PDA

Zobacz pełną wersję : projekt D08 PRZESTRONNY



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8

PawelP
13-11-2001, 14:48
Witam.
W muratorze znalazlem 2 wersje tego projektu (bez uzytkowego poddasza), jedna z tarasem przy pomieszczeniu gospodarczym (wersja na CD) i bardziej wysunietym garazem, oraz druga (bardziej mi odpowiadajaca) z pomieszczeniem gospodarczym w miejscu tarasu.
Murator z marca prezentujacy rzut fundamentow tez odpowieda tej drugiej wersji. Niestety, biuro architektoniczne powiedzialo mi, ze jest tylko jedna (ta pierwsza) wersja projektu. A jesli bym chcial ta druga to trzeba by dokonac duzych zmian projektowych i ze wzgledu na brak czasu pozegnac sie z ulga budowlana.
Jesli to prawda to dlaczego Murator prezentuje wersje, ktorych de facto nie ma?

Iwona Dzierżko-Bukal
15-11-2001, 11:12
Witam,
projekt gotowy Murator D08 "Przestronny" dostępny w sprzedaży ma trzy wersje:1.wersję w technologii murowanej, 2.wersję w lekkim szkielecie drewnianym i 3. D08a - wariant z użytkowym poddaszem. Wszystkie te projekty opracowano dla jednego układu rzutu poziomego, tj. z tarasem za pomieszczeniem gospodarczym.
Natomiast publikacje na łamach Muratora, o jakich Pan napisał, dotyczyły projektu D08 zaadaptowanego dla indywidualnych potrzeb wystawy Domów Modelowych w Józefosławiu. Stąd wzieły się różnice między materiałem prezentowanym w artykułach a ofertą katalogową.
Takie same zmiany, jakich dokonano przygotowując projekt na wystawę, są możliwe do wprowadzenia w ramach adaptacji projektu gotowego do warunków miejscowych, po uzyskaniu zgody autora. W tym celu należy przesłać do firmy W.M. MURATOR PROJEKT Sp. z o.o. wniosek (listownie lub faksem 0-58 321 73 60), skierowany imiennie na nazwisko autora, z podaniem szczegółowego zakresu proponowanych zmian. Wymieniona procedura nie wymaga żadnych dodatkowych opłat względem projektanta, ani naszej firmy. Muszę również wyjaśnić, że firma nasza nie wykonuje usług projektowych.
Zmiany może wprowadzić wybrany przez Pana projektant z uprawnieniami, po uzyskaniu w/w zgody.
Pozdrawiam
Iwona Dzierżko-Bukal
[email protected]

28-12-2001, 17:42
On 2001-11-13 15:48, PawelP wrote:
Witam.
W muratorze znalazlem 2 wersje tego projektu (bez uzytkowego poddasza), jedna z tarasem przy pomieszczeniu gospodarczym (wersja na CD) i bardziej wysunietym garazem, oraz druga (bardziej mi odpowiadajaca) z pomieszczeniem gospodarczym w miejscu tarasu.
Murator z marca prezentujacy rzut fundamentow tez odpowieda tej drugiej wersji. Niestety, biuro architektoniczne powiedzialo mi, ze jest tylko jedna (ta pierwsza) wersja projektu. A jesli bym chcial ta druga to trzeba by dokonac duzych zmian projektowych i ze wzgledu na brak czasu pozegnac sie z ulga budowlana.
Jesli to prawda to dlaczego Murator prezentuje wersje, ktorych de facto nie ma?


Kolego,

Dylemat wersji D08 rozwiąże się sam, gdy dokonasz (wraz z bliskimi) wizji lokalnej domu modelowego koło Piaseczna (Józefosław ?!), oraz innego zbudowanego wg tradycyjnie oferowanego projektu. Skupisko paru domów modelowych i cena ziemi w okolicach Warszawy spowodowały zmiany i "upychanie" . Zaletą jest na pewno zwarta bryła - tańszy od tradycyjnego dach?, ale zmieniono funkcje. Wolę przejście z garażu do południowej części ogrodu poprzez mały taras, oraz usadownienie toalety przy holu wejściowym , a nie "wycieczki " gości do wc po mniej ekponowanej części gospodarczej.

pozdrawiam, Jacek
entuzjasta D08 z Bydgoszczy

Ewik2002
25-01-2002, 22:30
Podaj swojego e-maila Gjedrys, ponieważ chciałabym dowiedzieć się czego na temat budowy D08!

Rafter
07-02-2002, 08:10
Ja taki buduję. Mam na razie stan surowy otwarty. Zadaszony pod papą.

Rafter
07-02-2002, 08:16
Jak pierwszy raz zobaczyliśmy z żoną D08 to powiedzieliśmy sobie, że jeżeli kiedykolwiek będziemy budować to tylko D08.
Domek jest OK, ale jak zawsze trzeba zrobić kilka drobnych przeróbek pod indywidualne potrzeby mieszkańców.
Ja takie patenty porobiłem u siebie (jeszcze nie mieszkam), oglądałem też zamieszkane D08 z przeróbkami.

07-02-2002, 08:26
Cześć
Czy mógłbyś podać dotychczasowe koszty?. Jestem na etapie wyboru projektu i ten równiez mi sie podoba
Pozdrawiam
Adam

Rafter
07-02-2002, 12:27
Koszty urzędowe (mapki, geodeci) 11 087,02
Fundament 19 324,69
Stan surowy + dach 58 851,35
Szlichta z betonu B-7,5 728,35
Elewacja zewnętrzna 452,91
Ogrodzenie i podwyższenie gruntu 16 126,25
Centralne ogrzewanie (grzejniki) 3 987,56
Wyposażenie łazienek (komplet baterii) 1 413,99
Instalacja elektryczna (taryfa G11) 5 500,00

RAZEM 117 472,12 brutto

O szczegóły (ilość i rodzaj materiału, robocizn) piszcie na Email

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Rafter dnia 2002-02-07 13:36 ]</font>

07-02-2002, 13:03
Co rozumiesz pod pojęciem elewacja zewnetrzna, że podajesz tylko taką sumę. W jakim regionie budujesz. Załaczam adres e-mail.
Pozdrawiam
Adam

Rafter
07-02-2002, 13:37
On 2002-02-07 14:03, adaryb wrote:
Co rozumiesz pod pojęciem elewacja zewnetrzna, że podajesz tylko taką sumę. W jakim regionie budujesz. Załaczam adres e-mail.
Pozdrawiam
Adam



Buduję pod Warszawą.
To na razie koszt ocieplenia fundamentu styropianem F-15.
Zabawa zacznie się jak trzeba będzie wykończyć dom i mieszkać, żeby nie rozkradli.
Grzejniki, baterie, rury kominowe i trochę innych drobiazgów kupiliśmy awansem i czekają w piwnicy u teścia na swój czas.

Projekt jest super ale ja zrobiłem kilka zmian, a kilka jeszcze bym zrobił

Pozdrawiam

07-02-2002, 13:43
Czy możesz podać jakie zmiany wprowadziłeś. Chciałbym spojrzec na projekt pod katem tych zmian
Pozdrawiam
Adam

Rafter
08-02-2002, 14:30
1. Największa zmiana to przeniesienie dużej łazienki do pokoju przy salonie, a w miejsce łazienki z projektu zrobiłem garderobę z wejsciem z sypialni. Mam dzięki temu piękną łazienkę z większym oknem na ogród i można tam poszaleć wyposażając również w meble.
2. Zlikwidowałem garderoby między pokojami i zrobił się jeden duży pokój dla córki (ten bliższy salonu), a drugi jako gabinet (ten na końcu).
3. Małą łazienkę podzieliłem na pół (jest ślepa) i dam tam tylko kibelek i umywalkę. A między elewacją a tą łazienką dam kotłownię (piec jednofunkcyjny + zasobnik 120 l. i przyłącze wody z zegarem), która będzie miała wejście z sieni.
Uważam, że kibel dla gości wystarczy i nie trzeba tam dawać natrysku. Oszczędzam też na oknie.
4. Kuchnię powiększyłem trochę o małą wnękę, która wchodzi w kotłownię na 35 cm. Będzie szerszy blat i wygodniejsze stanowisko na różne sprzęty AGD.
5. Dałem jednego maxa więcej na obwodzie. To da mi większą kubaturę i możliwość kombinowania na szlichcie. A jak nie dam za dużo to będzie wyższe pomieszczenie.
6. Zlikwidowałem dzrzwi wyjściowe z łącznika garaż-kuchnia na taras. Dzięki temu mam pomieszczenie gospodarcze (spiżarnia i pralnia) lepiej ustawne, a taras jest bardziej funkcjonalny (można ustawić albo nawet wymurować ławę)
7. Zlikwidowałem małe okienka w garażu (nikt nie będzie zaglądać) i dawnej dużej łazience (a dziś garderobie).

Ewik2002
08-02-2002, 20:28
Jestem na etapie budowy fundamentów, w projekcie jest ława, ale doradzano mi żeby zalać fundament bezpośrednio w grunt.Planuję zmianę stropu na "Teriva" i zrobienie użytkowego poddasza.Co wy o tym sądzicie???Doradźcie mi proszę!

Rafter
08-02-2002, 21:51
On 2002-02-08 21:28, Ewik2002 wrote:
Jestem na etapie budowy fundamentów, w projekcie jest ława, ale doradzano mi żeby zalać fundament bezpośrednio w grunt.Planuję zmianę stropu na "Teriva" i zrobienie użytkowego poddasza.Co wy o tym sądzicie???Doradźcie mi proszę!



Przede wszystkim to jest tak jak z lekarzem (ten dobry co pomoże).
Tu też jedni ławy jedni w wykop. Ja lałem fundament bezpośrednio w grunt (wykop był robiony ręcznie), ale to zależy od podłoża.
W paru miejscach obsypała się mimo wszystko ziemia (a to trzeba wypełnić kosztownym betonem B-20). Potem bloczki 5 warstw i jest OK.
Potem jest zabawa z wybraniem humusu i wsypaniem w fundament piachu. Idzie tego od cholery.
Terriva jest w porządku. Zrób tak jeżeli możesz nawet jak wyjdzie drożej. Jakość tego stropu jest naprawdę w porządku.
Natomiast jeżeli chodzi o użytkowe poddasze to zdawaj sobie sprawę z:
1. Musisz tam wejść, czyli zabrać część powierzchni na parterze na schody.
2. Na pewno podniesiesz elewację o około 50 cm. To Ci zaburzy bryłę budynku.
3. Pomyśl o dodatkowych kosztach (okna, parkiety, ściany, schody, instalacja CO, elektryka, wykończenie i późniejsze ogrzewanie). Niech Cię to nie kusi, bo koszt domu wzrośnie znacznie. Jeżeli masz dużo kasy to zaatakuj projekt D08a.
Mnie podpuszczali, ale nie posłuchałem. Mam nieużytkowe poddasze. I widzę teraz, że to nie tylko koszt dwóch warstw pustaka na obwodzie.

Ja będę miał ściągane schody i może ustawię sobie bilard na górze tylko dla rodziny. Nie rób domu dla gości. Oni są raz na jakiś czas, Ty spędzasz tam większość życia i Tobie on ma służyć.

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Rafter dnia 2002-02-08 23:52 ]</font>

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Rafter dnia 2002-02-08 23:53 ]</font>

Ewik2002
09-02-2002, 09:49
On 2002-02-08 22:51, Rafter wrote:



Przede wszystkim to jest tak jak z lekarzem (ten dobry co pomoże).
Tu też jedni ławy jedni w wykop. Ja lałem fundament bezpośrednio w grunt (wykop był robiony ręcznie), ale to zależy od podłoża.
W paru miejscach obsypała się mimo wszystko ziemia (a to trzeba wypełnić kosztownym betonem B-20). Potem bloczki 5 warstw i jest OK.
Potem jest zabawa z wybraniem humusu i wsypaniem w fundament piachu. Idzie tego od cholery.
Terriva jest w porządku. Zrób tak jeżeli możesz nawet jak wyjdzie drożej. Jakość tego stropu jest naprawdę w porządku.
Natomiast jeżeli chodzi o użytkowe poddasze to zdawaj sobie sprawę z:
1. Musisz tam wejść, czyli zabrać część powierzchni na parterze na schody.
2. Na pewno podniesiesz elewację o około 50 cm. To Ci zaburzy bryłę budynku.
3. Pomyśl o dodatkowych kosztach (okna, parkiety, ściany, schody, instalacja CO, elektryka, wykończenie i późniejsze ogrzewanie). Niech Cię to nie kusi, bo koszt domu wzrośnie znacznie. Jeżeli masz dużo kasy to zaatakuj projekt D08a.
Mnie podpuszczali, ale nie posłuchałem. Mam nieużytkowe poddasze. I widzę teraz, że to nie tylko koszt dwóch warstw pustaka na obwodzie.

Ja będę miał ściągane schody i może ustawię sobie bilard na górze tylko dla rodziny. Nie rób domu dla gości. Oni są raz na jakiś czas, Ty spędzasz tam większość życia i Tobie on ma służyć.

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Rafter dnia 2002-02-08 23:52 ]</font>

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Rafter dnia 2002-02-08 23:53 ]</font>


Dzieki za szybką odpowiedź.Chcę właśnie na poddaszu tak jak i ty wstawić stół ping-pongowy i bilard. Mam dwie latorośle w wieku gimnazjalnym i chciałabym wypełnić im wolny czas. Poddasze więc miałoby służyć tylko i wyłącznie do takich celów. Zamierzam pierwszą łazienkę przy holu zmniejszyć o połowę a w miejscu uzyskanej powierzchni tj. wiatrołapie wstawić małe schodki prowadzące na poddasze. Czy zrobiłeś identyczną ilość okien w salonie jaka jest w projekcie, czy coś zmieniłeś?
Niestety z kasą jest cieniutko...
Pozdrawiam Ewik

Rafter
09-02-2002, 11:20
Ewik,
Wcześniej w tym wątku opisałem najważniejsze zmiany w projekcie. Za skróconą łazienką dałem kotłownię.
Na porządny stół do bilarda (około 6 stóp)jest miejsce. Natomiast tenis stołowy zapomnij.
Wyjście na dach jest za zakrętem korytarza nad drzwiami do małego pokoju.
W salonie dałem tylko drzwi na ogród szerokości 270 cm i drzwi na taras szerokości 180 cm. Salon powinien być bardziej ustawny i cieplejszy.
Zlikwiduj też wyjście z łącznika garaz-kuchnia na taras. To Ci da lepsze wykorzystanie łącznika (półki na ścianie, jakiś blat), zrobi ustawniejszy taras i obniży koszt o kolejne drzwi.
Pozdrawiam
Rafał

Rafter
09-02-2002, 11:25
[Zamierzam pierwszą łazienkę przy holu zmniejszyć o połowę a w miejscu uzyskanej powierzchni tj. wiatrołapie wstawić małe schodki prowadzące na poddasze
Pozdrawiam Ewik
[/quote]

Jeżeli zrobisz w tym miejscu schodki, to będziesz musiała się wyczołgiwać na strych. Dach w tym miejscu jest na wysokości około 70 cm.

Rafter
09-02-2002, 11:32
Ewik, w jakim rejonie Polski budujesz?

Ewik2002
09-02-2002, 12:12
On 2002-02-09 12:25, Rafter wrote:

Jeżeli zrobisz w tym miejscu schodki, to będziesz musiała się wyczołgiwać na strych. Dach w tym miejscu jest na wysokości około 70 cm.


Dzięki Rafał za tak szybką odpowiedź. Moja wiedza opiera się tylko na czytaniu miesięcznika "Murator".Moje zmiany zamierzam skonsultować z architektem.Bardzo się na tym nie znam, więc sądziłam, że dając strop "Terriva" mogę podnieść dach o dwa bloczki w górę na całym obwodzie. (W planie budowa ścian jednowarstwowych z betonu komórkowego szerokści 36 cm.)
Mieszkam w woj.Mazowieckim k.Radomia
Co sądzicie o tym poddaszu,ścianie jednowarstwowej i betonie komórkowym?
Z jakiego materiału Rafter wybudowałeś swój dom?
Proszę o szybką odpowiedź!

Ewik

Rafter
09-02-2002, 13:11
Z jakiego materiału Rafter wybudowałeś swój dom?
Proszę o szybką odpowiedź!

Ewik
[/quote]

Ceramiczny pustak MAX z Plecewic. Stawiany w poprzek również na ścianie nośnej. To daje 29,5 cm ściany. Dałem wyższą elewację o jeden pustak. Teraz mam swobodę przy robieniu szlichty. Mogę dać grubszy styropian, a jak nie wykorzystam tej możliwości to będę miał wyższy salon. Teraz kombinuję czy dać 12, czy 15 cm styropianu na elewację.
Cegłę MAX (4536 sztuki) na elewację i ściany nośne kupiłem 31-03-2001 za 10 614,24 zł netto lub 11 357,24 zł brutto. W cenie był transport i rozładunek. Palety poukładane i ładnie zafoliowane.
Transport załatw tak, żeby od razu zaczęli wyrabiać towar, bo może dostać nóg. Chyba, że teran jest ogrodzony i masz sąsiadów.
Ja robię domek koło Milanówka.
Z architektami nie konsultuj. Zdzierają jak skórę z węża.
Pójdź do głównego architekta w Twoim rejonie i dowiedz się, gdzie takie D08 budują. Pojedź do ludzi i popytaj o budowlane rzeczy. Weź tylko w rękę projekt jeżeli dom jest zamieszkały, żeby nie pomyśleli, że jesteś Cyganką okradającą domki.
Pytaj i jeszcze raz pytaj.

Aha i jeszcze jak Ci robią fundament, to zrób fundament również na zakończeniu tarasu i przed wejściem głównym. Żeby murki na froncie i przy tarasie nie były wpuszczone klinem w działkę. Po nasypaniu piachu można wszystko dobrze ubić a to raptem około 5 mb. fundamentu.
Pozdrawiam

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Rafter dnia 2002-02-09 14:13 ]</font>

PawelP
14-02-2002, 08:19
Witam.
Na wiosne zaczynam budowe. Buduje z Ytonga 36 w Poznaniu.
Moje zmiany dotycza glownie salonu, otoz rezygnuje z sufitu w salonie tzn chce miec nad glowa otwarta przestrzen, zwlaszcza ze salon nie jest maly. Niestety musze zmienic konstrukcje dachu zrezygnowac ze szkieletow (chyba tak to sie nazywa) na rzecz krokwi. Poza tym nieco powikszam pomieszczenie gospodarcze , przesuwam sciane od strony tarasu o 1 m (na tyle pozwala mi konstrukcja dachu), dzieki temu pomieszczenie podziele na dwie czesci jedna na pralnie i spizarnie a druga (blizej tarasu) na rowery, narty itp.

Bardzo ciekawi mnie rozwiazanie Rafala dot. zmniejszenie lazienki na rzecz kotlowni. Tez to chcialem zrobic ale wykonawca powiedzial mi ze pomieszczenie gdzie bedzie piec gazowy musi miec minimum (juz nie pamietam dokladnie ale chyba) 7m a tyle sie nie da uzyskac z tej malej lazienki. Poza tym jestem ciekawy jak ta lazienke rafal podzieli i gdzie zrobi wejscie do kibelka. Piec gazowy musi przeciez byc przy kominie, wobec tego kibelek musi byc od frontu budynku a wejscie do niego z korytarza. Osobiscie bardzo podoba mi sie, ze wejscie do kibelka jest za kominkiem w salonie, jest do niego blisko a jednoczesnie jest przysloniete przez kominek.
Zastanawiam sie tez nad polaczeniem tarasow ale na to mam jeszcze czas.

Co do uzytkowego poddasza to architekt pokazal mi takie D08 (jedyne D08 jakie widzialem w realu) i wierzcie mi wyglada okropnie!!! Bryla budynku jest koslawa, mozna sie zniechecic do D08. Robie jak wy wszyscy mala drabinke a na poddaszu bede mial swoja (wreszcie!) graciarnie.

pozdrwawiam serdecznie Pawel.

MAGA
25-06-2002, 22:51
Wybralam D08.Fundamenty już zalane.Kilka zmian zrobiliśmy.
Chętnie skorzystam z doświadczeń innych,którzy wybrali też
ten projekt.

PawelP
28-06-2002, 15:40
a mozna spytac o te zmiany?
Z czegu budujesz sciany i czy dach z kratownic (tak jak w projekcie?)
pozdrawiam, Pawel

MAGA
28-06-2002, 19:27
Usunelam garaz z bryly domu.Czesc garazowa ma teraz szerokosc sypialnianej.Dach jest mniej skomplikowany,ma ksztalt prawie symetrycznej koperty.Dzieki temu jest troche tanszy.Kuchnie powiekszyam.Ma teraz ok.15 m kw.Po prawej stronie kuchni mam
przestronne pom. gospodarcze.Z niego przejscie do pom.na narzedzia ogrodowe,rowery itp.i tu wydzielam miejsce na kotlownie
-najprawdopodobniej piec olejowy i zbiornik.Likwiduje maly taras,
bo jest po stronie pn.-zach.-zacieniony.W tym miejscu robie pokoj-mala sale gimnastyczna.Buduje z betonu komorkowego 24 cm
i 10 lub 12 cm styropianu.Moj maz mysli intensywnie o konstr.dachu.Czy zbijac, czy zastapic grubszymi.Pozdrawiam.

