PDA

Zobacz pełną wersję : Pralka - droższa czy tańsza?



Strony : [1] 2

Louder
26-01-2013, 10:13
Witam. Noszę się z zamiarem zakupienia nowej pralki i mam dylemat, ceny - jak wszędzie zresztą, tak i tu - są dosyć rozbieżne. Jedne pralki kosztują kilka tysięcy złotych, a inne kilkaset. Przyznam, że nie uśmiecha mi się wydawanie kilku tysięcy złotych. Mam zatem pytanie, czy tańszy sprzęt jest z założenia gorszy (chodzi tu głównie o pralki), czy można znaleźć coś, co spełni podstawowe wymagania (solidność, bezawaryjność, w miarę cicha praca i oczywiście dobre pranie)? Proszę o opinie.

jales
28-01-2013, 21:32
Dużą masz rodzinę, mieszkasz w domu czy bloku. Masz jakieś widełki cenowe ?

lukrecja66
29-01-2013, 05:19
Szczerze mówiąc nie wydaje mi się, żeby cena do końca odzwierciedlała jakość. Pralka za 5 tys. może być równie dobrej jakości co taka za 2 tys. różnią się pewnie technologią i programami prania, ale pranie w każdym przypadku powinno być świeże i czyste.

sheenaz
29-01-2013, 11:45
Zależy o jakich cenach się rozmawia. miedzy pralko za 1tys a taka za 2tys roznica w jakości pewnie jest niewielka. między tą za tys. a 10tys na pewno jest. Pralka pewnie bedzie cichutka, szybciej bedzie krecila i wystarczy Ci na 20 lat a niektore elementy pewnie beda mialy dozywotnia gwarancje.
Pytanie czy potrzebujesz takiej pralki.
Trzeba dobierać sprzęt pod wlasne potrzeby.

Zielony ogród
29-01-2013, 12:25
szukalismy bosha (stare nawyki). sprzedawca w sklepie z agd powiedział nam, że teraz te pralki różnia sie tylko szczegółami, i to głównie zewnętrznymi. często są składane na kontenerowcach płynących z .....Chin oczywiście, w czasie rejsu, dla oszczędności czasu. i bezawaryjna pralka to po prostu tylko i wyłącznie fuks. na dłuższą trwałość niż 5 lat nie ma co liczyć.
z drugiej strony kolega kupił sobie pralke babelkową - nie może sie nachwalić. za dwa lata, jak moja nowa pralka juz się rozleci, też spróbuję tej bąbelkowej.

channel8
29-01-2013, 14:36
Zielony ogród, nie zgadzam się że wszystkie pralki składane są w Chinach. Na mojej jest napis Made in Germany. Na suszarce - także. Podzespoły produkowane są na Węgrzech, w Czechach i Polsce. Mam boscha. Przez 4 lata użytkowałam Aristona a przez 3 Whirpoola. Ariston po 3 latach miał wymieniany programator, koszt "tylko" 700 zł, zaś wirhpool niestety nie dopierał. Mimo używania dobrych środków piorących (przywożę z Niemiec), segregowania prania na kolory, przestrzegania temperatur (zaleceń na ubraniach) niestety sporo rzeczy miałam zapranych. Od 6 miesięcy używam boscha, powoli dopieram ubrania, a te które niedawno kupiłam są dobrze doprane.

Zielony ogród
29-01-2013, 16:17
powtarzam tylko słowa gościa ze sklepu - a mieli sporo modeli boscha - mówie oczywiście tylko o tych tańszych, do 2 tys. nie wiem jaka jest prawda, w każdym bądź razie takie np. aristony sa droższe od boscha. czym to wytłumaczyć? jestem wychowana w czasach, gdy bosch, siemens, AEG to były nr 1, teraz świat zwariował. żadnej firmie nie zależy na trwałości agd, bo i po co.

channel8
30-01-2013, 13:11
jestem wychowana w czasach, gdy bosch, siemens, AEG to były nr 1, teraz świat zwariował. żadnej firmie nie zależy na trwałości agd, bo i po co.

I tu się z Tobą zgodzę. Niestety kupno "markowego" sprzętu nie daje teraz gwarancji bezawaryjności. :(

karyzeusz
30-01-2013, 15:20
Tańsza z przedłużeniem gwarancji na 5 lat ( spokój na 5 lat, tanio ) http://jaka-pralke-kupic.pl/

EcoEnergyPower
09-02-2013, 09:56
Generalnie rzecz biorąc to droższe pralki mają po prostu większą ładowność,oraz szereg- dla mnie często zbędnych bajerów. Jeżeli mieszkasz sam,to spokojnie wystarczy Ci pralka do 1 tyś zł,powiedzmy nawet ładowana od góry nie od dołu.

Poziomka22
13-02-2013, 20:27
To chyba też zależy od modelu. Ostatnio oglądałam nowa serię comactowych pralek i na niektórych serwisach można ją kupić za 1000-1200 zł, a trochę tych dodatkowych opcji ma, czyli klasa zużycia A++, technologia 6 zmysł, dobre efekty prania w niższych temperaturach. W sklepach stacjonarnych jet sporo drożej. W internetowych często są promocje, wyprzedaże, dają darmową dostawę. Może nie we wszystkich warto kupować, bo różne przypadki się zdarzają, ale to wszędzie tak jest.

astw
24-02-2013, 20:20
I tu się z Tobą zgodzę. Niestety kupno "markowego" sprzętu nie daje teraz gwarancji bezawaryjności. :(

Kup Miele z klasycznej serii, zobaczysz różnicę i prawdziwą jakość. Klasa sama w sobie. Ładowność 6 kg - cena ca. 3-3,5 tys. Produkcja w RFN.

Ostap
25-02-2013, 10:17
Polecam prostą pralkę, najlepiej bez wyświetlaczy i innych bajerów których i tak się nie używa, nie ma się co psuć.
Pralka składa się z:
- obudowy - najczęściej jest tak że wpierw skoroduje nim inne części pralki padną - więc idealna to ocynkowana kiedyś bosch miał takie teraz nie mam pojęcia
- silnika - element bardzo żywotny prawie nie do ukatrupienia
- bębna - tu nie ma się co psuć
- sterowania (czym bardziej przekombinowane tym większe prawdopodobieństwo że się zepsuje a wymiana to jak kupno nowej pralki więc bez sensu.

Z całym handlem jest tak samo należy zaspokoić potrzebę a jeżeli nie ma potrzeby to NALEŻY JĄ STWORZYĆ.
- Piękne programatory które przecież są od tego by się podobały bo to element który oglądają inni :)
- Pralka musi być ładna bo to faktycznie element dekoracyjny:)
- Fakt pralki piorą po 10 godzin jeden wkład i dlatego potrzebne jest opóźnianie startu:)
- Pobieranie jak najmniejszej ilości wody bo to ona kosztuje 3zł/1000l przy programie 40l czyli tylko 25prań a nie prądu który kosztuje bardzo dużo w przeliczeniu na pranie:)
- Oczywiście pralka musi posiadać 20 programów gdzie nikt nie przeczyta instrukcji obsługi bo szkoda czasu przecież to ma prać. I tak mamy 20 programów a korzystamy z góra 3-4 (mówię o bardzo zaawansowanych użytkownikach (sam się do nich nie zaliczam).:)

Posiadam pralkę bosch co by nie być najgorszy kupiłem tą lepszą:D 2-gi mogel od najprostszego. Cena całe 934,89 zł z dostawą pod dom!

