PDA

Zobacz pełną wersję : NAJCIEPLEJSZE konstrukcje okien i drzwi



Charlie
15-12-2012, 11:20
Wchodzi na rynek nowa konstrukcja okna gdzie skrzydło jest okutą szybą zespoloną bezramową.
A więc liczy się tylko U szyby jako konstrukcji okna.
Tylko ościeżnica - mocno kompaktowa, jest wykonana z dotychczasowych materiałów - drewno,pvc czy aluminium.
Tak patrzę na fotę referencyjną to w sumie jakiś specjalnego umaszynowienia to nie trzeba do tego typu konstrukcji.
W sumie to w większym garażu można produkować :)

Na tę chwilę dostępność tylko za Odrą.

MMichal
15-12-2012, 12:01
Witam

Charlie a jakiś link może masz ?


Pozdrawiam

Charlie
15-12-2012, 16:40
Linku nie mam ale mam 2 foty :)

MMichal
15-12-2012, 20:21
Witam


Linku nie mam ale mam 2 foty :)

to poproszę :)

Pozdrawiam

Charlie
15-12-2012, 21:05
jest problem - bo nie umiem wklejać zdjęć na FM :(

_FIX_
15-12-2012, 21:50
1. Klikasz dodaj zdjęcie.
2. Wybierz pliki.
3. Wybierasz miejsce gdzie jest zdjęcie /może być na Twoim kompie lub np. ze strony www wtedy wklejasz URL
4. Po wybraniu pliku naciskasz Dodaj plik.
I gotowe.
A poniżej instrukcja specjalnie dla Ciebie z obrazkami :D

MMichal
15-12-2012, 23:28
Witam


1. Klikasz dodaj zdjęcie.
2. Wybierz pliki.
3. Wybierasz miejsce gdzie jest zdjęcie /może być na Twoim kompie lub np. ze strony www wtedy wklejasz URL
4. Po wybraniu pliku naciskasz Dodaj plik.
I gotowe.
A poniżej instrukcja specjalnie dla Ciebie z obrazkami :D

zgadza się ale .... jeżeli zdjęcia jest "za duże" należy je "zmniejszyć", "odchudzić"

Pozdrawiam

Charlie
16-12-2012, 10:13
1. Klikasz dodaj zdjęcie.
2. Wybierz pliki.
3. Wybierasz miejsce gdzie jest zdjęcie /może być na Twoim kompie lub np. ze strony www wtedy wklejasz URL
4. Po wybraniu pliku naciskasz Dodaj plik.
I gotowe.
A poniżej instrukcja specjalnie dla Ciebie z obrazkami :D

nie mam teh cholernej ikonki " Dodaj zdjęcie"
Rozumiem, że powinna być na otwartej stronie FM ?
Niech któryś z Was poda mi jakiegoś maila -wyślę i sam opublikuje na FM.

Charlie
16-12-2012, 19:25
MMichał - wysłałem.

witek86
17-12-2012, 09:48
michał czekamy:)

MMichal
17-12-2012, 10:13
Witam


michał czekamy:)

czekacie ? na mnie ? to miło :)

fotka ciekawa, faktycznie z typowego okna to tam zostało niewiele, biorąc pod uwagę siłę profilodawców to będzie ciężko im zrezygnować z 60% wagi :) bo tak na oko to faktycznie tyle tam zostało, skrzydło to faktycznie rameczka wokół szyby i minimalistyczna rama.
Wygląda to na "otwieranie" szklanej ściany - pewnie sprawdzi się w nowoczesnych biurowcach zastępując alu alu ...

eeee zresztą zobaczcie, mam nadzieję, że Charlie się nie pogniewa :)
154969


pozdrawiam

witek86
17-12-2012, 10:29
Pani ładna kupuje:)

MMichal
17-12-2012, 10:39
Witam


Pani ładna kupuje:)

hehe, podobnie zareagowałem - znaczy, że chyba jesteśmy zdrowi :)

pozdrawiam

Charlie
17-12-2012, 13:49
W drewnie też można w ten sposób wykonać tę konstrukcję.
Szkło oczywiście hartowane z sitodrukiem po obwodzie maskującym szczeliwo + nawiercone otwory pod klamkę. Zewnętrzna tafla większa niż wewnątrzna - wymuszenie przylgi. Uszcelki w ościeżnicy ale ... największa zagadka to sposób mocowania okuć. Myślę, że wtapia się w szczeliwo na etapie produkcji szyby nagwintowane wkładki pod śruby mocujące okucie. Identycznie obsadza się elementy mocujące w szkleniu strukturalnym pod fasady
Dzwonię do Roto bo to chyba ich okucie.

Współczynnik U szyby jest U całego okna - ta kompaktowa ościeżnica robi akademickie róznice :)

witek86
17-12-2012, 14:40
ale zapewne cena będzie barierą taką że odry nie pokona:)
tak jak nowość schuco cieplejsze lżejsze ale cena ...

T12345T
17-12-2012, 14:48
Panowie! Taka konstrukcja skrzydła i sposób szklenia znany jest od lat i bez problemu dostępny także w Polsce. Oczywiście nie u wszystkich:-). Okienko, na zdjęciu wygląda na konstrukcję aluminiową, więc zachwyty nad przenikalnością cieplną powinny być umiarkowane. Jeśli to... tworzywo, to kariery okieneczku przy tej konstrukcji ramy nie wróżę.

Charlie
17-12-2012, 15:16
....Jeśli to... tworzywo, to kariery okieneczku przy tej konstrukcji ramy nie wróżę.

A dlaczego ?
Cokolwiek nie przykleisz to tylko po to żeby wymusić przylgę pod ościeżnicę i CHYBA pod zawiasy okuć ale tego nie jestem pewien.
W tej konstrukcji nośną konstrukcją skrzydła jest szyba !

IVO333
17-12-2012, 17:15
Jaki sądzicie będzie koszt wymiany zbitego-rozszczelnionego pakietu w stosunku do kosztów całego okna ;-)

Charlie
18-12-2012, 14:17
Okucie to ROTO DESIGNO na dormasie 8 mm.