MagdaN
11-08-2002, 13:32
Maga,
minęło już trochę czasu od ostatniego postu, ciekawa jestem jak rozwiązaliście w końcu problem konstrukcji dachu ???
My też budujemy d08, też usunęłam garaż z bryły domu, i właśnie myślimy o tych nieszczęsnych kratownicach.
pozdrawiam
Magda

Rafter
11-08-2002, 20:18
Ja buduję D08. Zmiany opisywałem wcześniej. Jak chcesz szczegóły to zapraszam do mailowni.

mkl
02-07-2003, 14:16
CZy ktoś mógłby mi pozwolić na zobaczenie D08 w realu? MIeszkam w okolicach Częstochowy ale mogę dojechać o ile wchodziłby w grę centralna lub południowa Polska?

mkl
07-07-2003, 09:30
Mysle rowniez o budowie D08. Dlaczego nieszczesne kratownice i niesmialo chce zapytac o mozliwosc rzucenia okiem na wybudowany D08 celem porownania rzeczywistosci z marzeniami

mkl
07-07-2003, 09:45
Czy ktos moze umozliwic mi zobaczenie D08 na zywo.

Jakub Burkietowicz
07-07-2003, 11:56
też poproszę o umożliwienie obejrzenia :)

JB

Jakub Burkietowicz
07-07-2003, 12:06
Dlaczego od razu nieszczęsne ... co do prawidłowej nazwy - wiązary.
Po pierwsze - jeśli nie chcesz poddasza użytkowego, to:
- tańsza konstrukcja
- możliwość wykorzystania pasa dolnego jako stropu (brak kosztu stropu)
- konstrukcja dużo lżejsza (redukcja o 30 - 40 % ilości drewna)
- konstrukcja tańsza - (j.w.)
Po drugi - jest możliwość zrobienia poddasza użytkowego, ale:
- wiązary będą "masywniejsze"
- poddasze b ędzie mniejsze - specyfika wiązarów, natomiast
- nadal nie musisz wylewać stropu ... a to koszt kilkunastu tys. (tak na moje oko bankowca)

Pozdrawiam

JB

mkl
08-07-2003, 13:56
A co z wentylacą stropu? Jak belki (?) stropu będą wyglądały za kilka...naście lat? Wydaje się że impregnowanie nie jest lekarstwem na wszystko.
Pozdrawiam

Jakub Burkietowicz
08-07-2003, 14:02
polecam wybranie się do Niemiec, Danii, Szwecji - 99 % dachów jest robionych w tej technologii. Fakt - wyglądają trochę jak szopy, ale dlatego, że tam wszyscy robią jednakowych 15 wiązarów i mają tani, szybki dach. U nas - dach musi mieć 15 wykuszy, 25 lukarn itepe itede ... A taki dach kosztuje.
Co do wentylacji - nie wiem, co dokłądnie masz na myśli ???
Pozdrawiam

JB

mkl
09-07-2003, 07:43
Może jestem dyletantam i laikiem ale wydaje mi się że drewno bez powietrza, a jeszcze z odrobinką np.pary wodnej będzie gnić. Niedawno miałem możliwość poprawiania dachu w nowym domu i tzw zaimpregnowaną krokiew złamałem kolanem. Pewnie to był błąd wykkonawcy ale na moim domku wolałbym uniknąć takich błędów

Jakub Burkietowicz
09-07-2003, 07:56
Wiesz - przyznam szczerze, że nie znam się zbytnio na drewnie - tyle co wyniosłem z domu. Pracuję w banku.
Jeżeli chodzi o złamaną belkę. Nie wiem jak stara była, ale w moim odczuciu, żeby złamać belkę kolanem ze względu na jej "zgnicie" to musiałbyś być jakimś supermenem. (no chyba, że to cieniutka belka). Jedyna możliwość (ale przypominam - nie jestem w tej dziedzinie expertem), to fakt, że drewno było spruchniałe lub chore. Ale wtedy nie miało prawa trafić na dach. (pretensje do wykonawcy)
Co do gnicia belek od wody - sinienie - nie jest to wada techniczna choć klasyfikacja takiego drewna spada do 3 klasy. Jest to wada estetyczna. Sine jest brzydkie. Natomiast jak mawia mój ojciec - sinego robak nie ruszy. Więc wiesz ... albo ładnie albo z robakami :) Natomiast drewno zaimpregnowane zgodnie z zasadami sztuki, też jest ochronione przed ogniem, grzybami i czymśtam jeszcze. Ale zaznaczam - zgodnie z zasadami sztuki. Dużo jest oszustów, którzy zamaczają drewno w dużej ilości barwnika (tani) a małej ilości soli impregnującej (drogiej). No i tu się pojawia problem uczciwości ... ale to już osobny temat.

Frankai
15-07-2003, 12:43
Dużo jest oszustów, którzy zamaczają drewno w dużej ilości barwnika (tani) a małej ilości soli impregnującej (drogiej). No i tu się pojawia problem uczciwości ... ale to już osobny temat.
No to zobaczymy co bedzie po latach z drewnem na moim dachu ;-) Pozdrowienia dla uciekinierow :lol:

MarcinM
19-08-2003, 09:14
witajcie,
D08 wpadł mi w oko dawno temu i prawdopodobnie kupię ten prjekt.
planuję "wyciągnąć" dalej dach znad salonu, by uzyskać zadaszony taras. myślę też o przeprojektowaniu sypialni z garderobami, aby maksymalnie wykorzystać powierzchnię. Trochę brakuje mi jeszcze jednego pomieszczenia gospodarczo-schowkowego. być moze ofiarą padnie jedna z sypialni, przynajmniej na jakiś czas, póki nie będę gorączkowo szukał jeszcze jednego pomieszczenia na sypialnię.

Jakub Burkietowicz
19-08-2003, 12:02
Właśnie tak zrobiłem z dachem. Nawet fajnie wygląda na wizualizacji :)
JB

MarcinM
19-08-2003, 12:08
Hej Jakub,
jak robiłeś wizualizację?
czy jest możliwość rzucenia na nią okiem? oglądałem tego typu zadaszony taras wczoraj pod Warszawą (z tym że projekt domu zupełnie inny) i baaaardzo mi się to podoba.

Jakub Burkietowicz
19-08-2003, 12:10
Mój ojciec, jak gdzieś kiedyś wspomniałem, ma tartak i robi wiązary. No i do tego celu wykorzystuje program projektowy, w którym widać dach z chatą :) No i sobie pooglądałem :)

HenoK
19-08-2003, 12:19
Do tego domu przymierzam się już od dosyć dawna. Już ponad 4 lata temu obejrzałem sobie szczegółowo projekt (przy okazji robienia kosztorysu).
Widziałem już ten dom w naturze - inwestor wprowadził kilka zmian, moim zdaniem nie wszystkie do końca przemyślane (np. posadzka parteru nie na gruncie, tylko taka "pseudo piwnica" o wysokości 70 - 80 cm i nad tym strop drewniany, zadaszenie nad tarasem) i dziwił się, że będąc w połowie wykończeniówki już przekroczył kwotę która była w katalogu.
No i od od 3 lat mam ten domek na pulpicie jako "tło" - to już chyba obsesja. 8)
Obecnie jestem na etapie szukania odpowiedniej dla tego domu działki.

Jakub Burkietowicz
19-08-2003, 12:20
A skąd jesteś ??

MarcinM
19-08-2003, 12:38
jeśli pytanie Jakuba odnosiło się do mnie, to z Wwy

HenoK
19-08-2003, 15:32
A ja z Pomorza Środkowego.

vivaldi
08-09-2003, 12:59
Witajcie.
Ja tez krece sie wokol tego projektu. A czasu coraz mniej. Czy jakas dobra dusza moze pochwalic sie swa realizacja gdzies pod Warszawa? Tu glownie prosba do Raftera (to o Tobie pisano w Muratorze w tekscie pt: > I nie wodz mnie na poddaszenie< ?). Bardzo mi zalezy na pokazaniu zonie :evil: projektu w realu aby pozniej nie miec problemow :wink:
Z gory dziekuje za pomoc
Janusz

marcin k.
31-10-2003, 12:05
ja w tym temacie jeszcze raz moze jakies rozwiniecie ....... ktos udostepni zdjecia ??

bardzo mnie ten projekt interesuje, na zakup zostaly mi jeszcze dwa miesiace i chce cos postanowic osstatecznie
najbardziej intryguje mnie usuniecie garazu :o bardzo interesujace ale jak to wyglada potem .............napewno taniej bez garazu :)

elwin
16-12-2003, 11:40
witam
czy ktos ma doswiadczenia w budowie projektu D08? Czy jest to projekt drogi w realizacji? czy jest mozliwosc podniesienia dachy i stworzenia niewielkiego poddasza?
dziekuje
elwin

mak
16-12-2003, 13:02
Budowałem 10 miesięcy, mieszkam od pół roku. Wprowadziłem drobne zmiany(garaz powiekszyłem do 40 m2, zmieniłem położenie drzwi tarasowych) Moge podpowiedziec co jeszcze nalezy zrobic by si cieszyc jak pijany zając własnym Do8

RomanP
19-12-2003, 19:19
Drogi. Buduję już 5 lat. Wprowadzę się za 60 tyś. PLN. Można zrobić poddasze użytkowe. Schody zrobiłem z przedsionka i łazienki koło niego. Pod nimi wyszło WC. Nadal mi się podoba, ale dach dał mi popalić (głównie finansowo).

mkl
24-12-2003, 13:36
Jestem w trakcie budowy. Potwierdzam dach daje po kieszeni.

z zielonej góry
05-01-2004, 19:16
Kupiliśmy typowy projekt z muratora D08 przestronny, mieszkamy koło Zielonej Gory, chcielibyśmy zobaczyć gotowy dom i wymienić uwagi na temat tego projektu.Prosze o kontakt.

21-01-2004, 16:57
Kupiliśmy typowy projekt z muratora D08 przestronny, mieszkamy koło Zielonej Gory, chcielibyśmy zobaczyć gotowy dom i wymienić uwagi na temat tego projektu.Prosze o kontakt.

Czolem,

Yakze kupilem ten projekt. Widzialem takie domy w Jozefoslawiu (z zewnatrz) i w Iławie (wewnattz takze). Wiem, ze jest takze w Grodzisku Mazowieckim, pod Poznaniem i koło Gdanska.
Proponuje takze kontakt z dzialem projektow gotowych Muratora. Oni maja jakies wiesci na ten temat.

Pozdraffki.

Wik

wiktor_p
21-01-2004, 17:52
Witam.
Na wiosne zaczynam budowe. Buduje z Ytonga 36 w Poznaniu.
Moje zmiany dotycza glownie salonu, otoz rezygnuje z sufitu w salonie tzn chce miec nad glowa otwarta przestrzen, zwlaszcza ze salon nie jest maly. Niestety musze zmienic konstrukcje dachu zrezygnowac ze szkieletow (chyba tak to sie nazywa) na rzecz krokwi. Poza tym nieco powikszam pomieszczenie gospodarcze , przesuwam sciane od strony tarasu o 1 m (na tyle pozwala mi konstrukcja dachu), dzieki temu pomieszczenie podziele na dwie czesci jedna na pralnie i spizarnie a druga (blizej tarasu) na rowery, narty itp.

Bardzo ciekawi mnie rozwiazanie Rafala dot. zmniejszenie lazienki na rzecz kotlowni. Tez to chcialem zrobic ale wykonawca powiedzial mi ze pomieszczenie gdzie bedzie piec gazowy musi miec minimum (juz nie pamietam dokladnie ale chyba) 7m a tyle sie nie da uzyskac z tej malej lazienki. Poza tym jestem ciekawy jak ta lazienke rafal podzieli i gdzie zrobi wejscie do kibelka. Piec gazowy musi przeciez byc przy kominie, wobec tego kibelek musi byc od frontu budynku a wejscie do niego z korytarza. Osobiscie bardzo podoba mi sie, ze wejscie do kibelka jest za kominkiem w salonie, jest do niego blisko a jednoczesnie jest przysloniete przez kominek.
Zastanawiam sie tez nad polaczeniem tarasow ale na to mam jeszcze czas.

Co do uzytkowego poddasza to architekt pokazal mi takie D08 (jedyne D08 jakie widzialem w realu) i wierzcie mi wyglada okropnie!!! Bryla budynku jest koslawa, mozna sie zniechecic do D08. Robie jak wy wszyscy mala drabinke a na poddaszu bede mial swoja (wreszcie!) graciarnie.

pozdrwawiam serdecznie Pawel.

Czolem Pawle P !,

Tej wiosny i ja zaczynam D08. Jak sie ma Wasz dom ?
Jak wyszedl salon ?
Jakie doświadczenia moglbys przekazac ?
Jak wyszly koszty wstosunku do planow ?
Moze masz jakies fajne fotki ?

Pozdraffki,

Wiktor.

RomanP
29-01-2004, 11:18
Stan surowy zamknięty z niektórymi instalacjami (elektryka i rury co woda). Nieocieplony. Okolice Turku. Przy drodze Konin Turek jeszcze jeden. Zwiedzanie dozwolone po uzgodnieniu na priva.

mak
29-01-2004, 12:12
Mam takowy skończony.
Poszukaj w swojej okolicy.
Jak zaczynałem budować to odnalazłem jeszcze trzy takie same w promieniu 20 km
Lokalizacje:
Ożarów Maz(widac z drogi)
reszta k. Błonia
Najlepiej widac ten niedaleko Konina
Podaj adres to wyslę zdjęcia z budowy
mk

sudarek
06-02-2004, 11:59
W samych Żarach są 4 takie domy i 1 w Nowogrodzie Bobrz

SD
01-03-2004, 15:59
Kupiliśmy typowy projekt z muratora D08 przestronny, mieszkamy koło Zielonej Gory, chcielibyśmy zobaczyć gotowy dom i wymienić uwagi na temat tego projektu.Prosze o kontakt.
:D

xrrr82
01-03-2004, 20:03
a ja juz mam fundament :)

xrrr82
01-03-2004, 20:04
Do "mak " jak mozesz podeslij mi takze swoje fotki moj adres to [email protected]
Dzieki z gory :)

MALINKA
12-03-2004, 12:07
ZACZYNAM BUDOWĘ D08 CZY KTOŚ JESZCZE BUDUJE TEN DOMEK.

BK
12-03-2004, 13:13
No więc ja się bardzo mocno zastanawiam.
Drugim mocnym kandydatem (kandydatką) jest Klementynka.

Jest to bardzo funkcjonalny dom, w zasadzie nic w nim nie trzeba zmieniać, jest wszystko tak jak trzeba.
ci którzy domek budują mówią o dużej ilości ścian, fundamentów - parterówka.
Ja chciałabym zastosować wiązary dachowe mitek - oczywiście pod warunkiem że będę budować taką parterówkę - co mogłoby pozwolić na odchudzenie fundamentów (taka więźba jest lekka) i oszczędności na stropie (dolny pas wiązara = strop), bez żadnej opcji poddasza użytkowego.

Sporo osób buduje ten domek - zadzwoń do biura sprzedaży projektów muratora, moze podadzą namiary na inwestorów którzy kupili i budują.

Mnie podoba się oddzielenie strefy dziennej od nocnej, ustawienie tarasu, możliwość przejścia z pomieszczenia gospodarczego na taras (pranie!), fajny salon. Mówią że jest on nieustawny - ja zabudowałabym jedną ścianę tam gdzie jest otwarta przestrzeń, obok kominka, dałabym tam meble.

Dach troche skomplikowany.
Czy liczyłaś koszty budowy tego domu?

MALINKA
12-03-2004, 14:12
Zaczynam budowę dopiero w maju. Fachowiec wyliczył robociznę na 31.000 do więźby. W tym 3 warstwowe ściany. Cegła ceramiczna wyniosła mnie 9000, dach wyceniono na 15.000 (materiały-ceramika)). Klinkier kosztował mnie 13.000. Co do wykończenia jeszcze nie mam rozeznania. Mam zamiar zamknąć się w 250.000zł. Uważam, iż jest to bardzo praktyczny projekt. Kominek przeniosłam ze środka salonu na ścianę gdzie jest wejście do małej łazienki. Wejście zrobię z holu wejściowego. W ten sposób uzyskam przestrzeń. Uważam, iż przejście z kuchni do pomieszczenia gospodarczego jest bardzo korzystne.

BK
12-03-2004, 14:48
A te 31 tysięcy to razem z więźbą czy bez?
Bo jak bez, to troche drogo - jak rozumiem sama robocizna?

MALINKA
12-03-2004, 18:55
Z WIĘŹBĄ BEZ DACHÓWKI. ALE PRAWIE WSZYSTKO W ŚRODKU.

BK
13-03-2004, 07:37
Bylam wczoraj w D08 w środku, jest super, idealny dla mojej rodziny.

Zmiany jakie widziałam i jakie zrobię
- przedłużenie dachu żeby był zadaszony taras, co za tym idzie - powiększenie tarasu, wtedy ponoć dach jest prostszy do zrobienia. ( ale większy :( )
- wejście do małej łazienki z hallu, piec CO w hallu
- likwidacja tej małej ścianki na któej w oryginale jest kominek, przeunięcie kominka na miejsce gdzie były drzwi do tej łazienki w oryginale - skoro za plecami kominka będzie piec i komin, to chyba jest to najlepsze miejsce na komin od kominka, wtedy pokój jest naprawdę większy.

No i podwyższenie wysokości pomieszczeń - z uwagi na rolety w oknach.
Jakie okna będziesz robić - ze szprosami czy gładnie? Białe czy drewnopodobne? Bo pan miał ze szprosami, drewniane (musiały być potwornie drogie) gładkie chyba będą za jednostajne, sama nie wiem.

Napiszcie czy też takie zmiany u siebie macie.
Przy okazji dziękuję wszystkim osobom które przesyłały mi informacje na temat tego domu :D

MALINKA
15-03-2004, 13:12
Okna planuję gładkie, wydaje mi się że szprosy są teraz modne a moda przemija. Jeżeli chodzi o kolor to chciałabym naturalne drewno ale nie orientuje się w kosztach. Ściany będę miała z klinkieru w kolorze piaskowym więc drewniane będą pasować. My zlikwidowaliśmy komin ten ze środka salonu od kominka i przenieśliśmy go do pomieszczenia gospodarczego. Tam chę mieć piec a od strony zewnętrznej na tarasie planujemy wybudować kominek-grill (zlikwidowałam okienko od pomieszczenia gospodarczego i drzwi wyjściowe na tars i w tym narożniku będę miała gril) wyjście na taras bedzie na wysokości okna.

Jeżeli chodzi o podwyższenie to planujemy dwa rzędy cegieł w góre. Widzieliśmy dom bez podwyższenia i wygląda dziwnie.

Pomysł z dachem wydaje się ciekawy, jeżeli dobrze to sobie wyobrażam. Szkoda że nie pomyślałam o tym wcześniej.

Jeżeli chodzi o kominek to też przeniosłam go na ścianę gdzie w projekcie jest wejści do małej łazienki.

BK
15-03-2004, 13:45
A kominek w salonie - zamiast na środku pokoju na ścianie łączącej z WC?

Czy na ścianie salon/taras (jednocześnie zwnętrzny i wewnętrzny)?

MALINKA
15-03-2004, 13:52
kominek na ścianie z łazienką. W projekcie jest tam przewidziany komin i podłączam się do tego komina. Oprócz tego do tego komina podłączam tez kuchnie tzn. okap nad kuchenką. Do komina w pomieszczeniu gospodarczym podłączam piec do ogrzania domu i gril zewnętrzny.

MALINKA
16-03-2004, 12:26
Teraz zastanawiam się nad kredytem. Mam wielki orzech do zgryzinia.

BK
16-03-2004, 12:39
Zajrzyj na stronę Sondaże, tam jest nieśmiertelna dyskusja - z jakiego banku kredyt, było tych wątków kilka w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, jak się przebijesz, to coś wyczytasz. Albo poszukaj stron kilku banków, wpisz swoje dane, doradcy sami do ciebie zadzwonią.
Wydaje mi się że najlepsze ofery mają BPHPBK, GE, MultiBank, mbank, PKOBP, Nordea, BZWBK, Nykredit, i jeszcze parę innych.

MALINKA
16-03-2004, 12:41
dzięki. Sondaże przeczytałam chyba wszystkie. Nic mi to nie dało. Jedni zachwalają, inni odradzają. Buduję siedlisko więc pojawia się kolejny problem. Prawdopodobnie nie wszystkie banki udzielą mi kredytu.

MALINKA
16-03-2004, 12:43
strony internetowe przebrnęłam i infolinie też. Ale w bankach na miejscu mówią inne rzeczy niż przez telefon.

BK
16-03-2004, 13:04
A jak siedlisko to PKO BP chyba nie robi problemu. Sądzę że GE też nie.
Masa ludzi buduje na siedliskowych.
A w czym był problem?
Z kredytami mam sporo do czynienia (to znaczy sporo ich mam/miałam) :wink:

MALINKA
19-03-2004, 13:45
Problem polega na tym że moja działka ma 3,3ha i jest to grunt rolny. Na taką działkę jest problem z ustaleniem hipoteki, dlatego wiele banków wogóle nie kredytuje takich inwestycji. Rzeczywiście w PKO BP i GE nie robią takich problemów choć to też zależy od oddziału czy agenta.

