PDA

Zobacz pełną wersję : Sprawdzony generalny wykonawca z okolic Poznań



fkus2
25-01-2013, 13:50
Zamierzam zbudować dom około 160m2 w okolicach Poznania w 2013 roku.
Chciałbym podejść do budowy z generalnym wykonawcą (do stanu deweloperskiego).
Jeżeli ktoś ma ma dobre doświadczenia z jakąś firmą specjalizującą się w generalnym wykonawstwie to będę wdzięczny za podzielenie się wiedzą.
Pozdrawiam
Andrzej

Charlie
27-01-2013, 09:36
Na Forum Muratora trudno będzie Ci znaleźć tego typu podmiot.
Tu się buduje metodą gdzie GW jest Inwestor.

Pozdrawiam

fkus2
28-01-2013, 13:05
Dziękuje za odpowiedz.
Znalazłem w internecie kilka firm budowlanych zajmujących się generalnym wykonawstwem ,
Ciężko jest wybrać tą jedną. Nie wiem czy kierować się tylko ceną . Jak sprawdzić która firma jest
solidna ,przecież będą mi budować dom na całe życie. Za niemałe pieniądz.

Charlie
28-01-2013, 13:31
To co ja bym zrobił to na pewno skierował bym tzw. zapytanie ofertowe do co najmniej 3 potencjalnych wykonawców. W ich ofertach musi być też podany termin realizacji, wzór umowy, z którym popędzisz do prawnika i naniesiesz ewentualne zmiany oraz kopia ubezpiczenia firmy wraz z wartością.
Podstawą zapytania musi być projekt tzw. szeroki - kolejne koszta.
W projekcie musi być tzw. materiałówka i ilościówka - oszacować trzeba ilości cegieł, betonu, zbrojenia i takich tam. Też na jego podstawie możesz kontrolować wykonawcę a w Twoim przypadku robisz to przez Inspektora Nadzoru Budowlanego, którego wynajmujesz.
Kierownik Budowy jest po stronie Wykonawcy ale niekoniecznie. Możesz wynając tego tzw. KierBud-a i mieć dwóch niezależnych nadzorców - kolejne koszta.
Musisz być przygotowany, że tego typu sposób budowania - wszystko po stronie GW łącznie z zakupemmatriałów budowlanych podraża koszta o min. 20-30%.

Pozdrawiam

ZygmuntRolicz
03-02-2013, 16:29
Dobrym sposobem na prowadzenie budowy jest zatrudnienie tzw inwestora zastępczego. Jego zadniem jest organizacja prac na budowie tak aby szły płynnie i bez przestojów. Ten, pod którym wykonuję wykończeniówkę ma sprawdzonych wykonawców, murarzy, elektryków, instalatorów wszystko ekipy najwyższej klasy. Jeżeli będziesz zainteresowany kontaktem daj znać to prześlę. Przewaga inwestora zastępczego nad generalnym wykonawcą jest taka, że GW wycenia prace wg jakichś tam stawek po czym płaci podwykonawcom (albo jak to w Polsce czasami nie) i im mniej zapłaci tym więcej zostanie dla niego co często oznacza w praktyce, że podwykonawcy brani są z łapanki np szukajfachowca.pl gdzie liczy sie tylko najniższa cena i gwarancja na 5lat. Po czym pod byle pretekstem nie jest im wypłacana kasa. Natomiast Inwestor zastepczy przedstawia inwestorowi oferty rekomendowanej ekipy i to inwestor sam negocjuje ceny czy też warunki. Sprawdza się to znakomicie bo miałem okazję uczestniczyć w paru projektach. Namiary na inwestorów tez mogę oczywiście dać, żebyś wypytał i sprawdził czy mówię prawdę. Wszystko domy w Poznaniu i okolicy.

adroinstal
08-02-2013, 09:59
Witam,
Zajmuję się budową domów do stanu deweloperskiego.
Podaje uśrednione koszty za metr 2 na dzień 01.02.2013r.
Stan deweloperski to 2558 zł
Stan surowy zamknięty to 1650 zł
Ceny podane są uzalerznione od kursu euro
Pozdrawiam
Adrian

Charlie
08-02-2013, 19:53
Tak z ciekawości - dlaczego koszt masz uzależniony od kursu Euro ?