Pierzemy i jest ok.

channel8
26-02-2013, 07:25
Kup Miele z klasycznej serii, zobaczysz różnicę i prawdziwą jakość. Klasa sama w sobie. Ładowność 6 kg - cena ca. 3-3,5 tys. Produkcja w RFN.

Rozważaliśmy MIELE, niestety nie nasze progi cenowe :-( musiałam zakupić i pralkę i suszarkę. Zależało mi na dobrej klasie energetycznej suszarki A -50% MIELE kosztowała coś ok. 7000 zł. Za 2/3 tej sumy mam pralkę i suszarkę boscha. I jest bardzo dobrze. MIELE...może kiedyś...

Poziomka22
14-03-2013, 13:06
Ja uważam, że trzeba zwrócić uwagę na to, jakie funkcje ma pralka. Sama szukam odpowiedniej i też nie chcę przepłacać za dodatkowe bajery, które mi się nie przydadzą. Widziałam ofertę firmy Whirlpool- nowe pralki Compactowe, nie są bardzo drogie, mają technologie 6-ty zmysł, program Kolorowe 15° dzięki któremu kolory nie wyblakną, bo pranie odbywa się w minimalnej temperaturze. Jest także funkcja Bez zagnieceń (łatwe prasowanie), która uruchamia delikatniejszy tryb prania i wirowania. Według mnie jest to ciekawy sprzęt, a do firmy mam zaufanie, bo rodzice już bardzo długo korzystają z ich pralki i nadal są zadowoleni.

CarlBor
28-03-2013, 12:40
Też rozglądam się za czymś bez zbędnych bajerów :) Podstawowe funkcje (plus możliwość prania nieco wrażliwszych tkanin) i to, żeby dobrze prała - to wszystko. Jak ktoś będzie miał coś na oku, to niech się podzieli informacją.

Poziomka22
02-04-2013, 13:58
Widziałam, że są programy do prania delikatnych ubrań, wełny- jak pranie ręczne. Słyszałam, że rzeczywiście można bez obaw prać takie rzeczy.

stilla
13-04-2013, 08:05
Wszystko zależy od tego jakie masz wymagania i czego oczekujesz od sprzętu. Czy zależy Ci na oszczędzaniu prądu wody, czasu czy nie. Teraz za niewielkie pieniądze można kupić dobrą pralkę z praniem parowym, silnikiem Direct Drive itp. Do prania delikatnych ubrań to pralka z funkcja 6 Motion najlepiej się nadaje, ale ona już trochę droższa jest.

Poziomka22
14-04-2013, 17:23
No pewnie trzeba trochę dołożyć, ale niewiele. Pralki z technologią 6-ty zmysł nie są wcale takie drogie. I myślę, że każdy zwraca uwagę na to, żeby zaoszczędzić w trakcie użytkowania. Jak już mamy taką pralkę to możemy nauczyć się jak ją programować żeby oszczędności były większe, służy do tego funkcja Eco Monitor.

lukrecja66
14-04-2013, 21:16
Czytałam ostatnio, że w pralkach LG ma być (chyba, że już jest) taka opcja, że można sobie np. ściągnąć ustawienia i wgrać np. jakiś nowy program. Łatwiej dostosować funkcje do własnych potrzeb.

Poziomka22
15-04-2013, 16:58
A jak to ma się odbywać? I czy jest jakiś czas, przez który można będzie to zrobić?

beton44
15-04-2013, 20:54
Do swoich potrzeb...

A są jakieś inne potrzeby niż:

1. Pranie "kolorowe" - niska temperatura - krótkie
2. Pranie "białe" - wysoka temperatura - długie
3. W ekskluzywnych modelach - pranie skarpetek - bardzo krótkie...

Poziomka22
16-04-2013, 10:54
Szczerze mówiąc to i dla mnie byłoby to chyba za dużo. A jeszcze w jakim przedziale cenowym jest taka pralka?

żółta_żaba
17-04-2013, 09:46
Widziałam ofertę firmy Whirlpool- nowe pralki Compactowe, nie są bardzo drogie, mają technologie 6-ty zmysł, program Kolorowe 15° dzięki któremu kolory nie wyblakną, bo pranie odbywa się w minimalnej temperaturze. Jest także funkcja Bez zagnieceń (łatwe prasowanie), która uruchamia delikatniejszy tryb prania i wirowania.

Taka opcja bez zagnieceń to naprawdę świetna sprawa, szczególnie jak się nie lubi prasować - ja wiele rzeczy w domu mogę robić, ale prasować to nie cierpię:)

stilla
17-04-2013, 14:26
No teraz to raczej człowiek patrzy aby pralka była funkcyjna i miała na przykład opcję prania parowego bo teraz dwa programy to niestety za mało, przynajmniej dla mnie za mało, ja lubię innowacyjne rozwiązania i z 6 motion też często korzystam, przynajmniej do pralni nie muszę delikatnych rzeczy nosić.

Poziomka22
17-04-2013, 16:15
Taka opcja bez zagnieceń to naprawdę świetna sprawa, szczególnie jak się nie lubi prasować - ja wiele rzeczy w domu mogę robić, ale prasować to nie cierpię:)

Ja miałam czas, kiedy mogłam godzinami stać z żelazkiem.. niestety minął i jak muszę coś wyprasować to złość mnie bierze. A tutaj pralka uruchamia delikatniejsze pranie, żebyśmy my miały łatwiej:-) Czego jeszcze nie lubicie, a sprzęt wa to ułatwia?

F. Michalski
18-04-2013, 08:18
Pranie bez zagnieceń to na prawdę świetny pomysł. korzystam bardzo często bo nie wyobrażam sobie że miałbym sam prasować wszystkie rzeczy. Używa ktoś może opcji prania w zimnej wodzie? sprawdza się czy lepiej zostać przy tradycyjnym praniu w trochę wyższej temperaturze??

Poziomka22
18-04-2013, 15:05
Na pewno to zależy od tego, co pierzesz. Ale są rzeczy, które bez problemu możesz wyprać w niskiej temperaturze. Jak w przypadku prania na programie Kolorowe 15- pranie odbywa się w minimalnej temperaturze i przynajmniej wiesz, że kolory nie wyblakną, bo z tym może być różnie.

megi24
23-04-2013, 20:52
Zależy od rodzaju tkaniny no i też od stopnia zabrudzenia. Pranie w zimnej wodzie byłoby sporą oszczędnością, ale wszystkiego się nie da tak uprać.

stilla
26-04-2013, 12:43
Jakoś pranie w zimnej wodzie mnie nie przekonuje, wolę odświeżyć ubrania za pomocą pary, przynajmniej wyjmuję je jak nowe i także, nie wymagają prasowania.

Poziomka22
26-04-2013, 20:25
Oczywiście, trzeba wybrać ubrania, które możemy wyprać w 15 stopniach. Ale według mnie jest to przydatna opcja. Z jednej strony oszczędność a z drugiej żywe kolory ubrań.