Ostatecznie podjęłam już decyzję i biorę kredyt w PKO S.A. Indywidualne warunki, zaufanie do banku i profesjonalność pracowników (bynajmniej w moim oddziale) przekonały mnie.

Wiele banków oferuje niewielkie koszty dodatkowe lub ich brak ale po wyliczeniu wszystkiego wyszło mi że na samym oprocentowaniu zarabiam około 40.000zł przez cały okres kredytowania.

Z pozdrowieniami MALINKA

MALINKA
19-03-2004, 13:48
BK czy zdecydowałaś się już ostatecznie na projekt?

ggolob
21-03-2004, 20:34
Też będę budował D08 (w okolicy Ożarowa Mazowieckiego). Z czego budujecie ściany zewnętrzne? Mam w projekcie 24 cm BK + 12 styropian. Wydaje się to trochę dziwne połączenie BK, który ma oddychać - tworząc korzystny mikroklimat i styropian, który zamknie dopływ powietrza. Chyba trochę się to kłóci. Zastanawiam się, czy nie wystarczy BK 36 cm. Co o tym sądzicie? Czy ściany zewnętrzne mogą/powinny być Waszym zdaniem z BK odmiany 400 (najcieplejszej, ale o najgorszych parametrach "ściskania")? I jeszcze jedno, z czego stawiacie (postawiliście) wewnętrzną ścianę nośną? Nie ukrywam, że nie odpowiadają mi ściany szkieletowe, ale chciałbym zostać przy szerokości 12 cm.

xrrr82
22-03-2004, 05:42
Znam ludzi co maja z 12 sciane nosna, ja dla pewnosci daje 18, ale wydaje mi sie ze skoro drewniana jest 4x10 to jak dasz 12 to bedzie ohoho :)

22-03-2004, 08:13
Witam,
też chcę budować D08.
We Wrocławiu i okolicach jest ich kilka. Ten który widziałam, jest zbudowany z pustaków keramzytowych, jednowarstwowych w zamyśle producenta, ale docieplonych wełną, co daje przenikalność cieplną na poziomie 0,2 - czyli bardzo ciepła ściana.
Projekt bez większych zmian, tylko powiększony dach o zadaszenie nad tarasem - więcej dachu ale wtedy jesgo konstrukcja jest prostsza.
Domek prezentuje się bardzo ładnie, ale wymaga dużej działki.
Zmiany w środku to rezygnacja z kominka na środku salonu, przesunięcie go na ścianę graniczącą z łazienką - powiększa to salon.

Mnie przeraża koszt dachu - myślałam o wiązarach dachowych Miteka, ale ich koszt wyjściowy jest 27 tysięcy :evil: plus dachówki plus cała reszta.
Jak zrobiliście dach - ja nie chcę poddasza użytkowego, jak nie wiązary to zwykła więźba, może nawet belki stropowe odsłonięte w salonie, ale nie wim czy da się zejść poniżej 45 - 50 tys za dach.
CO do BK, to chyba przesada z tym oddychaniem - jest to bardzo popularna ściana, oddychanie zapewnij poprzez dobrą wentylacją, np. z odzyskiem ciepła, a ściany można tanio i porządnie wybudować z polskiego betonu komórkowego.

BK
22-03-2004, 08:18
Ten gość z postu wyżej to ja - tylko niezalogowana.

:)

BK
22-03-2004, 09:18
TAK!
wprawdzie jeszcze go nie mam, ale zamówiłam, już nie będę rezygnować, nawet złożyłam prośbę o zgodę na zmianę dachu, położenia kominka, etc.
Jak dostaniemy - idziemy do architekta!
Już się nie mogę doczekać.

Jak zaawansowanie budowy u ciebie - cioś już jest, czy dopiero się projektuje i czeka?
Bo ja zastanawiam się jeszcze nad wyborem materiału, widziałam ostatnio domek z keramzytu, myślę że to dobry materiał.
Pozdrawiam
Beata

ggolob
22-03-2004, 10:25
Ja myślę o polskim BK. Tylko zastanawiam się czy stawiać ścianę 24 + ocieplenie, czy 36 bez ocieplenia. I czy odmiana 400 jest dobra na ścianę zewnętrzną. To po pierwsze. A po drugie, czy ściana nośna wewnątrz może mieć 12 cm, gdy postawi się ją z BK, czy też nie? Jeśli nie BK to z czego, tak żeby jej grubość wyniosła 12 cm. Mógłby mi Ktoś coś w tym względzie doradzić?

22-03-2004, 11:01
Wydaje mi się że będzie lepiej 24 plus ocieplenie, wyjdzie taniej niż 36 bez, a właściwości cieplne takie same, jak nie lepsze.
Do ścian jednowarstwowych musi być ekipa która zrobi ściany dobrze, bo bardzo łatwo jest o mostki termiczne przy niefachowym wykonaniu.
CO do działowych - poszukaj, na pewno na forum coś znajdziesz.

MALINKA
22-03-2004, 14:03
Zaczynam w maju. Wcześniej nie mam ekipy. Budujemy z cegły kratówki ceramicznej Robena. Mój mąż uważa, że budujemy dla siebie a to znaczy że trzeba wybierać materiał najlepszy nie najtańszy. Kupiłam już cegły na cały dom-kosztowały 7600zł. Mam nadzieję, że efekty będą później przy ogrzewaniu. Poza tym jest to bardziej trwały materiał i mniej chłonny wodę.
:D Z pozdrowieniami
Matylda

zbyszku
22-03-2004, 19:42
Zabieram się za ten dom jestem na etapie uprawomocnienia zezwolenia ,byłem dzisiaj w banku i w firmie namawiają mnie na Ytonga maja zrobić kosztorys ciekawe jak wyjdzie

MALINKA
23-03-2004, 07:24
Witam zbyszku. Jestem ciekawa co zmieniłeś w projekcie. Ciekawe pomysły mile widziane.

Ps. gdzie chcesz budować???

BK
23-03-2004, 07:43
Witam "Przestronnych".
Malinka - ale masz ładną działeczkę!
U mnie będzie ostatecznie 1450 m - obawiałam się że nie zmeiszczę się na mniejszej - domek jest faktycznie riozległy, a jescze trzeba się zmieścić z pojemnikiem gazowym, zachować odległości.
Materiał - myślimy o keramzycie - bardzo dobry materiał, ciepły, lekki, nie wymaga docieplania, ale chyba i tak docieplimy wełną, korzystny mikroklimat, etc.
Malinka - ta cena za cegły jest naprawdę niewielka - ja liczyłam się z kosztami ok. 10 tys, 7000 wg moich wyliczeń to był najtańszy beton komórkowy.

Zastanawiam się cały czas nad kominkiem zewnętrznym - nie mam pojęcia ile to może kosztować. W rozkładzie pomieszczeń nic nie zmieniam poza przesunięciem kominka na ścianę granicząca z WC. Te drzwi do WC prosto z salonu to nie najlepszy pomysł.

Instalacje - myślimy nad kominkiem z płaszczem wodnym, do tego solary (taka instalacja połączona z piecem CO, bez rur i grzejników kosztuje ok. 13 tys zł), do tego rekuperator.
Dach chcemy z więźby prefabrykowanej - na nasz dach, powiększony o zadaszenie cena wyjściowa z tartaku w Odolanowie (technologia mitek) to 27 tys - już z robocizną i stropem, do tego dachówki, na pewno jakieś niedrogie cementowe i robocizna, szacujemy że min. 45 tys wszystko.
Jakie wy macie ceny na dach, robociznę?


Jakie robicie u siebie

MALINKA
23-03-2004, 12:12
Działeczkę rzeczywiście mam dużą ale to dlatego, że dostałam ją od moich rodziców. Jestem bardzo sceptycznie nastawiona do osiedli mieszkaniowych - najbliższy sąsiad 0,7km od nas. I to za blisko.

Jeżeli chodzi o ceny to pamiętaj że w hurtowniach budowlanych ceny są bardzo przesadzone. My zaczynaliśmy od ceny za 1 szt. cegły - 3,40, w rzeczywistości zatrzymaliśmy się na 3,00. To samo było z klinkierem (bo robimy ścianę trzywarstwową) zaczynaliśmy od 2,43 za sztukę a kupiliśmy po 1,54 z transportem.

Dachu jeszcze nie kupiłam ale mam wyceny z kilku hurtowni i za dachówkę ceramiczną Robena z dodatkami ceny wahają się od 18.000 do 24.000. W przypadku dachówek cementowych będzie taniej.
To jest cena bez więźby. Robocizna liczę na ok.20.000. Konkretnie powiem jak już ustalę.

Zastanawiam się nad więźbą z modrzewia - podobno najlepsza ale nie orientuję się w cenach. Jak sie coś dowiem to powiem.

BK
23-03-2004, 12:51
Malinka,
to ja się chyba wybiorę do Gorzowa po materiały!
Bo u mnie za badziewną cementową dachówkę chcą najmniej 15 tys!
a ceramika na ściany dużo droższa niż u ciebie!

Czy ma sens wybrać się do RObena do Środy? Czy sprzedają cegły takim indywidualnym odbiorcom jak my?
co do dachu - naprawdę zastanówcie się nad gotową więźbą wyliczoną komputerowo w laboratoriu, czterokrotnie struganą, dokładnie wysuszoną, bez owadów, bez możliwości odkształcenia, odporniejszą na warunki atmosferyczne - www.mitek.pl
Cenowo widzę ze wychodzi tak samo, a praca trwa parę dni, nikt ci nic nie ukradnie z budowy, nie zamoknie nie odkształci się.

MALINKA
23-03-2004, 13:17
Jeżeli chodzi o Robena w Środzie to dzwoniłam do nich. Podali mi tylko namiary na hurtownie w mojej okolicy. Takie ilości jak my potrzebujemy to nic - przecież to tylko dwa tiry. :evil:

MALINKA
23-03-2004, 13:21
dzięki za namiary na więźbe już przesłałam do mężusia ( to on się tym zajmuje). Ja negocjuje ceny, analizuje oferty kredytowe i wyszukuję ciekawych propozycji i rozwiązań w internecie.

BK
23-03-2004, 13:47
Malinka, zbyszku,
ile u Was trwała adaptacja projektu?
Czy to jest miesiąc czy tydzień?

MALINKA
23-03-2004, 15:07
U nas 3 miesiące ale nie poganiałam. Myślę że można to załatwić szybciej. Nam się nie spieszyło. Ale tydzień to raczej nie. Kilka osób musi to podpisać, do tego jeszcze nanieść zmiany w projekcie. Każdy musi swoje kolorki nanieść na projekt.

zbyszku
23-03-2004, 18:57
Witam!
Domek będę stawiał w Brześciu Kujawskim to taka mała mieścinka koło Włocławka. Mam działkę w mieście ale prawie jak na wsi po lewej jakieś ze sto metrów pierwsze zabudowania a potem do o koła pustka ,pola ,rzeka las i takie tam, natura po prostu.Ciekawe na jak długo są to świeże tereny pod budowę dopiero co uchwalone w nowym planie.
Co do zmian w projekcie na razie nic nie robiłem sam układ pomieszczeń mi odpowiada,zwróciłem uwagę na wasze zmiany z kominkiem zastanawiam się nad tym rozwiązaniem,oszczędza się na kominie ale czy ja wiem .

Adaptacja projektu to u nas chyba pic na wodę głównie chodziło o pieczątkę.Projektant wziął projekt w grudniu porobił co trzeba i przyniósł mi razem z zezwoleniem w połowie marca.
Pozdrawiam!

MALINKA
23-03-2004, 19:54
Zbyszku. Byłam w takim domku ze ścianką na środku salonu tak jak jest w projekcie ale nie spodobało mi się to. Uważam że trzeba wykorzystać tą przestrzeń w końcu to "przestronny" a ta ścianka i kominek na środku trochę to ograniczają. Poza tym nie zapomnij o drzwiach do małej WC z salonu, rozmawiałam z kilkoma osobami, którzy w takim domku mieszkają i wszyscy zgodnie stwierdzają że wejście do WC z salonu to wielki niewypał. My przenieśliśmy te drzwi do holu.
Z pozdrowieniami

BK
24-03-2004, 07:50
Zbyszku, przesuń ten kominek - wtedy pokój będzie większy, a z kominkiem na środku jest niewielki i nieustawny, wierz mi.
Poza tym wejście do WC z salonu może być krępujące dla gości.
To są takie drobiazgi, których się potem żałuje i psują komfort mieszkania. Ten kominek w środku to w zamyśle projektanta miał być ciąg komunikacyjny, oddzielajacy część sypialną od dziennej, ale one są dobrze oddzielone, a to nie jest obiekt przemysłowy żeby zachowywać ciągi komunikacyjne.
Poza tym komin nie jest taki tani, a fajna jest większa otwarta przestrzeń. Ile dajecie okien balkonowych - ja myślałam o trzech na ścianie naprzeciwko kominka i jednym na bocznej, wejście na drugi taras, tylko nie wiem wtedy gdzie dać grzejniki, a podłogówki nie chcę.

Czy łączycie jeden i drugi taras, czy zostawiacie dwa?
W domu który widziałam, był taras zrobiony z kostki, takiej jak na chodnikach, nie granitowej tylko takiej zwykłej, podsypana spora ilość ziemi, i trawnik. Fajne to było, tylko ja myślę o podniesieniu domu - na pewno byłyby wtedy przynajmniej trzy do pięciu schodków na tarasie. Myślałam o wykończeniu klinkierem, jest to chyba najbardziej trwałe, ale płytki też są fajne - na pewno łatwiej utrzymać w czystości. Chociaż u siebie mam trzy balkony w mieszkaniu i codzienne ich zmywanie w lecie to zmora (trzeba ze względu na dzieci). Taki jeden duży taras byłby fajny - dzieci mogłyby tam się rozłożyć z zabawkami, część tarasu byłaby zadaszona. Plac zabaw zrobię chyba zaraz przed domem, żeby mieć dzieci na oku - będę je widzieć z salonu i z kuchni. Starsza córka chce karuzelę :o , huśtawkę, piaskownicę i dużo drabinek.

Orientowaliście się ile kosztuje zrobienie kominka zewnętrznego?

zbyszku
24-03-2004, 09:49
Witam!
Macie rację wziąłem projekt do ręki popatrzyłem i zrobię tak jak mówicie ,nie bardzo widziałem kominek na ścianie obok drzwi do łazienki przenosząc je do holu to tak ,jak najbardziej podoba mi się! Dzięki za radę.
Wydaje mi się że taki duży taras może być ciekawy a tym bardziej jak dom będzie podwyższony efektowniej to będzie wyglądać z zewnątrz.
Mam pytanko, jak macie wyliczone fundamenty? Pytam ponieważ jestem na etapie negocjacji z fachowcami miałbym jakieś odniesienie.Jeżeli macie takie wyliczenia to do jakiego gruntu, sypkiego czy twardego?
Miłego dnia!

BK
24-03-2004, 11:21
Zbyszku, ja jeszcze nie liczyłam fundamentów, ale liczę się z dużym wydatkiem bo mam prawdopodobnie paskudny grunt - bardzo wysokie wody gruntowe i glina, ale geolog jeszcze nie był.
Jak skorzystasz z funkcji Szukaj na forum, to na pewno będziesz mieć sporo informacji.
Mnie straszono że fundamenty będą drogie bo to parterówka - czyli po prostu dom większy po obwodzie niż domy z poddaszem o zwartej bryle.
Myślę że fundamenty to 20-25 tys za wszystko, co najmniej.

BK
24-03-2004, 11:27
Witam budowniczych D08,
zapraszam do wątku o D08 w dziale "Projekty
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=23263

Będzie nam bardzo miło jak włączycie się do dyskusji - byłoby fajnie podzielić się informacjami z budowy tego domu.
Pozdrawiam
Beata

ggolob
24-03-2004, 12:44
Witajcie,

Chciałbym się włączyć do tematu. Też wybrałem D08 i za chwilę zaczynam budowę. Mam pytanie o nośną ścianę wewnętrzną. Z czego ją u siebie stawiacie? Mam w projkecie konstrukcję szkieletową, ale to mi nie odpowiada.

MALINKA
24-03-2004, 14:06
Postaram się przedstawić wam wyliczenia mojego fachowca co do fundamentów:

Wykop pod ławy fundamentowe(przyjęto wykop 60cm.głębokość, szerokość 60cm. -
Razem 38,35m sześć. - 796zł

Wykonanie ław fundamentowych żelbet.gr.30cm. (beton gotowy z pompą B15) 19,18m.sześć. - 1705zł.

Wkonanie ścian fundamentowych z bloczków betonowych (ściany zewn.gr.38cm., wewn.25cm, h-100cm
Razem 108,72m.kwadr. - 6562zł

Przgot. + montaż zbrojenia ław fundamentowych - 213zł.

Wykonanie izolacji pionowej ścian fundamentowych h=100cm (2 x lepik na zimno) Razem 101,36m.kw. - 308zł.

Wykonanie izolacji poziomej (2 x papa na lepiku asfaltowym) 41,1m.kw. - 175zł

Wykonanie podłoża betonowego pod posadzki g.10cm. - 18,16m.sześć. - 1181zł.

Razem Fundamenty ROBOCIZNA - 10.940,00

Do tego materiał - bloczki betonowe - 3350sztuk + cement ok 9t

To są wyliczenia fachowca. Ja się na tym nie znam. On to wyliczył bardziej dokładnie, by ewentualnie przy zmianach można było odjąć lub dodać.

W naszym przypadku nie będziemy robić takiego dużego wykopu dlatego, że też musimy podnieść teren.

PS> DOKOŃCZE JAK WRÓCĘ DO DOMU Z PRACY.

MALINKA
24-03-2004, 16:59
Jeżeli chodzi o taras to chciałabym je połączyć. U mnie też będą potrzebne schodki ale to może dać niezły efekt. Widziałam kiedyś taki podniesiony i bardzo fajnie to wyglądało.

Witaj ggolob
Wszystkie ścianki wewnętrzne stawiamy z cegły kratówki ROBENA. Nośna -24, pozostałe - 11,5. Konstrukcja szkieletowa też nam nie odpowiada.

Miłego popołudnia.

Jacek123
24-03-2004, 21:24
Jaki zastosować kąt dachu przy założeniu wykorzystania poddasza

BK
24-03-2004, 22:04
Jacek123,
jest wątek dla "Przestronnych" :
http://www.murator.pl/forum/viewtopic.php?t=23263&sid=49741719145e9b37571d7874debc14be
Zapraszamy - będzie fajnie jak bedziesz się z nami dzielić informacjami.
A odpowiedź na twoje pytanie - w oryginale jest 25 stopni, to może 35? Bo w poddaszach użytkowych takie właśnie spotykałam, ale to są moje dyletanckie dywagacje, naprawdę nie wiem, są tacy, którzy ten dom budują - poszukaj w starych wątkach na forum, na pewno udzielą ci informacji.
Pozdrawiam
Beata

MALINKA
25-03-2004, 07:47
Witam przestronnych z samego ranka i życzę miłego dnia.

Jacek123
25-03-2004, 08:45
Jestem na etapie decyzji wykorzystania poddasza. Chciałem podnieść ściankę kolankową o 20 cm i zwiększyć kąt dachu celem uzyskania jednego pokoju na poddaszu. Czy ktoś w okolicach Warszawy robił takie zmiany i czy jest możliwość obejrzenia tylko z zewnątrz takiego domu.
Wiem że p. Małgosia i Jacek z Józefowa (Murator) tak zrobili czy jest możliwość "rzucenia" okiem na to rozwiązanie.
Pozdrawiam Jacek.

[email protected]

BK
25-03-2004, 09:37
Jestem na etapie decyzji wykorzystania poddasza. Chciałem podnieść ściankę kolankową o 20 cm i zwiększyć kąt dachu celem uzyskania jednego pokoju na poddaszu. Czy ktoś w okolicach Warszawy robił takie zmiany i czy jest możliwość obejrzenia tylko z zewnątrz takiego domu.
Wiem że p. Małgosia i Jacek z Józefowa (Murator) tak zrobili czy jest możliwość "rzucenia" okiem na to rozwiązanie.
Pozdrawiam Jacek.

[email protected]

Jacek, a jak wyszły ci koszty takiej adaptacji - bo to koszt ścianki kolankowej, okien dachowych, innego ocieplenia, wykończenia, podłóg, stropu, no i dachu też - opłaca się?
My założyliśmy że nie będzie nas kusić.
Ale byłabym wdzieczna za wszystkie informacje od ciebie - jak ci wyjdą te wyliczenia, bo jeśli nie bedzie to wielka kwota, to może warto byłoby otworzyć sobie możliwość na przyszłość.

Jacek123
25-03-2004, 11:54
Moja wstępna kalkulacja to dodatkowo 30- 40 tys. zł. Szczegółowy kosztorys będę miał za 3 tygodnie.
Pozdrawiam Jacek

japan100
25-03-2004, 13:05
ZACZYNAM BUDOWĘ D08 CZY KTOŚ JESZCZE BUDUJE TEN DOMEK.
Dzień dobry Malinka czy mogłabys mi odpisać ile kosztowały Cie okna ile kominy i jaka jest powierzchnia dachu Pozdrawiam

japan100
25-03-2004, 13:07
czy ma ktoś wyliczoną powierzchnie dachu?

