PDA

Zobacz pełną wersję : Pomóżmy Nikoli!



Strony : [1] 2

Redakcja
16-06-2004, 10:57
Pomóżmy Nikoli!!
http://www.wydawnictwo.murator.pl/domy_forum/pomoc/dziecko.jpg
Nikola Żybura z Puław ma 4 lata. Nie słyszy, nie mówi. Pochodzi z wielodzietnej rodziny, która z trudem wiąże koniec z końcem. Słuchajcie, jest nas na Forum taka siła! Możemy pomóc temu dziecku bardzo konkretnie. Nikola czeka na operację przeszczepu implantu ślimakowego. Kolejka jest długa – jeśli nie pomożemy tej dziewczynce, dostanie implant za kilka lat, a wtedy nie będzie miała szans na normalny rozwój. Implant kosztuje 17 tys. euro. Zebrano już 36 tys. zł. Wierzę, że uda nam się resztę pieniądzy zebrać.
Jak? Budujecie dom. To wielkie szczęście, to uwieńczenie ważnego etapu Waszego życia. Pomyślcie, że możecie dokonać prostego wyboru – zamiast kupić materiał bardzo drogi, kupić trochę tańszy, a różnicę wpłacić dla Nikoli. Będziecie szczęśliwi w swoim domu podwójnie – bo uczyniliście szczęśliwym także jedno pokrzywdzone przez los dziecko.
Moderuję to Forum i wiem, jaka jest w Was siła, energia i optymizm, dlatego wierzę, że nam się uda!

Zasady naszej akcji są czytelne:- Wybraliśmy to dziecko, bo matka zwróciła się do nas o pomoc. Nie mamy żadnego interesu, nie jest to dziecko polecone przez kogokolwiek.
- Pieniądze będą wpływały na specjalne konto w Stowarzyszeniu Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących „Człowiek - Człowiekowi”. (ul. Pstrowskiego 1; 01-943 Warszawa) Konto jest udostępnione bezpłatnie, pieniądze nie mogą być wykorzystane na inny cel, bez zgody darczyńców. Będziemy stale informowac, jaki jest stan konta.
- Pieniądze trafią bezpośrednio do szpitala, który wykona operację (Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu - Międzynarodowe Centrum Słuchu i Mowy, Kajetany, ul. Mokra 17; 05-830 Nadarzyn. Nikolę prowadzi dr Anna Piotrowska).

Możemy pomóc, powinniśmy pomóc. Głęboko wierzę, że na II Spotkanie Forumowe w lutym 2005 zaprosimy słyszącą Nikolę. Pomyślcie, jaka ona będzie szczęśliwa. Pomyślcie, jacy my wszyscy będziemy szczęśliwi i dumni...
Redakcja
Andrzej Papliński, moderator Forum „Muratora”

KONTO:
Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących „Człowiek - Człowiekowi”
ul. Pstrowskiego 1; 01-943 Warszawa

PKO S.A. IV O/W-wa
47 1240 1053 1111 0000 0443 2036

koniecznie z dopiskiem:
Na zakup implantu ślimakowego dla Nikoli Żybury

Zobacz dokumenty

http://www.wydawnictwo.murator.pl/domy_forum/pomoc/konto1a.gif
Powiększ (http://www.wydawnictwo.murator.pl/domy_forum/pomoc/konto1.gif)
http://www.wydawnictwo.murator.pl/domy_forum/pomoc/konto2a.gif
Powiększ (http://www.wydawnictwo.murator.pl/domy_forum/pomoc/konto2.gif)

Pamiętajcie o dopisku:
Na zakup implantu ślimakowego dla Nikoli Żybury

mdzalewscy
16-06-2004, 11:05
Czy Redakcja może, udostępnić/zorganizować jakiś numer sms'a, np. z hasłem "Nikola" ?. Bardzo by to sprawę ułatwiło, zanim przeczytałem już telefon w ręku trzymałem.

pattaya
16-06-2004, 11:24
Sam mam malutką córeczkę.Cieszę się,że mogłem pomóc.

Redakcja
16-06-2004, 11:33
Konto to jedyny sposób przekazania pieniędzy.
Dziękujemy za pierwsze pozytywne odpowiedzi.

maksiu
16-06-2004, 11:43
Wielka szkoda ze nie da rady inaczej, bo na samo słowo bank dostaje gesiej skórki... ale nic to... wezmę dwa głębsze oddechy i pójde do banku... wplacić na to konto jakiś banknocik...

pstryna
16-06-2004, 11:44
sprwadzilem jest nas zarejestrowanych 10000 niech polowa wplaci 10 zl a bedzie OK. wlasnie robie przelew na konto dla Nikoli. Przylaczcie się!!! :D
niech i ona ma nadzieje ze bedzie SLYSZEĆ

jajmar
16-06-2004, 12:05
Nie ma jak interntowe konto , można sie szybko przylaczyc do akcji :)

w.rob
16-06-2004, 12:16
Mam nadzieję, że i moja cegiełka pomoże Nikoli...

Gorące pozdrowienia dla Wszystkich, którzy dołączą się do tej akcji... Dajmy szansę dziewczynce na normalne życie!

Wowka
16-06-2004, 12:22
Nie ma jak interntowe konto , można sie szybko przylaczyc do akcji :)

Tak. Nie ma to jak internetowe konto......

Jestem pewien, że jesteśmy w stanie pomóc Nikoli....

Redakcja
16-06-2004, 12:36
Na Was mozna polegać. Każdy głos w tym wątku buduje szansę na powodzenie naszej wspólnej akcji, pokazuje że jest nas siła. Dziękujemy.

Benicio
16-06-2004, 12:51
Poszedł i mój banknot.

PS. Nie czekajcie, dołączajcie się ...

Szadam
16-06-2004, 13:08
To dopiszcie mnie do listy :D


poszło

Przekorek
16-06-2004, 13:27
Redakcyo! Jest jakiś przepis, w mysl którego podatnik PIT może 1% swojego rocznego podatku wplacić na organizacje pożytku publicznego, czy coś w tym guście. Jeżeli tak jest w przypadku tej akcji - myślę, że ludzie będą jeszcze bardziej szczodrzy, wiedząc, że otrzymają za to zwrot podatku. Ja tam nie dbam o to, wpłacam i tak - ale może warto w ten sposób temat rozpropagować? Może jakichś sknerusów (o ile są na forum)ten argument ruszy?

Aleksandryta
16-06-2004, 14:08
Pooszło ! Jednak bank on line do czegoś się przydaję :)

16-06-2004, 14:14
Jednak bank on line do czegoś się przydaje :)
dokładnie :-)...poszło również i ode mnie :-)

Ivonesca
16-06-2004, 14:15
ten gość powyżej to ja - coś mnie wylogowało :-?

Anna Wiśniewska
16-06-2004, 14:19
Ja nie mam internetowego konta ale jutro zrobię przelew :P

AgnesK
16-06-2004, 14:21
I od nas pójdzie dzisiaj.

Honorata
16-06-2004, 14:46
ja też wpłacam internetem

a może by tak redakcja również się dołączyła, przenaczając na ten szczytny cel np. jakąś drobną kwotę ze swoich wpływów reklamowych? :wink:

Redakcja
16-06-2004, 14:56
To oczywiste, że my również pomożemy. Dziękujemy za Wasze głosy - to jest bardzo "ludzkie" "głosowanie".

marcy
16-06-2004, 15:16
10 000 użytkownikówx10zł = ładna sumka
ta akcja ma sens, warto się przyłączyć

George
16-06-2004, 15:41
I ja chciałbym sie przyłączyć ... przecież dzieci są najważniesze, i ... wszystkie są nasze - także te skrzywdzone przez los.

nurni
16-06-2004, 15:55
W końcu mogłem wykorzystać bank on-line na szczytny cel.
Poszło !!! :D :D
Na zdrówko :D :D :D

AdaśP
16-06-2004, 16:13
Przed wyjściem z pracy postanowiłem jeszcze zajrzeć na Forum i ... już poszło (konta internetowe mają wielką zaletę).
Pozdrawiam
PS. Moja córeczka też ma 4 lata.

EDZIA
16-06-2004, 16:22
Czytam sobie ten wątek i jestem wdzięczna Redakcji za przyjęcie tego wyzwania, ... pomocy małej Nikoli,/ co na pewno związane było z załatwieniem masy formalności /.Myślę , że ta akcja pomoże zarówno Nikoli jak i nam forumowiczom, rodzicom dzieci w różnym wieku, bo oprócz satysfakcji z pomocy temu dziecku, przynajmniej ja, uwierzyłam w ludzi i uspokoiłam się, że gdyby mnie lub któregokolwiek forumowicza takie nieszczęście spotkało/czego oczywiście nikomu nie życzę/ to nie zostanie sam. Utożsamiam się z tym Forum i powiem Wam jestem z tego, z Was dumna o wzruszeniu nie wspomnę.
Nie mam konta internetowego, ale wpłacę trochę później

Mamona Lisa
16-06-2004, 17:12
Hmmm, nie chcę wyjść na "łyżkę dziegciu w beczce miodu" (wpłaciłam), ale powiedzcie - dlaczego akurat ta dziewczynka? Wiecie, ile jest potrzebujących dzieci? Wystarczy, że rozejrzę się po swoich sąsiadach...