Nadish
30-04-2013, 09:46
Mnie zależy na czym prostym w obsłudze. To priorytet, pralka ma służyć starszej osobie. I bez zawrotnych cen. Które pralki można by określić "przyjaznymi" dla tych, którzy cenią sobie prostotę? :)

Bayzone_pl
30-04-2013, 12:45
jednym słowem - Indesit - bardzo proste w obsłudze i ja je często polecam.
ewentualnie Whirlpool - ze względu na świetnie opisany każdy guziczek i w pełni czytelnie i po polsku opisany programator oraz diody "Wezwij Serwis" i "Odkręć wodę"

CracoviaKS
30-04-2013, 15:55
Nie chodzi o to żeby była droższa czy tańsza, tylko lepsza bardziej niż gorsza ;) Jak nie masz takich dużych wymagań to może ładowana od góry (http://matrixmedia.pl/pralka-electrolux-ewt1266edw.html) ?

moszczyr
04-05-2013, 21:11
Mnie zależy na czym prostym w obsłudze. To priorytet, pralka ma służyć starszej osobie. I bez zawrotnych cen. Które pralki można by określić "przyjaznymi" dla tych, którzy cenią sobie prostotę? :)

Ładowaną od przodu amikę dostaniesz od 800zł

Bayzone_pl
06-05-2013, 11:15
Ładowaną od przodu amikę dostaniesz od 800zł

...którą przeklniesz razem z serwisem...

W tej samej cenie będzie Indesit

Poziomka22
08-05-2013, 19:11
jednym słowem - Indesit - bardzo proste w obsłudze i ja je często polecam.
ewentualnie Whirlpool - ze względu na świetnie opisany każdy guziczek i w pełni czytelnie i po polsku opisany programator oraz diody "Wezwij Serwis" i "Odkręć wodę"

W jakich sytuacjach pojawia się komunikat o potrzebie wezwania serwisu? Tylko kiedy pralka przestanie działać czy w sytuacji, kiedy pojawi się kropelka wycieku także?

Bayzone_pl
09-05-2013, 15:26
Dioda "Serwis" zapali się i pozwoli zdiagnozować problem m.in w przypadku.:
(Za instrukcją obsługi przykładowego modelu)

“Otwarte klapy bębna”
“Awaria modułu elektrycznego”
“Za wysoki poziom wody”
“Awaria zatrzymania z wodą”
“Za dużo piany”

Jeśli problem nie pozwoli się zdiagnozować należy wezwać serwis.

Blackjack2
10-05-2013, 12:15
Ja kupujac jakikolwiek sprzęt, nie patrze na cenne, tylko na to czy bedzie spełniala moje oczekiwania, sam mam pralke za 900 zl i jestesmy barddzo zadowoleni

Poziomka22
13-05-2013, 14:28
A co się stanie w przypadku wycieku wody? Bo wiem, że w pralkach Whirlpool dopływ jest automatycznie odcinany, więc jest bezpiecznie i nas nie zaleje. Zgadzam się z wypowiedzią powyżej, najważniejsze są potrzeby użytkownika, jeżeli są nam potrzebne jakieś ułatwienia powinniśmy w nie zainwestować nawet większą cenę ale wszystko należy kupować rozsądnie.

pan_tofelek
22-05-2013, 12:15
Od ponad 5 lat mamy siemensa, pierzemy dużo i często - małe dzieci. Póki co bezawaryjna, wiele programów, koszt około 1,5 tysiąca.

Poziomka22
29-05-2013, 21:23
Jeżeli ktoś ma pieniądze, żeby sobie kupić coś droższego, to czemu nie :-)
Oczywiste jest to, że sprzęt stworzony z zastosowaniem najnowszych technologii jest trochę droższy.
Ale te technologie mogą ułatwić wiele prac domowych.

bocianek
30-05-2013, 09:56
Mnie jednak zależałoby na czymś tańszym, za kilkaset zł, najlepiej ładowanym od frontu. Ale nie musi być duża. Nie wiem, jak teraz jest z głośnością pracy, bo ta stara pracuje mnie obrzydliwie głośno i wolałbym znaleźć coś cichszego.

Bayzone_pl
31-05-2013, 08:03
Tak jak pisałem wcześniej - w zakresie cenowym "kilku stów" - najprędzej indesit. Jak chcesz cichszą to za niecały tysiąc Hotpoint Ariston pokroju WMG722 - oparta na silniku indukcyjnym - więc w czasie prania będzie zauważalnie cichsza - ale podczas wirowania na wyższych prędkościach będzie gwizdać jak każda inna.

moszczyr
06-06-2013, 17:55
Tak jak pisałem wcześniej - w zakresie cenowym "kilku stów" - najprędzej indesit. Jak chcesz cichszą to za niecały tysiąc Hotpoint Ariston pokroju WMG722 - oparta na silniku indukcyjnym - więc w czasie prania będzie zauważalnie cichsza - ale podczas wirowania na wyższych prędkościach będzie gwizdać jak każda inna.

ja bym jeszcze zwrócił uwagę na amikę http://www.euro.com.pl/pralki/amica-awb510lp.bhtml

Bulder
07-06-2013, 10:59
Cena oczywiście jest istotna ale warto też zwrócić uwagę na oszczędność energii, czyli te wszystkie klasy AA A+ i tak dalej. W moim domostwie świetnie się sprawdza Whirpool klasa AA+.

Adrian1224
07-06-2013, 11:43
U mnie już 3 rok dobrze się sprawuje Polar PFL 1219,jedyna awaria to pasek który się rozciągną,wszystkie przyciski są dobrze opisane po polsku.
A co do pralek Amica to nie są już awaryjne jak kiedyś?

Ag***l
10-06-2013, 16:41
Tak naprawdę, żeby odpowiedzieć na Twoje pytanie potrzeba więcej informacji. Przede wszystkim należy określić:

1. Czy pralka ma być ładowana od frontu czy od góry?
2. Jaką powinna mieć głębokość?
3. Ile powinna mieć obrotów?
4. Jaka klasa energetyczna?
5. Czy na jakimś konkretnym programie bardzo Ci zależy?
6. Jaki ma mieć wsad (kg)?
7. Czy ma być z wyświetlaczem czy może być bez?

Jeśli porównamy cenę do jakości, to w takim zestawieniu dobrze wypadają pralki Beko.

loos
17-06-2013, 09:29
Ja bym olał pralkę i wybrał cokolwiek ładnego i przedłużył gwarancję do 5 lat !! znajomym tydzień temu padła pralka na przedłużonej gwarancji i nie dało jej się naprawić i zapronowano im nówkę. Też przedłużę gwarancję :)

megi24
19-06-2013, 17:39
Nie zawsze jest tak, że dają nowy sprzęt. Czasami trzeba czekać mesiąc na rozpatrzenie reklamacji, coś naprawią, za chwilę znowu coś padnie, a bez pralki ciężko funkcjonować.

