatkowo to same głośniki a gdzie "baza" ?
Chyba że masz BD czy DVD.
Może coś takiego? Samsung HT-E5500/EN http://www.ceneo.pl/16284105

compi
09-01-2013, 12:27
W tym zakresie cenowym, gdybym już musiał, to faktycznie chyba na używkę bym się zdecydował. W opiniach na temat tego samsunga przewija się ujowy sub, spora usterkowość i lipny interfejs.

pvo
09-01-2013, 13:45
To juz twój wybór.To byla tylko propozycja.

Pepeg z Gumy
09-01-2013, 13:47
. Teraz są inne czasy i to nie starcza. Aby nie dać się nabrać na plastikową megamoc za kilka stówek trzeba czytać takie opinie jak Wasze i wyciągać wnioski. Kłócąc się nie będzie z tego wątku większego pożytku. Szukałem kinowych głośników/kolumn do zawieszenia, które dla +- 30m2 plus otwarta kuchnią i holl zagwarantowałyby dla niewymagającego człeka takie akustyczne minimum. Wyszło że Harman Kardon HKTS 11Bq pozwoli to osiągnąć. Kwota ponad 1,5Kzł to niemało. Macie jakieś propozycje?
Nareszcie jakieś konkrety ;) Powiedz lepiej jaką kwotę jesteś w stanie wydać, będzie znacznie łatwiej cokolwiek Ci doradzić.
H Kardon , to faktycznie niezła firma, ale jak dołożysz do tego głośniki robi się dużo więcej.
Od ponad 10 lat projektuję układy funkcjonalne dla systemów AVD i LC i wiem , że z reguły marketowe gotowce mocno rozczarowują nawet tych niewybrednych klientów.
Dane parametryczne plastikowych zestawów najeżone są całą masą przekłamań robiących niezłe wrażenie na kupujących nie mających nic wspólnego z tym czego oczekujemy. Podaje się choćby niebotyczne wartości mocy sprzętu np czarując 1000W, zamieniając sobie dowolnie i co gorsze celowo wartość RMS na PMPO a to różnica kosmiczna. Klient w dobrej wierze kupuje 1000 W gdy tymczasem cały sprzęt daje mu "efekt" muzyczny na wszystkich sześciu kanałach nawet nie 100W. Poziom z pewnością nie będzie lepszy niż w ciut lepszym zestawie samochodowym. Na pewno nie będzie to jednak poziom tańszego Bose.
Czaruje się klienta głośnikami bezprzewodowymi ( patrz post wyżej) gdy jest to tymczasem najgorsze z możliwych rozwiązań.Do gier i ich syntetycznych dźwięków owszem, ale jak włączysz film czy co gorsze muzykę, robi się kaszana.Dźwięk nie jest przesyłany tu do kolumn w postaci bezstratnej, tylko w postaci skompresowanych "paczek" . Takie dosyć brutalne oszukiwanie ucha, ale głuchemu starczy.
Dla przykładu zakres pasma słyszalnego dla przeciętnego człowieka to 16Hz-20kHz, tymczasem plastiki przenoszą znamionowo ( co nie znaczy w postaci do przyjęcia) 18-18kHz masz więc obraz tego czego już nie usłyszysz.Jak dołożysz do tego to co taki mały głośniczek musi nawyczyniać ,żeby dać jeszcze odpowiedni poziom dźwięku (w dB) jaki podaje mu wzmacniacz, to nie trzeba nawet specjalnej wyobraźni, żeby zobaczyć,że robi się z tego zwykły ale głośny telefon.

