PDA

Zobacz pełną wersję : Pomysły na kaca



Oslo88
03-01-2013, 16:28
Zapewne tradycyjnie po Sylwestrze wiele osób miało kaca. Jak sobie więc z nim radzicie? Ja osobiście reflektuję na niego czekoladę :)

G.N.
03-01-2013, 21:01
Ja osobiście preferuje nie pić byle czego i chlać z umiarem ;)
Hołdując tej zasadzie kaca nie miałem od 10 lat t z okładem. A jak już się komuś noga powinie
Nieźle robi aspiryna, a przede wszystkim picie, właściwie wszystko jedno czego byle dużo wody dostarczyć. Najlepiej wody niegazowanej bo to najłatwiej skatowany żołądek strzyma i najszybciej wchłonie. Kac to zatrucie i organizm usiłując się pozbyć toksyn dosyć mocno się odwadnia, stąd ból głowy i inne nieprzyjemne sensacje. I żadnego paracetamolu! bo się przekręcić można.

Kendra
04-01-2013, 06:51
z kacem nie mam problemów bo jak już mi się zdarza napić to z umiarem ale co moge polecić cierpiącym to herbata z bratka - na pierwszym miejscu . co do wody mineralnej - gdzieś czytałam że pita na kaca przywraca nas do stanu sprzed kaca - czyli do "helikoptera";) - może ktoś to zaobserwował? starą metodą jest gorący barszcz/ rosół. albo "klin klinem" - wódka z pieprzem. jak coś sobie przypomnę jeszcze to dopiszę :)

maramos
04-01-2013, 13:18
Właśnie czytałam w jednej prozdrowotnej książce że wodę z miodem należy pić.

niktspecjalny
04-01-2013, 14:07
Może zabrzmi to lakonicznie ale na kaca najlepsza jest glukoza.

...Przyczyna? Hipoglikemia.Alkohol obniża poziom glukozy we krwi, paliwa niezbędnego centrum....


..W aptekach i niektórych spożywczych dostępna jest glukoza w saszetkach. Sypiesz do kubka, zalewasz wodą i już masz napój antykacowy.......


...Z tego co ja wiem to alkohol zabija w organiżmie witaminę C ,więc trzeba uzupełnić i po zawodach,już gdzieś tu pisałem na forum mi pomagał,sok z kiszonej kapusty,można też zjeść ze 2 cytryny też będzie zawsze lżej..........

Mój kolega na kaca ma właśnie zajefajną metodę.Jak się spotykamy to przed wypiciem każdego kielonka i po jego opróżnieniu zagryza pokrojoną w kostkę cytrynę.

alibabka
08-01-2013, 16:38
Moja koleżanka na każdej imprezie ma przed sobą talerzyk z oliwkami i często- gęsto je przegryza pomiędzy kolejnymi kieliszkami wódki. Podobno ani się nie upija, ani nie ma kaca.... Nie próbowałam osobiście, bo piję bardzo mało i nie miewam żadnych przypadłości po imprezach.. ;)

nie_zapominajka
10-01-2013, 07:07
ja kupowałam sobie kiedyś tabletki, które miały niwelować kaca, bierze się dwie tabletki jedna przed druga w trakcie picia, w zasadzie pomagały, ale jeśli już nie mam nic takiego pod ręką to na następny dzień leczę się rosołem :D

argentyńczyk
28-01-2013, 13:11
rosół tradycyjnie najlepszy, no albo czym się strułeś, tym się lecz!:)

cieszynianka
28-01-2013, 13:55
Sprawdzony i na 100% działający sposób, to ... dzień wcześniej nie spożywać alkoholu :)

Widziałam kiedyś na własne oczy skuteczną "reanimację" takiego mocno nadwyrężonego osobnika, która w 20 minut przywróciła go do życia. Dostał dożylnie glukozę z dodatkiem środków diuretycznych. Pod koniec kroplówki przebierał już nogami, a po powrocie z WC był jak nowonarodzony. ;)

amalfi
29-01-2013, 11:07
Słyszałam, że aspiryny absolutnie nie wolno ze względu na potencjalne krwawienie z przewodu pokarmowego (nie wiem, czy to prawda), a rosół obciąża i tak nadwątloną garmażerkę. ;)
Jak już ktoś postanowi się urżnąć, to polecam musujący zestaw witaminowo - mineralny i wodę z dużą ilością soku z cytryny. :)

