PDA

Zobacz pełną wersję : Jakiego rzędu wielkości powinna być szczelina pomiędzy styropianem a ..



Bhm
24-01-2013, 20:35
Witam mam pewną wątpliwość - Ekipa ociepliła mi budynek styropianem, i pod dachem są szpary dość duże - tak mi się wydaje http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=164567&d=1359059545

Jakiego rzędu wielkości powinna być szczelina pomiędzy styropianem który jest na ścianie kolankowej a dachem, dokładniej membraną mamy Delta Maxx, na to łaty kontrałaty i blachę .

Bhm
28-01-2013, 21:08
Dziękuje za odpowiedz, u mnie jest trochę większych szpar niż na 1cm, ja rozumiem że wełna ma być wentylowana ale 3-4 cm szpara wydaje mi się zbyt duża - mam wrażenie że będą póżniej straty ciepła, taki mi się wydaje .. poczytam jeszcze jak coś w temacie znajdę

kejor
30-01-2013, 22:14
wentylowanie wełny to niestety nieuniknione straty ciepła, ja polecam moim klientom rozważenie technologii wióru celulozowego zamiast wełny, duuużo lepszy, a pod styropianem powietrze powinno stać odwrotnie jak przy wełnie, nie robiłem tego jeszcze ale może uda mi się dołączyć fotki z poprawek wełny mineralnej wiórem celulozowym ale żółtym prefabrykat z domów pasywnych,
[moderowano]
166279166280