W kilku krokach jakie powinieneś przejść trzeba odpowiedzieć sobie na proste pytania.
1.Do czego będzie służył zestaw czyli co ma obsłużyć? Kino ( tv czy projektor), satelita ( własny tuner czy platforma), radio,cd ( BR , DVD w jakim formacie), słuchanie muzyki, iPod , komputer itp.
To ważne , bo nie wszystkie zestawy, amplitunery, wzmacniacze czy pozostałe źródła mają odpowiednie wejścia-wyjścia. Jest ich zazwyczaj w specyfikacji sprzętu sporo ale trafiają się zestawy nie posiadające choćby złącz VideoS a takie np ma Twój starszy telewizor czy inny sprzęt, choćby nawet komputer czy przestarzały laptop.
2. Ile wejść HDMI Ci potrzeba ?
3. Mała powierzchnia czynna membrany w głośnikach /kolumnach zmniejsza wydatnie jakość dźwięku nawet przy dużych mocach sprzętu . Zatem im mniejszy głośnik , tym mniejsze ciśnienie akust. co w efekcie daje np zjawisko silnego zniekształcenia w przypadku natężeń niskich i max.
Niski poziom "vol" połowy nie słyszysz, gałka wysoko podkręcona zaczyna rzęzić.
4. Jaki potrzebujesz system dźwięku - 5.1, 5.0. Bardziej rozbudowanych nie warto kupować, gdyż niezwykle rzadko można uzyskać materiał nagrany w tej technice. Z kolei przy lepszych "głośnikach" np dla kolumn wielodrożnych i zamkniętych w niewielkich pomieszczeniach nie zawsze jest konieczność używania subwoofera , załatwiają to ( no, prawie ;)) głośniki niskotonowe z kanałów front L-R. Położenie subw-f. jest obojętne bowiem.
5. Jeśli masz sąsiadów lub blisko małe, śpiące dzieci a potrzebujesz mieć mimo wszystko 5.1, to odpowiedz czy subwoofer ma być aktywny czy nie?
To ma również wpływ na to jaki jest kształt pomieszczenia. U Ciebie jest ono otwarte więc stały, regulowany wyłącznie ze sprzętu (AMPF) poziom basu może być kłopotliwy.Ponadto wiele zestawów ma układ dla stanowisk głośników typu A-B. Oznacza to ,że możesz za niewielką kwotę przerzucić sobie w prosty sposób, trochę kulawy może ale zawsze, dźwięk do kuchni nie wydając sporej kasy na mulitoroomy. Tu możesz nawet też pokombinować
np A-pokój, B- kuchnia, A+B itd.
Tańszy dużo od Harmana będzie któryś starszy ale nadal produkowany model Yamaha ( zwłaszcza gdy lubisz dźwięk nieco bardziej "miękki" lub słuchasz też muzyki) a nawet Onkyo z niskiej półki . Kupisz je już w cenie niecałe 900zł + kolumny choćby Prism czy Fluence w cenie już od 400pln.

compi
09-01-2013, 14:00
Pepeg, HKTS 11Bq to zestaw kolumn 5.1 do zawieszenia. Średni sprzęt na dobrych kolumnach zagra średnio, dobry sprzęt na średnich kolumnach też zagra średnio. A ile chcę wydać? Jak najmniej : ). Starszy sprzęt ma zazwyczaj mało wejść/wyjść hdmi, a to przy łączeniu komplikuje zazwyczaj sprawę.

Pepeg z Gumy
09-01-2013, 15:35
Pepeg, HKTS 11Bq to zestaw kolumn 5.1 do zawieszenia. Średni sprzęt na dobrych kolumnach zagra średnio, dobry sprzęt na średnich kolumnach też zagra średnio. A ile chcę wydać? Jak najmniej : ). Starszy sprzęt ma zazwyczaj mało wejść/wyjść hdmi, a to przy łączeniu komplikuje zazwyczaj sprawę.
Szczerze mówiąc czegoś nie rozumiem albo nie doczytałem. Może zasugerowałem się tą reklamą marketowych plastików?
Z jednej strony mówisz jednak , że chcesz wydać jak najmniej z drugiej zaczynasz mówić o jakości.
HKTS to wydatek OMC 2 tysięcy złotych. Doliczysz sprzęt AV i masz juz prawie 4tys i sugerujesz,że Cię to raczej nie zadowoli.Dobrze rozumiem?
Coś za coś , wydaje mi się.
Nie wiem zatem co według Ciebie oznacza dobry i czy szukasz dobrego, bo stwierdziłeś wcześniej, że nie masz wygórowanych wymagań i myślałem ,że propozycja plastików naburmuszonego Misia leży w twoim centrum zainteresowania. Jeśli nie , to przepraszam.
Uważam ,że lepiej pokusić się w tej sytuacji o "składaka" - o niebo lepszego i o tym mówiłem.

Osobiście nie mam pomysłu jak przeskoczyć próg cenowy i dostać za to coś co będzie lepiej niż średnią klasą.

Stary używany może, jak piszesz, stwarzać faktycznie problemy z łączami.
Kilka lat temu był taki fajny zestaw JBL-S, kosztował ok 7 tys. Dzisiaj kupiłbyś go za mniej niż pół ceny. Nie miał jednak łącza optycznego i posiadał tylko 2 HDMI. Nie pamiętam modelu, musiałbym w razie czego zapytać któregoś ze sprzętowców.

compi
09-01-2013, 16:11
Wspomniany Harmann Kardon to chyba najtańszy zestaw głośników i za 1500-1600 jest do kupienia. Po opiniach oceniam, że jakoś to już zagra i z wiszących alternatywy w tym zakresie cenowym nie ma. Stąd moje pytanie parę postów wyżej.

