PDA

Zobacz pełną wersję : drzwi wewnetrzne sosnowe - kornik, radex, splendoor



Olleo
19-01-2013, 05:42
Przy kilkunastu skrzydlach cena gra duza role, wiec zainteresowalem sie, pewnie jak wielu przede mna, tanimi drzwiami sosnowymi (dostepne m.in. w marketach i na allegro w cenach 150-450 za samo skrzydlo). Cecha wspolna jest brak wykonczenia powierzchni i konstrukcja ramiaka z drewna litego zamiast z klejonki. Cechy odmienne, to:
- gole drewno lub fornir ukrywajacy mikroszczepy
- ramiaki z jednego kawalka drewna badz mikroszczepiane
- seczne/bezseczne
- stopien oszlifowania powierzchni
- jakosc wykonczenia detali

gladalem drzwi radexa (chyba najpopularniejsze) w praktikerze i bardzo nierowny maja fornir - kazdy sloj czuc, a powierzchnia paneli ma mnostwo zadziorow. Jakosc detali jest tragiczna. Znalazlem w castoramie drzwi firmy kornik duo za 159zl i chyba te (procz splendoor za 419zl/skrzydlo - te sa wprost rewelacyjne) sa najlepiej wyszlifowane, choc sa z sekami i nie maja forniru (ramiaki sa z calych fragmentow). Do tego oscieznica regulowana od 200 do 450zl (mam roznej grubosci mury). Sa tez na allegro podobne drzwi kornika, ale bezseczne (i chyba ladniejsze, bo w markecie sa bez tych listew wokol paneli):
http://allegro.pl/drzwi-drewniane-sosnowe-bezseczne-kornik-producent-i2929809506.html
Widzialem tez drzwi firmy bodajze Remix (castorama). Wykonczenie gorzej niz Radex. Wg pracownika najwiecej zwrotow (z kornika brak).

Niestety nie jest to watek o moich powierzchownych obserwacjach, ale z pytaniami:

Czy ktos zna blizej te produkty?
Warto?
Nie wypaczaja sie?
Nie rozklejaja?
Czy ktos wie, czy u kornika mozna zamowic drzwi lamane, z dostawka i przesuwne (oczywiscie nie w jednym)?

finlandia
19-01-2013, 08:54
A Kornika nie możesz wprost zapytać ?
Mam wrażenie, że zdecydowana większość drzwi nawet tych najtańszych jest jednak klejona. Z drewna "jak leci", ale klejona.

Jeśli jest z całej deski (szczerze wątpię) to wypaczenie się skrzydła masz murowane.
I proponowałbym, byś podotykał drzwi króre stoją w markecie z przeznaczeniem dla klienta - ekspozycje w sklepie potrafią być "wypucowane".

Charlie
19-01-2013, 09:06
Odpowiedzi:

1. nie warto
2. wypaczają się
3. rozklejają się
4. kwestia tzw.okuć - telefon do firmy da precyzyjną odpowiedź ale nie sądzę żeby się tego podjęli.
5. sęki wypadają

Słuchaj - tego typu wyroby należą do grupy produktów tzw. zrób ręsztę obróbki sam, tak jak kilka innych produktów sieciowych.
Czyli musisz sobie sam je wyszlifować ( zwykle mają tylko zgrubny szlif), pomalować kilka razy ( po każdym malowaniu matowisz powierzchnię i malujesz ponownie ). Także koszta rosną ale nie jakoś drastycznie pod warunkiem, że nie liczysz swoich weekend-ów straconych na majsterkowanie :)

Acha, gdybyś się jednak dalej napinał w tym kierunku to takie roboty wykonuje się na tzw. koziołkach, które też można sobie samemu zrobić.Rozumiesz - w poziomie musisz malować. Aby w miarę ogarnąć czasowo te kilkanaście skrzydeł + ościeżnic to dobrze by było żeby koziołków było na połowę skrzydeł ( obrabiasz na gotowo najpierw jedną stronę skrzydła). Zaangażuj do szlifowania wszystkich, których masz w zanadrzu - sam po pierwszym skrzydle będziesz wykończony.Kobiety są bardziej cierpliwe a jak jeszcze im wklepiesz jakąs ideę to eksplaotwać można całe życie :)

Pozdrawiam

Olleo
19-01-2013, 21:42
Pomierzylem dzis otwory drzwiowe i jest malo fajnie - kazdy innej wysokosci, szerokosci i grubosci sciany (jak to w przebudowie starego domu - kazde pietro inna grubosc wylewki, ktora "wyszla", stare otwory na 204, nowe na 210, grubosci scian od 15.5 do 40). Czy przy zamowieniu w takiej firmie, jak kornik, robi to roznice co do ceny? Zastanawiam sie, czy warto sie bawic dla 5-7tys zl z ok. 13 skrzydlami i futrynami.

finlandia
20-01-2013, 10:18
A ja sie w ogole zastanawiam, czy takie marketowe firmy dadzą Ci możliwość wyboru tak szerokich ościeżnic.
Kiedyś uważałem że takie sosnowe drzwi będą lepsze niż najtansze płyty.. teraz nie jestem taki pewien.
Pewnie na strych czy tez do piwnicy bym je kupił. Do odpowiedno "klimatycznego" wnętrza także.