Tak, tak - znam to powiedzenie "kto uratował jedno życie uratował cały świat" ale...


Skoro taka w nas chęć pomagania - nie pozwólmy, by skończyło to się na jednej Nikoli! Umówmy się na jakąś Fundację, albo niech Redakcja wybierze. Każdy jest zdolny do jednorazowego wzruszającego gestu - ach, jak to poprawia mniemanie o sobie! - pomóżmy jednak też innym dzieciom...



Wszystkie tak samo nas potrzebują.




Pozdrawiam, Mamona

tola
16-06-2004, 19:04
Cieszę się, że mogę pomóc.
Tyle jesteśmy warci - ile siebie dajemy innym!
Podałam numer konta również moim znajomym, jestem pewna, że jutro wyślą pieniądze.
Fundacji w naszym kraju jest tak dużo, że chcąc pomagać wszystkim, nie ma z tym żadnego problemu.
A dlaczego Nikol? - przecież Redakcja to wyjaśniła, wystarczy uważnie przeczytać.

Teska
16-06-2004, 19:09
tez się dołączam.... :)

oliwkaik
16-06-2004, 20:08
Ode mnie też poszło! I od razu mi się samopoczucie poprawiło!
I właśnie zdałam sobie sprawę, że pewnie zrobiłam to też po części z pobudek egoistycznych! :oops:
Wniosek: każdy altruista jest egoistą! Oczywiście pozytywnym! Pomagając innym pomagamy też sobie!
:D

Gierga
16-06-2004, 20:20
Ode mnie też pójdzie.....NIkoli bardziej się przyda niż mi ....

tomek1950
16-06-2004, 21:18
Wpłaciłem przez internet. Moje wnuczęta są w tym samym wieku. Słyszą.

ewak39
16-06-2004, 21:49
Moja mala tez ma na imie Nicola. Jutro tez sie doloze.

Mam jeszcze jedno pytanie.

Jezeli to rodzina wielodzietna i nie za dobrze im sie wiedzie, moze przydalyby sie im jakies ubranka? Moja cora ma juz 8 lat, wiec mam sporo rzeczy, z ktorych powyrastala. Moze sie przydadza?

aga_kraków
17-06-2004, 05:33
przypadków wobec których medycyna jest bezradna jest niewiele
przypadków wobec których budżet opieki zdrowotnej jest bezradny jest miliony
nie mogę pomóc wszystkim, pomogę chociaż Nikoli
Aga

17-06-2004, 06:02
Przelew już napisany, teraz tylko podjechać do banku.
Na zdrówko Nikola :lol: :lol: :lol:

woj
17-06-2004, 06:32
Dzis i ja puszczę przelew,miło będzie usłyszeć że Nikola jest już zdrowa.

alison
17-06-2004, 06:34
Witam Wszystkich,

Ja też się dołączę do Was i pomogę Małej, dlaczego ? ...

Mam 30 lat i braci-bliźniaków po 10 lat, są prawie jak moje dzieci. Jeden z nich miał i ma nadal problemy ze słuchem. 2 lata temu wszczepiono mu do ucha coś conazywa się szpulką, ale nie pomogła tak jak powinna i nadal często pyta: słucham ?, co mówiłaś ?, nie słyszałem - czy możesz powtórzyć ? Z tego powodu uczy się przeciętnie lub czasem gorzej - nauczyciele nie mają czasu (i pewnie czasem chęci) by podejść indywidualnie, wyraźnie i powoli wytłumaczyć ... :( . Chociaż z natury jest bardzo wesoły, często przychodzi z płaczem, że inne dzieci się wyśmiewają, ze jest głuchy itd... cóż dzieciaki potrafią być okrutne ... Z mamą spędziłyśmy mnóstwo czasu w naszej służbie zdrowia, gdzie o dziwo znalazłyśmy bardzo kompetentnych i życzliwych ludzi , ale niestety w porzypadku mojego brata niewiele da się już zrobić... Wiem na własnej skórze jakie ważne dla rozwoju dziecka jest prawidłowe słyszenie, dlatego pomagam... Mam jednak kaca moralnego, bo jest to tylko pomoc wybiórcza :-? .

Może Nicoli ktoś kiedyś będzie mógł przeczytać książeczkę, moja Mama też mi czytała i to rzeczywiście procentuje mi do dziś. Sorry za przydługi post, Pozdrawiam Wszystkich, Alison

Szadam
17-06-2004, 07:22
No i tu zbiera się ELITA FORUM choć nie jest ważne ile masz postów na koncie.

Tomek_J
17-06-2004, 07:29
Hmmm, nie chcę wyjść na "łyżkę dziegciu w beczce miodu" (wpłaciłam), ale powiedzcie - dlaczego akurat ta dziewczynka? Wiecie, ile jest potrzebujących dzieci? Wystarczy, że rozejrzę się po swoich sąsiadach...

Po pierwsze: zaraz udam się do banku w wiadomym celu (i nie jest to, bynajmniej, chęć poprawienia mniemania o sobie samym). Taka akcja bardzo mi się podoba. Zwłaszcza, że od dziecka aż do dziś mam podobny (choć nie aż tak poważny) problem.

Ale jest i "po drugie"...

Szczerze mówiąc nie chciałem tego pisac jako pierwszy, nieco obawiając się reakcji forumowiczów. Dlatego cieszę się, że wyręczyła mnie Mamona Lisa. Rozumiem potrzebę pomocy dla Nikoli, ale zdajmy sobie jednak sprawę, że jest całe mnóstwo ludzi (a szczególnie: dzieciaków) znacznie bardziej pokrzywdzonych, będących w znacznie gorszej sytuacji życiowej. Naprawdę ze szczerą chęcią włączam się do akcji, jednakże nie daje mi spokoju to, że wszystkim się nie pomoże, a przecież jest całe mnóstwo dzieci w znacznie większej potrzebie...

Dlatego podoba mi się myśl, by nie pozwolić na to, aby skończyło to się na tej jednej dziewczynce.

Maluszek
17-06-2004, 07:34
Jutro pędzę do banku wpłacić pieniążki :D

pirat
17-06-2004, 07:39
No to zrobione .... banknocik wirtualnie polecial z mojego konta na konto NIKOLI .... i nei musiałem biegac po bankach ... wysłałem elektronicznie popijając kawę ... to ci technika.

MALINKA
17-06-2004, 07:57
Nie możemy pomóc wszystkim, to prawda ale jest to dobra okazja do pomocy, bo prosi o pomoc redakcja, której możemy ufać. Pomagam wielu osobom potrzebującym ale osobom, które znam lub znam ich sytuację. Denerwuję się jednak, że wiele osób wykorzystuje dobroć ludzi. Niejednokrotnie widziałam tzw. wolontariuszy, którzy na ulicy zbieraja na jakiś szczytny cel a na widok policjanta sp..... gdzie pieprz rośnie. Cieszę się, że mogę pomóc. Życzę Nikoli szybkiego powrotu do zdrowia. Dziś Nikola potrzebuję pomocy a za jakiś czas my możemy potrzebować tej pomocy. Włączmy się do tego.

zosiek
17-06-2004, 08:24
Ja też dołożę swój banknocik. Dzisiaj pójdę do banku.

ewak39
17-06-2004, 08:25
... bo prosi o pomoc redakcja, której możemy ufać. Pomagam wielu osobom potrzebującym ale osobom, które znam lub znam ich sytuację.

No i u mnie jest to samo! Tez mi bardzo zle, ze nie mozna pomoc wiecej dzieciom, ale tez zdarzylo mi sie, ze pomagalam niekoniecznie tym, ktorym to bylo bardzo potrzebne. Padly jakies slowa na temat zalozenia fundacji... Przyznam, ze ja wole pomagac tym, o ktorych cos wiem. A moze co po tej linii? W koncu wiekszosc zna jakies rodziny, ktorym jest bardzo bardzo trudno... i gdzie pomoc nie pojdzie na alkohol...

jolly
17-06-2004, 08:51
Przepraszam, może to głupie, ale co mam wpisać na przelewie: nazwa odbiorcy? Redakcję?
Proszę się nie śmiać tylko pomóc, też mam chore dziecko i wiem co to znaczy!

17-06-2004, 09:03
Do Jolly,

Spieszę Ci z odpowiedzią: Redakcja podała, że jako odbiorcę musimy wpisać Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących „Człowiek - Człowiekowi”, a dalej to już zgodnie z instrukcją w pierwszym poście Redakcji. Pozdrowionka dla Wszystkich, Alison

alison
17-06-2004, 09:07
Tam powyżej to byłam JA :D , tylko tak spieszyłam z odpowiedzią, że nie zdążyłam się zalogować! :wink: Ufff... cóż za tempo...Pozdrowionka, Alison

jolly
17-06-2004, 09:09
Dzięki Gościu!!!