Pepeg z Gumy
09-01-2013, 18:05
Jasne! Zaczynam chyba rozumieć.
Poszukaj więc teraz sprzętu odpowiadającego Ci zestawem In-Out, jest tego sporo. Od wspomnianej Yamahy po z niższej półki Denona czy pasującego Harmana.
Myślę, że dla tych głośników w przedziale cenowym do 2 tysięcy nie przedobrzysz z nieadekwatnym spasowaniem klas , bez różnicy czy kupisz Onkyo czy JBL średniaka. To przyzwoite i dobre w miarę kolumny ale też żaden high-end. Kupisz średni sprzęt będzie grało średnio, przy lepszym zagra i tak maksymalnie do poziomu kolumn. :)
Osobiście nie szukałbym do tych kolumn żadnego Marantza z 2 ręki, ale całkiem "bogatą" i nową Yamahę RX-Vdostaniesz już za niecałe 900zł . Większość sobie chwali ten sprzęt i nie przerasta niemal on z pewnością możliwości tych głośników i odwrotnie.HDMI masz w układzie 4-1, to sporo.
Głośniczki maja impedancję 8ohm tu na wyjściu masz 6, więc nie przedobrzysz nawet wówczas gdybyś miał na wyjściu sporą nadwyżkę mocy.
Najlepiej jednak zawsze dobrze posłuchać jak to chodzi, żeby się nie rozczarować. Skoro wybrałeś już głośniki to poproś ,żeby ci podłączyli je pod różny sprzęt w cenie jaka Ci pasuje .Skala porównawcza nawet "na ucho" jest zawsze najlepsza a szczegółowe parametry możesz wtedy olać.

Mój młody do odsłuchu materiału nagrywanego na kompa przez moduł POD,kupił takiego sympatycznego pionierka vsx-322-k i do niego zestaw dwudrożnej Koda. Bez porównania Koda to szajs z Twoimi HKTS. Za całość z przewodami dostał rabat i zapłacił coś koło 1250zł
Jest zachwycony , bo dotychczas babrał się na komputerowych Logitechach, droższych o prawie 4 stówy a efekt i tak był żałosny w porównaniu z tym, co teraz.
A i filmy ogląda się jak z innej bajki.

compi
09-01-2013, 19:24
Dzięki. W polu widzenia jest jeszcze HK70, Onkyo TX-NR579 i YAMAHA RX-V671. Bliżej tysiaka to używki, nowe to okolice 1600-1700 do kupienia.

ghsaga
17-01-2013, 19:55
Witam,
przed nami zakup właśnie telewizora + kina domowego.
wertując/czytając wątek , chciałbym się dowiedzieć na temat co waszym zdaniem i np. w razie czego jakie modele tv + kina polecali byście do naszych preferencji.

Otóż salon wynosi 35m2, będzie wi-fi dostępne,
będziemy używać dekodara jak i używać płyt ( z filmami poprzez owe kino )
skype, jak i możliwość przeglądania internetu mile widziana.
3D - nie potrzeba ;)
wielkość tv to +40 cali

cena jaką byśmy chcieli przeznaczyć to do 5 tys? czy można byłoby poznać wasze sugestie ?

Pozdrawiamy

compi
17-01-2013, 20:56
Odległość od TV jest ważna. +40 cali to raczej + 50. Po wifi fimów w hd raczej nie obejżysz, więc dobra skrętka byłaby zalecana z miejsca gdzie będzie stał komp/serwer. Jeśli okna nie będą na wprost TV lub blisko na prostopadłych ścianach, bierz plazmę, bo wnikając w szczegóły, jest poza konkurencją. Samo kino? Podobnie jak u mnie(salon również >30 m2). Gdy szukałem to odtwarzacz/amplituner nie był tak ważny jak nagłośnienie(jakie okablowanie przewidujecie). Resztę doczytasz w postach powyżej. Pięć tysięcy to szykowałbym na sam TV. Drugie tyle na resztę. Pozostaje ocenić sytuację i możliwości finansowe.

