PDA

Zobacz pełną wersję : De Dietrich mcr 24/II - pierwsze odpalenie



Yoo!
12-01-2013, 21:27
Witam, mam mały problem z odpaleniem pieca de dietrich mcr 24/II.
Otóż gdy niedawno wprowadziłem się na mieszkanie piec już był zamontowany (przez spółdzielnie w 2009r, czyli już nie posiada gwarancji).
Po podłączeniu pieca do gniazda i jego uruchomieniu, załancza się na chwile po czym gaśnie i wyskakuje błąd "E10".
Instalacja była sprawdzana, piec napełniony.
Po tel do spółdzielni otrzymałem informacje, że nie przyjdą mi tego zrobić, ponieważ minoł okres gwarancyjny i mam się skontaktować z serwisem ( za który oczywiście będe musiał zapłacić).

Moje pytanie brzmi, jak odpalić ten piec, ponieważ wiem, że piece tego typu mają zabezpieczenia przed pierwszym uruchomieniem, które powinien zrobić serwisant za free, ale ze względu na to, iż piec ma już 4 lata taka usługa mi już nie przysługuje.....jeszcze jedno spółdzielnia twierdzi, że piec był odpalany po zamontowaniu, a instalator który przerabiał mi instalacje wod. stwierdził, że piec nie był odpalany, stąd też moje pytanie.


EDIT: jakoś nie doczekałem odpowiedzi więc musiałem zasięgnąć porady fachowców z elektorda.pl.
A więc, okazało się, że pompa w piecu się zapiekła (piec nie był 2 lata używany).
Odkeciłem srebrną śrubę z pompy i pokręciłem śrubką, która znajdowała się w środku, pomogło, piec hula :)