Z tego wynika, że czytałam z nieuwagą, ale co tam ... od tego mamy GOSCIA!!! :lol:

Dzisiaj idę i też wpłacę! :D

czupurek
17-06-2004, 09:14
tak, nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim, a są i bardziej potrzebujący...
ale to, forum...., tak ma jakąś magiczną siłę
więc też się dołączam,
wprawdzie jestem na etapie wykańczania chatki i mam doły finansowe, ale co tam, ten worek czy dwa kleju kupię pod koniec miesiąca i też będzie gut

Redakcja
17-06-2004, 09:45
Wzruszające są Wasze listy. Dziękujemy. Oczywiście, możemy pomagać także innym; zacznijmy od Nikoli, bo to jest konkretna sprawa - nasza sprawa.
__________________
Pamiętajcie o dopisku na przekazie:
Na zakup implantu ślimakowego dla Nikoli Żybury
Bez dopisku pieniądze pójdą na ogólne konto Stowarzyszenia.

maksiu
17-06-2004, 09:54
Redakcjo.. a może oprócz tego co ludzie wpłacają, można by zrobić jakąs małą licytacje, macie napewno dużo różnych gadżetów, kubki, parasole itd.. każdy będzie zadowolony, a najbardziej Nikola
poddaje pomysł pod przemyślenie..
pozdrawiam

EDZIA
17-06-2004, 09:59
A mnie przyszło jeszcze coś takiego do głowy. Często zatrudniamy na swojej budowie konkretne firmy, gdyby namówić naszych wykonawców do przyłączenia się do tej akcji w zamian za to można by sporządzić listę darczyńców i umieścić np. na łamach Muratora. Była by to jakaś forma reklamy dla nich.

Redakcja
17-06-2004, 10:07
Obydwa pomysły znakomite - zobaczymy co da się zrobić.

alice
17-06-2004, 10:13
My też mamy małego ludka w domu i rozumiem ,że dla dziecka zrobi się wszystko.Skorzystam z internetowego konta i już wysyłam. :wink:

Kasia

Wiech
17-06-2004, 11:23
Dołączam się do poprzedników i też wpłacam pieniążki .Zyczę udanego powrotu do zdrowia.Pozdrawiam Wiech.

minuszka
17-06-2004, 11:25
Ja również się dołaczyłam, poszło z internetowego konta :D
Wielkie ukłonu dla Redakcji, ze uruchomiła taką akcję. Tak w życiu bywa, że każdy z nas może być tym potrzebującym, dlatego warto pomagać!

tczarek
17-06-2004, 12:30
Ja również dołączam się do akcji.
Ale przy takiej okazji zastanawiam się gdzie są te pieniądze które płacimy na "Służbę Zdrowia" Każdy z Nas pracując odprowadza składki i tak naprawdę są to niebagatelne pieniądze, a jak przyjdzie iść do lekarza to najlepiej prywatnie, bo wiadomo kolejki zapisy itp. To moim zdaniem jest nienormale.
Dużo zdrowia dla NIKOLI.

GregGreg
17-06-2004, 12:39
Również sie dołożyłem.
W tym kraju można liczyć na dobre serce ludzi, ale nie na służbę zdrowia.

mww
17-06-2004, 12:43
Nie mogę pogodzić się z myślą, że zdrowie, życie ludzkie, a szczególnie dzieci zależy od pieniędzy. Pogodzić się z losem to co innego, tak musi być i nie ma rady. Ale świadomość, że dziecko mogłoby być zdrowe gdyby były pieniądze... I ta straszna bezsilność! Ale myślę że mama Nicoli trafiła pod dobry adres!

dociak
17-06-2004, 13:06
już wysłałam

Nikola trzymaj się :)

rafałek
17-06-2004, 13:20
Poszło i sprawiło to mi wielką radość choć wierzę jednocześnie w to, że dobro zawsze do nas powraca - często tylko tego nie zauważamy.
Wydaje mi się, że nigdy nie robimy nic bezinteresownie - ja w takich sytuacjach liczę na to, że mi (nam) też ktoś pomoże jeśli zajdzie taka potrzeba. Może taka wiara powoduje, że chętniej dajemy.

A jak pomyślę o ZUS'ach, NFZ i innych podobnych to :evil:
Tam nikomu nawet powieka nie drgnie... tam nikt nie widzi problemu, że zrobił przewał - za takie sprawy powinno się nie zamykać - za to powinno się wieszać - przecież to takie przykładanie ręki do czyjejś śmierci lub kalectwa.

Ale mi miło, że nas tak wielu, a ile osób wpłaci i się do tego nie przyzna - im trzeba jeszcze bardziej gratulować.

Gregor 456
17-06-2004, 14:43
My rowniez cos zorganizujemy dla szczescia malej wielkiej istoty

oorbus
17-06-2004, 21:00
z motocyklowym pozdrowieniem :D

Szpulka
18-06-2004, 10:35
Jak tam Redakcjo, dużo zebraliśmy?

Honorata
18-06-2004, 10:49
oorbus gratulacje z powodu narodzin potomka! to oorbusowa żona bedzie teraz baaardzo zajęta!
ukłony dla małżonki! :lol:

pattaya
18-06-2004, 11:23
No właśnie.Dołączam do pytania Szpulki.

guit
18-06-2004, 11:30
niech mala Nikolka rosnie zdrowo! pomozmy Jej!

pozdr,

limak
18-06-2004, 11:56
POSZŁO

Aleksandryta
18-06-2004, 12:20
Poczekajcie trochę przelewy idą 2-3 dni, a i czasem z 5 dni. :evil:

18-06-2004, 12:34
też coś dorzuciłam - niech rośnie zdrowo!

GrzegorzP
18-06-2004, 13:19
Przyłączam się do akcji. Nie potrafię obojętnie przejść obok dziecka skrzywdzonego przez los...
Nikola, wracaj aniołku do zdrowia.

Wowka
18-06-2004, 13:34
Jak tam Redakcjo, dużo zebraliśmy?


A skąd Redakcja ma to wiedzieć?

Na to konto z pewnością spływają także i inne przelewy (oby tak było).
I o ile wpłacający Forumowicz nie napisł w opisie słownym przelewu czegokolwiek co by wiązało darowizny z Forum to taka wpłata będzie praktycznie nieidentyfikowalna.

Niemniej informacji o udanym zabiegu będę oczekiwał.

Pozdrawiam

Aleksandryta
18-06-2004, 13:38
Dokładnie, jak napisał Wowka!

Rav
18-06-2004, 15:12
Również się przyłączam. Przelewik już pofrunął... :D

Betka
18-06-2004, 15:24
Też się przyłączam, ale przelew będe mogła dokonać dopiero w poniedziałek. Dobrze jednak miec konto internetowe...

zone
18-06-2004, 16:03
ode mnie też Malutka, tez mam małą córeczkę, która jest dla mnie całym światem :wink:

szkoda, że nie można pomóc wszystkim biednym, cierpiącym dzieciom, które nie rozumieją dlaczego muszą cierpieć :cry: jak pomyślę o pedofilach i innych zwyrodnialcach to nie mogę zrozumieć jak ten świat jest poukładany :cry:


ps. mam nadzieję, że trafi do odpowiednich osób, bo w odbiorcy przelewu podałam nazwisko dziewczynki, jak myślicie?

PIOT_R
19-06-2004, 10:22
Również wysłałem

plp
19-06-2004, 12:00
Powodzenia !

Pymar
19-06-2004, 12:57
Poszło i ode mnie :D

Pozdrawiam Wszystkich i życzę "słuchu" Nikoli

dana15
20-06-2004, 14:21
Pozdrowienia dla Nikoli... poszło.

Marek Sołtysiak
21-06-2004, 05:49
Poszło i ode mnie.

Swoją drogą mam swoje pierwsze dziecko w drodze i zastanawialiśmy się z żonką na jakimś imieniem (jeśli będzie córka) :). Niech będzie Nicol. Bardzo mi się spodobało i szczęśliwe imię, skoro jej właścicielka doznała tyle szczęścia od forumowiczów!

Tomek_J
21-06-2004, 06:36
Ale przy takiej okazji zastanawiam się gdzie są te pieniądze które płacimy na "Służbę Zdrowia".

Ja się nad tym zastanawiam przy okazji każdej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy... Szkoda, że takie akcje skłaniają do tak smutnych refleksji...

Gajoss
21-06-2004, 10:51
ode mnie tez poleciala sumka...na zdrowie! :D

Redakcja
21-06-2004, 11:19
Dziękujemy - akcja trwa. Będziemy informować o stanie konta (wyciągi otrzymuje Stowarzyszenie). Pamiętajcie o dopisku, dla kogo wysyłacie pieniądze - bez dopisku "Na zakup implantu ślimakowego dla Nikoli Żybury" albo nawet tylko jej nazwiska - wpłata pójdzie na ogólne kontro Stowarzyszenia!.
Uwaga: darowiznę można odpisać od podatku (zgodnie z prawem wysokość odpisu nie może przekroczyć 1% należnego podatku)
Pozdrawiamy

Gajoss
21-06-2004, 12:07
ode mnie tez poleciala sumka...na zdrowie! :D

m-stryjenka
21-06-2004, 14:01
heeej! :D Jesteście wspaniali! Budujecie domy, urządzacie mieszkania i robicie przy tym coś najpiękniejszego, dzielicie się z innymi swoim sercem... cieszę się ogromnie że trafiłam na Wasze forum!
Ja również dzisiaj pobiegnę wpłacić sumkę, aby powiększyć konto małej Nicoli i aby Wasze starania nie poszły na marne...
z pozdrowieniami dla wszystkich forumowiczów i małej Nicoli
m.s.

sly70
21-06-2004, 14:22
Za cztery miesiące sam zostanę ojcem (po raz pierwszy).
Przyłączam sę do akcji.
Pozdrowienia Sly

rispetto
21-06-2004, 14:56
W listopadzie i grudniu wielu dobrych ludzi z całego świata wspomogło naszą kochaną Hanusię cierpiącą na nieuleczalną chorobę. W dwa miesiące udało nam się zebrać kwotę niezbędną na zakup sprzętu ratującego życie naszej córeczki. Tamta akcja i ta tutaj potwierdzają, że z tym naszym światem nie jest tak źle, jak o nim mówią. Każdy, a szczególnie Ci z Was, którzy się budują narzekają na braki finansowe, ale nieszczęście i choroba dzieci łamią wszystkie serca i nie pozwalają stać obojętnie.
Jestem głęboko przekonany, że uda zebrać się wymaganą kwotę, do czego również się przyłożymy. Pamiętajcie jednak, że pieniądze to nie wszystko - Wasza akcja oprócz pomocy Nikoli pomaga także jej rodzicom. Oni widzą, że nie są sami z chorobą i gdzieś tam na świecie są dziesiątki/setki ludzi, którzy są z nimi w trudnych chwilach. Tego odczucia nie da się kupić za żadne pieniądze.

