PDA

Zobacz pełną wersję : khem khem - dobry wieczór...



domanki
01-01-2013, 21:59
Oj, powitania jednak są dość stresujące, nawet jeśli to forum internetowe, a ja mam wrażenie, że sporą część z Was znam.
Prawie 1,5 roku temu 'zamieszkałam' na forum murator, tj. zaczęłam przegrzebywać i wyczytywać różnorodne wątki.
Bo wtedy właśnie pijackim widem chyba wiedziona, zobaczyłam billboard nowego osiedla, popędziłam do domu, wrzuciłam w przeglądarkę, zadzwoniłam i zarezerwowałam mieszkanie.

Tak, mieszkanie, nie domek. Zanim wybuduję mój wymarzony dom na wsi, daleko od cywilizacji, jeszcze wiele wody upłynie (której ceny zapewne wzrosną). A jak już zarezerwowałam, to wpłaciłam zaliczkę, za potem to już musiałam się zacząć martwić skąd wziąć na resztę :)
No ale może powiem dlaczego tak lekkomyślnie kupiłam mieszkanie.
Bo miało ogródek.
Odpowiedź jest bardzo prosta. Jako, że dążę do tego by uciec na wieś, to choćby skrawek ziemi jest czymś lepszym niż balkon (jaki mam teraz).
Było kilka mieszkań, z czego jedno największy ogródek (150 mkw), ale tylko 1 sypialnię, a ja potrzebowałam dwóch. No i zaczęły się dzikie kombinacje, jak tu je przerobić żeby były dwie.

Mam świadomość, że teraz 'trendi' są super przestronne wnętrza, ale a) nie przepadam za taaaaką przestrzenią b) coś za coś- osobna sypialnia dla mnie i pokój dla dziecka- bezcenne
Koniec końców mam całkiem miłe, maluteńkie mieszkanko, z maciupeńką łazienką i małymi sypialenkami i ogródkiem (który od czasu spontanicznej decyzji znacznie się skurczył, bo wynikła kwestia konieczności budowy drogi na hmm połowie mojej działki).

O matko... tyle już napisałam, a to dopiero wstęp.
No dobrze- rozwinięcie.
Lubię wnikać w to, co robię, zatem zaczęłam całe noce spędzać na forum i wczytywać się w wątki różne, czuję się nieco mądrzejsza, ale nadal głupia jak buty (kto wybierze za mnie oświetlenie do łazienki?)

Jutro wchodzi pan wykończeniowiec, który pewnie najpierw wykończy mnie, meble wjeżdżają za 3 tygodnie. I oto koniec/początek mojej drogi :)
W każdym razie uznałam, że to najwyższy czas, żeby się ujawnić i przywitać :)

Miras12
01-01-2013, 23:21
Witam serdecznie i zapraszam do zalożenia dziennika budowy. Bedziesz wtedy mogla pokazac swój ogródek poradzić się w kwesti urządzenia mieszkania. Gratuluje szybkiej i spontanicznej decyzji, aczkolwiek bardzo słusznej.
Pozdrowienia Noworoczne przesyłamy.

domanki
02-01-2013, 17:05
Miras12 dzięki :) O dzienniku budowy myślę, chociaż to nie to samo, bo to nie dom przecież. Póki co walczę z zamówieniem wszystkiego na czas.

Krokusia
04-01-2013, 20:07
domanki nie bądź drobiazgowa ;) ogródek masz? masz! No to prawie jak dom :) Nie wymiguj się tylko słuchaj się Mirasa i zakładaj dziennik :P

A tak w ogóle to chciałam się przywitać :hug:

domanki
04-01-2013, 22:15
dziękuję :* zrobię to - w 'wolnej' chwili :)

Gosc321_1
10-03-2013, 15:10
Pozdrowienia z Podhala :)