G.N.
29-01-2013, 12:10
Słyszałam, że aspiryny absolutnie nie wolno ze względu na potencjalne krwawienie z przewodu pokarmowego (nie wiem, czy to prawda),... prawda tyle że nie cała czyli ten trzeci rodzaj prawdy ;)
Aspiryny nie wolno łączyć bezpośrednio z alkoholem zwłaszcza mocnym a już nie daj Bóg na ciepło. Czyli leczenie typu aspiryna + gorąca herbatka z rumem nie jest polecane bo faktycznie grozi krwotokiem wewnętrznym.
Na zespół dnia następnego aspirynę można w miarę bezpiecznie, natomiast jak już pisałem paracetamol odpada ze względu na potencjalnie możliwy zespół alkoholowo-paracetamolowy. Najczęściej występuje osób przewlekle nadużywających, ale czasami na incydentalnym kacu też może się zdarzyć, zwłaszcza jeśli ktoś równolegle bierze np antyhistaminy, niektóre leki przeciwgrzybicze i parę innych (o rifampicynie, barbituranach i psychotropach nie wspominam bo tych ogólnie z wódeczką nie należy łączyć)

miciu
29-01-2013, 20:58
Polecam sok z kiszonej kapusty lub samą kiszoną kapustę, mi pomogło ;)

ani.mozje
30-01-2013, 09:31
Między drinami i alkoholem pić dużą ilość wody, po przyjściu do domu dawka witaminy C i tabletek przeciwbólowych i do łóżka :)

Kendra
30-01-2013, 10:20
tabletki i alkohol? nie, dziękuję ;)

G.N.
01-02-2013, 11:55
... po przyjściu do domu dawka witaminy C i tabletek przeciwbólowych i do łóżka :)Zależy co kto lubi. Tylko warto od razu się ładnie ubrać i obstalować sobie elegancją wyścielaną skrzyneczkę żeby bliskim kłopotu nie robić

amalfi
01-02-2013, 12:19
Zależy co kto lubi. Tylko warto od razu się ładnie ubrać i obstalować sobie elegancją wyścielaną skrzyneczkę żeby bliskim kłopotu nie robić

:rotfl:

MonikkaB
08-05-2013, 18:19
Między drinami i alkoholem pić dużą ilość wody, po przyjściu do domu dawka witaminy C i tabletek przeciwbólowych i do łóżka :)

Dawka tabletek przeciwbólowych? A po co? Żeby jeszcze bardziej żołądek i wątrobę obciążyć?

niktspecjalny
09-05-2013, 12:44
Dawka tabletek przeciwbólowych? A po co? Żeby jeszcze bardziej żołądek i wątrobę obciążyć?

Nio wypowiedziałaś się w kwestii tabletek...ale watek aż prosi się o sposób na tego kaca.:cool:.To jest jej sposób choć nie akceptowalny dla wontorby:) czy żołądka :D....a twój???:cool:

jea
09-05-2013, 12:52
Znawca mówił, że on nie dopuszcza.

niktspecjalny
10-05-2013, 05:42
A ty ???Zapewne odpuszczasz???:D

epikurejczyk
13-05-2013, 14:23
Dziś bardzo słodka lemoniada z 20 cytryn, jestem po małej imprezie.

epikurejczyk
13-05-2013, 14:33
dodam tylko, że to kac po bąbelkach.
uffffff.

niktspecjalny
13-05-2013, 15:09
No tak dobry sposób i na kaca i na gotowanie gdy się jest jeszcze w jego zasięgu.:D:D:D.Ach te bonbelki :D

MonikkaB
20-05-2013, 09:33
Nio wypowiedziałaś się w kwestii tabletek...ale watek aż prosi się o sposób na tego kaca.:cool:.To jest jej sposób choć nie akceptowalny dla wontorby:) czy żołądka :D....a twój???:cool:

Jasne, w pełni rozumiem, że czasem trzeba wytoczyć cięższe działa ale to taka moja uwaga, że może lepiej nie ;). Co do moich sposobów to mam kilka ale nie na kaca lecz zapobiegawczych. Przede wszystkim słynne ‘nie mieszaj’, sprawdza się również duża ilość wody, przepijanie herbatą, jedzenie owoców w trakcie (najlepiej cytrusów).. 'Środki farmaceutyczne' też często sprawdzam i nawet mam jednego faworyta.

Ksana
27-05-2013, 13:12
Hm, ja zazwyczaj posilam się ogórkami kiszonymi i popijam kefirem. :) Do tego jakaś lekka herbatka z cytryną. :) I stram się jeść sporo zdrowych pokarmów, żeby siły odzyskać. A jak już nic nie pomaga to zawsze można zadzwonić i zamówić odtruwanie poalkoholowe (http://www.odtruwamy.pl/odtrucia-poalkoholowe.php).

