PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc w aranżacji salonu



Kacieryna
12-12-2012, 22:57
Witam
Potrzebuje Waszej pomocy przy aranżacji mojego salonu.
Podaje wymiary:
http://img853.imageshack.us/img853/1782/wymiarysalonu.jpg
I kilka fotek może nie super jakości:
http://img4.imageshack.us/img4/6052/16062012390.jpg
http://img818.imageshack.us/img818/8739/16062012391.jpg
http://img138.imageshack.us/img138/4133/13112011090.jpg
Wszelkie obrusy na stoliku czy szkło za witryna i inne badziewie jest tymczasowe - proszę na to nie zwracać uwagi. Kolor ścian jest średnia brzoskwinka (dwie) i bardzo jasna brzoskwinka (dwie). Kolor rogówki brązowo-mysi, kolor mebli wenge.
Przestawienie mebli raczej nie wchodzi w gre. Jakie dodatki, firanki, obrazy i inne dekoracje powinnam umieścić w swoim salonie. Jakie kolory??
Proszę o pomoc w ożywieniu mojego salonu. Wszystkie rady są bardzo mile widziane.
Z góry bardzo dziękuje.

Digger81
13-12-2012, 11:12
Salon na pewno zyskałbym gdyby wprowadzić w nim nieco więcej światła. Na zdjęciach widać, że jest trochę ciemno, aczkolwiek zdjęcia mogą nieco "przekłamywać" Co za tym idzie. Nie wiem czy jest Pani obecnie w posiadaniu jakiegoś lustra, aczkolwiek na pewno wniosłoby to nieco głębi do pomieszczenia jak i światła. Urozmaiceniem dla salonu na pewno byłoby nieco kwiatów. [MODEROWNO] Zasłony również by się przydały. To zależy jednak od Pani gustu. No i urozmaicenie na ściany by się przydały. Np. Obrazy, Plakaty -> W ramkach.
Pozdrawiam

Kacieryna
13-12-2012, 11:43
Zdjęcia są złej jakości i niektóre z nich robione jak zaczynało się już ściemniać. Oświetlenia tez jeszcze dobrego w salonie nie miałam jedna żarówka :-).
Lustro w salonie odpada - nie mój styl, ale dziękuje za propozycje
Co do reszty to zostały podane ogólniki, o których doskonale wiem ze brakuje firan, obrazów, itp itd. Liczę bardziej na jakieś konkrety jaka forma? jaki kolor? Co by pasowało do mojego wnętrza. :)

Elfir
13-12-2012, 12:30
A jaki jest Twój styl? Mozesz podasz przykłady jakiś wnętrz, na których chcialabyś się wzorować?
Mysie kanapy, wenge + brzoskiwnia to trudne zestawienie, dlatego chciałabym poznać czym się inspirowałaś wybierajac takie a nie inne meble i kolory.

kinka
14-12-2012, 10:48
Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to żaluzje przez które mniej światła wpada do wnętrza,pewnie cały dzień są opuszczone.
Ja bym dodałam jakiś ciepły kolor np.żółty,jeśli lubisz to fajnie wyglądałaby fototapeta nad rogówką która ożywi wnętrze,ale wtedy już bez obrazków.
Duży wybór tkanin i dodatków jest na dekorii.

Kacieryna
14-12-2012, 18:52
Elfir niczym się nie inspirowałam wybierając takie a nie inne meble i kolory po prostu podobały mi się i tyle. Mój styl hmmm ciężko powiedzieć na pewno nie antyki i starocia, na pewno nie przepych, raczej proste, skromne, bez wydziwień i udziwnień. Spróbuje coś znaleźć dla przykładu.

