PDA

Zobacz pełną wersję : Remont generalny - spis rzeczy które muszą być wykonane



kloncd
13-01-2013, 12:58
W kwietniu chcę przystąpić do remontu generalnego. Aktualnie spisuję wszystkie prace jakie wydaje mi się że będzie trzeba zrobić na kartkę. Może ktoś z Was jest po takim remoncie i ma doświadczenie o czym trzeba pamiętać co wyszło po remoncie. Mając taki spis lepiej będzie się dyskutowało z fachowcami co potrzeba zrobić.

radrem-bud
28-01-2013, 13:27
Witam

Wszystko zależy od Twojego budżetu. Także +- podaj ile chcesz wydać

koniapl
03-02-2013, 09:46
Witam.
Pozwolę podpiąć się do wątku. Mam dokładnie ten sam problem. Startujemy z remontem kapitalnym mieszkania na starej Nowej Hucie w Krakowie. Mieszkanie ok 64m2 (3 pok.). Byłoby miło, gdyby koszt wraz z kompletną łazienką i zabudową kuchni zamknął się w granicach 45k. Interesuje mnie, co Waszym zdaniem, musi być zrobione, a gdzie można ewentualnie znaleźć oszczędności. Zakładam, że materiały będą z tzw. średniej półki, nie zależy nam na luksusach, a na trwałości i funkcjonalności

Slawskip
06-02-2013, 13:21
Właśnie remontuje mieszkanie 48m2, blok z wielkiej płyty z lat 70,
U mnie praktycznie wszystkie instalacje zostały wymienione poza C.O.. Stwierdziłem że jak już robić remont generalny, to na tym nie będziemy oszczędzać, dlatego:
- instalacja elektryczna została całkowicie wymieniona (była aluminiowa pomieszana z miedzianą, dodatkowo koszmarnie położona),
- wod-kan poprowadzona od nowa
- gaz - ponieważ w łazience miałem okropną szafkę z licznikiem gazowym, to została ona usunięta, licznik przeniesiony do korytarza, a rurka od gazu poprowadzona bezpośrednio do kuchni (wcześniej szła przez łazienkę).

Na czym zaoszczędziłem:
- na pewno na robociźnie, gdyż generalnie demolkę robiłem sam (usunięcie starych kafli, powłok malarskich, czy tynków).
- rozprowadzenie wody rurkami PP robiłem ze znajomym który ma zgrzewarkę i pojęcie o tym, dodatkowo sam zamontowałem przepływowy podgrzewacz wody oraz stelaż podtynkowy do WC.
- sam będę montował umywalkę, brodzik z kabiną, czy baterie
- nie będę wymieniał ościeżnic (poza drzwiami wejściowymi do mieszkania).
- nie wymieniam grzejników
- razem z teściem będziemy tynkować, równać i malować ściany w pokojach,
- w kuchni ściany i sufit będę sam malował (mam tylko położoną i wyszlifowaną gładź)
- tak samo sam będę malował sufit w łazience (podwieszona płyta GK)

Generalnie remont (robocizna, materiały, wyposażenie łazienki) wyniesie mnie około 20 000 zł

Wiem tylko, że przy remoncie, jak by się nie liczyło, to zawsze budżet się przekroczy, bo zawsze wyjdzie coś co trzeba zrobić a się tego nie planowało. U mnie tym czymś była elektryka, oraz kilka innych drobiazgów.

nie_zapominajka
17-02-2013, 13:00
te 20.000 to i tak nieźle...w sensie tanio, ale chyba przez to, że wiele rzeczy robisz samodzielnie

Miśka76
17-02-2013, 20:13
No, też trochę mi trudno sobie wyobrazić, zeby całe mieszkanie zamknąć w 20 000.

witu102
23-02-2013, 17:41
Witam.
Pozwolę podpiąć się do wątku. Mam dokładnie ten sam problem. Startujemy z remontem kapitalnym mieszkania na starej Nowej Hucie w Krakowie. Mieszkanie ok 64m2 (3 pok.). Byłoby miło, gdyby koszt wraz z kompletną łazienką i zabudową kuchni zamknął się w granicach 45k. Interesuje mnie, co Waszym zdaniem, musi być zrobione, a gdzie można ewentualnie znaleźć oszczędności. Zakładam, że materiały będą z tzw. średniej półki, nie zależy nam na luksusach, a na trwałości i funkcjonalności

witam sąsiada, ja też w Starej NH na Szkolnym:)
Za remont 70m2 bez łazienki ale z kompletem mebli AGD, panelami, elektryką, przeróbką gazu wyszło mi około 50k.
Jeżeli chodzi o remont, to ja polecam elektrykę, przerobić gaz na instalacje spawaną i wrzucić pod tynk, i opukaj ściany i gdzie trzeba niestety gipsowanie, siatka i dopiero malowanie, bo szkoda by było jakby Ci spękało po pół roku.

Slawskip
03-03-2013, 08:19
te 20.000 to i tak nieźle...w sensie tanio, ale chyba przez to, że wiele rzeczy robisz samodzielnie

no tak, dużo robię sam, wiele rzeczy których sam nie potrafię robili mi znajomi (wszystkie instalacje).

te 20000 zł to tylko remont samego mieszkania i wyposażenie łazienki. bez mebli i bez sprzętów AGD o RTV już nie wspominając.

EDZIA
17-09-2013, 20:10
witam sąsiada, ja też w Starej NH na Szkolnym:)
Za remont 70m2 bez łazienki ale z kompletem mebli AGD, panelami, elektryką, przeróbką gazu wyszło mi około 50k.
Jeżeli chodzi o remont, to ja polecam elektrykę, przerobić gaz na instalacje spawaną i wrzucić pod tynk, i opukaj ściany i gdzie trzeba niestety gipsowanie, siatka i dopiero malowanie, bo szkoda by było jakby Ci spękało po pół roku.

Witam remontujących z Nowej Huty (Osiedle na Stoku).
Również przymierzam się do remontu naszego 45 m mieszkanka.
Najważniejszą sprawą od której przyjdzie mi rozpocząć remont to wymiana instalacji elektrycznej i pytanie ile płaciliście ( u mnie wyjdzie ok. 15 punktów)

TFL
16-08-2019, 09:08
Przygotowując się do remontu generalnego nie zapomnij o elektroinstalacji. Polecałbym zwłaszcza produkty marki Ospel - polski producent, funkcjonalność, nowoczesny design, szeroka oferta.