Olleo
20-01-2013, 10:40
Sa do wyboru takie szerokie, to nie problem. Gorzej, ze rozne wysokosci i szerokosci otworow sa i trzeba kombinowac.

U mnie gladkie z okleiny nie bardzo pasuja do wnetrza - drewniane podlogi, schody, okna i parapety, aczkolwiek nie bedzie to wystroj ani rustykalny (moze poza stara cegla na kominach), ani nowoczesny, ani tez rodem z desy. Ot z nawiazaniem do tradycji, ale bez przepychu.

mrxaoo
18-11-2013, 20:14
Podbijam temat. Zakupiłeś te drzwi "marketowe"? Nabrały wyglądu? Pomalowałeś je bejcą/lakierem? I najważniejsze - udało Ci się je podciąć na wymiar bez problemu? Ja ze względów finansowych bardzo mocno skłaniam się ku takim drzwiom - ale martwię się, czy uda mi się je podciąć (wysokość otworów ma spory rozstrzał). Jakiś patent na poprawne ucięcie takich "drewnianych" drzwi z warstwą naturalnej okleiny?

Olleo
19-11-2013, 13:06
Jeszcze nie kupiłem. Prawdopodobnie będę kupował na wymiar drzwi marki Czajka.

Kejt_R
17-11-2015, 16:11
Jeszcze nie kupiłem. Prawdopodobnie będę kupował na wymiar drzwi marki Czajka.

Trochę czasu już minęło, może kolega zagląda jeszcze na FM i wypowie się na temat użytkowania drzwi marki Czajka? A może ktoś inny z forumowiczów ma jakieś doświadczenia z drzwiami tej firmy?

Olleo
18-11-2015, 08:02
Trochę czasu już minęło, może kolega zagląda jeszcze na FM i wypowie się na temat użytkowania drzwi marki Czajka? A może ktoś inny z forumowiczów ma jakieś doświadczenia z drzwiami tej firmy?

Nie wypowiem sie. W miedzyczasie dostalem namiar na bardzo powolnego i nierzetelnego (terminy), ale niesamowicie dokladnego i calkiem niedrogiego stolarza, ktory zrobil mi drzwi debowe.

Kolega zas wzial niecaly rok temu czajke i, jesli nic sie w miedzyczasie nie wydarzylo, wydaje sie byc zadowolony. Wykanczal bejca i olejem, jesli dobrze kojarze.

Kejt_R
18-11-2015, 08:14
Nie wypowiem sie. W miedzyczasie dostalem namiar na bardzo powolnego i nierzetelnego (terminy), ale niesamowicie dokladnego i calkiem niedrogiego stolarza, ktory zrobil mi drzwi debowe.

Kolega zas wzial niecaly rok temu czajke i, jesli nic sie w miedzyczasie nie wydarzylo, wydaje sie byc zadowolony. Wykanczal bejca i olejem, jesli dobrze kojarze.

Super! Ogromne dzięki za odpowiedź. Mam zamiar drzwi wybielić i pociągnąć twardym olejowoskiem do podłóg marki Bona. Dębowe drzwi mam teraz, ekstra jakość, ale niestety na 11 sztuk na razie mnie nie stać. Pozdrawiam :)

Olleo
18-11-2015, 11:26
Super! Ogromne dzięki za odpowiedź. Mam zamiar drzwi wybielić i pociągnąć twardym olejowoskiem do podłóg marki Bona. Dębowe drzwi mam teraz, ekstra jakość, ale niestety na 11 sztuk na razie mnie nie stać. Pozdrawiam :)

Mnie tez nie byloby stac, ale wyszlo mnie moze ze 30-40% wiecej, jak za sosnowe z Czajki.

theme
29-11-2015, 16:18
Nie wiem czy Kornik robi jeszcze drzwi, ale schody wyszły im całkiem nieźle. W Castoramach je sprzedają w kilku wersjach. Nie jest to TOP produkt ale nie jest też badziewnie zrobiony. Jeśli skrzydła byłyby do 200zł + ościeżnica do 80zł (przy tej samej jakości jak schody) to chyba będzie OK. Choć na pewno nie jest to najwyższej klasy produkt.