BK
25-03-2004, 13:30
W projekcie 259 m2 powierzchni dachu, dach powiększony o zadaszenie nad tarasem ma 308 m2. :( co kosztuje :evil:
To jest oczywiście przy nieużytkowym poddaszu o kącie 25 stopni.

japan100
25-03-2004, 16:06
W projekcie 259 m2 powierzchni dachu, dach powiększony o zadaszenie nad tarasem ma 308 m2. :( co kosztuje :evil:
To jest oczywiście przy nieużytkowym poddaszu o kącie 25 stopni.
DZIEKUJE :D

Jakub Burkietowicz
25-03-2004, 19:34
JA zaczynam po świętach. Pod Radzyminem koło Wawy. Facet wyliczył mi za robociznę (fundamenty, wylewka z wyprowadzeniem kanalizy i postawienie ścian z Ytonga) 20.000 (w tym koleś, który będzie siedział w baraku i pilnował, czy złodzieje nie kradną).
Czekam na kolejne oferty - jestem po rozmowach z 3 wykonawcami.
Ytong - cały systemowo - ściany nośne, działowe, nadproża, klej w cenie, U-kształtki na wieniec, transport (można negocjować)- mam wycenę:
ściany nośne grub. 40 cm - 24,3 k PLN
ściany nośne grub. 40 cm - 22,7 k PLN

Dach - co tu dużo mówić - od ojca. HIHI
Dachówka - muszę kupić na 7 % VATu.
No i mi namieszaliście z tym kominkiem .... na ścianie gdzie jest toaleta :)
A jeszcze się pochwalę jakie zmiany nanieśliśmy z żoną ...
Zadaszanie "prawego" tarasu. Wyjście na ten taras dużymi odsuwanymi drzwiami. Rezygnacja z "tylnego tarasu", zamiast drzwi - witryna.
Podzielenie małej toalety na kibelek (mniejszy) i "skrytke" z wejściem od kuchni (ale tu jeszcze się wahamy - może wejście od strony wiatrołapu :)
Co tam jeszcze ... jako, że będą wiązary, to chyba wygospodaruję na poddaszu miejsce na zbiorniki z wodą zimną (studnia, brak przyłącza), c.w.u. i może rekuperator ... może też jakaś półka na narty itepe - wejście z pom. gosp.
No i jako, że mam olejowe ogrzewanie, to komin jest w pom. gosp., a w kuchni nie ma. No i dochodzi ścianka do zbiornika na olej w garażu :)
Ech ... sie rozpisałem ...

Pozdrawiam dezeroosiemowiczów :)

Jakub Burkietowicz
25-03-2004, 19:37
A ... jeszcze jedno - dla zainteresowanych - D08 z przerobionym dachem - widoki z programu TrussCon/RuffCon

Taki mały prezencik od ojca :)

JB

BK
26-03-2004, 07:49
[quote]Facet wyliczył mi za robociznę (fundamenty, wylewka z wyprowadzeniem kanalizy i postawienie ścian z Ytonga) 20.000 (w tym koleś, który będzie siedział w baraku i pilnował, czy złodzieje nie kradną).

Niezła cena, ale domek jest chyba prosty w budowie :)


Czekam na kolejne oferty - jestem po rozmowach z 3 wykonawcami.
Ytong - cały systemowo - ściany nośne, działowe, nadproża, klej w cenie, U-kształtki na wieniec, transport (można negocjować)- mam wycenę:
ściany nośne grub. 40 cm - 24,3 k PLN
ściany nośne grub. 40 cm - 22,7 k PLN

My myślimy o keramzycie - bardzo fajna ciepła technologia, najbardziej podoba mi się to że dom szybko wysycha po zbudowaniu - murowanie na klej, cienką warstwą.


Dach - co tu dużo mówić - od ojca. HIHI

Ale się masz fajnie ... Ja dostałam wyceny - od 22 tys - 27 tys. Jestem przekonana do tych wiązarów, nie chce mi się pilnować majstrów czy aby na pewno wbili tyle gwoździ ile trzeba, i nie stresować się że nowy sufit pęka bo drewno mokre.



No i mi namieszaliście z tym kominkiem .... na ścianie gdzie jest toaleta :)
A jeszcze się pochwalę jakie zmiany nanieśliśmy z żoną ...
Zadaszanie "prawego" tarasu. Wyjście na ten taras dużymi odsuwanymi drzwiami. Rezygnacja z "tylnego tarasu", zamiast drzwi - witryna.
Podzielenie małej toalety na kibelek (mniejszy) i "skrytke" z wejściem od kuchni (ale tu jeszcze się wahamy - może wejście od strony wiatrołapu :)
Co tam jeszcze ... jako, że będą wiązary, to chyba wygospodaruję na poddaszu miejsce na zbiorniki z wodą zimną (studnia, brak przyłącza), c.w.u. i może rekuperator ... może też jakaś półka na narty itepe - wejście z pom. gosp.
No i jako, że mam olejowe ogrzewanie, to komin jest w pom. gosp., a w kuchni nie ma. No i dochodzi ścianka do zbiornika na olej w garażu :)
Ech ... sie rozpisałem ...

My też chcemy dać dach nad ten taras, aż się prosi, w sumie Murator powinien poprawić ten projekt o ten dach nad tarasem.
Po co wam skrytka do kuchni - jeśli już to wejście właśnie od kuchni - ma to ten plus że jest wydzielona spiżarka, w której temperatura może być niższa niż w innych pomieszczeniach.
CO do poddasza - dlaczego zbiornik z wodą na poddaszu - czy ten strop to wytrzyma? Ja sądziłam ze to jest bardzo lekki strop wytrzymujący do 100 kg/m2. Rekuperator też będzie u nas, miejsce na choinkę i rupiecie też. Czy wejście z pomieszczenia to dobry pomysł? - tam jest przecież skos, ja widziałam wejście po schodkach chowanych w stropie z wiatrołapu, to chyba najlepszy pomysł.
Ja nie chcę zmniejszać tej toalety, dobrze mieć zapasowy prysznic, mamy małe dzieci a już są kolejki do toalety, jak w przyszłości każdy będzie chciał wziąć prysznic rano to może być problem.

Czy pomieszczenie gosp będziecie mieli ogrzewane?
Czy garaż wymaga takiego samego docieplenia jak reszta czy nie? Czy można by się pokusić o pozostawienie garażu bez docieplania (ściany będą i tak w technologii jednowarstwowej, docieplenie wełną to nasza nadgorliwość)?
Bardzo chętnie zobaczyłabym obrazek dachu - w Arconie, albo w JPEGu. Nie mam TrussCon/RuffCon :)
Pozdrawiam
Beata

Jakub Burkietowicz
26-03-2004, 08:55
Mam to w Power Pointcie.
A co do wytrzymałości wiązarów - przecież wiązary pozwalają na dopasowanie wytrzymałości do wymagań.
Kwestia odpowiednich przekrojów drewna. Poza tym pas dolny wiązarów może być wykorzystywany jako strop (tańsze rozwiązanie), ale również w domkach z poddaszem użytkowym.
Dobra rada - jak chcecie zrobić "pomieszczenie na poddaszu" to uzgodnijcie to z projektantem wiązarów. Wprowadzi dodatkowe obciążenia i w razie potrzeby wzmocni konstrukcję, żeby wytrzymała :)

A co do wejścia - ja tam nie mam zamiaru wchodzić - może raz na pół roku. Ale się jeszcze zastanowię :)

Pozdrawiam - JB

BK
26-03-2004, 09:27
Pomieszczenia na poddaszu na pewno robić nie będę - mój mąż zaczyna przebąkiwać że może dwa rzędy pustaków więcej, ocieplimy, okno dachowe - ale nie po to budujemy domek parterowy żeby robić poddasze.
Zostawię jak jest - w projekcie jest strop z dolnej części wiązara, nie potrzebuję tam przechowywać niczego super ciężkiego, no chyba że wzmocnienie konstrukcji nie będzie dużo droższe.
Wiem że ktoś sobie na poddaszu zrobił saunę.
Polecam wejście z wiatrołapu - szkoda miejsca na schody w pomieszczeniu. Chyba że chowane w stropie - widzieliśmy ostatnio takie - cena 250 zł :D drewniane.
Czy myśleliście o podwyższeniu pomieszczenia (do 2.90 lub 3 m) - w domu który widziałam było trochę wyżej - i to chyba dobry pomysł, ze względu na rolety zewnętrzne i wielkość pokoju dziennego - op zlikwidowaniu korytarzyka jest ok. 40 m2.

Jakub - wysyłam wiadomość na priva z adresem e-mail. :)

zbyszku
26-03-2004, 09:43
Witam!
Jeden dzień mnie nie było ,trochę nas przybyło i bardzo dobrze .
Dzięki Malinka za szczegóły odnośnie fundamentów jak pojadę we wtorek na analizę wyceny do mojego fachowca trochę go zaskoczę.Jak będę miał konkretną wycenę którą zaakceptuję chętnie się z wami podzielę .

zbyszku
26-03-2004, 09:51
Ja też rozważam ytonga 36,5 jeszcze nie zdecydowałem poczekam na koszty.Powiedz mi Jakub co Ciebie przekonało do tej technologi?

Jakub Burkietowicz
26-03-2004, 10:12
Co do schodów - oczywiście, że chowane w suficie.
Co do ytonga - szczerze, to rozważałem Porotherm 44, 50 lub Ytong.
Koszty wydaje się, że w Ytongu niższe - pobieżne kalkulacje porothermu pokazują, że tak.
Rozwiązania systemowe.
Ściana jednowarstwowa, gdyż 3 w. za droga - do 2 w nie mam przekonania, bo jak zawiesić lampkę na ścianie ze styropianu.
Ciepłota materiału - kolega za ogrzewanie chatki z poddaszem zapłacił bardzo mało - pierwszy sezon.
Technologia, gdzie generalnie nie mogą spier.... taczyć roboty.
Cienka spoina.
Łatwość obróbki materiału (vs ceramika, w której coś wykuć, to generalnie popelina).
Kurna - się rozpisałem, jakbym katalog Ytonga przygotowywał :)
No ale to chyba to.

JB

Jakub Burkietowicz
26-03-2004, 10:13
A co do kosztów - to masz kilka postów wcześniej - 36,5 i 40 grubości.

JB

MALINKA
26-03-2004, 12:10
Zbyszku

"Dzięki Malinka za szczegóły odnośnie fundamentów jak pojadę we wtorek na analizę wyceny do mojego fachowca trochę go zaskoczę.Jak będę miał konkretną wycenę którą zaakceptuję chętnie się z wami podzielę"

Mam dokładniejsze wyliczenia ale to mogę na fax bo nie chce mie się przepisywać.

Jacek123
26-03-2004, 21:49
Czy nikt nie kombinuje D08 z poddaszem użytkowym? :evil:

japan100
27-03-2004, 09:31
Czesc Forumowicze. Już prawie zdecydowałam się na d08. Nie chce sie przeliczyć z kosztami. Bardzo Was proszę o przesłanie zestawienia materiałów - fax (71/341-19-67), skan na e-mail ([email protected]) - jak wolicie.Ciekawa jestem także ile Was kosztowały dotychczasowe etapy a może jesteście już szczęśliwymi posiadaczami całego domku? :D Pozdrawiam

MALINKA
27-03-2004, 11:07
hEJ JAPAN

To co mam dostaniesz w poniedziałek.

Z pozdrowieniami

japan100
27-03-2004, 11:25
hEJ JAPAN

To co mam dostaniesz w poniedziałek.

Z pozdrowieniami
Bardzo Dziękuje Malinka.

myszkin
27-03-2004, 18:47
Witam wszystkich Forumowiczów!

Będę budować domek Przestronny ze zmianami. Wydłużam o 2 m ścianę przy sypialniach, i tę z balkonowymi oknami w salonie, tak by bardziej wysuwała się z budynku. Dzięki temu złapię światło z zachodu. Poza tym bardzo mi się podoba ten Domek i strasznie mnie ucieszyło, gdy Pani architekt z Muratora powiedziała, że to spokojnie da się zrobić. Nie chcialam robic poddasya. Cos mi sie psuje klawiatura. Buduje pod Radzyminem. Pozdrowienia. :) [/list]

Jakub Burkietowicz
27-03-2004, 18:54
A gdzie dokładnie pod Radzyminem, bo ja zaczynam w Łąkach Radzymińskich :)

myszkin
27-03-2004, 19:03
No to pieknie!!! Dwa przestronne w malej wsi! Nie wiem smiac sie czy plakac. Bedziemz sie meczyc razem!!! Padly mi font

Jakub Burkietowicz
27-03-2004, 19:06
A w którym miejscu, jeśli można wiedzieć ???
Możesz też zadzwonić 661 58 86

myszkin
27-03-2004, 19:17
Sorry że tak enigmatycznie ale siadły mi fonty, a z kompa jestem zielona.
Nie lepiej jest z orientacją w przestrzeni, ale sprobuje wytłumaczyć. W Łąkach przy lesie za dwoma nowo budującymi się osiedlami domków parterowych. Mam las z dwóch stron i na razie - chyba!? - żadnych sąsiadów. ok 1600 m. Żadnych mediów oczywiście. Lubię jak jest trudno. Mam nadzieję,że coś zrozumiałeś z moich opisów. A gdzie ty?
:)

Jakub Burkietowicz
27-03-2004, 19:21
To ja może opiszę jak u mnie.
Jadąc od strony radzymina mijamy łuk, przy którym jest hurtownia budowlana, po prawej stronie jest las. Jak się las mończy, to za nim jest dom z czerwonej cegły i dalej te 2 osiedla.
To ja przed tym domem wjeżdżam w las w prawo i tam się buduję.
Działka 1200 m2.
Kumpel zza biurka jako sąsiad.
Las z 2 stron :)
Fajnie ... pewnie ty za mną na tym polu, co poszatkowali na działki - więc będziemy sąsiadami :)

JB

P.s. Może, jak razem budujemy, to może będziemy się zaopatrywać razem w hurtowniach - będzie taniej :)

myszkin
27-03-2004, 19:39
Cieszę się jak diabli! Prawde mówiąc bałam się, że będziesz niezadowolony, ze obok ten sam projekt. Niektórzy forumowicze są na tym punkcie czuli :(
Przeglądam to forum już od dawna. Dopiero teraz zdecydowałam się napisać, szczególnie że taki sąsiad - z banku, z ojcem na dachu i z gotowymi wyliczeniami!!! :)

Szkopuł jest taki, że jak większość szanownych Forumowiczów jedyne czego mam pod dostatkiem to dobre chęci. Z kasą cieniuteńko, oj oj, więc pewnie nie zacznę szybko. Kredycik owszem, ale nie tak od razu - może chociaż jakiś fundament wykopie, żeby większy wkład policzyli. :-?

Musimy sie koniecznie spotkać i pogadać, będę do Ciebie dzwonić! :)

Jakub Burkietowicz
27-03-2004, 19:50
Numer, który ci podałem, to do roboty. Wyjątkowo dzisiaj siedzę, bo rebudżetujemy oddziały. Kurna - roboty tyle, że się zkichać można. Ale jakby co to w tygodniu tutaj siedzę od 9.00 do jakiejś 20.00 :(
taka praca :)

Pozdro

JB

BK
27-03-2004, 22:46
Japan100 - wysłałam ci info na adres mailowy - napisz czy doszło.
Koszty zależą od standardu wykończenia tak naprawdę. Dom jest parterowy, więc ma dużo ścian, fundamentów, bardzo duży i drogi dach, ale z kolei brak schodów, nie adaptujesz poddasza -tutaj unikasz tych wydatków. Czyli kosztuje tak jak każdy inny dom o tej powierzchni.
Jeśli założysz 140m x 2000 za metr czyli 260-280 na pewno wystarczy :)
Ale myślę że można za mniej. DOpiero przymierzam się do kosztorysu - żeby mieć z czym iść do banku :wink:
A reszta "przestronnych" jak szacuje koszty?
Dom jest bardzo fajny, ale trzeba mieć w miarę dużą działkę - ja mam prawie 1500 m, widziałam dom już wybudowany, też na takiej działce i to jest chyba minimum.
Jest super wygodny, i idealny na moją działkę ze względu na strony świata - ja mam wjazd od północnego zachodu - taras od poł-zachodu a salon od południa, pokoje dzieci od zachodu - będą mieć słonko po południu, odrabiając lekcje.
Nasza sypialnia po drugiej stronie korytarza ... :wink: Ma to tę zaletę że dzieci do pewnego wieku łażą w nocy i nie wyobrażam sobie żeby łaziły do mamy żeby się przytulić - po schodach albo żebym ja wstawała do dzieci i chodziła przez pół domu.
Sypialnie muszą być na jednym poziomie. Dlatego projekt mi się spodobał od razu, a szukaliśmy jakieś dwa lata.
Gdzie będziesz się budować?

BK
27-03-2004, 22:48
Ale jakby co to w tygodniu tutaj siedzę od 9.00 do jakiejś 20.00 :(
taka praca :)



Jakubie, jaka płaca, taka praca ... :wink:

Hmm ... nic nie przekręciłam? :oops:

MALINKA
27-03-2004, 23:09
BK

czy mogłabym też prosić o Twój wstępny kosztorys. Mogłabym porównać to z tym co mam.

Ja mam wyliczenia robocizny i mogę przesłać faksem. Ale to nie jest jeszcze cała robocizna.

myszkin
28-03-2004, 12:26
Drodzy Przestronni!

Błagam o jakieś zdjęcia z realizacji!!! Widziałam tylko te z wystawy Muratora, ale jestem nienasycona. Pomózcie się wprosić do jakiegoś właściciela zbudowanego D08 albo chociaż dajcie namiary gdzie taki stoi w okolicach Warszawy. Gdyby ktoś mógł mi wysłać kosztorys, to dozgonna wdzieczność. :D
Jakub!
Czy przy tej konstrukcji dachu można w salonie nie dawać sufitu? Chyba trzeba by coś zmienic, bo kratownica zamiast więzby to trochę cienka sprawa? o ile nic nie pomyliłam :)
Pozdrowki

Jakub Burkietowicz
28-03-2004, 19:03
można nie dawać, ale wtedy jest kombinacja z ociepleniem. Dodatkowo - to raczej żadna rewelacja, tym bardziej, że to jest łączone metalowymi płytkami, więc nie do końca nadaje się do domu.

JB

BK
28-03-2004, 20:58
Drodzy Przestronni!

Błagam o jakieś zdjęcia z realizacji!!! Widziałam tylko te z wystawy Muratora, ale jestem nienasycona. Pomózcie się wprosić do jakiegoś właściciela zbudowanego D08 albo chociaż dajcie namiary gdzie taki stoi w okolicach Warszawy. Gdyby ktoś mógł mi wysłać kosztorys, to dozgonna wdzieczność. :D
Jakub!
Czy przy tej konstrukcji dachu można w salonie nie dawać sufitu? Chyba trzeba by coś zmienic, bo kratownica zamiast więzby to trochę cienka sprawa? o ile nic nie pomyliłam :)
Pozdrowki

Ja niestety widziałam D08 tylko w okolicach Wrocławia.
CO do więźby to wiązary to żadna cienka sprawa - tradycyjna więźba to cienka sprawa.
Porównaj sobie tradycyjna więźbę świeżo ściętą w lesie, pomalowaną impregnatem, i przywiezioną na twoją budowę gdzie stoi sobie pod chmurką. Może mieć larwy owadów, może być nie tak wytrzymała jak powinna. Pilnuj majstrów dekarzy czy wbijają dokładnie tyle gwoździ ile trzeba i pod takim kątem jak trzeba. Stresuj się przy każdej wichurze - masz więźbę tradycyjną.
Jak kupisz oryginalne wiązary łączone płytką wielogwoźdiową to masz wyliczoną komputerowo więźbę, z paroletnią gwarancją, suchą - nie popęka sufit z płyt GK z powodu mokrego drewna, dom będzie szybciej suchy, nie wprowadzasz do domu chemii z impregnatu.
Dziwię się że ludzie oszczędzają parę tysięcy na więźbie a dają drogie dachówki albo kupują drogi piec CO albo okna - przecież konstrukcja jest na całe życie domu, musi być trwała i wytrzymała.
Poza tym wygoda i szybkość konstrukcji - parę dni i jest dach. Ja zaoszczędzę na dachówkach - będą cementowe, ale dach będzie mieć solidną konstrukcję.

myszkin
28-03-2004, 23:33
Kochani!

Absolutnie macie rację, że wiązary to lepsze rozwiązanie konstrukcyjne. Pisząc - cienka sprawa - miałam na myśli tylko estetykę. Mój mąż strasznie chciał mieć drewniane krokwie w salonie zamiast zwykłego sufitu - a przy tym roziwązaniu zdaje się, że nie będzie miał. :-?
Jakoś będziemy musieli z tym życ...

