PDA

Zobacz pełną wersję : Wykonanie sufitu wisz?cego



niciacia
15-06-2004, 16:35
Jak w temacie, za jakiś czas muszę pomyśleć o wykonaniu stelarza i moje pytanie związane jest z tym, że nie mam w temacie pojęcia. Poradźcie, co i jak się robi, jakie profile, w jaki sposób, co ile, co jest ważne i inne tam.
Chodzi mi o sufit z płyt g-k

Józia S.
15-06-2004, 16:43
Niciacia,
ale zaiwaniasz, już sufity - ho, ho :D
nie odpowiem ci na pytanie, ale jak kupowałam metalowe stelaże pod regipsy to pan wytłumaczył co do czego i dał foldery z instrukcją. To podobno nie jest trudne.

AdamY
15-06-2004, 21:16
moze tu sie coś dowiesz: www.rigips.pl
Kliknij: Produkty i systemy a dalej znajdziesz.

magi
19-06-2004, 13:52
A może ktoś oświeci ciemnych i krok po kroku napisze jak to robił :D

ARi.
20-06-2004, 12:39
Witam
Widze że NICIACIA ma taką samą animacje jak ja a może to moja rodzina o której nie wiedziałem że istnieje :lol: a tak na serio.
podwieszany sufit sam wykonywałem i skosy jest to bardzo prosta sprawa tylko że ja mocowałem uchwyty do Jetej a ty do czego ? jeszcze wykonywałem ocieplenie z wełny i obrobienie okien dachowych wiec opisz co dokladnie chciesz wykonać. A tak na marginesie to sie nauczyłem jak moi fachowcy wykonywali w innych pokojach i ja też w paru pomieszczeniach.
http://foto.onet.pl/upload/27/75/_212282_n.jpg

niciacia
21-06-2004, 09:01
Ja mam dom parterowy, więc jest to równy sufit, o byłbym zapomniał, miło poznać rodzinę :), interesuje mnie jakie profile się kładzie, np. wokół ściany, potem z czego żebra i jak gęsto, jak je przyczepić do belek drewnianych stropowych i jak gęsto ?? i w końcu jak gęsto mocować płytę g-k

ARi.
21-06-2004, 11:21
Witam CIOCIE :D
jak bede na budowie to wszystko ponierze bo tak z głowy to ja nie podam ja robiłem to wszystko tylko sie wzorowałem na moich fachoowcach 8)
na poczatek musisz sie zaopatrzyć we wkretearke lub wiertarke ale wkretarka jest lepsza najlepiej 19V tak mi sie zdaje :D bo jest mocniejsza potem uchwyt magnetyczny krzyżak żeby wkrety nie uciekały i sie trzymały. Coś długiego najlepiej długa łate czyli poziomnice żeby złapać poniom. sznurek- dratwe żeby uchwyty w lini prostej przykrecać. do ciecia profili najlepiej mieć nożyce do blachy ale od biedy szlifierka też może być ale podobno materiał może rdzewieć czy coś w tym stylu ja szlifierka ciołem ale jak zobaczyłęm jak to sprawnie moim fachowcom szło nożycami bo takie skosy mieli do wyciecia że fiu fiu to nikt mi nie wcisnie kitu że nie można nożycami dociąć profilu :wink:> co jeszcze ? potrzebne są papiaki do folii zszywacz może sie też przydać wkrety do metalu i do drewna czarne kołki szybkiego montażu do ściany żeby zamontować prowadnice przyścienną i to wsio chyba .
Reszte napisze jak z budowy wruce bo jeszcze regipsów niemam zaszpachlowanych. Wszystkie kable a może prawie wszystkie kable miałem w rurkach ochronnych a tam gdzie bedzie żelandor wiszący to zostały przewiercone deski do których bedzie wkrecony haczyk

Felek
21-06-2004, 11:32
Wejdz na strone http://www.lafargenidagips.pl/budujesz_dla_siebie/praktyczne.html
mysle ze bedzie pomocna. Ja zrobilem juz setki metrow w plytach a jestem samoukiem. Powiem nawet ze moje tynki na poddaszu nie pekaja a u znajomych tynki robione przez firme rozlaza sie jak glupie. Mysle ze samouk moze to zrobic rownie dobrze jak "fachowiec", ale zejdzie ci przy tym o wiele wiecej czasu niz jakiejkolwiek firmie. Najgorsze jest chyba szlifowanie pierwszych szpachlowanych polaczen, pozniej dojdziesz do wprawy i trzeba bedzie szlifowac coraz mniej. Acha, jeszcze jedna uwaga, wazne jest aby wybrac sobie dobry gips. Jest masa roznych produktow o nazwie Gips Szpachlowy ale naprawde jest miedzy nimi wielka roznica. Mi po wielu probach przypasowal "Gips szpachlowy - szpachla francuska", nie schnie zbyt szybko i nawet amatorowi dosc latwo tym pracowac. Ostatni raz dzialalem w temacie pare lat temu wiec mysle ze sa juz lepsze masy, najlepsze sa chyba gotowe, ktorych nie trzeba rozrabiac na budowie. poczytaj link i do dziela, mowie ci proscizna...

niciacia
21-06-2004, 14:24
Witam CIOCIE

Jaką ciocię, wbrew pozorom n(związanym z nickiem) jestem facetem :evil: :evil: :evil:

niciacia
21-06-2004, 14:25
Witam CIOCIE

Jaką ciocię, wbrew pozorom n(związanym z nickiem) jestem facetem :evil: :evil: :evil:

czupurek
22-06-2004, 07:58
mam pomysł: niech jeden z was zmieni obrazek i po będzie kłopocie np. ten co później dołączył do forum :P

niciacia
22-06-2004, 11:47
Dobra, już zmieniłem :D :wink:

czupurek
22-06-2004, 13:44
ło matko, ale czad :lol:

czupurek
24-06-2004, 08:55
Niciacia - ty masz wenę do zmian :lol:

niciacia
24-06-2004, 10:15
:D :D :D

ARi.
24-06-2004, 13:17
Witam
mi to było wsio ryba czy ktos ma taką samą animacje czy nie :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Ps ZAPOMNIAŁEM pomirzyć rostway profili ale pewnie dowiedziałeś sie już ze stronki
Pozdrawiam ARi :wink:

thalex
24-06-2004, 21:41
Co się stanie złego jeżeli np. nie dałbym folii paroizolacyjnej na poddaszu?( poddasze typowe ze ścianką kolankową i sufitem zawieszonym na ruszcie metalowym).

James Bond
13-07-2004, 12:28
ARi.
podziel się wiadomościami, w jaki sposób wykonałeś sufit podwieszany na poddaszu użytkowym, jak przykręcałeś skosy, a szczególnie jak obrabiałeś okna dachowe. Chcemy zrobic to sami, dlatego szukamy dokładnych wskazówek (szczególnie praktycznych).

ARi.
14-07-2004, 21:10
Witam narazie tylko wkleje stronke jestem padniety wczoraj osadzałem parapet do 2 w nocy i pobutka o 7 a tak na marginesie poraz pierwszy raz spałem na budowie w domu na styropianach :lol: :lol: http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=340160&highlight=#340160

pozdrawiam ARi :wink: