PDA

Zobacz pełną wersję : projekt D08 PRZESTRONNY



Strony : 1 2 3 4 5 6 [7] 8

xoq
12-10-2005, 13:25
też poproszę o zdjęcia
[email protected]

EWA WACHEK
13-10-2005, 07:58
ja też poproszę - adres w stopce
co do łazienki z drzwiami w wiatrołapie to ja ten problem rozwiązałam stosując wszystkie sposoby ogrzewania tj. podłogówka (wiatrołap i mała łazienka) dużej mocy grzejnik wąski a wysoki (są też grzejniki z wieszakami)umiejscowiony zaraz przy wejściu do salonu i osobny w łazience a dodatkowo nadmuchy z kominka. :lol: Ze względów ekonomicznych :cry: na razie(albo na stałe) nie będzie drzwi oddzielających salon i wiatrołap, mam kotka tak też będzie dzielił z nami małą łazienkę i drzwi zawsze będą niedomknięte. Mam nadzieję, że nas zimą nie wywieje . Co do tego błota i brudu w wiatrołapie - przecież każdy z nas będzie chciał mieć ładnie i czysto a do wieczornego prysznica to już będzie posprzątane. Jak na razie jestem zadowolona z tego rozwiązania. Zmieszczę obszerną szafę w wiatrołapie, zyskuje przestronny salon a dzięki wysokiej zabudowie w kuchni wszystko zmieszczę na przestrzeni 180 szer. 65 gł. a 260 wysok. tak też kilka szafek pod oknem będzie "ozdobnych" no i wyspa z płytą. Jak na razie to wizje ale gdzieś za miesiąc się przekonam jak to funkcjonuje.
pozdrawiam

filipjak
13-10-2005, 08:57
Zgadzam sie ze wszystkimi zwolennikami orginalnego rozwiazania salonu.
Po pierwsze nie jest taki maly (chyba, ze ktos chce urzadzac bale itp. rzeczy).
Po drugie salon traci caly swoj niepowtarzalny urok. Tworzy sie jedna wielka klatka zlana w calosc z kuchnia i wiatrolapem. Widzialem takie rozwiazanie i kompletnie do mnie nie przemawialo. Dodatkowe przesuniecie drzwi z lazienki do wiatrolapu tez nie jest najlepszym rozwiazaniem, bo owszem sprzatanie eliminuje niedogodnosc wychodzenia do brudnego przedpokoju, ale juz nie wyeliminuje braku intymnosci. Wyobrazam sobie taka sytuacje kiedy to gospodarz przyjmuje kogos w wiatrolapie (jakas przesylka lub cos w podobie) i wtedy jego zona wychodzi rozneglizowana z malej lazienki. Malo przyjemne (glownie dla zony bo gosc pewnie by byl zadowolony;-) ). Wiatrolap jest taka czescia domu, ktora oddziela (nawet przy braku drzwi do salonu) czesc ogolnie dostepna od domowej.

MacKacha
13-10-2005, 09:11
Dzielę się wrażeniami po prawie 2 tyg mieszkania - salon mamy z kominkiem tak jak było w projekcie - dodaliśmy małą ściankę z prawej strony i jest zasłonięte wejście do łazienki - z korytarza oczywiście. Nie wyobrażam sobie wejścia do łazienki z wiatrołapu - pomimo ogrzania zarówno jego jak i łazienki podłogówką. Kominek zdaje egzamin, miejsca jest dużo - pomiędzy kompletem wypoczynkowym i jadalnią. Zgadzam się z przedmówcami, że przesunięcie go na ścianę spowoduje, że salon straci swój urok - a miejsca wcale tak dużo nie zyska.
Kuchnię mam zabudowaną "dookoła" i też jest dużo miejsca, a w szafkach udało mi się pochować wszystkie graty - ale to zasługa projektanta, który podczas pomiarów kuchni dużo nam doradził.
Mieszka się super, wszystkim budującym przestronnym życzę szybkiej wprowadzki :)
PS. Przemyślcie sobie dokładnie szafeczki i półeczki a w związku z tym kontakty i gniazdka elektr. My dużo przemysleliśmy, a i tak mamy w łazienkach kontakty po różnych stronach luster hihi - i nie wiemy jak to się stało :)
Pzdr

filipjak
13-10-2005, 09:19
ArtZ - nie wiem jak wytlumaczyc sprawe zadaszenia. U mnie calosc wiaze sie ze zmiana pom. gosp., ktore mamy wydluzone o okolo 2 m. Przez ten manewr wystarczylo wydluzyc krokwie i naturanie stworzyl sie zadaszony taras (taras okolo 15 m2), ktory jednoczesnie zachowuje ksztalt dachu i jego zalamania (BK ma prosta linie od salonu). Nie wiem czy dobrze to wytlumaczylem (pewnie nie:-) ) ale inaczej nie potrafie. Zdjecia bede mial dopiero jak zgram obraz z kamery i wtedy przesle ci meilem.

MacKacha
13-10-2005, 09:34
Dodałam do albumu 2 zdjęcia kominka - jutro będzie więcej. Adres w stopce. Miłego dzionka

Jakub Burkietowicz
13-10-2005, 09:50
MacKacha - macie takie samo oprzyrządowanie do kominka, jak my (pogrzebacz i inne) :) Ich minusem jest to, że czasami się rączki odkręcają :)

JB

MacKacha
13-10-2005, 09:59
Jakub - poważnie??? hihi, na razie używamy tylko pogrzebacza, ale będę uważać jakby co.
kwiatki już poszły przez komin (nie nasz na szczęście), więc następne zdjęcia będą aktualniejsze
:D

BK
13-10-2005, 13:35
Witam,
ja z kolei jestem bardzo zadowolona z powiększenia salonu i z wejścia do kibelka w wiatrołapie. Nie wyobrażam sobie wejścia do toalety od strony salonu - przecież to krępujące i niewygodne. W małej łazience oprócz kibelka umywalki i prysznica jest cała kotłownia - i technologicznie jest to super, bo to centralne miejsce w domu. Nie rozumiem problemów o których piszecie z roznegliżowaną żoną i listonoszem - przecież jest jeszcze jedna łazienka. Wiatrołap póki co jest cieplutki, łazienka też - z tego względu że jest tam kotłownia - te wszystkie rury jednak grzeją. Grzejnika tam nie mamy. A brudny wiatrołap - cóż, mieszkanie w domu niestety wiąże się z pewnymi niewygodami, nosi się bo wchodzimy bezpośrednio z zewnątrz - chyba nie da się inaczej.

Salon jest duży, ale po wstawieniu tych kilku mebli jakie planujemy naprawdę nie będzie ogromny - póki co jednak bardzo mi to odpowiada, bo lubię przestrzeń. W mieszkaniu się dusiliśmy, a teraz dzieciom bardzo odpowiada to że mogą sobie pobiegać, a nam to że jest tyle miejsca. Lubię duże przestrzenie, i poczucie swobody - może po 12 latach mieszkania w mieszkaniu z wszystkimi pomieszczeniami pozamykanymi, teraz bardzo mi odpowiada totalne pootwieranie wszystkich przestrzeni i życie rodzinne :) .

Kuchnia nieustawna - u nas dodatkowo przez to że powiększaliśmy komin i nie ma kompletnie miejsca na szafki wiszące przy oknie naprzeciwko wiatrołapu. Ale jest OK, wszystko się mieści.

Można całkiem zlikwidować małą łazienkę i wtedy kuchnia może być ogromna.

emango
13-10-2005, 13:41
Ja też poproszę: [email protected]

MacKacha
14-10-2005, 07:43
Trochę dorzuciłam do albumu....
Miłego piątku :)

tab
14-10-2005, 07:52
Kominek na środku jest ciekawy, inny, praktycznie ozdoba całego salonu. Wkład można zamówić z kilkoma szybami. Ja mam przednią i boczną szybę więc z kilku stron widzę buchające płomienie. Dzieci biegają wokół komina,mówię wam sielanka (gdyby nie te myszy !!!)
Salon można również powiększyć, jak ja np. to zrobiłam. Na wszystko jest jakaś rada by każdy z domowników był zadowolony.
Mogę wam posłać zdjęcia z kuchni ( nie do końca skończonej). Kto chętny, proszę podać e-meila, bo nie zrobiłam jeszcze albumu.

Reni, ja też chętnie obejrzę Twoją kuchnię. Adres w stopce. Dzięki.

MALINKA
14-10-2005, 08:26
Kwestia kominka to sprawa gustu a o gustach się nie dyskutuje :wink: :D

U mnie kominek jest na ścianie od łazienki i uwierzcie mi nie wpadamy na niego i nie jest przeszkodą w przechodzeniu a dzięki temu mam większy salon. Bardzo dobrze to widać na zdjęciach McKachy - stawiamy kilka mebelków i juz przejście musi odbywac się za kominkiem bo trudno go wyminąć przy meblach. Wygląda ślicznie ale jest ciaśniej niż u mnie.

My podjęliśmy decyzję o przesunięciu gdyż często robimy duże imprezy (mamy dużą rodzinkę i jeszcze więcej znajomych :D ) Przesuwam wtedy stół na środek salonu i nie mam problemu z przeciskaniem sie dookoła stołu. Ostatnia imprezkę robiłam na 30 osób dorosłych i 10 biegających dzieciaczków - nareszcie nikt nie kłócił się o miejsce z brzegu - wszystkie były dostępne :wink: Gdyby kominek stał na środku nie było by mowy o np rozpaleniu kominka bo gościom by się plecy przypiekły :wink:

Co do łazienki - powiem szczerze że częściej korzystam z łazienki przy sypialniach - ale jeśli chodzi o temperaturę to wszędzie jest taka sama i nie ma znaczenia czy jest to wiatrołap czy salon czy sypialnia - myślę że przy dzisiejszych technologiach (ocieplone budynki, ocieplone drzwi zewnetrzne) mitem jest to że w wiatrołapie jest zimniej.

MacKacha
14-10-2005, 08:33
Malinka - znam duże rodzinne imprezy z domu rodzinnego :) pewnie jak kupimy stół do jadalni to wspomnę Twoje słowa :D
U nas na razie działa głównie łazienka przy kuchni, druga - "żółta" jeszcze nie jest urządzona.
A kiedy budowali kominek to się przeraziłam że prosto z okien tarasowych będę do niego wchodzić....

ArturZ
14-10-2005, 11:42
BK masz całkowicie zadaszony taras, który ja także bym chciał zadaszyć. Z tego względu ja, a najbardziej moja żona, mamy wielką prośbę!! Czy moglibyśmy przyjechać i obejrzeć domek z zadaszonym tarasem? Żona bardzo by chciała zobaczyć jak wygląda to w rzeczywistości. Obiecuję, że nie zajmiemy dużo czasu. Jeżeli wyrazisz zgodę proszę o kontakt.
[email protected]

BK
14-10-2005, 11:55
ArturZ - piszę na priv. Zapraszam, ale uprzedzam - bałagan :oops: (w sumie to jeszcze budowa ...)


Pozdrawiam

ArturZ
14-10-2005, 13:15
Dzięki serdeczne za zaproszenie!!! Zadzwonię wieczorem. Żaden bałagan dla mnie nie straszny. A nawet lepiej, bo może podpatrzę jekieś ciekawe rozwiązanie (jeśli można).

tab
15-10-2005, 20:19
Witam Wszystkich.

U nas na razie koniec, prawie. Tylko ścianki działowe, zabijamy okna na śmierć :) i czekamy do wiosny, by się wprowadzić jeszcze w 2006.

Jak ja Wam wszystkim mieszkającym zazdroszczę........

Pozdrawiam gorąco.

xoq
20-10-2005, 22:44
Właśnie zakupiłem projekt. Będzie odbicie lustrzane ze względu na parametry działki.
Najbardziej nurtuje nas z żoną to, gdzie wstawić pralkę i piec.
Czy da się wszystko upchnąć w małej łazience?
Pomieszczenie gospodarcze zamierzamy wykorzystywać jako dużą spiżarnię dlatego wolelibyśmy nie wstawiać tam pralki (bo wilgoć), ani pieca (bo grzeje). Tym bardziej, że nie będzie piwnicy.
Jak jest u was?

Jakub Burkietowicz
21-10-2005, 08:33
Zobacz sobie zdjęcia.
Co do wilgoci - dobra wentylacja załatwi temat.
Co do spiżarni - zamierzacie gotować zaprawy na zimę (tysiące słoi) ?
My nie mamy spiżarni jako takiej. Ziemniaki leżą w garażu (obok samochodu), słoiki w kargach w kuchni, woda i inne napoje w szafach w kuchni, reszta w lodówce.
A wpieprzać sobie pralkę do ładnej małej łazienki :) nieeee :)

JB

emango
21-10-2005, 09:55
My też mamy lustrzane odbicie :) z tego samego powodu.

Co do pralki. Nie po to buduję dom, żeby trzymać pralkę w łazience!!! NIE!
Powiększyliśmy pomieszczenie gospodarcze. Mam nadzieję, że będzie miejsce na spiżarkę, minipralnię. Jakub ma rację. Przecież już teraz nie te czasy, żeby potrzebować dwóch dużych zamrażar i ściany przetworów. Tak mi się wydaje.
Szkoda w takim ładnym domku trzymać pralkę w łazience :(

MALINKA
21-10-2005, 15:47
A mi bardzo by się przydała duża zamrażara :wink: Ach to mięsko ze świeżej świnki, dzika czy innych takich bez chemi i konserwantów. Kupię sobie na pewno i wstawię w garażu. :D

xoq
21-10-2005, 17:05
Zaprawy robimy, może nie tysiące słoi, ale ogóreczki kiszone to tylko swoje. Te kupne są jakieś takie papciate.
Nie chodzi tu o całą ścianę zapraw, teraz mieszczą się w piwnicy w niedużej szafie.
Nam też nie podoba się pomysł pralki w łazience, ale myśleliśmy, żeby może ją schować za jakąś małą ścianką. W łazience ma być oprócz tego kibelek, umywalka i prysznic.
A co z piecem. Czy wszyscy poza BK mają go w pom. gosp.?

MALINKA
21-10-2005, 17:18
Oprócz pom.gosp. masz jeszcze garaż. Lepsze te pomieszczenia niż łazienki czy pokoje. Ewentualnie można jeszcze z małej łazienki zrobić kotłownie rezygnując z całej lub częsci łazienki. Gdybym teraz budowała mocno bym się nad tym zastanowiła. Mała łazienka używana jest przez nas bardzo rzadko a goście też wolą tę dużą. A można by podzielić na dwie małe części i zrobić kotłownie i pralnię z wejściem z wiatrołapu i nie mamy problemu z piaskiem po wyjściu z kąpieli :wink: Trzeba też pamiętać że wyposażenie każdej łazienki to duży koszt więc może warto zrezygnować z jednej. Oczywiście dotyczy to małych rodzin gdzie nie ma kolejek do łazienki :wink:

MacKacha
23-10-2005, 19:42
My mamy piec w pomieszcz.gospod. i zakręcony kaloryfer -jest zimno i trzymam tam warzywka i inne słoiki - tam zrobimy w przyszłości regały - poza tym mamy piwniczkę pod pom.gosp. i tam dopiero zimno. Zamrażarka na razie musi wystarczać ta z lodówki - a w przyszlości? na razie są ciekawsze wydatki... Pralka w łazience w części sypialnej - nie przeszkadza w ogóle. A pod reką jest wanna. Aktualnie sprawdzamy ogrzewanie domu kominkiem. I rośnie nam trawa!
Miłego nowego tygodnia

kaśkam
25-10-2005, 12:26
Witam wszystkich
Jak pisałam wcześniej małą łazienkę mam zmniejszoną o połową. Dzięki temu przedsionek ma kształt litery L i właśnie w tej wnęce zamontowany jest piec. Docelowo będzie on oddzielony od reszty przedsionka ażurowymi,składanymi drzwiami, pasującymi do przesuwanych drzwi szafy wnękowej przedsionka.Pralka w gospodarczym
Od miesiąca mieszkam już w domu i cały czas się wykańczamy.
Myszy wytrute, walczę z muchami.

POZDRAWIAM WAS

jarecka
25-10-2005, 19:52
A powiedzcie mi w jaki sposób jest podparty dach na zadaszonym tarasie? Czy jest to przedłużenie wieńca obwodowego, czy jakieś belki drewniane. Ja też zdecydowałem się, że zadaszę taras, a ruszam z budową na wiosnę, więc chciałbym się dobrze przygotować. BK i filipjak proszę pokażcie lub prześlijcie kilka zdjęć zadaszonego tarasu PLEASE!!!!

hej, hej
podparcie tarasu, dobrym rozwiazaniem sa belki drewniane /mamy 25x25cm/ ekipa z Odolanowa robi to super, pamietac jedynie trzeba aby w wiencu obwaodowym zostawic miejsce na ich wsparcie, troche zakombinowac ze zbrojeniem, a przed zalaniem w miejscu podparcia umiescic odpowiedniej wielkosci kawalek styropianu, bo inaczej trzeba lekko podkuc :-).
A jak juz mamy konstrukcje dachu, dachuweczka lezy i czeka, ekipa niby najlepsza pod sloncem, to uwazac trzeba aby fachowiec zamontowal dobrze rynny a nie tak jak przez cale swoje "zycie zawodowe" montowal, raczej za nisko. Serce sie kraja, jak odrywaja blache....
Z 3 ekip pracujacych nad naszym D08, jedynie ciesla Janusz z odolanowa ze swoja ekipa wykazal sie profesjonalizmem, super chlopaki i przyjechali az do Siedlec :-)
Juz za chwil kilka beda zdjecia

EWA WACHEK
25-10-2005, 20:34
witam
60 tuj dookoła tarasów posadzone :lol: gładzie się szlifują no i dach sprawdzony potężną ulewą i co najważniejsze mam ciepło(odpalony piec)
pom. gosp. rozplanowałam tak: róg pom gosp/kuchnia/ garaż -komin od pieca znajdującego się w garażu i dalej na ścianie gosp/garaż w pom. gospod. cała rozdzielnia obudowana płytą z dziurkami (niby grzejnik) i miejsce do prasowania. Ściana gosp./ taras - od drzwi zlew obok pralka i wysoka szafa na różności i zapasy chemii. Murki od ściany zew. do drzwi garażowych i tarasowych poszeżyłam do 50cm i zrobię tam ścianę w regałach na ogórasy w słojach :wink: ziemniaki w koszach i inne .
W garażu zmieściłam piec na pelets, paletę opału, duży i mały samochód (na ścisk) :x . Jak na razie mała łazienka z wiadomych przyczyn :cry: pełni funkcję garderobo-graciarni.
pozdrawiam

rademik
28-10-2005, 19:46
Mam pytanko do Ewy W. : czy nie było problemów z piecem w garażu (chodzi mi o jakieś przepisy) i jaki piec macie zamontowany.

EWA WACHEK
30-10-2005, 06:29
rademik
odpowiedziałam na priva

tab
06-11-2005, 20:47
Kochani,
mam pytanie do Was.
W jaki sposób macie rozwiązane wejścia do garderób, czy macie nadproża czy też może drzwi od podłogi po sufit?
Czekam z niecierpliwością, bo lada dzień ścianki działowe będą.
Chętnie zdjęcia - jeśli posiadacie :)

Pozdrawiam gorąco.

kaśkam
07-11-2005, 07:08
Ja mam nadproża.
Zdjęć nie posiadam.

tab
07-11-2005, 09:38
Ja mam nadproża.
Zdjęć nie posiadam.