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia
Paweł

nokia
21-06-2004, 21:38
JESTEM Z WAMI - :P

wiciu_r
21-06-2004, 22:40
Udało się, mBank jest całkiem niezły, przelew poszedł.
Moja mała ma 2 latka, może się kiedyś będą razem bawić.

22-06-2004, 09:25
Poszło,
niech się przysłuży zdrowiu Małej....

paj^
22-06-2004, 14:32
mam szczescie, ze akurat dzis od tygodnia zagladnalem na forum,
ode mnie tez poszlo, tak sie sklada, ze od tygodnia moja rodzine dopadla niepostrzezenie straszna choroba, ten tydzien spedzilem na korytarzach szpitala w Krakowie, polamalo mi wszystkie paradygnamaty na temat zycia, lekcja pokory ....
mam nadzieje, ze uzbieramy na implant

peterka
22-06-2004, 15:00
Ja tez wysłałem :P
Nikola powodzenia!!!

22-06-2004, 21:52
Poszło... :) Także duuużo zdrowia dla Malutkiej!
K.

Betka
23-06-2004, 10:01
A ja miałam problem z wysłaniem w banku PKO S.A. bo nie ma podanej osoby lub firmy na czyje konto to idzie, co innego przez internet, bo jak nie pójdzie to będzie zwrot. Czy Redakcja może podać na kogo konto my to wysyłamy, bo bank w takiej formie przelewu nie chce zrobić. Proszę o szybką odpowiedź, bo będe miała ograniczony dostęp do internetu.
Z góry dziękuje.

Redakcja
23-06-2004, 10:02
Adresatem jest Stowarzyszenie - proszę spojrzeć na pierwszą wiadomość. Konieczny jest dopisek, dla kogo pieniądze, bo jeśli nie będzie wiadomo, że dla Nikoli, pójdzie na konto ogólne Stowarzyszenia.
Powodzenia.

Anika
23-06-2004, 10:12
poooooooooszło
Nikola - trzymaj się!!!

przelew
23-06-2004, 11:47
Wysyłałam,
Zdrowiej Nikolo....

Redakcja
23-06-2004, 13:57
Jak tylko Stowarzyszenie dostanie wyciąg, podamy stan konta.

gaga2
23-06-2004, 21:13
Dobrze że tu trafiłam :)
To także kwestia zaufania Redakcji....
Pozdrawiam,
gaga2

aceria
23-06-2004, 22:07
Gdyby wpłat było tyle co wyświetleń tematu i każda chociaż po 10 zł, to już uzbierałaby się niezła sumka... Forumasy - jesteście wielcy. Nawracam się na wiarę w ludzi...
Nikola - wyzdrowiejesz!

Redakcja
24-06-2004, 14:17
Dzień bez wpłaty i zaczynamy się niepokoić...

24-06-2004, 14:45
Jest koniec miesiąca, ile mogłem tyle wpłaciłem, niedługo wypłata więc spokojnie.

KamaD
24-06-2004, 17:19
Ode mnie też poszło. Nie ma to jak przelew przez internet. :wink:
Nikola wracaj szybko do zdrowia!!

nnatasza
24-06-2004, 20:23
Spokojnie już jest wpłata :D i do tego mój pierwszy przelew przez internet :roll: .
Pozdrowienia dla Nikoli !

gdzie
25-06-2004, 09:24
...i pomyśleć , ze kiedyś śmiałam się z wirualnego banku mojego znajomego. a teraz klik, klik i banknocik poleciał. dzięki za pomoc Zbysiu.
A Ty Nikola, wracaj do zdrowia... i to szybko.. :)
Grażyna

Maluszek
25-06-2004, 20:51
Już wpłaciłam. Nikola szybciutko wracaj do zdrowia :D

HenoK
26-06-2004, 22:59
Przy najbliższej wizycie w banku także się dołożę. Na razie chciałbym pomóc w nieco inny sposób (http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=358212#358212).

Metal
28-06-2004, 07:30
Niech i ja coś wyślę.

...

No i wysłałem.

rafałek
28-06-2004, 11:51
Każdy z nas daje Nikoli odrobinę swojego serca - to tak jakbyśmy w małej cząstce stawali się jej "rodzicami".
Ciekawi mnie najbardziej jak będzie się czuła gdy zacznie słyszeć?
Mam nadzieję, że usłyszy w swoim życiu same miłę słowa i piękne dźwięki.

magdak
28-06-2004, 11:59
No i poszło
Oby operacja się udała...

ewak39
28-06-2004, 12:08
A ja mam nadzieje, ze bedziemy sie dowiadywac o jej dalszych losach. A moze by ja "adoptowac" na maskotke? :D

Aga J.G
28-06-2004, 13:57
I poszło też się dołożyłam moja starsza córka też ma na imię Nikola.
Na codzień pracuej z chorymi dziećmi i wiem jak to jest cieszę się że mogłam pomóc a tym bardziej że można liczyć na pomoc Forumowiczów nigdy nie wiadmo jak się życie potoczy.
Dziękuje wszystkim za wiarę w ludzi. :lol:
Pozdrawiam Aga.

mallarek
28-06-2004, 19:50
I ja mam w tym swój udział :)

ma
29-06-2004, 11:49
:D :) :lol:
Ja tez przed chwila dolozylam nasza cegielke i jakos mi tak przyjemnie solidarnie sie zrobilo
:D :) :lol:
Pozdrowienia dla Nikoli, jej rodziny i wszystkich Cegielkowiczow
ma
:D :) :lol:

Redakcja
29-06-2004, 14:30
Jak tylko będziemy mieli pierwszą informację, ile wpłynęło, podamy ją. Dziękujemy za każdą wpłatę - to za każdym razem dowód, że nikt nie zniszczy w nas wrażliwości na cierpienie innych. Jest wiele powodów, by być obojętnym, zajętym sobą - jak widać Wy nie dajecie się...

Marcel2000
29-06-2004, 18:26
I JA Z CAŁYM SERCEM PRZYŁACZAM SIĘ DOAKCJI,
CEGIEŁKA NA KONTO NIKOLI - POSŁANA :D

Marcel2000
29-06-2004, 18:30
I JA Z CAŁYM SERCEM PRZYŁACZAM SIĘ DOAKCJI,
CEGIEŁKA NA KONTO NIKOLI - POSŁANA :D

w_dlugi
30-06-2004, 21:08
Ctr+C, Ctrl+V i cegiełka wysłana. Tak mało zachodu, a taka frajda. :D

Wos
01-07-2004, 09:36
Cieszę się, że również mogłem pomóc

Redakcja
01-07-2004, 11:19
Zebrano już 47 tys. zł, z tego 30 tys. zł przekazały Zakłady w których pracuje tata Nikoli, 10 tys. zł zebrali rodzice, reszta to stan konta Stowarzyszenia. Kochani, dziękujemy za wpłaty, ale: czy myślicie tak jak my, ze skoro rozpoczęliśmy tę akcję, to MUSIMY prowadzić ją do końca? Namawiamy więc - zróbmy wszystko, by Nikola słysząca przyjechała na II Spotkanie Forum w lutym 2005 roku. Może wykonawcy, firmy, Wasi pracodawcy pomogą? - ta pomoc jest bardzo konkretna. Jedno szczęśliwe dziecko - to jakby uszczęśliwić cały świat.
Czekamy na Wasze opnie.