Poziomka22
30-06-2013, 17:36
Mi się jeszcze nie zdarzyło, żeby mi firma dała nowy sprzęt, raczej naprawiają do skutku. Nie ma co z góry zakładać, że wszystko co kupimy nawali zaraz po wygaśnięciu gwarancji. Myślę, że ci najbardziej znani producenci dbają o jakość swoich produktów.

stilla
03-07-2013, 08:15
Też tak myślę, inaczej producenci mieliby przechlapane. Firma z renomą nie może sobie pozwolić na coś takiego no i nie dawałaby takich długich gwarancji jak na przykład LG daje 10 lat na silniki DD i kompresory liniowe

Bayzone_pl
03-07-2013, 12:25
Też tak myślę, inaczej producenci mieliby przechlapane. Firma z renomą nie może sobie pozwolić na coś takiego no i nie dawałaby takich długich gwarancji jak na przykład LG daje 10 lat na silniki DD i kompresory liniowe

i niestety tylko na te elementy... czyli przerdzewiałe poszycie czy elektronika już nie podlega pod 10-lat

aksela
10-07-2013, 07:38
a czy ktoś użytkuje pralkę elektrolux EWF1487HDW lub może wyrazić opinie na jej temat?
potrzebuje dużej pralki, obecnie tez mam elektroluxa tylko dużo starszy model i jest ok, ale przez lata jakość urządzeń może sie zmieniać, więc proszę o opinię i z góry dziękuje za odpowiedź.

winer222
10-07-2013, 19:53
Witam
Poszukuję dobrej PralkoSuszarki... cena ok 2,5 - 3 tys.
jakieś propozycje w tej cenie?

Poziomka22
12-07-2013, 18:39
Przedłużenie gwarancji to bardzo dobra sprawa, uważam, że zawsze warto coś takiego mieć jeśli tylko jest możliwość.

antekrudy
15-07-2013, 11:45
Markowe wyroby o wyższej cenie naogół są lepsze od tych mniej renomowanych tańszych, tak już jest:)

r.zielas
22-07-2013, 17:10
Witam Was,
Nie chciałbym faworyzować żadnej marki, ale warto pochwalić Mastercook, choć pewnie zależy to od tego, jak się trafi w model.
10 lat temu kupiłem do domu pralkę i kuchenkę gazową tej firmy. Pralka ywsiadła nam właśnie teraz, ponieważ bęben był już zardzewiały. Mimo to, te 10 lat, to świetny wynik. Kuchenkę mamy nadal i jedyne co się popsuło to oświetlenie w piekarniku. Kupiliśmy właśnie nową pralkę Mastercooka, a także 25-letnią, zasłużoną lodówkę zamieniliśmy na produkt tejże firmy. Zobaczymy, jak te posłużą. Mam nadzieję, że nie muszę uwzględniać "planowego postarzania produktu" :)
Pozdrawiam

Poziomka22
26-07-2013, 21:40
Markowe wyroby o wyższej cenie naogół są lepsze od tych mniej renomowanych tańszych, tak już jest:)

Bardzo często jest tak, że te dobre, markowe produkty nie są wcale takie drogie więc nie odczujemy różnicy w portfelu a w jakości owszem.

r.zielas
27-07-2013, 07:58
Tak jak Poziomka napisała, nie ma chyba żadnego wyjątku od reguły. Sam się spotkałem z tym, że tani produkt, ale markowego producenta spełniał w 100% moje oczekiwania, a z drugiej strony często jednak trzeba jednak kupić produkt droższy, bo tanie zamienniki nie spełniają swoich oczekiwań.
Pozdrawiam

megi24
27-07-2013, 21:27
Najlepiej wybierać sprzęt na podstawie parametrów, które spełniają nasze oczekiwania. Ewentualnie jeśli budżet nie pozwala, to wybrać tylko te najpotrzebniejsze.

Poziomka22
30-07-2013, 20:01
Dużo też daje zaufanie do marki. Ja jak się przyzwyczaję i sprzęt mi się dobrze sprawuje to wracam bardzo chętnie:-)

gołaczyński
03-08-2013, 07:01
Dużo też daje zaufanie do marki. Ja jak się przyzwyczaję i sprzęt mi się dobrze sprawuje to wracam bardzo chętnie:-)

Moi mili, zaufanie do marki faktycznie może nam często pomóc w dokonaniu wyboru zakupowego. Pamiętajmy jednak, że prawie każda firma w swojej ofercie ma przedmioty z górnej półki, a także masówkę. Zdarza się, ze tańsze rzeczy markowej firmy wcale nie są takie świetne, a nawet wypadają gorzej od produktów no name. Oczywiście, zawsze zdarzy się jakiś wyjątek od reguły :) Pozdrawiam

sara2
05-08-2013, 20:38
Mi natomiast zepsuła się pralka firmy beko zakupiona 6 lat temu, więc oczywiście produktu z tej firmy więcej nie kupię. Zastanawiałam się nad bosh, sa teraz w bardzo atrakcyjnych cenach, szczerze to chyba aż za bardzo. Stawiam na elektrolux i zobaczymy. Chciałabym aby popracowała chociaż 10 lat ale czy to możliwe?? Oczywiście zależy od modelu i zapewne ceny, jest tego cała masa.

Poziomka22
11-08-2013, 19:24
Moi mili, zaufanie do marki faktycznie może nam często pomóc w dokonaniu wyboru zakupowego. Pamiętajmy jednak, że prawie każda firma w swojej ofercie ma przedmioty z górnej półki, a także masówkę. Zdarza się, ze tańsze rzeczy markowej firmy wcale nie są takie świetne, a nawet wypadają gorzej od produktów no name. Oczywiście, zawsze zdarzy się jakiś wyjątek od reguły :) Pozdrawiam

Przy każdym zakupie jesteśmy narażeni na pewne ryzyko. Myślę, że każdy ma tego świadomość, a i tak częściej kupujemy sprawdzone już wczesniej marki.

lukrecja66
31-08-2013, 22:09
Ja nigdy bym się nie pokusiła, żeby kupić sprzęt typu pralka czy lodówka od jakiegoś producenta, który jest nieznany.

gahan
11-09-2013, 06:55
I wygląda na to,że moja pralka dogorywa -coś tam jeszcze kręci, ale te odgłosy ;)

Mam najzwyklejszą BEKO, kupiłam za 900zł. i służyła nam 9 lat bezawaryjnie, czyli całkiem przyzwoicie jak na tak słabo pozytywnie opiniowany sprzęt.

Ale rozglądam się teraz za nową pralką z dużym wsadem 7-8kg. Poza tym sprawdziły się u mnie programy 30min.na szybkie odświeżające przepierki, program na rzeczy delikatne i wełny.

Ktoś mógłby się pochwalić pralką z dużym wsadem i w miarę bezawaryjnym działaniem? Jakie marki?

zeszycik
11-09-2013, 18:06
I wygląda na to,że moja pralka dogorywa -coś tam jeszcze kręci, ale te odgłosy ;)

Mam najzwyklejszą BEKO, kupiłam za 900zł. i służyła nam 9 lat bezawaryjnie, czyli całkiem przyzwoicie jak na tak słabo pozytywnie opiniowany sprzęt.

Ale rozglądam się teraz za nową pralką z dużym wsadem 7-8kg. Poza tym sprawdziły się u mnie programy 30min.na szybkie odświeżające przepierki, program na rzeczy delikatne i wełny.