Kacieryna
14-12-2012, 18:57
Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to żaluzje przez które mniej światła wpada do wnętrza,pewnie cały dzień są opuszczone.
Ja bym dodałam jakiś ciepły kolor np.żółty,jeśli lubisz to fajnie wyglądałaby fototapeta nad rogówką która ożywi wnętrze,ale wtedy już bez obrazków.
Duży wybór tkanin i dodatków jest na dekorii.
Kinka dziękuję za odpowiedź. Salon mam raczej słoneczny a zdjęcie tego nie odzwierciedla ponieważ było robione jak już zapadał mrok a w salonie w ogolę prawie nie było oświetlenia tylko jedna żarówka 40W. Salon jest od strony zachodu wiec popołudniami kiedy to zazwyczaj tam przebywamy z rodziną jest bardzo słonecznie, szczególnie latem, bez zakręconych żaluzji raczej ciężko byłoby tam wysiedzieć. Co do fototapety bardzo fajny pomysł też się nad tym zastanawiałam. Muszę tylko teraz poszperać i czegoś poszukać co by pasowało do reszty elementów.

Smooth
16-12-2012, 23:40
nie wiem w jakim stopniu chesz "pójść na całość", ale ja zawsze lubiłem miękkie kolory i mniej detalu :). Może też lubisz takie klimaty. Podsyłam Ci link do bloga z wnętrzami, które mi się bardzo podobają. Np. takie minimalistyczne wnętrze. (http://www.konceptbazar.pl/less-is-more/)

Elfir
17-12-2012, 11:31
Smooth - ok, a gdzie w tym sa meble autorki wątku?
To żadna sztuka pokazać wypasione wnętrze z katalogu wykonane za grubą kasę. Sztuką jest doradzić coś rzeczowego i na temat :)

CamillQ
17-12-2012, 12:52
Można wybrać jeden kolor, który pasowałby do wnętrza, a jednocześnie który lubisz i w tym kolorze zrobić poszewki na poduszki leżące na narożniku, kupić kilka dodatków (np. wazon, który można by było postawić na szafce obok meblościanki z telewizorem). Na pewno sprawdzą się zdjęcia rodzinne w różnych ramkach i antyramach, tworzące kolaż na ścianie (wśród tych ramek niektóre w kolorze bazowym, inne do niego nawiązującym). Może masz jeszcze jakieś zdjęcia, które rzetelniej odzwierciedlają to wnętrze? Bo piszesz, że jest pełne słońca i jasne, natomiast na zdjęciach tego nie widać i kolory są przekłamane. Czy podoba Ci się kolor miętowy albo oliwkowy? Może takie dodatki ładnie by wyglądały w Twoim wnętrzu, bo moim zdaniem by pasowały.

Smooth
17-12-2012, 13:40
Sztuką jest doradzić coś rzeczowego i na temat :)

No to mi się oberwało :)

Chciałem tylko pokazać klimat. Robiąc ściany w odcieniach szarości, bieli, nasze ulubione kolory wybijają się bardziej - przynajmniej ja tak do tego podchodzę :)
Kanapa brązowo-mysia, meble wenge, do tego wrzuciłbym kilka poduszek o mocniejszych kolorach (podpowiedz CamillQ) i jest przytulnie i nowocześnie. Lampa z białym klosze jak rafaello na deser ;)

A zabudowa szaf, to inny temat, na moje oko nie taki drogi znowu (przynajmniej w porównaniu do fornirowanych frontów)

Elfir
17-12-2012, 17:30
Kolory szarości przy meblach wenge mogą spowodować, że kolor drewna zrobbi się nieprzyjemnie siny.

Dlatego chciałam aby autorka pokazała jakiekolwiek zdjecie, które ją inspirowało do wyboru mebli w kolorze wenge (wyjątkowo trudnych w aranżowaniu, raczej do stosowania na dużych powierzchniach) do małego pokoju. Albo do połączenia szarej kanapy z pomarańczową ścianą.

Kacieryna
17-12-2012, 21:13
Kolory szarości przy meblach wenge mogą spowodować, że kolor drewna zrobbi się nieprzyjemnie siny.

Dlatego chciałam aby autorka pokazała jakiekolwiek zdjecie, które ją inspirowało do wyboru mebli w kolorze wenge (wyjątkowo trudnych w aranżowaniu, raczej do stosowania na dużych powierzchniach) do małego pokoju. Albo do połączenia szarej kanapy z pomarańczową ścianą.

