PDA

Zobacz pełną wersję : komin do kominka



panadol
23-12-2012, 19:18
Witam
Moj komin do kominka wyglada nastepujaco :
156394 (przepraszam za jakosc zdjecia "telefonowa")
Wykonany jest on z ksztaltek ceramicznych presto.
Prosze oswieccie mnie :
- na dole taka kratka metalowa (zaklejona tymczasowo folia) to rozumiem ze wyczystka
- do czego natomiast jest ten otwor na dole ? - jak wsadzam ta reke to jest poprostu dojscie do przestrzeni pomiedzy zewnetrzna scianka rury komina a pustakami zabudujacymi komin
czy jest to jakas wentylacja rury komina i tak musi zostac otwarte ?
- czy tez moze jest to doprowadzenie swiezego powietrza z gory poprzez ta przestrzen wokol komina ?

Chcialbym postawic tam kominek wolnostojacy - na co zwrocic uwage w moim przypadku ?
Pozdrawiam

panadol
23-12-2012, 20:23
ok. juz znalazlem ze to wentylacja tego komina. swieze powietrze moge bez problemu doprowadzic z garazu - pytanie czy jest sens...
Pozdrawiam

panadol
24-12-2012, 11:32
ok. juz znalazlem ze to wentylacja tego komina. swieze powietrze moge bez problemu doprowadzic z garazu - pytanie czy jest sens...
Pozdrawiam

Widze ze o tym na forum napisano juz wszystko... :oops: Jestem juz troche madrzejszy.

Ostatnie pytanie :
Po przemysleniach chcemy postawic maly kominek pewnie kolo 4-6 kw.
Kobiecie nie bardzo podoba sie rura idaca z gory kominka do komina.
Pytanie czy jakbym obrocil kominek o 90st i postawil go wzdłuż kominka moge zastasować taki z wyjsciem tylnim ?

Jesli bym zastosowal z wyjsciem tylnim jak podlaczyc go zeby nie bylo widac rury kominowej :
a) wkuc sie do komina (przypominam ze jest to system kominowy ceramiczny presto) rozumiem ze nie moge ?
b) jesli pkt a odpada czy moge wyjsc rura kominową w dol z oryginalnego wyjscia (h 180cm od podlogi) i ja zabudowac (poszerzylbym wtedy "komin" na calej wysokosci) o te 20cm i zostawic wyjscie na poziomie piecyka ? Jesli tak moge zrobic to czym najlepiej zabudowac rure komina - plytami kominkowymi ktore akumulowaly by dodatkowo cieplo z rury kominowej ?

Pozdrawiam

lecho*ski
29-12-2012, 18:13
Widze ze o tym na forum napisano juz wszystko... :oops: Jestem juz troche madrzejszy.

Ostatnie pytanie :
Po przemysleniach chcemy postawic maly kominek pewnie kolo 4-6 kw.
Kobiecie nie bardzo podoba sie rura idaca z gory kominka do komina.
Pytanie czy jakbym obrocil kominek o 90st i postawil go wzdłuż kominka moge zastasować taki z wyjsciem tylnim ?

Jesli bym zastosowal z wyjsciem tylnim jak podlaczyc go zeby nie bylo widac rury kominowej :
a) wkuc sie do komina (przypominam ze jest to system kominowy ceramiczny presto) rozumiem ze nie moge ?
b) jesli pkt a odpada czy moge wyjsc rura kominową w dol z oryginalnego wyjscia (h 180cm od podlogi) i ja zabudowac (poszerzylbym wtedy "komin" na calej wysokosci) o te 20cm i zostawic wyjscie na poziomie piecyka ? Jesli tak moge zrobic to czym najlepiej zabudowac rure komina - plytami kominkowymi ktore akumulowaly by dodatkowo cieplo z rury kominowej ?

Pozdrawiam

punkt b jest realny
sposób zabudowy tez moze być, lub zabuduj kominkową płytą krzemową montując dodatkowo wlot i wylot powietrza

eniu
02-01-2013, 07:49
Widze ze o tym na forum napisano juz wszystko... :oops: Jestem juz troche madrzejszy.

Ostatnie pytanie :
Po przemysleniach chcemy postawic maly kominek pewnie kolo 4-6 kw.
Kobiecie nie bardzo podoba sie rura idaca z gory kominka do komina.
Pytanie czy jakbym obrocil kominek o 90st i postawil go wzdłuż kominka moge zastasować taki z wyjsciem tylnim ?

Jesli bym zastosowal z wyjsciem tylnim jak podlaczyc go zeby nie bylo widac rury kominowej :
a) wkuc sie do komina (przypominam ze jest to system kominowy ceramiczny presto) rozumiem ze nie moge ?
b) jesli pkt a odpada czy moge wyjsc rura kominową w dol z oryginalnego wyjscia (h 180cm od podlogi) i ja zabudowac (poszerzylbym wtedy "komin" na calej wysokosci) o te 20cm i zostawic wyjscie na poziomie piecyka ? Jesli tak moge zrobic to czym najlepiej zabudowac rure komina - plytami kominkowymi ktore akumulowaly by dodatkowo cieplo z rury kominowej ?

Pozdrawiam

Można wszystko, tylko czy czujesz się na siłach by kombinować jak zdun? I to kumaty, madry zdun! Bo to nie jest problem drzwi lewych lub prawych...klameczki srebrnej lub mosiądzowanej....To jest urządzenie ogniowe, które nie tylko zieje ogniem jak spieprzysz. Trującym gazem tez Cie może potraktować.