PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wykonać dach mansardowy?



darek2009
26-12-2012, 17:47
Mam pytanie o wykonanie dachu mansardowego. Mam pomysł na przebudowę parterowego domu-kostki z płaskim dachem. Mianowicie chcę pokryć dom dachem mansardowym, żeby zrobić jeszcze jedną kondygnację. Mam jednak wątpliwości. Nie chcę poddasza ze skosami tylko pełne piętro. Czy można postawić ścianę (2,7m) i dopiero taką kondygnację pokryć dachem mansardowym? Czy trzeba położyć dach mansardowy bezpośrednio na stropie? Nie chcę mieć tylko dachu, czyli żeby ściana drugiej kondygnacji nie składała się z (idąc od zewnątrz) dachóki, deskowania, folii, wełny i płyty GK tylko żeby dach mansardowy pokrywał ścianę. Czy tak można?

Aleksandryta
27-12-2012, 14:16
O takie sprawy spytaj się architekta, który będzie ci opracowywał projekt przebudowy dachu potrzebny do zezwolenia na przebudowę.:rolleyes:

Andrzej Wilhelmi
30-12-2012, 12:33
Oczywiście wszystko jest technicznie możliwe tylko pomieszczenia na piętrze będą trochę mniejsze niż te na parterze. Tak jak wspomniał "Aleksandryta" musisz zacząć od projektanta i sprawdzenia warunków zabudowy bo nie wiadomo czy Twój pomysł będzie możliwy do zrealizowania. Pozdrawiam.