Nie inspirowałam się niczym wybierając meble w kolorze wenge - po prostu podobały mi się i tyle.
Postaram się pożyczyć aparat z prawdziwego zdarzenia i nim zrobić kilka dobrych fotek tak aby rozwiać wszelkie wątpliwości odnośnie kolorów wnętrza.
Zastanawiam się tez, bo biorę też oczywiście taką opcję pod uwagę, nad przemalowania salonu na kolor, który współgrałby z pozostałymi elementami - meble wenge, narożnik i fotel w kolorze mysim ale nie tak do końca ten odcień to zmieszanie brązu z szarym, ja nazywam to kolorem mysim bo tak to wygląda jak pada światło.Materiał z jakiego wykonany jest narożnik i fotel to carabu.

Elfir
17-12-2012, 22:54
IMHO do wenge pasują kolory ziemi: oliwka, ciepły beż, piaskowy, ciepła biel (ecru), ciepłe odcienie brązów.
Jako kolor uzupełniający w dodatkach: ciepły fiolet (bakłażan), pomarańcz, limonka.

Moim zdaniem powinnaś rozbić zabudowę TV. Teraz to jest istny szał szerokości i wysokości. Kazdy mebel jest inny. :x

Samą szafkę z TV przenieść na wysokośc kanapy. Zestaw ze sobą dwie witryny. Tą małą szafkę może daj przy kanapie (tam, gdzie teraz stolik) i postaw na niej lampę stołową. Nie wiem co z wiszącą witrynką, bo ona rozmiarami do nieczego nie pasuje :(

2112wojtek
18-12-2012, 10:32
Kolory szarości przy meblach wenge mogą spowodować, że kolor drewna zrobbi się nieprzyjemnie siny.


Jako kolor uzupełniający w dodatkach: ciepły fiolet

Wow!:lol2:
To jednak prawda, że nieznośna lekkość ferowania opinii, granicząca z nonszalancją jest proporcjonalna do ignorancji.
Ważne ,żeby mieć swoje na wierzchu. :D



Sztuką jest doradzić coś rzeczowego i na temat :)
Też jestem tego samego zdania.

Elfir
18-12-2012, 17:25
wojtek - takie jest moje zdanie na bazie tego, co widziałam w necie. Szary kolor ścian powodował, że wenge (jako kolor okleiny) jest burosine, zimne i nieprzyjazne:
http://www.outletmeble.net/image/data/logo/dig-net-pokoj-denver-ii-kasztan-wenge.jpg
http://www.kelman.pl/foto/products_large/helvetia_Togo_WM_1.jpg

Natomiast widzialam fajne wnętrza z fioletowymi drobnymi dodatkami.


Twoja uwaga jak zwykle w formie złośliwości a nie rzeczowej argumentacji. Nikomu w ten sposób nie pomogłeś. Po prostu nabiłeś sobie kolejnego posta do kolekcji.

2112wojtek
18-12-2012, 20:33
Twoja uwaga jak zwykle w formie złośliwości a nie rzeczowej argumentacji. Nikomu w ten sposób nie pomogłeś. Po prostu nabiłeś sobie kolejnego posta do kolekcji.
No cóż, taki już jestem podły a na kolekcji postów mi nie zależy. Jeśli jako admin masz taką możliwość , możesz wyzerować mi konto :D :D
Odpowiedź , czemu to robię masz w innym wątku.

Zapytam się tylko już rzeczowo.
1.Czy jest coś takiego jak "ciepły fiolet" ?
2. Dotyczy wenge.
Znowu powołujesz się na swoje nieomylne odczucie a dodatkowo na niekalibrowane zazwyczaj, kiepskie jakościowo obrazki obejrzane w necie i stanowczo stwierdzasz coś . To nie ma sensu.
Wenge jest drewnem "ciepłym". W jego widmie jest czerwień i żółcień( oraz czerń) w takich proporcjach i w takiej intensywności ,że szare tło prędzej przyjmie jego barwę niż ono samo zmieni swoją na siną.
Samo drewno ma zresztą różne wybarwienia i jedno wenge nie równe innemu wenge.
Inaczej wygląda surowe, inaczej lakierowane, są nawet różowe odcienie i całkiem żółtawe też. Stolarze i producenci posługują się jednak tylko tymi typowymi odcieniami, nawet w okleinach modyfikowanych i preparowanych.
Co więcej!
Najlepszym tłem dla meblarzy jest szare tło, ponieważ nie ingeruje w barwę mebli. Tak się ustawia ekspozycje wystawiennicze i tak się robi profesjonalne, dobre zdjęcia , żeby oddać charakter i barwę drewna.Szarość nie jest barwą więc nie ingeruje w kolor drewna.
Dla aranżacji wystawienniczych, nawet tam gdzie jest ingerencja oświetlenia "parowskiego" także dla wenge ustawia się tła szare, bo nie wpływają one na zmianę jego wybarwienia.

Kacieryna
18-12-2012, 21:17
1. "Samą szafkę z TV przenieść na wysokość kanapy." - czy mam rozumieć że powinnam ja powiesić???
2. Dwie witryny mam połączyć ze sobą - która do której czy bliżej okna czy bliżej wejścia do salony
3. Co ze stolikiem?
4. Co z witryną która wisi nad TV?
5. Czy układ fotela ma się zmienić? czy na stać w tym miejscu w którym teraz jest?
6. Czy proponujesz przemalowanie ścian na któryś z kolorów: oliwka, ciepły beż, piaskowy, ciepła biel (ecru), ciepłe odcienie brązów a może jakieś fajne połączenie dwóch kolorów??

Elfir
18-12-2012, 21:31
Czy jest coś takiego jak "ciepły fiolet" ?

Owszem, dla każdej kobiety. Wpisz sobie tę frazę w necie, a zobaczysz ile kobiet rozróżnia ciepłe i zimne odcienie fioletów.

Wenge jest drewnem "ciepłym"
Ja mówię o okleinie w kolorze wenge z mebli autorki. Po co mam brać pod uwagę wielorakość odcieni prawdziwego drewna, jak mam do czynienia z jednym odcieniem okleiny - to sa najprawdopodobniej meble BRW seria Tauri?

Szukałam ładnych połączeń kolorystycznych w necie, by poradzić coś autorce i kolor szary wyjątkowo wychodził nieciekawie w zestawieniu.

I TAK to oczywiste, że moje porady są subiektywne (tak, jakby istniały obiektywne w kwestii mody czy designu).
Jakby ktoś chciał profesjonalną pomoc toby sobie znalazł projektanta w swoim mieście i oddał mu mieszkanie do dyspozycjii, by mu zrobił wnętrze "pod klucz", a nie prosił o darmową poradę na forum, gdzie musi sam oceniać czy udzielona porada jest dla niego akceptowalna czy nie.
:bash:

Elfir
18-12-2012, 21:42
1. "Samą szafkę z TV przenieść na wysokość kanapy." - czy mam rozumieć że powinnam ja powiesić???

Nie, przestawić bliżej wyjścia, bo na zdjęciu wydaje się, że TV stoi naprzeciw fotela a nie kanapy

2. Dwie witryny mam połączyć ze sobą - która do której czy bliżej okna czy bliżej wejścia do salony

Bliżej okna

3. Co ze stolikiem?

Zdecydowanie przed kanapę a nie z boku

4. Co z witryną która wisi nad TV?

[no własnie nie wiem, może ją zostawić nad TV?

5. Czy układ fotela ma się zmienić? czy na stać w tym miejscu w którym teraz jest?

potraktowałabym jego ustawienie mobilnie, w zalezności od potrzeb

6. Czy proponujesz przemalowanie ścian na któryś z kolorów: oliwka, ciepły beż, piaskowy, ciepła biel (ecru), ciepłe odcienie brązów a może jakieś fajne połączenie dwóch kolorów??

