PDA

Zobacz pełną wersję : jakiego producenta blachy wybrac?



Tomasz Antkowiak
19-01-2013, 19:42
Witam

dach bedziemy kryli blacha. beda to panele na rabek lub blacha trapezowa (ze wskazaniem na to drugie).

Bierzemy pod uwage 4 producentow, mianowicie (kolejnosc przypadkowa):

-Ruukki
-Pruszynski
-Balex Metal
-BlachStal


Ktory z powyzszych bylby wg Was najlepszym wyborem?

Dach jest 2 spadowy, bez absolutnie zadnych udziwnien czy dodatkow (no, kilka okien polaciowych), spad 40 stopni, bedzie odeskowany i pokryty papa, na to laty, kontrlaty i blacha, pod deskowaniem 30cm welny, kolor blachy najchetniej RAL7024

Slicznie dziekuje z gory:) A gdyby sie jeszcze przy okazji trafil ktos kto ma dom pokryty trapezowka to bylbym w 7 niebie :)

GraMar
20-01-2013, 09:51
Ja taką rozważam ;)

dez
20-01-2013, 15:14
Tak naprawdę to zwróć uwagę na warstwę ocynku (minimum 200 g/m2, a najlepiej 275 g/m2). Bierz pod uwagę tylko takiego producenta który da Ci to na papierze. Brałbym również mniejszych, lokalnych pod uwagę, bo czasami blachę mają nie gorszą od renomowanych producentów. Do tego dość istotna sprawa żeby blacha była foliowana, bo przy montażu bez folii różne rzeczy mogą się dziać.

Reasumując nie ma większego znaczenia jaki producent bo blacha i tak w wielu przypadkach z tych samych hut pochodzi, sugeruj się tym co wyżej opisałem.

Tomasz Antkowiak
20-01-2013, 15:54
Dzieki!

m_a_r_i_o
26-01-2013, 21:44
Jeśli ktoś ma zamiar kupić panel na rąbek stojący SRP firmy Lindab to zdecydowanie odradzam. Najwiekszy szajs jaki widziałem. Panele z uwagi na cieńką blachę strasznie falują i tutaj z tym nic się nie zrobi. Najlepszy dekarz, najlepsza powierzchnia pod blachą w tym przypadku płyta osb za każdym razem powodują, że panel faluje w kilku miejscach- każdy!!! Wiem bo jestem nieszczęśliwym posiadaczem tego "badziewia". Byłem od poczatku nastawiony na panel Ruukki Classic Premium, ale jedna z lokalnych hurtowni pokryć dachowych namówiła mnie właśnie na ten panel bo w ofercie nie mieli Ruukki. Nie zostałem poinformowany, że panele bez przetloczeń SRP Lindab falują i jest to ich normalną cechą. Człowiek chce wykonać nowoczesny dach, który ma być ozdobą całego budynku ( u mnie nachylnie 40st), a po położenieu kilku paneli Lindab okazuje się, że go tylko "szczpeci". Licząc, że każdy panel faluje od 4 do ok 10 razy, na całą stronę dachu takich pofalowań będzie kilkaset. Niech sobie teraz każdy wyobrazi jak to wygląda patrząc na ten dach. Kupiłem najlepszy model z najlepszą powłoką Elite za kilkanaście tysięcy i okazuje się, że mogę teraz te panele wywieźć do najbliższego skupu złomu. Lindab broni się tym, że na stronie zaznaczył sobie gwiazdką, że w tych panelach istnieje możliwość pofalowań. Niestety ja tego nie zauważyłem, a sprzedawca nie poinformowal mnie o tym i do tego nawet przez myśl mi nie przeszło, że kupując taki panel renomowanej firmy Lindab po jego ułożeniu na dachu otrzymam właśnie taki efekt.
Przestrzegam wszystkich,którzy chcą wykonać dach nowoczesnego budynku z panelu na rąbek, aby nie kupowali tego szajsu z Lindabu. W przeciwnym razie nadzieją się jak ja i zostaną na placu budowy z kilkuset kilogramami blachy, która nadaje się już tylko na zezłomowanie, no chyba że dla kogoś nieistotny jest wygląd dachu. Wygląda to tak jakby ktoś chodził po dachu i powgniatał blachę, albo ekipa dekarska spartaczyła swoją robotę. Tutaj nie ma mowy o złym montażu, bo próbowane to było na różne sposoby- efekt zawsze był ten sam- pofalowany dach!!!165119

Andrzej Wilhelmi
27-01-2013, 21:35
No to się trochę napracowałeś wstawiając ten tekst w tylu wątkach. Gdybyś poczytał te wątki przed podjęciem decyzji może nie byłoby tych problemów. Pozdrawiam.

pablomoc
30-01-2013, 22:11
Ja polecam ruukki, klasa sama w sobie. Najlepszym dowodem na to jest że ruuki samo dla siebie produkuje blachę a nie kupuje chińszczyzny jak inni producenci. Blacha gruba i solidna. 50 lat gwarancji też robi wrażenie