BK, Co do dachówki, to masz rację, szkoda kasy na atłasy, wolę już kupić lepsze oprzyrządowanie do chałupy. Przekopałam całe forum i wychodzi, że blacha też spokojnie może być, tylko że deszcz bębni nad głową. Ale przemawiają za nią mocne argumenty finansowe. Ten dach mnie wykończy :evil:

Poza tym jestem na etapie naiwnego zapału do wszelakich nowinek uniezależniająch dom od dostaw energii i paliw. Baterie słoneczne, pompa ciepła, oczyszczalnia (Jakub, ponoć w naszej GMINIE nie chcą dawać pozwoleń na oczyszczalnie!? Bo poziom wód gruntowych za wysoki! Przecież na to jest metoda - mały gustowny Kopiec Kościuszki na działce :o )

Na te rzeczy mogę wydać, jeśli rzeczywiście pozwoli mi to na emeryturze spać spokojnie i nie myśleć o rosnących rachunkach za prąd, gaz czy olej.
Napiszcie, co myślicie o tym.

BK
29-03-2004, 07:42
Myszkin - co do dachu - blachy nie dawaj, taki ładny dom i blacha, a pomiędzy cementową a blachą naprawdę nie taka wielka różnica.
Ja też myślę o różnych bajerach - na razie na ostatnich targach zobaczyliśmy sprzęgnięcie ogrzewania kominka z płaszczem wodnym z kolektorami słonecznymi - w zimie ogrzewanie + ciepła woda użytkowa, w lece grzanie wody wyłącznie z kolektórów (no, może prawie...). Cena ok. 14-15 tys, myślę że do stargowania. Oprócz tego oczywiście grzejniki plus piec i zasobnik.
Zastanawiam się czy nie lepiej byłoby samego komika.
Na pewno będzie rekuperator.
Temat oczyszczalni też przerabiam, woda gruntowa wysoka nie jest tutaj jakimś przeciwwskazaniem.

MALINKA
29-03-2004, 07:58
zgadzam się z Tobą BK. Blacha to nie to samo co dachówka. W naszym domku dach jest bardzo ważny ponieważ jest duży i bardzo rzucający się w oczy. W mojej okolicy jest kilka takich domków, tak więc mam porównanie. Niby dwa takie same domki, zrobione z tego samego projektu, ale różnica jest ogromna. Widziałam D08 z dachówką, z blachą i dachem bitumicznym(tak to się chyba nazywa). Ten ostatni wyglądał jak barak. Blachy nie polecam ponieważ różnica w cenie w porównaniu z dachówką cementową nie jest duża.
O bajerach myśleliśmy dużo, niestety im bliżej rozpoczęcia budowy tym mniej ich pozostaje. Jest po prostu tyle rzeczy dodatkowych, że z czegoś trzeba zrezygnować. Może się mylę ale wolę mieć mniej bajerów a za to lepszej jakości materiały podstawowe.

BK czy mogę liczyć na ten kosztorys?????

Meblezwikliny
29-03-2004, 09:26
Witam wszystkich
Wreszcie się zalogowałem
We wrześniu zamieszkałem z żoną w D08.
Dom budowany metodą gospodarczą.
Koszt bez mebli [kuchnia, zabudowy wnęk]
z podjazdami i odwodnieniem: 220000zł
Pozdr

zbyszku
29-03-2004, 09:28
Witam Wszystkich
Wrócę jeszcze do kosztów, widziałem że BK wysyłałaś coś na pocztę jak masz to jeszcze w kompie to bardo proszę
[email protected]

Malinka dzięki za dobre chęci niestety nie posiadam urządzenia zwanego faxem .

Co do dachu z blachą to też nie widzę jej na tym domu tak jak piszecie alternatywą jest tańsza cementowa dachówka

zbyszku
29-03-2004, 09:33
Witaj Meblezwikliny!
Napisz więcej o tym domu gdzie go postawiliście z czego ściany ,jak długo budowaliście?i takie tam różne ciekawe sprawy.

MALINKA
29-03-2004, 09:36
Witam wszystkich
Wreszcie się zalogowałem
We wrześniu zamieszkałem z żoną w D08.
Dom budowany metodą gospodarczą.
Koszt bez mebli [kuchnia, zabudowy wnęk]
z podjazdami i odwodnieniem: 220000zł
Pozdr

Witamey Ciebie serdecznie. Wszyscy dopiero zaczynamy, dlatego też bardzo prosimy o częste zaglądanie na forum.

Meblezwikliny
29-03-2004, 10:30
Budowaliśmy 4 lata
2000 fundament + podmurówka
2001 stan surowy otwarty
2002 okna tynki
2003 reszta

Materiały:
"Pustaki" + 10cm styropian + tynk mineralny,
strop terriva

maciek100
29-03-2004, 10:34
Witam wszystkich. Jestem ta brzydsza polowka Japan100. D08 to chyba milosc od pierwszego wejrzenia - Japan100 sie wscieknie.
BK bardzo dziekuje za kosztorys. Dom ma powstac w Tyncu Malym.
Rzeczywiscie dom jest bardzo rozlegly ale tym samym piekny no i nie najtanszy. To wlasnie koszt budowy spedza mi sen z oczu. Zanim kupie projekt chcialbym zapoznac sie z wykazem materialow, stolarki okiennej itd. zalaczonym do projektu. Uwazam ze podawane przez Forumowiczow kosztorysy prac to rzecz w duzym stopniu indywidualna.Kazdy z nas ma rozne mozliwosci co do cen zakupu materialow, kosztu robocizny itd. Bardzo bym Was prosil jezeli macie taka mozliwosc to udostepnijcie mi to zestawienie materialow z projektu. Chetnie pomoge w sprawach kredytow mieszkaniowych, zajmuje sie tym zawodowo.

BK
29-03-2004, 12:21
maciek100 - własnie robię rozeznanie w kwestii materiałów.
Zrobię ksero (to nielegalne :oops: )albo wypiszę ilości z projektu. Daj znać na priva nr telefonu, zdzwonimy się.

Wygląda na to że D08 jest szczególnie popularny wśród pracowników instytucji finansowych! Gdzie pracujesz?

Dom nie wygląda na droższy od innych - to co wydasz na dach, zaoszczędzisz na stropie, braku schodów, nie kupujesz okien dachowych nie robisz poddasza, etc. Okna mogą być drogie - ale zawsze można poszukać różnych ofert, niekoniecznie drewnianych, może nawet białe plastikowe. No i dom jest super prosty w budowie - to też ma wpływ na cenę - nie masz drogich balkonów, lukarn, wykuszy, etc. Nie wylewasz stropu - dom szybciej schnie i szybciej się można wprowadzić.
poza tym ceny powinny w czerwcu, lipcu spaść :wink:

Musisz jednak sprawdzić w waunkach zabudowy czy będziesz go mógł wybudować - odległości od granicy działki, kąt nachylenia dachu, rodzaj dachu.

Robocizna też nie powinna być droższa niż w przypadku innych domów - dom jest jak już mówiłam prosty.
Przestronni - możemy sobie na prywatne adresy mailowe albo fax rozsyłać dane nt. kosztów. Co wy na to?

zbyszku
29-03-2004, 12:36
Przestronni - możemy sobie na prywatne adresy mailowe albo fax rozsyłać dane nt. kosztów. Co wy na to?[/quote]

Dobry pomysł.
Właśnie dostałem ofertę na więźbę materiały i robocizna jak ktoś chce to dajcie znać [email protected]

maciek100
29-03-2004, 13:16
BK - przejdzmy moze na prywatne e-maile ([email protected]).Bedziemy mogli porozmawiac swobodniej o "nielegalnych" sprawach. 8) Podaj mi prosze swoj adres poczty.

maciek100
29-03-2004, 13:30
Zbyszku, swietny pomysl ! Bardzo chetnie skorzystam z Twojej propozycji, ale najpierw musze sie zdecydowac na ten dom.Bedziemy w kontakcie.Pozdrawiam.

myszkin
29-03-2004, 13:34
Witajcie,

Może blacha rzeczywiście nie - muszę się przyjrzeć dachom "w naturze".
Meblezwikliny - czy mógłbyś zamieścić zdjęcia swojego domku - w środku i na zewnątrz?! Napisz też co zmieniłes - czy robiłeś zadaszenie tarasu. ja tak chciałam zrobić, ale mam problem - tam będzie jedyne okno na słońce w salonie, jeśli przykryje taras dachem to będzie ciemno.
Poza tym wg mnie nie ma miejsca na porządną garderobę w wiatrołapie. Tam się zmieści tylko komoda i wieszak, a zabudowywać szafą od góry do dołu to porażka - bo wejście będzie ciasne i ciemne...Pewnie zmniejszę małą łazienkę, wydzielę z niej wnękę na garderobę zaraz przy wejściu do waitrołapu. Nie wiem tylko czy zmieści się prysznic w zmniejszonej łazience. Coś wykombinuje...

Zbyszku, jak możesz to dawaj ten kosztorys - zbieram nałogowo. A dopiero zaczynam.
Czy naprawdę w okolicach Warszawy nikomu się nie rzucił w oczy D08?

Meblezwikliny - czy możesz słowo o materiałach rzucić?

Dachowcy - a jaki kolor tej dachówki dajecie? A elewacja? A okna - białe do tego domku jakoś mi nie pasują :(

BK
29-03-2004, 14:05
myszkin,
żeby zobaczyć w naturze - znajdź przy pomocy opcji Szukaj, ostatnio na Wymianie doświadczeń był taki wątek. Moze uda ci się skontaktować z kimś kto wybudował. A lepiej zadzwoń do biura handlowego Muratora - tam gdzie sprzedają projekty może uda im się dodzwonić do kogoś kto buduje i pozwoliłby obejrzeć.
Mnie się udało obejrzeć i wiem że chcę w takim domu mieszkać, pierwszy domek przy którym nie mam najmniejszych wątpliwości.
Wygląda ekstra, naprawdę, niewiele jest ładniejszych domów - jest bezpretensjonalny i bardzo elegancki.
Co do projektu - faktycznie w przedpokoju przydaje się taka duża szafa na płaszcze i buty. Jak zmniejszysz łazienkę, zostanie dość miejsca na mini-garderobę, ale łazienka będzie mniejsza (no i tańsza w wykończeniu :wink: ) w wiatrołąpie musi być sporo miejsca - jak przyjdą goście, żeby mieli tyle miejsca żeby się obrócić i powiesić kurtki!

Dom modelowy w Józefosławiu był w opcji kolorystycznej - ceglasta dachówka, żółte ściany i białe okna, białe okiennice, wyglądało to bardzo elegancko. Mnie podobają się domy z ceglastym dachem, cokołem klienkerowym w kolorze cegły i właśnie białymi oknami.
Ale alternatywa to okna w kolorze drewna (na drewniane chyba nas nie będzie stać :cry: ), brązowy dach i żółta lub jasnobrazowa/łososiowa elewacja - tak wyglądał domek który widzieliśmy. Tak naprawdę diabeł tkwi w szczegółach - czytaj ogród, rośliny, zadbane otoczenie.

CO do światła w salonie wierz mi nie będzie za ciemno - w lecie i tak światło jest ostre, a okna masz przecież z dwóch stron. Ja mam w mieszkaniu okna od południowego zachodu - nie da się wytrzymać w lecie po południu jak jest ostre słońce. U mnie okna będa wychodzić na południe a te z boku, na zadaszony taras właśnie na południowy zachód - nie będzie więc zbyt ostrego słonka.
A jak masz usytuowaną działkę?

myszkin
29-03-2004, 14:38
Ja mam niestety salon na polnoc i jedyna mozliwość doswietlenia jest przez okno zachodnie, które wypada na tym tarasie. Ale już wymyśliłam, że wysunę salon o 2 metry do przodu - architekt mów że to da się zrobic i zadaszę tylko część tarasu - druga część pozostanie odkryta tak żeby dach nie zasłaniał okna. Ułożenie jest takie, bo wjazd od północy, a przylegający do dizałki las na pn i na wschód :( tam gdzie ciemno. A poza tym ja mam lustrzane odbicie więc taras wypada na polnocnym zachodzie.
BK - czytałam Twoje posty o kredytach - bardzo pouczające. Ja właśnie mam kredyt na mieszkanie w CHF i splacam go dopiero dwa lata. Do tego wezmę kolejny na dom i chyba właśnie wynajmę mieszkanie. Ale będzie jazda!!! Ale na razie odpukać mam z czego spłacać. Acha, mam zamiar wziąc ten drugi tez w BPH - nie wiem czy jest jakaś opcja łączenia i czy to ma sens? Tamten mam na 15, to i ten drugi chyba też na tyle?

BK
29-03-2004, 15:11
Będzie dobrze, myszkin :wink:

BPH jest dość elastycznym bankiem, a numer z mieszkaniem świetnym pomysłem - jak masz mieszkanie w dobrym punkcie.

Ja mam świetną ofertęw PLN z BZWBK :wink: Bardzo korzystne oprocentowanie :wink: Jak nie ta oferta, to CHF w BPH albo GE, zobaczę.

MALINKA
29-03-2004, 17:57
Hej przestronni

Jestem na etapie kupowania materiałów i wycen. Szykuję też kosztorys do banku. Postaram się po skończeniu wysłać wam to na priv.

Nie mogę już się doczekać kiedy zacznę. Fachowcy zaczynają u mnie w połowie maja. Dzisiaj mój kierownik budowy a zarazem wykonawca stwierdził że pod koniec lipca ma już inną robotę tak, że do tego czasu już skończy. Nie chce mi się wierzyć ale zobaczymy.

MALINKA
29-03-2004, 18:05
Dachowcy - a jaki kolor tej dachówki dajecie? A elewacja? A okna - białe do tego domku jakoś mi nie pasują :(

Kolory mojego domku (wymarzone):
elewacja klinkier - kolor sahara cieniowana (piaskowy)(już kupiłam)
okna w kolorze naturalnego drewna
dach w kolorze kasztanowym - ceramika Robena

Myślę, że powinno to wyglądać dobrze.

Biały domek widziałam i niezbyt mi się podobał. Jest też w moich okolicach w kolorze zielonym (zielony dach, zielone ściany) - okropność.

Są też dwa piaskowe i wyglądają super. Jeden ma dach czerwony a drugi ciemny brąz. Wyglądają naprawdę ekstra.

zbyszku
29-03-2004, 18:56
To Ty Malinka niedługo będziesz najszczęśliwszą osobą na tym forum.Gratuluję :) i życzę powodzenia myślę że jest możliwe tak szybko wybudować od jakiegoś czasu obserwuję różne budowy i w niektórych przypadkach wygląda to naprawdę imponująco.Ja jestem też na etapie"bankowym"nie mam niestety jeszcze wykonawcy a to może być pewien problem.Marzy mi się taki termin jak u Ciebie ale chyba nie dam rady.
ps.Będziesz miała piękny domek

myszkin
29-03-2004, 21:12
Dzięki za wsparcie, BK, trochę się boję dwóch kredytów. A i w tajemnicy nadmienię, że mieszkanie mam w beznadziejnym punkcie, więc z wynajmu wiele nie uzyskam, przynajmniej czynsz odejdzie. Ale i tak nie opłaca się sprzedawać. Okolica podwarszawska, rozwojowa, za parę lat cena pewnie wzrośnie - a za 13 lat - bo tyle jeszcze kredytu - cholera wie? Przemyśliwałam też wieloletnie ciułanie, ale jak nie liczyć wprowadzę się jako zgrzybiała staruszka. Nie mam żadnego wkładu własnego, tylko działkę. Ale z drugiej strony mam dobrą pracę, a dziś dostałam kolejną ofertę neizłej chałturki na cały przyszły rok, wiec coś nazbieram do przyszłej wiosny... Czy jak będę miała 50 tys. to warto zaczynać i potem dobrać np. 150 tys. kredytu, czy lepiej dozbierać przez 2-3 lata wiekszą sumę?

Malinka, a ile ten cały klinkier Cie kosztował, bo straszą, że drogi. Poza tym chciałabym go jakoś postarzyć, bo taki nowy to troszke za równiutko jak dla mnie. Może te spoiny można jakos rozmazać czy cóś?
Masz dokładnie taki pomysł na elewacje jak ja - brązowo-klinkierowo i ciemne drewno w oknach. Ale z klinkieru wielu rezygnuje, bo za drogi.
Twój domek będzie śliczny :D


To forum o projektach - to jeszcze zapytam - co z korytarzem w części sypialnianej, nie uważacie, że jest za wąski? Dla mnie może być, ale zaczęłam przemyśliwać nad jego poszerzeniem o 60 cm - weszłyby szafy wzdłuż jednej ze ścian. Nie wiem dokładnie, jaką szerokość ma ten korytarz, na oko chyba trochę ponad metr? Zresztą ja już totalnie przerobiłąm część sypialnianą, więc u mnie to ma sens, bo jest długa ta ściana korytarzowa. A nie lubię szaf w pokojach.

Czy zakładacie centralny odkurzacz? Nie wiem czy to ma sens w parterówce?

A, i jescze jedno, wielu z Was pisało, że będzie podwyższać dom, bo rolety zabierają miejsce. Nie bardzo rozumiem. O Jezu, a ile kosztują rolety do takiego domku :(
A może lepiej okiennice? Tego jeszcze nie przetrawiłam...

MALINKA
29-03-2004, 22:20
myszkin

Za cegłe klinkierową (8480szt. x 1,55zł) zapłaciłam 13.156,72 do tego trzeba doliczyć robociznę - 4569zł (na tyle mem wycenioną). Nie wykonuje się natomiast tynku i elewacji zewnętrznej. Ogladałam domki, które po kilku latach trzeba było na nowo malować i jakoś mnie się to nie uśmiecha. Pozatym mam nadzieję zaoszczędzić na ogrzewaniu domu bo to przecież ściana trzywarstwowa.

Bardzo chciałabym mieć okiennice ale są drogie. Rolet nie założę bo nie podobają mi się. Te antywłamaniowe są bardzo drogie a inne są moim zdaniem zbędne. Okiennice natomiast oprócz praktycznych zalet (ochrona, osłona przed światłem) bardzo ozdabiają dom. W mojej okolicy jest kilka takich domków ale nikt nie zrobił okiennic (chyba za drogie :cry: ) Jak zostanie mi z kredytu to je sobie zrobię.

Centralny odkurzacz - zastanawiałam się ale niestety nie zrobiłam jeszcze wyceny. Chcieć bym chciała ale to zobaczymy. Na razie myślę katagoriami "kupic to aby dom stał" ulepszaniem i bajerami zajmę sie później.

A dom będę podwyższać bo lepiej wygląda podwyższony a nie ze względu na rolety. Te które widziałam i nie były podwyższone wygladały dziwnie.

Z pozdrowieniam :) :) :)

MALINKA
29-03-2004, 22:39
Poza tym chciałabym go jakoś postarzyć, bo taki nowy to troszke za równiutko jak dla mnie. Może te spoiny można jakos rozmazać czy cóś?

Proponuję zajrzeć na tę stronę:

http://www.crh-klinkier.pl/cegly_r.htm

BK
30-03-2004, 14:50
Ale z drugiej strony mam dobrą pracę, a dziś dostałam kolejną ofertę neizłej chałturki na cały przyszły rok, wiec coś nazbieram do przyszłej wiosny... Czy jak będę miała 50 tys. to warto zaczynać i potem dobrać np. 150 tys. kredytu, czy lepiej dozbierać przez 2-3 lata wiekszą sumę?

myszkin też lubię chałturki :D
Doświadczenie życiowe uczy że lepiej zaczynać jak najwcześniej bo potem wszystko będzie droższe.



To forum o projektach - to jeszcze zapytam - co z korytarzem w części sypialnianej, nie uważacie, że jest za wąski? Dla mnie może być, ale zaczęłam przemyśliwać nad jego poszerzeniem o 60 cm - weszłyby szafy wzdłuż jednej ze ścian. Nie wiem dokładnie, jaką szerokość ma ten korytarz, na oko chyba trochę ponad metr? Zresztą ja już totalnie przerobiłam część sypialnianą, więc u mnie to ma sens, bo jest długa ta ściana korytarzowa. A nie lubię szaf w pokojach.

Mnie się podoba włąśnie to że na komunikację nie marnuje się przestrzeni- garderoby w sypialniach załatwią sprawę.


Czy zakładacie centralny odkurzacz? Nie wiem czy to ma sens w parterówce?
Jak najbardziej ma - wystarczą dwa gniazdka, pzy rurze 9 m jest OK, ale można wyproawdzić trzecie - w garażu do odkurzania samochodu. Ceny od 2000 za wszystko (z samodzielnym montażem, ale to nietrudne) - zajrzyjcie na ogłoszenia drobne, jest tam ktoś kto się ogłasza z odkurzaczami.

[quote]A, i jescze jedno, wielu z Was pisało, że będzie podwyższać dom, bo rolety zabierają miejsce. Nie bardzo rozumiem. O Jezu, a ile kosztują rolety do takiego domku :(
A może lepiej okiennice? Tego jeszcze nie przetrawiłam[quote]

Jak chcesz wstawić rolety zewnętrzne to potrzebujesz jakieś 30-40 zm żeby je nad oknem zamontować, na etapie wstawiania okien.
Mam pierwszą wycenę na okna - 9200 za białe PCV, 13 tys za PCV z okleiną złoty dąb.
ROlety zewnętrzne - 6 tys.
Okiennice kosztują tyle co okna - a trochę niewygodne, trzeba otworzyc okno żeby zamknąć okiennicę, wyobraź sobie że wieczorem idziesz do każdej okiennicy żeby zamknąć.
Są bajery z korbkami elektrycznymi, ale drogie.

myszkin
30-03-2004, 19:43
Malinka - klinkierek jest przedni, byłam dzisiaj nawet w hurtowni, cena tych postarzanych też niezła. Pan z hurtowni namawiał nas starsznie na silkę. Ale raczej bedziemy budować z betonu komórkowego plus wełna i jak Bóg da a szefowie pozwolą z klinkierkiem.

