PDA

Zobacz pełną wersję : garaż przy ulicy



cubarius
03-01-2013, 09:59
Witam,

wiem w jakiej odleglosci mozna stawiac garaze od granicy dzialki sasiada. Pytanie jednak mam, gdyz posiadam narozna dzialke w jakiej odleglosci od granicy dzialki, ale od ulicy moge postawic garaz. W chwili obecnej po kupnie domu garaz na 400 m dzialce zajmuje duzo miejsca (betonowe plyty i dach bez podlogi). Chce go przesunac i troche mzniejszyc i postawic tak, zeby zmaiast plotu byla od razu brama do garazu, ale dalesze domy na ulicy od mojego ewentualnego wjazdu stoja w odleglosci ok. 3 metrow. Czy zatem uzasadniajac mala powierzchnie dzialki bedzie szansa na postawienie garazu lub chociaz lekko zabudowanej wiaty bezposrednio przy plocie lub zmaist niego?

gentoonx
03-01-2013, 10:30
jeżeli garaż jest na stałe związany gruntem, to obowiązuje cię linia zabudowy (sprawdzisz w WZ), inna sprawa czy na taki garaż potrzebujesz PNB.
jeżeli nie związany z gruntem (np. blaszak), to możesz mieć wjazd w płocie, tylko zgłoszenie do gminy.

Jak tak chcesz to najlepsza wiata. Pewnie OC na samochód wzrośnie w takim wypadku.

NieJan
03-01-2013, 12:29
Co ma miejsce parkowania do wysokości składki oc?

Briksdal
04-01-2013, 23:20
3-4 m od granicy działki. Dodatkowo wchodzi w grę odległość garażu od krawędzi jezdni (min 6m dla dróg publicznych kategorii gminnej). Skoro przesuwasz garaż to najprawdopodobniej musisz również przesunąć zjazd. Zorientuj się w urzędzie czy dostaniesz na to zgodę.

Kwitko
05-01-2013, 19:38
Na garaż zawsze było potrzebne pnb.

domowadama
07-01-2013, 07:51
też słyszałam, że pnb jest konieczne