PDA

Zobacz pełną wersję : Prysznic bez brodzika - czy się zmieści?



anioleczek2112
12-01-2013, 13:39
Mam prosbę do osób z wyobraźnią o pomysł na malutką łazienkę. Czy w tym pomieszczeniu uda się zrobić prysznic bez brodzika? Zależy mi bardzo na takim ale nie wiem czy jest to możliwe. Dlatego proszę o opinie osoby bardziej doświadczonych. Łazienka (na obrazku nr 1/7) będzie poszerzona o jakieś 25 cm kosztem pomieszczenia gospodarczego(1/8) które znajduje się obok.
(http://imageshack.us/photo/my-images/145/lazienkajpg.png/)

anta
15-01-2013, 19:21
będzie poszerzona o jakieś 25 cm kosztem pomieszczenia gospodarczego(1/ 8) które znajduje się obok. - a co z oknem w pomieszczeniu 1/8 jesli lazienke zwiekszymy o 25 cm ?

kempes79
15-01-2013, 20:30
spokojnie się zmieści. ja wcisnalem prysznic bez brodzika do lazienki (wczesniej tylko ubikacji) o wielkosci 1,6 m2. tylko jesli chcesz robic prysznic bez brodzika, to zastanowlbym sie nad zamiana miejscami prysznica i muszli. w przeciwnym razie istnieje ryzyko, ze bedziesz miala mokra posadzke przy drzwiach do lazienki

lelik
16-01-2013, 10:22
proponuję takie ustawienie bez poszerzania łaz., nie bardzo rozumiem jak można zwiększyć łazienkę jeżeli w pom. obok od razu przy ścianie okno, chyba że dom jest na takim etapie że można pozwolić sobie przesunąć okno dalej. Mam w swojej łazience prysznic bez brodzika, wystarczy zrobić w odpowiednią stronę lekkie nachylenie i zamontować drzwi i wtedy woda nigdzie nie będzie się wylewać, chociaż ja drzwiczek nie mam - nie chce ciągle czyścić szkło:-)

lelik
17-01-2013, 21:07
chyba o takie poszerzenie łazienki chodziło

Dominik bfc
17-01-2013, 23:33
możesz zmniejszyć drzwi na 70 do łazienki są zupełnie wystarczające, rozejrzyj się za kabiną bezbrodzikową lub na posadzkę które zamykają się do środka, można spróbować zamienić miejscami drzwi i kabinę patrząc na twój rzut drzwi po lewej kabina po prawej, kibelek jak się uda na ściankę pod okno skierowany w stronę drzwi a na ścianę z kabiną umywalka i duże lustro co powiększy łazienkę. Kabina będzie się składała na ściany więc tak jak byś jej nie miał przez większość czasu.Daj maila na priv to podeśle jakieś foty.

anioleczek2112
18-01-2013, 07:04
Dziękuje za odpowiedzi. Tak lelik o takie poszerzenie chodziło. Dom ma na razie tylko fundamenty zrobione wiec możemy pozwolić sobie na taką zmianę, Chociaż zastanawiamy się czy jest sens.Ta łazienka znajduje się na parterze i będzie bardziej taką "łazienką dla gości". Na górze jest dużo większa. Mimo to chciałabym aby znalazł się w niej prysznic bez brodzika. Lelik a czy mogłabym zobaczyć jakieś zdjęcia Twojego prysznica bez drzwiczek?