PDA

Zobacz pełną wersję : podloga drewniana



zuk
17-06-2004, 12:37
wymieniam podłogę na drewnianą sosnową.
Moje pytanie jest następujące:

czy można mocować do legarów deski podłogowe wkrętami do drewna ?
Czy koniecznie trzeba mocować gwoździami?
Pod podłogą będą puszczone rurki CO i przy wkrętach byłaby możliwość ewentualnego rozkręcenia podłogi. Przy gwoździach demontaż powoduje uszkodzenie pióra i wpustu ( tak było przy demontażu starej)

zuk

neptunek
17-06-2004, 12:50
Mocowac mozna, tylko pytanie po co?? argument o rozbiorce podlogi jest slaby, bo raz polozona lezy i lezy ... a teraz policz sobie cene za gwozdzie a cene za wkrety, porownaj czas pracy z gwozdziami i wkretami - ale jak ktos ma taka potrzebe to wszystko mozna.

A jeszcze jedno, podloge - jak sam napisales ukladasz na pioro i wpust, wiec aby wyciagnac deske ze srodka podlogi musisz "rozkrecic" calosc od sciany do tego miejsca - to tyle :wink:

Eustachy
20-06-2004, 18:13
Jak chcesz możesz wkrętami.

Slawek :)
22-06-2004, 09:59
Neptunek,
argument z czasem jest raczej słaby - porównując czas kładzenia przy gwoździach i wkrętach muszę przyznać, że duetem wkrętarka/wiertarka robota idzie szybciej, anieżeli na młotkiem.
Pozdrowienia

neptunek
22-06-2004, 10:20
Neptunek,
argument z czasem jest raczej słaby - porównując czas kładzenia przy gwoździach i wkrętach muszę przyznać, że duetem wkrętarka/wiertarka robota idzie szybciej, anieżeli na młotkiem.
Pozdrowienia

Polemizowalbym - czas wbicia gwozdzia jest mniejszy niz czas wkrecenia wkretu - ale to tutaj nie ma znaczenia - przeciez napialem ze mozna i gwozdziami i wkretami :d (policzmy cene jednego i drugiego - wkrety wyjda drozej)

Slawek :)
22-06-2004, 11:48
Pewnie to kwestia wprawy - ja w każdym razie szybciej robię otwór i wkręcam, anieżeli wbijam 9 cm-owego gwoździa, 8)
nie wspominając o precyzji. Ale na pewno jest to droższe rozwiązanie i u mnie podłogi są w większości przybijane gwoździami...
Pozdrowienia

zuk
23-06-2004, 11:07
Dzięki za odpowiedzi.
Co do ceny to wkręty będą o 15 zł większe.

Przy zastosowanych wkrętach mogę rozkręcić do miejsca uszkodzenia instalacji i ponownie skręcić. Gdy zastosuję gwoździe - rozebranie to praktycznie jej zniszczenie i trzeba ulożyć nową (zniszczone pióra i wpusty)

:-?

zuk