Agnieszka1
01-07-2004, 11:30
Oczywiscie ze sie dolaczam, sama mam synka 3 letniego ktory urodzil sie z wada cewy nerwowaj, mial bardzo duzo szczescia, wada byla minimalna i moje slonko jest calkiem zdrowe, ale obtarlam sie o problemy finansowania leczenia chorego dziecka, calym sercem jestem z Nikola i Jej Rodzicami, pozdrawiam :)

maksiu
01-07-2004, 11:32
Hmmm w tych wyliczeniach Redakcji nie zauważyłem ile przekazało Wydawnictwo Murator.... prosze o uzupełnienie
pozdrawiam

Redakcja
01-07-2004, 11:35
Prezyzuję informację: Podjęliśmy kroki, by włączyć się do akcji. Nam także zależy na jej powodzeniu.

maksiu
01-07-2004, 11:36
Brawo dla Zarządu.... no to teraz kolej na zbiórke wśród pracowników :D :D :D
pozdrawiam

Redakcja
01-07-2004, 11:37
O tym też pomyśleliśmy drogi Maksiu :)

emems
01-07-2004, 11:38
Redakcjo......... ogromne brawa

maksiu
01-07-2004, 11:41
Ależ kochana Redakcjo.. gdzieżbym śmiał twierdzić że nie pomyśleliście... tak tylko mi się wymskło :D :D :D

ma
01-07-2004, 11:46
Poniewaz Forumowicze maja rozne sposoby przegladania Forum, moga nie trafic na ten watek.
Proponuje, zeby do standardowego powiadomienia o odpowiedzi, jakie sie dostaje przy sledzeniu watku, dolaczyc odsylacz do watku Pomozmy malej Nikoli! albo krotka informacje o tej akcji.
Pozdrawiam
ma

Zdziebdzio
01-07-2004, 11:52
Ode mnie tez dzisiaj pojdzie - to piekna sprawa tak pomagac. Sama urodzilam w zeszlym roku synka chorego na serce, wiec wiem co czuja rodzice tej dziewczynki :cry:
Pomozmy!!

brzuzens
01-07-2004, 12:03
My też się dołączyliśmy. Wczoraj aktywowaliśmy konto internetowe i dla Nikoli poszedł pierwszy przelew :)

czupurek
02-07-2004, 06:59
sporo już zebrano, ale jak widać jeszcze sporo brakuje.

nie miałam innego pomysłu, więc- wysłałam mailem odnośnik do tego wątku po znajomych

może nie pozostanie bez echa?

Redakcja
02-07-2004, 09:46
Dziękujemy, każdy taki pomysł jest bardzo cenny.

EDZIA
02-07-2004, 11:03
To może i ja podzielę się swoim pomysłem, o którym pisałam już wcześniej.
Napisałam listy-prośby do firm-wykonawców mojego domu. Wkleiłam treść pierwszego postu Redakcji w tym wątku, podałam ile pieniędzy zostało zebranych i ile trzeba jeszcze zebrać i wysłałam :) , zobaczymy co z tego wyniknie.
Wczoraj przy okazji zakupów w składzie budowlanym, zupełnie przypadkowo miałam okazję uczestniczyć w prezentacji, szkoleniu zorganizowanym dla pracowników tego składu oraz właścicieli firm budowlanych, które tam się zaopatrują.
W czasie przerw oczywiście nie omieszkałam wspomieć o akcji prowadzonej na Forum. Prosili o przysłanie listów, co uczyniłam...a nuż się uda :)

Redakcja
02-07-2004, 11:12
Dziękujemy i mamy bardzo pomyślną wiadomość:
Zebrano już52 000 (brakuje 25 000). Słuchajcie, to wielka radość, gdy cel jest naprawdę coraz bliżej!
____________________________________
Pamiętajcie o właściwym wypełnieniu przekazu:
KONTO:
Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących „Człowiek - Człowiekowi”
ul. Pstrowskiego 1; 01-943 Warszawa

PKO S.A. IV O/W-wa
47 1240 1053 1111 0000 0443 2036

koniecznie (!!!) z dopiskiem:
Na zakup implantu ślimakowego dla Nikoli Żybury

EDZIA
02-07-2004, 11:15
No takie wiadomości podnoszą na duchu...oby więcej takich wpłat. :)

Jutta
02-07-2004, 12:06
Od dwóch lat, dzieki pieniążkom Wielkiej Orkiestry Swiatecznej Pomocy wszystkie dzieci w 2 dobie życia maja robione przesiewowe badania słuchu.
Dzieki tym badaniom dowiedzielismy, ze mój wnuczek ma problemy ze słuchem. Przezyliśmy koszmar :cry: Tylko dzięki tak wczesnym badaniom mozna było wykryc nieprawidłowości. Dziś Mateuszek ma 11 miesięcy i słyszy w 100% :lol:

Dokładam się dla Nikoli, bo wiem co to znaczy ...

02-07-2004, 12:31
Dołączyłam z przyjemnością, sama od kilku lat aktywnie pomagam niepełnosprawnym maluchom z Ząbkowskiego Koła Dzieci Niepełnosprawnych.
Ich wdzięczność nie zna granic...

Agula
02-07-2004, 13:13
ja też się przyłączam i wysyłam pieniążki

agu
02-07-2004, 16:51
I ja dorzuciłam malej Nikoli cegiełke od siebie i męża. rzeczywiście , nie trzeba wychodzić z domu ani odchodzić od kompa, żeby komuś pomóc.
Powodzenia redakcja w dalyszym prowadzeniu akcji.
agu

sta28
02-07-2004, 22:43
Choc raz ślimacza tepsa się komuś przydała... (bo mieli odłączyć mi telefon). Obyśmy zdrowi byli.

Piotr S.
05-07-2004, 21:20
Dolaczam sie rowniez. Przelew poszedl. Generalnie jestem nieufny takim akcjom, w dzisiejszych czasach nietrudno pomoc komus potrzebujacemu w bezposredni sposob. W tym jednak przypadku Redakcja stanowi dla mnie gwarancje ze zebrane pieniadze trafia w calosci do Nikoli.
Wszystkiego dobrego dla Nikoli i jej przyjaciol.

Piotr S.

ewas1
06-07-2004, 10:04
Ciesze sie że również moglam dołożyć swoją cegiełkę.
Życzę zdrowia Nikoli!
Taka akcja dowodzi że w ludziach jest dużo dobra - to budujące.

EDZIA
06-07-2004, 14:47
A ja jeszcze nie wpłaciłam :( . Nie mam konta internetowego, zaopatrzyłam się natomiast w blankiet przelewu bankowego, który właśnie wypełniam, doszłam do wpisania wysokości przelewu i ....no właśnie ile ?
Czy założyć, że połowa zarejestrownych użytkowników wpłaci i wystarczy wysłać 10 zł, których braku nawet nie odczuję, czy wpłacić 100zł , które przy aktualnym poziomie wydatków gdzieś się rozmyją i zapomnę o tej wpłacie, czy też tak jak nieśmiało zasugerowała Redakcja na wstępie... zrezygnować z jakiegoś luksusu i pamiętać, że coś miało być inaczej a jest tak, bo pomogłam choremu dziecku.
Pomóżcie i powiedzcie, czym kierowliście się przy podejmowaniu decyzji o wysokości wpłaty na konto Nikoli ?

06-07-2004, 22:59
szczerze mówiąc nie podchodziłem tak do tego :(

ewak39
07-07-2004, 07:45
Ja tez nie... przeciez kazde 10 zl pomoze... 20 nawet bardziej... ale to chyba nie w tym rzecz, ze jest jakas suma, ktora nalezy...

ma
07-07-2004, 09:02
Mysle, ze najmniej, co mozna dac, to tyle, ile by sie przeznaczylo na jakas wlasna przyjemnosc. Ja tyle dalam i nie mam rozterek.
Pozdrawiam wszystkich :)
ma

ewak39
07-07-2004, 09:57
Brawo ma! Bardzo sensowne. :D

minia
08-07-2004, 11:17
Moja cegiełka też już powiększyła pulę zebranych pieniążków :) . Mam nadzieję, że dzięki naszym wspólnym działaniom, Nikola już niedługo zacznie słyszeć!

art63
08-07-2004, 19:56
Chciałem wysłać , ale coś nie przechodzi :evil: - spróbuję jutro

Jakbym zapomniał :oops: to mnie O.....

elw
09-07-2004, 15:02
Ziarnko do ziarnka.... Dorzuciłem i swoje. Pozdrawiam forumowiczów.

ma
09-07-2004, 15:10
Redakcjo!
to juz tydzien od ostatniego komunikatu o stanie konta. Zmienilo sie cos moze? Trzeba robic druga ture skladki? Taka sobie poprawke?
Pozdrowienia i zyczenia milego weekendu!
ma

EDZIA
11-07-2004, 12:09
szczerze mówiąc nie podchodziłem tak do tego :(
A ja gościu niestety tak nie potrafię. I albo w coś wchodzę i robię wszystko co w mojej mocy, żeby mieć jakąś satysfakcję iż dzieło zostało uwieńczone sukcesem / zebranie a nie zbieranie potrzebnej kwoty/, albo sobie odpuszczam. Stąd moje rozważanie.
Uzupełniam właśnie blankiet przelewu bankowego o kwotę.
Podobnie jak ma zrezygnowałam z małej przyjemności tzn. z upatrzonych, droższych płytek do łazienki i zamówiłam tańsze. Cóż uroda rzeczy jest pojęciem względnym a dom jest mój i te tańsze płytki teraz podobają mi się jeszcze bardziej od tych droższych. Kwota może nie jest zawrotna ale mam satysfakcję, że jest to wpłata z sensem w moim rozumieniu. :) . Może przy okazji innych zakupów uda mi się znowu zrezygnować z jakiejś drobnej przyjemności i wyślę drugą ratę.
pozdrawiam
Edzia

11-07-2004, 22:17
dobra jesteś

krzysztofh
12-07-2004, 06:34
Też jestem z Nikolą i z Wami i dorzuciłem swój grosik.
pozdrawiam

Redakcja
12-07-2004, 09:26
Dziękujemy - prowadzimy akcję dalej. Jak tylko będą nowe dane o stanie konta, podamy. Pozdrawiamy

trach
13-07-2004, 12:14
Dołączam się i pozdrawiam wszystkich - Nikolę z rodzicami, Redakcję i Forumowiczów!