BK - trzeba brać ten odkurzacz i koniec. I podwyższać domek.Fajnie, że podałaś ceny za okna i rolety. A tak przy okazji widziałam dziś niezłe drzwi z piaskowanym szkłem ze Stolarki Wołomin, w kolorze ciemnego egzotycznego drewna - laminowane niestety ale ramy robia drewniane - za jedyne czterysta coś. Są podzielone szprosami na cztery chyba części. Naprawdę niezłe za tę cene - o ile ktoś z Was szuka tańszych rozwiązań i taki wzór mu się spodoba. Nazywają się Ireko. Urządzałam już dwa mieszkania wcześniej i na te drzwi jakoś nie trafiłąm pewnie nowy wzór.
Dobrze by pasowały do ciemnych okien. I jasne dechy na podłodze...

Pan od dachu jak zobaczył makietę domku to się zaślinił i zaczął biegać koło nas jakby sułtan odwiedził jego skromne progi. Wyszło na to, że położenie dachówki cementowej z robocizną, łatami, gąsiorami, psami i kotami - to jakieś 30 tys. Wszystko robi firma tego pana. Ale ta dachówka mi sie nie podobała - IBF. Za ceramiczną 6 tysięcy więcej chciał. Czyli 36 całość.

Gres też niezły widziałam z Paradyża - beżowy o zaoblonych krawędziach - 36 zł metr.

Dość tego trucia. Acha. szanowny małżonek chce oprocz widocznej więźby w salonie także okien połaciowych w tymże. Będzie tez montował na działce wiatrak. Pomoooocyyyy!!!

MALINKA
31-03-2004, 10:03
Hej przestronni

Zbyszku, BK

Wysłałam Wam oferty na okna z Urzędowskiego - drewniane. Jeżeli ktoś jeszcze chce to proszę adresy na priv.

BK
31-03-2004, 12:40
Pan z hurtowni namawiał nas starsznie na silkę. Ale raczej bedziemy budować z betonu komórkowego plus wełna i jak Bóg da a szefowie pozwolą z klinkierkiem.

I miał rację - to chyba najelpszy materiał, ale wymaga wełny, i strasznie nasiąka wodą jak mu pozwolić.
Najlpeszy mikroklimat, najniższa promieniotwóczość. Ale ekipa musi być dobra.
A po co ci wełna przy betonie komórkowym? Przecież to tani materiał z najdroższym ociepleniem - nie jest potrzebna wełna przy gazobetonie.
Ja myślę o keramzycie - superciepły materiał o fajnych właściwościach ale być może będzie to ceramika porotherm 30 + 12 styropian.
Teraz mieszkam w domu z ceramiki ocieplonym styropianem i klimat jest super - ciepło w zimie chłodno w lecie.



Pan od dachu jak zobaczył makietę domku to się zaślinił i zaczął biegać koło nas jakby sułtan odwiedził jego skromne progi. Wyszło na to, że położenie dachówki cementowej z robocizną, łatami, gąsiorami, psami i kotami - to jakieś 30 tys. Wszystko robi firma tego pana. Ale ta dachówka mi sie nie podobała - IBF. Za ceramiczną 6 tysięcy więcej chciał. Czyli 36 całość.

To ja się rpzenoszę do Radzymina, bo u nas nie ma takich cen :evil:


Gres też niezły widziałam z Paradyża - beżowy o zaoblonych krawędziach - 36 zł metr.

Też o takim myślałam.


Acha. szanowny małżonek chce oprocz widocznej więźby w salonie także okien połaciowych w tymże. Będzie tez montował na działce wiatrak. Pomoooocyyyy!!!

No to policznie sobie ile te fanaberie :wink: będą kosztowały i przelicz to na ilość wiatraków w ogrodzie.
Mój mąż myśli o lesie na działce - chociaż 100 m2, żeby mieć własne grzyby :D I staw. :D (ryby...)

myszkin
31-03-2004, 13:07
BK, problem cen to mój problem, męża się te problemy nie imają :evil:

Przepraszam, ale chyba na pałę napisałam o tym dachu. Mam wyliczenie
od pana.
IBF - 320 m 6800
Obróbka blach 3000
Orynnowanie 2000-2500
Obróbki pod
gąsior, kominy 3000-3500
obrobki beton. 2500
Robocizna 10 000 - 12 000
---------------------------------------
razem plus minus 30 000


Do tego jeszcze u pana

więźba - 320 m 6400
Kantowizna 10m3 5000
folia i łaty 1600 plus 1500

-----------------------------------------------

razem - panu wyszło poniżej 45.000


Aha - no i jeszcze do tego cena krokwi, klamry, wtórniki -około 6000. Nie wiem dokładnie bo jeszcze nie mam projektu kupionego, wię wszystko jest pi razy drzwi liczone.
Czyli wyszłoby ok. 51 kzl. Sluchajcie, ja chyba śnię. :o

BK
31-03-2004, 13:36
Spokojnie, robociznę pan policzył trochę dużo.

Ja liczyłam tak
20 tys więźba z montażem (prefabrykowana, np. od Taty Jakuba Burkietowicza :wink: )
To co na dach 15 max 20 tys, robocizna bez więźby max 20-25 za metr czyli 6-10 tys.
Też wychodzi coś koło tego ...
Ale dlatego że więźba droga.
Na pewno da się zejść z ceny robocizny, szukaj dalej.
Zastanow się nad gotową więźbą.
Szukaj małych firm, ceny mają niższe.

MALINKA
31-03-2004, 19:47
Właśnie wróciłam dachówkarza. Za robociznę chce 23 zł za metr to będzie ok 6000. :P Nie wiem jak Wy ale ja myślałam, że będzie dużo drożej. Zaznaczam, że fachowiec sprawdzony i uznany za jednego z najlepszych w okolicy. Do tego dachóweczka i te wszystkie dodatki - 18.000.

Więźba z modrzewia (prawdopodobnie lespza niż sosna :-? a cena taka sama) impregnowana - 10.700. To chyba nieźle. Na robociznę mam wycenę na 5000 ale dzisiaj będę miała jeszcze jedną.

Z pozdrowieniami

myszkin
31-03-2004, 22:53
Malinka, wielkie dzięki za wycenę okien :D

Rzeczywiście pan od dachu przeholował z robocizną - troszkę taki cwaniaczek warsiawski z bransoletką na ręce. :wink: Ale to dopiero moja pierwsza wycena.

Pozdrawiam Przestronnych

BK
01-04-2004, 07:39
Właśnie wróciłam dachówkarza. Za robociznę chce 23 zł za metr to będzie ok 6000. :P Nie wiem jak Wy ale ja myślałam, że będzie dużo drożej. Zaznaczam, że fachowiec sprawdzony i uznany za jednego z najlepszych w okolicy. Do tego dachóweczka i te wszystkie dodatki - 18.000.

Więźba z modrzewia (prawdopodobnie lepsza niż sosna :-? a cena taka sama) impregnowana - 10.700. To chyba nieźle. Na robociznę mam wycenę na 5000 ale dzisiaj będę miała jeszcze jedną.

Z pozdrowieniami

Malinka, strasznie tanio za ten dach, czy wliczyłaś te tajemnicze pozycje:
Kantowizna, folia i łaty ? I wsystkie dodatki (kominy, schody dla kominiarza, bajery)
Szczególnie że będziesz mieć porządną nie najtańszą dachówkę ceramiczną.
Do tego jeszcze ten słupek - podporę na taras, podbitka ...

MALINKA
01-04-2004, 09:15
Rozmawiałam wczoraj z dekarzem. Ważna uwaga: Przed zakupem dachu i więźby należy skontaktować się z wykonawcą dlatego, że to co jest napisane w projekcie (zestawienie materiałów) nie jest adkwatne do rzeczywistości. Fachowcy lepiej się na tym znają i wiedzą co jest potrzebne a co nie. :wink: Oczywiście , jeżeli są to fachowcy, którym mozna ufać.

Cena dachu jest taka, ponieważ uzyskałam 20% rabatu na dachówkę i 12% rabatu na dodatki. To wychodzi 2800 na dachówkach mniej i 1028 na dodatkach.

Może gdyby ktoś przysłał zestawienie materiałów na dach jakie wam podano to mogłabym porównać czy wszystko mam.

Powodzenia

BK
01-04-2004, 14:02
Była u nas wczoraj pani architekt, która będzie robić adaptację. Pierwsze jej słowa - o, jak fajnie zlokalizowany kominek, super, w centralnym miejscu salonu, to bardzo funkcjonalne, i delikatnie zasugerowała nam żebyśmy przemyśleli rezygnację z likwidacji kominka, czyli zostawić tak jak jest w projekcie, bo to znajomi przed kominkiem, imprezy w zimowe wieczory, dzieci lubią się wylegiwać przed kominkiem, poza tym jak się wraca np ze sklepu z zakupami to przechodzi się przez korytarzyk, który jest wprawdzie otwarty, ale jednak korytarzyk, a nie przez środek salonu.
No i sama nie wiem ... Może faktycznie zostawić ten kominek?
Ale wtedy mniej miejsca...
Drzwi do WC definitywnie z wiatrołapu.

Okazuje się że projekt jest na tyle dobry że niewiele trzeba zmieniać ...
Co wy na to?

MALINKA
01-04-2004, 19:56
Znasz moje zdanie na temat kominka. Mi po prostu on nie pasuje na środku. Brałam jeszcze pod uwagę ścianę, która łączy się z sypialnią (nr 10 w projekcie). Wydaje mi się, że kominek w tym miejscu nie powinien nikomu przeszkadzać. Myslę że to rzecz gustu. Mam tak ciasne mieszkanie teraz, że w momencie kiedy nanosiłam zmiany w projekcie to całkowicie zrezygnowałam z kominka. Teraz jednak to przemyślałam a do wyboru został mi już tylko komin w łazience, dlatego u mnie kominek bedzie na tej właśnie ścianie.

pomyślnych wyborów

zbyszku
02-04-2004, 15:55
Witam Przestronnych!
Przez ostatnie trzy dni intensywnie szukałem ekipy do budowania ,jak wcześniej wspominałem miałem mieć wycenę od jednej z firm no i mam.Po wizycie w tej firmie odechciało by mi się budowy ale dzięki waszym cennym informacją przyjąłem wszystko spokojnie,podziękowałem panu i poszedłem szukać dalej.Zaproponowano mi 200 000 za stan surowy z tym że nic mnie nie interesuje udostępniam im działkę a potem tylko odbiór .(Robocizna 55 000 zł )Następna firma młody człowiek pracuje razem z ludźmi na budowie myślę sobie taniej będzie zostawiłem więc projekt na dwa dni.Wycenę dostałem wczoraj 40 000 sama robocizna bez dachu i ja załatwiam wszelkie materiały temu panu też już dziękujemy.Wizyta trzecia starszy jegomość z doświadczeniem polecony przez innych inwestorów wziął projekt powyliczał co trzeba i zaproponował 8000 zł zrobi fundament posadzkę na gruncie mury zewnętrzne, wewnętrzne nośne, kominy i wieniec.dochodzi mi wykopanie fundamentu 500 zł (50 zł za godzinę kopania koparką) pomocnik 1000 miesięcznie ewentualnie dwóch pomocników .Zakładając że będą robili to przez dwa miesiące wychodzi 10500 zł .Chyba nie będę dalej szukał.
Pozdrawiam

kaśkam
02-04-2004, 16:16
Witam wszystkich.
Po świętach wchodzą do mojego D08 pracownicy i zaczynają montować podwieszany sufit.Potem tynki, okna,drzwi i nadzieja że wygram w totka. Trzymajcie kciuki.

MALINKA
02-04-2004, 17:25
Witam wszystkich.
Po świętach wchodzą do mojego D08 pracownicy i zaczynają montować podwieszany sufit.Potem tynki, okna,drzwi i nadzieja że wygram w totka. Trzymajcie kciuki.

Trzymamy, trzymamy. Tylko zacznij grać bo odcisków dostaniemy.

Powiedz co zmieniłaś w projekcie. Czy mogłabyś coś doradzić?

Czy mogłabyś coś powiedzieć na temat kosztów jakie poniosłaś do tej pory?

Przepraszam, że jestem taka ciekawska ale my dopiero zaczynamy i wszystkie nasze wyliczenia to przypuszczenia.

Zaglądaj proszę na tę stronę częściej

Powodzenia

MALINKA
02-04-2004, 17:32
Zbyszku

Myślę, że to dobra cena. U mnie tyle za same fundamenty. :lol: Miejmy nadzieję, że wybudują dobrze i domek będzie stał długie lata. Zastanawiam się teraz nad oknami. Planuję drewniane, ale nie wiem czy dobrze. No i jeżeli drewniane to z jakiej firmy. W mojej okolicy nie ma renomowanych dealerów. Od dwóch dni czytam wątek "Szukam dobrych okien.." i coraz więcej wątpliwości powstaje.

Przestronni jakie okna wstawiacie u siebie??

zbyszku
02-04-2004, 18:12
Droga Malinko!
Mam takie same obawy jak Ty co do poprawności tej budowli zależy mi na tym żeby było wszystko tak jak należy dlatego zanim podejmę ostateczną decyzję nad zatrudnieniem tego majstra będę musiał dokładnie zlustrować jego dotychczasowe prace .Okazuje się że w naszej miejscowości murarzy jest jak grzybów po deszczu a inwestorów jak na lekarstwo może właśnie dla tego jest tak tanio ,muszę wam powiedzieć że w tym momencie mam już dwóch panów w podobnej cenie.Jutro będę jeździł do domów które postawili i zaciągnę języka.
Co do okien to chyba jednak PCV z okleiną drewnopodobną
ceny które nam przesłałaś są do zaakceptowania.O drewno natomiast trzeba dbać a nie zawsze może się chcieć.

kaśkam
04-04-2004, 10:30
Cześć MALINKA

Zmian w projekcie zrobiłam niewiele.
Kominek został na środku bo dla mnie tak jest bardziej przytulnie a salon jaki dla nas został jest wystarczająco duży. Goście też się zmieszczą a wesel urządzać nie będę.
O około połowę zmniejszyłam łazienkę przy salonie, dzięki temu wiatrołap ma kształt litery L. W powswałej wnęce będzie szafa na wierzchnie okrycia a przedsionek zyskał okno, które będzie wysokie jak pozostałe okna. Kominek wraz ze ścianką na której będzie stał zasłania wejście do toalety.
Zmieniłam wyjście na taras i zamiast czterech będą dwa skrzydła po1,5m, jedno z nich przesuwane.
Połączenie obu tarasów w jedeną całość zamyka listę zmian w moim domu.

kaśkam
04-04-2004, 11:05
MLINKA oto mój koszturys:

FUNDAMENTY I ŚCIANY
Bloczki PREFABET KOZIENICE 9.000
Bloczki betonowe na fundament 2.200
Beton na wieniec i fundament 1.870
Drut na zbrojenie fundamentu i wieńca 2.000
Deski na wieniec 800
Wykopanie fundamentów i szalunki 800
Cemplast, Izobet, Folia, Cegła na komin,Folia, Pustaki na ścianki działowe,Odpływ, Gwożdzie 5.300
Piasek 1.100
Robocizna 12.000

DACH
Deski 14.000
Dachówka cementowa DACHBUD RZESZÓW 15.000
Robocizna 15.000 (6.000 za konstrukcję i położenie folii paroizolacyjnej, 4.000 za położenie dachówki i rynien)
Rynny 1.600
Gwożdzie 1.000
Materiał na podsufitkę 3.000
Robocizna za podsufitkę 1.500

PODŁOGA
Piach 600
Folia wylewki 400
Siatka wylewki 500
Styropian 6.000
Klej do styropianu 300
Materiały hydrauliczne 3.000
Hydraulik 1.000
Wylewki (materiał + robocizna) 4.000

RAZEM 101.970

Dom jest piękny. Już chcę w nim mieszkać.
Pozdrawiam wszystkich.

kaśkam
04-04-2004, 11:06

zbyszku
04-04-2004, 11:34
Bardzo dobry wynik(101 970)
Trochę mało mi wychodzi na betonie i na bloczkach betonowych prawdopodobnie miałaś zalewany fundament monolityczny do wysokości gruntu.Robiłem wstępną kalkulacje na bloczki i wychodzi mi 3248 szt x 2,20=7145,6
Za beton z gruchy na ławę cena ogólna wraz ze sprzętem którym to wszystko wleją ponad 4000
Potrzebny jest też cement i wapno do murowania ściany fundamentowej .Czy fundament zalewaliście gotowym betonem?
Robociznę mam wycenioną na podobnym poziomie 15 000 za zakres robót ;
Zakres robót budowlanych dla stanu surowego otwartego.


Wykonanie wykopu pod Fundamenty
Wykonanie ławy fundamentowej
Wykonanie ściany fundamentowej z bloczków betonowych
Wy. Izolacji przeciwwilgociowej pionowej /np. 2x abizol/
Wy.Izolacji cieplnej z płyt styropianowych ściany fundamentowej – pionowa
Przyklejenie siatki na styropianie
Wy. stóp pod kominy
Zagęszczenie gruntu wewn. ław fundamentowych podkład z pisaku
Wy.wyjść dla rur kanalizacyjnych i wodociągowych
Zalanie podkładu betonowego (B7/5)


Wykonanie izolacji poziomej 2 x papa na lepiku
Wymurowanie ścian budynków zewnętrznych z betonu komórkowego 24cm
Wymurowanie ścian wewnętrznych nośnych z betonu komórkowego 19cm
Wy.kominów
Wy.nadproży i wieńców


Wy.więźby dachowej
Wy.stropu drewnianego
Zaimpregnowanie elementów drewnianych
z tym że jeszcze będę negocjował prawdopodobnie tysiąc złoty spadnie.

kaśkam
04-04-2004, 12:24
Zbyszku masz rację.
Bloczki stawiałam na fundamencie od poziomu gruntu.
Kuiłam gotowy beton do zalania ławy fundamentowej i do wieńca.
Bloczków do fundamentu wyszło mi trochę więcej niż zamierzałam, bo okazało się ,że moja działka nie jest płaska jak stół i na taras mam teraz 6 schodków.
Polecam pomysł z połączeniem tarasów.
Pozdrawiam.

kaśkam
04-04-2004, 13:11

zbyszku
04-04-2004, 13:42
Musze powiedzieć że Twoje doświadczenia są nam pomocne na etapie stanu zero.
Na mojej działce jest podobnie też jest nie równa co spowoduje podniesienie budynku,ludzie związani z budownictwem widząc tą działkę mówili że właśnie sposób z zalaniem fundamentu do najniższego punktu a potem w górę bloczki jest najrozsądniejszy z tym że u dołu musi być rozszerzenie wykopu w celu powstania tak zwanej stopy.
Mam pytanko: ile masz warstw bloczków ponad poziom i jaką zużyłaś ich ilość ułatwi mi to wyliczenia?

kaśkam
04-04-2004, 15:02
Zbyszku .
Musisz uzbroić się w cierpliwość. Teraz jestem w pracy ale jak będę jutro w domu to sprawdzę w dokumentach albo podjadę na budowę i odpowiem. Postaram się też w najbliższym czasie namówić moją drugą połowę do zrobienia kilku fotek i przesłania na forum.

kaśkam
04-04-2004, 15:02

MALINKA
05-04-2004, 07:59
witam wszystkich

kaśkam Twoje informacje są bardzo pomocne. Spodobał mi się ten kosztorys. Niestety największe koszty jeszcze przed Tobą - wykończenie. :lol:

Czekamy z utęsknieniem na zdjęcia. :lol: :P

RomanP
05-04-2004, 12:19
Jestem na etapie ocieplania ścian. Wewnątrz położone rury do CO i CWU, kable do elektryki, tynki. Moje zmiany w projekcie:
1. Z korytarza i łazienki jeden duży przedpokój i w nim schody na strych
2. Pod schodami miejsce na wc dla gości
3. Powiększenie pomieszczenia gospodarczego i wstawienie pomiędzy niego i garaż kotłowni (buduję na wsi bez gazu i muszę się liczyć z paliwem stałym)
4. Strych przygotowany do ewentualnej zabudowy. (na razie miejsce na pranie, graciarnie i ....)
Jeśli kogoś interesuje koszt wykonania do mojego etapu mogę przesłać (są to moje koszty, przy innym wykonaniu będą inne - arkusz e Exelu)
Dom nadal mi się podoba, tylko dach wychodzi bardzo drogo (z foli wyszło mi że ~350 m kw
Budowa to duża frajda, chociaż przedemną wykończenie = wykończenie. Mam nadzieję, że nie będzie gorsze od dachu.
Pozdrawiam wszystkich budujących D008
Roman

Jakub Burkietowicz
05-04-2004, 13:08
Chętnie przyjmę każdy kosztorys :)

JB

RomanP
06-04-2004, 07:48
Kosztorys jest w pliku Exela. Nie wiem jak go przesłać poprzez forum. Dla wszystkich zainteresowanych - proszę o podpowiedź jak to zrobić lub adresy e-mail, żebym mógł wysłać w formie załącznika

MALINKA
06-04-2004, 13:17
Kosztorys jest w pliku Exela. Nie wiem jak go przesłać poprzez forum. Dla wszystkich zainteresowanych - proszę o podpowiedź jak to zrobić lub adresy e-mail, żebym mógł wysłać w formie załącznika

Poprzez forum nie ma możliwości przesłać pliku excela. Musiałoby to być zapisane na stronach www. Przesłałam adres na priv.

