PDA

Zobacz pełną wersję : poddasze



oooo
23-01-2013, 19:13
Chcę zrobić poddasze w starym domu. problem w tym że nie ma położonej foli dachowej. wydaje mi się że to duży problem . czy da się to jakoś zrobić bez tej foli lub jak ją by teraz można było założyć?

oooo
24-01-2013, 15:13
wiem zegdyby byla blacha i pod nia membrana to watą ociple i dalej wiem... a jest eternit , foli nie ma wiec nie wim czy jest da rade położyć wate czy wogóle jest sens to robić?

Tomek W
25-01-2013, 08:03
Witam
Wełnę da się ułożyć bez względu na to czy folia jest ułożona na dachu czy też nie. Pozostaje kwestia szczelności pokrycia dachowego, bo jeżeli będzie ono nieszczelne to istnieje ryzyko zawilgocenia wełny. Proponowałbym ułożenie pomiędzy krokwie hydrofobizowanej wełny o większej gęstości np. ROCKTON ew. TOPROCK. Wełny te mają znikome właściwości sorpcyjne, co możesz sprawdzić polewając próbkę wełny wodą. Wówczas krople wody będą utrzymywały się na jej powierzchni.
Możesz też ułożyć pasy membrany wiatroizolacyjnej pomiędzy krokwiami z wywinięciem na boki krokwi, ale z kolei takie rozwiązanie nie zapewni ci ochrony elementów drewnianych więźby dachowej. Jednak w przypadku, gdy nie chcesz zmieniać pokrycia dachowego wydaje się być jedynym rozsądnym rozwiązaniem.

oooo
25-01-2013, 14:14
Ok dzięki wielkie

oooo
25-01-2013, 16:15
A jeszcze jedno pytanie. czy gdybym ułożył membrane między krokwiami to trzeba by było wypóścić ją na zewnątrz muru czy wystarczy tylko w środku?

oooo
26-01-2013, 22:00
no dach to zwykły .Chcę tylko wiedzieć czy wypóścić te folie czy nie? Jak by lepiej było ?

przemo1
29-01-2013, 06:28
Lepiej wypuścić folię po za obrys ścian zewnętrznych - jest wtedy szansa, że ew wilgoć/woda z nieszczelności wydostanie się na zewnątrz.

Tomek W
01-02-2013, 07:30
Membrana powinna zostać wyprowadzona poza ściany, w przeciwnym wypadku spływająca woda będzie lała się do pomieszczeń.