Ja tak proponuję, bo mi (dla Wojtka - SUBIEKTYWNIE) wydają się lepsze do zestawienia z ciemnym kolorem mebli. Połączenia dwóch kolorów w małym pomieszczeniu wymaga wyczucia, więc zwykle je odradzam, jak ktoś jest na etapie eksperymentów wnętrzarskich. Jeśli już, to ciemny kolor (lub wzorzysta tapeta) na krótszej ścianie przy kanapie



Na razie pobaw się w przestawianie mebli - nic nie kosztuje. Zobaczysz czy wygodnie jest ze zmianami. Bo na podstawie zdjęć, które nie obejmują całego pokoju, ciężko wychwycić proporcje.

Jaką masz górną lampę?
Mnie u ciebie brakuje jakiegoś nastrojowego oświetlenia przy kanapie. Zeby sobie posiedzieć z ksiażką, nie zapalając górnego światła.
Może przydałby się kinkiet z regulowanym ramieniem lub kloszem? IKEA ma kinkiety z kablem podłączane do zwykłego gniazdka, więc nie trzeba kuć w ścianach.

Ładnie "ubiorą" wnętrze półprzejrzyste zasłony. Na oknach masz chyba żaluzje, więc dużego zaciemnienia Tobie nie potrzeba. Zasłony w kolorze ściany lub nieco ciemniejsze. Mogą mieć wzorek, pasek w którymś proponowanym kolorze dodatków. Ale przy zasłonach nie możesz dostawiać mebli do ściany zewnętrzej, musza trochę odstawać.

Kacieryna
18-12-2012, 21:42
" to sa najprawdopodobniej meble BRW seria Tauri?" - tak zgadza się

Kacieryna
18-12-2012, 21:47
Na razie pobaw się w przestawianie mebli - nic nie kosztuje. Zobaczysz czy wygodnie jest ze zmianami. Bo na podstawie zdjęć, które nie obejmują całego pokoju, ciężko wychwycić proporcje.

Postaram się wykonać zdjęcia, które obejmowałyby cały pokój.

Jaką masz górną lampę? - nie mam jeszcze nic hihihi wisi sama żarówka :p
Mnie u ciebie brakuje jakiegoś nastrojowego oświetlenia przy kanapie. Zeby sobie posiedzieć z ksiażką, nie zapalając górnego światła.

oliwka, ciepły beż, piaskowy, ciepła biel (ecru), ciepłe odcienie brązów - jaki kolorek byś zaproponowała, dla mnie każdy pasuje to są odcienie, które lubie.

Elfir
18-12-2012, 22:29
Nie wiem dokładnie który, bo nie jestem w stanie porównać odcieni mebli. Masz może próbkę materiału z kanapy? Może przejść się z nią do sklepu i poprzykładać do skali barwnej?

2112wojtek
18-12-2012, 23:21
Czy jest coś takiego jak "ciepły fiolet" ?

Owszem, dla każdej kobiety. Wpisz sobie tę frazę w necie, a zobaczysz ile kobiet rozróżnia ciepłe i zimne odcienie fioletów.

Taaaa!
A co mnie obchodzi ile czuje a ile nie i ilu jest daltonistów a ilu ma stępione odczuwanie synestezyjne i nie kuma harmonii, czy nie wyczuwa proporcji ?
Mogę jeszcze potłumaczyć.Tylko czy to ma sens?
Ja, ja mam, ja wiem, ja czuję Itd, ja, ja - "przecież ja, ja muszę mieć rację i ostatnie słowo moje, bo moje jest najmojsze".

2112 tylko tak ze starego nawyku belferskiego, bezczelnie wytyka widziane herezje , że nic nie musi być takie lekkie i oczywiste a estetyka, forma, ergonomia i technologia nie są tylko subiektywnym zbiorem własnych, wykoncypowanych mądrości i szczątkowych informacji z internetu, w dodatku nie zawsze składnie poukładanych. Istnieje pewien margines obiektywizmu nawet w nic nie znaczącej sztuce, inaczej architekci, dekoratorzy, scenografowie wszelkiej maści są tylko zbędnym balastem i zgrają wyuczonych naciągaczy.
He,he! Znakomicie się wpisujesz w ten model swoją drogą.O chęciach i piekle już nie będę kontynuował.

