PDA

Zobacz pełną wersję : Jak można odebrać budynek bez odbioru wody



pivel
20-12-2012, 13:28
Witam
Może ktoś z Was miał podobny problem, liczę na wszystkie rady jak rozwiązać ten problem.
Dom wybudowany .... ale co z tego jak nie mogę w nim mieszkać :( na szyi mam nóż który trzyma bank :sick:
Sprawa wygląda tak: do końca roku miałem oddać budynek, niestety pojawił się problem.... mam dwóch sąsiadów, ogólnie nie przepadają za sobą "wręcz się nienawidzą" nazwę ich sąsiad X i Y. Sąsiedzi zaczęli budować domy wcześniej. Dogadali się między sobą że X pociągnie wodę do działek a Y zrobi i utwardzi drogę. Jak kupiłem działkę zostałem poinformowany że sąsiadowi X i Y mam oddać część kasy za te inwestycje, zgodziłem się. No i wystarczyła duża awantura. Sąsiad X będzie się budował jeszcze parę lat a ja i Y już mamy gotowe domy. Zaznaczę że sąsiad X zrobił "samowolkę". Dogadał się z wodociągami że może to zalegalizować. Wodę z licznikami mamy czyli podpisałem umowę z wodociągami. Z czystej złości sąsiad X postanowił że nie załatwi wszystkich formalności " wprost powiedział że to przez Y" a ja dostałem rykoszetem. Z resztą co mu tam przecież się nie spieszy :mad: Żąda kasy za rurociąg od Y a ten twierdzi że w takim razie X ma mu oddać za drogę. Dla mnie logiczne ale nie dla X....... stwierdził że droga mu się nie podoba (dziury itp.) i ma to gdzieś. Czasami czuję się jak mediator.... powiedz X że .... powiedz Y że.... Szkoda mi nerwów i czasu na takie zabawy. Napisałem pismo do banku o dłuższy termin, czekam na odpowiedz.
Co robić? zmiana projektu (długa procedura) i wywiercić studnię? jest jeszcze pomysł żeby z Y ciągnąć wodę od nowa....ale te koszty mnie przerażają.
Szkoda że sąsiadów nie można sobie wybrać, czasami mam ochotę to wszystko sprzedać żeby nie widzieć Pana X który wszystkimi siłami jeszcze próbuje mnie przekabacić przeciwko Y .... zawsze powtarzałem że nie wtrącam się w ich problemy ale teraz problem mamy wszyscy.

CityMatic
20-12-2012, 14:48
Witam
Co robić? .

Z kierownikiem budowy ustal odbiór częściowy i z papierami do banku.

dzabij
20-12-2012, 15:09
Witam

...... Wodę z licznikami mamy czyli podpisałem umowę z wodociągami....

No to w czym masz problem aby odebrać budynek do użytkowania ?

lelelek
20-12-2012, 15:28
Pivel, weź umowę i przeczytaj czy masz mieć już odebrany budynek czy masz tylko przedstawić zaświadczenie że złożyłeś dokumenty o odbiór budynku.

pivel
20-12-2012, 17:04
częściowy odbiór?? hmmm umówiłem się z kierownikiem, zapytam dzięki

do odebrania budynku potrzebuje odbiór techniczny przyłączy wody, jak zacznę robić zadymę i wyjdzie na jaw że wodociągi bezprawnie podpisali z nami umowę to przyjdą i wyłączą wodę

w umowie kredytowej mam napisane że powinienem zgłosić do urzędu zakończenie budowy do 31.12.2012 a papiery mam im dostarczyć do 20.02.2013

dzabij
20-12-2012, 17:29
No to nie rób zadymy tylko na spokojnie pogadaj w wodociągach, może mają / dadzą Ci taki kwit. Nie wiem co to za spółka, ale zazwyczaj jak podpisują umowę to ten wodociąg nie jest taki do końca nielegalny (być może sąsiad X rozgrywa jakąś grę i nie do końca was informuje a statusie wodociągu). Pogadaj najpierw tam.

lelelek
20-12-2012, 19:48
Umowę masz, na inwentaryzacji powykonawczej od geodety też jest? To w czym problem. U mnie nie wymagali papierów na sieć.

rakgrzech
21-12-2012, 13:55
A co bank może ci zrobić zgodnie z umową jak im tego nie dostarczysz.
Wstrzymać ci wypłatę kolejnej transzy? Chyba już wszystko i tak wypłacił.
Ja się spóźniam już ponad rok z tymi formalnościami i bank sam przyznał, że w zasadzie to mi już nic nie może zrobić. Ważne abym spłacał kredyt.