Andrzej

ubek
14-07-2004, 14:58
Witam. Cel jak najbardziej szczytny, więc dołączamy się. Kasa wirtualnie przelana. Mamy dwójkę zdrowych dzieci, więc jesteśmy wdzięczni losowi. Na tym forum jest prawie jak w rodzinie. Po ostatnich tragicznych zajściach (zdarzenie w pociagu) człowiek przestaje wierzyć w cokolwiek ...
Pozdrawiamy forumowiczów

Tomek_J
15-07-2004, 08:20
Od dwóch lat, dzieki pieniążkom Wielkiej Orkiestry Swiatecznej Pomocy wszystkie dzieci w 2 dobie życia maja robione przesiewowe badania słuchu.

A powinny mieć robione dzięki Ministerstwu Zdrowia... :(

niciacia
15-07-2004, 14:17
niech i mi będzie wolno się dołączyć

andrzej K.
15-07-2004, 15:02
Wczoraj dałem 10 zł jako składka dla koleżanki, która przechodzi na inne stanowisko (wcale nie biednej) to na chorego dzieciaka miałbym nie dać?????

Pzdr,
PS. Nikola - 3maj sie!

Andrzejzs
15-07-2004, 18:11
Mam nadzieję że zabieg się uda. Dołączyłem się.

AG
16-07-2004, 09:17
Z mężem również przyłączyliśmy się do tej akcji. :P
Nie będę się zbytnio rozpisywała, bo jak czytam, czy nawet oglądam takie apele, to mnie poprostu boli serce.
Nikolu, Tobie życzę spełnienia wszystkich marzeń, a rodzicom, oby ta tragedia była ostatnią, jaka ich spotkała w życiu. Mogę się tylko domyślać, co rodzice czują w takiej sytuacji, gdy sami nie mogą pomóc dziecku, tylko muszą liczyć na hojność innych ludzi.

Latarnik
16-07-2004, 12:37
Ja również mam zaszczyt dołożyć cegiełkę

Nikola będzie OK!http://www.enter.net.pl/www/betty/emots/2/jupi.gif

janzar
18-07-2004, 10:59
CYTAT;
Budujesz marzenie swojego życia. A może warto cząstkę przeznaczyć na pomoc, która odmieni los chorego dziecka? NA II SPOTKANIE FORUM CHCEMY ZAPROSIĆ ZDROWĄ NIKOLĘ...

PRZYŁACZAM SIĘ I ŻYCZĘ POWROTU DO ZDROWIA JANZAR
przelew wysłany

GrzegorzS
26-07-2004, 09:09
Lepiej późno niż wcale. Poszło i ode mnie.

ewak39
26-07-2004, 10:01
Redakcjo, mysmy wcale nie zapomnieli o Nikoli! Ostatnie uaktualnienie bylo 2 lipca, a co sie dzieje od tamtej pory?

Szadam
26-07-2004, 10:31
Redakcjo, mysmy wcale nie zapomnieli o Nikoli! Ostatnie uaktualnienie bylo 2 lipca, a co sie dzieje od tamtej pory?
no właśnie ???

26-07-2004, 11:45
Jeśli wciąż brakuje 25 tysięcy, to słabo z tą zbiórką. Postów też niewiele przybywa...
Popychajcie, koledzy, co jakiś czas ten wątek na top, nawet jak nie macie nic do powiedzenia, to więcej osób zajrzy!

trach
26-07-2004, 11:49
A ten ostatni Gość to ja (znowu zapomniałem się zalogować :oops: )

arzesz
28-07-2004, 07:54
My również akcję wsparliśmy.
Pozdrowienia dla Nikoli, wszystkich organizatorów akcji oraz każdego wspomagającego.
Uda się :D

yacekiewicz
28-07-2004, 09:15
Zawsze serce mi sie sciska, jak los czy niesprawiedliwosc dotyka tych, ktorzy nie moga sie bronic. A wypelnienie przelewu nie trwa dlugo, nie trzeba nawet wychodzic z forum, wystarczy otworzyc nastepna przegladarke, numery konta sa, tylko skopiowac...
U mnie to zadzialalo, u Was na pewno tez zafunkcjonuje, drodzy Forumowicze, a zapraszamy tez wszystkich gosci!

Nikolu, cieszymy sie, ze mozemy Ci pomoc.

Redakcja
28-07-2004, 12:28
Nowe informacje: Zebrano już w sumie 57 tys. zł, brakuje ok. 20 tys. zł. Dziękujemy wszystkim, którzy wpłacili na konto pomocy Nikoli. Coraz bliżej do finału...

03-08-2004, 09:05
też dołączam się do tej pięknej akcji i przepraszam, że z takim opóźnieniem.
Monika

Monika Malinowska
03-08-2004, 09:07
To byłam ja.

03-08-2004, 14:17
Moge i pomoge
przelew wysłany

Jim
05-08-2004, 09:44
Mam 3 letniego syna, na szczęscie zdrowego lecz mogę się wczuć w sytuacje. Przelew wysłany.

Mareko
06-08-2004, 14:45
I ja sie dołączam - niech Nikola zdrowieje !!

Redakcja
16-08-2004, 10:58
Dziękujemy. Pamiętajmy o Nikoli. Nasz plan - operacja przed spotkaniem Forumowym - czy uda się? To zależy też od WAS. Pozdrawiamy.

17-08-2004, 08:41
Dziękujemy. Pamiętajmy o Nikoli. Nasz plan - operacja przed spotkaniem Forumowym - czy uda się? To zależy też od WAS. Pozdrawiamy.

To ile musimy jeszcze zebrać ?

Redakcja
17-08-2004, 11:14
Brakuje 20 tys. zł. Gdy uzbieramy tę kwotę, będziemy starali się, by szpital jak najszybciej przeprowadził operację. Jesteśmy w kontakcie z lekarzem prowadzącym - mamy nadzieję, że po wakacjach nasza akcja nabierze tempa.

ma
17-08-2004, 18:47
a czy to bylby spam, gdyby do kazdej informacji, ktora dostajemy na temat nowej wiadomosci w sledzonym watku, dodawany byl link do watku o Nikoli albo informacja o akcji? Moze warto sprobowac? Na pewno jeszcze nie wszyscy na Forum wiedza o tej zbiorce pieniedzy, a przeciez kazde 50 zl zbliza nas do celu.

Goniek
19-08-2004, 12:46
tak, tak....
już drukuję info i rozdaję kolegom z pracy. Sama zrobię przelew w domu. Mam roczne bliźniaki. Jedno miało problemy z sercem i wiem (?) jak to jest, kiedy dziecko chore..

A wydawało mi się, że jestem uważnym czytelnikiem FORUM, a jednak przegapiłam i dopiero dziś... :-?

Redakcja
20-08-2004, 13:22
Świetne pomysły, dziękujemy.

AdaśP
23-08-2004, 09:06
Strasznie przycichło na tym Forum, dlatego puściłem jeszcze jeden przelew. Może to poruszy innych.
Pozdrawiam

Redakcja
23-08-2004, 14:09
Dziękujemy Adasiu. Od 1 września wzmagamy aktywność.

Maluszek
24-08-2004, 08:10
Droga Redakcjo :D

Czy Redakcja rozważała możliwość sprzedaży Muratorowych gadżetów (forumowicze na 100% kupiliby muratorowe kubki :D) a uzyskane z tej sprzedaży pieniążki przeznaczyć na operację Nikoli - myślę, że to byłby niezły pomysł :D

trach
24-08-2004, 09:45
Cegiełki na pamiatkę? Świetny pomysł, uważam! Tylko że pewnie tym razem nie zdążyłoby się z tym przed końcem...

A swoją drogą czy na tę operację pieniądze są zbierane TYLKO na Forum Muratora? Chyba niemożliwe.

Pozdrowienia -

Aha!

To mówiłem ja - trach (piszę kto, bo nie jestem zalogowany)

gość28
24-08-2004, 13:29
A może resztę dołoży kochana Redakcja i po sprawie

M@riusz_Radom
24-08-2004, 13:59
A dużo brakuje?

24-08-2004, 14:08
No właśnie! Prosimy o stan konta na dziś!

Andrzej (trach)

Ślimak Maciek
25-08-2004, 08:08
No to na dobry początek obecności na Forum ja też zrobię coś pożytecznego. Niech każdy ma swój powód do radości :D

Pozdrawiam!

Redakcja
26-08-2004, 15:13
Stan konta podamy po 1 września.

28-08-2004, 20:02
Nie buduje domu i ni jestem zrejestrowany. Zagladam czasem na to forum i ciesze sie, ze ez moglem pomoc 8)

Krystian
29-08-2004, 23:01
W imieniu uczestników Wakacyjnego zlotu Forum
pragnę zameldować, że nie zapomnieliśmy o Nikoli... :P :P :P

30-08-2004, 09:42
tak niedużo brakuje, trzeba się pospieszyć

Redakcja
30-08-2004, 10:10
Bardzo dziękujemy drogim zlotowiczom!

