PDA

Zobacz pełną wersję : Filtrowanie wody do kąpieli



Laputa
15-01-2013, 12:50
Cześć,

Mieszkam w mieszkaniu i mam twardą wodę oraz niemowlaka do kąpania. Zastanawiam się, jak można filtrować wodę dla niego do kąpieli, bez żadnych prac remontowych i modyfikowania instalacji. Myślałem nawet o wykorzystaniu naszego filtra dzbankowego (zimna woda, potem dolać z czajnika przefiltrowaną gorącą), ale jest to strasznie pracochłonne. Szukałem filtra na kran/faję od prysznica, ale nimi też można filtrować tylko zimną wodę. Czy są jakieś takie filtry, żebym mógł od razu ciepłą wodę do wanienki przefiltrować?

gahan
15-01-2013, 13:02
A dlaczego nie można maluszka umyć w twardej wodzie???

margaretta81
15-01-2013, 13:49
Ją również mam twardą wodę, nawet bardzo, bo sama używam dzbanka, ale mojego szkraba kapalam i kąpie normalnie, bez filtracji. Jeżeli już to uzylabym do to kosmetyków z apteki, seria emolium jest super, szampon i płyn - osobiście testuję na mojej coreczce :)

Laputa
15-01-2013, 14:12
Mały ma przesuszoną skórę po takiej kąpieli. Mamy porównanie jak gościnnie go kąpaliśmy w znacznie lepszej.

gahan
15-01-2013, 15:03
Mały ma przesuszoną skórę po takiej kąpieli. Mamy porównanie jak gościnnie go kąpaliśmy w znacznie lepszej.

może lepiej będzie zastosować kosmetyki natłuszczające np. jakie podała wyżej margaretta aniżeli przyzwyczajać dziecko do filtrowanej wody;
byc może problem suchej skóry ma inne podłoże ( alergia ?)

jasiek71
15-01-2013, 15:13
http://allegro.pl/stacja-uzdatniania-wody-zmiekczacz-aquahome-20-n-i2922408073.html

margaretta81
15-01-2013, 16:54
Rzeczywiście, sucha skóra to problem, ale przecież za jakiś czas i tak trzeba będzie maluszka kąpać w normalnej wodzie. Moja miała tzw ciemieniuche, wówczas mój lekarz zwrócił mi uwagę na kosmetyki. Zapisał mi wówczas na kartce właśnie kosmetyki z tej serii i dodatkowo jako nawilzajace dla ciała krem specjalny także emolium. Wiem, że dobry jest także oilatum soft. A może zapytaj swojego lekarza?

SAVAGE7
17-01-2013, 22:00
dziecko można kąpać bez mydła czy czegokolwiek dodając do wanienki jedynie łyżeczkę oleju z pestek winogron. efekty zaskakujące. taki olej po pierwsze świetnie się rozprowadza po wodzie, po drugie znakomicie myje a po trzecie optymalnie nawilża skórę dziecka. spróbujcie a się przekonacie, że przesuszona skóra staje się aksamitna i wcale nie tłusta. znam kilka osób, które stosują olej dla siebie.

wojcieszkomarcin
28-01-2013, 09:55
Filtrowanie wody domowym filtrem to na prawdę syzyfowa praca... Poza tym nie jestem pewien, czy poprzez filtrowanie poradzisz sobie z twardością wody. Oczywiście, możesz trochę ją zmiękczyć, ale jak ktoś napisał wcześniej - najlepiej w takiej sytuacji bezpośrednio po kąpieli użyć kremu nawilżającego, odżywki do skóry, czy innego tego typu specyfiku... (Mówię jak specjalista, ale powtarzam tylko to, co mówi moja partnerka). Tak mi się przynajmniej zdaje, że to jest najlepsze wyjście, chociaż sam nie mam takich problemów. Mieszkając w stolicy nie mam co narzekać na kranówkę. Wodę uzdatniają nowoczesnymi metodami i nie jest już taka twarda jak te 10-15 lat temu ;). Trudno mi spamiętać nazwy tych wszystkich procesów które przechodzi woda zanim trafi do miejskiego obiegu, ale tutaj (http://www.mpwik.com.pl/o-firmie/program-edukacji-ekologicznej/infografika) jest wytłumaczone jak to dokładnie działa.