PDA

Zobacz pełną wersję : Rolety naokienne Beclever - czy wieje i przemarza ?



skalista
15-01-2013, 15:29
Witam,
Na etapie budowy domu zaplanowałam zewnętrzne rolety naokienne i wykonawca zrobił co oczywiste otwory odpowiednio większe. Właśnie jestem po wizycie u sprzedawcy okien i rolet. Twierdził, że rolety naokienne Beclever (którymi handluje) są generalnie w porządku, ale jedyną izolacją cieplną skrzynki w ich przypadku jest niezbyt gruby wkład styropianowy producenta umieszczony w skrzynce. W przypadku naprawdę dużych mrozów z wiatrem może to przemarzać i chłód będzie odczuwalny. Lepszym rozwiązaniem pod względem ciepła - wg sprzedawcy - są rolety w systemie Integro. Stwierdził, że w moim przypadku za duże otwory nie stanowią problemu, trzeba tylko je zmniejszyć poprzez doklejenie pustaków (np. ytong) i dodatkowo przymocowanie ich dyblami do nadproża. Szczerze mówiąc niepokoi mnie to rozwiązanie. Znalazałam na forum podobny problem zbyt dużych otworów, tylko rada doświadczonego forumowicza była taka: dodatkowe poszerzenie okna i po sprawie, a dodatkowo będzie to superciełpe rozwiązanie. Gdy zaproponowałam je sprzedawcy okien wyliczył dodatkowy koszt poszerzeń i wyszła niezła dopłata. Trochę niepokoi mnie pomniejsznie otworów okiennych przez mocowanie pustaków do nadproża, proszę więc o informację od posiadacza rolet Beclever - czy faktycznie chłód jest odczuwalny? A może ktoś pomniejszał otwory okienne w sposób jaki przedstawiłam i nie mam powodu do niepokoju i wówczas zakładam rolety Integro. Proszę o pomoc.

ClNEK
15-01-2013, 16:46
Chłodu na pewno nie odczujesz, taka puszka ma współczynnik przenikania wg ich producentów na poziomie U=0,8 czyli tyle co najcieplejsze okna. Większym problemem jest brak mocowania okna do nadproża w jego górnej części.

skalista
15-01-2013, 17:17
Jedno z pierwszych pytań jakie zadałam (bo przygotowałam się grzebiąc w sieci) dotyczyło tego czy będzie to trzymać się, bo znalazłam informację że rolety beclever naokienne nie są polecane do okien szerszych niż 150 cm, a moje są na 270 cm. Pan zapewnił że montuje się specjalne wzmocnienia i nie ma problemu. Sam producent też pisze na swojej stronie, że rolety te nadają się do okien bez względu na jego wielkość. Niby uspokoiłam się, ale znowu zasiałeś u mnie ziarno niepokoju ....

MMichal
15-01-2013, 17:52
Witam

Praktycznie każdy producent rolet MA rozwiązania które umożliwiają ich montaż na szerokich konstrukcjach ale .... mało kto to to stosuje, kosztuje dodatkowe pieniążki i na koniec niewielu sprzedawców o tym wie.


Pozdrawiam

T12345T
15-01-2013, 19:13
Chłodu na pewno nie odczujesz, taka puszka ma współczynnik przenikania wg ich producentów na poziomie U=0,8 czyli tyle co najcieplejsze okna.

W mojej ocenie mniejsze znaczenie ma tu przenikalność cieplna, a większe naturalna "nieszczelność", której skutki są czasem dokuczliwe szczególnie przy standardowym ręcznym napędzie. Jeśli roleta nadstawna to z napędem elektrycznym, co eliminuje dziurę "na przelot". Rewizji uszczelnić się nie da, więc cóż... tam musi być chłodniej, ale wiać nie powinno


Większym problemem jest brak mocowania okna do nadproża w jego górnej części.

BeClevery fajnie rozwiązały problem mocowania rolet nadstawnych do nadproża.pokazywałem to w szczegółach w którejś z ubiegłorocznych publikacji na naszej stronie. Stabilne to, że hoho. Jak u innych roleciarzy nie wiem.

witek86
16-01-2013, 09:11
integro zamontowane do poszerzeń to jedno z "najcieplejszych" rozwiązań jeśli chodzi o montaż rolet.
ale nie wszystkim pasuje cena poszerzeń:)
Bardzo ważne jest aby montując taką puszkę dać taśmę pomiędzy oknem a adapterem skrzynki bo tam może bez tego właśnie przewiewać
Były gdzieś fotki z montażu gdzie adaptery nie dość że źle zamontowane to jeszcze bez taśmy rozprężnej i były normalne dziury!
Nadstawna roleta będzie zimniejsza jak Zewnętrzna.
Przenikalność na poziomie 0,8 ? możliwe że z wkładką neoporową. Przy temperaturach -10 można otworzyć rewizję i sprawdzić jaka jest w puszcze
ile z tego zatrzymuje wkładka styropianowa i rewizja ?

MMichal
16-01-2013, 11:27
Witam


integro zamontowane do poszerzeń to jedno z "najcieplejszych" rozwiązań jeśli chodzi o montaż rolet.
ale nie wszystkim pasuje cena poszerzeń:)

skoro do poszerzenia to nie jest już roletą nadstawną, prawda? ale również moim zdaniem to bardzo dobry sposób na montaż całego zestawu okienno-roletowego.

Pozdrawiam

skalista
16-01-2013, 12:47
No tak ale takie poszerzenie nie dość że jest drogie to jeszcze trzeba je czymś wypełnić tzn. przestrzeń powstałą pomiędzy nadprożem a oknem.

