PDA

Zobacz pełną wersję : projekt kuchni - wątpliwości- prośba o pomoc:)



paulina.p
29-12-2012, 21:09
Szanowni Forumowicze:)
Mam ogromną prośbę o ocenę projektu funkcjonalnego naszej kuchni.
Kuchnia ma 10,3 m2, zostanie częściowo otwarta na salon. Na wprost wejścia ma drzwi balkonowe na taras.
Zaakceptowany wstępnie projekt, po głębszej analizie zaczął budzić nasze wątpliwości (umiejscowienie lodówki przy płycie kuchennej, rozmieszczenie obszaru roboczego etc).

Będę wdzięczna za wszelkie uwagi

157038157039

Elfir
31-12-2012, 19:49
a dlaczego lodówka nie jest po przeciwnej stronie kuchni? Przecież teraz nie macie prawie wcale blatu roboczego.
Poza tym przy tej szczupłości miejsca lodówka sds to nie najlepszy pomysł.

paulina.p
01-01-2013, 15:59
Dziękuję za uwagi :-)

Blat roboczy przewidziany jest z drugiej strony -198 cm miejsca, więc chyba sporo. W sumie to lokalizacja blatu roboczego jest czymś, na czym się jeszcze zastanawiamy. Alternatywnym rozwiązaniem jest przeniesienie płyty indukcyjnej i piekarnika na lewą stronę od wejścia. Wtedy pomiędzy lodówką a zlewem byłoby ok. 140-150cm blatu roboczego. Zwolniły by się też szafki u góry (nie byłoby w nich okapu). Po instalacji płyty po drugiej stronie pozostał by też kawałek blatu roboczego (pewnie maksymalnie z 90cm).

Lodówka sds wynika z wielkości rodziny (5 osób). Wątpię abyśmy zmieścili się w normalnej. Niemniej jednak tu też mamy wątpliwość, a zwłaszcza ja (mniejszą mąż:))

Czy jet problem z wielkością załączonych zdjęć? Mam wrażenie, że się nie powiekszaja:(

Elfir
04-01-2013, 14:20
Porównywaliście pojemnośc wysokiej, duzej lodówki w slupku a lodówki sds?

paulina.p
04-01-2013, 21:35
Tak, różnica jest bardzo duża. Lodówka sds (a właściwie french door), którą wybraliśmy, ma o prawie 60% większą pojemność chłodziarki i prawie 40% większą pojemność zamrażalnika.