Ktoś mógłby się pochwalić pralką z dużym wsadem i w miarę bezawaryjnym działaniem? Jakie marki?

Whirlpool ma duży wybór pralek o jakich mówisz. Ich sprzęt ma wiele przydatnych programów jak właśnie delikatne tkaniny, jeans czy kolorowe 15'

Bayzone_pl
12-09-2013, 07:28
Ale rozglądam się teraz za nową pralką z dużym wsadem 7-8kg. Poza tym sprawdziły się u mnie programy 30min.na szybkie odświeżające przepierki, program na rzeczy delikatne i wełny.

Ktoś mógłby się pochwalić pralką z dużym wsadem i w miarę bezawaryjnym działaniem? Jakie marki?

Hotpoint - Ariston - którakolwiek z linii Aqualtis - potężny pojemny bęben, program krótki i program do wełny z certyfikatem Woolmark, poza tym silnik indukcyjny i jeszcze parę innych fajnych rzeczy.

Irgof
25-09-2013, 10:51
Ja jak będę kupować to raczej tańszą. Ktoś tu pisał o pralce za 900 zł i mniej więcej czegoś takiego będę szukać. Aby dobrze prała :)

Marejko
25-09-2013, 22:40
Tańsze nieraz są lepsze niż te z "najwyzszych polek" ;)

gahan
26-09-2013, 14:50
Moja Beko się jednak oburzyła,że ją spisałam na straty ;) moi mężczyźni trochę w niej pogrzebali i ... znowu pierze :)

MrQba
26-09-2013, 14:59
Ja ze swojego doswiadczenia moge polecić electrolux ews 126540w. Mam ją od 2 lat i po tylu pozytywnych opiniach potwierdzam ze jest super. Jako facet rozpracowalem ją expresowo. Sporo programow, prostota obslugi duzy wyswietlacz z info, silnik indukcyjny. Male drgania. Tryb nocny itd itp w internecie sporo opini. Polecam. Ja dałem 2 lata temu 1,5 tysia

Bayzone_pl
27-09-2013, 10:50
Ja ze swojego doswiadczenia moge polecić electrolux ews 126540w. Mam ją od 2 lat i po tylu pozytywnych opiniach potwierdzam ze jest super. Jako facet rozpracowalem ją expresowo. Sporo programow, prostota obslugi duzy wyswietlacz z info, silnik indukcyjny. Male drgania. Tryb nocny itd itp w internecie sporo opini. Polecam. Ja dałem 2 lata temu 1,5 tysia

Zgadzam się - to była świetna linia pralek tyle że model już niedostępny... a nowe Electroluxy....
Z indukcją (która się rewelacyjnie sprawdza w pralce) jest większość Hotpointów teraz - też są świetne - montowałem ostatnio u kolegi i niecałe 1100PLN

mariuszmar
01-10-2013, 07:38
Szczęście mam do sprzętów AGD, bo jak na razie wszystkie są niezawodne i dopiero po 8 latach pralka jeszcze działa, ale w porównaniu z funkcjami pralek na dzisiejszym rynku to aż chce się nowej. Zastanawia mnie czy faktycznie odczuwalna jest energooszczędność?

Bayzone_pl
01-10-2013, 11:38
Szczęście mam do sprzętów AGD, bo jak na razie wszystkie są niezawodne i dopiero po 8 latach pralka jeszcze działa, ale w porównaniu z funkcjami pralek na dzisiejszym rynku to aż chce się nowej. Zastanawia mnie czy faktycznie odczuwalna jest energooszczędność?

Wiesz, zależy jak często u Ciebie pralka hula - jak co drugi dzień to poczujesz, jak raz na tydzień to nie... ale generalnie różnica jest spora, zwłaszcza jak masz z indukcyjnym silnikiem.

Marejko
01-10-2013, 11:48
Dokładnie tak, jeśli pierzesz dość często to na pewno pralka energooszczędna to jest bardzo dobra inwestycja.

Bayzone_pl
03-10-2013, 15:08
może być i tańsza, ale napewno z wykupioną gwarancją

Mówisz o rzeczywistym przedłużeniu gwarancji (Indesit/Hotpoint) czy o kupieniu sobie ubezpieczenia na sprzęt??

Paulinka1985
11-10-2013, 10:54
Moim zdaniem lepiej zainwestować i kupić droższą, z pewnością posłuży przez wiele lat;)

Bayzone_pl
11-10-2013, 11:43
Moim zdaniem lepiej zainwestować i kupić droższą, z pewnością posłuży przez wiele lat;)

Bzdura...

Doradca komfortu
30-10-2013, 20:06
Ja uważam,że lepiej zainwestować te 1300 zł i mieć niby dobrą pralkę, ewentualnie jakieś stare pralki Boscha, te to dobrze chodziły ..;)

Adrian1224
02-11-2013, 21:16
Pralki za 700-900 zł od tych za 1-2 tyś różnią się tylko funkcjami i parametrami także przed kupnem trzeba przeliczyć czy to ile mniej wody i prądu zużyje ta droższa zwróci się.

Beata L.
04-11-2013, 19:49
Dwukrotnie mieliśmy pralkę Polara: pierwsza działała chyba ze 13 lat (choć ostatnie dwa bez wirowania, ale nie było kasy na nową), a druga - cztery. Z czego trzy po wymianie łożysk, co oznaczało wymianę całego bębna. Przez ostatni rok pralka wyła jak odrzutowiec, ale fachowcy nie widzieli problemu. Gwarancja się skończyła i postawiliśmy kupić pralkę, w której można byłoby wymienić same łożyska. W trzech trójmiejskich marketach z AGD usłyszeliśmy to samo: już się takich nie produkuje. A ile wytrzymają łożyska w tych nierozbieralnych bębnach? Ano - średnio 5 lat. W związku z tym kupiliśmy Miele, taką prawie najtańszą (jedyny bajer, to bęben typu "plaster miodu", żeby swetry się nie mechaciły - polecam) za ok. 3700. Sprzedawca zapewniał, że na niemieckich statkach pracują po 20 lat. A że mieliśmy już bezawaryjny odkurzacz tej marki... więc od 4 lat z czystym sumieniem mogę polecać ich niemiecką solidność. Oba sprzęty ciche, bez zbędnych bajerów, proste w obsłudze, nigdy nie miały najmniejszych awarii. Pralka ma pojemność 6 kg, co dla naszej trójki w zupełności wystarcza, pełen zakres temperatur, możliwość własnego programowania, do 1300 obrotów przy wirowaniu, automatykę wagową, pięknie dopiera przy niskich temperaturach. Zużywam znacznie mniej proszku i "zmiękczaczy" niż przy Polarach.

hal9
04-11-2013, 20:46
Przyzwoita pralka (np Bosch) ok 1200zł. Miele ok 4000zł.
Nie widzę szansy na zwrot z inwestycji w Miele. Ta przyzwoita musiałaby mi się zepsuć co najmniej 3 razy i to tak kompletnie - wtedy dopiero wyjdę na zero.

