PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrody zimowe



Charlie
22-01-2013, 10:12
Czy ktoś z Was montuje ogrody zimowe ?
Czy ktoś użytkuje ?
Pochwalcie się swoimi konstrukcjami i opiniami o użytkowaniu - jak się pije kawkę zimowym porankiem :)

autorus
25-06-2013, 05:47
w projekcie mam ogród zimowy i szukam wykonawcy :) U mnie w dzienniku jest na pierwszej stronie jak to architekt wymyślił.

Charlie
25-06-2013, 07:14
Ogród zimowy w drewnie albo kombinacja drewna z aluminium to wyślij zapytanie do www.aries-okna.pl - łódzka firma produkcyjna. Daleko nie masz :)

blokno
25-06-2013, 09:39
Z opinii jakie zasłyszałem na rynku niemieckim, gdzie tych "ogrodów" trochę nastawiano, wyciagam wniosek, że fascynacja tym dodatkowym pomieszczeniem szybko mija. Dzisiaj w wielu takich "ogrodach" znajdują się jakieś rupiecie których szkoda wyrzucić, a nie ma gdzie składować.. Po prostu ogród zimowy trzeba pielęgnować, ogrzewać, utrzymywac rośliny, dbać o to - to chybe jednak kwestia stylu zycia.. pzdr

autorus
25-06-2013, 12:14
już napisałem. U mnie ogród jest integralną częścią domu, tak wyszło.

AndrzejBaa
25-07-2013, 20:01
Zobacz na stronie http://www.alubud.pl Co prawda mi wykonywali balustrady szklane, jednak z tego co pamiętam to mają w swojej ofercie również ogrody zimowe. Co do samych ogrodów ciężko mi jest cokolwiek dokładniej powiedzieć, nie mniej jeżeli chodzi o to co u mnie robili, to nie mogę na nich powiedzieć żadnego złego słowa.

autorus
26-07-2013, 08:14
jakieś fotki może ;)

frontage1
02-08-2013, 11:26
Wszystkich zainteresowanych tematem ogrodów zimowych najlepszej jakości (duża ilość montaży na terenie Niemiec) z jednoczesnymi

systemami zacienień (aby można było korzystać z ogrodu także latem bez efektu szklarni) zachęcam do kontaktu PW.

Życzę miłego dnia.

Kordas
20-05-2014, 21:27
Zobacz na stronie http://www.alubud.pl Co prawda mi wykonywali balustrady szklane, jednak z tego co pamiętam to mają w swojej ofercie również ogrody zimowe. Co do samych ogrodów ciężko mi jest cokolwiek dokładniej powiedzieć, nie mniej jeżeli chodzi o to co u mnie robili, to nie mogę na nich powiedzieć żadnego złego słowa.
Tak, przy okazji, bo widziałem ich reklamę przy okazji wykonywanej przez nich zabudowy fasady sklepowej w aluminium i szkło. Rozumiem, że oni robią sprawy konstrukcyjne. Fakt, że faktycznie jeżeli chodzi o wykonanie, to nawet nie dokończona w pełni fasada wyglądała imponująco. Nie mniej jeżeli chodzi o ogrody zimowe, to czy oni mają też ekipę, która wykonuje prace do końca (nawet na zasadzie współpracującej) - chodzi mi o zaprojektowanie samych "zielonych przestrzeni" czy tylko załatwiają sprawy zabudowy?

autorus
22-05-2014, 07:02
ogród zimowy od ostatniej wyceny łuków w firmie jagram oddalił się niemiłosiernie :(

theme
22-05-2014, 14:27
Ja kiedyś przekopywałem w necie informacje i były swego czasu bardzo podzielone.
Ludzie narzekali na koszta budowy (standard w naszym kraju) oraz na koszty ogrzewania, bo jednak musi być tam odpowiednia temperatura choćby do roślin. Z małych trudności zaznaczali też montaż do istniejącego budynku, szczelne połączenie itp. historie.

autorus
22-05-2014, 15:29
Ja bym zrobił bez ogrzewania. Ale jak same luki wyceniono na 27tys netto to ja się poddaje :(

theme
22-05-2014, 15:39
Pogadaj może z Wikędem, czy przy hurcie nie policzą Cię jakoś taniej czy coś? Mają okna, drzwi, bramy garażowe ... do tego wiem, że też bawią się w ogrody zimowe.
http://wiked.pl/component/phocagallery/category/26-ogrod-zimowy-gdynia
http://wiked.pl/component/phocagallery/category/27-ogrod-zimowy-nadole

Parametrów okien i ogrodów nie znam, bo to nie moja działka - może nikt ważny Ci pomoże w doborze materiałów lub producenta? On siedzi w oknach.

autorus
22-05-2014, 15:47
U mnie miało być prosto. Luki z drewna klejonego. Na to poliwęglan dwukomorowy. A i tak cena kosmiczna wyszła. O zwykle okna byłbym się spytać nawet.

theme
22-05-2014, 15:50
A masz możliwość dorobienia w późniejszym czasie takiego ogrodu? Możesz teraz podczas budowy zrobić wyprowadzenia (nie wiem jak to montuje się do ściany ... jak ramę okienną?) a później jak zgromadzisz $$$ zrobić dalszą część projektu?

autorus
22-05-2014, 16:05
Oczywiście. Inaczej miałbym poważne problemy.

