PDA

Zobacz pełną wersję : projekt ALBATROS pracownia MGPROJEKT



AdamDekacz
27-09-2012, 09:28
Witam wszystkich forumowiczów
Przymierzam się do wybudowania domku, podoba mi się Albatros z MG Projekt http://www.mgprojekt.com.pl/albatros to domek energooszczędny, ale jego kosz budowy nie jest jakoś bardzo zawyżony. Co o nim myślicie? Macie jakieś porady, a może ktoś już budował?

elkajawo
15-01-2013, 11:24
Szukam osób, które budują ten projekt lub w nim zamieszkują :)

Elfir
21-01-2013, 18:24
Tutaj masz propozycję umieszczenia spiżarki:

http://images43.fotosik.pl/1706/87a08651e606b40f.jpg

elkajawo
22-01-2013, 13:29
Tutaj masz propozycję umieszczenia spiżarki:

http://images43.fotosik.pl/1706/87a08651e606b40f.jpg

dobre rozwiązanie :) dzięki! widzę jeszcze, ze skasowałeś okna w garazu i kotłowni, rozumiem że to ze względów ekonomicznych ? mam na mysli ogrzewanie..

Elfir
22-01-2013, 13:51
Do kotłowni wchodzi się sporadycznie, więc po co okno?
Podobnie z garażem - nie jest na tyle przestronny by pełnił rolę warsztatu, gdzie do pracy potrzebne byłoby dzienne światło. Starczy IMO światło wpadające przez otwartą bramę a potem lampa z czujnikiem ruchu.
Poza tym wyeliminowanie okien na tamtej ścianie pozwioli przybliżyć dom o 1 m do granicy powiększając przestrzeń po drugiej stronie, gdzie jest duże okno jadalni. Z resztą okno jadalni warto byłoby zrobić otwierane. Niekoniecznie całe, ale w jakimś fragmencie.

Salon mozna też zagospodarować inaczej:

http://images33.fotosik.pl/535/23295367324a94ed.jpg

elkajawo
22-01-2013, 14:21
Do kotłowni wchodzi się sporadycznie, więc po co okno?
Podobnie z garażem - nie jest na tyle przestronny by pełnił rolę warsztatu, gdzie do pracy potrzebne byłoby dzienne światło. Starczy IMO światło wpadające przez otwartą bramę a potem lampa z czujnikiem ruchu.
Poza tym wyeliminowanie okien na tamtej ścianie pozwioli przybliżyć dom o 1 m do granicy powiększając przestrzeń po drugiej stronie, gdzie jest duże okno jadalni. Z resztą okno jadalni warto byłoby zrobić otwierane. Niekoniecznie całe, ale w jakimś fragmencie.

Salon mozna też zagospodarować inaczej:

http://images33.fotosik.pl/535/23295367324a94ed.jpg



Wiesz co tak się jeszcze zastanawiam, jeśli by zmiany zostały wprowadzone tak jak pokazałeś, to czy nie będzie takiej swobodnej przestrzeni w salonie i jadalni? Myślałem jeszcze o tym żeby skasować to przejście z łazienki do kuchni, przesunąć łazienkę do tej ścianki i na miejsce teraźniejsze łazienki zrobić spiżarkę? Nie wiem czy to rozwiązanie jest praktyczne:confused::confused:

Elfir
22-01-2013, 14:29
Przestawiłam kanapę, bo osobiście nie lubię widoku kuchni z kanapy :D
Lubię też przejście do kuchni osobno, nie przez salon. Może dlatego, że wchodzę do kuchni w butach?
Zamiast takiej dużej spiżarki możesz po prostu ustawić dużą, głęboką szafę na zapasy (czyli same drzwi a w środku regały przemysłowe np. system elfa). Wówczas odzyskasz częśc metrów w salonie.

elkajawo
24-01-2013, 12:18
Przestawiłam kanapę, bo osobiście nie lubię widoku kuchni z kanapy :D
Lubię też przejście do kuchni osobno, nie przez salon. Może dlatego, że wchodzę do kuchni w butach?
Zamiast takiej dużej spiżarki możesz po prostu ustawić dużą, głęboką szafę na zapasy (czyli same drzwi a w środku regały przemysłowe np. system elfa). Wówczas odzyskasz częśc metrów w salonie.



