PDA

Zobacz pełną wersję : wilgoć przy oknach, problem z izolacją balkonu, montażem okien?



elajas321
07-01-2013, 01:28
Po opadach sniegu pojawia sie problem z wilgocia, ktora najprawdopodobniej podciaga od balkonu - a w przypadku jednego okna od spodu, gdzie na zewn. sa plytki ceramiczne (choc nie zostal ponoc jeszcze uzyty specjalny silikon miedzy plytkami a framuga okna).
Nie wiem czy to kwestia wykonczenia balkonu (jak najlepej go w tej sytuacji wykonczyc) z jednej strony, czy braku silikonu z drugiej, a moze zly montaz okien (pod oknami z tego co pamietam byl styropian i drewniane kolki).

158860158861
158862
158863158864

Bylbym bardzo wdzieczny za ewentualne sugestie forumowiczow, co zrobic, by uniknac problemu z wilgocia...

F***T
07-01-2013, 07:29
Witam
Na podstawie tych zdjęć widać efekty błędnie wykonanego docieplenia oraz brak izolacji. Jestem przekonany, że niewłaściwie wykończyli styropianem te miejsca wokół ościeży okiennych lub nie odizolowali elewacji od podłoża.
Żeby można było coś więcej powiedzieć należało by sprawdzi od zewnątrz i wykonać jakieś odkrywki.
Zrób fotki od zewnątrz - zobaczymy jak wygląda.

elajas321
07-01-2013, 15:42
Dziękuje!

Nie mam zdjęć z zewnątrz teraz wykonanych, ale mam zdjęcia w trakcie robienia ocieplenia jeszcze.

https://plus.google.com/photos/110897730490831103105/albums/5830708732510944705?authkey=CI3-zL2IruuKcA

Jak zrobie zdjęcia z zewn. to tez dodam w kolejnym poście. Może to montaż okien był (za mało pianki, kołki drewniane nie zaizlowane, może złe wykończyli styropianem)? Do tego zła izolacja balkonu? Brak uszczelnienia okien między parapetem (ceramicznym) a oknem - tam gdzie nie ma balkonu tylko jest przewidziana balustrada?

iwb
11-01-2013, 17:59
potwierdzam słowa BRAK HYDROIZOLACJI na balkonie !!! ale to można naprawić
typowa developerska porażka i brak wiedzy w ekipie wykończeniowej

duży plus za dokumentację zdjęciową robót zanikowych !!!

tak wygląda w przekroju prawidłowo zabezpieczona stolarka okienna na tarasie
to zrzut z jednego z naszych projektów izolacji, projektu który poprawialiśmy klientowi

160382

מרכבה
14-01-2013, 09:09
Tak nie wygląda prawidłowo zabezpieczona stolarka .
Zielony mosteczek ugina się od tego fachowo zrobionego mostka termicznego .
Niestety i znachorstwo budowlane szerzy się w śród inż .
A to jak przeciętny kowalski napisze o czymś czego nie rozumie ok, ale inż to qfa mać !
Litości nie będzie dla partactwa .
Mostek termiczny ! ale jak się spało na fizyce budowli no to trudno...
To jest jawne promowanie partactwa .
XPS na gwałt tam trzeba dać .
Wilgoć w domu duża bo świeży dom a nie wietrzone i grzane i mamy efekt .
161038
tak na szybko zrobiłem o co mnie chodzi .
To qfa takie trudne było ? dać kawałek izolacji ?

elajas321
30-01-2013, 21:06
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czy to oznacza, że nie trzeba kuć wylewki od środka, tylko skupić sie na właściwej izolacji balkonu (i jeśli już to tam coś kuć)?