PDA

Zobacz pełną wersję : Okna fakro - zestaw izolacyjny zestaw paroszczelny XDP, XDS, XDK



mrxaoo
18-12-2012, 21:20
Witam,

powiedzcie mi, czy warto dokupywać do okien fakro te ich fabryczne zestawy izolacyjne, paroszczelne? Czy może porządny dekarz robiący dach i montujący te okna zrobi tą samą robotę równie dobrze? koszt - 160-180 pln - niby nie duży, ale mnożąc przez liczbę okien, dodając konieczny kołnierz, to robi się połowa ceny okien...

Warto? Koniecznie? Zbędny gadżet?
pomocy...

Charlie
19-12-2012, 13:33
myślę, że w temacie okien dachowych najlepiej pytać na wątku o dachach.
To Dekarze trudnią się montażem tego typu konstrukcji.

MMichal
19-12-2012, 17:41
Witam


Charile dobrze mówi .... jednak moje osobiste zdanie zarówno o zestawie Fakro jak i Roto (tam to się blok WD nazywa) są bardzo dobrym rozwiązaniem - WYMUSZAJĄ wykonanie na dekarzu prawidłowego montażu okna.

Oczywiście koszty wykonania montażu bez tych elementów będzie mniejszy ale .....

Jeżeli dodatkowy koszt to dla Ciebie nie problem - bierz TO.


Pozdrawiam

Sqeez
19-12-2012, 18:32
bierz bierz.. troche sie zgapiles.. bo byla oferta zdaje sie do 15 listopada.. przy zakupie okien (pewnych modeli nie pamietam ktorych) dawali taki zestaw za 1zl plus vat ;)
nie omieszkalem kupic okien ciut wczesniej ;) zawsze to stokilkadziesiat zloty przy oknie w kieseni ;)

ProMyst
20-12-2012, 20:51
W przypadku fakro według mnie to wygląda gorzej niż źle! To jak kudły kota brzydko mówiąc. Mój dekarz powiedział ze nie warto tego nawet zakładać i pokazał mi system veluxa i dopiero taki mi zamontował. Ja nie polecam. Kupiłem i nie założyłem...

mrxaoo
20-12-2012, 21:13
Dzięki za podpowiedzi, do mnie chyba przemówiła wersja ROTO i jego kołnierz WD. Będę się na to decydował.

A co do promocji fakro - to tak, była, widziałem, ale była zdaje się do wysokich modeli, a ja biorę raczej low-cost.

Ekspert FAKRO
30-04-2015, 13:48
Witam,

Zestaw izolacyjny XDP wyposażony jest w bloki z wełny owczej, które dają możliwość lepszego docieplenia wokół okna niż np.: gotowe elementy stalowo-gąbkowe, które posiadają określoną grubość. Docieplenie z wełny owczej dzięki swojej sprężystości i elastyczności dostosowuje się do szczelin w których jest montowane. Dostarczane przez naszą firmę wraz z kołnierzem XDP paski z ekologicznej wełny owczej o wymiarach 70x50mm i 150x50mm oraz warkocz z wełny o przekroju ~ Ø50mm, pozwalają w każdych warunkach dobrze wykończyć izolację termiczną miedzy oknem a krokwiami, kontrłatami i łatami. Rzadko się zdarza na budowie, że odstęp między oknem a krokwią dokładnie odpowiada grubości ramy.

Dodatkowo stosując systemowe rozwiązania mamy zapewnioną gwarancję producenta.
W przeciwnym razie gwarancja pozostaje w kwestii wykonawcy.

