PDA

Zobacz pełną wersję : Koszty hydrauliki domu jednorodzinnego ???



marcin2372
25-12-2012, 17:07
A u mnie przed świętami hydraulicy zakończyli pracę przed wylewkami. Za robociznę wyszło 2750. Podłogówka około 80m2 -1050 zł, podejścia pod grzejniki pexem po 50 zł za sztukę(na razie gołe rurki nie zakończone) - 7 x50=350, osiem punktów woda +kan - 8x80=640, montaż naczynie wyrównawcze - 150,montaż rozdzielacze 4sztuki(bez szafek na ścianie) - 4x80 =320, piony kanalizy -2x50=100, odpowietrzenie kanalizy 50, wprowadzenie rury PP do kotłowni 30, kratka ściekowa 30. Chyba wszystko.
Cena za punkt jak hydraulik powiedział "grzejnik wisi 100zł, woda i kanaliza do umywalki 100zł"
Materiały wyszły 4500 + styropian 2500. Została jeszcze kotłownia ,powieszenie grzejników - za to dodatkowo 50zł do każdego, zakończenie rurek od wody 20zł do każdego punktu. Koszt uzbrojenia kotłowni panowie na razie oszacowali na 2000. Wydaje się dużo.
Dojdą jeszcze koszty białego montażu, montażu baterii i.t.p.


Ile u was kosztował ten etap.POZDRAWIAM

jurek1980
25-12-2012, 19:19
To bardzo TANIO ode mnie hydraulik za 95m2 podłogówki, podłączenie pieca, kominka, bojlerów i ogólnie całej hydrauliki w domku skasował 7 800zł

marcin2372
25-12-2012, 20:25
To bardzo TANIO ode mnie hydraulik za 95m2 podłogówki, podłączenie pieca, kominka, bojlerów i ogólnie całej hydrauliki w domku skasował 7 800zł
Robiłem wyceny u kilku hydraulików i ceny za całość oscylowały w okolicach 4000 - 5000. Wydaje mi się , że 2700 za ten etap to dobre pieniądze dla hydraulika tym bardziej ,że cała woda rozprowadzona pexem więc nie miał roboty typu zgrzewanie rurek czy lutowanie. Praktycznie tylko wykute w ścianach podejścia i rozciągnięte rurki - nie zakończone. Gdybym miał wcześniej styczność z taką robotą sam bym to zrobił. Dwóch fachowców zrobiło całą robotę w tydzień . Wychodzi po 1350 na łebka. Nie mam jeszcze zrobionej kotłowni - około 2000 i dojdą koszty do każdego grzejnika 50 za podłączenie na gotowo, i 20 do pozostałych punktów za zakończenie rurek.
Sam wcześniej nie liczyłem kosztów podłączenia rozdzielaczy , pionów kanalizy i innych detali myśląc ,że to jest w cenie punktu hydrauliki, ale jest inaczej hydraulik za każde podejście liczy jakieś pieniądze.
U Ciebie pewnie doszły koszty podłączenia kominka i dla tego uzbierało się 7800.

ganiutek
25-12-2012, 20:31
U nas wyszło 7 tyś. - 13 grzejników, 80 m kw podłogówki, doprowadzenie wody do 7 punktów, 2 bocianki, kotłownia (piec, hydrofor, odżelaziacz, zasobnik) + doprowadzenie wody do domu ze studni głębinowej 30m od domu.

lukasza
27-12-2012, 08:55
robocizna 4800 zł:
- 90m2 podłogówki
- rozłożenie styropianu i foli na całości 165m2
- 80 m2 ściennego
- 3 rozdzielacze (2 w kotłownia, 1 na piętrze)
- 12 pkt wody + kanalizacja (8 ciepła i zimna, 4 tylko zimna)
- 1 pkt tylko woda zimna (na zewnątrz domu)
- piony i podejście do pieca w miedzi (teraz reszta kotłowni z piecem itp ma kosztować ok 1000-1200 zł robocizny)
- odpowietrzenie kanalizy na strych (plus rurka z miedzi na strych od pieca)
- dodatkowo położył rury od rekuperacji dla całego parteru - 6pkt
- dodatkowo położył rurki od odkurzacza centralnego - 6ptk plus wylot w kotłowni.