Dzięki Kasiu.
W ostatniej chwili przypomniałam sobie o garderobach :)

MALINKA
07-11-2005, 15:25
TAB my zostawiliśmy wolne wnęki, które zabudowaliśmy szafami

http://foto.onet.pl/upload/31/86/_550390_n.jpg
http://foto.onet.pl/upload/42/99/_550391_n.jpg
http://foto.onet.pl/upload/8/66/_550392_n.jpg

To jest szafa w pierwszej sypialni. Ta druga ma trochę inny układ w środku ale jest bardzo podobna. Na dzień dzisiejszy jestem zadowolona z takiego rozwiązania. Mam zamontowane światło w suficie więc mogę się tam nawet zamknąć i przebierać :wink: Koszt jednej szafy to około 1600zł. Można oczywiście zafundować sobie zamiast normalnych drzwi lustro lub piękne ozdobne drzwi plecione ale to niestety podniesie ich koszt.

tab
07-11-2005, 17:21
MALINKA, dzięki.

Bo właśnie nie wiem, co będzie lepiej wyglądać: czy duża szafa od podłogi po sufit ( tak jak u CIebie MAlinko) czy też garderoby wymurowane i tylko ze zwykłym wejściem, z normalnymi drzwiami. BO z tego co widzę, to u Ciebie tylko środek jest ruchomy a reszta stała (drzwi :) oczywiście). O takim rozwiązaniu mąż mi opowiadał.
W sumie bloczki mam juz zakupione, tylko jeszcze nadproże i garderoba gotowa. Muszę pomysleć :)
Ech, dylematy budujących.....

EWA WACHEK
07-11-2005, 19:39
tab
ja miejsce na garderoby połączyłam do pokoi i wten sposób uzyskałam większe powierzchnie pokoi. w jednym(tym graniczącym z wiatrołapem) powstała szafa będąca lustrzanym odbiciem drugiej dostępnej na wprost wyjścia z łazienki (zapasowe reczniki itp). Szafy są szerokie na 100 cm. i mojemu dziecku wystarczy taka wielka szafa. w pokoju drugim uzyskałam miejsce pod potężną szafę na całej szerokości i co fajne głęboką na 70 cm + prowadnice. :lol:

Sufity mam już pomalowane, jutro rusza malarz, płytki w gospodarczym już są, podłogi kładą od czwartku a w sobotę - przymusowa (sprzedane mieszkanie :cry: ) przeprowadzka i reszta wykończenia
pozdrawiam

tab
08-11-2005, 10:57
EWA,

dzięki serdeczne.
Dziewczyny, jeszcze kilka pomysłów a zwariuję :)

Ewa, gratulacje. Fajnie, że już niedługo, juz za minutkę :) zamieszkasz.

Pozdrawiam Wszystkich.

MacKacha
08-11-2005, 11:06
TAB - mamy na razie zostawione miejsce na drzwi przesuwne - od podłogi do sufitu, w przyszłości je zrobimy łącznie z zabudową garderoby(ób) - mieliśmy ten sam dylemat, ale zrobienie ścianki i drzwi zajęłoby więcej miejsca. Drzwi będą na prowadnicach - mamy położone w garderobach panele tak jak w pokojach.
Pozdrawiam

RolandB
08-11-2005, 16:14
ja też uzałem że robienie garderoby to strata miejsca - miałem w pracy dużą rozmowę ze zwolennikami garderoby ale mnie nie przekonali :wink:
Będą za to duże szafy z drzwiami suwanymi ...

pozdrawiam

marcin.j
08-11-2005, 20:29
Witam wszystkich forumowiczów związanych z D08 "PRZESTRONNY". Razem z moją żoną jesteśmy tuż przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu budowy tego domku. I w związku z tym nasza wielka prośba - czy ktoś kto już zbudował ten dom może podać orientacyjne koszty "POD KLUCZ"? Wiem, że jest wiele czynników i kosztów pośrednich ale jeśli będę miał kilka cen, to zawsze je mogę uśrednić :-) Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc i odpowiedź na nasze pytanie (a) które zapewne pojawią się jeszcze później... A na razie oczekujemy cierpliwie na info. Dzięki :-)

emango
11-11-2005, 17:59
Cześć Marcin,
zapraszamy tu http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=23263

marcin.j
12-11-2005, 15:32
Witam forumowiczów związanych z "PRZESTRONNYM". Wspólnie z żoną podjęliśmy decyzję o budowie własnego domku i będzie to właśnie ten projekt. Na dzień dzisiejszy jesteśmy na etapie kupna działki ale projekt już mamy pewny :-) Słyszeliśmy co prawda, że projekt należy wybierać pod działkę ale wierzymy, że uda nam się znaleźć odpowiednią... Nasze plany budowlane będziemy realizować w okolicach Bielska-Białej i w związku z tym pytanie - czy ktoś wybudował lub buduje D08 w okolicach Bielska, Cieszyna, Ustronia, itp.? Druga ważna dla nas sprawa to koszty budowy "PRZESTRONNEGO". Pewnie możecie określić przedział kosztów, dlatego będziemy wdzięczni za wszelkie info. Pozdrawiamy. Asia & Marcin :-)

marcin.j
12-11-2005, 16:26
Przestronni - możemy sobie na prywatne adresy mailowe albo fax rozsyłać dane nt. kosztów. Co wy na to?

Dobry pomysł.
Właśnie dostałem ofertę na więźbę materiały i robocizna jak ktoś chce to dajcie znać [email protected][/quote]


ja również poprosze o kosztorysy na [email protected]

dzięki

Asia Kawałko
14-11-2005, 20:36
Witam,
szukam budujących przestronnego w okolicach Szczecina, ja zamierzam postawić go w Tanowie. Będę wdzięczna za wszelkie inf. Pozdrawiam Asia

MIRRO
17-11-2005, 22:46
Witam po długiej przerwie :D Mam wielką prośbę :D może ktoś nas zaprosi chcieliśmy zobaczyc D08 w budowie albo już wykonczony mieszkamy w małopolsce :D .Moja przerwa związana była z tym,że mamy wspaniałe "urzedy" które w wspaniały sposób zniechecają do budowy.Mam nadzieję ,że na wiosnę uda nam się zacząć budowe .Pozdrawiam :D

@si@
21-11-2005, 11:42
Witaj.Moje zaproszenie jest nadal aktualne,namiary jak poprzednio pisałam-nic sie nie zmieniło.Zapraszam do Tarnowa

MIRRO
21-11-2005, 23:13
Dzięki za zaproszenie napewno skorzystamy :D . Wcześniej umowimy termin.Pisalem maila do Ciebie dotarl??Dziękuję jeszcze raz za zaproszenie :D Pozdrawiam

@si@
22-11-2005, 18:22
Mirro nic nie doszło ani na muratorze ani na onecie,,

GK7
25-11-2005, 17:40
Witajcie Przestronni!
Szukam właścicieli dachówki Robena w kolorze kasztan. Prawdopodobie Malinka ma taką dachówkę. Interesuje mnie jaki jest koszt wykonania pokrycia z tej dachówki (bez robocizny i wieźby) oraz jak ona się spawuje, ponieważ PAn ze składu nastraszył mnie że Roben jest mało szczelny i w zimie śnieg nawiewa do budynku

MALINKA
26-11-2005, 19:19
Witam nowych przestronnych. Życzę powodzenia, cierpliwości i wytrwałości.

Co do kosztorysów o które prosicie - te które posiadam są nieadekwatne do rzeczywistości. Aby wybudować ten domek trzeba mieć najmniej 300tyś.

GK7 Dachówka kosztowała nas coś około 20.000zł ze wszystkimi dodatkami. Dokładnie nie pamiętam. Cena zależy od regionu w którym budujesz. Zanieś projekt do kilku hurtowni i oni sami Ci wycenią koszt dachówki. Później od tej ceny trzeba jeszcze utargować i to całkiem sporo. Co do szczelności to nie mamy żadnych zastrzeżeń. Przeżyła już i ulewy i wichury i śniegi. Jak wybieraliśmy dachówkę to mówiono nam że Robena nie polecają wykonawcy właśnie ze względu na to że jest bardzo szczelna a tym samym wymaga precyzyjnego ułożenia co może być dla niektórych utrudnieniem.

Pozdrawiam
Malinka :D :D :D

reni33
30-11-2005, 13:20
Witam,

pozdrawiam wszystkich serdecznie i potrzebuję waszego wsparcia. Poszukuję płytek klinkierowych zewn. na elewację i parapetów zewn. Poradzcie mi jakie kupić (jaka firma), na co zwracać uwagę itp. Mam blisko do Środy Śląskiej do Roebena. Co sądzicie o ich produktach ???
Będę kupowała sporą ilośc płytek klinkierwych (prawie na cały dom) więc może wiecie gdzie dostanę dobrą cenę????

dzięki

Tysiek
30-11-2005, 15:05
Witam,
w przyszłym roku przymierzamy się do budowy domu. Podoba nam się projekt D08 Przestronny. Czy jest ktoś kto buduje lub wybudował ten dom?
http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=23&action=showProject
Pozdrawiam
Tysiek

Tysiek
30-11-2005, 15:30
Witam Przestronnych,
jestem tu nowy :oops:. W przyszłym roku chcemy zacząć budowę domu i bardzo nam się podoba projekt przestronnego :roll: . Jeżeli jest ktoś kto buduje lub zbudował ten dom w okolicach Wrocławia to chętnie chcielibyśmy go zobaczyć na żywo. Interesują nas wszystkie informacje dotyczące tego domu i projektu(oczywiście najbardziej koszt końcowy realizacji). Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i życzę powodzenia.
Tysiek

B.Mazur
29-12-2005, 18:51
Witam wszystkich,

Rozpatruję budowę Przestronnego z poddaszem i podwójnym garażem, czy ktoś kto wybudował już, ewentualnie jest w trakcie może podac mi szacowane koszty budowy "pod klucz". Może być koszt wersji bez poddasza uzytkowego.
z góry dziękuję.

WNO
30-12-2005, 15:35
Witam,

Chyba tez bede budowal przestronnego z poddaszem. Na razie to moj faworyt - a po przeczytaniu postow z tego wątku tym bardziej ! ;-). Budują go fajni ludzie myślę więc chyba fajny projekt ! :wink:

Najchętniej skleilbym :
D08a - część sypialna i poddasze (część gospodarcza garaż, kuchnia, pom gosp jakoś w tym projekcie pościskane)
D08 - część gospodarcza.

Salon jest w obu taki sam - chyba.

Czy ktoś robił taką kombinację ? Który projekt wtedy lepiej kupić (do8a czy d08) - na czuja myślę że d08a - no bo już ma poddasze ?

Czy ktoś wstawiał do d08a rekuperator ? Jest gdzie rozporowadzić rury przy poddaszu użytkowym ?

Czy garaż nie wydaje Wam się z mały ? W końcu porządniejsze auto to dziś 5m długości - i mimo że dziś takowego nie mam, to jak już się otrząsne po budowie to może ... .

Oprócz tego mam oczywiście prośbę o .... kosztorysy :wink: Please .....

Do wnisku o WZ potrzebne mi elewacje - ktore jak rozumiem dostanę z projektem. Jednakże nie mogę kupić projektu dopóki nie dostane WZ - bo jak mi tam napiszą że muszę wybudować .... coś innego ... to co ja z tym projektem zrobie ? Czy ktoś kto ma projekt mógłby przesłać skany projektu elewacji ?

Kurcze - strasznie pazernie mój post wygląda jak na początek :oops: Ale cóż - na początku się nic nie ma a wszystko chciało by mieć. Mam nadzieję że kiedyś będę miał możliwość się odwdzięczyć.

pozdrawiam
WNO

WNO
30-12-2005, 15:51
I jeszcze jedno pytanko ;-).

Jest tylko jedno pomieszczenie gospodarcze (jak zresztą w prawie wszystkich projektach). Na mój gust potrzebne było by jedno pom gosp domowe (pralka, prasowanie, szczotki, chemia domowa itd.) a drugie ogrodowe (taczka, kosiarka, grabki łopata itd). Czy to ja przesadzam czy Wy też widzicie to podobnie i jeśli tak to jak się taki problem rozwiązuje ?

pozdrawiam
WNO

BK
02-01-2006, 08:52
WNO
koszt D08 bez poddasza to ok 350 tys (co najmniej)
koszt D08a z poddaszem i rzeczami o których piszesz to ok pół miliona złotych polskich (co najmniej).
Zastanów się, czy to poddasze jest ci naprawdę potrzebne. Zastanów się czy chcesz skazywać żonę na sprzątanie trzystu metrów kwadratowych, ja nie wyrabiam na moich blisko 140 metrach. Nie stać mnie na "panią" ale pewnie się złamię i poszukam kogoś do pomocy ...
Bardzo wygodnie można żyć na 140 m2, chyba że masz dużą rodzinę a dom ma być wielopokoleniowy - wtedy D08a jest super rozwiązaniem.

Ma reku - w wersji bez poddasza. Bardzo fajna sprawa, bardzo jesteśmy zadowoleni. Centrala jest w garażu, trochę szumi, więc instalacja w garażu jest bardzo dobra - nie słychać tego w domu.
Służę informacjami na temat instalacji - świetnie sprawuje się kominek z płaszczem 18 KW Makroterma - wyrabia nawet w mrozy - mamy w domu temperaturę 22-23 stopni C, piec się praktycznie nie włącza - czasami na parę sekund.

Nie mam domu jeszcze wykończonego a już poszło jakieś 320 tys. Jak kupimy meble i skończymy wszystko co jest do skończenia to może się nawet zamknąć kwotą 370 tys! Ale może uda sie mniej. Nie mamy jeszcze ogrodzenia, ogrodu, wanny i mebli.

MALINKA
02-01-2006, 18:11
Widzę że pojawiło się sporo nowych osób. Jeśli chodzi o koszty to są one mniej więcej takie jak podaje BK. Jeżeli chodzi o garaż to jest on rzeczywiście za mały na dwa samochody - chyba że dwa maluchy. My wstawiliśmy regały z jednej strony, zamrażarke z drugiej - wchodzi nam tylko jedno autko (duże) jednak gdyby wystawić wszystko to i tak byłoby ciężko zaparkować dwoma.

Pomieszczenia gospodarczego brakuje. To jedno, które mam stanowi u mnie jednocześnie kotłownie, pom.gosp. i dodatkową kuchnię - tzw. roboczą. Przydałoby się jeszcze jedno - pralnio-prasowalnia, chamia itp. O sprzęcie ogrodowym to już nie ma co marzyć trzeba zrobić doodatkowy budynek gospodarczy - na razie trzymamy to w garażu ale na wiosnę trzeba będzie pomyśleć o kosiarce do trawy, na którą miejsca już brak.

Ps. cieszę się, że nie mam poddasza bo wykończyłabym się przy sprzątaniu :wink:

reni33
03-01-2006, 06:55
Witam "starych" Malinkę, BK oraz innych oraz wszystkich "nowych".

Zgadzam sie ze sprzątaniem. Mam poddasze i sporo powierzchni płaskich ale już przywykłam i operowanie mopem to u mnie godzinka i wszystkie podłogi czyste. Koszt podwójny przy wykończeniu poddasza. Ale wybór należy do was, wasza kieszeń.
Garaż ciutkę mały ale nam wchodzą dwa samochody ( oba kombi), choć mąż nie ma już miejsca na stół roboczy, by urpawiać swoje hobby.
Gospodarczy też mógłby być większy gdyż brak mi miejsca na prasowalnię. Ale żyć się da, jest super.

WNO
03-01-2006, 18:28
Witam,
I dziękuję za miłe powitanie :D

Rodzinki nie mam duzej (2+1) a docelowo ma byc 2+2. Czy dom będzie wielopokoleniowy to się okaże kiedyś - na razie nie planuję. Wierzę że na 140 qm fajnie się mieszka - my mamy teraz 49,5 więc to 3x mniej ;-). Ale pewnie też z tego powodu tak mi odbija z potrzebą przestrzeni. I jeśli mam potem wkurzać się :
- przy każdym wjeździe do garażu
- przy każdym wygrzebywaniu odkurzacza spod sterty innych rzeczy w moim małym pomieszczeniu gospodarczym
- przy każdym przeciskaniu się pomiędzy łóżkiem a szafą, w mojej malej sypialni
to chyba jednak zrobię to poddasze.

Poza tym żona chce garderobę – ot tak ma i co ja na to poradzę. Ja muszę mieć gabinecik ponieważ często pracuję w domu – tak przynajmniej 15 qm a dobrze było by mieć 20. W duzych pomieszczeniach też się lepiej śpi.

Tak więc sobie wymyśliłem że zanim dzieci będzie 2 to na dole będzie nasza sypialnia + pokój dziecięcy, a na górze zrobię sobie biuro. A później zrobi się na górze 2 pokoje dla dzieci + jakiś hol do zabawy, a gabinet spuści się na dół. Może na dole da się wygospodarować jakiś kącik slużący za drugie pomieszczenie gospodarcze – na szczotki i odkurzacz pralke.

Co do kosztów to – jak już się wydaje 400 to pewnie można się skrobnąć i na 500 ;-).
A tak poważniej - pewnie za rok będę mówił inaczej – ale będzie już za póżno na zmianę decyzji i będę musiał domęczyć się do końca. Ale jak już kilka lat minie to mam nadzieję że nie będę żałował.
A tak zupełnie poważnie to jeszcze się zastanowię czy mnie stać 100% satysfakcję czy może jednak d08 okaże się zupełnie wystarczający – na szczęście mam jeszcze ok. 2 m-cy na decyzję.

A tak naprawdę to wizualnie z zewnątrz bardziej podoba mi się wersja bez poddasza – z poddaszem dom robi się nieco zwalisty – choć patrzać na zdjęcia Madzi i Radka nie można już tego powiedzieć.

Rekuperatory to coś o czym dowiedziałem się ostatnio i jestem zafascynowany takim rozwiązaniem – jestem zwolennikiem dobrze wywietrzonych pomieszczeń. W niewietrzonych zaparowują mi okulary i nie mogę się wyspać. Cieszę się że dobrze Wam działa i jesteście zadowoleni.

Płaszcz wodny – nie wiedziałem że są takie cuda (jeszcze wiele odkryć przede mną), a już w ogóle nie podejrzewałem że są aż tak wydajne. Ale idea (szczególnie w czasie potyczek rosyjsko-ukraińskich) bardzo mi się podoba.

Reni33 – dzięki za słowa otuchy w sprawie sprzątania. Choć godzina z mopem to dla mnie coś niewyobrażalnego, to mam nadzieję że w przestronnym poszerzą mi się horyzonta.

Pozdrawiam
WNO

xoq
09-01-2006, 13:52
Witam, dostałem wyceny robocizny: jedna 16 i druga 18 kPLN, za fundamenty + mury.
Jak uważacie, dużo to, czy do przyjęcia. Ten tańszy polecany przez kilku inwestorów. Spisywać umowę, czy szukać dalej?

pozdrawiam wszystkich Przestronnych
xoq

wszymilo
14-01-2006, 10:34
Witajcie !

Nowy sie melduje ;)

Chcemy wybudować nasz domek (d08, a jakże :) ) w Złejwsi
pośrodku trasy Bydgoszcz - Toruń. Wybraliśmy wariant d08b - najbardziej
przypadł nam do gustu ... po jakimś :evil: czasie udało się też zebrać
wszystkie papierki i pozwolenie uzyskać.
W planach jest pompa ciepla + kominek + rekuperator.

Teraz czas na poszukiwania wykonawcy - naszym marzeniem jest
znalezienie tzw. generalnego wykonawcy, bo z jednym (mamy nadzieje)
bedzie mniej problemów ;)

Czy mozemy skorzystać z Waszych doświadczeń i poprosić o polecenie
w kwestii wykonawcy z okolic Torunia/Bydgoszczy ?