Po co te durne studia, (kiedyś terminowanie nawet) skoro subiektywnie zdanie jakiegoś nagle oświeconego internetem pana Mietka lub pani Jadzi jest najcelniejsze i wyjaśnia zawsze istotę sprawy . :) W dodatku poparte Doświadczyńskiego przypadkiem, lub jej męża.

W "Wielkim Sercu Forumowym", to nad wyraz rozwinięte wrażenie nieomylności , potrzebowałoby może czasem odrobiny pokory, wyhamowania i refleksji ? Zwłaszcza gdy Serce z taką lekkością feruje wyroki, gada bzdury, które dla niego nie są oczywiście bzdurami. I nawet gdy się to udowadnia odwraca, zamienia sens etc., etc..
Z szacunku choćby do tych poszukujących, którzy często zagubieni w swoich dylematach słuchają takich buńczucznych pewniaków, zupełnie jak świnia grzmotu.
Ale, co tam.
Już nie przeszkadzam w dalszym instruktażu.
Pokornie proszę o wybaczenie, jednak trudno czasem nie być OT w obliczu ewidentnej nieraz ignorancji.
Wesołych świąt życzy
2112 wojtek
21 12 pewnie i tak nie będzie końca świata :lol2:
No chyba ,żeby był , co i tak nie wpłynie na decyzję o wyborze oliwki czy ciepłego fioletu ze wzornika, czy też niech jej tam będzie , skali barwnej :D

Elfir
19-12-2012, 22:33
Ja, ja mam, ja wiem, ja czuję Itd, ja, ja - "przecież ja, ja muszę mieć rację i ostatnie słowo moje, bo moje jest najmojsze".

Jakie "ja"? Przecież takiego określenia używają także inne kobiety - czego dowodem jest popularnośc tej frazy.
Być moze dla ciebie wszyscy poza tobą to dyletanci, ale prawda jest taka, że kobieta ma większą wrażliwośc kolorystyczną. Jest to u niej wrodzone.
Stąd posługuje się określeniami niezrozumiałymi dla większości mężczyzn przy opisywaniu kolorów. Dla mnie i tych kobiet, które używają takiego sformułowania, barwa pośrednia składająca się z barwy ciepłej i z zimnej, ma odcienie, w zalezności od proporcji barw podstawowych, zimniejsze i cieplejsze w odbiorze.

Rozumiem, że cała tę dyskusję wywołałeś nie dlatego, że moja rada w sprawie fioletu była zła, tylko po prostu musisz czepiać się słówek, z czystej złośliwości, by komuś dowalić?



He,he! Znakomicie się wpisujesz w ten model swoją drogą.O chęciach i piekle już nie będę kontynuował. Po co te durne studia

Widzisz, ja skończyłam liceum plastyczne. Z tym, ze na studiach wybrałam kształtowanie przestrzeni za pomoca roślin a nie za pomoca przedmiotów.

Nadal uważam, że nie rozumiesz idei istnienia forum. To nie jest miejsce naganiania sobie klientów, tylko miejsce gdzie inwestor szuka się porad. Jak nie chcesz doradzić autorce wątku, to co robisz w jej wątku?
Szukasz tylko okazji by się wymądrzać i przechwalać? Masz niską samoocenę czy co?



rozwinięte wrażenie nieomylności , potrzebowałoby może czasem odrobiny pokory, wyhamowania i refleksji ? Zwłaszcza gdy Serce z taką lekkością feruje wyroki, gada bzdury, które dla niego nie są oczywiście bzdurami. I nawet gdy się to udowadnia odwraca, zamienia sens etc., etc..

