PDA

Zobacz pełną wersję : Lakier do okuć Roto - kolor szampański



piogron
04-01-2013, 18:32
W trakcie tynkowanie tynkarze zniszczyli mi powłokę na osłonkach od prowodnic przy oknach przesuwnych.Jest zdrapany lakier.Czym to pomalować, nigdzie nie mogę znaleźć takiego koloru. A może gdzieś można kupić takie osłonki plastikowe firmy Roto.

finlandia
04-01-2013, 18:37
Hmm... Roto ma swój skle internetowy - może tam spróbuj... ?

piogron
04-01-2013, 18:50
Niestety w ich sklepie nie ma tego w asortymencie. Spróbuje do nich napisać. Przydałby się chociaż jakiś spray w takim kolorze.

IVO333
04-01-2013, 21:12
Niestety w ich sklepie nie ma tego w asortymencie. Spróbuje do nich napisać. Przydałby się chociaż jakiś spray w takim kolorze.
Roto jest hmm... mało "user friendly" jeśli chodzi o kontakt i doradztwo. Zamieść jakąś fotkę (była jakiś czas temu zmiana kształtu zakończeń) a postaram się pomóc, chodzi tylko o zakończenia osłony czy też o samą osłonę?

piogron
05-01-2013, 21:07
Jutro postaram się zamieścić zdjęcia, chodzi o plastikowe końcówki. Mam dwie przesuwki i najlepiej byłoby gdyby dało rade załatwic wszystkie 4-y koncówki

finlandia
05-01-2013, 21:58
Roto jest hmm... mało "user friendly" jeśli chodzi o kontakt i doradztwo. Zamieść jakąś fotkę (była jakiś czas temu zmiana kształtu zakończeń) a postaram się pomóc, chodzi tylko o zakończenia osłony czy też o samą osłonę?

No dobrze. Przyznaję, że celowo wskazałem opcję sklepu internetowego z pełną świadomością, że oni są tacy sobie w kontaktach. Ale ten sklep to już postęp, bo nie chcę wierzyć że chcieli tylko dorównać konkurencji:)
Ale kropla drąży skałę i taki mały strumyczek skierowany w ich stronę ma szansę kiedyć pomóc także nam:)
Piogron,
nie pisz - bo sucho odpowiedzą "brak w ofercie". Zadzwoń, bądź wytrwały, jak trafisz na człowieka to może szybko załatwisz tą sprawę:)

piogron
06-01-2013, 14:41
Wklejam zdjęcie, byłbym wdzięczny gdyby dało się coś zrobić. W sumie to do końca nie wiem jaki to kolor, szampański, koniakowy czy jakis brąz malowany proszkowo. Najgorsze w tym,że okna były oklejone i te oslonki tez a tynkarez jak sprzatali to zerwali tasmy i chyba je czyscili czyms, pewnie nożem.
Z tyłu są jakieś dwa numery, nie wiem czy są istotne ale:
0545
562594

http://images50.fotosik.pl/1807/6847c1ddf5584844med.jpg (http://www.fotosik.pl)

IVO333
06-01-2013, 16:22
Jeśli zdjęcie nie przekłamuje to jest oliwka (wg Roto jasny brąz ;-) ) symbol 05.3 , stary model osłony. W tygodniu dowiem się ile taka radość kosztuje, ceny dotyczą kompletnych zestawów do HKS a takie pojedyńcze elementy to trzeba trochę podrążyć ;-)

piogron
06-01-2013, 16:47
Byłbym bardzo wdzięczny, potrzebowałbym dwa lewe i dwa prawe.

andrzejzms
08-01-2013, 09:13
Możesz takie elementy bezpośrednio zamówić w Roto. Nie będzie to tanie i trzeba trochę poczekać. Jak chcesz zrobić to tanio to weź ten element i w sklepie specjalistycznym z lakierami kupisz podobny bardzo lakier i możesz je po prostu pomalować.

piogron
08-01-2013, 13:39
Możesz takie elementy bezpośrednio zamówić w Roto.
Próbowałem ale odesłali mnie do serwisantów, dzwoniłem w kilka miejsc ale Ci nie mają takich osłonek i nie za bardzo ktoś chciał się tym zainteresować. Odesłali mnie do firmy gdzie kupilem okna, ta znowu zerwala umowe z producentem (pewnie było odwrotnie) i nie chce mi podac namaiarów na firme, któa wyprodukowała moje okna.

andrzejzms
09-01-2013, 09:06
Uwierz mi możesz zamówić w Roto, ale faktycznie nie jest to dla nich atrakcyjne zamówienie więc cię zbywają. Tak jak napisałem jak będziesz zdecydowany zamówić to zamówisz ale cena może być zaporowa/ zniechęcająca . Dlatego jak nie " możesz patrzeć " na te zarysowania to je po prostu pomaluj i tyle.

piogron
09-01-2013, 12:28
Wklejam treść odpowiedzi z Roto:
"Dzień dobry,
Sklep Intrnetowy firmy Roto-Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o. jest dedykowany dla tych firm serwisowych
z którymi Roto ma podpisaną umowę. Jesteśmy hurtownią i unikamy sytuacji w której bylibyśmy konkurencją
dla naszych Klientów."
Czyli gdzie mogę to zamówić, dokładnie gdzie w Roto?

IVO333
09-01-2013, 20:09
Piogron, poczekaj trochę, za kilka dni będę się mógł tym zająć, o ile dobrze pamiętam to cena jednego kompletu w lakierach eloksylowanych to 9-10 euro netto.....? Jak będę pewien ceny i dostępności odezwę się.

finlandia
09-01-2013, 21:06
Piogron, słuchaj się IVO - wie co mówi.
Chyba przeżyjesz te parę dni z porysowanymi osłonkami? W sumie to i tak są beee, więc idz do sklepu z lakierami (moze auto lakierami) i dobierz kolor. Spray to koszt 10-20zł. Może się uda Ci się to pomalować (mi takie próby wychodzą tak sobie, ale co Ci szkodzi;)

Ps. A nie mówiłem by nie pisać a dzwonić i rozmawiać z jakimś konkretnym człowiekiem? Mailem można spławić niemal każdą niewygodną sprawę, ale jak już ktos zadzwoni, to nie każdy ma tyle silnej woli by odmówić;) - to takie moje wnioski z autopsji :)

piogron
10-01-2013, 08:16
Dzięki jasne,że poczekam cierpliwie ile będzie trzeba. Do tej ceny dołoże jeszcze flaszkę dla Ciebie IVO333.