Czy ktoś kto posiada rolety beclever mógłby coś napisać w ww. temacie?

marmax
16-01-2013, 13:14
Kiedyś montowałem u klienta rolety integro w otworach przygotowanych pod nadstawne - inwestor założył pod nadprożem belki drewniane - wariant ekonomiczny do poszerzeń. Jakie drewno to było to nie pamiętam, ale się nad tym inwestor doktoryzował i specjalnie do takiej zabudowy ktoś mu dobierał materiał. Może jakiś specjalista od drewna się wypowie?

witek86
16-01-2013, 13:57
Witam



skoro do poszerzenia to nie jest już roletą nadstawną, prawda? ale również moim zdaniem to bardzo dobry sposób na montaż całego zestawu okienno-roletowego.

Pozdrawiam

integro (RZ) nigdy nie były roletami nadstawnymi(zintegrowanymi)
czy coś mylę?

witek86
16-01-2013, 13:59
No tak ale takie poszerzenie nie dość że jest drogie to jeszcze trzeba je czymś wypełnić tzn. przestrzeń powstałą pomiędzy nadprożem a oknem.

Czy ktoś kto posiada rolety beclever mógłby coś napisać w ww. temacie?

chodzi ci o przestrzeń powstałą od wewnątrz? można użyć styropianu i obrobić można zabudować płytami kartonowo-gipsowymi itp

michal222
15-08-2013, 15:48
Mam podobny problem jak skalista. Otwory zostały powiększone do rolet naokiennych, ale przynajmniej w salonie (duże okno do podłogi) dam dodatkowe poszerzenie i roletę typu integra (wydaje mi się, że okno będzie stabilniejsze przy połączeniu z poszerzeniem, a nie z puszką rolety).
Zrobienie poszerzeń we wszystkich oknach byłoby dość kosztowne.
Czy pomysł z dołożeniem np. ytonga do nadproża mógłby się sprawdzić?
Można by dołożyć pod pod jedną ze strun nadproża kolejne nadproże L-kę, ale tutaj byłoby więcej pracy niż z dołożeniem ytonga.

MMichal
15-08-2013, 17:10
Witam

Policzyłeś o ile takie kombinowanie z dokładaniem bloczków będzie tańsze od normalnego poszerzenia ??
na moje lepiej chyba dać te poszerzenia wszędzie, nawet jeśli byś miał delikatnie przepłacić.

Pozdrawiam

michal222
15-08-2013, 17:50
Dzięki za odpowiedź MMichal.
Pewnie masz rację, muszę zapytać sprzedawcę ile wyszłoby za poszerzenia we wszystkich oknach.
Dla okna balkonowego o szerokości 196 cm dodatkowe poszerzenie 2 razy 100 mm to koszt 150 zł.
Może i bloczki wyszłyby taniej, ale wiąże się z tym dodatkowa robota.
No i ogólnie zostaje pytanie, czy w ogóle takie rozwiązanie z bloczkami w ogóle jest możliwe, trzeba by je pewnie jakoś przykotwić do nadproża, tylko czy to się utrzyma?

MMichal
15-08-2013, 20:08
Witam


No właśnie o tym mówię nie ma co dla kilku zł robić sobie problemów :)

Pozdrawiam

CODI
07-10-2013, 20:17
Właśnie zakończyłem temat pomniejszania otwory z powodu przejścia z rolet BeClever na Integro.
Mam sciany z pustaków ceramicznych Eder-a 24cm, zostawiłem średnio około 20 cm w oknie na rolety BeClever ale w czasie rozmowy z firmami od okien okazało się że mam zły projekt i przy tak dużym ociepleniu i dobrych oknach szkoda pozwalać powietrzu dostawanie się do rewizji a stąd ochładzaniu okolic okna. Decyzja zapadła i pod wylane nadproża dodałem po dwie l-ki zwrócone do siebie razem około 20 cm odsunięte o 5 cm od lica. Na licu nadproży zamontuję płytę ze spienionej pianki PU. W ten sposób przestrzeń pod roletami będzie ocieplona i poprawi się gradient temperaturowy wokół okna i rolety.
Przewidywalny koszt ocieplanych poszerzeń na wszystkich 9 oknach to około 2,2 kzł. Koszt nadproży z keramzytu to około 900 zł + 600 montaż + 100 cement i wapno.

Pozdrawiam
CODI

ClNEK
08-10-2013, 08:03
Poszerzenia są bardzo dobrym rozwiązaniem, tyle że przy poszerzeniach musisz się jeszcze liczyć z późniejszym kosztem ich zabudowania od wewnątrz.

akm97
28-04-2014, 22:45
A ma ktoś rolety docieplone właśnie neoporem i może się wypowiedzieć na ich temat?

RollingStone
17-07-2014, 17:00
A ma ktoś rolety docieplone właśnie neoporem i może się wypowiedzieć na ich temat?

Mogę Ci tylko kolego powiedzieć że pięknie wypadają w badaniach i na kamerach termo. Na żywo miałem okazję widzieć tylko ROKA Neoline 2 od B&H - to typ wykonany w całości z neoporu z usztywnieniami - w domu pasywnym jeszcze nie oddanym do użytku, to robi wrażenie bardzo dobrze spasowanego i ciepłego. Zdecydowanie bardziej dopracowany niż wszelkiej maści wynalazki PCV + styropian, ale też cenowo podobno drogi.

to jest coś takiego:

http://www.beck-heun.de/ROKA-TOP-NEOLINE-2.1139.0.html?&L=4