PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrodzenie panelowe ocynkowane+pcv, ocynkowane ogniowo czu ocynkowane+mal.proszkowo



rajmundos
24-01-2013, 10:50
Witam

Zastanawiam sie nad tym jakie ogrodzenie panelowe uzyc.
Sa trzy rodzaje podaje w od najtanszych
Mam do wyboru 3 rodzaje.

1. ocynkowane+pcv
2. ocynkowane ogniowo
3. ocynkowane + malowane proszkowo

Mam do zrobienia 100m plus brama, w sumie na takiej dlugosci roznica ceny na calosci okolo 800zl. Ale jakei sa ronice w uzytkowaniu, w jakosci, trwalosci. Moze ktos sie podzielic? Drugie pytanie znalazlem doba oferte firmy Kam-Eko, ceny naprawde dobre, ale czy to nie jest jakas chinszczyzna, ma ktos takowe, sprawdzal widzial, wie cos wiecej?

edde
26-01-2013, 20:35
no to wybór powinien być dokładnie od końca :) 3->2->1
z tym, że ja bym sobie opcję 1. odpuścił raczej
gryzłem temat nieco w zeszłym roku choć ostatecznie nic nie zakupiłem bo kasa poszła w inna dziurę :(
zakończyłem na etapie słupków, kiedyś będą panele do kompletu
najlepszą opcją jest ocynk ogniowy + proszek, tyle tylko, że nie wiem czy znajdziesz producenta, który naprawdę robi w ogniowym (nagminne twierdzą że ogień a robią galwaniczny, bo tańszy i prostszy a kolor i tak go przykryje), jak już to szukaj takiego wytwórcy, który ci to na piśmie bez problemu poświadczy, poza tym kiedyś na forum chyba były sposoby odróżnienia ocynków (co w zasadzie nie jest trudne w panelach ocynkowanych ale problemem może być taka diagnoza w ocyk+proszek, szkoda niszczyć panela do testów, a są firmy robiące oba rodzaje, powiesz, ze chcesz na próbę 1 szt to dadzą ci ogień i proszek, zamówisz potem 40szt to możesz dostać ładnie pomalowaną galwanizę), moim problemem był dodatkowo kolor grafitowy, jeśli szukasz zieleni to powinno być łatwiej i taniej
a jeśli nie przeszkadza ci surowy wygląd gołego ocynku to możesz pochylić się nad niemalowanym panelem, tu raczej nikt cię w rodzaju ocynku nie naciągnie bo to na gołe oko widać by było, a za to, ze taniej będzie bo bez koloru możesz zaszaleć z mocniejszym, grubszym, gęstszym panelem
aha, i z tego co sie orientowałem to kam-eko ma właśnie w proszku jedynie ocynk galwaniczny niestety, ogniowy tylko bez koloru, no chyba że przez pół roku coś się zmieniło, za to miło wspominam kontakt telefoniczny, konkretnie i rzeczowo mnie potraktowali, bez ściemy i naciągania

Blechert
27-01-2013, 08:40
Wiele zależy tez na co jest położony ocynk. Ważne żeby nie na rdzę i na grubą blachę lub gruby drut. Na grubym pręcie z dobrej stali nawet specjalnie dobrego malowania nie trzeba. Przykładem mogą być stare ogrodzenia z grubej stali.

rajmundos
31-01-2013, 10:07
Dokladnie jak piszesz edde. Temat mecze. Nie ma dobrego wyboru. Kazdy ma swoje wady. Biore pod uwage wersje z cinenszego drutu 4mm. Mam zamiar tym sie ogrodzic od 2 sasiadow i lasu, z przodu pozniej cos wizualnie lepszego. Co by nie brac to ryzyko i tak na 100% nie wiadomo co sprzedaja, mozna tylko podejrzewac. Ciekawe jak innym sie to sprawuje np. po 10 latach. W sumie panel mozna latwo wymienic, latwiej niz siatke.
Teraz na polu boju zostalo tylko ocynk+kolor, zona chce zielony wiec sam ocynk ie biore pod uwage. a ocynk +pcv ma cienszy drut 3,6mm plus pcv. przy malowaniu proszkowym 3,8mm plus proszek. Ale to tylko deklaracje. Co ztym sie stanie obaczymy po 4 latach.

Murato
22-10-2013, 14:19
ale czemu bierzesz, rajmundos, płoty z drutem czwórką?
ja mam ogrodzony tył posesji panelami z drutu o średnicy 5mm, ocynkowane ogniowo, na to farba proszkowa i jest teraz 5,2 średnicy, płot porządnie wygląda
mam go co prawda od wiosny, więc nie mogę powiedzieć nic na temat korozji, bo to za szybko, ale liczę że to już mnie nie zaskoczy
warto też zwrócić uwagę na wielkość oczek, bo sprawdzałem w marketach budowlanych, mieli oczka 75 na 200 i ten drut łatwo było wygiąć, pomalowany na ocynku drut mieli grubości 4 mm, no to bez farby pewnie 3,8
ja kupiłem przęsła z oczkami 50 na 200, żeby się w rękach nie wyginało

Blechert
22-10-2013, 21:10
Panowie, zapuszczamy bluszcz na ogrodzenie i nie przejmujemy się grubością drutu:)

Pozdrawiam
Igor Blechert - nazwisko zakazane przez pewien czas, obecnie jest przywrócone przez FM - łaskawie
moja profesja - zakazana przez FM - dozwolona tu na FM od 1230 zł brutto - w google za darmo
moja www - zakazana przez FM - dozwolona tu na FM od 1230 zł brutto - w google za darmo
Życie prowadzi do absurdów. Jak za komuny. "Alternatywy 4"

KaKaKa
08-03-2015, 21:51
Witam

Zastanawiam sie nad tym jakie ogrodzenie panelowe uzyc.
Sa trzy rodzaje podaje w od najtanszych
Mam do wyboru 3 rodzaje.

1. ocynkowane+pcv
2. ocynkowane ogniowo
3. ocynkowane + malowane proszkowo

Mam do zrobienia 100m plus brama, w sumie na takiej dlugosci roznica ceny na calosci okolo 800zl. Ale jakei sa ronice w uzytkowaniu, w jakosci, trwalosci. Moze ktos sie podzielic? Drugie pytanie znalazlem doba oferte firmy Kam-Eko, ceny naprawde dobre, ale czy to nie jest jakas chinszczyzna, ma ktos takowe, sprawdzal widzial, wie cos wiecej?


Oni handlują Chińskim towarem - obejmy cieniutkie, śruby rdzewieją, słupki dramat. Dyrektorem ds. importu w Kam-Eko jest Xiaohong Chen - http://www.forbes.pl/kujawsko-pomorskie-diamenty-wreczone,artykuly,155671,1,1.html