PDA

Zobacz pełną wersję : Porta Agat P-s czy KMT eko nova (drzwi do mieszkania)



brodski
19-01-2013, 16:50
Witajcie,

prosiłbym o radę w zakresie wyboru drzwi wejściowych do mieszkania w bloku.
Celuję raczej w niższą strefę cenową i właściwie wybiorę coś z poniższego zestawu:

1) KMT EKO NOVA kmt.com.pl/eko-nova
2) PORTA AGAT Plus www.porta.com.pl/agat_plus,p1,m41,s3.html

Obie pozycje są w podobnych cenach - ok. 1500 wraz z montażem.


Pozdrawiam

finlandia
19-01-2013, 19:33
Zapytaj jeszcze sprzedawcę o drzwi do mieszkania z firmy Verte (czyli de facto Porta). Rzuciłem tylko okiem na tą ich nowość a dopiero w poniedziałek bede w biurze by cos wiecej powiedziec.
Agatow sprzedalem duzo. Bezproblemowe. Jeden minus - brak bolcy antywywazeniowych po stronie zawiasowej. Drugi - ościeżnica malowana a nie w kolorze skrzydla.
KMT Eko Nova nie lubie - po prostu ulotka i warunki handlowe mnie nie przekonaly ) a i z wymiany drzwi w blokach tez sie praktycznie wycofalem...

brodski
21-01-2013, 20:48
Dzięki za info:)
Wybiorę jednak chyba KMT. Rozumiem, że między tymi drzwiami nie ma większych różnic (bo 4 decybele to chyba nie jest zauważalna różnica w wyciszeniu?), które w jakikolwiek sposób ułatwiałyby wybór...

_FIX_
22-01-2013, 17:19
Odnośnie decybeli:
"obniżenie natężenia hałasu o 1 dB jest za ledwie słyszalne;
obniżenie natężenia hałasu o 3 dB jest słyszalne;
obniżenie natężenia hałasu o 10 dB o połowę zmniejsza odczucie hałasu"
Także jakaś tam różnica jest ;)

brodski
22-01-2013, 21:45
Czyli tutaj jednak przeważa PORTA.

Przy okazji zapytam - czy możecie polecić solidną firmę z Wrocławia, która kompleksowo zajmie się całą wymiana drzwi? Na celowniku mam drzwi.pl i impro - ale po krótkim przestudiowaniu informacji w necie znalazłem jedynie negatywne opinie - choć mam wrażenie, że to głównie czarny PR konkurencji...

finlandia
22-01-2013, 21:53
Odszukaj użytkownika Robespierre - on jest z tamtych stron. Znajdzisz go najczęściej w dziale wnętrza, temat "Drzwi wewnętrzne".

brodski
06-02-2013, 20:00
A co powiecie o modelu drzwi BASTION firmy KR Center? Sprzedawca usilnie próbuje mi je sprzedać więc zapaliła mi się czerwona lampka.

http://katalog.krcenter.pl/#/Katalog KR Center - 2012, edycja 2/8-9

finlandia
06-02-2013, 20:28
A czym uzasadnia ten wybór? Jakie konkretne właściwości?
Nie znam tej firmy. A wg cennika wkładki Wilka są dość drogie. Więc albo chcą sobie na nich nadrobić rentowność albo dystrybutor ma duuuży rabat i w tym tkwi tajemnica jego zachęcania.. Ale to tylko moje gdybania.

brodski
06-02-2013, 20:46
Argumenty sprzedawcy wskazujące na przewagę względem Agat Plus:
- lepsze wyciszenie, grubsze
- futryna w okleinie takiej jak skrzydło drzwiowie,
- krawędzie zaokrąglone (brak ryzyka zadarcia okleiny)
- okleina łączona w niewidocznym miejscu
- próg auluminiowy

Nie mogę znaleźć informacji o posiadaniu przez ten produkt aprobaty technicznej, a Agaty taką informację posiadają - przy kompletnej papce informacyjnej ten argument powinien być dla totalnego laika najistotniejszy?

Edit: znalazłem, że Bastion posiada jednak aprobatę techniczną.
http://www.aprobaty.itb.pl/baza-aprobat-technicznych/doc_download/4964-at89752012.html

A tutaj aprobata dla Agat Plus: http://www.salonydrzwi.pl/media/files/apropaty_techniczne/12at-15-4997-2008%20-%20Agat_Opal_27dB.pdf