Dziękuję,
Wojtek.

EWA WACHEK
27-01-2006, 17:36
WITAM WSZYSTKICH PO TAK DŁUGIEJ PRZERWIE
JUŻ MIESZKAMY (OD 11 LISTOPADA)
NIESTETY TPSA OD MAJA 2005 NIE MIAŁA CZASU WYKOPAĆ DZIURY :evil: I DLATEGO NIE POSIADAM DOSTĘPU DO INTERNETU.
MIESZKA SIĘ SUPER, PIEC NA PELET ZDAŁ EGZAMIN PODCZAS MROZÓW NO I DACH PODOŁAŁ CIĘŻAROWI ŚNIEGU :lol: .
POZDRAWIAM I POSTARAM SIĘ TU CZĘŚCIEJ ZAGLĄDAĆ.

reni33
07-02-2006, 10:17
Witam wszystkich,

długo nie pisałam gdyz zajęta byłam " mieszkaniem" w przestronnym. Wiecie, meblowanie, przystrajanie, wieszanie i prania i obrazów itp. Sama kosmetyka, mam parę fotek jesli ktoś chce zaczerpnąć pomysłów. Ktoś z was ( teraz nie pamietam) planował zrobic sypialnię japońską, ciekawa jestem jak mu poszło. Ja planowałam styl egipski i wyszło mi tak nijak po egipsku ale ogólnie jest OK. Czasami widzimy coś oczami duszy a robimy diametralnie inaczej, tak było w moim przypadku... Ale jestem zadowolona. To miły etap: przystrajanie, dekorowanie domu, realizowanie swoich pomysłow. A ile osób tyle pomysłów i ... przestronnych.

emango
07-02-2006, 12:37
Reni,
ja z przyjemnością obejrzę zdjęcia (jakby co to: [email protected])

Czytam sobie Was regularnie (chociaż coraz mniej tu wpisów, bo wszyscy są zajęci meblowaniem się :( ).

Pozdrawiam Przestronnych z zasypanego na cacy Wrocławia...

kaśkam
07-02-2006, 12:55
RENI ja też baardzo proszę o zdęcia
kaasiam2@tlen,pl
Już bardzo dziękuję.

GK7
07-02-2006, 17:28
Reni, jeżeli można ja także proszę o zdjęcia Twojego domku [email protected]
Pozdrawiam
Kasia

GK7
09-02-2006, 21:46
Witajcie Przestronni.

Zastanawiam się nad ogrzewaniem podłogowym w salonie, kuchni i łazienkach, czy może ktoś z Was zastosował taki sposób ogrzewania części dziennej tego domku. Jeżeli tak to z jakich materiałów macie podłogi. Ja chciałabym jaśniutki gres polerowany. Napiszcie mi o swoich pomysłach, a najlepiej je pokarzcie, jak nie ma forum to na priva lub maila.
Pozdrawiam

RolandB
12-02-2006, 11:06
Witajcie Przestronni.

Zastanawiam się nad ogrzewaniem podłogowym w salonie, kuchni i łazienkach, czy może ktoś z Was zastosował taki sposób ogrzewania części dziennej tego domku. Jeżeli tak to z jakich materiałów macie podłogi. Ja chciałabym jaśniutki gres polerowany. Napiszcie mi o swoich pomysłach, a najlepiej je pokarzcie, jak nie ma forum to na priva lub maila.
Pozdrawiam

Ja mam wszędzie podłogówkę ... na podłodze gres i panele drewniane. Zdjęcia poniżej w stopce.

pozdrawiam

GK7
13-02-2006, 14:35
Roland B a czym ogrzewasz domek, tzn. jaki masz piec i na jaki opał? A te panele to jakieś specjalne do podłogówki czy takie o zwykłej grubości 15mm?
Pozdrawiam

Jakub Burkietowicz
27-02-2006, 11:31
Witam ponownie :)
Też generalnie byłem zajęty mieszkaniem w D08 (to już rok :)
W majowym Muratorze ma się pojawić artykuł o D08. Pochwalę się, że min. będą tam zdjęcia z naszego domu :)

Pozdro

JB

RolandB
27-02-2006, 13:56
Roland B a czym ogrzewasz domek, tzn. jaki masz piec i na jaki opał? A te panele to jakieś specjalne do podłogówki czy takie o zwykłej grubości 15mm?
Pozdrawiam

Pompa ciepła a panele 12 mm grubości ( dostosowane do kładzenia na ogrzewaniu podłogowym ). Sorki że odpowiadam dopiero teraz ale "zarobiony jestem" :wink: :D

pozdrawiam

GK7
01-03-2006, 16:37
Przestronni napiszcie z jakich pustaków macie wybudowne domki i co Wam wydaje się najsolidniejsze. Ja właśnie rozmawiałam ze swoim murarzem przychodzi na początku kwitnia ściany murować, a ja nie mogę się zdecydować, Porotherm, Max 220, Poroton czy jeszcze coś innego. A murarz mi doradził pustak Belix (gazobeton). Dobrze że fundamenty już mam.
Pomóżcie!!!

BK
02-03-2006, 06:37
Witam
ja mam dom z silikatów - z Teodorów - grubość 25 cm. Są OK, bardzo solidne, ciężkie, twarde, dom bardzo dobrze akumuluje ciepło, od rana do 18.00 bez grzania piecem temperatura spada od 22 do 20 lub 19 st C. W lecie z kolei miły chłodzik i to bez klimy w domu.

Gazobeton jest OK ale nam się to wydawało za kruche - ale pewnie też bylibyśmy zadowoleni.

MacKacha
03-03-2006, 10:59
GK7 - my mamy wybudowane z porothermu, ogrzewanie podłogowe posiadamy w kuchni, łazienkach i wiatrołapie. Jak na razie się sprawdza, ale poprawilibyśmy możliwość sterowania nim. Poza drobnymi awariami (zamarznięta woda, nieustawiony porządnie piec, małe niedoskonałości kanalizacji - na szczęście w tej chwili działa :) ) mieszka się super od 5 miesięcy. Naprawdę polecamy ten projekt.
Miłego budowania :))))

Jakub Burkietowicz
03-03-2006, 11:02
Kacha - też wam woda zamarzła ?
U nas do wymiany 15 metrów rurek miedzianych, 2 naczynia wzbiorcze, pompka od obiegu i jakieś zawory :)
No ale na szczęście miałem ubezpieczone, choć jeszcze kasy nie widziałem :)

JB

MacKacha
03-03-2006, 18:03
Jakub - u nas na szczęście obyło się bez kucia i innych strat, zamarzło na "wejściu", pomogła suszarka do włosów i "farelka", ale nockę mieliśmy nieprzespaną :roll:
Natomiast doświadczyliśmy czegoś niemożliwego, okazało się, że prawie 5 mcy mieszkaliśmy z zamkniętym zaworem odprowadzającym z kanalizacji... długo wytrzymał haha
PS. Myszki też nas odwiedziły... :wink:

Ewa_Radek
05-03-2006, 18:16
Witam wszystkich przestronnych.Po wielu analizach wreszcie decyzja o budowie. Bedziemy budować D08 po Krakowem i mam nadzieję na cenne rady z Waszej strony. Chetnie oglądniemy kazde zdjęcie domku i przyjmiemy każdą uwagę. Czy Ktoś zbudował przestronny w okolicy Krakowa .Jesli tak to chętnie byśmy zobaczyli . Cieszymy sie ,że dołaczamy do grona Przestronnych.Pozdrowienia z Krakowa. :D :)

GK7
07-03-2006, 14:01
MacKacha podeślij mi zdjęcia Twojego domku. A czy ścianki działowe też masz z Porothermu? Mi ostatnio odradzano takie rozwiązanie ponieważ podobno ciężko jest się wwiercić w śiankę 11,5cm. A tak na marginesie ile Cię kosztowały same pustaki?
Pozdrawiam

Ewa_Radek
07-03-2006, 18:35
Kasia dziękujemy za link do zdjęć. Super ! Strasznie zazdrościmy Wszystkim ,którzy maja juz budowę za sobą , przed nami dopiero długa droga.
Szukamy kogoś kto buduje lub wybudował gdzies w Małopolsce aby móc zobaczyć na żywo D08. Zastanawiamy sie nad kominkiem w salonie czy zostawić na środku czy przenieść w inne miejsce. Generalnie dwie koncepcje albo ściana kuchenna albo ściana po lewej stronie od wejścia głównego. Kochani czekamy na pomoc i sugestje.My zamierzamy budować z Ytonga.Czy ktoś tak budował?
Pozdrawiamy wszystkich z Krakowa i jeszcze raz podziękowania dla Ciebie Kasiu

GK7
07-03-2006, 20:28
Mac Kacha!
Bardzo proszę o tego linka do zdjęć, chętnie bym je zobaczyła.
Ewa!
My zostawiamy kominek na miejscu, tak jak w projekcie, byłam w takim domku i wygląda to ok. A takie oddzielenie salonu kolrytarzykiem od WC jest moim zdaniem bardzo wygodne. A kiedy zaczynacie budowę? Ja już niedługo tylko brak mi zdecydowania co do materiału na ściany, 100% pustaki ceramiczne tylko czy MAX 220 czy inne na P+W tego nie wiem.
Pozdrawiam
Kaśka

MacKacha
07-03-2006, 22:03
GK7 - zdjęcia wysłałam, ścianki działowe mamy również z porothermu, jeśli chodzi o koszt, to trudno mi w tej chwili to ocenić, musielibyśmy poszukać po fakturach, ale w porównianiu do reszty nie był to na pewno wielki koszt (mamy to zafakturowane jako usługę), jeśli kupujecie sami, to zawsze warto walczyć o upusty :)

Jakub - jakim cudem masz takie straty? nie było Cię tydzień w domu??
Pozdrowienia dla rodzinki, córa rośnie jak na drożdzach??

żbik
07-03-2006, 22:44
Dołączyliliśmy do "przestronnych" , mamy projekt u architekta,który nanosi zmiany. Powiększyliśmy garaż. Czy ktoś zmieniał strop i konstrukcję dachu? Na początek wzieliśmy się za ogrodzenie...na papierze..

Jakub Burkietowicz
08-03-2006, 08:28
Cześć i po kolei:
Żbik - z powiększeniem garażu to dobry pomysł (poszerzeniem dokładniej). Gdybym drugi raz budował, to na pewno bym go o min. pół metra, jeśli nie o mert, zwiększył. Co do stropu i dachy. Mój ojciec robi wiązary. Dzięki konstrukcji wiązarowej udało nam się wygospodarować strych (wejście opuszczanymi schodami z wiatrołapu) - baaaardzo polecam - jest tam miejsce na wszystkie klamoty, jakie są w domu, a których się nie wyrzuca (bombki choinkowe, kartony po sprzęcie, resztki styropianu, zapasowe płytki, fugi itp.). Dodatkowo umieściliśmy tam zbiorniki na wodę ciepłą i zimną - własna studnia (dzięki temu w pomieszczeniu gosp. jest dużo więcej miejsca). No i z poważniejszych zmian to zadaszyliśmy boczny taras i zrezygnowaliśmy z tylnego.

MacKacha - weekend - pojechaliśmy na imprezę w strony rodzinne i na szczęście dziewczyny zostały u teściowej, bo jak wróciłem, to w domu było 12 stopni. No i prośba, jak posiadasz zdjęcia, to prześlij.

Ewa_Radek - polecam pozostawienie kominka w oryginalnym miejscu - choćby ze względu właśnie na kibelek i przysłonięcie drzwi do niego. Co do Ytonga - my mamy 40 cm. Całkiem OK - nie narzekam, natomiast w związku z tym, że deski podłogowe były strasznie suche, a pomieszczenia nie do końca suche, to w wyniku pęcznienia, deski wypchnęły nam ścianę nośną o ok. 1 cm. Musielibyście to widzieć. No i się zastanawiam, czy pustaki by wytrzymały, czy nie.
No i jak się zdecydujesz na 40 cm Ytong, to uważaj, żeby nie zrobili ci tak jak u nas, tzn. zachowali wymiary zewnętrzne, przez co z uwagi na grubość ścian mamy 4 m2 mniejszy dom :)
Polecam http://foto.onet.pl/albumy/szukaj.html?q=burek76&k=4

No i pozdrawiam wszystkich

BK
08-03-2006, 10:44
Witam wszystkich
jeżeli chodzi o nasze zmiany, zdecydowaliśmy maksymalnie powiększyć przestrzeń i nie ma korytarzyka. Z korytarzykiem w salonie byłoby ciasno. Ostatnio robiłam urodziny córce - 12 dzieci, plus pani która organizowała im zabawę - tych 40 metrów ledwie wystarczyło ... Dzieciaki roznosiły cały dom, nie wyobrażam sobie żeby było mniej miejsca.
Kominek jest na ścianie i wcale nie odczuwamy z tego powodu niewygody. Kominek jest super - uwielbiamy przy nim siedzieć, nawet na podłodze. Jest prawdziwym sercem domu, daje klimat no i świetnie się spisuje jako kocioł grzewczy :)

Jak w salonie będą meble, a w jadalni stanie stół - 150 cm, rozkładany do 260 cm, miejsca może być naprawdę mało.
wejście do małego kibelka mam od wiatrołapu, uważam że jest bardzo OK. uważam że wejście do kibelka od salonu byłoby krępujące. W małej łazience też jest kotłownia, no i komin. Zmieścił się prysznic, WC i umywalka.

dołożyliśmy zadaszenie tarasu - nad całością, mamy te 20 m2 (czy 25?) pod dachem, oprócz tego jeszcze drugi taras niezadaszony - oba połączone. Bardzo się przydaje.
Na strychu zasobnik do wody, naczynie wzbiorcze do kominka, i dwa fajne pokoje - 12 i 10 m, jedno wejście z wiatrołapu a drugie z korytarza przy dużej łazience.

Muszę się pochwalić - kupiliśmy wreszcie meble - będzie sofa z fotelami :) do tego stół i krzesła.

Ewa_Radek
08-03-2006, 19:28
Witajcie wlasnie wróciliśmy od architekta i mamy myslenice . Musimy podnieść dach do 35 stopni bo plan zagospodarowania nie pozwala na mniejszy spad.

Jakub
Ogładleliśmy zdjecia dziękujemy za informacje chyba tez zdecydujemy sie na ytonga co do kominka ciągle mamy mieszane uczucia . Teraz przeliczamy ile nas wiecej szarpnie dach który trzeba podnieść. :-?
GK7 Kasia
My chcemy zacząć po wakacjach ale chyba w tym roku to uda się tylko fundamenty. Tez mamy dylemat co do materiału bo opinie budowlańców są podzielon. Ale chyba jednak Ytong. Ile płaciłaś za adaptacje projektu i pozwolenia na budowe. Bo ten architekt z którym dzis rozmawialiśmy jeszcze nie podał ceny a tak bedziemy mieć jakiś punkt odniesienia.
Gdzie bedziesz budować Kasiu.
Żbik
My właśnie jesteśmy na etapie zmian dachu spowodowanych wymogami przestrzennymi gminy . Ale na razie nie mamy pojecia jak to wszystko będzie wyglądać i kosztować co do stropu raczej zostanie bez zmian
Pozdrawiamy wszystkich serdecznie :wink:

GK7
08-03-2006, 20:03
Ewa!
Za adaptację zapłaciliśmy 1500zł. Mieliśmy bardzo mało zmian (brak wyjścia na taras z pom. gosp., i zostało ono podzielone na dwie części, ponieważ będziemy mieli w tym miejscu piec na eko groszek to chcemy mieć oddzielne wejście do kuchni z garażu, aby nam dym nie przedostawał się do domku). Do "gabinetu" będzie wejście tylko z sypialni, bo tam będzie duża garderoba. Co do zmian w projekcie to w zasadzie tyle.
My w ubiegłym roku też tylko fundamenty zdążyliśmy zrobić, a teraz ruszamy dalej tylko ta zima taka długa.
Co do materiałów to będę jeszcze miała wycenę Porothermu i wtedy zdecydujemy co kupywać, ale na pewno będzie to ceramika.
A my budujemy 20km od Lublina w stronę Białegostoku.
Pozdrawiam

Ewa_Radek
08-03-2006, 22:50
Kasia
Dziękuję za odpowiedź. Muszę jutro popytać w różnych biurach architektonicznych o ceny adaptacji bo narazie to trochę mnie to przerosło.Ponoć jak coś się xle zaczyna to koniec jest dobry i taką tez mam nadzieję
Jak bedziesz miec wycenę ceramiki to podeślij.
Pozdrawiam i miłej nocy.

żbik
09-03-2006, 18:16
Dzięki za przyjęcie w poczet "przestronnych". Mieliśmy okazję być w D08.Nic nie zmieniamy wewnątrz, tylko garaż ... to była porażka. Poszerzylismy o 2m i wyciągnęliśmy go do przodu o 1m. Tym samym mamy większe pomieszczenie gospodarcze.
Za adaptację i zmiany w projekcie :
- poszerzenie i wydłużenie garażu
- ściana nośna
- zmiana stropu z oryginalnego na tradycyjny/beton/, a tym samym zmiana konstrukcji dachu
Ma to kosztować około 1200zł. Ale spotkaliśmy się z ceną 2500zł...

Ewa_Radek
09-03-2006, 21:05
Żbik
Nam architekt powiedział za zmianę konta nachylenia dachu ,przeniesienie komina plus adaptacjoa do dzialki ,wrysownie i projekty branżowe czyli przyłącza na działce około 4000
Zastanawiamy sie więc co robić ale szukamy w innych biurach
Pozdrowienia :)

żbik
09-03-2006, 22:45
popchnelismy ogrodzenie do przodu o wniosek,brama zamówiona u kowala będzię poswiętach,słupki i siatka załatwione wykonawca zgodzony,cena ustalona.Zaczynamy jak zejdzie snieg i rozmarźnie ziemia. :oops:

xoq
12-03-2006, 21:25
Witam wszystkich,
jesteśmy już po adaptacji projektu i czekamy na pozwolenie na budowę.
Wprowadziliśmy nast. zmiany do projektu:
- garaż poszerzony o 1m, brama garażowa 4,80m
- połączone tarasy
- komin z kuchni przesunięty do małej łazienki
- dodatkowy komin pod piec w pom. gosp.
- brak wyjścia z salonu na mały taras
Po długich dyskusjach kominek pozostał na środku salonu.
Za adaptację projektu + załatwienie formalności zapłaciliśmy 2300 PLN
Mamy już cegłę na mury zewn. - poroton 3zł/szt.

Pozdrawiam
xoq

GK7
13-03-2006, 08:36
witajcie!

mam już wycenę Porothermu i dachówki

Porotherm
-11,5 na śianki działowe - 1000szt. x 4,29
-18,8 na śc. wew. korytarz - 96szt. x 5,46
-30 1/2 śc. zewn. - 160szt. x 2,75
-30 3/4 śc. zewn. 160szt. x 2,15
- 30 śc. zewn. - 2640szt. x 3,10
Razem 13782,16
Dachówka Koramic L15 kolor czerwona natura
- dachówka podstawowa - 3600szt. x 1,90
-gąsior+ klamra - 191szt. x 15,30
-zamknięcie początkowe gąsiora - 7szt. x 29,24
- trójnik 3szt.x150,37
-kominek went. - 5szt. x 269,62
-element okapowy z grzebieniem - 78szt x 6,31
-taśma do obróbek kominiarskich - 10mb x 45,02
- listwa uszczel - 5szt. x 13,37
-kosz dachowy alu 2mb - 10szt. x 72,93
- klin do uszcz. - 20szt. x 2,31
-taśma uniw. Eko - 70mb x 23,99
- folia Jutadach 115 - 300m2 x 3,69
- podpórka łaty kalenic. 110szt. x 2,08

Razem: 16566,02zł

Transport z rozładunkiem + ewentualne magazynowanie do końca kwietnia = 950,00zł

Razem 31298,18

Oceńcie Przestronni czy to dużo czy nie. Pan z hurtowni stwierdził, że od 1 kwietnia ceny na ceramikę idą średnio o 7% w górę.