Wiesz co, ja wymyśliłam kolejne rozwiązanie. Powiedz jak to widzisz :) Zrobiłabym ściankę działową miedzy kuchnią a jadalnia z takim oknem zeby np, mozna bylo jedzenie podawac. i wtedy zyskam miejsce na dodatkowe szafki i nie bede musiala robić spizarni tylko taka szafe postawie na scianie od łazienki i tam bede przechowywac zapasy

Elfir
24-01-2013, 16:31
opis kojarzy mi się z bufetem w barze szybkiej obsługi :D
Zanim zaczniesz tak planować, może najpierw poszukaj takiego rozwiązania w necie?

Tutaj z szafa pełniącą rolę spiżarki (można też tu umieścić zamrażarkę i dać mniejszą lodówkę w kuchni):
http://images48.fotosik.pl/570/fccf50a85bb3182c.jpg

elkajawo
28-01-2013, 14:25
No to już nie wiem, będe musiała się jeszcze pozastanawiać....

elkajawo
01-02-2013, 11:53
Jednak nie będziemy robić tej przebudowy ze spiżarnią. Mąż wybił mi to z głowy....:o Uważa, ze nie potrzebujemy robić takich dużych zapasów zeby odrazu robic jakies zmiany w projekcie dla spiżarni, wkoncu taki dom wybralismy.......po prostu w kuchni zrobimy takie rozplanowanie, żeby umieścić w niej ogromną szafę na małe zapasy :))

Elfir
01-02-2013, 18:02
przemyśl gdzie będziesz trzymać szczotkę, wiadro, mopa, ścierki

tom.esto
03-02-2013, 15:15
witam,
ja będę budował za ok. 2-3 lata. Odpowiada mi bardzo Albatros. Proponowane przez Was zmiany są bardzo ciekawe.
Uważam, że spiżarka jest niezbędna.
Co powiecie na poszerzenie całego domku o 1 m(na forum mg Projekt mówiono że to nie duża korekta) i umiejscowienie spiżarki między kuchnią a łazienką?

Kiedy budujecie

Elfir
03-02-2013, 15:25
wydłużanie domu wzdłuż kalenicy to rzeczywiście drobna korekta, ale spiżarka o szerokości 1 m nie jest zbyt wygodna.

elkajawo
04-02-2013, 12:05
przemyśl gdzie będziesz trzymać szczotkę, wiadro, mopa, ścierki

Na takie przybory szmatki gąbki itp będe miała szafke, a co do mopa -wkoncu bede miala 3 lazienki w domu - na pewno znajdzie się na to miejsce :)

artzel
06-02-2013, 14:54
Witam
Jestem posadaczem projektu Albatros. W tej chwili załatwiam papiery.
W projekcie wprowadzę kilka niewielkich zmian.
- rezyguję z żelbetowego zadaszenia tarasu na rzecz lekkiej drewnianej konstrukcji
- okno w salonie robię przesuwne, dwie kwatery po 160 cm
- rezygnuję z żelbetowych schodów wewnętrznych na rzecz jakiś lekkich ażurowych
- może powiększę pralnie prostując ścianę
- zmniejszę trochę okno w kuchni ( wszystkie okna chcemy zrobić jednokwaterowe a to wprowadza ograniczenia w wymiarach )
- schody zewnętrzne i taras będą z kostki
- chodzia mi po głowie balcha tytan-cynk ale już definitywnie będzie dachówka
Jeżeli coś będę zmieniał to już chyba po wybudowaniu SS.
Myślałem o rezygnacji z okien w garażu i kotłowni ale wtedy elewacja robi się nudna
Pomysł z szafą pełniącą rolę spiżarki fajny.
Jeżeli macie jakieś pomysły co można by poprawić to dzielcie się.

Elfir
06-02-2013, 15:20
a po co ci urozmaicona elewacja z boku domu? Jak ci przeszkdasza to postaw sobie kratownice na pnącza :D

jarand
25-07-2013, 22:25
Dzień dobry,

Jestem również zainteresowany zakupieniem tego projektu, głównie ze względu na wewnętrzne rozmieszczenie pomieszczeń. Naprawde wydaje się być ono optymalne.