EDZIA
30-08-2004, 11:30
Ożywił się dziś ten wątek...widać, że wakacje się skończyły :) nie tylko Forumowiczom ale i wykonawcom...
Na początku lipca wysłałam do wykonawców informację o prowadzonej na Forum akcji dla Nikoli z prośbą o przyłączenie się do niej.
Dziś otrzymałam odpowiedź pozytywną od wykonawcy mojego kominka - Firmy ASKOT z Rybnika
Wykonawca solidny to i moją prośbę potraktował rzetelnie...
Czyli znowu jeden krok bliżej do celu... :)
[/b]

Aga J.G
30-08-2004, 20:27
Melduje że pieniądze zebrane na zlocie zostaną wysłane jutro przepraszamy za opóźnienie.
Pozdrawiam Aga.

Jacek33
31-08-2004, 14:42
Ja tez dokladam mala cegielke .... To sie musi udac .... :-?

Sławek Agi J.G
31-08-2004, 20:55
Pieniądze ze zlotu w Ogrodzieńcu zostały wysłane. :lol: :P

Sławek Agi J.G
31-08-2004, 21:06
A skarbonkę ze zlotu mozna tu obejrzeć http://foto.onet.pl/mojalbum/zdjecie.html?no=2&id=23711&zid=323185&r=1 mam nadzieję że mi się uda :oops:

Sławek Agi J.G
31-08-2004, 21:08
A skarbonkę ze zlotu mozna tu obejrzeć http://foto.onet.pl/mojalbum/zdjecie.html?no=2&id=23711&zid=323185&r=1 mam nadzieję że mi się uda :oops:

Redakcja
01-09-2004, 12:05
Dziękujemy wszystkim, którzy włączają się do naszej akcji. Stan na dzisiaj: 62 tys. zł zebrane, brakuje 15 tys. zł. By zdrowa Nikola z rodzicami mogła przyjechać na Spotkanie Forum w lutym 2005, operacja powinna zostać wykonana w grudniu. Czasu nie zostało wiele, ale wierzymy, że zdążymy. Wkrótce nowe akcje w tej sprawie.
I jeszcze:
1. Pamiętajcie o dopisku: Na zakup implantu ślimakowego dla Nikoli Żybury. Bez tego dopisku, pieniądze pójdą na ogólne konto Stowarzyszenia.
2. Pomyślcie, jest nas tylu że możemy Nikoli pomóc. Niech tylko każdy Forumowicz dołoży swoją cząstkę - nawet z niewielkich wpłat zbudujemy wielkie szczęścia jednego z wielu potrzebujących. To bardzo wiele.

Aga J.G
01-09-2004, 13:05
Mojemu mężowi się nie udało więc ja to poprawię
http://foto.onet.pl/mojalbum/zdjecie.html?no=2&id=23711&r=1

Sławek Agi J.G
01-09-2004, 20:23
Może w końcu nam się uda. http://foto.onet.pl/albumy/zdjecie.html?no=2&id=23711&q=Aga747&k=4&nxt=0 :oops:

EDZIA
01-09-2004, 21:35
No i udało się !!! :D
Brawo Sławku.
A przy okazji ...piękną macie działeczkę i ten widok z tarasu :)
Gratuluję i pozdrawiam
Edzia

01-09-2004, 21:47
http://foto.onet.pl/upload/45/90/_323185_n.jpg

Krystian
02-09-2004, 11:08
Powyżej ,,skarbonka" do której ,,Zlotowicze"
zbierali pieniążki na implant dla Nikoli... :P

Redakcja
02-09-2004, 11:55
Piękny dowód klasy Zlotowiczów. Dziękujemy

Sławek Agi J.G
02-09-2004, 17:16
Edzia, dzięki za jedno i drugie.
Pozdrowionka :lol:

Redakcja
13-09-2004, 13:14
Prawo nie pozwala nam przeprowadzić licytacji gadżetów Muratora. Zostało 5 kasków MURATORA, przygotowanych na tę okazję. Aukcji na rzecz Nikoli nie będzie - kaski pozostawiamy jako nagrody dla osób, które aktywnie poszerzą krąg dobroczyńców, na przykład o wykonawców na ich budowie. Pozdrawiamy

Maluszek
14-09-2004, 07:39
Szkoda, że nie nie można przeprowadzić takiej licytacji :(
A może sprzedaż gadżetów a pieniążki ze sprzedaży przekazać na operację Nikoli?

Redakcja
14-09-2004, 11:17
Pierwszy kask przyznajemy EDZI, która namówiła do wpłaty jednego z wykonawców. Czekamy na kolejne informacje o coraz szerszym kręgu ofiarodawców.

EDZIA
14-09-2004, 12:30
Pierwszy kask przyznajemy EDZI, która namówiła do wpłaty jednego z wykonawców. Czekamy na kolejne informacje o coraz szerszym kręgu ofiarodawców.
Ooooo :o :oops: , Bardzo dziękuje Redakcji za to wyróżnienie. Mam nadzieję, że mój wykonawca już wpłacił.
A kask może się przydać zgodnie z powiedzeniem : "że nawet w drewnianym kościele /a co dopiero domu :wink: / może cegła spaść na w głowę" :wink:
Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam
zaskoczona Edzia :roll:

Robert C
14-09-2004, 13:27
Pozdrawiam wszystkich ofiarodawców, mam nadzieje że moja wplata przyczyni sie do szybkiej operacji

avocado
15-09-2004, 12:45
Pomimo, że jest to pierwszy post na forum Muratora, to przyznaje, że zawsze go pomijałam. Dziś przelałam pieniądze. Mam nadzieję być na zlocie w lutym i cieszyć się razem z Wami z pomocy dla Nikoli.
Faktycznie wspólnie mamy ogromne możliwości, a to dziecko nie ma szans bez pomocy z zewnątrz.

EDZIA
15-09-2004, 14:33
Pomimo, że jest to pierwszy post na forum Muratora, to przyznaje, że zawsze go pomijałam. Dziś przelałam pieniądze. Mam nadzieję być na zlocie w lutym i cieszyć się razem z Wami z pomocy dla Nikoli.
Faktycznie wspólnie mamy ogromne możliwości, a to dziecko nie ma szans bez pomocy z zewnątrz.

Fajnie by było gdyby nam się udało !!!
A szanse mamy duże jak wynika ze statystyki :
Akcję rozpoczęliśmy 16 czerwca ze stanem konta 36 tys. zł
2 lipca stan konta wynosił już 52 tys. zł - brakowało 25 tyś zł
1 września stan konta 62 tys zł - brakuje 15 tys zł
Wychodzi, że przy obecnym zaangażowaniu wpłacamy 5 tyś miesięcznie :o , do grudnia łącznie z wrześniem zostały 3 miesiące. Zatem mamy szansę skutecznie pomóc Nikoli.

P.S. Oczywiście żartowałam, że kask Muratora mi się przyda, chętnie zlicytowałbym go tutaj...niestety nie mogę :( .
Próbuję go zlicytować prywatnie...obecnie czynię to wśród lokalnych firm budowlanych, a może ktoś z Forumowiczów chciałby zostać szczęśliwym posiadaczem "kultowego kasku Muratora" hmmm?

maksiu
15-09-2004, 17:03
Jeśli dobrze zrozumiałem jeden w wcześniejszych postów Redakcji, to prawo nie pozwala IM zlicytować gadżetów Muratora. Lecz gdyby taką licytacje przeprowadził ktoś z forumowiczów? Nie chce wskazywać palcem, ale mamy na forum kilka osób naprawdę godnych zaufania, żeby daleko nie szukać np. Edzia. Więc może Redakcja by przekazała owe 5 kasków np. Edzi (oczywiście jeśli się zgodzi Edzia) i ona by przeprowadziła licytację? Żeby nie było, że wszystkie kaski na raz, to można np. licytować co dwa tygodnie jeden kask, było by większe współzawodnictwo. Oczywiście to tylko propozycja i nie musi się ona ograniczać wyłącznie do kasków. Żebym też nie został źle zrozumiany, nie mówię, że musi się tym zajmować Edzia (wiem że się na mnie za to nie obrazisz, prawda?), to była tylko propozycja.
pozdrawiam
ps. jeśli prawo nie pozwala zlicytować przez Edzie jej kasku na łamach forum, służe swoją pomocą i poprzez moją stronę możemy przeprowadzić licytacje.

maksiu
15-09-2004, 17:12
Ewentualna druga propozycja, wydawnictwo Murator sprzedaje pod swoim szyldem projekty, może by przeprowadzić dobrowolną akcję, poinformować kupujących że jest taka możliwość, żeby do ceny projektu doliczyć np. 20zł z przeznaczeniem bezpośrednio na pomoc Nikoli, albo dołączać dodatkową kartkę z opisem całej akcji zbiórki pieniędzy dla Nikoli. Wiem że wymaga to odpowiedniej organizacji, ale przeciez w cel jest szczytny, a Redakcja napewno by sobie z tym poradziła.
Jak coś mi jeszcze wpadnie do głowy to się odezwe
pozdrawiam

Redakcja
16-09-2004, 09:32
Wydawnictwo ma za zasadę działać zgodnie z prawem, dlatego z żalem musimy odmówić zgody na takie półśrodki. Podtrzymujemy deklarację nagradzania wszelkich inicjatyw forumowiczów - tu pula gadżetów jest duża. Pozdrawiamy i dziękujemy

M@riusz_Radom
16-09-2004, 13:19
Jaki problem wystawić aukcje na Allegro i podać forumowiczom linki do tych aukcji ?

