PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt gospodarstwa agroturystycznego



mydlo
26-12-2012, 23:51
Witam długo nie byłem na forum gdyż trwały prace nad projektem. Chciałbym przedstawić wizualizację i pozwolić wypowiedzieć się tym bardziej doświadczonym o projekcie. Planowany budynek ma powierzchnię 450m2 łącznie z piwnicą. proszę o opinię gdyż ma to być budynek przyciągający uwagę a także dobrze komponować się z górskim krajobrazem jak również z dolnośląską tradycją. Myślałem o elementach muru pruskiego oczywiście tylko w roli dekoracyjnej. Każda uwaga jest dla nas cenna. Pozdrawiam Marek

robert skitek
27-12-2012, 22:19
Jeśli mogę:
W jaki sposób ten budynek przyciąga uwagę? Najciekawiej wygląda od dołu, ale nie stąd się do niego chyba dojeżdża? Od dojazdu wygląda jak zwykły dom z restauracją...
Dla mnie nieporozumieniem jest w XXI wieku budować budynek w tradycji XIX wieku... Można dziś budować zgodnie z tradycją budowlaną miejsca ale jednak współcześnie. Masz piękną działkę, szkoda, że nie powstanie tam coś, gdzie i ja bym się chętnie zatrzymał.

Niedawno była na forum osoba, chcąca wybudować tanim kosztem niewielkie muzeum motoryzacji w zupełnie niezurbanizowanym terenie. Miało otrzymać kształt zamku, o zgrozo! A dlaczego? Bo inwestor nie wiedział, że da się inaczej - po prostu brakło wyobraźni. Ostatecznie zorganizował mini konkurs i z tego co wiem, jest bardzo zadowolony z wyników :) Pozdrawiam, panie Tomaszu!

Ale gusta są różne, projekt gotowy, więc nie mieszam więcej. Powodzenia z inwestycją!

mydlo
27-12-2012, 23:38
Masz rację od tyłu nie jest niczym specjalnym, jednak by się tam dostać trzeba przejechać obok frontu który nadaje całej budowli smaku. Rozumiem o czym myślisz nawiązując do nowoczesnego stylu jednak mamy inny gust i wydaje nam się się że dla potencjalnej osoby która będzie chciała się u nas zatrzymać ucieczka od nowoczesnych miast będzie czymś atrakcyjnym.
Dziękuję za Twój post.

dorkaS
28-12-2012, 00:18
Mydlo, co planujesz w tych podcieniach? Wartoby rozważyć jakie funkcje będą pełnić w przyszłości i pod tym kątem rozpatrzyć projekt. To, co mi się podoba najbardziej, to kształt całości, który sprytnie tuszuje ilość m2. Dzięki temu nie powstaje wielka buda, ale coś co wydaje się przytulne i zgrabne.

mydlo
28-12-2012, 20:19
W pomieszczeniu za podcieniami jest pomieszczenie hobby skąd goście bezpośrednio będą mogli wyjść na ogród. Tak więc podcień będzie spełniać rolę komunikacyjną, a także zapewniać schronienie przed warunkami na dworze np gdy ktoś wyjdzie na papierosa. Planowany tam jest również mały komplet wypoczynkowy, pewnie inne jego funkcje wyjdą w czasie użytkowania budynku. Pozdrawiam