Co sądzicie o kilku przeróbkach:
- wykonania ryzalitu w jadalni lub wykuszu na szerokość 0,5m, tak aby szerokość całkowita budynku nie przekroczyła 12m.
- zastosowanie okna narożnikowego w kuchni
- drzwi z kotłowni na ogród
http://img832.imageshack.us/img832/2882/jya8.jpg

- wykonania dachu w tradycyjny sposób tzn. dachówka i w zamian za płytę żelbetową przełamany drewniany daszek. (coś jak w projekcie innej pracowni o nazwie APS161), tylko czy dom wtedy nie straci na uroku, no i czy wówczas lukarno by nie musiało być z daszkiem dwuspadowym ...


Jak sądzicie czy kotłownia pomieści bez problemu piec na ekogroszek/pelet z podajnikiem? Pomieszczenie wydaję się być dość wąskie przy kominie.

Jakiej wielkości brodzik/wanna zmieści się na parterze?

Co jest pod schodami, czy to jest wolna przestrzeń, która nada się na jakiś schowek?


Jeśli dysponują państwo wizualizację wnętrza tego budynku lub zdjęciami z realizacji tego projektu to prosiłbym o podzielenie się takim materiałem na forum. Będę bardzo wdzięczny, za porady oraz zdjęcia z realizacji tego projektu.

Rozważam również inne projekty tj.
- APS161(bez ryzalitu),
- Tarot,
- Z124 (bez okien od str.garażu),
- Dom w Kardamonie (bez okien od str.garażu) ,
- Dom w Limetkach,
- Proton1,
- Kaliope,
- Figa Neo,
- Dom przy Głogowej,
- Dom pod Tulipanowcem (bez okien od str.garażu),
- Dom w Rododendronach 4(N),
- Dom w Rododendronach 6(N) (bez okien od str.garażu)
Proszę o wasze opinie.

Pozdrawiam
JarAnd

jarand
01-02-2014, 11:35
Widzę, że projekt Albatros od MG Projekt nie jest zbyt popularny.
Próbowałem podyskutować o nim na stronie pracowni:
http://www.mgprojekt.com.pl/forum/projekt-albatros-t1497.html
ale chyba nie wiele osób zakupiło ten projekt.


Ja ostatecznie rozważam albo Albatrosa albo Jabłoń z Domy w stylu. (Jabłoń z modyfikacją parteru tak jak w Jabłoń 2)

Pozdrawiam
JarAnd

Orion_pl
14-02-2014, 19:41
Witam,

Zakupiłem projekt Albatros z pracowni MGProjekt i jestem na etapie oczekiwania na pozwolenie na budowę.

Chętnie wymienię się opiniami na temat projektu.

/Maciej

jarand
21-02-2014, 06:12
I wygrał Albatros, wczoraj złożyłem zamówienie na projekt.

Zmiany, które zamierzam wprowadzić:
- na parterze wykusz w jadalni
- drzwi z kotłowni na ogród

Zastanawiam się również nad oknem narożnym w kuchni, jednak architekt doradził mi dwa samodzielne okna zbliżone do siebie, które będzie oddzielał słup betonowy, dzięki temu efekt będzie podobny do okna narożnego, a nie będzie potrzebne nadproże narożnikowe, jak również nie będzie problemu z montażem rolet zewnętrznych.
Zastanawiam się jednak czy nie będzie wówczas zbyt mało miejsca na powieszenie szafek.

Zmiany na poddaszu:
- likwidacja łazienki przy sypialni a w jej miejscu garderoba
- likwidacja garderoby w sypialni

Dach pokryję dachówką zamiast blachy. Myślę o dachówce płaskiej kolor antracytowy. (np.Dachówka Turmalin kolor antracytowy Braas)
http://www.elstol.pl/files/foto_add_big/foto_add-2170.jpg

matti543
02-04-2014, 10:28
Witam serdecznie,
Póki co nie zamierzam budować domu, jednak projekt Albatros bardzo przypadł mi do gustu. Jeżeli chodzi o zmiany, to najprawdopodobniej wprowadził bym dwustanowiskowy garaż oraz saunę na poddaszu (która mi się marzy w domu) w miejsce mniejszej łazienki na poddaszu. Poza tym projekt jak dla mnie jest na prawdę optymalny :) Pozwolę sobie również wrzucić screeny modelu tego domku, który zrobiłem w programie google sketchup, oczywiście z naniesionymi wyżej wymienionymi zmianami.