MonikkaB
05-06-2013, 18:04
No nie żartuj, już nie wiem ile to trzeba by było wypić, żeby aż odtruwanie zamawiać.. Nie jest to chyba najlepszy pomysł...

tomasz-bolczyk
17-06-2013, 14:01
Trzeba zjeść dużo cytryny :)

ktorakolwiek
19-06-2013, 13:59
Trzeba zjeść dużo cytryny :)

Popieram. W trakcie imprezy co godzinę warto jeść plasterek cytryny albo pomarańcza. Witaminę C też polecam w trakcie imprezy ;]

zbychu1992
29-08-2013, 15:01
Cytryna wbrew temu co się powszechnie sądzi nie ma specjalnie dużo witaminy C. Trzeba by wypić szklankę soku żeby dobrze działała. Łatwiej jest zjeść/wypić pomarańczę. Ale najważniejsze w kacu są pić bardzo dużo wody (po ostrym chlaniu możemy stracić nawet 3-4 litry wody z organizmu) i uzupełnić poziom cukru we krwi. Najlepiej połączyć te czynności i wodę mieszać sobie z jakimś sokiem owocowym np. porzeczkowym (dodatkowa wit C)

iza mama gabora
30-08-2013, 22:28
glukoza i częste jedzenie niewielkich choć częstych dawek tego na co przyjdzie ochota (często są to tzw. tłuściochy). prawda znana od dawna- jeśli masz siłę wypić kawę- kac jest znikomy- wypoć go :)

syberia
30-08-2013, 22:31
po Ciechanie nie ma kaca

zbychu1992
07-09-2013, 10:33
Po Ciechanie nie ma kaca bo nikogo nie stać na to żeby go wypić dostatecznie dużo.

gumis107
08-09-2013, 18:42
Dobrze PRZED!! pojsciem spac wypic kefir lub wiekszqa ilosc mleka ewentualnie innego plynu,dziala.

magdyla
18-09-2013, 08:09
Najlepszym wyjściem byłoby pić z miarą. Ale jako, że rzadko kto do tego się stosuje ;) bywają potem problemy zdrowotne. Sprawdzonym sposobem na dolegliwości po ucztowe ;) to - zimne zsiadłe mleko,gorący rosół ,a przede wszystkim należy uzupełnić wszelkie braki w organizmie i pomóc mu w pozbywaniu się toksyn. Należy przyjmować płyny,a wraz z nimi minerały w postaci musujących tabletek (Alca-Prim) z wapniem,witaminą C,magnezem i potasem.Pomaga także dostarczanie organizmowi cukru,jak również spożywanie potraw tłustych (wspomniany rosół) i kwaśnych.( zsiadłe mleko z lodówki) , broń Boże gazowana moda mineralna,która rozcieńcza alkohol i będzie tak jak by się właśnie wstało od stołu.

Blackjack2
22-11-2013, 09:06
Stare sprawdzone metody są najlepsze, kefir albo kiszone ogórki..

Adrian1224
06-01-2014, 14:33
Jeśli ktoś w czasie kaca ma również bóle brzucha to polecam wódki ziemniaczane,po nich brzuch boli dużo mniej albo nawet wcale.

Bangladeszcz
08-01-2014, 14:09
A ja polecam jedzenie z McDonalda. Mnie zawsze stawia na nogi :)

marzenka.o
14-01-2014, 19:25
Jedzenie z McDonalda? Nie za ciężkie? Musisz mieć mocny żołądek. Dla mnie najlepsza jest jajecznica

niktspecjalny
15-01-2014, 16:24
Jedzenie z McDonalda? Nie za ciężkie? Musisz mieć mocny żołądek. Dla mnie najlepsza jest jajecznica

Fajnie jaja na kaca..........:yes::D.Jaka ta jajecznica???Pikantna z wędliną ,na maśle samym,bardziej ścięta ,więcej glutów :D białkowych,z pomidorami,śmietaną albo z jakimś innym wynalazkiem na kaca.:yes::D

marzenka.o
21-01-2014, 13:34
Najczęściej jem z pikantnymi kabanoskami i cebulą (dużą ilością cebuli)

marzenaew
30-01-2014, 15:23
dodam tylko, że to kac po bąbelkach.
uffffff.
nagorzej to opić się bąbelków .. Od koli się w głowie przewraca ! : p