A może macie jakieś doświadczenia szczególnie z dachówką Koramika bo u mnie na lubelszyżnie nie bardzo jest ten materiał popularny?

Pozdrawiam
Kasia

ab
23-03-2006, 17:27
Witam wszystkich!
Ostatnie dwa wieczory spędziłem na czytaniu tego forum. Super przewodnik po problemach budowy własnego domu.
Prawie na 100% kupię projekt D08. Na początek mam dwa pytania:
do XOQ: dlaczego poszerzasz garaż tylko o metr? Czy to nie za mało? Ja chciałbym to zrobić min. 1,5-2m aby uzyskać miejsce na taczki, szpadle kosiarke i inne klamoty?
Równocześnie z garażem chciałbym powiększyć pom. gosp. i boczny taras, tak aby kończył sie równo ze ścianą i całość zadaszyć. Pytanie do wszystkich: czy dach nie zabierze za dużo światła?

Czekam na wskazówki i pozdrawiam!

Jakub Burkietowicz
24-03-2006, 08:40
To zależy, z której strony świata będziesz miał taras. Ja mam od północno zachodniej i jest OK. Jest się gdzie skryć, a jak jest ładna pogoda to i tak pod dachem nie siedzisz :)
Naprawdę polecam zadaszenie tarasu. Jest gdzie siedzieć wiosną/latem, jak pada deszcz. Przy grillu/piwku patrząc na deszczyk :)

ab
24-03-2006, 11:39
To zależy, z której strony świata będziesz miał taras. Ja mam od północno zachodniej i jest OK. Jest się gdzie skryć, a jak jest ładna pogoda to i tak pod dachem nie siedzisz :)
Naprawdę polecam zadaszenie tarasu. Jest gdzie siedzieć wiosną/latem, jak pada deszcz. Przy grillu/piwku patrząc na deszczyk :)

Taras bedzie od Pd Zach. Doczytalem się, że u Ciebie i BK wszystko ze światłem jest OK, ale jak będzie gdy garaż, taras i dach będą 1,5-2m szarsze?

Jakub Burkietowicz
24-03-2006, 11:51
Przynajmniej będziesz miał gdzie chować się przed słońcem :) W salonie i tak będziesz imał jasno, a na tarasie nie ma to chyba takiego znaczenia (zawsze można walnąć kilka lampek :)

ab
24-03-2006, 21:06
Przynajmniej będziesz miał gdzie chować się przed słońcem :) W salonie i tak będziesz imał jasno, a na tarasie nie ma to chyba takiego znaczenia (zawsze można walnąć kilka lampek :)
dzięki za odpowiedź. Lampki jak najbardziej jak podleczę wątrobe. Jeszcze jedno pytanie. Czy zwiekszenie ilości ścian nośnych budynku istotnie wpłynie na zmniejszenie kosztu dachu? Wiem, że taki problem był poruszany na forum. I czy ma to wpływ na sumaryczne koszty inwestycji.
Pozdrowienia.

xoq
25-03-2006, 09:30
do XOQ: dlaczego poszerzasz garaż tylko o metr? Czy to nie za mało? Ja chciałbym to zrobić min. 1,5-2m aby uzyskać miejsce na taczki, szpadle kosiarke i inne klamoty?


Garaż poszerzam pod kątem wygodnego zaparkowania dwóch samochodów. Po zasięgnięciu opinii doszedłem do wniosku, że tyle wystarczy, ale wiadomo, że więcej nie zaszkodzi. Razem z garażem wydłuża się też pom. gosp.
Niestety, w tym domu brakuje jeszcze jednego pomieszczenia gosp., ale najwyżej, jak nie będę miał miejsca na szpadle, taczki itp, to postawi się jakąś budkę w ogrodzie, a miejsca mam na szczęście wystarczająco dużo.

Pozdrawiam
xoq

żbik
25-03-2006, 22:44
witaj ab i wszyscy przestronni,jesteśmy na etapie przerabiania projektu,garaż wydłużamy o 1m a poszerzamy o 2m (będzie prawie 50m2)pomieszczenie gospodarcze zwiększy się do 15m2.Myśleliśmy nad zadaszeniem tarasu ale podobno znacznie podnosi koszt dachu,który i tak tani nie będzie.Zmieniamy strop z wiązara na tradycyjny,będzie droższy ale bardziej solidny i myślę że nie będzie pękał na łączeniach płyt co widzieliśmy i pisze o tym ostatni murator.Zastanawiamy się nad ścianami,wszyscy nasi znajomi buduja z maxa a nas korci beton komórkowy,czy ktoś z Was budował z tego materiału?Proszę o opinię,radę,a może jednak z ceramiki?Architekt zaproponował wyciągnięcie ściany z wejściem,oknem z wc i oknem z kuchni o 60cm na zewnątrz tak,że wnęka będzie miała 90cm a nie 150cm,(ma być widniej w kuchni-jest od północy),ale czy dom nie straci na wyglądzie?Co o tym sądzicie?Proszę o opinię.

jarecka
07-04-2006, 22:33
Ma reku - w wersji bez poddasza. Bardzo fajna sprawa, bardzo jesteśmy zadowoleni. Centrala jest w garażu, trochę szumi, więc instalacja w garażu jest bardzo dobra - nie słychać tego w domu.
Służę informacjami na temat instalacji - świetnie sprawuje się kominek z płaszczem 18 KW Makroterma - wyrabia nawet w mrozy - mamy w domu temperaturę 22-23 stopni C, piec się praktycznie nie włącza - czasami na parę sekund.

BK
myślimy o podobnej instalacji, czy możesz trochę rozwinąć temat :)
Pozdrawiam wiosennie
J

jarecka
07-04-2006, 22:45
żbik
Nas też korcił beton kom. i własnie z niego powstał nasz D08, praktyka pokaże czy to był dobry pomysł, jak na razie zdecydowanie dobry. Zmiana koncepcji co do wielkosci okien, pozwala kilkoma pociagnięciami piły dokonać niezbednych korekt.
Czy zadaszać taras - zdecydowanie tak, koszt nieco wiekszy ale efekt super.
Wiazary - te z Odolanowa sa solidne, a cała więzba powstaje w 3 dni
Pozdrawiam
J

Jakub Burkietowicz
10-04-2006, 08:48
Dzięki za kryptoreklamę w kwestii wiązarow :) Jak potrzebujesz namiary, to proszę o msg na priwa :)
Popieram po raz kolejny zadaszenie tarasu.
Wczoraj padał deszcz a my sobie spokojnie z sąsiadosami piwko, papierosek, na tarasiku :) Świeże powietrze :) po prostu bajka. Jeszcze tylko grilla nie odpaliłem, ale myślę, że to już po świętach.

Pozdrawiam

JB

jarecka
10-04-2006, 21:15
Jakub
właśnie oglądam twoja instalacje wentylacyjną, na zdjeciach :), możesz podać namiar na sztukmistrza.

J

Jakub Burkietowicz
11-04-2006, 08:47
Nie był rewelacyjny, więc nie wiem, czy mogę polecać :) Znalazłem na Bartyckiej w Wawie :) A namiarów już nie mam.

MALINKA
11-04-2006, 16:13
Pozdrawiam wszystkich przestronnych. Tych mieszkających i nowobudujących. :D :D :D

Asia i Robert
12-04-2006, 07:40
do XOQ: dlaczego poszerzasz garaż tylko o metr? Czy to nie za mało? Ja chciałbym to zrobić min. 1,5-2m aby uzyskać miejsce na taczki, szpadle kosiarke i inne klamoty?


Garaż poszerzam pod kątem wygodnego zaparkowania dwóch samochodów. Po zasięgnięciu opinii doszedłem do wniosku, że tyle wystarczy, ale wiadomo, że więcej nie zaszkodzi. Razem z garażem wydłuża się też pom. gosp.
Pozdrawiam
xoq
Witam, chyba też postawimy przestronnego. Napisz mi ile kosztują zmiany w projekcie dot. powiększenia garażu i czy jeszcze coś zmieniałeś?
Asia :P

Asia i Robert
12-04-2006, 07:47
Czy ktoś buduje Przestronnego w Szczecinie lub okolicach? :D :D

xoq
12-04-2006, 20:13
Nie wiem ile kosztowałoby samo przeprojektowanie garażu, ja za wszystkie zmiany w projekcie, zaprojektowanie przyłączy, załatwienie uzgodnień itp., aż do gotowego wniosku o pozwolenie na budowę zapłaciłem 2300 PLN.
Samo poszerzenie garażu dla architekta nie stanowiło jakiegoś szczególnego problemu.
Pozostałe zmiany, które wprowadziliśmy do projektu opisywałem kilka postów wcześniej w tym wątku.

pozdrawiam
xoq

Asia i Robert
14-04-2006, 20:21
Nie wiem ile kosztowałoby samo przeprojektowanie garażu, ja za wszystkie zmiany w projekcie, zaprojektowanie przyłączy, załatwienie uzgodnień itp., aż do gotowego wniosku o pozwolenie na budowę zapłaciłem 2300 PLN.
Samo poszerzenie garażu dla architekta nie stanowiło jakiegoś szczególnego problemu.
Pozostałe zmiany, które wprowadziliśmy do projektu opisywałem kilka postów wcześniej w tym wątku.

pozdrawiam
xoq
Dzięki. Jak na razie nikt nie przyznaje się do budowania przestronnego w Szczecinie. Gdybyśmy przejeżdżali koło Gorzowa za jakiś czas (jak będą ściany) to czy można wdepnąć do ciebie. Dasz znać? :lol:

żbik
15-04-2006, 22:19
Hej!
Światecznie,jajecznie, bajecznie Żbiki ślą życzenia Wielkanocne dla wszystkich "przestronnych". Jak to dobrze, spotkać starych znajomych. Już za tydzień rozpoczynamy grodzenie działki, może nie jest to po kolei,ale czekamy na pozwolenie na budowę i teraz możemy tylko pomarzyć.
Dlaczego nie mogę zaakceptować zadaszenia tarasu?Ciągle mam obawy,że będzie brakować mi słoneczka, a ja tak bardzo je lubię...Buziaki i duuużo słońca.

Asia i Robert
16-04-2006, 23:33
Czy jest ktoś na forum kto już skończył budowę przestronnego i ile go to w sumie kosztowało? (w przybliżeniu bez umeblowania :D z instalacjami, bez działki i uzbrojenia) Chcemy zatrudnić firmę budowlaną która wybuduje nam pod klucz. Działka jest prawie uzbrojona. 8)

Asia i Robert
18-04-2006, 16:49
Witam poświątecznie
Przestronni. Murator podaje 186 tyś stan surowy zamknięty. Jestem ciekawa czy zmieścimy się w 400 tyś żeby zamieszkać. Nie wiemy ile musimy wziąć kredytu. Asia

cocorocos
18-04-2006, 18:38
witam mnie ciekawi gdzie postawiliscie lub zamierzacie postawic telewizor w waszym salonie? bo ja juz kombinowalem na wiele sposobow i chyba poprostu nie ma na niego miejsca :evil:

Jakub Burkietowicz
19-04-2006, 08:27
Asia i Robert - 400 tys. wystarczy nawet na szaleństwa.
Odnośnie telewizora - myślę, że najlepsza jest plazma na lewej ścianie (tej od pokoju) :) Nas na razie nie stać, więc stoi zwykły TV na tej ścianie, ale miejsce na plazmę/LCD jest.

MALINKA
19-04-2006, 09:40
Witam poświątecznie
Przestronni. Murator podaje 186 tyś stan surowy zamknięty. Jestem ciekawa czy zmieścimy się w 400 tyś żeby zamieszkać. Nie wiemy ile musimy wziąć kredytu. Asia

400 wystarczy. Nas to kosztowało około 350tyś.

U nas telewizor będzie stał w prawym narożniku stojąc tyłem do kuchni. Pomiędzy oknami. Jest tam sporo miejsca i żadne okno nie świeci wprost w telewizor.

Co do zadaszenia tarasu. Miałam takie same obawy o światło. Nie zrobiłam tego i teraz tego żałuję. Brakuje tego zadaszenia i zastanawiamy się co zrobić żeby go zadaszyć. I nie chodzi tylko o deszcz ale i o trochę ciania latem. Szczególnie ża tarasy są dwa ( u nas połączone) i jeden może być zakryty a drugi odkryty.

Pozdrawiam Malinka

Asia Kawałko
19-04-2006, 09:41
Witam, wszystkiego najlepszego dla Forumowiczów po świętach i z wiosną. Asiu i Robercie, ja zamierzam postawić przestronnego w Tanowie, zaczynamy - mam nadzieję - w przyszłym roku. Teraz chcemy zebrać papierki... :( Myślimy o kominku z płaszczem, o betonie komórkowym, o połączeniu tarasów (ale to nie na 100%), o dachówce cementowej. Wasza działka jest w pięknym miejscu, teraz mieszkamy blisko Warszewa, więc znamy te okolice. Piszcie. Pozdrawiam

Jakub Burkietowicz
19-04-2006, 09:47
A wracając jeszcze do tematu TV. Przez 3 lata żyliśmy bez tego ustrojstwa, ale jako że rodzice mieli na zbyciu, to wzięliśmy w celu umieszczenia w sypialni. I nawet tam jakiś czas stał, ale ze względu na małą córkę (8 mies.) przenieśliśmy do salonu.
Nie jestem wrogiem TV, ale wiem ile marnuje mim czasu, dlatego go nie mieliśmy. Zdecydowaliśmy się go wziąć od rodziców również z tego powodu, że żona siedzi sama z dziećmi w chacie (3 letnia i 8 mies.) i by po prostu zwariowała.

Pozdro

Asia i Robert
19-04-2006, 10:09
Witam słonecznie (od 2 dni zapowiadają u nas deszcze)
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. :lol: Asia

Asia i Robert
19-04-2006, 10:15
Witam, wszystkiego najlepszego dla Forumowiczów po świętach i z wiosną. Asiu i Robercie, ja zamierzam postawić przestronnego w Tanowie, zaczynamy - mam nadzieję - w przyszłym roku. Teraz chcemy zebrać papierki... :( Myślimy o kominku z płaszczem, o betonie komórkowym, o połączeniu tarasów (ale to nie na 100%), o dachówce cementowej. Wasza działka jest w pięknym miejscu, teraz mieszkamy blisko Warszewa, więc znamy te okolice. Piszcie. Pozdrawiam
No to świetnie :lol: My do Tanowa jeździmy na grila. Tam gdzie jest ten rezerwat nad jeziorem. Mojemu Robertowi strasznie się tam podoba ale ze względu na dzieci (szkoła) będziemy się budować na Warszewie. Ale mamy marzenie,że jak ich odchowamy to przeniesiemy się gdzieś pod las.
8) Jesteście już pewni, że budujecie przestronnego. Asia

Asia i Robert
19-04-2006, 12:27
Asia Kawałko zapraszam też na Grupę Szczecińską http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=3718 zawsze możesz się dowiedzieć gdzie i jakie materiały można taniej kupić. Też Asia :lol:

Asia Kawałko
20-04-2006, 13:19
Asiu, jak jedziecie ulicą Gunicką (na Świdwie), to przejeżdżacie obok naszej działeczki (pod lasem, po lewej, przed domkami już wybudowanymi). My tam też jeździmy na grilla, to moze się jednak znamy? :wink: Co do przestronnego, to jesteśmy zdecydowani na 100%. Teraz mamy mieszkanko dwupoziomowe, więc nie chcemy już schodów - a przecież niedługo starość... :-? A co do szkół - mamy dwójkę dzieci (12 i 14), no i będziemy je wozić, a później będą bardziej samodzielne. więc poruszają się sami. Pozdrawiam Asia k

Asia i Robert
20-04-2006, 14:38
Asiu, jak jedziecie ulicą Gunicką (na Świdwie), to przejeżdżacie obok naszej działeczki (pod lasem, po lewej, przed domkami już wybudowanymi). My tam też jeździmy na grilla, to moze się jednak znamy? :wink: Co do przestronnego, to jesteśmy zdecydowani na 100%. Teraz mamy mieszkanko dwupoziomowe, więc nie chcemy już schodów - a przecież niedługo starość... :-? A co do szkół - mamy dwójkę dzieci (12 i 14), no i będziemy je wozić, a później będą bardziej samodzielne. więc poruszają się sami. Pozdrawiam Asia k

A jaką macie dużą działkę bo my 1080 m2 i nie wiem czy nie będzie za mała. My mamy też 2 dzieci Ala3 latka i Olek 10 lat. Jestem jeszcze ciekawa, bo zawsze jak tam przejeżdżamy to zastanawiamy się jak tam jest w zimie z dojazdem. Czy ktoś tam odśnieża tą drogę. Może macie gdzieś obok działkę pod lasem. :lol: Asia

Asia i Robert
20-04-2006, 14:42
Tam pod lasem po lewej stronie mojej koleżanki siostra ma konie. To wasz działka jest przed czy dalej? Asia

Asia Kawałko
20-04-2006, 20:12
popatrzcie, jaki ten świat mały... Nasza działka ma 1450 m2, jest przed stadniną, na przeciwko białego domu po prawej stronie (jadąc od wioski), od drogi - to działka znajomych, a nasza graniczy z lasem, jest na niej kilka drzewek i choinek. Jest cudna! Może na powitanie wiosny umówimy się na grilla? :lol: A co do odśnieżania - jeździmy tam co jakiś czas, zimą też, nie mieliśmy problemów - klienci stadniny pomagają w odśnieżaniu :wink: A działek do kupienia na tej ulicy jest sporo... Pa!

Asia i Robert
20-04-2006, 20:19
popatrzcie, jaki ten świat mały... Nasza działka ma 1450 m2, jest przed stadniną, na przeciwko białego domu po prawej stronie (jadąc od wioski), od drogi - to działka znajomych, a nasza graniczy z lasem, jest na niej kilka drzewek i choinek. Jest cudna! Może na powitanie wiosny umówimy się na grilla? :lol: A co do odśnieżania - jeździmy tam co jakiś czas, zimą też, nie mieliśmy problemów - klienci stadniny pomagają w odśnieżaniu :wink: A działek do kupienia na tej ulicy jest sporo... Pa!
Ok możemy spotkać się na grila. nr. tel. podam ci na priva. Asia

Asia Kawałko
20-04-2006, 20:32
Ok, czekam. Do miłego! :lol:

Asia i Robert
20-04-2006, 20:36
Ok, czekam. Do miłego! :lol:
Dostałaś wiadomość? :lol:

Asia Kawałko
20-04-2006, 20:53
Jeszcze nie dostałam, może lepiej na email: [email protected]. Pa.

Asia i Robert
20-04-2006, 21:04
Jeszcze nie dostałam, może lepiej na email: [email protected]. Pa.
Ok Wysłałam Asia

maciej.ka
22-04-2006, 20:03
Witam fanów przestronnego. Asia zmobilizowała mnie do pisania.
W pierwszych słowach mego postu....wypada podziekować Jakubowi B. za informacje w ostatnim numerze muratora. Gdy się ogląda takie zdjęcia, aż ma sie więkzsy zapał do budowania. Zeby jeszcze tylko w mojej gminie bardziej im na mnie zależało i z planem zagopodarowania się pospieszyli...