Info już poszło do kolegi nikt wazny :)

finlandia
22-05-2014, 16:43
W tym słowie "łuki" może kryje się klucz do sukcesu jakim jest zadowalająca cena ?

autorus
22-05-2014, 16:53
Wyceniono łuki o przekroju 8x18cm ,
ilość łuków 16szt
promień łuku 3,5m
łuk składa się z łuku i kawałka prostej której długość jest zmienna.

finlandia
22-05-2014, 17:00
Nie wyobrażam sobie jak to ma wyglądać? W stylu Twojej kopuły? Jak mi się wydaje, to pewnie to gięte przeszklenie to właśnie jest główny koszt...

autorus
22-05-2014, 17:13
o przeszkleniach mowy nie było, to są ceny samych łuków .

261552



261553

theme
22-05-2014, 19:19
Patrzyłem trochę Twój dziennik budowy i muszę przyznać, że budowlańcy muszą Cię nieźle k*** :) pod nosem. Jedno mnie zastanawia i nie mogę tego przeboleć (oczywiście jeśli można spytać) - jak ustawisz meble?
Przyznam projekt odważny, w końcu coś innego w naszym kraju ale jeszcze w granicach smaku i wyczucia.

Charlie
22-05-2014, 19:25
wow, projekt konstrukcji ogrodu - rewelacja.
koszta materiałowe i wykonawcze - rewelacja.
Jak zastosujesz poliwęglan to tak jakbyś do garnituru Armaniego kupił sobie buty w CCC :)

P.S.to lepiej nie buduj bo wyjdzie koszmarek

theme
22-05-2014, 19:39
Minus poliwęglanu jest taki, że znacznie szybciej zarysuje się w porównaniu do szkła. Kup sobie nawet w wędkarskim woblera za 15zł i jego ster zrobiony jest z poliwęglanu. Przejedź nim kilka razy po czymś to zobaczysz jakie będą rysy. Przy myciu tego sam będziesz rysował sobie poliwęglan.

nikt ważny
22-05-2014, 20:12
Poliwęglan po kilku latach zmatowieje ale . . . ale za szyby wygięte i hartowane poliwęglan będziesz mógł wymieniać co roku przez wiele wiele lat
Konstrukcja jest wyzwaniem nie tylko konstrukcyjnym ale tez dla kieszeni Inwestora . . . jeśli nie zrobisz tego od razu w całości to obawaim się że nie dasz rady tego dokończyć, zawsze będą ważniejsze rzeczy do zrobienia
Szczerze, zastanów się czy aby na pewno chcesz ten ogród zimowy
Wiem, będzie piękny ale . . . money... money... money . . . to chyba ABBA śpiewała ;) jak byłem jeszcze w liceum

nikt ważny
22-05-2014, 20:17
Poliwęglan po kilku latach zmatowieje ale . . . ale za szyby wygięte i hartowane poliwęglan będziesz mógł wymieniać co roku przez wiele wiele lat
Konstrukcja jest wyzwaniem nie tylko konstrukcyjnym ale tez dla kieszeni Inwestora . . . jeśli nie zrobisz tego od razu w całości to obawaim się że nie dasz rady tego dokończyć, zawsze będą ważniejsze rzeczy do zrobienia
Szczerze, zastanów się czy aby na pewno chcesz ten ogród zimowy
Wiem, będzie piękny ale . . . money... money... money . . . to chyba ABBA śpiewała ;) jak byłem jeszcze w liceum

autorus
23-05-2014, 06:22
to prawda, najlepiej się trzymają prowizorki. Co prawda nie zrobię tego od razu ale gdybym znalazł odpowiedniego wykonawcę ..... do tej pory wykonawcy nie chcieli się tego tknąć.

Konstrukcja jest wyzwaniem, projektu szczegółowego brak. Kolega próbował zrobić w CAD i sie poddał. Pierwszy łuk nie trafił w kopulę.

