PDA

Zobacz pełną wersję : Koramic Alegra 9 czy Creaton Balance?



Yacky
29-12-2012, 14:51
Witam
planuje na wiosnę rozpocząć budowę. Mam już wstępna wycenę i firma proponuje mi 2 rodzaje dachówek: Koramic Alegra 9 lub Creaton Balance. Czytam różne opinie i nie wiem już, która lepsza? Wiem, że co budowa to inna opinia, ale może ktoś będzie umiał mi doradzić?

ramsky2000
02-01-2013, 14:01
obie dachówki mają swoich zwolenników jaki i przeciwników,
Poleciłbym dachówkę Nelskamp Nibra f7 - dachówka również wielkoformatowa, to co ją wyróżnia to ma bardzo niski współczynnik nasiąkliwości - poniżej 3%. daje jej to dużo lepsze parametry użytkowe niż innych dachówek. Dachówka oryginalna produkcja niemiecka .

luky007
02-01-2013, 14:31
Najlepiej obejrz sobie dach na żywo kryty takimi wielkimi dachówkami (zdaje sie że koramica to wchodzi właśnie 9 szt. na metr i stąd nazwa).
Ja z powodu ceny też planowałem Alegre9 - ale jak zobaczyłem efekt estetyczny to poprostu mi się nie podobało, wybrałem Koramica L15 - poprostu dla mnie gęściej ładnie wygląda. I tego w składzie gdzie prezentuje sie kilka dachówek niestety nie zobaczysz :(, ale może ci podpowiedzą gdzie komu sprzedawali taką dachówke i bedziesz mógł ją obejrzeć już na domu.

paroofka
20-03-2013, 10:52
Współczynnik nasiąkliwości nie jest akurat taki bardzo ważny. Dla mnie na korzyść dachówek Koramic przemawia ich bardziej klasyczny wygląd. Dodatkowo Nibra jest dużą dachówką, a Koramic bardzo niewielką. Co automatycznie radykalnie zmniejsza wagę całego dachu, pogarsza izolacyjność termiczną i zwiększa szanse na zniszczenie dachu przy silnym wietrze...