Mam prośbę o dalsze informacje na temat budowy przestronnego.Interesuje mnie mozliwość podniesineia dachu. Z artykułu w muratorze wynika że taki patent zastosowała Renata (czyżby Reni33?). Tylko jak dom wygląda po takim zabiegu i ile się na tym zyskuje? Będę wdzięczny za szczegóły.

pozdrawiam Asię i Roberta.

Asia i Robert
23-04-2006, 17:59
Dziękujemy za pozdrowienia :lol:
Czy ty jesteś od Asi Kawałko - druga połowa? 8) Asia

maciej.ka
23-04-2006, 21:46
Tak, druga połowa.

Asia i Robert
23-04-2006, 22:15
Tak, druga połowa.
No to super. Moja połowa nie ma czasu na pisanie tylko czasami czyta. Najgorzej, że to ja mam wybrać projekt a potem będzie na mnie. Oprócz przestronnego podoba mi się powabny z muratora i nie wiem sama co wybrać. Ciągle czekam na olśnienie lub zmęczenie materiału. :lol:
Pozdrowienia dla was Asia :lol:

Jakub Burkietowicz
24-04-2006, 08:49
Dzięki za ciepłe słowa. Przyznam szczerze, że jeszcze nie mam tego muratora (nie dostałem autorskiego egzemplarza, a kupować nie ma sensu ;). Fajny ten artykuł (tak na marginesie) ?

JB

Asia Kawałko
24-04-2006, 14:11
To ja - Asia - odpowiem we własnym imieniu, a jak mąż wróci, to z pewnością coś skrobnie. Artykuł jest dobry - dużo zdjęć, przykładów, propozycji. Miło było zobaczyć zdjęcia i imiona ludzi, któych znam z forum :lol: Szkoda, że nie wiedziałam o zlocie forumowiczów - to byłaby przyjemność spotkać i pogawędzić... O rany, jak ja Wam zazdroszczę, że już mieszkacie w domkach!!! Pa. Asia k

marlebi
26-04-2006, 11:50
witam!
bardzo spodobał nam się "przestronny". Jesteśmy z Mińska Mazowieckiego i w tejże okolicy zamierzamy eksperymentować. Czy ktoś w okolicy (powiedzmy 100 km) wybudował D8 i byłby na tyle uprzejmy żeby pozwolić nam rzucic okiem na to cudo :roll:
marlebi

maciej.ka
27-04-2006, 21:59
Witam.
No więc co do artykułu: jest ok. Myślę, że osobom niezdecydowanym jaki projekt wybrać pokazuje, że przy całej prostocie domu, można w nim trochę jeszcze pokombinować i uzyskać zawsze coś swojego. Dla osób które sie już zdecydowały na ten projekt , artykuł ma inne znaczenie. Dla mnie np. kapitalną sprawą było zobaczyć co inni "wycisnęli" z tego projektu (stąd moje pytanie do reni,... i nadal czekam na odpowiedź) Szkoda tylko, że zdjęcia były malutkie i skąpo opisane zostały doświadczenia budujących przestronnego. No ale od czego jest forum...

A skoro juz tak pochwaliłem, to teraz niech coś z tego mam. Jakub, do ciebie pytanie o więźbę. Z postów wycztałem, że Twój ojciec ma firmę w tej branży. Czy można skorzystać z waszych doświadczeń i wiedzy?

m.

jarecka
28-04-2006, 00:17
witam!
bardzo spodobał nam się "przestronny". Jesteśmy z Mińska Mazowieckiego i w tejże okolicy zamierzamy eksperymentować. Czy ktoś w okolicy (powiedzmy 100 km) wybudował D8 i byłby na tyle uprzejmy żeby pozwolić nam rzucic okiem na to cudo :roll:
marlebi

takie cudo budujemy pod Siedlcami, od strony MM, 2 maja montuja na okna :D
zapraszamy
jarecka

Jakub Burkietowicz
28-04-2006, 08:29
Maciej.ka
jak najbardziej; mój ojciec robił już wiązary na co najmniej 4 D08. U nas jest wersja z zakrytym tarasem, co naprawdę gorąco polecam. Nie wiem, czy robili więźbę bez zakrytego tarasu.
Namiary masz na www.burkietowicz.pl

Pozdrawiam długoweekendowo i polecam :)


JB

maciej.ka
28-04-2006, 20:09
Dzięki Jakub. Pewnie w miarę rozwoju akcji będą kolejne pytania. Teraz miałbym jednak prośbę o jakieś zdjęcie tego słynnego zadaszonego tarasu. Niestety w muratorze nie widać tego, a i na zdjęciach jakie Ty i inni przestronni udostępniliście na forum też nic takiego nie znalazłem. Dom jaki planujemy z Asią zbudować będzie ustawiony wg lini południe-północ (lewa strona domu od południa) więc taras zadaszony chyba by tam był na miejscu. Jeśli więc byś był tak uprzejmy chętnie pooglądam zdjęcia jak Tobie to wyszło.
Przy okazji więc życzę ładnej pogody w długi weekend (bo w słońcu ładne zdjęcia wychodzą:-)).

Maciej.

kaka73
30-04-2006, 16:38
Witam wszystkich fascynatów przestronnego.
My mieszkamy w naszym domku od wrzesnia 2005 roku. Zmieniliśmy położenie garażu (odwróciliśmy i stworzyliśmy literę l) ze względu na prawidłowość usytuowania domu względem stron świata. Powiększyliśmy również garaż o jakieś 3 metry - jest duuzo więcej miejsca.
W salonie mamy tylko dwa okna tarasowe z drzwiami przesuwnymi - jedno 360cm dzielone na pół, drugie 180 cm dzielone na pół.

Ogrzewamy kominkiem i podłogówką wszędzie oprócz sypialni. I pytanie - kto ogrzewa przede wszystkim kominkiem domek - na ile otworów macie rozprowadzenia ? I gdzie one idą górą czy dołem?
A jak z sufitami? - nasze kartonowo-gipsowe popękały. To tyle fuszerek a reszta to miodzik.
Mamy trójkę dzieci więc powierzchnia domu w sam raz.
Karina

tab
30-04-2006, 19:40
Witam po długasnej przerwie.
Brak czasu zrobił swoje :)
Zima minęła i czas zabrać sie do roboty:)
Mamy zamiar wykończyc domek ( nie się ) i zamieszkać do końca tego roku.
Brama zamówiona, okna też, w ciągu dwóch tygodni powinno coś zacząć sie dziać u nas w domku.
Ktos dopytywał sie o zadaszony taras.
U nas jest takowy.
Nie wiem, czy na zdjęciu dobrze to widać. Jeszcze wtedy nie było dachówki. Teraz juz jest - od września :)

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/g/5/4/5/11619614_d.jpg

Pozdrawiam nowych budujących i mieszkających juz w domkach.

ps. wiązarki oczywiście mamy od Taty Jakuba, szybko, sprawnie i w ogóle :)

Pozdro.

magdziak19
03-05-2006, 14:41
Witam! mam na imię Magda i 2 dni temu odnalazłam to forum. od tego czasu czytam wszystkie wypowiedzi od początku i obecnie jestem na 11 stronie (ależ to czasochłonne). Na D08 zdecydowałam się około roku temu ale wszelkie pozwolenia i przyłącza zajęły ostatnie pół więc jeszcze nie kupiłam projektu. zdecydowałam sie na ten projekt bo podoba mi sie plan pomieszczeń choć przeraża mnie odrobinkę wielkośc pomieszczeń. nie widziałam tego domku w realu, jedynie na zdjęciach w gazetach i w internecie. Mój dom wybuduję na milutkiej działce na rzeką w Sędziszowie Młp. Jeśli ktoś z Podkarpacia lub Małopolski wybudował już D08 to proszę o kontakt Prawdopodobnie jestem najmłodszą fanką D08 dlatego proszę o pomoc doświadczonych Przestronnych:) zarazem jestem całkowitym laikiem Jeśli ktoś ma możliwośc przesłanie jakichkolwiek informacji, kosztorysów, planów lub zdjęć projektu to bardzo, bardzo proszę o przesłanie na maila: [email protected] . Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich obecnych na forum!

Asia i Robert
04-05-2006, 08:00
Witam Przestronnych :lol:
Nie wiem Magdziak dlaczego przeraża cię wielkość pomieszczeń. My byliśmy w wkończonym Przestronnym i wcale nie jest taki wielki jakby się zdawało. W pokoju dziennym miejsca jest akurat na stół i wypoczynek. Bez szaleństw. Dlatego pomysł z przestawieniem kominka na ścianę łazienki bardzo mi się podoba. Kuchnia jest raczej niewielka.
Pozdrawiam Asia :P

magdziak19
04-05-2006, 08:41
ufff... dobrnęłam do końca postów na temat D08 :D ciekawa lektura i pouczająca ale rodzina prawie siłą odrywała mnie od komputera przez ostatnie 2 dni :D

co do przerażania rozmiarami domku to źle się wyraziłam: boję sie że będą za małe. na korzyść mniejszych pomieszczeń przemawia późniejsze-łatwiejsze utrzymanie domku w czystości i pod względem finansowym.

mój D08 jest już usytuowany na mapce: będzie to wersja lustrzana, aby taras boczny znajdował sie po południowej stronie a ten od salonu po zachodniej.

w projekcie chiałabym zmienić pare rzeczy, ale ze względów finansowych nie wiem czy opłaca mi sie wynajmować architekta do naniesienia zmian.

przeczytałam na forum że można poszerzyć garaż bez formalnych zmian o 30 cm. i tu moje pytanie: czy będzie te 30 cm, ta przestrzeń dodatkowa odczuwalne w komforcie użytkowania?


co do zmaian we wnętrzu, to wiem, że w dużej łazience zrezygnuję z wanny i bidetu, będe chciała przez to osiągnąć wiecej przestrzeni i zamontorać szafę na ręczniki.

z małej łazienki pozostanie sedes i umywalaka, a z połowy zrobię szafę wnękową dołączoną do wiatrołapu.

nie wiem jak rozwiążę jeszcze kwestię dzrwi tarasowych i okien w salonie, ale może coś w stylu jakuba.

moja działka (19 arów) leży na rzeką i jej tył jest pod ukosem :-? , dlatego chciałabym połączyć tarasy , zrobić coś w rodzaju fundamentów pod nie, obmurować i przestrzeń po nimi zagospodarować na sprzęt ogrodniczy. hmmmm.... nie wiem czy dobrze to objaśniłam :lol:

ojoj, ale się rozpisałam! gorąco pozdrawiam Malinkę, BK, Jakuba i Tab za informacje na temat budowy :D muszę przyznać ze zaimponowaliście mi determinacją i mądrością decyzji-będę brała z was przykład.

gorąco pozdrawiam z Podkarpacia!!!!

reni33
04-05-2006, 08:55
Witam wszystkich "przestronnych",
ciepło, całe dnie spędzam w ogrodzie sadząc kwiatki, warzywka i takie tam....(tłumaczę sie dlaczego nie odpisuję tak długo)
Maciej, na twoje pytanie odpowiadam następująco: jest dokładnie tak jak podałam do muratora, dach został podniesiony. Mamy w ten sposób duże poddasze, gdzie mieści się łazienka, garderoba oraz sypialnia. Ogólnie jest 80 m podłogi. Dom nie stracił na swoim wyglądzie, nie powstał "pokraczny" projekt. Nawet wygląda lepiej, powiedziałbym okazalej. Załuję tylko że nie dostosowaliśmy sie do projektu z D08a z oszklonym widokiem na ogród. Ale to dodatkowe i koszty i mycie okien (tak na pocieszenie). Jeśli jesteś za zagospodarowaniem poddasza to polecam. Dla mnie sam dół byłby za mały. Góra jest przeurocza, te skosy, filarki i otwarta przestrzeń.....
Parę zdjęc mogę podesłać na priwa

Asia i Robert
04-05-2006, 09:06
Witam wszystkich "przestronnych",
ciepło, całe dnie spędzam w ogrodzie sadząc kwiatki, warzywka i takie tam....(tłumaczę sie dlaczego nie odpisuję tak długo)
Maciej, na twoje pytanie odpowiadam następująco: jest dokładnie tak jak podałam do muratora, dach został podniesiony. Mamy w ten sposób duże poddasze, gdzie mieści się łazienka, garderoba oraz sypialnia. Ogólnie jest 80 m podłogi. Dom nie stracił na swoim wyglądzie, nie powstał "pokraczny" projekt. Nawet wygląda lepiej, powiedziałbym okazalej. Załuję tylko że nie dostosowaliśmy sie do projektu z D08a z oszklonym widokiem na ogród. Ale to dodatkowe i koszty i mycie okien (tak na pocieszenie). Jeśli jesteś za zagospodarowaniem poddasza to polecam. Dla mnie sam dół byłby za mały. Góra jest przeurocza, te skosy, filarki i otwarta przestrzeń.....
Parę zdjęc mogę podesłać na priwa
To ja też poproszę o zdjęcia. Asia :P

magdziak19
04-05-2006, 09:57
Witam wszystkich "przestronnych",
ciepło, całe dnie spędzam w ogrodzie sadząc kwiatki, warzywka i takie tam....(tłumaczę sie dlaczego nie odpisuję tak długo)
Maciej, na twoje pytanie odpowiadam następująco: jest dokładnie tak jak podałam do muratora, dach został podniesiony. Mamy w ten sposób duże poddasze, gdzie mieści się łazienka, garderoba oraz sypialnia. Ogólnie jest 80 m podłogi. Dom nie stracił na swoim wyglądzie, nie powstał "pokraczny" projekt. Nawet wygląda lepiej, powiedziałbym okazalej. Załuję tylko że nie dostosowaliśmy sie do projektu z D08a z oszklonym widokiem na ogród. Ale to dodatkowe i koszty i mycie okien (tak na pocieszenie). Jeśli jesteś za zagospodarowaniem poddasza to polecam. Dla mnie sam dół byłby za mały. Góra jest przeurocza, te skosy, filarki i otwarta przestrzeń.....
Parę zdjęc mogę podesłać na priwa




witaj reni! bardzo prosze o zdjęcia, również wcześniejsze:) dzięki!


mój mail: [email protected] lub w stopce.

Asia i Robert
04-05-2006, 10:04
Nie otwierają sie u mnie te zdjęcia. Może cos źle robię. :roll: Asia

magdziak19
04-05-2006, 10:50
reni, ale masz salon! :o świetny, rewelacja! dzięki za zdjęcia:)

04-05-2006, 17:31
Reni33 czy ja tez moge prosic o zdjecia?
[email protected]

Asia Kawałko
04-05-2006, 19:25
Witajcie, tu Asia - żona Macieja(chyba wymyślę jakiś skrót...) - Reni, już nie mogę się doczekać Twoich zdjęć. Proszę prześlij na [email protected] . Czy zmieniliście całą konstrukcję dachu? No i ile to kosztowało (słyszałam o 30 tys dodatkowych). Pozdrawiam wszystkich Asia

maciej.ka
04-05-2006, 20:09
Witam.

Dziekuję Tab, za zdjęcie tego zadaszonego tarasu. Wygląda ciekawie i chyba faktycznie jest praktyczniejszy. Chyba macie drzwi balkonowe na oba tarasy. Czy to może taie duze okna?

Co prawda moja żoneczka już odpowiedzialała Reni, ale i ja się wtrącę żeby zdopingować do wysłania zdjęć. Z tym poddaszem to nie chcemy za wszelka cenę go zagospodarowywać, jednak jeśli udałoby się w rozsądny sposób wygospodarzyć tam jedno większe pomięszczenie to byłoby to dla nas atrakcyjne rozwiazanie. Chcielibyśmy nie wprowadzać telewizora do salonu, a na górze zrobić telewizornię i czytelnię. Takie tam kaprysy...
Dlatego tak nas inetresuje małe przemodelowanie dachu. Mamy więc do Ciebie Reni dalsze pytania: czy zmieniałaś cały strop, gdzie umieściłaś schody, gdzie okna i ile ich macie na poddaszu. To pewnie wszystko kwestia adaptacji projektu, jednak dobrze wiedzieć co w praktyce się sparwdziło.

Pozdrawiam
Maciej.

tab
04-05-2006, 22:39
Chyba macie drzwi balkonowe na oba tarasy. Czy to może taie duze okna?




Maćku, zamiast zwykłego okna, mamy w to miejsce tarasowe, szerokie na 180cm, a to drugie bez zmian, szerokie na 360cm. Zlikwidowalismy małe balkonowe na boczny taras, bo powiększalismy pomieszczenie gospodarcze. No i gdybyśmy nie powiększali pom. gosp. to taras byłby o wiele większy i oczywiście zadaszony. Bo nie o cień tu chodzi tylko o schowanie się przed deszczem, by spokojnie posiedzieć :)

BK
05-05-2006, 07:15
Witam
co do zadaszonego tarasu - załączam bardzo, bardzo stare zdjęcie naszego domu na którym widać jak my to rozwiązaliśmy. Wyszedł taras pod dachem o powierchni ok 25 m2 plus drugi taras - na słoneczku, bez dachu, ok 20 m2. Bardzo nam taka powierzchnia odpowiada, bardzo się przydaje kiedy pada - udają się nawet duże imprezy na kilkanaście osób :)

http://foto.onet.pl/upload/36/29/_529367_n.jpg

CO do strychu - mamy spore dwa pomieszczenia, jedno ok 12 m2 drugie też jakoś tak.

Wielkość pomieszczeń - bardzo się cieszę że nie są większe, i tak nie wyrabiam ze sprzątaniem. Salon jest OK, gdyby był mniejszy to meble mogłyby się nie zmieścić.

05-05-2006, 21:08
Czy mozna prosic o zdjecie salonu z przesunietym kominkiem pod sciane miedzy kuchnia a wc. Jak ktos ma , to bardzo prosze. Z gory dziekuje.
[email protected]

magdziak19
06-05-2006, 06:46
Czy mozna prosic o zdjecie salonu z przesunietym kominkiem pod sciane miedzy kuchnia a wc. Jak ktos ma , to bardzo prosze. Z gory dziekuje.
[email protected][/qu



ja również proszę! :)
[email protected]

jarecka
09-05-2006, 21:39
Witam,
czy ktos z przestronnych ma zamontowana rolete nad najwiekszym oknem tarasowym 360 cm, jesi tak to jaki system rolet i jak techniczneie mozna rozwiazac mocowanie gornej krawedzi okna
pozdrawiam
jarecka

Jakub Burkietowicz
10-05-2006, 08:48
Ja mam okno 3,5 m z roletami. Nie są to drzwi, więc okno jest tylko przytrzymane od strony wewnętrznej. Montowała mi to firma rolkaster http://www.rolkaster.com.pl/ spod Ostrowa Wlkp. Są to rolety aluminiowe, napęd elektryczny. Można pomyśleć o podzieleniu rolet na 2 części.

Pozdrawiam

JB

RolandB
10-05-2006, 14:16
witam wszystkich - dlugo mnie nie było ...

ja mam "suwankę" w tym miejscu dzielnoną na 3 części - boczne to fix'y a środkowa odsuwana na prawo. Rolety elektryczne także są 3 - skrzynki standardowo są przytwierdzone na stałe do ram a także do górnego stropu ... nie zauważyłem nawet pęknięcia ...

pozdrawiam

santazia
11-05-2006, 08:52
Witam wszystkich
Co prawda jestem dopiero na etapie pozwolenia na budowę, mamy zamiar budować z betonu komórkowego - siporeks - co wy na to . Ale interesuje mnie wszystko o tym domku szczególnie rozwiązania wewnątrz. Widziałam dom wewnątrz, myślałam że będzie większy szczególnie kuchnia i salon. W kuchni bardzo bym chciała postawić stół, aby tam jeść posiłki ale wydaje mi się to niemożliwe. Więc wszystkich juz zamieszkałych proszę o informacje o ich rozwiązaniach w kuchni. Poydrawiam wszystkich

Huhu
15-05-2006, 17:22
Witajcie! Jestem tu zupełnie nowy ale z tego samego powodu co wy wiec zanosi się że zostane na dłużej :)

Zaczynam budowę D08 dopiero w sierpniu, bo dopiero do tego czasu uporam się z papierkami. Już jednak załatwiam ekipy na budowę i brakuje mi dachu... Jeśli znacie dobrą tanią i solidną ekipę cieśli z okolic gniezno-poznań, to chętnie skorzystam z tego kontaktu (ostatecznie może być to tylko solidna firma a już niekoniecznie tania ;).

