PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylacja Maico w aneksie kuchennym. Jak przesunąć ?



kkaczorekk
12-01-2013, 20:36
Witam serdecznie,

proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Kupiłem od dewelopera mieszkanie. W aneksie kuchennym mam dwa rodzaje wentylacji, tj. grawitacyjną i urządzenie firmy Maico model ER 60. Problem polega na tym, że chciałbym wykonać zabudowę szafkami kuchennymi bezpośrednio do szachu, zakrywając tę wentylację. W jaki sposób mogę zapewnić prowidłowość jej działania. Czy jeśli zostawię mechanizm tam gdzie jest , a w bokach szafek zrobię dziury i przeprowadzę przez nie rurę (tylko jaką?), którą zakończę zwykła kratką wentylacyjną, to czy będzie ona w dalszym ciągu spełniać swoją rolę , a co najważniejsze, czy nie przyczepi się do tego kominiarz?

Pozdrawiam.

michal_l
13-01-2013, 18:17
proponowałbym przeniesienie całego wentylatora [ wraz z obudową] i poprowadzenie przez szafki rury od wentylatora zamontowanego w nowym miejscu
do pionu wentylacyjnego.
Taka przeróbka zapewni poprawne działanie wentylacji i nie będzie żadnego powodu, aby kominiarz się przyczepił.

kkaczorekk
14-01-2013, 19:49
Dziękuję za odpowiedź. A co powiesz na takie rozwiązanie:
łącznik przyścienny na aktualnie zamontowany wentylator, np. ten: http://sklep.dospel.com/?392,kolnierz-przyscienny-d-uko-104 , z rurą aluminiową, np. ta http://allegro.pl/rura-aluminiowa-flex-fi-100-3-mb-wentylacja-kratka-i2884683345.html przez długość szafek (ok. 120 cm.), i zakończenie drugim łącznikiem i kratką na boku szafki.

kominiarz
19-01-2013, 08:14
To co nazywasz grawitacyjną masz pod okap. Z wentylatorem zgłoś do wykonawcy systemu z prośbą o pomoc i rozwiązanie techniczne. Ciężko coś takiego przełożyć.

Michal_l, jak jest wszystko w porządku i ludziska nie stosują partyzantki kominowo – wentylacyjnej to kominiarze się nie czepiają.

michal_l
21-01-2013, 19:22
to kominiarze się nie czepiają

ja tam wolę, żeby się kominiarz przyczepił i zmusił inwestora do rozsądnych rozwiązań.

W wypadku tego wentylatora MAICO mamy do czynienia z bardzo fajnym rozwiązaniem - aż szkoda kombinować i zepsuć

monsieur
29-01-2017, 21:04
Mam podobny problem. W dodatku pokrywa z filtrem ma centryczne mocowanie na śrubę... Czym wyprowadzić to zatem na front szafki, żeby mieć dostęp do filtra?