Z poważaniem
Konsultant FAKRO

questa
06-11-2015, 19:31
Kupilam najtansze okna FAKRO (te bez dodatjowej uszczelki). Dokupilam uszczelke. ALE NIE OSZCZEDZALAM na XDP, Dekarze wniebowzieci (do tej pory sami formowali membrane na ksztalt kolnierza a tu systemowe rozwiazanie). Ja pewna ze porzadnie zamontowane :-)

Ekspert FAKRO
09-11-2015, 13:29
Kupilam najtansze okna FAKRO (te bez dodatjowej uszczelki). Dokupilam uszczelke. ALE NIE OSZCZEDZALAM na XDP, Dekarze wniebowzieci (do tej pory sami formowali membrane na ksztalt kolnierza a tu systemowe rozwiazanie). Ja pewna ze porzadnie zamontowane :-)

Witam,

W każdej branży rozwiązania systemowe są najlepsze bo sprawdzone pod każdym względem.
Zadowolony Klient i Wykonawca to najlepsze potwierdzenie tego faktu.


Pozdrawiam serdecznie
Konsultant FAKRO

peter 7474
21-02-2016, 16:00
Witam ,
Podepnę się pod temacik z moim pytaniem.
Zamierzam zakupić do okien pakiet XDK, to o ile dobrze zrozumiałem połączenie dwóch pakietów XDP + XDS bo wg literatury forum warto .
Moje pytanie to czy jeżeli będę miał wykonane "lane skosy" czy wtedy ten pakiet będzie miał zastosowanie czy będę mósiał coś we własnym zakresie na placu budowy wykombinowć z zaizolowaniem takiego okna.
pozdrawiam

Ekspert FAKRO
22-02-2016, 10:37
Witam ,
Podepnę się pod temacik z moim pytaniem.
Zamierzam zakupić do okien pakiet XDK, to o ile dobrze zrozumiałem połączenie dwóch pakietów XDP + XDS bo wg literatury forum warto .
Moje pytanie to czy jeżeli będę miał wykonane "lane skosy" czy wtedy ten pakiet będzie miał zastosowanie czy będę mósiał coś we własnym zakresie na placu budowy wykombinowć z zaizolowaniem takiego okna.
pozdrawiam

Witam,

W podanej konstrukcji również polecamy wykorzstać nasz systemowy zestaw izolacyjny. Produkt ten pozwoli na wykonanie odpowiedniej izolacji okna dachowego praktycznie w każdym wykonaniu.. W przypadku zaizolowania całej wnęki okiennej koniecze będzie wykorzystnie dodatkowych elementów.

Jeżeli jest Pan zainteresowany prosze o podanie adresu e-mail - mogę przesłać przykładowy schemat rozwiązania

Pozdrawiam
Konsultant FAKRO

peter 7474
01-03-2016, 08:56
Witam,
e-mail wysłany na priv. z niecierpliwością czekam na porady
pozdrawiam

Ekspert FAKRO
01-03-2016, 10:32
Witam,

Niestety na mojej skrzynce nie mam Pana adresu e-mail. Proszę o ponowne przesłanie.
Na forum mogę zamieścić tylko plik w formacie grficznym np. jpg - poniżej przesyłam wycinek

W formacie pdf plik będzie bardziej czytelny

348500

Pozdrawiam serdecznie
Konsultant FAKRO

peter 7474
03-03-2016, 16:30
Witam
Wiadomość wysłałem przez "wyślij wiadomość" więc jeżeli nie dotarła proszę o e-mail na który ponownie wyśle moje pytania.

Ekspert FAKRO
04-03-2016, 10:11
Witam,

Proszę o przesłanie zapytania na adres [email protected] lub prosze podać swój adres e-mail
Odbiorę wiadomość i prześlę plik w formacie pdf

Pozdrawiam serdecznie
Konsultant FAKRO

peter 7474
05-03-2016, 16:03
Witam,
Bardzo proszę o przesłanie skanów na adres.
[email protected]
pozdrawiam

Ekspert FAKRO
07-03-2016, 11:19
Witam,
Bardzo proszę o przesłanie skanów na adres.
[email protected]
pozdrawiam

Witam serdecznie,

Wiadomość została przesłana pod wskazany adres.

Pozdrawiam
Konsultant FAKRO