Pepeg z Gumy
17-01-2013, 22:43
Słuszne uwagi. Przyjmuje się, że odległość od ekranu powinna wynosić 3-5 odległości przekątnej dla różnych dostępnych sygnałów . Ale... liczenie według parametrów wielkości piksela i rozdzielczości natywnej daje różne wyniki oraz efekt - w zależności od tego z jakiego źródła oglądamy obraz i przy jakim oświetleniu.
Dla LCD i plazm w zależności od jakości sygnału- poniżej 3-czasem za blisko, powyżej 5 już za daleko.
Dla BR można byłoby nawet 2- 2,5 ( minimum) wielkości przekątnej , chociaż dużo zależy też od preferencji oglądającego.
W przypadku źródeł lepszych niż PAL lepiej dać optymalną 3 , czyli nie za mało nie za dużo i trzymać się dalej podanego przedziału.
Dla 42 " wartość oglądania przy 1080p w BR , taka optymalna ze wzoru może już zawierać się pomiędzy 1,5-2m, tylko ,że nie jest to jedyny sygnał jaki odbiera telewizor w naszym systemie.
Mogą wystąpić tu więc różnice w indywidualnej ocenie i nie warto skazywać się wyśrubowanymi odległościami na ew. dyskomfort..
Pozostaje więc bezpieczne 3 x - minimum i 5 x - max przy w miarę prawidłowym oświetleniu.
Pomimo plazm full HD lepiej brać jednak plazmę gdy odległość od tv jest duża i oczekujemy sporego ekranu, dla małych odległości lepsze będzie LCD.Choćby ze względu też na cenę.
O oświetleniu pomieszczenia i wyborze typu ekranu napisał compi.

ghsaga
18-01-2013, 15:44
dzieki wielkie za podpwiedzie.

TV byłby w rogu pokoju.... na ścianie , natomiast okno byłoby jakieś 1m dalej na bocznej ściance ( dokładnie PATIO ).
Natomiast na przeciwko jest tylko ściana.
Okablowanie już pod tynkami są....( tutaj bym musiał spr. ) ,
także 3eba było by serwer umieści w salonie w dyskrtnym miejscu i z niego korzystać np?

5 tys na sam tv to raczej nie mamy zamairu wydawać ,

SAMSUNG UE46EH5300 + kino domowe? jakieś propozycje?

firewall
18-01-2013, 17:51
Te odległości 3-5xprzekątna to bardziej pasowało do telewizorów kineskopowych. 2,5x nie męczy oczu . 2x wymaga dobrego TV i bardzo dobrego sygnału.

Pepeg z Gumy
18-01-2013, 21:59
Te odległości 3-5xprzekątna to bardziej pasowało do telewizorów kineskopowych. 2,5x nie męczy oczu . 2x wymaga dobrego TV i bardzo dobrego sygnału.
Przekątna ekranu/ Zalecana odległość od ekranu (3-5 krotność przekątnej)

32'' 2,4 - 4,06 metrów
37'' 2,8 - 4,7 metrów
40'' 3 - 5 metrów
42'' 3,2 - 5,3 metrów
46'' 3,5 do 5,8 metrów
47'' 3,6 - 6 metrów
50'' 3,8 - 6,3 metrów
52'' 4 - 6,6 metrów

To wyliczone odległości w oparciu o zakres przeciętnego widzenia piksela i rozdzielczości natywnej dla ekranów LCD i plazmy, zerżnięte z tabeli producentów dla statystycznych preferencji , uznane za zdrowe dla oczu.

Minimalne natomiast odległości jakie podaje Sony dla swoich ostatnich produktów przy sygnale HD 1080p30 i pozostałych z jakich można już obserwować monitor. Cytuję :
32 cali wystarczy już 1,80m w Hd 1,30m
40 cali - 2,20m w Hd 1,60m
50 cali - 2,90m w Hd 1,90m
Liczone przez producenta (podobnie jak kąt oglądania i wysokość ekranu) daje nam współczynnik dla słabszych sygnałów już ok 2,17x. i dla wysokich rozdzielczości ok.1,6 x
Co nie oznacza zalecane.