I mam oczywiście stałe pytanie: Jest tu ktoś z moich okolic kto ma już "przestrnnego" abym mógł zerknąć i poradzić się doświadczonych?

Pozdrawiam!

Hubert.

Huhu
15-05-2006, 17:24
Witajcie! Jestem tu zupełnie nowy ale z tego samego powodu co wy wiec zanosi się że zostane na dłużej

Zaczynam budowę D08 dopiero w sierpniu, bo dopiero do tego czasu uporam się z papierkami. Już jednak załatwiam ekipy na budowę i brakuje mi dachu... Jeśli znacie dobrą tanią i solidną ekipę cieśli z okolic gniezno-poznań, to chętnie skorzystam z tego kontaktu (ostatecznie może być to tylko solidna firma a już niekoniecznie tania .

I mam oczywiście stałe pytanie: Jest tu ktoś z moich okolic kto ma już "przestrnnego" abym mógł zerknąć i poradzić się doświadczonych?

Pozdrawiam!

Hubert.

PS. Opss... chyba wcześniej wysłałem tą wiadomość w inne miejsce... chyba do projektów??

EWA WACHEK
16-05-2006, 12:18
Witam serdecznie mieszkających i tych chcących szybko zamieszkać w D08
ja mieszkam już pół roku :lol: i jest super. Dodatkowe zmiany jakie byśmy wprowadzili (do tych które zrobiliśmy) to położenie płytek w korytarzu i założenie pod nimi podłogowego ogrzewania, powiększenie gospodarczego kosztem zadaszenia bocznego tarasu.
Jeśli chodzi o podłogówkę i całe ogrzewanie to w salonie wystarczyło ciepło z ustawionej na 30 stop. podłogówki w kuchni i pasku łączacym boczne wyjście z wiatrołapem.Tylko podczas mocnych mrozów jeden grzejnik był ustawiony na 2 (drugi pozostaje w stanie spoczynku)a w mieszkaniu przy braku drzwi do wiatrołapu(nie bedzie ich wcale) i do gospodarczego było ok. 22-24stop.Powracając do problemu nawiewania zimna z wiarołapu to mam podłogówkę i grzejnik, który nigdy nie został włączony a zimno nam nie dokuczało.Jak już wcześniej wspomniałam piec na pellet to rewelacyjne rozwiazanie. Spaliliśmy od początku października ok. 6 ton peletu ale temp. nie była niższa niż 20stp. no i cały czas, na okrągło wietrzenie. Potwierdzam problem braku tzw. graciarni na taczki, kosiarki no i flance, kwiatki itp.
Jedyny problem bardzo uciażliwy to czarne mrówki które wprowadziły się i chyba już zameldowały bo nic nie może ich wyprowadzić :evil:
Huhu zapraszam
pozdrawiam

BK
17-05-2006, 18:59
Ewa
na mrówki prosty sposób - Globol na mrówki, taka zielona płytka, którą stawiasz na podłodze. Musisz uważać jeśli masz dzieci lub zwięrzęta w domu - bo może być szkodliwe.

Bardzo skuteczne. Co do graciarni na taczki - planuję kupić takie coś, ale mąż się uparł że musi być super solidne, najlepiej dom z bali - tyle że to drogie, a mnie wystarczy takie coś za 699 z praktikera ...

Jak wy to rozwiązaliście? Bo u mnie ogród zaczyna się na dobre

reni33
18-05-2006, 12:06
Witam,

mnie również brakuje graciarni na narzędzia ogrodnicze. Mamy w planie zamówic u stolarza domek ( moze w stylu wiatraka) i postawić go w rogu ogrodu, zaraz przy grządkach. jest to tzw częśc ogrodu uprawnego. W gosp. mam pralkę, wannę do prania ręcznego, regał na zapasy i inne rupecia. Jednak haczki, łopaty, kosiarki, doniczki muszą być w innym miejscu i do tego ma służyć drewniany domek.
Kto ma inne, lepsze pomysły niech pisze. Może i ja z nich skorzystam.
pozdrówka

Mam już thuje na ogrodzie i cudowne fuksje. Nawet nie wiedziałam że są tak piękne kwiaty na tym świecie.

reni33
19-05-2006, 11:47
Hej,

Jakub Burkietowicz
19-05-2006, 11:49
Hej :)

żbik
19-05-2006, 20:42
:D Witajcie!!!!!
Nawet nie zdawałam sobie sprawy, że zobaczenie swojej działki w prawie pełnym ogrodzeniu jest takie ekscytujące! Odlot, a to jeszcze nie koniec. brakuje nam bramy wjazdowej i ogrodowej oraz furtek i przęseł. Brama kuta u kowala, podwójny odlot.
Czekamy ciągle na pozwolenie, ale urzędy górą. Co do tuj, to mamy zamiar posadzić jeszcze w tym roku tuje szmaragdowe coby odizolować się od zbyt zainteresowanych naszą osobą sąsiadów.
Tak przypatruję się wypowiedziom na temat braku pom. gosp. U nas będzie poszerzony garaż, zarazem powiększy się pom.gosp. Dodatkowo planujemy postawienie garażu,ale juz bez bajerów zwykły blaszak, który tak zabunkruję pnączami, jakimiś chochołami, że nie będzie to brzydko wyglądało. Przynajmnie mam taką nadzieję.
Jarecka jak uporam się ze szkołą, to Was nawiedzimy,strasznie intryguje nas zadaszony taras,ale najlepiej to zobaczyć . Architekt straszy, że będzie wyglądać to bardzo ciężko.
A, mrówki też są ,ale na działce. może potem się wyprowadzą....

EWA WACHEK
22-05-2006, 09:41
Witam
dzięki za rady dotyczące moich sublokatorów - substral na mrówki chwilowo pomaga.
Co do graciarni to wygospodarowaliśmy trochę poddasza i tam zamierzamy schować trochę klamotów na zimę,ale mój sąsiad wymyślił antresole w garażu(ma inną konstrukcje dachu) a my pomyślimy o półkach do okoła takich przy suficie. W lato taczka ,grabie itp. stoją na zewnątrz bo są w ciągłym użyciu a zimą podkaszarka, grabie motyki itp. na strych, taczka na ścianę, jakoś musimy sobie poradzić. Pogodziliśmy się z faktem parkowania tylko jednym autem w garażu, drugi na podjeździe. :( Kiedyś budując altankę tylną ścianę przedłużymy i zrobimy tam schowek, ale to przyszłość daleka :lol: .
Pozdrawiam i życzę pogody abyście mogli bydować w zatrważająco szybkim tempie.

Huhu
23-05-2006, 09:28
Ewa dziękuję za zaproszenie. Widzę że chyba bliżej nie znajdę Przestronnych :) Wybieram się w tym tygodniu do Torunia w interesach więc mógłbym połączyć przyjemne z pożytecznym... Wyślesz mi na priv albo na maila jakieś namiary? ([email protected])

Huhu
23-05-2006, 09:47
I jeszcze pytanie.

Skąd wziąć projekt więźby dachowej-innej niż w projekcie? Chodzi nam o zadaszenie tarasu, zrobienie małej graciarni na poddaszu(na drewnianej podłodze), powiększamy też garaż więc kalenica dachu nad garażem też się przesunie...

pozdrawiam!

Jakub Burkietowicz
23-05-2006, 09:56
Jeżeli zamierzasz robić z wiązarów, to i tak zawsze przygotowywany jest indywidualny projekt dachu.
Jak chcesz znać więcej szczegółów, daj znać na priva.

JB

Asia i Robert
02-06-2006, 07:52
Spadliśmy na 3 stronę. Czyżby wszyscy na budowach?. Asia

Jakub Burkietowicz
05-06-2006, 08:41
U mnie właśnie w zeszłym tygodniu skończyli robić kostkę :)
Piknie wyszła :)
Teraz trawniczek w kolejności

JB

Asia i Robert
05-06-2006, 15:38
U mnie właśnie w zeszłym tygodniu skończyli robić kostkę :)
Piknie wyszła :)
Teraz trawniczek w kolejności

JB
No to gratulki. :lol:

magdziak19
06-06-2006, 08:05
hurrra!!!!wczoraj kupiłam projekt!1750 zł i stałam się jedną z was:) mam nadzieje że z następną wiosną rozpoczne budowę! niestety w sobote zalało troszkę mi działkę, bo mała rzeczka będąca jedna z granic mojej posesji okazała się wisłą. sędziszów nawiedziła powódź największa od kilkudziesięciu lat. na szczęście woda nie doszła do miejsca gdzie ma być usytuowany mój domek:) pozdrawiam forumowiczów!!![/img]

Jakub Burkietowicz
06-06-2006, 08:23
Witamy serdecznie :) Iżyczymy mniej powodzi. Miejmy nadzieję, że przez najbliższe 150 lat nie dojdzie do twojego domku.
Dobrze, że przed budową, a nie w trakcie :) Może byś miała cement na terenie zalewowym i by związał :) A później by było "A jezioro damy tutaj" :)

Pozdro

JB

Asia i Robert
06-06-2006, 08:37
Ja jeszcze nie kupiłam projektu bo nie wiem czy jeszcze nie zmienię działki.
Mam działkę prawie w centrum ale jest cicho i spokojnie tylko widok z działki będę miała na inne domki i bloki (5 pięter + duży skos na dachach). Chodniki, drogi, oświetlenie będzie zrobione. Dzieci jak podrosną będą mogły same jeździć do szkoły. Nowe bloki, zadbane. Tylko za blisko. Od nich odgradza nas 1 działka ok. 900 m2 i strumyk. Nasza działka jest na górce.
Czy wynieść się dalej za miasto ok 20 min. drogi pod las. Dowozić dzieci - 2 szt. Za to mieć spokój. Z tą działką to też niewiadomo bo właściciele jeszcze mają na niej hipotekę. Podobno do jesieni.
Ludzie podpowiedzcie bo jestem w punkcie wyjścia. Może Jakub coć mi podpowiesz. Jesteś chyba z tych rozsądniejszych ludzi. :lol: :lol: Asia

Jakub Burkietowicz
06-06-2006, 09:16
Ja wyprowadziłem się pod Wawę. Mam 36 km do roboty (godzina w korkach).
Plusy:
- cisza, spokój, sielanka, jak na wakacjach
- fajni sąsiedzi (ale to nie zależy od lokalizacji - choć w pewnym sensie też)
- ptaszki, las itp.
- ogólnie jest mega urokliwie i człowiek odpoczywa jak cholera.
- duże spożycie alkoholu
Minusy:
- złodzieje (raz już się włamali do nas, 2 razy do sąsiadki, raz do sąsiada, ostatnio kolejnemu sąsiadowi wymontowali kable ze ścian - nieotynkowanych, a drugiemu próbowali).
- "daleko od szosy" czyli 5 km do najbliższego sensownego sklepu, 20 km do marketów itp.
- samotność żony z 2 małych dzieci (3 lata i 10 mies.) - w zasadzie ma 2 sąsiadki, ale chciałaby do innych ludzi. Rodzi się konflikt interesów, bo ona by chciała w weekend gdzieś wyjechać, a ja sobie odpocząć.
- 2 godziny dziennie w samochodzie - 700 PLN miesięcznie na paliwo,
- konieczność posiadania 2 samochodów (polecam poszerzenie garażu, ja tego nie zrobiłem i żałuję).
- brak "cywilizacji" - nie ma netu, telefon radiowy, komórki ledwo łapią zasięg, o gazie nie ma co na razie marzyć, o TP SA - tak znienawidzonej - też, dobrze, że mamy dobre wody gruntowe to i dobra woda ze studni.
- błoto na drodze dojazdowej (wspólna z sąsiadami - ostatnio wypluliśmy 4 tys. PLN i zrobiliśmy 1/4 drogi)
- duże spożycie alkoholu,


Pewnie jest tego wiecej, ale to tak na szybko :)

Pozdro i udanych wyborów.

JB

Asia i Robert
06-06-2006, 09:31
Dzięki.
Najgorsze, że ja to wszystko wiem. I dalej nie wiem co robić. A jak byś teraz miał do wyboru działkę to co byś zrobił?
:lol: Czekam aż wyleją fundament pod te bloki najbliżej mnie. Tylko pewnie działka straci na wartości. Asia

Jakub Burkietowicz
06-06-2006, 09:42
Szczerze powiedziawszy, to nie wiem.
Najbardziej dokuczliwi są złodzieje i dojazdy.
U was - z tego co widzę, to raczej nie powinno być problemu z dojazdami. Co do złodziejstwa, to nie wiem.
No i brak cywilizacji. Nie pozwala normalnie funkcjonować (chodzi w szczególności o net).
No i samotność żony.
Reszta, to pikuś :)

JB

Asia i Robert
06-06-2006, 09:52
Przy tej działce w centrum to mamy sąsiadów z 3 stron i ślepą uliczkę dojazdową - oświetloną.
Ta pod lasem - sąsiedzi z 2 stron i las z 3-ciej - latarnie przy drodze po drugiej stronie lasu.
Na razie to i tak musimy zobaczyć czy jest szansa na kupno tej działki pod lasem i za ile. Z dojazdem to nie będzie problemu.
No to myślę dalej. (mam nadzieję, że od tego nie osiwieję).
Przeprowadzę poraz kolejny wizje lokalne. Odwiedzę komisariaty i porównam statystyki :lol: asia

Jakub Burkietowicz
06-06-2006, 10:29
Hehe - niezły pomysł :)
Ale jak sąsiadka poszła kiedyś na komisariat powiedzieć, że jest niebezpiecznie, to ją policjanci zapewniali, że wszystko jest OK, bo złapali jakichś złodziei itp... i w tym samym czasie dostali zgłoszenie włamania z naszej wsi. No i policjant się zamknął, bo nie miał co powiedzieć :) choć powinno być :(

Pozdro

Asia i Robert
06-06-2006, 15:36
Czy mieszkając pod lasem nie ma się wrażenia (zwłaszcza po ciemku), że ktoć w tym lesie siedzi i cię podgląda. :o Czy zasłania się wszystkie okna jak się tylko zrobi ciemno. Bo już myślałam, że może lepszy byłby dom z sypialniami na piętrze. 8) Asia

Jakub Burkietowicz
06-06-2006, 15:38
Ja zasłaniam rolety. Szczególnie, że nie mamy firanek :)
Ale czasami takie wrażenie jest.
Mam jednak dość gęsty płot. Więc trochę osłania.

JB

Huhu
06-06-2006, 15:40
Asia. Ja bym się nie zastanawiał mając taki wybór. Teraz buduję przestronnego 20km od miasta i wiem że największym minusem są złodzieje, ale do tej pory mieszkałem blisko centum i też moich sąsiadów okradli więc nie ma reguły... Trzeba wierzyć w ludzi-może tam nie ma złodzieji ;) A tak serio, to jak mówił Jakub, plusów jest sporo i mnie one przekonują...

Aaaa... i jeszcze jedno. każdy kto wychował się poza miastem jako dziecko nie chce żeby jego dzieci to ominęło... Ja moim tego nie zabiore :)

Wybór należy jednak do ciebie...

Pozdrawiam.

Asia i Robert
07-06-2006, 07:48
Asia. Ja bym się nie zastanawiał mając taki wybór. Teraz buduję przestronnego 20km od miasta i wiem że największym minusem są złodzieje, ale do tej pory mieszkałem blisko centum i też moich sąsiadów okradli więc nie ma reguły... Trzeba wierzyć w ludzi-może tam nie ma złodzieji ;) A tak serio, to jak mówił Jakub, plusów jest sporo i mnie one przekonują...

Aaaa... i jeszcze jedno. każdy kto wychował się poza miastem jako dziecko nie chce żeby jego dzieci to ominęło... Ja moim tego nie zabiore :)

Wybór należy jednak do ciebie...

Pozdrawiam.
Jest jeszcze 1 problem. Jak będzie gdy syn albo córka będą chcieli pójść na dyskotekę nie wspomnę o zajęciach dodatkowych w tygodniu.
Wyobrażam sobie jak siedzę pod knajpą w samochodzie o 4 rano i ponaglam syna żeby już szedł do domu. Obciach na całego. :lol: Albo taksówka pewnie z 30 zł. w 1 stronę.

Ta działka pod lasem bardzo mi się podoba ale muszę rozwiać wszelkie wątpliwości albo pogodzę sie z niedogodnościami np. fajna działka to teściowie co tydzień z wizytą. :lol: Asia

Asia i Robert
07-06-2006, 07:49
A tak wogóle to witam. Asia
U nas słonecznie.

magdziak19
07-06-2006, 07:59
Witamy serdecznie :) Iżyczymy mniej powodzi. Miejmy nadzieję, że przez najbliższe 150 lat nie dojdzie do twojego domku.
Dobrze, że przed budową, a nie w trakcie :) Może byś miała cement na terenie zalewowym i by związał :) A później by było "A jezioro damy tutaj" :)

Pozdro

JB


a to moja zalana działeczka:)
http://mk604.photosite.com

Asia i Robert
07-06-2006, 08:06
Witamy serdecznie :) Iżyczymy mniej powodzi. Miejmy nadzieję, że przez najbliższe 150 lat nie dojdzie do twojego domku.
Dobrze, że przed budową, a nie w trakcie :) Może byś miała cement na terenie zalewowym i by związał :) A później by było "A jezioro damy tutaj" :)

Pozdro

JB


a to moja zalana działeczka:)
http://mk604.photosite.com
Nic nie chcę mówić ale nie ma tam innych działek? Trochę dużo tej wody. Nie boicie się, że kiedyś i was zaleje? :) Asia

Jakub Burkietowicz
07-06-2006, 08:22
Ale pomijając kwestię zalania, to bardzo urokliwa działka :)

magdziak19
07-06-2006, 11:19
Ale pomijając kwestię zalania, to bardzo urokliwa działka :)

jak zauważył jakub, naprawde fajna ta działeczka, wiec nie straszne mi wysokie wody:) a tak na serio to zrobilam wszelkie badania geologiczne i sprawdzilam w archiwach gminy i nie ma większych szans aby woda kiedykolwiek dotarła do miejsca w którym ma powstać dom. tak wysoki poziom wód jak w ostatnią sobotę był w latach 30-tych zeszłego stulecia,więc mam nadzieje ze kolejna bedzie za nastepne 80 lat :roll: pozdrawiam z osuszanego wciąż sędziszowa!!!

reni33
07-06-2006, 12:25
Hej,

Jakub, u mnie też nowa kostka brukowa. Olbrzymie rondo przed domem. Nie musze już nosic gumiaków do pracy ha, ha. Kopiemy ziemię przed domem, by posadzić iglaki i obsypać korą. Wszystkie mięsnie czuje od tej łopaty a przecież delikatna ze mnie kobietka. Chciałam dom, mam dom, chciałam działkę, to mam i działkę....
Nawiazując do powyższej rozmowy o odległości domu od miasta, to radziłabym jednak tę bliżej miasta. Sama mam dzieci i wiem coś na temat dodatkowych zajęć, chęci spotkania się dzieci z kolegami, przeżywania niepokoju czy dzieci wróciły bezpiecznie ze szkły do domu itp.
Wybór jednak należy do ciebie.....

