PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie ściany od garażu???



Pawel P.
15-06-2004, 09:47
Witam!
Czy jest sens ocieplać wewnętrzną ścianę pomiędzy "lekko" ogrzewanym garażem (~max do 10 stopni) a klatką schodową otwartą na mieszkanie? Bliżej: ściana ta oddziela schody na piętro od powierzchni garażowej i jest zbudowana z BK 24.

neptunek
15-06-2004, 10:12
Sens jest, tym bardziej jak policzysz - w domu w zimie 21 st C, w garazu 10 st C - roznica 11-12 st C, wiec jednak straty beda.

Ja bym ocieplil bo wydatek teraz niezbyt duzy a jednak komfort pozniej bedzie wiekszy.

Pawel P.
15-06-2004, 10:22
Może i prawda, ale kredyt się kończy.... z kaską kiepsko.... a ta cholerna ściana ma ~20m2....... :(

Boo
15-06-2004, 10:24
Ja mam w projekcie docieplenie ściany między garażem i domem i i chyba je wykonam, garaż jest w niewielkim stopniu ogrzewany, ale róznica między temperaturą w garażu i w domu wynosi 15 stopni, a ja lubię ciepło :lol: !

tom soyer
15-06-2004, 10:30
ja ocieplilem strop miedzy nieogrzewana piwnica (temp w piwnicy to u mnie wlasnie okolo 10..12°C) a parterem styropianem 3cm. efekt jest bardzo zauwazalny.
nie wiem jak chcesz wykonczyc sciane w garazu ale koszt styropianu i kleju na 20m2 nie jest duzy.

krzysztofh
15-06-2004, 10:43
Też tak mam w projekcie i zamierzam ocieplić 5cm warstwą wełny ścianę pomiędzy garażem i pozostałą częścią domu, choć garaż będzie ogrzewany.

Pawel P.
15-06-2004, 10:51
OK. Macie rację! Ocieplam 5 cm styropianem :P
Dzięki. Pozdrawiam

mlk
15-06-2004, 11:02
OK. Macie rację! Ocieplam 5 cm styropianem :P
Dzięki. Pozdrawiam
od której strony powinno się ocieplić? od strony garażu?

tom soyer
15-06-2004, 11:08
OK. Macie rację! Ocieplam 5 cm styropianem :P
Dzięki. Pozdrawiam
od której strony powinno się ocieplić? od strony garażu?

od strony chlodniejszej czyli w tym przypadku od strony garazu

ArtMedia
15-06-2004, 11:27
Witam.

Ja zostawiłem nieocieploną (ściana z BK) i jest o.k. Rachunki za gaz poniżej normy, nie odczuwa się żadnych negatywnych zjawisk. Ściana ma od wewnątrz domu tę samą temperaturę co pozostałe (zmierzone pirometrem).
Garaż ogrzewany na ok. 12st.C.
Za to strop nad tym garażem.jest ocieplony tylko 3 cm. styropianu i ma temperaturę w zimie dokładnie taką samą jak temperatura powietrza w garażu czyli około 12st.C.! Dlatego zamierzam ocieplić dodatkowo tylko strop od spodu 12 cm. wełną.

Pawel P.
15-06-2004, 11:50
Ja zostawiłem nieocieploną (ściana z BK) i jest o.k. Rachunki za gaz poniżej normy, nie odczuwa się żadnych negatywnych zjawisk. Ściana ma od wewnątrz domu tę samą temperaturę co pozostałe (zmierzone pirometrem).
Garaż ogrzewany na ok. 12st.C.

To mi daję do myślenia....
Ja mam strop pomiędzy garażem a piętrem ocieplony tak:
- 4 cm w stropie o 4 na suficie garażu - z względu na stalowe belki - mostki termiczne.

ArtMedia - domniemywam, że Twoja ściana to BK 24?

ArtMedia
15-06-2004, 12:11
Tak. Strop też BK tylko, że 19 i belki betonowe. Więc niby niewiele gorzej, , jednak pirometr mam dobry a i w pomieszczeniu nad garażem zimą było zimno jak w psiarni mimo że grzejnik dobrany na te same parametry jak wszędzie. Wystarczyło przesunąć pirometr 10cm, na stronę stropu nad parterem, a temperatura podłogi wzrastała do temperatury powietrza w domu. To są fakty, chętnych, zimą mogę zaprosić na prezentację.