PDA

Zobacz pełną wersję : drewniany letniak chcę sam zbudować .........



kisielak
16-06-2004, 10:27
......ale nie bardzo wiem jak rozwiązać konstrukcję, chciałbym by był parterowy ok 50-60 m.kw. , no i oczywiście jak najtańszy. Jeśli ktoś już przebył tą drogę - proszę o rady. :)).
Pozdrawiam

neptunek
16-06-2004, 10:50
Konstrukcja sosnowa - jezeli tylko parter to powinna wystarczyc o przekroju 6x8, do tego dach dwuspadowy o kacie nachylenia okolo 20 st. Teraz wszystko zalezy czym to bedzie kryte, ile sniegu jest w zimie itp itd.

kisielak
16-06-2004, 12:18
Konstrukcja sosnowa - jezeli tylko parter to powinna wystarczyc o przekroju 6x8, do tego dach dwuspadowy o kacie nachylenia okolo 20 st. Teraz wszystko zalezy czym to bedzie kryte, ile sniegu jest w zimie itp itd.


To ma stać w górach. jaka max rozpietość krokwi? czy też o takich przekrojach? Dach chciałbym pokryć papą, a na nią położyc darń. Jak to rozwiązać konstrukcyjnie - może jakiś prosty projekt?
I tak podobno muszę wystąpić o zezwolenie na budowę.
Pozdrawiam

neptunek
16-06-2004, 12:36
To ma stać w górach. jaka max rozpietość krokwi? czy też o takich przekrojach? Dach chciałbym pokryć papą, a na nią położyc darń. Jak to rozwiązać konstrukcyjnie - może jakiś prosty projekt?
I tak podobno muszę wystąpić o zezwolenie na budowę.
Pozdrawiam

No to masz juz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania -> PROJEKT musisz miec + POZWOLENIE, a wiec musisz kupic projekt albo isc do architekta i on ci go narysuje a wiec i przeliczy - nasze dalsze dywagacje nic nie dadza.

Rozpietosc krokwi mozna i do 14 metrow na kratownicy zrobic, ale az tak duzo to nie bedziesz potrzebowal, ale PROJEKT ci to wyjasni dokladnie.

kisielak
16-06-2004, 14:39
To prawda , dzieki

Wakmen
19-06-2004, 09:55
A zanim otrzymasz Pozwlenie na BUdowę musisz wystąpić o WZiZT gdzie określą Ci co możesz postawić, jak wysoki domek, jaki kąt nachylenia może mieć dach itp.

kisielak
19-06-2004, 14:18
A zanim otrzymasz Pozwlenie na BUdowę musisz wystąpić o WZiZT gdzie określą Ci co możesz postawić, jak wysoki domek, jaki kąt nachylenia może mieć dach itp.


dzięki za info - już poznałem procedury
Pozdrawiam

NOTO
26-07-2004, 18:45
A zanim otrzymasz Pozwlenie na BUdowę musisz wystąpić o WZiZT gdzie określą Ci co możesz postawić, jak wysoki domek, jaki kąt nachylenia może mieć dach itp.
dzięki za info - już poznałem procedury

Podziel się informacją co stawiasz i ile to Cię wyniosło ?
Jakie problemy Cie dopadły w trakcie ?