252440252441252442252443252444

matti543
02-04-2014, 10:30
Parter:
252445252446252447252448252449

matti543
02-04-2014, 10:31
I poddasze:
252450252451252452252453252454

W ogóle jak wam się podoba model? I co myślicie o tych zmianach? :)

jarand
22-06-2014, 21:33
Hej,
niezłe wizualizacje, ładnie się musiałeś napracować, ciekawy pomysł z sauną.

sundari86
10-10-2014, 10:44
Witajcie,

A co sądzicie o oknie narożnym w kuchni zamiast 1 frontowego? Takie wąskie,aby nad nim mogły być szafki. Wtedy słońce i widok będzie dostępny z 2óch stron a w przypadku przesunięcia drzwi tarasowych naprzeciwko kuchni, sprawi, że większość przestrzeni dookoła domu będzie widoczna dla gotującego, co w przypadku kontroli dzieci bawiących się na podwórku może być korzystne :)

Zastanawiam się też nad p[pralnia w miejscu sypialnianej łazienki, czyli wejście do niej bezpośrednio z łazienki a tam gdzie pralnia byłaby garderoba połączona z tą garderobą z sypialniani, co dałoby 1ną wielką garderobę i byłoby miejsce na zapasową pościel,ręczniki, kurtki, sprzęt narciarski itp.
My planujemy własną sypialnię na parterze a na górze 3 sypialnie dzieci, więc ta największa będzie bez łazienki i garderoby, aby było sprawiedliwie.
W tej wielkiej zmielilibyśmy nasze ubrania,bo ta sypialnia na parterze jest tak mała,że co najwyżej może tam stać komoda z bielizną.

Gdy zlikwidujemy okna od strony garażu,to będziemy mogli poszerzyć dom o 50cm. Zastanawiam się,czy lepiej poszerzyć go od strony kuchni,czy garażu? Myślę,że brakuje m-ca na narzędzia,rowery czy kosiarkę w tym garażu ale z kolei kuchnia mogłaby być trochę szersza... Czy poszerzenie z 2óch stron o 25cm ma sens czy lepiej zdecydować się na 1stronę dłuższą o pół metra?

Kto z Was wybudował Albatrosa na Mazowszu i może zaprosić na oglądanie? To pomogłoby nam w ostatecznej decyzji nt zakupu.

jarand
15-02-2015, 13:42
Hej!

Na temat okna narożnego pisałem wcześniej. Ostatecznie z niego zrezygnowałem, gdy przerobiłem rysunek elewacji frontowej i uznaliśmy, że Albatros już nie jest taki fajny. Dlatego pozostało okno tak jak w projekcie.
Koncepcja zmian na poddaszu faktycznie była by sprawiedliwym rozwiązaniem :)
Co do poszerzenia budynku to lepiej poszerzyć go od strony kuchni, wówczas można zrobić szerszą łazienkę na parterze przez co będzie bardziej ustawna. Pokoje u góry także zyskają na powierzchni, a są mniejsze od tego nad garażem. Będzie jeszcze bardziej sprawiedliwie :)
Z drugiej strony jeśli będziecie mieć kotłownie na paliwo stało te lepiej poszerzyć dom od strony garażu, będzie więcej miejsca na składowanie paliwa.
Ja zastanawiałem się nad oboma rozwiązaniami jednak ostatecznie wybrałem dodanie wykuszu o szer. 0,5m w jadalni. Myślę, że dzięki temu bryła będzie jeszcze ciekawsza.

Zapraszam do wątku na temat łazienki na parterze:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?235109-Ma%C5%82a-%C5%82azienka-2-6m2-o-wym-145x173&highlight=ma%C5%82a+%C5%82azienka

Pozdrawiam!