BK
07-04-2004, 08:40
Wczoraj była u mnie firma wykonawcza - o mało co nie spadłam z krzesła jak podali wycenę za postawienie fundamentów, ścian, ocieplenie i tynki wewn i zewn, posadzka (czyli wylewka) 55 tysięcy - za 2 miesiące pracy. Bez dachu.

Zaproponowałam obniżenie ceny o 50% i dołożenie wykonania dachu.

Szukam oczywiście dalej.

Jakub Burkietowicz
07-04-2004, 08:57
Ja dostałem oferty -
Fundamenty, œciany, wylewka i wyprowadzone pod podłogš instalacje sanitarne - generalnie do wieńca i œciany wewnętrzne.
Oferty oscylujš w okolicy 18 - 20 tys.

B

kaśkam
07-04-2004, 09:32
Witam Przestronnowiczów.
Pamiętajcie o odkurzaczach centralnych przed wylewkami. Na tym etapia to to koszt ok. 500zł. (oczywiście jeśli chcecie). Zastanówcie się nad szerokością drzwi. Ja do łazienek będę miała 70-ki.
Pozdrawiam.

zbyszku
07-04-2004, 09:32
Witam!
Ja już mam wykonawcę wcześniej wspominałem że mam propozycję na 15 000 udało mi się zejść na 13 000 z tym że obiecałem że jak będę zadowolony będą następne prace.
Jest to solidna ekipa ,mój D 08 będzie 108 domem wykonanym przez tego murarza .Zakres prac jaki zostanie zrobiony znajdziecie wyżej.Zaczynamy w połowie maja wtedy to ekipa kończy pracę na budowie i przechodzi do mnie.Pierwsza firma proponowała mi ponad 50 tyś.Musicie uzbroić się w cierpliwość pojeździć po domach które budowali i na pewno znajdziecie tanio i dobrze.Zauważyłem że na forum panuje przekonanie że jak jest tanio to musi być źle nie dajcie się temu zwieść.Sprawdzajcie dokładnie kandydatów po samej gadce można się z oriętować czy facet zna się na rzeczy.Wiadomo pójdziesz do firmy ,gabinety, komputery ,luksusy a na budowie taki sam majster jak wszędzie pracuje za 1000 miesięcznie ,a może nawet gorszy bo jak by był dobry to by działał na własną rękę.
Pomyślnych wyborów życzę.

MALINKA
07-04-2004, 11:04
Witajcie Kochani Przestronni

Wykonałam kosztorys do Banku (SAMA) Jak zaakceptują to prześlę zainteresowanym. Oddałam już do banku (PKO S.A.) i czekam na opinie.

Rozmawiałam z moim wykonawcą na temat kominka-grila zewnętrznego. Powiedział, że bez problemu go wykona. Zrobi fundament pod ten kominek i wymuruje. Na to trzeba jakieś wykończenie np. klinkier, kamienie lub inne takie. U mnie chyba będzie klinkier taki jak na całym domku lub piaskowiec. Mój brat ma gril wykończony kamieniem i wygląda to fajnie. Jeżeli chodzi o koszty robocizny to zwiększy mi się metraż fundamentów i ścian.

Anna Wiśniewska
07-04-2004, 11:09
Gratuluję pomysłu! Fantastyczna rzecz kominek zewnętrzny, zwłaszcza gdy "na plecach" wewnątrz domu ma kominek wewnętrzny. Baardzo mi się takie rozwiązanie podoba :lol:

BK
08-04-2004, 09:06
Witam wszystkich,
wczoraj pani architekt zaproponowała zamiast połączenia dwóch tarasów, zrobienie dwóch osobnych, ale wykonanie jakieś interesującej architektury ogrodowej pomiędzy tymi tarasami - jakieś płotki, pale, ścieżki z kostek granitowych, krzaczki, mostki etc. coś co by je łączyło.

Może byłoby to fajniejsze niż jeden duży taras?

Na pewno poproszę swoją panią o zaproponowanie projektu ogrodu. Mówiła że dobrze będzie wyglądać magnolia przed domem.

Zapytałam też jak ten projekt ma się do zasad feng shui. Niestety wejście i drzwi balkonowe są na przsestrzał. Ale można umieścić "coś energetycznego" :o w centrum domu. Ogień w centralnym miejscu - dobrze.
Więcej nic o feng shui nie wiem.
Pewnie się z tego śmiejecie, ale może coś w tym jest?
Aha, i czy ktoś z was myśli o rekuperatorze - bo wtedy nie trzeba robić kominów do tradycyjnej wentylacji, w sumie to co wydam na rekuperator, można zaoszczędzić na kominach. Kominy będą systemowe, Schiedla albo podobne.
Jakie wy macie pomysły?

nowacki
08-04-2004, 11:13
Witam wszystkich.
W połowie lutego rozpocząłem budowę D08. W chwili obecnejmam mury wyciągniete i przygotowane do więźby dachowej. Zastanawiam się czy spadek 25 stopni to wystarczający, aby dobrze wyglądał. Czy zadaszenie tarasu jest mozliwe w sposób aby wysokość na tarasie w najniższym miejscu miała 1,8 m? Czy ktoś z Was ma może zdjęcia budynku D08 z zadaszonym tarasem?

BK
08-04-2004, 11:41
A dlaczego chcesz mieć taki niski taras?

Z zadaszonym tarasem wygląda super - wiem gdzie taki dom jest we Wrocławiu, nie wiem gdzie się budujesz.

25 stopni dachu jest OK, wg mnie dziwnie wygląda dach z większym nachyleniem - to jest dom parterowy.
Pozdrawiam

BK
08-04-2004, 14:32
Kochani Przestronni,
Życzę wam wesołych świąt - pogodnych, rodzinnych i pełnych marzeń o ślicznym domku z jeszcze piękniejszym ogródkiem!

Wszystkiego najlepszego, pozdrawiam
Beata

Jakub Burkietowicz
08-04-2004, 15:35
No właśnie - wszystkiego najlepszego dezeroosiemowicze i nie tylko, zdrowia, pogodnych świąt, dużo czasu z rodziną (ja na pewno skorzystam) no i pomyślności w realizacji wymarzonego domku :)

Burek

P.s. Kurde ... a jutro odbieram psa od kumpla (mały szczeniaczek) i pojadę z nim 300 km. Ciekawe, co mnie spotka po drodze, jakie niespodziewajki :) hihi

Jeszcze raz pomyślności :)

nowacki
09-04-2004, 07:12
A dlaczego chcesz mieć taki niski taras?

Z zadaszonym tarasem wygląda super - wiem gdzie taki dom jest we Wrocławiu, nie wiem gdzie się budujesz.

25 stopni dachu jest OK, wg mnie dziwnie wygląda dach z większym nachyleniem - to jest dom parterowy.
Pozdrawiam

Witam dom buduję w Wielkopolsce dokładnie w okolicach Konina. Taras jak najbardziej chciałbym zadaszyc tylko widziałem takie zadaszenie i wydawało mi się że w narożniku jest dość nisko-zadaszenie wynika z przedłużenia krokwi dachu. Zastanawiam się również nad miejsecem kominka w salonie, czy robić zgodnie z projektem czy zastosować się do rad osób wypowiadających się na forum. Może ktoś dysponuje fotkami zadaszonego tarasu i umiejscowionym kominkiem na miejscu dzrzwi do łazienki-według projektu. Byłbym wdzięczny za takie zdjęcia i rady.

joyrad
09-04-2004, 09:21
Prawie zamówiłem projekt D08, gdy pojawiła się wersja D08a - z użytkowym poddaszem. Od roku już mieszkamy - jeśli chcecie porównać te dwie wersje to zamieściliśmy zdjęcia na forum pod tematem : Galeria zdjęć domów forumowiczów pod nazwą : Chatka Madzi i Radzia. Pozdrawiamy.

myszkin
09-04-2004, 10:44
Witam Przestronnych,

Byłam wczoraj na interesującej wycieczce - w Lesznowoli w lesie pod Warszawą (na Grójec) stoją trzy przestronne, jeden jeszcze bez dachu, drugi surowy otwarty i ostatni gotowy, zamieszkany od dwóch lat. Właściciele wpuscili nas - tak że mogłam wreszcie zobaczyć domek także od środka. Domek nie był podwyższany, a wyglądał dobrze. Kominek według projektu - na ścianie niby przedpokoju -salon wydaje sie mały. Wielkie panoramiczne okna - superwidok na las!!! Okna firm Kommerling, podobno dobre, ale pewnei drogie
Ważna rzecz - o której powiesział developer - ciepło ucieka nie z powodu dużej powierzchni okien, ale wadliwego osadzenia i ocieplenia - to jest wazneijsze według niego niż liczba warstw w ścianie. Druga rzecz w D08 (wybudował ich kilka) to staranne ocieplenie stropu. Zrobił eksperyment i jeden z D08 zrobił z jednej warstwy BK, ale bardzo starannie osadził okna i ocieplił dach - rachunki za ogrzewanie były takie same jak w kilku wartswach. Mysle, że to szczere, bo i tak jego klienci buduja dwuwarstwowce - różnie cegła ceramiczna albo BK plus wełna lub styropian. Według niego wełna jest lepsza jeśli dom nie sezonuje, Jeśli budujemy dłużej, przynajmniej półtora roku, to styropian jest OK.

W surowym ciekawa zmiana - znaczne zmniejszenie i przesunięcie wc z drugiej strony kuchni - dzięki temu kuchnia większa i wc nie przy kominku, do przemyslenia, jesli komus nie potrzebna druga łazienka.

Państwo z gotowego domku zrobili sobie wielką łazienke z pokoju przylegającego do sypialni. Do łazienki wchodzi sie bezpośrednio z sypialni. zastanawiam się nad takim rozwiązaniem, tylko boję sie, że będzie mi przeszkadzał hałas wody zza ściany. Mąż i ja kładziemy sie o bardzo różnych porach, a mnie budzi byle co...

Mam też wrażenie że kuchnia jest dość mała. Nie chodzi o to, że coś sie nie mieści, ale raczej jakeiś takie wrażenie optyczne. Po prostu w domu pomieszczenia 9-10 metrowe wydają sie dużo mniejsze niż w mieszkaniu.
Może marudzę a może to kwestia umeblowania, rozjaśnienia?

Zgadzam sie tez z BK. przeszkadza mi to, że wchodzi sie wprost z wiatrołapu do salonu i że widać salon z wiatrołapu. Pewnei wiec kominek przesune na sciane od łazienki, a wiatrołap od salonu oddziele azurowym regałem z ceramiką, kaktusami czy innym badziewiem.

Poza tym taka uwaga dla lubiących wnetrza z lekka patyną - ten domek jest bardzo bezpretensjonalny, prosty, ale niestety troszke bezduszny - jesli zrobi sie go nowocześnie - gres polerowany, chrom, jasne nowoczesne meble - to trochę brakuje schodów i efektów "przestrzennych" , nic sie w tej przestrzeni nie dzieje. Mialam nowocześnie urzadzone mieszkanie ze schodami i to wygladalo swietnie, ale przestrzeń była ciekawie zorganizowana. Tutaj czegoś brakuje.
Teraz chce inaczej urządzić, mam troche starych mebli, mam ochote na inny klimat. Myślę o jednej ścianie ceglanej i czymś, co zorganizuje przestrzen, a moze kominek powinien być na środku?
No ale to takie moje impresje...
Jak ktos chce namiary na pana od D08 to proszę na priva,
Pozdrawiam

davidkosieradzki
12-04-2004, 13:39
Bardzo prosze wyslijcie mi kosztorysy i zestawienie potrzebnych materiałów do tego domku

wiesio
13-04-2004, 15:53
Kosztorys jest w pliku Exela. Nie wiem jak go przesłać poprzez forum. Dla wszystkich zainteresowanych - proszę o podpowiedź jak to zrobić lub adresy e-mail, żebym mógł wysłać w formie załącznika

wiesio
13-04-2004, 16:25
Witam wszystkich PRZESTRONNYCH!

Zamierzam w maju rozpocząć budowę D-08 pod Szczecinem.

Obecnie jestem na etapie oczekiwania na pozwolenie. Budynek będzie posadowiony na 262 palach ze względu na 2,5 m grubości warstwę torfu i bardzo wysoki poziom wód gruntowych.
Oprócz domu muszę wybudować osobny budynek gospodarczy (garaż :roll: ) gdyż jest to działka siedliskowa. Garaż znajdujący się w bryle budynku (po przedłużeniu i poszerzeniu o 1m) przerabiam na dodatkowe dwa pokoje i łazienkę. Inne istotne zmiany to przestawienie kominka na ścianę łazienkową. Pierwotnie budynek miał być posadowiony na płycie grzewczej ale pomimo wcześniejszych ustaleń nie udało się podpisać umowy z wykonawcą. Obecnie mam podpisaną umowę z wykonawcą mikropali i czekam tylko na pozwolenie. Będę wdzięczny za wszystkie informacje dotyczące kosztorysów, zestawienia materiałów itp.
Pozdrawiam

davidkosieradzki
13-04-2004, 17:58
[email protected] <---- bardzo prosze o przeslanie kosztorysu

MALINKA
14-04-2004, 12:56
Prawie zamówiłem projekt D08, gdy pojawiła się wersja D08a - z użytkowym poddaszem. Od roku już mieszkamy - jeśli chcecie porównać te dwie wersje to zamieściliśmy zdjęcia na forum pod tematem : Galeria zdjęć domów forumowiczów pod nazwą : Chatka Madzi i Radzia. Pozdrawiamy.

Chatka jest naprawdę piękna. Przestronni warto obejrzeć. Zdjęcia salonu umocniły mnie jednak w przekonaniu że należy ten kominek zrobić na ścianie od łazienki, gdyż opcja pierwotna zabiera zbyt dużo przestrzeni.

MALINKA
14-04-2004, 19:01
Drodzy przestronni

Kupiłam dzisiaj gazetę "ZBUDUJ DOM" za 2,99 w EMPIKU

Opisano tam nasz projekt. Jest też kilka fajnych zdjęć zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Pokazana jest wersja D08a, i kilka jeszcze innych zmian. Naprawdę polecam.

BK
15-04-2004, 09:00
Prawie zamówiłem projekt D08, gdy pojawiła się wersja D08a - z użytkowym poddaszem. Od roku już mieszkamy - jeśli chcecie porównać te dwie wersje to zamieściliśmy zdjęcia na forum pod tematem : Galeria zdjęć domów forumowiczów pod nazwą : Chatka Madzi i Radzia. Pozdrawiamy.

Chatka jest naprawdę piękna. Przestronni warto obejrzeć. Zdjęcia salonu umocniły mnie jednak w przekonaniu że należy ten kominek zrobić na ścianie od łazienki, gdyż opcja pierwotna zabiera zbyt dużo przestrzeni.

Cześć Malinka,
co do salonu - sama nie wiem, owszem zabiera to trochę miejsca, ale przynajmniej ta przestrzeń jest mniej monotonna - jak pisała myszkin.

Gdzie macie zamiar dać telewizor?
U mnie w domu niestety bez telewizora ani rusz, chcoaż ja najchętniej wywaliłabym to pudło. Chociaż, może w domu będzie tyle roboty że nie będziemy mieli czasu na obrazki? :D
Ale ja myślałam żeby stał obok kominka. Ale jak kominek będzie na scianie łazienki, to gdzie wtedy TV?

MALINKA
15-04-2004, 11:41
co do telewzizora

Zostały mi chyba tylo dwa narożniki. Jeden pomiędzy dwoma tarasami. a drugi po lewej stronie od dużego tarasu. Nie wiem jeszcze gdzie go postawię.W "ZBUDUJ DOM" jest kilka zdjęć salonu - warto zobaczyć. Myślę że coś sie wykombinuje. Miejsce obok kominka według mnie odpada. Nie wyobrażam sobie telewizora na środku pokoju no i te kable od telewizora i pozostałego sprzętu (głośniki, DVD, Video itp) widoczne z tyłu. Myślę że to kwestia gustu. Mamy bardzo dużą rodzinę i wielu znajomych dlatego musimy mieć dużo miejsca w salonie. Nie jestem pewna co do umiejscowienia kominka na ścianie od łazienki ale chyba nie mam innego wyjścia. podczas świąt i innych spotkań ( a mam ich dużo) mogłoby być ciasno.

Z pozdrowieniami
MALINKA

BK
15-04-2004, 12:31
co do telewzizora

Zostały mi chyba tylo dwa narożniki. Jeden pomiędzy dwoma tarasami. a drugi po lewej stronie od dużego tarasu. Nie wiem jeszcze gdzie go postawię.W "ZBUDUJ DOM" jest kilka zdjęć salonu - warto zobaczyć. Myślę że coś sie wykombinuje. Miejsce obok kominka według mnie odpada. Nie wyobrażam sobie telewizora na środku pokoju no i te kable od telewizora i pozostałego sprzętu (głośniki, DVD, Video itp) widoczne z tyłu. Myślę że to kwestia gustu. Mamy bardzo dużą rodzinę i wielu znajomych dlatego musimy mieć dużo miejsca w salonie. Nie jestem pewna co do umiejscowienia kominka na ścianie od łazienki ale chyba nie mam innego wyjścia. podczas świąt i innych spotkań ( a mam ich dużo) mogłoby być ciasno.

Z pozdrowieniami
MALINKA

Faktycznie, co do TV - trzeba pamiętać o tym jak pada światło. U nas okna wychodzą dokładnie na południe (będą wychodzić ...) więc słonko świciłoby prosto w monitor gdyby stał obok kominka.

Chyba faktycznie zlikwidujemy ten kominek na środku.

Czy jest ktoś kto robi u siebie rekuperator?
Które kominy wtedy likwidujecie?

joyrad
15-04-2004, 12:38
Dziękuję Malinko za miłe słowa. Co do kominka na ścianie wc to jest to pomysł interesujący. Myślę jednak że rozwiązanie pierwotne też ma swoje zalety. Przede wszystkim oddziela się w ten sposób wyrażnie "komunikację" od "salonu". Sądzę również że likwidacja wc dla gości może okazać się trochę pochopna. Nie bardzo podoba mi się pomysł korzystania przez wszystkich z rodzinnej łazienki.
Kable o których pisałaś można ułożyć pod tynkiem, jeżeli odpowiednio wcześnie zdecydujesz się gdzie umieścisz poszczególne elementy sprzętu rtv.

BK
15-04-2004, 14:12
Joyrad,
dwie łazienki muszą być, nie da rady inaczej. Jak cztery osoby mieszkają to bez dwóch łazienek co najmniej ani rusz.

Co do salonu i kominka cały czas się zastanawiamy.
Jeśli zlikwidujemy ściankę na środku, to trzeba będzie tę komunikację symbolicznie wydzielić na podłodze - wyłożyć przejście do kuchni płytkami, to będzie tez konieczne ze względu na kominek.

Joyrad - Twój dom jest piękny, ogród też cudny.

Czy nie doskwiera wam brak zadaszonego tarasu?

joyrad
16-04-2004, 07:04
Jeśli chodzi o taras to temat wcale nie jest łatwy. Już na etapie fundamentowania zdecydowałem że połączę tarasy "salonowy" i "garażowy". Powstała powierzchnia 70 m2, którą jak mówisz planowaliśmy częściowo zadaszyć. Cieśla a zarazem dekarz wykonujący dach był fachowcem najwyższej klasy (specjalista od dachów na kościołach i zabytkach - całość więźby wykonał techniką czopów i wrębów tak że gwoździe i śruby to tylko uzupełnienie) przekonał mnie że "wyciągnięcie" dachu musi odbyć się kosztem załamania jego powierzchni. Ze względów estetycznych jest to wysoce niewskazane. W związku z tym postanowiliśmy umieścić na tarasie duuuży parasol. Jeżeli macie inny pomysł na zadaszenie tarasu to chylę czapkę z głowy.

BK
16-04-2004, 07:49
joyrad,
jeśli dobrze rozumiem to metoda czopów i wrębów to wyższa szkoła jazdy - cieśla jednym uderzeniem siekiery precyzyjnie tnie drewno? Musiał być naprawdę dobry.
W twojej wersji projektu chyba nie ma więźby z wiązarów?
Ja widziałam dach d08 z właśnie przedłużonym dachem, w kilku tartakach mają w komputerze gotowe rysunki dachów z powiększonym dachem, więc to dość popularna zmiana w projekcie.
Co znaczy że załamanie powierzchni dachu - rzeczywiście więźba się zmienia, jest większa ale też i prostsza - nie ma tzw koszy w tym rogu gdzie jest taras.

MALINKA
16-04-2004, 07:58
Co do salonu i kominka cały czas się zastanawiamy.
Jeśli zlikwidujemy ściankę na środku, to trzeba będzie tę komunikację symbolicznie wydzielić na podłodze - wyłożyć przejście do kuchni płytkami, to będzie tez konieczne ze względu na kominek.