Piotrek2005
04-11-2013, 21:52
Pralki za 700-900 zł od tych za 1-2 tyś różnią się tylko funkcjami i parametrami także przed kupnem trzeba przeliczyć czy to ile mniej wody i prądu zużyje ta droższa zwróci się.
inwestowanie w parametry też się nie zwróci
różnica między pralką z jednym + a taką z dwoma czy trzema to kilkanaście złotych rocznie
wg mnie kryteria wybory właściwej to:
- jakość prania ( opinie w necie i znajomych )
- awaryjność, długowieczność ( j.w.)
- cena
- dodatkowe funkcje, programy ( mają być takie co będą używane a nie pełno różnych )

Adrian1224
05-11-2013, 16:35
Ja mam już 3 rok Polara i jedyna awaria jaka była to po 2 latach pasek klinowy który się ślizgał,ale założyłem go na drugą stronę i jest dobrze a u moich dziadków którzy piorą dużo mniej Pralka polara padła na łożyska właśnie po trzech latach(Niecałych).Jakość prania to chyba wszystkie,nawet najtańsze mają w porządku.

Jasylwek
05-12-2013, 11:11
Zachęcona pozytywnymi opiniami Bayzone.pl zdecydowałam się kupić pralkę firmy Hotpoint-Ariston.
I teraz moje pytanie do osób zorientowanych w temacie: czym różnią się wymienione przeze mnie modele:
Hotpoint-Ariston AQ83F 29 EU oraz Hotpoint-Ariston AQ83D 29 EU/B.
To nie jest tak, ze nie porównywałam, ale niestety nie widzę tych różnic za bardzo , no poza głębokością, jedna ma 55,1, a druga 61,6 cm.
Czy to by było na tyle różnic?

Bayzone_pl
07-12-2013, 08:51
Zachęcona pozytywnymi opiniami Bayzone.pl zdecydowałam się kupić pralkę firmy Hotpoint-Ariston.
I teraz moje pytanie do osób zorientowanych w temacie: czym różnią się wymienione przeze mnie modele:
Hotpoint-Ariston AQ83F 29 EU oraz Hotpoint-Ariston AQ83D 29 EU/B.
To nie jest tak, ze nie porównywałam, ale niestety nie widzę tych różnic za bardzo , no poza głębokością, jedna ma 55,1, a druga 61,6 cm.
Czy to by było na tyle różnic?

nie powinny się różnić głębokością tylko panelem sterującym

marianna34
16-12-2013, 22:59
ja lubię pralki, które nie mają zbyt dużo programów, miałam taką z nadmiarem programów whirlpoola i tak z nich nie korzystałam, zepsuła się po 5 latach, teraz mam prostą i jestem bardziej zadowolona (elektrolux jeżeli ma to jakieś znacznenie, ale wydaje mi się że marka w takich masowych sprzętach nie ma)

AngelEye
18-12-2013, 09:34
No my jednak obstajemy przy zakupie czegoś tańszego. Mieliśmy przez lata niedrogą pralkę i działała, teraz też mamy nadzieję kupić za mniejszą sumę sprzęt, który nie będzie szczególnie awaryjny. To chyba możliwe, co nie?

Humadi
19-12-2013, 11:50
No my jednak obstajemy przy zakupie czegoś tańszego. Mieliśmy przez lata niedrogą pralkę i działała, teraz też mamy nadzieję kupić za mniejszą sumę sprzęt, który nie będzie szczególnie awaryjny. To chyba możliwe, co nie?

Oczywiście, że jest możliwe. Ja np. ostatnio kupowałem pralkę firmy na B. (nie chcę zostać tutaj posądzony o jakiekolwiek działania reklamowe :P) i dałem za praleczkę 799 zł i to przy dzisiejszych cenach i osiągnięciach techniki to chyba jest sukces. Fakt, nie ma może wyświetlacza, nie podaje mi godziny ani postępu prania, aktualnej temperatury wody i nie ma Androida (:P), nie ma 100 różnych programów do różnej odzieży, ale robi to co powinna pralka robić czyli, mam nadzieję, że tu nikogo nie zaskoczę, pierze, a jej obsługi nauczyłem się w godzinę, co przy moim podejściu do wykonywania prania wszelkiego rodzaju jest niebywałym sukcesem (tak twierdzi małżonka:P).

fuxszyk
28-12-2013, 20:57
Witam serdecznie,
szukam pralki, która robi swoje:
- otwierana z boku
- duża
- energooszczędna
- nie rozpadnie się zaraz po 2 latach gwarancji (obecny Bosch robi swoje już 9 lat)
- cena 1500-2000pln
Zastanawiam się czy jest sens dokupować dodatkową gwarancję (dokupiłem do 5 lat w sklepie "nie dla idiotów" na zmywarkę Bosch).
W domu będziemy mieć oddzielnie suszarkę. Możecie coś polecić?

bettka
05-01-2014, 22:18
Właśnie policzyłam, moja pralka Ariston działa bez zarzutu od 10 lat a jest starsza jeszcze o rok (kupiłam ją jako model z ekspozycji). Właśnie zaliczyła pierwszą małą awarię, która umowliwiała co prawda pranie, ale postawnowiliśmy naprawić (koszt ok 200 zł, głównie ze względu na 2xdojazd serwisu). Do nowego domu już jej nie zabiorę, więc szukam czegoś równie wytrzymałego w cenie do 2.000 zł max. - czy ktoś jeszce produkuje sprzęty równie długowieczne? W domu będzie też suszarka, więc niekoniecznie potrzebuję funkcje 1300 obr. czy pranie bez zagnieceń.

Adrian1224
06-01-2014, 14:21
Według mnie jeśli nie zależy ci na jakiś skomplikowanych funkcjach to kup najtańszą pralkę jaka jest(Chyba 600-700zł),wtedy z 2 tyś zostanie ci jeszcze 1300zł na kolejne dwie pralki gdy pierwsza się zepsuje.

fajna kobieta
06-01-2014, 17:45
Mam Whirpoola 6 zmysł juz ponad 11 lat i jeszcze nigdy nie była w naprawie.Chodzi bez zarzutu.Chyba juz ich nie produkują.Chciałabym do nowego domu kupić juz jakaś inna nowa ale ta cholera działa i maź mówi ze nie ma mowy o nowej stary poczciwy Whirpool przeprowadza sie z nami....:p

dusiek
07-01-2014, 00:31
Właśnie policzyłam, moja pralka Ariston działa bez zarzutu od 10 lat a jest starsza jeszcze o rok (kupiłam ją jako model z ekspozycji). Właśnie zaliczyła pierwszą małą awarię, która umowliwiała co prawda pranie, ale postawnowiliśmy naprawić (koszt ok 200 zł, głównie ze względu na 2xdojazd serwisu). Do nowego domu już jej nie zabiorę, więc szukam czegoś równie wytrzymałego w cenie do 2.000 zł max. - czy ktoś jeszce produkuje sprzęty równie długowieczne? W domu będzie też suszarka, więc niekoniecznie potrzebuję funkcje 1300 obr. czy pranie bez zagnieceń.

bettka, jesli masz na mysli zakup pralki o nizszych obrotach to bym raczej odradzala. Sama uzytkuje suszarke juz od wielu lat i czym wyzsze obroty pralki / lepsze odwirowanie wody / tym lepiej dla suszarki, szybciej wysuszy pranie. Pozdrawiam.

sheenaz
07-01-2014, 11:28
Bettka, miałam ten sam problem 1.5 roku temu.
Mój stary tani Indesit wciąz pierze juz 10 rok bez żadnej naprawy.
Oddałam go 1.5 roku temu, a sobie kupiłam siemensa w promocji za 1100zł z 7kg bebnem - model WM12E47APL. Mam nadzieję, że pociągnie tyle samo.