Masz rację że może być 2,5 a dla HD nawet 2. 2,5, to jest np wielkość minimalna już dla projektorów o wysokiej rozdzielczości.Tu zazwyczaj każdy wybiera to co max się da oglądać.
Jak więc widać , wszystko zależy też od indywidualnych potrzeb.
Żaden kinomaniak nie zadowoli się ekranem, dla którego wartości będą brane z maksymalnych wartości podanych przedziałów czyli 5x.Wybierzae minimalne i w miarę zdrowe 2,5 raza.
Zwróć uwagę jednak, ,że nie każdy chce oglądać transmisję z tenisa z odległości 2x ( zwłaszcza dla ekranów powyżej 30cali) nawet jeśli rozdzielczość będzie wystarczająca a sygnał najlepszy z możliwych.
Obraz 42" o odpowiedniej jakości można oglądać z odległości nawet 1,7 m,na krótką metę, bez specjalnego zmęczenia( znów subiektywne) ale machanie gałkami lub głową na lewo i prawo ekranu, wymaga jednak sporego samozaparcia. Stąd te tzw. "optymalne" 3-5 , czyli dla każdego bez uszczerbku na zdrowiu.
Ja dla siebie ustalam np 2,5x co przy ekranach ok 42" nie robi mi wielkiej różnicy niż liczone jako 3x. Przy nasiadówkach kinowych, po paru godzinach, odczuwam jednak zmęczenie.

Jako ciekawostkę, podam, że do niedawna najmniejsze kino domowe z klaockami od Parasounda miał niejaki Eddy Murphy . Ekran z tylną projekcją o przekątnej 3,2 oglądał z odległości 2,5m. Jakość , od biedy nawet, nawet ale... niewielu chyba wytrzymałoby to.On to nawet uzasadniał.;)

kallkulator77
21-01-2013, 15:29
ja cie ,,,ale ludzie mają jazdę.:p

gumis107
21-01-2013, 16:52
A mnie porazil tytul tego watku "Salon z kinem domowym:"boze jaka wiocha nie mozna bylo napisac "pokoj z telewizorem" ,bo by to za malo wielkomiejskie bylo ,musi byc saloon i kino domowe :-) zeby bylo widac ,ze zalozyciel watku to swiatowiec :-)

compi
21-01-2013, 17:17
Budowałeś się to wiesz, że to największe pomieszczenie pośród innych pokoi, zwanych sypialniami, gabinetami, garderobami, nazywa się salonem. U mnie to nawet nie pokój, bo ma otwartą kuchnię i spory hol(ups...ten większy korytarz). A "telewizor" to jedynie część kina domowego. Co wchodzi skład kina domowego masz wyżej. Nie mam salonu kąpielowego, tylko łazienkę, żeby nie było : )

firewall
21-01-2013, 19:36
Compi, a gabinet masz? Znaczy mały pokój na parterze?:D

compi
21-01-2013, 19:55
Ja mam tylko parter. Oczywiście gabinet również występuje. Wygląda jak jeden wielki kosz na wszystkie papiery związane z naszym i naszego państwa życiem. Mamy też garderobę z kartonami zamiast szaf i podobny gościnny, ale bez gości : )

pablomoc
27-01-2013, 09:13
A co 42" to mało?
Wielu jeszcze ma 25" crt wiec przesiadka na takie cuś to jak skok w nadprzestrzen.
Osobiscie pretenduje 50" w zwyż gdyż mam duży salon, ale i 42-ką bym nie pogardził.
Wież mi kolego za 1500 mozna kupic dobry tv, wcale nie musi to byc super hiper nowy sprzęt z nic nie wartym smart tv i innymi pierdołami.
Ja mam kino 5.1 lg z dvd i nagrywarke bd gdyz taniej mnie to wyniosło a wszystko leci z kompa przez hdmi i optyka.
Tv nie oglądam (choc mam w domu dwa dekodery) bo nic wartosciowego tam nie ma.
95% moich filmow to 1080p, a mam ich około 250 szt.
Mam 50" plazmę od LG 3D ktorą kupilem za 2800.
Mam kolegę który wydał przede mną 3.400 na lcd'ka samsunga 37" tylko po to żeby mieć internet w tv i ładniejszy design.
Mnie tam sie moj tv podoba po za tym jakość w obrazie jest taka sama.
Obydwa po puszczeniu im filmu full hd generują jak dla mnie i kolegi identyczny obraz, więc kto wg ciebie zrobił lepszy zakup?
Osobiscie uwazam zakup tv za 3tysie do dekodera za wyrzucenie pieniędzy.
Prawdziwej żylety w fullhd z dekodera nigdy na tym nie ujrzysz a za nim w polsce będą nadawać w 1080p 60 fps to troszkę minie.
Ja głównie gram i przeglądam internet więc dla mnie tv bez aktywnego 3d za 1500 to ciut mało ale dla rodziców , a taki mają to aż nadto.

Miałem kiedyś okazje oglądać telewizje w pokoju ok 12 m2 na tv ok 50'' . Umęczyłem się okropnie. Wielkość tv trzeba dobrze dobrac do wielkości pomieszczenia. Ja mam w starym domu gdzie obecnie mieszkam 37'' na 20m2 i jest w sam raz.