Asia i Robert
07-06-2006, 13:34
Ale pomijając kwestię zalania, to bardzo urokliwa działka :)

jak zauważył jakub, naprawde fajna ta działeczka, wiec nie straszne mi wysokie wody:) a tak na serio to zrobilam wszelkie badania geologiczne i sprawdzilam w archiwach gminy i nie ma większych szans aby woda kiedykolwiek dotarła do miejsca w którym ma powstać dom. tak wysoki poziom wód jak w ostatnią sobotę był w latach 30-tych zeszłego stulecia,więc mam nadzieje ze kolejna bedzie za nastepne 80 lat :roll: pozdrawiam z osuszanego wciąż sędziszowa!!!

Działka przepiękna - też zauważyłam :lol: dobrze,że jesteście pewni, iż was nie zaleje. Życzę samych słonecznych dni. Asia

GK7
30-06-2006, 09:44
Witajcie Przestronni!
Nasz domek już stoi. Budowaliśmy z Porothermu 30 i docieplimy jeszcze wełną 10. Pokryliśmy dom dachówką Robena w kolorze miedzianym, ale z tego wyboru nie jestem zadowolona. Z dalszymi pracami ruszamy za ok. 2 tygodnie.
Pytanko do tych już wybudowanych, czy ktoś z Was robił najpierw ocieplenie domu a potem wstawiał okna i drzwi?

Piszcie co się dzieje na Waszych budowach

Pozdrawiam

Kaśka

BK
30-06-2006, 17:47
Czy mieszkając pod lasem nie ma się wrażenia (zwłaszcza po ciemku), że ktoć w tym lesie siedzi i cię podgląda. :o Czy zasłania się wszystkie okna jak się tylko zrobi ciemno. Bo już myślałam, że może lepszy byłby dom z sypialniami na piętrze. 8) Asia

Do tej pory nie robiło to na nas wrażenia - najbliższe domy były w odległości 200 m, więc nawet jak ktoś zaglądał to niewiele widział, a zresztą co tam.
ale teraz w odległości 50 powstal dom, zwrócony tarasem na nasz taras, do tego ma pięterko więc z góry też nas będzie oglądał. Szlag mnie trafia bo mam wrażenie że ekipa nas ogląda zamiast pracować :roll: a nie bardzo wiem czym mam się zasłonić - chyba że posadzę sobie topole ...

Płot lamelowy nie wchodzi w grę (za niski).

U mnie na froncie: zakończony taras - wykafelkowany - całe 46 m2 - jest ogromny. Z tego 26 pod dachem - super.

Nasz domek jest już otynkowany, jest cokół z płytek na elewacji - były dość drogie ale fajne. Są kafelki na tarasie. Domek zaczyna wyglądać fajnie. Straszne pieniądze to wszystko pochłania. Np. wykafelkowanie tarasu kosztowało jakieś 5 tys - co najmniej (w penym momencie przestaliśmy liczyć te worki z klejem).
Koszt tynku - 6500 z robocizną - połowa z tego to tynk i materiały (trzeba było poprawić obrzutkę z kleju i siatki) a połowa robocizna. Może komuś się przyda do wyliczeń - ścian zewnętrznych jest 227 m2.

EWA WACHEK
13-07-2006, 11:15
Witam
mamy już za sobą pół roku mieszkania w przestronnym i ciągłych prac wykończeniowych. Nareszcie mam internet no i panowie skończyli kłaść kostkę dzięki czemu zrobiło się czyściej w domu. Tarasowa częsć ogrodu już nabiera charakteru ( polecam gorąco trawy firmyBARENBRUG, żadnych chwastów, szybko kiełkuje pięknie zielona zwarta i odporna na dzieci) Niestety nadal czekamy na drzwi wewnetrzne(porta w nat. okleinie 2 miesiące czekania)Polecam również tynk zewnętrzny mineralny BAYOSAN rewelacja, piękny, równy śnieżno biały.
BK ja też mam sąsiadów od strony tarasu i po kilku imprezach w strojach kąpielowych :o w wykonaniu młodych kuzynek, sąsiadka założyła rolety których nie podnosi od bardzo długiego czasu :lol: a płot z brabantów rośnie.

14-07-2006, 00:19
Ponawiam swoja prosbe o zdjecia salonu z przesunietym kominkiem na sciane miedzy lazienka a kuchnia. Jak ktos ma takie zdjecia to bardzo prosze o przeslanie. [email protected]

xoq
28-07-2006, 12:30
Witam,
u mnie domek powoli pnie się do góry. W chwili obecnej panowie murują ściany.
Mam dylemat odnośnie kominów. Ponieważ piec będzie w pom. gosp. to mam ich razem 3 sztuki. Ten od kominka będzie prawdopodobnie systemowy shiedel'a, wentylacja kuchni i małej łazienki z pustaków ceramicznych, ale nie wiem z czego zrobić komin do pieca gazowego - kondensacyjnego. Koszt systemowego to jakieś 3 kPLN, ale murarze i kierownik budowy proponują, żeby zrobić go z pustaków ceramicznych i do środka dać wkład z kwasoodpórki - jakieś 2x taniej.
Jak rozwiązaliście to u siebie?
Proszę o szybką odpowiedź, bo muszę się szybko decydować.

xoq

tommy(z10)
29-07-2006, 11:50
Witam !!!

czy ktos wybudowal D08 Przestronny ze stropem teriva.

dzieki :D

Kebuz
29-07-2006, 13:25
Witam
Mamy podobnie rozwiązany strop konstrukcji drewnianej teraz ocieplony 20 + 5 wełną i jest ok. Jak nie Planujesz zagospodarować poddasza to zostaw tak jak w projekcie.

tommy(z10)
29-07-2006, 14:36
Kebuz,
a ile cie kosztowala wiezba + reszta na dach.

ps

mam ciagle obawy co do drewnianego stropu (glownie chodzi o trwalosc, szkodniki, zagrozenie pozarowe?)

Kebuz
29-07-2006, 15:00
My budujemy gl 118 z Studia Atrium, ale konstrukcja stropu jest podobna, strop to dolne jętki wieżby, które to wiszą na słupach.
Drewna na jętki wyszło ok. 1000zł, konstrukcja szkieletu to z płytami kg 2200zł, wełna 20cm +5 cm uni - mata 3600zł robota 25 zł m2.
Powierzchnia z garażem to 138m2.

Kebuz
29-07-2006, 15:34
Zdjęcia
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=51814&q=kebuz2&k=2

jarecka
31-07-2006, 21:31
xoq

komin do kondensacyjnego pieca gazowego jest zazwyczaj gotowym "systemmem". ten magiczny system skałda sie najczsciej z klilku rur i ksztaltek pcv - tak pcv, tzw. kwasówka to zbedny wydatek, dodatkowo przy takim piecu nie potrzebujesz tzw z-ki. Systemy kominowe do tego typu pieców sa 2 scienne, wyrzucaja spaliny i jednoczesnie zasysaja powietrze niezbedne do spalania. Wystarczy wiec komin ze zwykłych pustaków lub cegł, aby ukryc w nim to przesliczne pcv. Najlepiej ustalic to z konsultantem firny ktorej piec zamierzasz kupic. Ja bede mial vaillanta, system kominowy do niego kosztuje ok. 1000 PLN, mozna go wystawic ponad dach, albo przez sciane /zwykła kratka wentylacyjna/ z pomieszczenia gospodarczego. Oczywiscie wczesniej wybudowalismy komin, w srodku kwasóweczka, teraz w nia wpuscimy nastepny kominek 8 cm sredni, a koszty leca.
Miłych dylematów :D
Jareccy

http://www.vaillant.pl/linebreak/mod/netmedia_pdf/data/ecoCOMPACT_2006.pdf

jarecka
31-07-2006, 21:42
Czesc
szybkie pytanie do juz mieszkajacych. Jestesmy na etapie "stropu" i sufitu.
W planie mamy 30 cm uni maty. Jak ja najlepiej połazyc te mase welny:
1. na sznurkach/drutach w dolnym pasie wiazarów
2. na stelazu do ktorego beda mocowane plyty oto jest pytanie.
Pierwszy sposob pozawla na jednoczesne ocieplenie wienca w trakcie ocieplania "stropu' ale miedzy warstwa ocieplenie, a plytami gipsowymi sufitu powstaje wielka pusta przestrzen,
drugi wydaje sie stabilniejszy ale trzeba kombinowac z ociepleniem wienca /na zewnatrz mamy 12 cm styropianu/.

Czakamy na super praktyczne rady, bo za kilka dni pan Janek zaczyna szalec na tym froncie
Pozdrawiamy Jareccy

twins
02-08-2006, 19:26
Witamy wszyskich budujących "Przestronny D08"

Za kilka miesięcy chcemy rozpocząć budowę domu Przestronny D08. Wcześniej chcieliśmy wybudować Rodzinny D26, ale zrezygnowaliśmy, bo jest jednak za duży. Bardzo chcielibyśmy obejrzeć Przestronny" na żywo" by sprawdzić, czy spenia nasze oczekiwania.
Jesteśmy z Wrocławia.Jeśli chodzi o nas, to proszę się nie obawiać, z naszej strony agresywność ZERO :lol: .

Pozdrawiamy Kasia i Darek

MacKacha
03-08-2006, 07:02
Witam przestronnych po baaaaardzo długiej przerwie. Cóż, przestronny pochłania trochę czasu hehe, aktualnie najwięcej pochłania nam przestronny teren wokół Przestronnego :) Od wczoraj jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ok 1100mkw trawnika do podlewania, co na podsuszonym Śląsku jest sprawą troszkę kłopotliwą. Ale damy radę. Z przodu domu już jest zielony meszek (po tygodniu podlewania). Teraz będziemy zanosić prośby o deszcz 8) jeśli w miedzyczasie znajdziemy chwilę na zrobienie zdjęć to zrobimy.
Pozdrawiam wszystkich budujących z nowego tarasu :P
Wszelakie pytania proszę słać na [email protected] ponieważ z powodu braku netu rzadko zaglądam na stronkę. No to idę popatrzeć jak trawa rośnie :)
Kasia

Asia i Robert
11-08-2006, 10:50
Witam Asia.
Ostatnio wpadł mi do głowy pomysł aby zamiast przedłużać dach nad bocznym tarasikiem (boję się, że będzie mało światła) zrobić oranżerię. Co wy na to?

A co do sąsiadów to ja mam niedaleko bloki (nie wspomnę o sąsiadach obok)i też się boję, że będą zaglądać. Dlatego myślę o 2 m płocie i wysokich drzewach. W końcu przestronny jest parterowy to powinno załatwić sprawę.
Miałam zmienić działkę ale stwierdziliśmy z mężem że pomieszkamy tam, aż dzieci się wyprowadzą. Niech będą samodzielne. Nie mamy zamiaru robić przez 10 lat za kierowców a tak to autobusy i sklepy za przysłowiowym rogiem. :lol: Asia
Ps. No chyba, że nam odbije i wyniesiemy się za miasto

reni33
11-08-2006, 11:08
Witam,

masz świetny pomysł z oranżerią. Też tak chciałam załatwić sprawę ale to spory koszt i przełożyliśmy go na kiedyś tam.... Na razie mam 2m pargole i posadzę winogron,. który odsłoni taras od sąsiadów.
Jeśli chodzi o bliskość do szkoły, sklepów to również dobra decyzja. Sama mam dzieci i wiem jaka to dla nich radość wsiąśc na roweryy i wybrać się do kolegów z miasta. Na szczęscie to tylko 2 km ale gdyby było dalej skazana byłabym na auto. Podobnie się ma z dodatkowymi zajęciami w szkole i poza szkołą. Dzieci często muszą sobie radzić same i nie wyobrażam sobie mieszkania za lasami, za górami.......

pozdrawiam

Asia i Robert
12-08-2006, 19:14
Witam,

masz świetny pomysł z oranżerią. Też tak chciałam załatwić sprawę ale to spory koszt i przełożyliśmy go na kiedyś tam.... Na razie mam 2m pargole i posadzę winogron,. który odsłoni taras od sąsiadów.
Jeśli chodzi o bliskość do szkoły, sklepów to również dobra decyzja. Sama mam dzieci i wiem jaka to dla nich radość wsiąśc na roweryy i wybrać się do kolegów z miasta. Na szczęscie to tylko 2 km ale gdyby było dalej skazana byłabym na auto. Podobnie się ma z dodatkowymi zajęciami w szkole i poza szkołą. Dzieci często muszą sobie radzić same i nie wyobrażam sobie mieszkania za lasami, za górami.......

pozdrawiam
To znaczy, że nie przedłużałaś dachu?
My chcemy na wiosnę (maj, czerwiec) zacząć i mam pytanie czy do zimy jesteśmy w stanie na tyle wykończyć, żeby zamieszkać czy jest to niemożliwe. Bo boję się, że jak zrobimy stan surowy zamknięty to nie upilnujemy przez złodziejami (miłośnikami złomu) :roll: :lol: asia

reni33
17-08-2006, 07:28
Witam,

nie przedłużałam dachu ponieważ w planie (daleeeekim) mamy oranżerię. Poza tym również bałabym sie zbytniengo zacienienia salonu. Zadaszenie tarasu można uzyskać w nieco inny sposób np. baldachim wysuwany z podbitki czy duży parasol ogrodowy. W ten sposób nie jesteś skazana na ciągłe zadaszenie ale możliwość wyboru w zależnośći od warunków atmosferycznych.
Do zadaszenia tarasu przekonałabym sie jedynie gdybym mogła zobaczyć na żywo czy salon nie jest zbyt ciemny. Jeśli masz taką możliwość zapytaj forumowiczów czy ktoś kto zadaszył boczny taras pozwoli ci go obejrzeć. jedynie wtedy podejmiesz właściwą decyzję.

pozdrawiam

Asia i Robert
17-08-2006, 08:39
Witam,

nie przedłużałam dachu ponieważ w planie (daleeeekim) mamy oranżerię. Poza tym również bałabym sie zbytniengo zacienienia salonu. Zadaszenie tarasu można uzyskać w nieco inny sposób np. baldachim wysuwany z podbitki czy duży parasol ogrodowy. W ten sposób nie jesteś skazana na ciągłe zadaszenie ale możliwość wyboru w zależnośći od warunków atmosferycznych.
Do zadaszenia tarasu przekonałabym sie jedynie gdybym mogła zobaczyć na żywo czy salon nie jest zbyt ciemny. Jeśli masz taką możliwość zapytaj forumowiczów czy ktoś kto zadaszył boczny taras pozwoli ci go obejrzeć. jedynie wtedy podejmiesz właściwą decyzję.

pozdrawiam
Widziałm już ale właśnie bez zadaszenia. :roll: Musiałabym zobaczyć jak to jest zimą bo latem to nie ma problemu.Zimą cierpię na brak światła przez co zapalam w domu co się da :lol:
W planie zagospodarowania mam napisane, że dom nie może zajmować więcej niż 30% działki. powiedzcie mi czy tarasy też się do tego liczy czy nie?
Asia

EWA WACHEK
17-08-2006, 22:59
witam budujących i tych co już trawy pilnują.
reni 33 ja zrezygnowałam z okna na boczny taras pozostałam jedynie przy wyjściu 120cm i przeżyłam zimę, wiosnę, lato i na brak światła w salonie nigdy nie nażekałam może dlatego że środkowy taras mam od strony południowej.
Asia i Robert nasza budowa jest przykładem ekspresowego budowania ok 28 maja 2005 rozpoczęła pracę koparka przy fundamentach później trochę nie cenzuralnych wyzwisk, nerwów i 11 listopada 2005 wprowadzamy się do wykończonego domu. Braki to : bez baranka na zewnątrz - mrozy ale z ociepleniem i cerplastem, parapetów zew., nie wykończona mała łazienka za to duża kompletnie zrobiona, brak drzwi wewn. na które nadal czekam bo 3 msc. w Porcie to mało, no i wiatrołap do zagospodarowania. Proponuje równoczesnie z wykonczeniówką na jesieni położyć kostkę bo mnie to kosztowało na wiosnę kapitalny remont samochodu i zniszczone buty całej rodziny.
Wróciliśmy z wakacji i niema to jak Przestronny dom a nie jakiś tam pokoik hotelowy :lol:
pozdrawiam

BK
18-08-2006, 05:17
Ewa,
bardzo szybko sobie poradziliście z budową
my budowaliśmy równo rok, ale dalej wiele rzeczy pozostaje do wykończenia - w środku i na zewnątrz.

co do tarasu - mam zadaszenie nad całym tarasem bocznym - od pomieszczenia i jadalni - i uważam że to dobre rozwiązanie. Sąsiedzi mają zadaszenie nad kawałkiem tarasu - tylko nad ok 10 m2 i nie mają się gdzie schować przed słońcem w upalny dzień. Jak się chcę opalać, to idę na drugi taras albo na trawę - a jak chcę posiedziec w cieniu to mam taras. Markizy i parasole lecą na wietrze (widzimy u sąsiadów) i nie zawsze się sprawdzą w czasie deszczu - i wiatru :P My mamy ten komfort że nawet w czasie ulewy możemy siedzieć na tarasie. Ciemno nie jest bo słońce mamy z każdej strony. Taras jest od południa, a taras przy salonie (boczny) jest od południowego wschodu. Polecam zrobienie zadaszenia, naprawdę warto.

Asia i Robert
23-08-2006, 10:20
Witam Przestronniaków.
Dzisiaj idziemy na wstępną rozmowę do architekta. Od wczoraj siedzę i czytam wszystkie posty od początku :o . Właśnie skończyłam :lol:
Napiszcie ile płaciliście za adaptację projektu. Doczytałam, że ci co się przyznali płacili po 1500 - 1700 zł.
Obdzwoniłam wstępnie kilka pracowni i ... ceny kształtują się 4000 - 5000 z załatwieniem Zud i pozwolenia na budowę, bez zmian - nie chcą się zgodzić na to abym sama to załatwiała bo podobno lepiej jak oni to zrobią.
Ja wolę sama pochodzić
W końcu znalazłam kobietę, która chce 2800 bez załatwiania ale zmiany dodatkowo.
Projektu jeszcze nie kupiłam bo chcę, żeby architekt najpierw powiedziała czy będzie pasował itd.

Mam prośbę do wybudowanych o zdjęcia. Te które udało się ściągnąć i są na wcześniejszych stronach to mam.
Jakub sprzedaj patent na lodówkę bo tego zdjęcia nie ma nigdzie a się naczytałam.
Jestem przerażona kosztami budowy a mój Robert wybieraniem kolorów,płytek .... Ale po wstępnych rozmowach w banku przynajmniej mamy zdolność kredytową. :lol:

xoq
23-08-2006, 15:04
Za adaptację + uzgodnienia pod koniec ubiegłego roku płaciłem 2300, dodatkowo były jakieś opłaty za uzgodnienia w wodociągach. Jak chodziłem po biurach w Gorzowie, to ceny krztałtowały się na poziomie 2500 zł.
Ale od ubiegłego roku wiele się zmieniło, mój murarz powiedział mi dzisiaj, że w tym roku ceny za robociznę są o 30% wyższe niż rok temu. Ja na szczęście umawiałem się z nim w styczniu i cenę mam ubiegłoroczną, przynajmniej na mury :D .

