PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki kolor ścian w kuchni + jadalni - zdjęcia



mafi88
07-01-2013, 15:26
Witam,
bardzo proszę o pomoc w doborze kolorów ścian w kuchnii oraz jadalni będącej częścią wspólną. Na zdjęciach widać zarówno kuchnie jak i jadalnię. Jadalnia otwarta, z dużą ilością światła. Chciałbym zdecydować się na jakieś odważniejsze kolory, wyraziste, może coś w kierunku ceglastego, czerwieni?Wydaje mi się, że w jadalni, gdzie jest jaśniej lepiej jakiś ciemniejszy, ostrzejszy kolor, a w kuchni bardziej stonowany. Ale jestem otwarty na wszelkie modne propozycje. Proszę zwrócić uwagę na kolory mebli.
Bardzo prosze o rady, chciałbym wprowadzić coś żywego, nowego i baaardzo ładnego :) Prosze o konkretne propozycje :)

greywolf
07-01-2013, 16:53
Ja proponuję na biało. Po co kolor odważny, ostry wyrazisty, skoro we wnętrzu i tak sporo się dzieje - absolutnie nie widzę tu czerwonego czy ceglastego koloru. Uspokoiłbym to wszystko i zneutralizował - dlatego kolor biały. Co więcej, do koloru mebli na pewno będzie pasować. Wspominałeś jeszcze o kolorze modnym - biały jest ponadczasowy. To moje zdanie.

ave!
07-01-2013, 16:57
strasznie dużo juz dzieje się w Twojej kuchni.
Ja dałabym coś na "rozjasnienie", wyciszenie i złagodzenie tego nadmiaru. Meble masz raczej klasyczne.
Zmieniłabym krzesła przy barku i tę deskę do prasowania też zlikwidowałabym, bo wydaje się być niewygodna. Mozliwe jest danie drzwiczek do przynajmniej dolnych szafek otwartych?
Masz dużo otwartych półek jeśli dasz jeszcze mocne kolory chaos gotowy.
Jaki masz pomysł na dekorację okien?
Określ, co możesz zmienić - a czego za skarby nie oddasz ;)

jaksie
07-01-2013, 17:16
Popieram przedmówczynie w pełni. Kuchnia i jadalnia wołają o uspokojenie.

żona m
07-01-2013, 20:46
Od patrzenia mam kołowrotek w głowie. Tę kuchnię należy uprzątnąć, pochować co zbędne i wyciszyć kolorem ścian. Od samego jedzenia w niej miałabym niestrawność. Kuchnia wygląda jak karuzela w lunaparku.

Elfir
07-01-2013, 21:56
eeetam. Jak kuchnia z której się intensywnie korzysta ale mniej intensywnie sprząta. Jak u mnie :D Co zmyję naczynia, po pięciu minutach zlew pełen, a mieszkam tylko z męzem.

Ale ceglastego czy intensywnej zieleni też nie widze tutaj. Może jakieś oliiwki.

aniqa1982
07-01-2013, 22:27
A może popiel?
Sama nie wiem... Taki misz- masz. Oczywiście nie chcę Cię obrazić a doradziić :)
chyba przemalowałabym jeszcze te drzwi do pokoju ...

piu
07-01-2013, 22:33
Żywe barwy w tym wnętrzu szybko Cię zmęczą :p
Proponuję delikatny, rozbielony kolor lnu, jak tutaj :

http://1.bp.blogspot.com/-lUSFk5dYGVQ/UNmdiK3_9xI/AAAAAAAAAwA/Xh8cvyaus2I/s1600/kredens_kuchnia.jpg

do tego zasłonki lniane:

http://4.bp.blogspot.com/-4XWuDq5032Y/UNmdfv9SCuI/AAAAAAAAAv0/fuT42PEEgVs/s640/kokardk.jpg


http://4.bp.blogspot.com/-heAWhf9P5yE/UNmdl2mcjxI/AAAAAAAAAwk/q-aIzPSRFK0/s640/miski_kredens.jpg


i może kiedyś takie tapicerki na krzesłach, lniany, jednobarwny obrus i będzie git.

Elfir
07-01-2013, 22:39
i gdyby się dało rozebrac ten barek...Albo jakoś przebudować by nie miał tych stalowych nóżek...

piu
07-01-2013, 22:53
Oj tak, rozebrać deskę, zamaskować otwory i zabrać wysokie krzesła. To takie minimum.

Mocne kolory byłyby fajne, czemu nie, ale to by wymagało rewolucji w tym wnętrzu - zabudowania otwartych szafek, ukrycia durnostojek i sprzętów, naczyń na wierzchu ( byłoby je bardzo widać na ciemnym tle). Taka sterylność nie będzie chyba jednak w Twojej naturze ?

joliska
08-01-2013, 06:39
Mafi, a czy Twoja druga połowa wie o tych planach? I czy to pytanie serio???

mafi88
08-01-2013, 13:32
Druga połowa wie o wszystkim ;). Z tym rozgardiaszem... Przesłałem tylko zdjęcie poglądowe, zrobione na szybko, jak widać jest bałagan, bo zdjęcie jest zrobione już w trakcie remontu. Tak naprawdę to nie ma takiej wystawki jak na zdjęciu, jest to zwykła kuchnia, może nie sterylna, ale w wiejskim klimacie ;). Prawdę mówiąc mam częste wrażenie, że w kuchni jest zbyt pusto :D Ale jak patrzę teraz na zdjęcia, to rzeczywiście może się w głowie zakecić ;) Taka perspektywa i czas. Półki były w planie do zdjęcia, barek raczej pozostanie. Decyzja o kolorach już podjęta... W kuchni będzie popiel. A w jadalni kolor jasny ceglasty. Jest tam bardzo dużo światła, dużo konien, więc będzie fajnie jasno. Kolor niezobowiązujący, nie powinien męczyć :).

aniqa1982
08-01-2013, 13:39
Własnie ten popiel mi tam pasuje :))

piu
08-01-2013, 14:19
Ja tam szarości nie widzę, nie będą moim zdaniem pasowały do ciepłych, beżowych płytek, to już prędzej kolor terra cotta na całości, ale po zdjęciu tych półek nad barkiem :)

ojaka
08-01-2013, 14:37
Witaj
Ja się tam nie znam na wystrojach itd, ale postawiłabym na jakieś odcienie bieli. Szary fajnie by wyglądał jakbyś miała np. białe meble. I tak mnie trochę gryzą po oczach te firanki. Ale to oczywiście moja opinia.
Pozdrawiam i życzę powodzenia

brykiet01
08-01-2013, 19:53
Super piękna kojąca kolorystyka, zawsze mi się takie kuchnie podobały. lekkie delikatne przyjemne aż chce się w nich siedzieć.

mafi88
09-01-2013, 09:55
Zaprezentuję zdjęcia po malowaniu, sami ocenicie, czy wybór był dobry ;)
Pozdrawiam

liszew
09-01-2013, 13:49
Nie myślałeś o szarościach albo jakieś cappuccino.