Niestety mój charakter wyklucza przyjmowanie tez "na wiarę". Każdą trzeba mi udowodnić bym ją zaakceptowała.
Wyrażam własną opinię. Do tego służy forum. Można z moją opinią dyskutować. Do tego też służy forum.
Ale ponieważ nie rozumiesz idei forum, nie podejmujesz polemiki z argumentami, tylko po prostu robisz sobie prywatne naloty złośliwości na osoby, które nie oddają ci pokornych pokłonów.

2112wojtek
20-12-2012, 11:52
Ależ oczywiście. Masz jak zawsze rację :D.
Po tak szokująco celnym i wnikliwym oraz niezwykle obiektywnym opisie, mojego marnego profilu psychologicznego, jestem pewien, że równie fachowo udzielasz rad w internetowej poradni zdrowia psychicznego.

Na koniec, grzecznie tylko poproszę jeszcze o ten tzw. "pokłon", gdyż jako jednostka niedowartościowana i sadystyczna, mógłbym komuś chyba coś zrobić.:yes:

Elfir
20-12-2012, 18:13
Wojtek - jak pomogłeś autorce wątku z jej problemem?
Ja nie opisywalam twojego profilu osobowości, tylko zadawałam pytania czym się kierujesz robiąc na mnie personalne ataki.
Może masz jakieś inne motywacje, ale oczywiście ani razu nie odpowiadasz na zadne pytanie, już nie mówiac o odpowiedz w tematyce wątku.
Bo nie sądzę, by z twojej prywatnej wojenki, którą zaśmiecasz ten wątek, Kacieryna miała jakikolwiek pozytek.
No może poza tym, żeby sobie opłaciła projektanta wnętrz, najlepiej ciebie.

2112wojtek
20-12-2012, 19:49
:lol2:
Ależ oczywiście.O niczym innym nie marzę.

Elfir
20-12-2012, 22:42
Kacieryna - spójrz na to zdjecie z meblami tauri:
http://www.kuchnie.biz/oferta/meble_nowoczesne/tauri-1.jpg

Kolor ściany dobrano troszkę ciemniejszy niż kolor obicia fotela.
Może to samo zrób u siebie? Twoje zdjęcia nie oddają w pełni kolorystyki kanapy (na jednym ze zdjęć kolor wpada w róż na moim monitorze a ściana jest żółta :) ), ale skoro jest szarobrązowa, to taki stonowany beż powinien do niej pasować. I zasłony w kolorze bawełny. Na zdjęciu jest też zielony dywan. Jak nie chcesz dywanu to można wykorzystać ten kolor w poduszkach, na abażurze lampy, w elementach obrazków (nap. ryciny zielnika).
Jak chcesz inną ścianę w kontrastowym kolorze, to może tapetę na ścianie naprzeciw okna:
http://img.bazarek.pl/246863/15280/3509493/2067006471506ff93357ef0.jpg

A tu też bardzo ciemne meble z oliwką:
http://cdn13.urzadzamy.smcloud.net/t/experts/thumbnails/questions/sypialnia_z_fototapeta_600x0_rozmiar-niestandardowy.jpg



Ech, szkoda, że ten narożnik taki duży...

Kacieryna
21-12-2012, 09:44
Nie planuje zasłon do salonu raczej jakieś firanki.Mam za mały salon żeby wieszać zasłony które mi na pewno pomniejsza jeszcze salon. Co do dywany - tak planuje i właśnie w odcieniach zieleni. Myślę tez o dodatkach w kolorze zielonym czy oliwkowym. Z tapeta fajny ciekawy pomysł muszę poszukać tylko jakąś ciekawą.Twoja propozycja tez się interesująca.
"Ech, szkoda, że ten narożnik taki duży..." - co miałaś na myśli piszą to?? narożnik kupiłam taki aby było gdzie usiąść całej rodzinie a nie tylko jedna osoba usiądzie a reszta na podłodze albo gdzie :D także już kupione i nie ma odwrotu.

Elfir
21-12-2012, 10:54
Kanapę + fotele możbna byłoby ustawiać w różnych konfiguracjach a narożnik tylko w jednym miejscu.

Chodziło mi o firany a nie zasłony. :) W sensie nie czystobiałe.