PDA

Zobacz pełną wersję : przeniesienie kuchni do slonu



południowa
31-12-2012, 10:36
MAM JUZ DOM W SSO . Niedługo beda wstawiac okna. Od jakiegos czasu postanowilismy przeniesc kuchnie do salonu - zrobic aneks a z kuchni zrobic pokoik. I teraz czy nie bedzie problemu z rozciagnieciem instalacji? woda, kanalizacja pewnie nie - tylko co z gazem? czy trzeba robic jakis projekyt zastepczy??? W salonie jest kominek, wiec pewnie bedzie mozna sie podpiac z wentylacja do niego.
Pierwsze zdjecie orginał parteru , drugie zdjecie po naszej zmianie

157386

157387

11małgosia
31-12-2012, 13:41
Z przeciągnięciem instalacji nie widzę problemu, a z gazem najmniejszy, byle nie chować rury w ścianie. Nie sądzę żeby potrzebny był projekt. Ale z wentylacją być może należałoby wyjść przez ścianę na zewnątrz, bo może być za mało kanałów.

Elfir
31-12-2012, 19:52
przy przeniesieniu kuchni należałoby zmienić okna - tarasowe przenieść na boczną ścianę a obecny otwór podmurować do 90 cm nad poziom posadzki. Inaczej kuchnia będzie nieustawna.

Projekt zamienny instalacji gazowej IMHO jest potrzebny.

południowa
01-01-2013, 15:34
Jezeli chodzi o okna to zamieniamy je miejscami - w przyszłym aneksie bedzie takie jak było w kuchni odpowiednio mniejsze, aby meble kuchenne sie zmiesciły ... to , ze rurki z gazem nie mozna w scianie chowac wiem... czyli bedzie musiała, byc przeciagnieta pokojem .... a co do instalacji gazu to i tak bedziemy musieli zrobic projekt...

Elfir
01-01-2013, 21:02
możesz ciągnąc łazienką i korytarzem.
Można niby-zabudować - czyli podwieścić nie do końca zamknięty sufit lub zrobić w nim otwory wentylacyjne.

południowa
05-01-2013, 16:50
Co do podłaczenia okapu to chyba najoptymalniejszy wariant to poprowadzenie rury z wentylacja przez nowy pokój do pom gosp - i zrobienie podwieszanego sufitu w celu zamaskowania...
mam jeszce jedna niejasnosc jak bedzie z poprowadzeniem gazu do nowej kuchni - czy mozliwe jest zaprojektowania przyłacza do domu aby jedna rura przechodziła do kuchni, a druga do pom gosp... unikne w ten sposób ciagniecia przez nowopowstały pokój - a jak wiadomo rur z gazem nie mozna zakrywac - wiec to raczej niestetyczne rozwiazanie...

Elfir
05-01-2013, 18:40
Mozna zakrywać, ale zakrycie musi być demontowalne i umożliwiać wietrzenie (i kontrole). Kuzyn ma zabudowane płytami k-g z otworami wentylacyjnymi w miejscach spawów.