Co do kupienia kina domowego to na polskim rynku jest taki problem że do dobrych amplitunerów dodają jakieś badziewie głośnikowe. Ja kupiłem 6 lat temu kino Onkyo z głośnikami Grand High. Musiałem kupować na necie bo zależało mi na dobrych głośnikach. Na przyzwoite kino i tv można wydać 6 tys. w sumie oczywiście

oShibby
02-02-2013, 13:35
Witam,
zastanawiam się jakie mam możliwości. Otóz w 5 ciu miejscach w salonie mam polozone kable do kolumn i zastanawiam sie jakie mam mozliwosci by polaczyc to z tv. Moge kupic obojetnie jakie kolumny? A co z kablami by wykorzystac te okablowanie co juz mam? A co z prądem? Kolumna bedzie miala prad przez te kable do kolumn czy jak? Aha nie smiac sie nie kazdy sie zna na wszystkim, ppozdrawiam.

compi
02-02-2013, 13:45
Jakiś prąd tam pewnie płynie, ale są to wartości znikome przy sprzęcie amatorskim. W kolumnach/głośnikach podłączenie może wyglądać w różnoraki sposób. Najgorzej gdy nie ma innej możliwości niż cięcie końcówek oryginalnych kabelków, a potem dolutowywanie nowych : )

oShibby
02-02-2013, 14:38
Czyli na tym etapie budowy mam wszystko ok tak? Nie było konieczne do kolumn doprowadzać prąd? By dzialalo wystarczy wykorzystac te kabelki ktore są? Upewniam się bo przewidziec wszystko w budowanym domu to masakra.

compi
02-02-2013, 14:54
Jedynie subwoofer może potrzebować zasilania, ale to kolumna i tak zazwyczaj wolnostojąca i umieścisz ją gdzie Ci pasuje. Kolumny/głośniki podłączasz kablem bezpośrednio do sprzętu z jakiego korzystasz. Kable idą albo w ścianach, albo po podłodze lub w listwach przypodłogowych. Ile ich masz, co planujesz u siebie, jak to do tej pory zrealizowałeś....tego nie wie nikt ; )

oShibby
02-02-2013, 15:16
dzięki compi. Kable są i jeśli prąd kolumnom nie potrzebny to wszystko gra ;)
Czyli szukając kolumn mogę przebierać w czym się da, a nie kupować w komplecie z kinem domowym?

compi
02-02-2013, 15:35
Jak po dwie żyły masz w przewodzie to ok :D. Możesz kupować wszystko oddzielnie i wbrew pozorom przynosi to najlepsze efekty.

Semafori
04-09-2014, 17:25
niestety nie te cztery głośniki mają stworzyć kwadrat w środku którego Ty masz się znaleźć głośnik centralny owszem montujemy przy telewizorze a bas może być schowany gdzie popadnie

cazp3r
22-12-2014, 18:28
witam
Czy jest sens pakować pieniądze w kino domowe w salonie? Przeważnie te pokoje a raczej ich powierzchnia są generatorami odbić i zniekształceń dźwięku? Dobre stereo w mikro/mini wieży powinno wystarczyć i na filmy u ina muzykę. Jak robić kino domowe to wg mnie w osobnym pokoju lub strychu gdzie można wyłożyć ściany czymś tłumiącym oraz mocno zaciemnić pokój...ale to tylko subiektywna opinia..

compi
22-12-2014, 19:16
W moim przypadku brak kasy na tradycyjne tynki CW spowodował konieczność montażu płyt g-k na klej. Pomimo braku zasłon w oknach i ceramicznej podłogi jakimś cudem akustykę mamy bardzo dobrą. Może to również efekt sufitu z wnękami i kilku półek z g-k, w każdym bądź razie nic nie dudni, nie huczy, nie rezonuje, nawet przy puszczeniu dźwięku na maks, gdy już nie można zbyt długo z takim natężeniem wytrzymać. Ale to stereo, ciągle czekam na tę chwilę gdy zamontuję KD i tak od kilku lat, hehe. One lecą, a technika idzie do przodu i teraz słyszę coraz bardziej pochlebne opinie o soundbarach. Te od Bose, Harmana czy nawet Philipsa zbierają znakomite recenzje, ale i kosztują w okolicach tego co trzeba zapłacić za tradycyjne KD.

nicholas54
04-01-2015, 14:34
Moim zdaniem TV musi być jak największy :)