Zgadzam się z dusiek, że im wyzsze obroty pralki tym tansza w eksploatacji będzie suszarka.

Sniper
07-01-2014, 12:32
Bettka
Zgadzam się z dusiek, że im wyzsze obroty pralki tym tansza w eksploatacji będzie suszarka.

Ale za to droższe prasowanie. :)

sheenaz
07-01-2014, 18:32
Sniper, a kto prasuje ubrania po wyjęciu z suszarki :)
Suszarka = suszarka i żelazko w jednym :)

dusiek
07-01-2014, 21:52
Ale za to droższe prasowanie. :)

:no:

Leia.O
08-01-2014, 01:06
a kto prasuje ubrania po wyjęciu z suszarki :)


Ja. :-P

sheenaz
08-01-2014, 08:14
Leia, skoro lubisz :)

Leia.O
08-01-2014, 13:44
Szczere mowiac, to nie znosze. :-P
Ale nie wyobrazam sobie zalozyc do pracy taką przeżutą koszulę. A nie oszukujmy się, z suszarki nie wyglada koszula jak spod zelazka. ;-)

Krope
14-01-2014, 08:45
Moim zdaniem 1000-1200 zł za pralkę to wcale nie tak dużo, a w tej cenie można znaleźć wiele dobrych modeli. Też myślę o wymianie sprzętu, na razie przeglądam głównie strony internetowe i wpadły mi w oko pralki LG http://www.niezawodnepralki.pl/pralki-na-start/ 5-6 kg wsadu i 1000-1200 obrotów w zupełności mi wystarczą. Mają też długi okres gwarancyjny, co jest dla mnie istotne.

sheenaz
15-01-2014, 11:28
Ja mam pralko suszarkę electrolux-a (http://matrixmedia.pl/pralko-suszarka-electrolux-ewx147410w.html) i nie wyobrażam sobię, żeby nie prasować rzeczy po suszarce typu koszula. Spodnie t-shirty zimą jeszcze, ale wyjściowe rzeczy i tak trzeba podprasować.

FSOPOLONEZ, nie dziwię ci się. Ja gdyby miała pralko-suszarkę tez bym prasowala.
Pralko-suszarka to kompletnie inny produkt niż samodzielna suszarka bębnowa - nie ma co porównywać.
Ubrania z pralko-suszarki nie będą tak miękkie i niewygniecione jak z suszarki.

Oszolom
15-01-2014, 22:44
A mnie prasowanie uspokaja....dlatego nie chcę suszarki.:no:

gahan
17-01-2014, 14:00
A mnie prasowanie uspokaja....dlatego nie chcę suszarki.:no:


Oszolom, może byś przyjęła w celu jeszcze większego i lepszego Twojego uspokojenia ze dwie tony mojego prasowania ;) w zamian mogę umyć okna tudzież skosić trawę w ogrodzie ( oczywiście wiosną) :)

jak ja nie cierpię prasowania ... :(

channel8
19-01-2014, 19:08
Nie znoszę prasować więc kupiłam suszarkę :)

Nie prasuję wielu rzeczy, wyjmuję "na ciepło" z suszarki , wygładzam dłońmi, składam i ...pakuję do szafy. Koszule (nosimy bardzo rzadko) suszę na programie "koszule", przeprasowanie ich zajmuje całe 2 min.

Z pralek polecam Boscha - cicha, ma dobre obroty przy wirowaniu, dopiera w niskich temperaturach no i w razie "w" maja bardzo dobry serwis.

Adrian1224
23-01-2014, 15:19
Tylko że jak Bosch się zepsuje poza gwarancją to serwis nic nie zrobi bo części są tak drogie że nie opłaca się naprawiać,miałem tak ze zmywarką ale fachowiec mówił że z pralkami jest tak samo.
Używał ktoś może niemieckiego proszku Gallus?
Na allegro można go kupić w cenie 30zł za 10kg tylko trochę boję się czy to nie jest podejrzanie tanio.

Sniper
25-01-2014, 18:30
Sniper, a kto prasuje ubrania po wyjęciu z suszarki :)
Suszarka = suszarka i żelazko w jednym :)

Ubrania już po samym praniu są pomięte. Po suszeniu są tylko suche, ale nadal pomięte. Jeśli mówimy o skarpetach, to owszem - nie trzeba ich prasować. Ale pomiętej koszuli czy t-shirta bym nie założył.

Domderlis
26-01-2014, 19:54
Ja mam pralko suszarkę electrolux-a (http://matrixmedia.pl/pralko-suszarka-electrolux-ewx147410w.html) i nie wyobrażam sobię, żeby nie prasować rzeczy po suszarce typu koszula. Spodnie t-shirty zimą jeszcze, ale wyjściowe rzeczy i tak trzeba podprasować.

Mam chyba model niższą, ale sprawuje się dobrze. Fakt nie ma opcji żeby koszulę wizytową włożyć po takim praniu, natomiast resztę ciuchów codziennego użytku jak najbardziej. T-shirty, jeansy wyglądają przyzwoicie. No chyba, że ktoś lubi na kancik.

firewall
26-01-2014, 20:25
Odnoszę wrażenie, że pojawiło się sporo postów osób, które auta też kupują "jedynie słuszne" - tzn. używane.
Nie zauważyłem problemu - wyższe obroty = wygniecione pranie.
Nie muszę sobie podbudowywać swojego ego, więc nie twierdzę,że najlepsza pralka to ta najtańsza.
Lubię tą którą mam, a że nie najtańsza - trudno, stać mnie, będę z tym jakoś żyć i chociaż pierze zwykle na 1400 obr/min jakoś nie zauważyłem aby pranie było pomięte, a tylko jedynie , że bardziej suche jest.

tombuild
27-02-2014, 10:00
ja wychodzę z założenia że na sprzętach nie ma co oszczędzać bo w końcu kupuje się na przynajmniej 10 lat, jak mam teraz oszczędzić 300 zł a potem za kilka lat kupić nową pralkę to wolę wydać teraz więcej i mieć coś dobrego. Oczywiście wszystko z umiarem, jak dla mnie 2 tys to jest maks jaki bym wydał na pralkę i w tej cenie spokojnie można znaleźć coś sensownego, ja mam LG i mam nadzieję, że mi długo posłuży, moi rodzice mają whirlpoola i też są zadowoleni

MATRON
27-02-2014, 10:22
Nie ma co oszczędzać tak ale są pewne granice rozsądku, mam od dwóch lat pralkosuszarkę kosztowała ponad 3x więcej od zwykłej pralki i czy jestem jakoś zadowolony pralka jak pralka a z suszarki korzysta się jak naprawdę trzeba i cudów nie ma, bez prasowania się nie obejdzie, pralka przepracuje jeszcze z 2 lata i na złom bo serwisy naprawiają jedną część a druga się psuje tak jest teraz ze wszystkim.

