PDA

Zobacz pełną wersję : Sposób na straty ciepła !



cezar2119
01-01-2013, 18:45
Witam ,
mam taki pomysł na ograniczenie strat ciepła przy nie wykonczonym piętrze domku jednorodzinnego, bedę sie wprowadzał do domu gdzie niestety pierwsze piętro zostaje niewykonczone , tzn. sciany sa ocieplone , strop pietra bez posadzki końcowej i styropianu , , dach- dachówka ceramiczna z membrana i plytami osb bez ocieplenia , aby ograniczyc straty ciepła chcę na piętrze tzn. na podłodze ułożyć folie budowlaną i na niej 20 cm wełny skalnej Paroca która docelowo pójdzie między krokwie jak bedzie na to czas , przepuszczalnie za okolo 3 lata niestety.... ,
Co sądzicie o takim sposobie ? moze ktoś ma inny patent jeśli był w podobnej sytułacji ....
dodatkowo dodam ze otwór gdzie ida murowane schody na pietro przykryje blokiem styropianu o wymiarach 4 m x 1,2m x 30 cm!
Dziękuje bardzo za opinie i podpowiedzi ?

darek-jg
01-01-2013, 22:35
To jest najlepsze co możesz zrobić-powodzenia.

pzw
03-01-2013, 00:43
Ja bym starannie odkurzył ten strop i położył wełnę bezpośrednio na nim, a folią przykrył bym to ocieplenie, aby ograniczyć ruch powietrza.
Jak masz opory co do takiej technologii, to kładź plastik( folię) na strop, ale wełnę czymś przykryj, bo tak to ruch powietrza od stropu - przez wełnę - do zimnego piętra, osłabi tą izolację.
Idea jedyna na przeczekanie - popieram kolegę darka-jg.

lukasza
03-01-2013, 09:14
nic lepszego nie wymyślisz,
dodać można ewentualnie zakup kolejnej warstwy wełny np: 10 cm tak aby wełna na stropie leżała na krzyż, a potem tą wełnę dać w dach.

Z opisu na dach skośnym za 3 lata dasz te 20cm między krokwiami, ale to ciut za mało! przyda się kolejne min. 5 lub 10 cm pod krokwiami aby zrobić: 1. na krzyż,. 2. zakryć krokwie. Jeśli za 3 lata będziesz robił tak jak ja piszę (2 warstwy w dachu skośnym) to kup tą wełnę również dziś i połóż na krzyż 10 cm z 20 cm. A ideał jest taki jak jeszcze 1 warstwę np: 10 cm wywiniesz na ścianki kolankowe i przy murłacie upchniesz do styropianu czy innego ocieplenia ściany - połączysz ocieplenia, zmniejszysz wentylacje strychu - uciekanie ciepła (ewentualnie będziesz przed ponownym użyciem tej wełny odciąć końcówki zgniecione 30-40 cm)

minki
06-01-2013, 15:58
U mnie bedzie podobnie - poddasza na razie nie wykańczam, nie chcę też robić ogrzewania.

Planowalem ocieplić dach miedzy krokwiami welną 15 + 10 do jętek i jętki, a na stropie (nie ma wylewek) polozyc styro np. 5 cm, który będzie wykorzystany później. Ale koncepcja kolegi cezar2119 brzmi nieźle i wydaje się być trochę tańszą.

minki
08-01-2013, 22:17
A jeszcze jedno. U mnie nie ma deskowania. Jest tylko membrana. Czy membrana nie zaslonieta welną, do której docierać będą promienie słoneczne, nie straci swoich właściwości?

pzw
08-01-2013, 22:35
Chcesz minki powiedzieć że u Ciebie na dachu jest tylko membrana i nic więcej, skoro promienie słoneczne bezpośrednio mają ją oświetlać i ogrzewać ;-) ?
Piszmy trochę staranniej, bo wychodzą nonsensy.
A membrana czy z wełną czy bez, będzie działała jak się od niej oczekuje, bo ma za zadanie odprowadzać wilgoć skondensowaną pod dachem.

minki
09-01-2013, 09:54
Chciałem powiedzieć, że pod pokryciem jest membrana, do ktorej dociera światło dzienne z okien, jeżeli dach jest nieocieplony (myślałem, że to zrozumiałe).

Wiem jaką rolę ma spełniać membrana, ale gdzies na tym forum, ktoś wspominał, że nie powinna być zbyt długo narażona na żadne promienie. Twierdził, że traci gwarancję i zalecał zatykanie otworów okiennych np. czarną folią.

geokart
10-01-2013, 19:34
koniecznie "odetnij światło", "folia" dachowa ma trwałość DO 4 MIESIĘCY na promieniowanie UV

zaciemnij okna i po sprawie

cezar2119
11-01-2013, 11:44
Dziękuje wszystkimn za odpowiedzi , mam jeszcze dylemat co do wełny teraz ( czy w płytach czy z wałka ) , nie wiem która wełne kupić docelowo ,Paroc mnie kusi ale nie chciałbym mieć dużo odpadów , przychodzi w bloczkach 61x122cm co wiąże sie z docineniem , ktoś używał u siebie tej Parca może ?

cezar2119
12-01-2013, 08:01
Minki na która wełne sie decydujesz ? , ja mam ciagle dylemat co do wełny którą wybrać , srednia odległość między krokwiami u mnie jest plus minus 80 cm , przy plytach paroca o wymiarach 61x122 miałbym z kazdej plyty plus minus 40 cm pasek! nie chciałbym mieć tyle odpadów z wiadomych przyczyn.
Zastanawiam sie czy Paroc czy Isover .... , biore tez pod uwage ze pierw wełna ta bedzie leżała na stropie przez minimum dwa lata :)
Pozdrawiam

minki
17-01-2013, 12:38
Minki na która wełne sie decydujesz ? , ja mam ciagle dylemat co do wełny którą wybrać , srednia odległość między krokwiami u mnie jest plus minus 80 cm , przy plytach paroca o wymiarach 61x122 miałbym z kazdej plyty plus minus 40 cm pasek! nie chciałbym mieć tyle odpadów z wiadomych przyczyn.
Zastanawiam sie czy Paroc czy Isover .... , biore tez pod uwage ze pierw wełna ta bedzie leżała na stropie przez minimum dwa lata :)
Pozdrawiam

Ja się nastawiam na wełnę rolowaną + na to folia paroprzepuszczalna żeby wiaterek po wełnie nie hulał. Ale jak będzie, to pewnie zdecyduję przed samym zakupem. Sporo można się dowiedzieć/podpytać w tym wątku jeśli jeszcze go nie widziałeś: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82372-Ocieplam-poddasze-krotkie-pytania/page357

pozdro