PDA

Zobacz pełną wersję : Suszarka - wentylowane pomieszczenie czy nie ?



pablomoc
15-01-2013, 10:46
Witam, noszę się z zamiarem zakupu suszarki (urządzenie, nie taka do wieszania dla jasności :) ). Zastanawiam się czy musi ona być postawiona w wentylowanym pomieszczeniu czy nie musi ? Para raczej się z tego nie uwalnia. Jakie są wasze doświadczenia z suszarkami ?

channel8
16-01-2013, 17:06
Suszarka kondensacyjna wymaga tylko prądu. Woda zbiera się w pojemniczku, który opróżnia się po suszeniu. Natomiast podczas pracy wydala sporo ciepła. Może być śmiało zamknięta np. w szafie, ale podczas pracy drzwiczki szafy muszą być otwarte, aby ciepło miało gdzie uchodzić.

pablomoc
17-01-2013, 08:44
konkretnie chodzi mi czy jak ją postawie w niewentylowanej garderobie czy będzie ok ? mam też wentylowaną wiec w razie czego nie ma problemu. Ale chciałbym wiedzieć :)

dwiemuchy
17-01-2013, 08:56
konkretnie chodzi mi czy jak ją postawie w niewentylowanej garderobie czy będzie ok ? mam też wentylowaną wiec w razie czego nie ma problemu. Ale chciałbym wiedzieć :)

Nie powinno być problemu. U mnie stoi akurat w kotłowni (w słupku na pralce) -więc siłą rzeczy wentylacja jest - ale nie jest to przy kondensacyjnej wymagane (przy wywiewowej już tak). Natomiast tak jak napisał(a) channel - dogrzewa to jednak pomieszczenie (ja mam suszarkę w klasie A-50% i mimo to czuć ciepełko :))

channel8
17-01-2013, 16:05
Ja też mam A-50% i jest nawet miło ciepełko ;-) szczególnie jak suszę kilka prań pod rząd. W garderobie może stać, suszarce nic nie będzie, nie wiem natomiast jak z ubraniami... Jak garderoba więksiejsza - to nie powinno być problemu.

pablomoc
18-01-2013, 10:35
dla pewności ustawie ją w garderobie wentylowanej, nawet będzie wygodniej bo będzie na tym piętrze co pralka. Nie będzie trzeba zasuwać z praniem góra - dół .

dwiemuchy
18-01-2013, 13:51
dla pewności ustawie ją w garderobie wentylowanej, nawet będzie wygodniej bo będzie na tym piętrze co pralka. Nie będzie trzeba zasuwać z praniem góra - dół .

No zdecydowanie. A swoją drogą - czy u was też drzwi w suszarce otwierają się w przeciwną stronę, niż pralka? (u mnie jedne są prawe, drugie lewe - pralka Bosch/suszarka Electroluxa)

pablomoc
19-01-2013, 22:57
No zdecydowanie. A swoją drogą - czy u was też drzwi w suszarce otwierają się w przeciwną stronę, niż pralka? (u mnie jedne są prawe, drugie lewe - pralka Bosch/suszarka Electroluxa)


dobry patent, wygodniejsze przekładanie prania z pralki do suszarki, ja jeszcze nie mam suszarki ale kupować będę

channel8
21-01-2013, 21:14
No zdecydowanie. A swoją drogą - czy u was też drzwi w suszarce otwierają się w przeciwną stronę, niż pralka? (u mnie jedne są prawe, drugie lewe - pralka Bosch/suszarka Electroluxa)

Też. Ja mam ustawioną w słupku pralkę i suszarkę - oba urządzenia boscha - i każde otwiera się na inna stronę. Chyba tylko Miele robi tak urządzenia co otwierają się na jedną stronę.
Takie naprzemienne otwieranie drzwiczek jest dobre jak oba urządzenia stoją koło siebie, spokojnie można wleźć "pomiędzy" i przełożyć pranie z pralki do suszarki bez wyrywania drzwiczek (siostra tak ma). Mnie jednak to trochę przeszkadza...

Semafori
04-09-2014, 17:31
Sąsiad ma w piwnicy i nie ma tam żadnej wentylacji i działa już kilka lat a dostał ją od siostry, także tu raczej niewidzę problemu