3 busy, 3 dni roboty, "w szczycie" jednego dnia na obiekcie było 11 osób (potem mniej). Ekipa nie słynie z dobrej ceny ale z dobrej roboty (zobaczymy w praktyce)

gorzej wyglądają materiały bo ok 12500 tys:
4 pompki Grundfos
3 rozdzielacze (9,8 i 6) Vawin
podłogówka Vawin (skręcane)
ścienne Kisan
całe wod-kan i zawory na Vawinie
miedź (na kotłownie podejścia do pieca, pompek oraz do 3 rozdzielaczy, plus 1 na strych)
aaa i w tym rury wentylacyjne, stalowe do reku Darco ok 600 zł
zestaw Beam do odkurzacza ok 500 zł.

materiały na ścienne Kisan i miedź kupione w przeciętnej cenie (ok 45% wartości), pozostałe ok 55-60% kupione w b.dobrej cenie (dokładnie sprawdzone na całym rynku ceny)

sgaczynski
30-07-2013, 07:02
Witam
Ja dostałem taką wycenę
I opcja (tylko robocizna)
- wykonanie instalacji wodno kanalizacyjnej – 1500 PLN brutto całość
- wykonanie instalacji centralnego ogrzewania – 1300 PLN brutto całość
- wykonanie ogrzewania podłogowego – 240 PLN brutto
- wykonanie kompleksowo kotłowni – 1200 PLN brutto
- montaż i spięcie instalacji kominka z płaszczem wodnym – 1000 PLN brutto

Razem : 5240 PLN brutto

II opcja (wykonanie instalacji z urządzeniami oraz materiałem)
- instalacja wodno kanalizacyjna (materiał + robocizna) – 3000 PLN brutto
- instalacja centralnego ogrzewania (materiał + robocizna) – 2500 PLN brutto
- instalacja ogrzewania podłogowego (materiał + robocizna) – 560 PLN brutto
- wykonanie kompleksowej kotłowni (kocioł gazowy „ viessmann” plus zasobnik „viessmann”, materiały i robocizna) – 13 000 PLN brutto
- montaż i spięcie kominka z płaszczem wodnym (kominek marki „kratki” osprzęt i robocizna) – 8000 PLN brutto

Radom
Chłopaki z Szydłowca.
Firma Bukam
Opłaca się miał ktoś styczność z nimi ?

Tomek_02
18-12-2013, 13:56
:spam:

psuja
18-12-2013, 14:51
A ja wycenę dostałam taką:
1. Montaż instalacji wod-kan.
Woda-rury polipropylen połączone systemem zgrzewanym, montowane w bruzdach ścian. istniejącego budynku ,zabezpieczone izolacją podtynkową.

Kanalizacja rury PCV łączone kielichowo z zastosowaniem grawitacji - odpowiednich spadków ,umieszczone w bruzdach ścian budynku, piony zabezpieczone pianą montażową.
6 500
2. Instalacja co rozdzielona za pomocą rozdzielaczy .rozdzielacze do ogrzewania podlogowego uzbrojone w rotametry umożliwiające nastawe przepływu poszczególnych sekcji.
Instalacja co(grzejniki) zabezpieczone w otulinie podtynkowej.
9 000
Kotłownia jeszcze w negocjacjach, ceny z materiałem. Roboty dość dużo 3 łazienki, podłogówki ok 65m. Właśnie kończą punkt 1.

kinczu
04-03-2015, 20:06
Witam. Mam wielką prośbę, proszę spojrzeć fachowym okiem na wycenę mojej instalacji wodno-kanalizacyjno-gazowej. Czy cena nie jest za wysoka ?
Poddasze o pow. ok 120m2. niestety firma nie wyszczególniła ile kosztuje materiał, a ile robocizna. Z kanalizacją trzeba wpiąć się tylko do pionu, nie trzeba nic kopać.

1. instalacja centralnego ogrzewania, system ogrzewania podłogowego wykonany z rur fi pe-x ok. 120m2

2. rozdzielacz 9 obiegów z pompą, dodatkowo 2 podejścia pod grzejnik

3. kocioł BUDERUS Z FUNKCJĄ ciepłej wody, zbiornik 200l z dwoma wężownicami

4. instalacja wod-kan zgodnie z życzeniami klienta
5. wykonanie instalacji gazowej do kotła i kuchenki

koszty wykonania z materiałami : 26800