PDA

Zobacz pełną wersję : system szybkiej zamiany wrzeciona?



Blackjack2
17-12-2012, 10:16
Witam,
Nietak dawno prowadziłem dyskusje na temat zakupu nowej frezarki do zakładu. W międzyczasie trochę się porozglądałem po cennach i po dystrybutorach i zastanawiam się nad modelem Felder 700 Z przedewszystkim ze względu na system szybkiej zamiany wrzeciona. Jednak że jest to już maszyna z wyższej półki cenna też jest adekwatna.. dlatego zanim ją ostatecznie kupie, chciałem zapytać czy miał ktoś doświadczenie z tym systemem i jak się sprawdza w praktyce? Podobno można na nim zaoszdzedzić dużo czasu, faktyczenie tak jest?

magdyla
19-12-2012, 12:21
no rzeczywiście ta maszyna troche kosztuje, ale oczywiście za dobrą jakość zawsze trzeba więcej zapłacić. Nie jestem ekspertką w tej dziedzinie, ale z ciekawości spytałam wujka, który sam majsterkuje już od dawna i zresztą ma też feldera w domu, a w pracy pracuje na format 4, dlatego zna ogólnie bardzo dobrze maszyny felderowskie. No więc on mówi, że jak ci oczywiście zależy na efektywnej pracy, to owszem powinieneś się skusić i kupić tą maszynę. Ta szybka wymiana wrzeciona polega na zmianie trzpienia i podobno korzystasz z niej przede wszystkim, jeśli pracujesz z narzędziami o różnej średnicy wewnętrznej . Reszte zapomniałam :-).

Blackjack2
21-12-2012, 10:37
Acha, to wszystko już wiem, dzięki za opinie, czyli mniej więcej tak myślałem, znaczy w sumie już miałem okazje przygladać się jak to wyglada ale wolałem się upewnić .. co do cenny, no cóż, jakość musi kosztować :)

magdyla
09-01-2013, 11:26
też jestem tego zdania. Zresztą przecież lepiej raz więcej zainwestować w taką obrabiarke, np feldera, niż kupować co pare miesięcy dziadowstwo. Bo chyba by tak było, jakbyś się zdecydował na jakąś tanią maszynę. W końcu tak jest z wszystkimi produktami, tanie psują się szybko, drogie zazwyczyj są bardzo wytrwałe.

myrio89
10-01-2013, 10:56
a może Festool?
http://www.profesjonalne-narzedzia.pl/obrobka-metalu-i-drewna/frezarki-gornowrzecionowe/frezarka-gornowrzecionowa-festool-of-1010-ebq
http://www.profesjonalne-narzedzia.pl/obrobka-metalu-i-drewna/frezarki-gornowrzecionowe/frezarka-gornowrzecionowa-festool-of-2200-eb-set
http://www.profesjonalne-narzedzia.pl/obrobka-metalu-i-drewna/frezarki-gornowrzecionowe/frezarka-gornowrzecionowa-festool-of-1400-ebq-plus

groszek116
11-01-2013, 08:49
festool??nie znam niestety, co to za firma?

Blackjack2
12-02-2013, 12:09
To też jedna z znanych marek na rynku, tylko nie wiem czy to jest ta sama półka co felder i w jakich maszynach sie specializuje, no i czy przedewszystkim tez oferuje ten system, wiem, że się uparłem ale duzo opinii na jego temat czytałem i mi zalezy, nawet jak będe musiał sie zdecydować na raty

groszek116
03-03-2013, 14:14
aha, nie no to pewnie, jesli wiesz ze jakosc jest dobra,(co przy felderze jest raczej wiekszosci stolarzy jasne )to inwestuj kupuj na raty, ale po prostu kup cos co chcesz, a nie jakies byle co i potem bedziesz sie plul w brode

Blackjack2
26-03-2013, 15:17
:) Taki mam zamiar, w miedzyczasie troche szukałam troche po sieci i dystrubotorach i znalazłem pare sklepów, w których mozna kupić używane markowe maszyny, (Felder, scm etc) także chyba tak zrobie, popierwsze bo to tańsze rozwiązanie a po drugie az takiej róznicy nie ma w wyposażeniu

magdyla
27-03-2013, 15:18
w sumie jaka jest różnica między maszynami feldera a scm?

Blackjack2
06-05-2013, 19:00
Dobre pytanie, chyba to podobne marki ale jak to wygląda cennowo już sie nie orietntuje ale przypuszczam że nie wiele się różnia

magdyla
07-05-2013, 08:41
ale czy scm to czysto polska firma? No bo fekder przecież pochodzi z Austrii...