Zauważmy że:
- odległość od fundamentu domu do fundamentu ogrodu zimowego jest zmienna
- odległość łuków wchodzących i montowanych na kopule jest zmienna

nikt ważny
23-05-2014, 08:05
Przespałem się z problemem i . . . co widzę ? Cytując klasyków - widzę cielność ;)
W przesłanych materiałach długości łuku w linii prostej wynosi od 5 do 12 mb
Nie ma możliwości wykonania szklenia w jednym kawałku, czyli będzie musiało się składać z sekcji jak fasada np. budynek Złotych Tarasów czy TVP na Woronicza. Każda szyba gięta pod konkretne miejsce w konstrukcji, bo kolejne żebro ma inne wymiary i tym samym promień łuku.
W tych wymiarach, by całość spełniła wymagania obciążenia wiatrem i śniegiem musi być masywna i nie będzie tak filigranowa jak w wizji architekta. Zwłaszcza część przy połączeniu kopuł oddalona od domu o prawie 8 metrów. bo całość od wejścia rozszerza się
Zmiana kształtu łuków też by ułatwiła zadanie, czyli nie łuk za każdym razem łączący wprost oba punkty podparcia lecz łuk o ustalonym promieniu
Czyli odcinek pionowy - łuk - odcinek poziomy ale to całkowicie zmienia wizualizację, bo "wejście" do ogrodu zimowego nie byłoby jak w tej chwili łukiem tylko ćwiartką koła.
Autorus, przemyśl ewentualną zmianę koncepcji bądź rezygnację z całości. Podejrzewam, że koszty przekroczą wartość całej chałupy

autorus
23-05-2014, 08:17
sami widzicie, jakie ja ma przeciwności :) I to na każdym kroku. Ale o dziwo bardzie mnie to nakręca.

Dla tego na chałupie sobie napisałem i potem przeniose ten napis na obudowę kominka:

FIXUS ADVERSA SPERNO
{nieugięcie gardzę przeciwnościami}

nikt ważny
23-05-2014, 09:00
FIXUS ADVERSA SPERNO
{nieugięcie gardzę przeciwnościami}
ciekawe jak to zabrzmi FISKUS ADVERA SPERNO
Hmmm. ... uważaj w takim razie na fiskusa jak pogardzi ;)

Charlie
23-05-2014, 14:10
Jest kilka firm, które wykonują tego typu konstrukcje ale jak nie masz kasy to zapomnij.
Tak na oko to rząd ok.80.000,00 PLN

nikt ważny
23-05-2014, 14:33
Charlie, nie widziałeś dokładniejszych danych, w mej ocenie nie ma szansy zmieścić się w 100.000 zł a i tak uważam że jest to wartość zaniżona

theme
23-05-2014, 14:55
A nie lepiej byłoby zastanowić się z projektantem nad przełamaniem bryły koła czymś bardziej kanciastym? Masz 2 kopuły, wszystko w łukach, kołach, półkolach itd. Może projektant mógłby Ci naszkicować w porozumieniu z jakimś producentem coś dla przełamania tych wszystkich miękkich krzywizn?

P.S. nie uginaj się, zaciskaj zęby i idź do przodu. Ja trzymam kciuki za Ciebie i z chęcią odwiedziłbym Cię w przyszłości aby Ci pogratulować projektu jak i wytrwałości!

autorus
23-05-2014, 15:25
Juz na forum próbowałem pokazać inne opcje. Niestety zostałem skrytykowany całkowicie. I zresztą słusznie.

http://forum.budujemydom.pl/index.php?s=&showtopic=13526&view=findpost&p=371415

Mój brat mówi, jak ktoś Ci powie ze jesteś koniem to możesz sobie gościa olać. Jak druga osoba powie Ci to samo, możesz go zignorować. Ale jak juz trzeci powie Ci to samo to szukaj dla siebie siodła :)

nikt ważny
23-05-2014, 16:10
eeeetam
Wywal siodło do stodoły (swoją drogą nie widać jej na wizualizacji ;) )
Wszystko można zrobić - wbrew pozorom
Ograniczeniem jest tylko zasobność portfela
Masz ponad stówę lub jej wielokrotność ? Spokojnie zrobi się :)

theme
23-05-2014, 16:11
Koncepcja wachlarza mi osobiście podoba się. Wysunięty daszek z lekkim spadkiem ponad pionowe szybki. Znacznie taniej i prościej.
http://www.timtur.com.pl/budowa/2013/106.jpg
Resztę załatwi kontrastujący z elewacją kolor słupków.
Co do konia i siodła - Twój dom i Twoje decyzje. Jeśli zamarzą Ci się różowe szyby w tym ogrodzie i będziesz się cieszył z nich jak głupi to właśnie takie szyby powinieneś montować. Dobrze jest słuchać podpowiedzi i porad ale głos decydujący masz Ty a nie ktoś z 2 strony ekranu, kogo nawet nie znasz.