PDA

Zobacz pełną wersję : wentylacja grawitacyjna raz kolejny....



Qbass
20-12-2012, 15:18
Witam!

Dopadł mnie problem, jak to określił któryś forumowicz "styropianowego, szczelnego pudełka".
Mam kilka kanałów wentylayjnych (2łazienki, kuchnia, garderoba i salon (obok kominka)) i zaczęły się cuda, wentylacja przy kominku wciąga powietrze zamiast wyciągać, wystarczy uchylić 1 okno i już ciągnie z powrotem.
Oczywiście winnym jest brak dopływu powietrza z zewnątrz, tutaj jednak mam dylemat jak go wykonać. Nawietrzniki okienne mnie nie przekonują, także pozostaje mi dziura w ścianie lub dolot z piwnicy?, którą mam pod całym domem, jednak ona też jest szczelna..., jednak zrobiłem w 1 pomieszczeniu dziurę na 80 i kratkę, z 2m dalej od tej dziury zrobiłem w suficie dziurę do salonu (wypuściłem pod kominkiem) - jednak dalej to za mało, może połączenie bezpośrednio dziury z zewnątrz z dziurą w suficie pomoże?
Słyszałem kiedyś o jakiś kratkach z czujnikiem, który sam regulował ilość potrzebnego powietrza w domu, tylko nie wiem za diabli jak to się nazywało, może ktoś kojarzy?
Ewentualnie inne pomysły, poza oczywiście dziurą 80 czy 100 w ścianie, zależy mi żeby wentylacja działała dobrze, jednak też nie chcę dostarczą więcej powietrza niż trzeba, bo po co wychładzać pomieszczenia.
Posiada ktoś namiary na specjalistę od wentylacji z terenu Śląska

Z góry dziękuje,
Kuba

Konto usunięte_12*
20-12-2012, 19:43
Dopadł mnie problem, jak to określił któryś forumowicz "styropianowego, szczelnego pudełka".
... zaczęły się cuda, wentylacja przy kominku wciąga powietrze zamiast wyciągać,
Z "fusów" (czytaj: szczątkowych informacji) chyba mało kto potrafi ci coś "wywróżyć" :rolleyes:
Poczytaj cierpliwie starsze tematy - było to już wszystko po sto razy "wałkowane".
Po tej lekturze tylko Ty znając DOKŁADNIE szczegóły budowy swojego domu na pewno coś wymyślisz :)

jasiek71
21-12-2012, 17:37
zrób sobie GWC rurowe , ze dwa wyprowadzenia w korytarzach i problem z głowy ...:yes:

orko
22-12-2012, 07:58
Rozszczelnij okna. Niestety nie jedno i nie dwa. A potem to już tylko grzać :)

adam_mk
23-12-2012, 17:03
W takim przypadku wycina się po kawałku uszczelki w oknach.
WSZYSTKICH!!!
Będzie jak dawniej przy oknach drewnianych - 1000 malutkich szczelinek, którymi wpadnie tyle ile potrzeba.

Adam M.

michal_l
23-12-2012, 19:07
Słyszałem kiedyś o jakiś kratkach z czujnikiem, który sam regulował ilość potrzebnego powietrza w domu, tylko nie wiem za diabli jak to się nazywało, może ktoś kojarzy?

myślę, że chodzi o nawiewniki higrosterowane

generalnie rozwiązaniem opisanego problemu są właśnie nawiewniki okienne [ lub wycięcie uszczelek jak pisze Adam]

jak umożliwisz napływ powietrza to i kominy wentylacyjne będą działały prawidłowo.

teoretycznie można zrobić instalację nawiewu z GWC, ale to juz większy temat

klaudiusz_x
25-12-2012, 19:37
W takim przypadku wycina się po kawałku uszczelki w oknach.
WSZYSTKICH!!!
Będzie jak dawniej przy oknach drewnianych - 1000 malutkich szczelinek, którymi wpadnie tyle ile potrzeba.

Adam M.

Popieram!.
Ewentualnie propozycja Pana Jasia

zrób sobie GWC rurowe , ze dwa wyprowadzenia w korytarzach i problem z głowy ...:yes:
Przez część sezonu zimowego bilans będzie na plus.
Okres ten jest uzależniony od złoża i długości rury.