BK planuję ułożyć podłogę z kafli w kuchni i będą one wychodziły na salon tak aby objąć kominek w drugą stronę do wyjścia na mały taras i za kominek do przedsionka. Mam zamiar zrobic to tak aby nie była to równa linia tylko w formie takich esów. Nie wiem jak to wytłumaczyć. Trzeba by to było narysować. Mam nadzieję że rozumiesz. Wydaje mi się że to będzie też dodatkowe zabezpieczenie podłogi, ponieważ drewno (a będzie w salonie) jest mnie trwałe niż kafelki. To jest taki główny ciąg komunikacyjny - kuchnia - taras mały - przedsionek - kuchnia. Wydjae mi się że może to wyglądać ciekawie szczególnie gdy nie będzie to ułożone w prostokąt tylko z zaokrągleniami. Szczególnie że teraz bardzo ładnie można połączyć drewno z kafelkami.

Z pozdrowieniami MALINKA

BK
16-04-2004, 09:20
Super pomysł, Malinka z tymi okrągłymi kaflami - joyrad też tak zrobił u siebie - wygląda super.
Pytanie - między drewnem i kaflami muszą być listwy łączące, czy nie jest to problem żeby je ułożyć w takich kształtach i wzorkach?

MALINKA
16-04-2004, 09:37
Widziałam takie rozwiązania na zdjęciach więc chyba nie powinno być problemu. Nie znam się na tym ale to nie powinien być problem. Przy okazji zapytam fachowca od płytek. Kuzynki mąż zajmuje się tym i jak pokazywał mi kiedyś zdjęcia ze swoich prac to dech zapiera jakie wzory i kształty można ułożyć z kafli. Czasem z najprostszego modelu kafelki mozna ułożyć dzieło sztuki.

kaśkam
16-04-2004, 14:26
MALINKA
U mnie będzie podobnie. Z tym, że kominek jest jak w wersji pierwotnej i gres układam w: wiatrołapie, korytarzu przed małą łazienką, kuchni, przed kominkiem i dookoła salonu pasem 45cm. Srodek salonu, jakieś panele, ale jeszcze nie wiem jakie.

Joyrad - moje wyrazy uznania. To jest to.
Wspaniały dom wspaniały ogród, oby wasze życie było równie
wspaniałe ( a w takim otoczeniu napewno będzie).

Pozdrowienia Kasia.

kaśkam
16-04-2004, 15:53
Zbyszku.
Zapomniałam napisać o tych bloczkach. Już odpowiadam. Taras mam podniesiony na 5 warstw bloczków. Przy ich kupnie ustaliłam z producentem, że to co zostanie to oddam . I tak było. Dokładnej ilości nie pamiętam.
Pozdrowienia.

MALINKA
23-04-2004, 14:44
Witam wszystkich przestronnych.

Taka tu cisza. Czyżby wszyscy już budowali??
Ja zdjęłam humus i teraz mój przestronny stoi po dużym znakiem zapytania :evil: Grunt niepewny i nie wiem co będzie dalej. Dzisiaj mam spotkanie z geologiem. Zobaczymy co powie. :cry:

POZDRAWIAM

BK
23-04-2004, 15:14
Now więc Malinka,
ja zaczęłam od geologa przed projektowaniem konstrukcji.
Mam opinie geologa (książeczka 20 stron) w której jest o wodzie gruntowej w 3 punktach odwiertów, o tym jaki to grunt do głębokości 3 m, czy glina czy piasek, gdzie grunt może się uplastycznić a gdzie nie etc.
Na podstawie tej opinii kontruktor wie jak uzbroić fundament - trzeba będzie więcej stali w miejscu gdzie grunt może się uplastycznić, czy wystarczy ława 40-tka czy szersza, czy wylać beton czy bloczki etc. Poza tym koniecznie drenaż i to przed kopaniem fundamentów, a na razie na pewno udrożnić rów melioracyjny, pogłębić, wyczyścić - wtedy ściągnie wodę z działki i może nie będzie problemu.
Teraz woda gruntowa może być najwyższa w roku, tak mi się wydaje.
A co znaczy że grunt niepewny?

Sama wizyta geologa nic nie da - musisz zrobić przynajmniej 3 odwierty i geolog musi dać wodę gruntową jak jest wysoka, do analizy chemicznej - żeby zobaczyć czy jest agresywna i czy nie działa żrąco na beton, bo etedy zbudowany dom może popękać w ciągu paru lat, zdarzają się takie katastrofy budowlane.

Takie badanie powinno się robić na etapie wyliczeń konstruktorskich.

napisz czego się dowiedziałaś
pozdrawiam
Beata

BK
26-04-2004, 09:43
Malinka, jak tam budowa?

Na czym stanęło z tym gruntem?

Mam BARDZO WAŻNE PYTANIE do wszystkich budowniczych D08 - jakie robicie ławy?
W projekcie jset 40 cm, co jest logiczne - beton komórkowy 24 cm + 14 cm wełny daje razem 38 cm, przy czym wełna jest lekka, konstrukcja dachu lekka, powinno być dobrze.
Ale pan wykonawca mówi że na te warunki podłoża dobrze będzie dać ławę 60 cm - bo to pewniej.

Jasne, że jak budujecie z ceramiki, to na pewno można się pokusić o szerszą - bo ceramika cięższa etc. Ale przy tych parametrach to chyba niepotrzebne? Jak myślicie? No i jak robicie?

MALINKA
26-04-2004, 17:16
Witam

Jeżeli chodzi o grunty to geolog najprawdopodbniej będzie w tym tygodniu. Postanowiliśmy po wielu rozmowach ławy i fundamenty nadbudować odpowiednio wzmacniając. Czyli nie wkopujemy się w ziemię tylko robimy ławy i obsypujemy ziemią. Badanie zrobimy dla własnego spokoju, że nic gorszego nas nie spotka. Ostateczną decyzję podejmiemy po badaniu.

Ławy robimy - 80cm ale my ściany mamy z ceramiki +wełna + cegła klinkierowa. Do tego jeszcze wysoki poziom wód gruntowych.

Z pozdrowieniami
MALINKA

BK
27-04-2004, 07:38
MALINKA,
a co jest powodem ze obawiacie się o podłoże - piaski, grunt plastyczny?

U nas też wysoka woda, zrobimy z fundamentami tak jak wy.

MALINKA
27-04-2004, 09:29
Co to znaczy że grunt jest plastyczny??

MALINKA
28-04-2004, 12:44
Drodzy przestronni właśnie dzisiaj dostałam umowe z banku na kredycik. Zaakceptowali mój kosztorys. Zrobiłam go sama także nie jest to takie trudne. :lol:
Z pozdrowieniami
MALINKA

BK
28-04-2004, 15:09
Malinka,
gratuluję - czyli dostałaś kredyt?
Zazdroszczę ci, ja dopiero będę się zabierać za kosztorys do Banku. Ale chyba muszę się pospieszyć bo lada dzień będę składać papiery do pozwolenia na budowę - a od razu z pozwoleniem (mam nadzieję że dostaniemy!)
Wczoraj zostałam szczęśliwą posiadaczką ziemską - już od jakiegoś czasu adaptujemy projekt, a działka do wczoraj nie była nasza! Ale teraz już jest :D

kaśkam
28-04-2004, 17:36
Gratuluję Wam dziewczyny.
Na mojej budowie panowie zakładają elektrykę i podwieszane sufity.
Bardzo dokładnie rozplanowałam oświetlenie, włączniki i wyłączniki oraz gniazdka. Mimo to nie obeszło się bez kilku poprawek. Albo ja mówię niewyrażnie, albo panowie mają wybiórczy słuch. Jak narazie Trzykrotnie poprawiali kable w sypialni a i tak jeszcze nie jest tak jak chciałam. Ciekawa jestem kto kogo przetrzyma?
Pozdrawiam.

MALINKA
28-04-2004, 20:50
kaśkam nam nie ma czego gratulować to przecież Twój dom już stoi.

BK to jesteś teraz PANIĄ NA WŁOŚCIACH :wink: :D :D Gratuluję.

Umowę w banku podpisuję jutro. :lol: :D :lol: Mam nadzieję że wszystko będzie ok. Kosztorys robiłam w excelu, także mogę przesłać. są wpisane formuły także po wpisaniu danych sam wylicza procenty.

MALINKA
05-05-2004, 16:01
Witam przestronnych

Kredycik mam. Domek wyznaczony na działce przez geodetę. :lol: Teraz czekam na fachowców. W międzyczasie muszę pociągnąć jeszcze prąd - bo skrzyneczka stoi na granicy działki czyli 200m od domku. No i 60m rur do wody. A co u was?? Jak postępy????

Z pozdrowieniami

BK
06-05-2004, 09:24
Witaj, MALINKA,
U nas na razie wybór wykonawcy, bo adaptacja powoli "się kończy", czyli czeka na ostatnie podpisy - dość szybko poszło, niecały miesiąc. Myślę że za tydzień, dwa złożymy wniosek o pozwolenie.
Co do wykonawców, to każdy mówi co innego.
Warunki mamy nieciekawe, wody grutnowe wysokie i agresywne (kwasowe) dlatego fundamenty trzeba dobrze zabezpieczyć. I tu mam pytanie - czy wy robicie hydroizolację pionową poziomą etc., bo jeden z potencjalnych wykonawców zaproponował że zamiast robić hydroizolację pionową, którą potem trzeba "docisnąć" dodatkową ścianką po nałożeniu ocieplenia ściany fundamentowej, żeby po prostu zastosować dodatki do betonu które sprawią że będzie odporny na działanie wody gruntowej. W związku z tym ściana fundamentowa byłaby nie z bloczków ale z litego betonu , nieco mocniej zazbrojonego (właśnie ze względu na trcohę plastyczny grunt).
CO myślicie? I jak robicie u siebie?
Pytanie do Jakuba Burkietowicza:
Czy więźba mitekowa jest już przygotowana do położenia dachówek i folii, czy trzeba na nią jeszcze kłaść jakieś deski żeby dachówki miały się o co oprzeć? Jeśli tak to czy one też są w systemie?
Ale ze mnie laik :oops: wstyd ...
Ale to mój pierwszy dom ...
Następny będzie mam nadzieję w Hiszpanii - na emeryturze ... Chciałabym na tę emeryturę za jakieś 10 lat ...

MALINKA
06-05-2004, 21:54
BK
Robimy izolację pionową i poziomą, fundamenty robimy z bloczków. Całe fundamenty będą nadbudowane na gruncie, tak aby nie były w wodzie bo mamy ten sam problem co Ty. Nasz fachowiec wypowiedział się, że jest to lepsze i tańsze a co jest prawdą to nie wiem. Ufam mojemu kierownikowi.

Z pozdrowieniami

BK
07-05-2004, 15:16
No właśnie co do fundamentów - sama nie wiem.
Kolejny wykonawca wydaje się mówić rozsądnie - fundamenty powinny być poniżej strefy przemarzania, tak mówią zasady przepisy i sztuka. A to że beton stoi w wodzie to nie szkodzi - po to jest izolacja albo dodatki do betonu żeby woda mu nie szkodziła. Jak jest poniżej strefy przemarzania to jest to jakieś zagrożenie dla domu.
Z kolei betonu nie powinno się lać do wody ... Bo przecież jak wykopię 0,80 m (a mam wodę na 0,70) to wleję beton do wody...

MALINKA
09-05-2004, 21:08
Co do fundamentów nie mogę pomóc bo się na tym nie znam. :cry: :oops:

W sobotę był geolog na działeczce nie jest tak źle jak myśleliśmy, grunt średniozagęszczony. Woda wysoko ale to się przeżyje. :lol: :lol: :lol: Wyniki na papierze będę miała za kilka dni.

BK coś ostatnio mało osób tu zagląda. Chyba wszyscy przestronni intensywnie budują.

Pozdrawiam

BK
10-05-2004, 08:58
MALINKA,
faktycznie, zostałyśmy same na placu boju.
Czyżby wszyscy już pobudowali?
My szukaliśmy i szukamy wykonawcy - ale niewykluczone że już znaleźliśmy.

Jeszcze ostatnie sprawy w urzędach, niestety inercja urzędów jest powalająca.

No i materiały - słyszałam ze może być problem, bo są dłuższe terminy oczekiwania, no i ceny nie najciekawsze ... Słyszałam że trzeba poczekać jakieś 3 miesiące żeby wszystko wróciło do normy.

ivqo
17-05-2004, 16:27
Tydzień temu trafiłem na ten projekt - podoba mi się. Wybuduję go pod Krakowem. Witam wszystkich forumowiczów i liczę na pomoc, porady etc. :lol: Mam już wzizt i teraz czas na resztę. Z uwagą czytam wszystkie dotchczasowe posty. :lol:

MALINKA
17-05-2004, 20:31
Tydzień temu trafiłem na ten projekt - podoba mi się. Wybuduję go pod Krakowem. Witam wszystkich forumowiczów i liczę na pomoc, porady etc. :lol: Mam już wzizt i teraz czas na resztę. Z uwagą czytam wszystkie dotchczasowe posty. :lol:

Witaj wśród "przestronnych". Sama jeszcze nie wybudowałam swojego ale myślę że już nie długo zacznę. Trochę mi się to wszystko odwleka. Cały czas czekam na fachowców i powoli tracę cierpliwość. To jest zaleta wziętych fachowców, kolejka jest i trzeba czekać. :evil: Jestem na etapie robienia ogrodzenia i choć to nie budowanie to bardzo mnie to cieszy, że coś się dzieje.

Pozdrawiam przestronnych
MALINKA

PS. Przestronni jak Wam idzie budowanie?????

BK
18-05-2004, 08:25
Malinka,
ja też chciałabym zacząć od ogrodzenia.
Czy na ogrodzenie trzeba jakieś specjalne pozwolenie czy jak masz pozwolenie to możesz budować co chcesz?
Jak robisz ogrodzenie? - bo ja najprawdopodobniej zrobię docelowe z trzech stron, a od wjazdu prowizoryczne, na czas budowy, a potem wymuruję coś łądnego.
Albo od drogi też zrobię żywopłot i normalną siatkę albo inne niedrogie - zobaczę.
Jak ty robisz?

Ivqo - domek jest super - napisz na jakie zmiany się zdecydowałeś (łaś?) W Ogrodach są zdjęcia joyrada - który wybudował d08 z górą użytkową, na pięknej ogromnej działce.

ivqo
18-05-2004, 12:03
Witam,
Zastanawiam się nad możliwością powiększenia domu tzn. rozsunięcia "wgłąb" (ciężko to wytłumaczyć). Chodzi o to żeby się powiększyła łazienka i salon (wtedy kominek zostanie tak jak w projekcie) w konsekwencji powiększyłyby się też sypialnie. Nie wiem czy będzie to możliwe i jak bardzo zmieni sprawy konstrukcji dachu.

Tarasy myślę połączyć w jeden duży. Chciałbym żeby dom "płynnie" łączył się z otoczeniem. Żonie marzy się ogród zimowy, ale nie mam na to pomysłu.

Z innej beczki, czy przed rozpoczęciem budowy ktoś z was zbierał warstwę wierzchnią gleby (humus) celem późniejszego wykorzystania trawnikowo-ogrodowego?

BTW: Ogród joyrada piękny, ale ja mam zamiar postawić na zwykły trawnik, może z jakimś akcentem. Szkoda mi czasu na rycie w ziemi a z obserwacji rodzinnych widzę, że to jest ciągła robota.

BK
18-05-2004, 12:11
Witam,
Zastanawiam się nad możliwością powiększenia domu tzn. rozsunięcia "wgłąb" (ciężko to wytłumaczyć). Chodzi o to żeby się powiększyła łazienka i salon (wtedy kominek zostanie tak jak w projekcie) w konsekwencji powiększyłyby się też sypialnie. Nie wiem czy będzie to możliwe i jak bardzo zmieni sprawy konstrukcji dachu.

Tarasy myślę połączyć w jeden duży. Chciałbym żeby dom "płynnie" łączył się z otoczeniem. Żonie marzy się ogród zimowy, ale nie mam na to pomysłu.

Z innej beczki, czy przed rozpoczęciem budowy ktoś z was zbierał warstwę wierzchnią gleby (humus) celem późniejszego wykorzystania trawnikowo-ogrodowego?

BTW: Ogród joyrada piękny, ale ja mam zamiar postawić na zwykły trawnik, może z jakimś akcentem. Szkoda mi czasu na rycie w ziemi a z obserwacji rodzinnych widzę, że to jest ciągła robota.

Przy takiej zmianie niech architekt zaakceptuje - żeby nie naruszyć proporcji - przy takiej zmianie bryła może się z zewnątrz zrobić ciężka i toporna - dach będzie się wydawał masywny i ogromny, tak mi się wydaje.

Nasza architekt mówi o jakimś ciekawym połączeniu tarasów - kostka brukowa, ścieżki, mostek, etc.
Niewykluczone że tak zrobimy.
Ogród zimowy chyba dałoby się zrobić - na tarasie, lub jego części w salonie, ale nie na tym bocznym.

Humus jak najbardziej zbierać, ale trzeba pilnować żeby nie stał odłogiem zwalony na kupę dłużej niż miesiąc, tylko trzeba zadbać o to żeby coś na nim rosło, żyło (dżdżownice, bakterie i inne paskudztwa) - to jest powierzchnia biologicznie aktywna, tam musi coś żyć, jak nie, to robi się z tego piach i kurz. Tak mi przynajmniej mówiono ...

ivqo
18-05-2004, 12:27
Myślałem o rozsunięciu o około 1 metr (czyli procentowo to nie jest dużo) i bryła nie powinna się zmienić optycznie , a wszystko przez to że żona chce mieć większą łazienkę :lol:

Koncepcja kominka na ścianie z małą łazienką nie wydaje mi się dobra. Z kilku względów:
1. Ściana przy której miałby stać jest wąska (miedzy kuchnią i drzwiami do łazienki)
2. Jest to ciąg komunikacyjny między kuchnią a sypialniami i trzeba by go za każdym razem obchodzić
3. Według projektu kominek w naturalny sposób oddziela salon od reszty

Na marginesie kominek to świetna sprawa. W mieszkaniu obecnym mamy norweski piecyk kominkowy który właściwie ogrzewa całe 70 metrów przez zimę. Czy ktos myślał nad wykorzystaniem kominka do dogrzewania domu. Jeżeli tak to jak?

Ja się zdecyduję na wentylację wymuszoną i rekuperator. Znajomi zastosowali tę metodę i bardzo sobie chwalą (jest to też jakiś sposób na wykorzystanie ciepła z kominka bez dodatkowego rozprowadzania).

Nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa. Z czego macie zamiar robić scianki działowe? Ja myślę o profilach i plytach g-k. Ułatwia to rozprowadzenie różnorodnych instalacji (w tym wentylacyjnych).

BK
18-05-2004, 12:42
Ściany z płyt gk sa bardzo akustyczne, zastanów się.
Nie dadzą komfortu mieszkania - np sypialnia :oops: ...
Nasz sypialnia wprawdzie będzie sąsiadować z gabinetem, a dzieci naprzeciwko, ale zawsze ...

Z tego względu nawet chyba zmienimy technologię - miał być beton komórkowy , ale też jest akustyczny, więc może działowe z cegły, nie wiem. Mam w mieszkaniu ściany z płyt gk - fatalne rozwiązanie, wierz mi.


A przy nieużytkowym poddaszu bez problemu sobie rury wentylacyjne rozprowadzisz górą.
Połączenie rekuperatora z rozprowadzeniem ciepła z kominka to super sprawa - rury od rekuperatora rozprowadzają ciepło, które rekuperator odzyskuje. Duże oszczędności.
My chyba zdecydujemy się na kominek z płaszczem wodnym sprzęgnięty z piecem gazowym i dwoma kolektorami na dachu - w ten sposób będzie tanie źródło ciepłej wody użytkowej cały rok, a zimą ogrzewanie. Nie przewidujemy podłogówki, nie ma sensu. Takie coś kosztuje ok. 15 tys plus piec co plus grzejniki.

MALINKA
18-05-2004, 13:34
BK Z tego co sie orientuję to jeżeli masz w warunkach zagospodarowania terenu i póxniej w pozwoleniu zapisane że będziesz robiła ogrodzenie to nie trzeba tego dodatkowo zgłaszać. Jeżeli jednak nie to trzeba to zgłosić. W najnowszym Muratorze jest ta sytuacja opisana. U nas niestety nie jest to zapisane w pozwoleniu. Na razie stawiamy ogrodzenie prowizoryczne na czas budowy z siatki leśnej, słupki z małych sosen (do kupienia w nadleśnictwie) Później planujemy zrobić ogrodzenie stałe - słupki z klinkieru a pomiędzy albo kute albo drewno - jeszcze sie nie zdecydowałam. Wtedy też zgłoszę to tam gdzie trzeba. Prawdopodobnie nie ma problemu ze zgodą, ale lepiej zgłosic bo jakiś życzliwy czasem może donieść i będzie gorzej.

Jeżeli chodzi o humus to z tego co się orientuję to zalecane jest aby zbierać. My zebraliśmy i nie braliśmy innej możliwości pod uwagę. Zresztą porządni fachowcy też tak się wypowiadają.

Pozdrawiam

MALINKA
18-05-2004, 13:34
A jeżeli chodzi o ścianki wewnętrzne to robimy jak najbardziej z cegły - 11,5.