16-09-2004, 21:37
A może tak przewrotnie:
"Murator" zamieszcza list forumowiczów do reklamodawców "Muratora" z apelem o datki na implant. List mógłby się np. zaczynać tak:

"Drodzy Reklamodawcy,
Kupujemy oraz czytujemy Muratora reagując żywo na Wasze reklamy i apele o to, byśmy kupowali Wasze produkty. Kupujemy je więc z głęboką wiarą i zaufaniem i oby nam służyły przez lata. I skoro nas łączy logo Waszej firmy, to cudownie by było, gdyby połączyła nas jeszcze piękna akcja trwająca na Forum Muratora - wspólny zakup implantu dla Nikoli. Została niewielka suma do uzupełnienia i bardzo wierzymy, że nasz apel nie pozostanie bez odzewu."

c.d. może nastąpi..... :wink:

Luśka

ponury63
17-09-2004, 06:58
Brawo Luśka !!!

dalej - może tak..

"Dom to inwestycja na długie lata, największa w życiu, często jedyna tak ważna. Mając zaufanie do Was, instalując produkty, które nam polecacie, mamy nadzieję że będą trwałe i najlepsze. Łączymy z tą nadzieją nasze życie - nowe życie w nowym domu.
Teraz, wszyscy razem - inwestorzy, producenci, redakcja - mamy szansę dać nowe życie Nikoli. Mamy szansę dać jej możliwość pełnego rozwoju, zdobywania życiowego doświadczenia, możemy dać jej radość, szczęście i nadzieję na wspaniałe, pełne życie. Nie zmarnujmy ten szansy. Brakuje już tak niewiele."


...dopisujcie dalej...

PS: ze względu na termin chyba powinny być to bardzo pilne listy, lub może nawet fax. Firmy mają swoje ustalone budżety i procedury, to zawsze trwa.
Nie wierzę co prawda, by Redakcja nie wysłała do tej pory podobnych pism, ale teraz za takim listem stoją tysiące Forumowiczów - czytelników pism grupy "Murator" i inwestorów - klientów reklamodawców.
A nic nie szkodzi, by - po operacji - roztoczyć stały patronat nad całą rodziną Nikoli. Czasem trzeba naprawdę niewiele, by dać komuś szczęście.

Redakcja
17-09-2004, 09:14
Dziękujemy za te pomysły, Wydawnictwo ze swej strony zrobiło co mogło.

Maco
23-09-2004, 06:33
Czy już jest tyle ile trzeba, czy jest jakiś problem.

"zwróciło" mi przelew... :(

Redakcja
23-09-2004, 10:41
Dobra wiadomość! Szpital wykona operację w tym terminie, kierując się dobrem dziecka. Rodzice podjęli zobowiązanie i wierzą, że uda im się dozbierać brakującą kwotę....
Nasza akcja trwa. Pomożemy? Pieniądze muszą być wpłacone jak tylko suma będzie zebrana.
Do tej dobrej wiadomości dołóżmy jeszcze raz naszą bezinteresowną pomoc. Spotkanie Forum w lutym - z roześmianą Nikolą - to będzie nagroda dla wszystkich, którzy POMOGLI.

Pamętajcie:
KONTO:
Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących „Człowiek - Człowiekowi”
ul. Pstrowskiego 1; 01-943 Warszawa

PKO S.A. IV O/W-wa
47 1240 1053 1111 0000 0443 2036

koniecznie z dopiskiem:
Na zakup implantu ślimakowego dla Nikoli Żybury

AgnesK
23-09-2004, 11:20
Ale super! Będziemy trzymać kciuki, żeby wszystko poszło dobrze i szybko. Na pewno się uda. Jestem pewna, że do czasu operacji uzbiera się pełna suma.

Ivonesca
23-09-2004, 11:29
11 października to całkiem niedługo !!!! super !!!!

Maluszek
23-09-2004, 12:27
Trzymam kciuki, żeby operacja się udała :D

ewak39
23-09-2004, 13:06
To rewelacyjnie!!! Trzymamy kciuki bardzo mocno!

A ile jeszcze brakuje pieniazkow?

Redakcja
23-09-2004, 13:12
Brakuje 15 tys. zł. Na zaświadczeniu napisano: wszczepienie implantu slimakowego pod warunkiem wpłynięcia srodków na zakup systemu. Brzmi to - przyznajcie - bardzo groźnie.


http://www.wydawnictwo.murator.pl/domy_forum/lekarskie.jpg

AgnesK
23-09-2004, 13:22
To cóż, trzeba się spiąć i do banku pognać. Nie możemy przecież dopuścić do tego, aby Nikola nie miała operacji tylko z powodu tych brakujących 15 tysięcy. Jestem pewna, że każdy z nas jeszcze coś dołoży.

EDZIA
23-09-2004, 13:36
Licytacja mojego kasku też prawie na finiszu.
Jutro rozmowa z ostanim uczestnikiem...na dzień dzisiejszy udało mi się wylicytować 500zł może jutro będzie więcej/ to niestety małe firmy i fundusz na takie cele niewielki/.
Duże, reklamujące się firmy dostają dużo takich próśb o wsparcie różnych akcji pomocy.

W jednej z takich dużych firm usłyszałam od Pani.... że i tak Nikola jest w dobrej sytuacji, bo może liczyć na wsparcie licznej rzeszy Forumowiczów i życzy nam aby udało się zebrać potrzebne pieniądze. :-?

Maluszek
23-09-2004, 13:41
Redakcjo - ale pomimo tego wpisu 11 listopada operacja Nikoli się odbędzie?

Redakcja
23-09-2004, 13:43
11 października - rodzice, i lekarze wierzą, że się uda. Cud w ostatniej fazie akcji - jesteśmy za.

Maluszek
23-09-2004, 13:50
Czy to znaczy, że do 11 października musimy zebrać brakujące 15 tys?

Redakcja
23-09-2004, 13:52
Chcemy, nawet z niewielkim poślizgem. Oby tak było.

EDZIA
23-09-2004, 13:55
11 października - rodzice, i lekarze wierzą, że się uda. Cud w ostatniej fazie akcji - jesteśmy za.

Wiara czyni cuda a cuda się zdarzają to ....MUSI SIĘ NAM UDAĆ.!!!
Ale oprócz wiary, żeby cud się zdarzył trzeba koniecznie wpłacić każdą możliwą kwotę i to jak naszybciej.

AgnesK
23-09-2004, 14:06
Na pewno się uda. Nie może być inaczej.

ewak39
23-09-2004, 14:25
Ale przeciez 15 tysiecy brakowalo na dzien pierwszego wrzesnia! Czy to znaczy, ze nic sie nie posunelo przez ostatnie prawie cztery tygodnie???!

Redakcja
23-09-2004, 14:30
Od 1 września przybyło około 3 tys. zł, co jest naprawdę świetnym wynikiem, ale też koszty szpitalne określono ostatecznie na wyższą kwotę. Nawet jeśli będzie to 10 tys. zł - jest to wyzwanie dla Forum.

23-09-2004, 14:42
ojej, ja bym też bardzo chciała, ale moje konto odmawia posłuszeństwa...
Czy ktoś wie co to jest "TCE0457 JEDNOSTKA NIE ISTNIEJE" taki komunikat wyświetla mi m-bank. I to kurcze w momencie jak klikam wyślij...
pomocy! (dodam, że już robiłam różne przelewy z tego konta)

DaAn
23-09-2004, 14:45
Ale gapa ze mnie, poprzedni post to ja :roll:
Wzywam pomocy!

ponury63
23-09-2004, 14:50
Spróbuj o tak (http://gazeta.allegro.pl/phorum/read.php?f=301&i=6287&t=6287&v=f) a tu dokładniej (http://www.allegro.pl/phorum/read.php?f=298&i=65890&t=65890&v=f)

I powodzenia ! :)

Aga J.G
23-09-2004, 15:12
Trzymam kciuki za 11 Październi i trzeba jeszcze coś wygrzebac ze skarpety :)

23-09-2004, 21:01
lepiej póżno niz wcale ...
ja tez wysle i moze pokonam niechec i wykonam swoj pierwszy przelew przez internet...
sa takie dni kiedy zastanawiam sie czy to sprawiedliwe ze ja buduje dom ,moje dzieci maja wszystko a gdzies ,ktos....ech...co tu gadac....
trudno zrozumiec ten swiat....

paj^
23-09-2004, 21:20
zrobilem kolejna wplate, ale to nic, zarazilem kolege, ktory nawet nie wie co to Murator, wlasnie robi przelew przez inet :)

24-09-2004, 07:05
Ponury! Bardzo dziękuję! Poszło - pomaga pominięcie 2 pierwszych cyfr numeru konta!
No to i ja mam swoja cegiełkę :D

DaAn
24-09-2004, 07:10
To znowu ja byłam... coś ciągle zapominam się zalogować :oops:
Więc już jako ja, a nie anonim, dzięki za pomoc!
:lol:

Oldswan
24-09-2004, 12:34
Poszło.
wierzę, co ja pisze, wiem, że to naprawdę dobrze wydane pieniądze.

Zachęcam innych niezdecydowanych