Asia i Robert
23-08-2006, 16:12
No i wróciłam.
Wiem tyle co przed wizytą tylko stawka poszła w dół bo teraz jest 1800 za przedłużenie dachu nad tarasikiem i adaptację tyle, że sama wszystko załatwiam.
Kobieta cały czas mi przytakiwała :o Zero inwencji własnej ale może to lepiej. :roll:
Architekt się zastanawiała czy przedłużać od garażu czy wydłużać od pokoju dziennego. Jak wy macie? Może ktoś mógłby mi podesłać na fax albo maila jak to wygląda to dam jej zgapić. :lol:
No i jeszcze umawiamy się z geologiem i geodetą, żeby się nie okazało, że działka jest 30 cm za wąska :lol: Pozdrawiam

Tomek 2
11-09-2006, 12:59
Witam na forum,
Kilka dni temu kupiłem działkę z rozpoczętą budową "Przestronnego" (stan zerowy). Oczywiście, mam wiele wątpliwości i dylematów związanych z projektem np. umieczenie kominka, zadaszenie bocznego tarasu. Czy jest ktoś z okolic Wrocławia, kto ma budowę za sobą lub jest w trakcie realizacji?

xoq
14-09-2006, 22:05
Ale tu cisza.
To może się pochwalę co u mnie.
Mam już wylany wieniec i weszli cieśle. Idą jak burza i już na początku przyszłego tygodnia powinni skończyć więźbę. Zostanie mi tylko wyciągnięcie kominów ponad dach, pokrycie dachówką i wymurowanie ścianek działowych i na ten rok to będzie wszystko.
Dla zainteresowanych podaję dotychczasowe koszty:
- projekt, adaptacja, uzgodnienia - 4500
- przyłącza (woda, prąd) - 5200
- fundamenty - 32500
- ściany - 23500
Szacuję, że koszt stanu surowego wyniesie ok. 125-130 kPLN

pozdrawiam Przestronnych
xoq

Asia i Robert
15-09-2006, 21:03
Ale tu cisza.
To może się pochwalę co u mnie.
Mam już wylany wieniec i weszli cieśle. Idą jak burza i już na początku przyszłego tygodnia powinni skończyć więźbę. Zostanie mi tylko wyciągnięcie kominów ponad dach, pokrycie dachówką i wymurowanie ścianek działowych i na ten rok to będzie wszystko.
Dla zainteresowanych podaję dotychczasowe koszty:
- projekt, adaptacja, uzgodnienia - 4500
- przyłącza (woda, prąd) - 5200
- fundamenty - 32500
- ściany - 23500
Szacuję, że koszt stanu surowego wyniesie ok. 125-130 kPLN

pozdrawiam Przestronnych
xoq
Gratulacje. :lol:
Ja czekam na geodetę ale fundamentów chyba nie dam rady w tym roku.
Z czego robiliście ściany?

xoq
18-09-2006, 08:08
Ściany mamy z Porotonu, chyba najtańszy obecnie materiał na rynku.

alice59
06-10-2006, 11:35
pomocy u kogo, w okolicach wroclawia, moglbym obejrzec ten projekt na zywo.sprzedalem jelonka2,pod czestochowa i wracam do domu pod wroclaw.znalazlem ten projekt,ale zona mnie zamecza, ze musi go zobaczyc gotowego.dom jest super, po malych przerobkach bylby marzeniem.pomocy- [email protected] pozdrowionko

ab
07-10-2006, 06:55
podbijam z bardzo daleka(czyzby były lepsze projekty?) i wracam na forum. Byłem juz tu kiedyś ale pan od którego kupowałem działke sie wypiął na mnie(rok do tyłu).teraz mam już umowe na inną działeczke i projekt przestronnego. Może na wiosne zaczne. Pozdrowienia dla wszystkich.

Huhu
07-10-2006, 08:56
Kurcze... ale wystrzeliłem z tą budową... aż nie miałem czasu na forum :)
Sfinalizowałem zakup działki 31.07.2006(szczere pole-rolne) a dziś już mam cały dom z instalacjami a za tydzień będą już okna, bramy i drzwi... i wszystko bez żadnej "fuszery" -jak mawia mój ojciec ;)

Wkrótce wrzucę link do histori budowy jeśli ktoś jest ciekaw jak to wyszło...


Aaaa... i jeszcze jedno. BUDOWE TANIO i SZYBKO POPROWADZE ;) (Teść polecił mi zmienić fach na... budowlankę).

ab
09-10-2006, 19:34
dlaczego nie cegła kratówka+styropian 12cm? tylko jakies wymysły, ytongi, porotermy......?

xoq
09-10-2006, 21:54
Kurcze... ale wystrzeliłem z tą budową... aż nie miałem czasu na forum :)
Sfinalizowałem zakup działki 31.07.2006(szczere pole-rolne) a dziś już mam cały dom z instalacjami a za tydzień będą już okna, bramy i drzwi... i wszystko bez żadnej "fuszery" -jak mawia mój ojciec ;)

Wkrótce wrzucę link do histori budowy jeśli ktoś jest ciekaw jak to wyszło...


Aaaa... i jeszcze jedno. BUDOWE TANIO i SZYBKO POPROWADZE ;) (Teść polecił mi zmienić fach na... budowlankę).

To podziwiam, ja zacząłem ok. 20 czerwca i w ubiegłym tygodniu skończyli mi kłaść dachówkę. Na pewno można szybciej, ale gdzie czas na załatwienie pozwolenia na budowę, adaptację... Mi zeszło na to dobre 3 miesiące.


dlaczego nie cegła kratówka+styropian 12cm? tylko jakies wymysły, ytongi, porotermy......?

W hurtoniach budowlanych w moich okolicach nie istnieje coś takiego jak kratówka, są tylko te 'wymysły' Poroton, Porotherm i inne takie.
Ale jak u Ciebie sprzedają i jest to tańsze od innych materiałów, to czemu nie.

kaka73
28-10-2006, 19:09
Witam budujacych. jak ktoś ma ochote to może zobaczyć wnętrze naszego D08 w aktualnym wydaniu kwartalnika Archivolty - dostępny m.in. w EMPIKU.
Karina

bożenamiler
08-11-2006, 18:00
:roll: no to cześć przestronni, ja też do Was należe, jak czytam to mi się w głowie kręci od nadmieru informacji. mam trochę zmian, największa to betonowy strop, a co za tym idzie zmiana więźby, zyskałam duży strych, pomieszczenie gospodarcze to kotłownia (olej), w tym roku kończę na stanie pod dachem (roben) a wiosną ruszam dalej.

magdziak19
12-11-2006, 10:32
Witam budujacych. jak ktoś ma ochote to może zobaczyć wnętrze naszego D08 w aktualnym wydaniu kwartalnika Archivolty - dostępny m.in. w EMPIKU.
Karina
kupiłam wczoraj nowy numer "archivolty".karina, gratuluje pięknego domku. ja równiez będę chciała urządzic mój przestronny w podobnym stylu ale to jeszcze odległa przyszłość:)ciekawe rozwiązanie z barkiem-stolikiem w kuchni, podoba mi sie ten pomysł.zastanawia minie gdzie umieściłaś lodówkę -czy jest to kąt na przeciw stolika?bardzo proszę w miarę mozliwości o więcej zdjęć, np. pralnio-spiżarni oraz największej sypialni. ja zrobiłam już amatorską aranżację wnętrz ale nie jestem przekonana co do moich umiejętności architektoniczno- informatycznych, dlatego chciałabym zobaczyc aranzacje na realnym przykładzie.niestety w moim przypadku nie wchodzi w grę wynajecie architekta wnętrz z powodów finansowych wiec muszę się zdać na własny gust i wyczucie. mam również pytanie: jakie naniosłaś zmiany na projekt, czy zadaszałaś taras oraz po zamieszkaniu jak sprawdziała sie funkcjonalność wnętrz - czy zmieniłabyś coś teraz?jeśli tak, to co?czekam na odpowiedź, na wiosne prace budowlane ruszą pełna parą więc jestem spragniona porad:)pozdrawiam z podkarpacia!!!

lolomama
16-11-2006, 14:31
Witajcie wszyscy zapaleńcy budowy :D Na wiosnę rozpoczynam budowę D08 :D :D :D Projekt zakupiony, architekt nanosi zamiany, mamy już dec. o warunkach zabudowy, warunki podłączenia wody i prądu. Czekamy na architekta i mapę końcową, potem do starostwa o zezwolenie. Już nie mogę się doczekać :D A jak patrzę na Wasze zmagania i jak rosną Wasze domy to aż się rwę do budowy :wink:

lolomama
17-11-2006, 19:14
Witam. Na wiosnę rozpoczynam budowę domu z moratora D08 Przestronny. Co o nim sądzicie? Czy ktoś z Trójmiasta (okolic) będzie budował ten dom wiosną?

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=23&IdKolekcji=

Zmianie podlega:
- poszerzam pomieszczenie gosp. kosztem tarasu
- zmieniam wiązary na krokwie i strop drewniany
- zmniejszam łazienkę "dla gości" na wc
- poszerzam taras na szerokość salonu

Z góry dzięki za odpowiedzi i uwagi.

gosik17
04-12-2006, 17:54
Witam! podoba mi sie projekt DO8(z mężem chcemy rozpocząć budowe na wiosne). nie widziałam tego domku na żywo, jedynie kilka małych zdjęć w internecie. Jeśli ktoś z Lubuskiegoi wybudował już D08 to proszę o kontakt jestem jeszcze"zielona"w tym temacie,dlatego proszę o pomoc doświadczonych Przestronnych:) Jeśli ktoś ma możliwośc przesłania jakichkolwiek informacji, kosztorysów, zdjęć ( wnętrze domu) ,to bardzo, proszę o przesłanie na maila: [email protected] . Z góry dziękuję i pozdrawiam

szirak666
04-12-2006, 20:32
Witam wszystkich

Mam pare pytan , jestem poważnie zainteresowany tym projektem

Czy zmiany dot. przenoszenia kominka na scianę toalety wymagaja zgody muratora i jaki może byc koszt projektanta

Czy istnieje mozliwośc przeniesienia kotla do pomieszczenia gospodarczego i jak wyżej zgoda i koszt.

czy może nie zmieniać projektu zadaszenia werandy a wykonać zadaszenie po odbiorze budynku?? - ostzegają mnie że spory jest koszt projektanta za zmiane konstrukcji dachu.

Z góry z awszystki odpowiedzi dziękuję
Pozdrawiam
Jacek

szirak666
05-12-2006, 19:32
Witajcie Wszyscy "Przestronni"

Mam prośbę o podpowiedzi na temat kilku zmian :

1 czy przesuniecie kominka na scianke do toalety a co za tym idzie przeniesienie drzwi wiąże sie z koniecznoscią wydania zgody przez muratora oraz jakie koszty wezmie odemnie projektant

2 żona sugeruje mi aby przenieśc kociol do pomieszczenia gospodarczego, co wy na to -może ktoś to testowal no i jak wyąej czy potrzeban azgoda i jakie koszty

3 mam tez sugestie na temat wyjscia na mniejszy taras z salonu . nie bardzo mi pasują nie bedzie mozna siąsc na przeciwko kominka i salon roi sie taki przejsciowy. mozna by je zamienic na zwykle okna .

Jak ktoś ma jakies podpowiezi lub sugestie chętnie wyslucham . przy okazji jak ktoś chcialby podzielic sie fotkami tez bardzo chetnie pooglądam . mój mail [email protected]

z góry dziękuje

szirak666
05-12-2006, 19:41
Witajcie Wszyscy "Przestronni"

Mam prośbę o podpowiedzi na temat kilku zmian :

1 czy przesuniecie kominka na scianke do toalety a co za tym idzie przeniesienie drzwi wiąże sie z koniecznoscią wydania zgody przez muratora oraz jakie koszty wezmie odemnie projektant

2 żona sugeruje mi aby przenieśc kociol do pomieszczenia gospodarczego, co wy na to -może ktoś to testowal no i jak wyąej czy potrzeban azgoda i jakie koszty

3 mam tez sugestie na temat wyjscia na mniejszy taras z salonu . nie bardzo mi pasują nie bedzie mozna siąsc na przeciwko kominka i salon roi sie taki przejsciowy. mozna by je zamienic na zwykle okna .

Jak ktoś ma jakies podpowiezi lub sugestie chętnie wyslucham . przy okazji jak ktoś chcialby podzielic sie fotkami tez bardzo chetnie pooglądam . mój mail [email protected]

z góry dziękuje

krzysztof11
06-12-2006, 15:35
nad kotłem to bym się wcale nie zastanawiał!odrazu przenieść!zgoda nie jest potrzebna ale w razie w... można o nią poprosićprzy zamawianiu projektu!
Co do okna to racja Też bym zmienił na zwykłe!a co do kominka to ja bym go zostawił!ścianka od wc nie jaest aż tak duża, a po za tym byście patrzeli na kominek i ...drzwi od wc!wizualnie nic ciekaweg by nie wyszło z tej zmiany!

marlebi
18-12-2006, 18:39
Ceść "przestronni"
ciągle jestem na etapie poszukiwań, jednak wizyta na Waszym forum przekonuje mnie, że D08 to jest to czego potrzebuje 2+2 family. Właśnie finalizujemy zakup działki 2000 m w okolicach Mińska Mazow. i jakoś dziwnie dobrze lezałby nam ten projekt. Czy jest ktoś powiedzmy w promieniu 50 km kto chciałby się pochwalić Przestronnym? Będę wdzięczny za informacje.
:roll:

tab
30-01-2007, 10:24
wątek spadł :)

Niedługo przeprowadzamy się.... do niewykończonego domu :) Będziemy bez drzwi wewnętrznych i kuchni :) :)

kaśkam
30-01-2007, 15:08
tab GRATULACJE !!!
We wrześniu 2005 roku też przeprowadziłam się do takie stanu jak ty.
Bardzo cieszyła nas każda kolejna rzecz, każdy zakup.
W dalszym ciągu mamy bardzo dużo do zrobienia.
Wczoraj przeglądałam twój wątek w galerii zdjęć forumowiczów i chciałam ci przesłać zdjęcia oczywiście jeszcze niewykończonej łazienki i kuchni,ale nic mi nie wychodzi. Sprubuję jeszcze raz w niedzielę. Zdjęcia nie są najlepszej jakości,bo aparat mam tylko w telefonie.
Pozdrawiam.

tab
30-01-2007, 18:42
tab GRATULACJE !!!
We wrześniu 2005 roku też przeprowadziłam się do takie stanu jak ty.
Bardzo cieszyła nas każda kolejna rzecz, każdy zakup.
W dalszym ciągu mamy bardzo dużo do zrobienia.
Wczoraj przeglądałam twój wątek w galerii zdjęć forumowiczów i chciałam ci przesłać zdjęcia oczywiście jeszcze niewykończonej łazienki i kuchni,ale nic mi nie wychodzi. Sprubuję jeszcze raz w niedzielę. Zdjęcia nie są najlepszej jakości,bo aparat mam tylko w telefonie.
Pozdrawiam.

Każda zdjęciowa inspiracja mile widziana. Dzięki, będę czekać. A niewykończonym domem (budynkiem) przejmować się nie będę, dom to ludzie, a nie budynek.
Nas cieszy wszystko, że w kominku można napalić, pogapić się w ogień. COś jest magicznego w tym. Niedługo układamy parkiet i wprowadzamy się. Czekamy tylko aż trochę posadzki przeschną, bo nasz parkieciarz palcem nie kiwnie póki nie spadnie wilgotność poniżej 2%. Na razie mamy super "dizajnerskie" lampy = żarówki + oprawki na kawałku kabla. Przełączniki bez ramek i innych dodatków. Ścian nie malujemy, domu nie tynkujemy:) Nic nie robimy :) Zarty żartami, Ściany na razie na biało, a potem powoli będziemy malować - czekamy na wygraną w lotto.
Jutro powinnam mieć więcej zdjęć z pola walki. Będą w dzienniku budowy.

Z pozdrowieniami dla wszystkich Przestronnych.

xoq
30-01-2007, 20:29
tab fajnie, że u Ciebie coraz bliżej końca

My zabiliśmy dechami okna i czekamy na wiosnę. Już zamówiliśmy okna, montaż 15 marca, a potem ostro do przodu.
Mamy zamiar przeprowadzić się pod koniec roku.

pozdrawiam
xoq

emango
25-02-2007, 19:28
Cześć Wszyskim (jeśli jeszcze ktoś tu zagląda...)
Postanowiłam podciągnąć temat, bo lada moment zaczynamy budowę przestronnego. To dobra okazja, żeby zapytać, co u Was...
Tab za chwilę się wprowadza.
Malinka, BK i inni "starzy" przestronni, bywacie tu jeszcze?
Odezwijcie się!!

michal5803
25-02-2007, 21:51
Witam wszystkich Przestronnych my też będziemy chyba-99% budować d08
udało się nam kupić fajną działeczkę 1500 m2
wszelkie sugestie i podpowiedzi mile widziane
ogromna prośba o zdjęcia zadaszonego tarasu d08 w realu
Z góry dziekuję
Będziemy się budowac na Kociewiu w granicach Starogardu Gd.[/b]

tab
26-02-2007, 07:49
Zapraszam do mojego dziennika. tak na pewno znajdziesz zadaszony taras.


Witam wszystkich Przestronnych my też będziemy chyba-99% budować d08
udało się nam kupić fajną działeczkę 1500 m2
wszelkie sugestie i podpowiedzi mile widziane
ogromna prośba o zdjęcia zadaszonego tarasu d08 w realu
Z góry dziekuję
Będziemy się budowac na Kociewiu w granicach Starogardu Gd.[/b]

michal5803
27-02-2007, 11:11
Witajcie przestronni
ad Tab
Na tych zdjęciach ta część zadaszona wydaje się taka mała czy ty Tab powiększałaś pomieszczenie gospodarcze czy mi sie tylko wydaje?
Czy jest ktoś kto buduje bądż wybudował już d08 w pomorskiem i zgodziłby się nam go pokazać pliz : :P :P :D ?
[email protected]

tab
27-02-2007, 15:02
Witajcie przestronni
ad Tab
Na tych zdjęciach ta część zadaszona wydaje się taka mała czy ty Tab powiększałaś pomieszczenie gospodarcze czy mi sie tylko wydaje?
Czy jest ktoś kto buduje bądż wybudował już d08 w pomorskiem i zgodziłby się nam go pokazać pliz : :P :P :D ?
[email protected]

Dokładnie, mam powiększone pomieszczenie gospodarcze. Dlatego taras jest mniejszy. Ale spokojnie wejdzie tam stolik i krzesła.
Większy taras ma BK, bo ma zadaszony cały i nie ma powiększonego pom. gosp.

Jak tylko dorwę aparat i będzie skończona podbitka - wrzucę zdjęcia do dziennika.

ps. ruszyło w końcu u nas ogrzewanie. Mamy cieplutko.
Za dwa tygodnie układanie parkietu, za cztery montaż kuchni.

lolomama
28-02-2007, 12:58
Witajcie.
Jeżeli pozwolicie to chciałabym się dołączyć do Was przestronnych. projekt ten był naszym faworytem odkąd zaczęliśmy myśleć o budowie. W trakcie przewijały się inne (tzw. wersje ekonomiczne 8) ). Ostatecznie jednak marzenia zwyciężyły. Kupiliśmy projekt, mamy wszystkie papiery, w piątek wytyczany jest budynek. Jak trochę się ziemia wysuszy to zaczynają nam robić wykop. mam nadzieję, że będzie to w ciągu najbliższych 2 tygodni. Nie mogę się doczekać.
Cieszę się, że ktoś odwiedza to forum.
Budowa w woj. pomorskim.
Powodzenia dla wszystkich, którzy chcą budować ten dom oraz gratulacje dla tych, którzy są już na progu swojego domu. :D .