fkus2
18-01-2014, 15:04
Witam
Długo to trwało ale właśnie odebrałem pozwolenie na budowę:). Czy możecie mi polecić dobrą firmę budowlaną z okoli Poznania.
Wysłałem zapytanie ofertowe do sześciu firm budowlanych ale tylko dwie raczyły odpowiedzieć. Widać nie ma kryzysu w budowlance.
Pozdrawiam
Andrzej

lukasz860910
20-01-2014, 19:57
Zamierzam zbudować dom około 160m2 w okolicach Poznania w 2013 roku.
Chciałbym podejść do budowy z generalnym wykonawcą (do stanu deweloperskiego).
Jeżeli ktoś ma ma dobre doświadczenia z jakąś firmą specjalizującą się w generalnym wykonawstwie to będę wdzięczny za podzielenie się wiedzą.
Pozdrawiam
Andrzej

Polecam firmę "Viktoria" mają swoją hurtownie budowlaną, budują hale, biurowce, domy, zajmą się wszystkim i naprawdę solidnie podchodzą do budowy wiem bo zalewałem kilkanaście obiektów dla nich więc widze jak robią, ich numer tel. 602-675-640 powiedz że numer masz od Glanca od posadzek

pozdrawiam

fkus2
16-02-2014, 17:21
Po rozważeniu wszystkich "za" i "przeciw" podpisałem w końcu umowę na budowę domu z firmą Investdom z Poznania. Obejrzałem kilka ich budów i zrobiły na mnie dobre wrażenie. Cena po długich negocjacjach też wydaję się dobra :). Na mojej działce stał dom do rozbiórki z lat 20tych z cegły pełnej. Po jego rozebraniu zostało dużo gruzu. może macie pomysł jak tanio się go pozbyć.243070

Paulitta
20-02-2020, 12:41
Dobrym sposobem na prowadzenie budowy jest zatrudnienie tzw inwestora zastępczego. Jego zadniem jest organizacja prac na budowie tak aby szły płynnie i bez przestojów. Ten, pod którym wykonuję wykończeniówkę ma sprawdzonych wykonawców, murarzy, elektryków, instalatorów wszystko ekipy najwyższej klasy. Jeżeli będziesz zainteresowany kontaktem daj znać to prześlę. Przewaga inwestora zastępczego nad generalnym wykonawcą jest taka, że GW wycenia prace wg jakichś tam stawek po czym płaci podwykonawcom (albo jak to w Polsce czasami nie) i im mniej zapłaci tym więcej zostanie dla niego co często oznacza w praktyce, że podwykonawcy brani są z łapanki np szukajfachowca.pl gdzie liczy sie tylko najniższa cena i gwarancja na 5lat. Po czym pod byle pretekstem nie jest im wypłacana kasa. Natomiast Inwestor zastepczy przedstawia inwestorowi oferty rekomendowanej ekipy i to inwestor sam negocjuje ceny czy też warunki. Sprawdza się to znakomicie bo miałem okazję uczestniczyć w paru projektach. Namiary na inwestorów tez mogę oczywiście dać, żebyś wypytał i sprawdził czy mówię prawdę. Wszystko domy w Poznaniu i okolicy.

witam,

czy mogę poprosić o namiary na inwestorów zastępczych w okolicach Poznania, których mógłbyś polecić ?

firma budowlana odr
25-06-2020, 22:16
Zamierzam zbudować dom około 160m2 w okolicach Poznania w 2013 roku.
Chciałbym podejść do budowy z generalnym wykonawcą (do stanu deweloperskiego).
Jeżeli ktoś ma ma dobre doświadczenia z jakąś firmą specjalizującą się w generalnym wykonawstwie to będę wdzięczny za podzielenie się wiedzą.
Pozdrawiam
Andrzej

Kompleksowe działanie to nasza specjalność! Zbudujemy dom od podstaw, wykonamy prace budowlane i wykończymy pod klucz!
✅ SSO - stan surowy otwarty;
✅ SSZ - stan surowy zamknięty;
✅ Stan deweloperski;
✅ Wykończenie pod klucz.
Podejmiemy się wykonania kompleksowej budowy twojego obiektu!
Budujemy:
-