mpbud
03-03-2014, 10:30
Niby nie ma co oszczędzać, ale też nie przesadzajmy, żeby kupować pralkę za 5 tysięcy złotych. Nie ma co się oszukiwać, że te za 2 tysiące też dobrze spełnią swoją rolę. Ale to tylko moje zdanie.

tombuild
04-03-2014, 17:34
matron - a jaką masz pralko-suszarkę?
mpbud - za 2 tys to spokojnie można kupić przynajmniej z tego co widzę w sklepach, moja to chyba jakieś 1,7 zł kosztowała. Patrzyliśmy żeby była energooszczędna bo jednak sporo pierzemy więc wybraliśmy klasy A+++, jest cicha, poprzednia tak tłukła że jak się coś na niej położyło to przy wirowaniu już wszystko było na podłodze, nie pomogły nawet te podkłady wyciszające pod nią :/, często pierzemy w zimnej wodzie albo w temp 20 stopni i ładnie dopiera a też na tym się trochę prądu mniej zużyje, z innych przydatnych bajerów to ma wykrywanie wielkoci załadunku i dostosowywanie długości prania i ilości wody

Tomek8454
03-04-2014, 14:06
My kupiliśmy pralkę za 1500zł i jak na razie działa bezproblemowo, także mam nadzieję, że jeszcze kilka lat pociągnie.

BlueDecoria
06-04-2014, 11:56
Mam drugą pralkę z Samsunga i zauważyłam ostatnio, że coraz słabiej wiruje :( Wyciągam pranie niemal mokre. Czuję, że będę musiała serwisować.

AnnaMM
23-04-2014, 21:50
Ja kupiłam pralkę 13 lat temu , AEG za wówczas 2.400 działa do dziś, kompletnie bez żadnej awarii.

tombuild
16-05-2014, 20:30
Miałem podobny problem z moją wcześniejszą pralką, ale okazało się, że po prostu jakieś filtry są przepchane. Kuzyn który się na tym zna porozkręcał mi pralkę, coś tam poprzepychał i później już było ok.
A nowa pralka działa jak na razie bez zarzutu.

Slay75
16-05-2014, 22:50
Dzisiaj kurier przywiózł mi zamówioną pralkę BOSCH WAQ 28461 PL.
MADE IN TURKEY
Mam nadzieję, że te 5 lat pochodzi.

260518260519

marnajola
18-05-2014, 17:07
Czy ktos z mądrzejszych forumowiczow moze wypowiedziec sie na temat pralek:
1.Samsung WF1700WCC
a
2.Samsung WF80F5E0W2W

prócz kg jest cos co rózni te dwa sprzety?
dziekuje za odp

Figa z makiem
19-05-2014, 14:11
Nie to są bardzo podobne modele, lepiej porównać dwóch innych firm...

tombuild
19-05-2014, 20:52
@Marnajola - te modele mają kilka różnic, załadunek, zakres temp., prędkość wirowania, klasa energetyczna. Szukasz pralki?

holmes12
06-06-2014, 10:24
Raczej postawiłbym na sprzęt bardziej kojarzony z pralkami niż smartfonami.
Może być Bosch, Candy lub Electrolux. U mnie w domu ta ostatnia pralka dobrze pierze.
Zastanów się również nad zastosowaniem pralki. Np. co innego pralka dla singla, a co innego dla małżeństwa z trójką małych dzieci.

Jamejski
09-06-2014, 17:11
Ja po wielu latach korzystania z tanich pralek marki krzak (głównie na stancjach) w końcu sobie pozwoliłem na zakup cudeńka. Głownie wkurzony tym że jak już taki "krzak" sie popsuł to nic nie można było z tym zrobić.
To "cudeńko" to Praleczka ELektroluxa z systemem parowym. Muszę powiedzieć że jest świetna. Droga jak pierun ale sprawuje się idealnie. No i funkcja parowa jest nie do porównania.

firewall
09-06-2014, 17:15
Jak masz electroluxa to trzymaj kciuki żeby się nie psuł. Ja już pożegnałem się z tą marką i do niej już nie wrócę.

sheenaz
10-06-2014, 08:12
bbob, piszesz, że odrzuciłbyś najtańsze i najdroższe a jednocześnie jako przykład podajesz najtańszą pralkę, do tego już właściwie nie do kupienia.
Pralka za 900zl i ta za 1300 zl to jest ta sama kategoria - najtansze - i różnice pomiędzy nimi są subtelne, żeby nie powiedzieć niezauważalne, wiec Twoje wnioski nie zaskakują.

holmes12
10-06-2014, 08:45
Jak masz electroluxa to trzymaj kciuki żeby się nie psuł. Ja już pożegnałem się z tą marką i do niej już nie wrócę.

Każdy sprzęt może się popsuć. Ja mam najbardziej pozytywne doświadczenia, również z odkurzaczami.

Rafałer
10-06-2014, 10:51
ostatnio oglądałem w jednym ze sklepów internetowych pralkę Bosha i do niektórych modeli dostajesz 300 zł tak jakby zwrotu po wypełnieniu formularzu :D

fuxszyk
10-06-2014, 19:09
ostatnio oglądałem w jednym ze sklepów internetowych pralkę Bosha i do niektórych modeli dostajesz 300 zł tak jakby zwrotu po wypełnieniu formularzu :D
Też to widziałem i muszę wybrać jakiś model na 7-8 kg. W przyszłości dokupię suszarkę.

Spotykacz
12-06-2014, 00:30
Jak masz electroluxa to trzymaj kciuki żeby się nie psuł. Ja już pożegnałem się z tą marką i do niej już nie wrócę.

To pewnie któraś z tych starszych jak mniemam? Bo na te nowsze to widziałem, że na silnik jest 10 lat gwarancji...

Bayzone_pl
12-06-2014, 07:23
To pewnie któraś z tych starszych jak mniemam? Bo na te nowsze to widziałem, że na silnik jest 10 lat gwarancji...

10 lat gwarancji jest na silniki inverter - na zwykłe nie ma. Electrolux ma niezłe pralki poza częścią poprzedniej linii modelowej powstałej wkrótce po wykupieniu Ardo...

elanowak
16-06-2014, 10:32
Ja zawsze kupowałam tańsze pralki i się jeszcze nie zawiodłam. Wcześniej miałam pralkę pięć lat i ją odsprzedałam, bo się nie mieściła w nowej łazience. Moja nowa chodzi już dwa lata bez zarzutu. Obie kosztowały ok. 900 zł

pawels9
21-06-2014, 19:58
Hotpoint - Ariston - którakolwiek z linii Aqualtis - potężny pojemny bęben, program krótki i program do wełny z certyfikatem Woolmark, poza tym silnik indukcyjny i jeszcze parę innych fajnych rzeczy.
Bardzo podoba mi się ta pralka ale narzekają na nią na innym forum z powodu głośnego działania pompki czy pobierania dużej ilości wody Poszukuję pralki dla dwóch osób. Czy lepsza będzie dla mnie pralka Elektroluxa EWS1056EDU z wkładem 5kg czy jednak ten Ariston. Z góry dzięki za pomoc

aberowski
23-06-2014, 09:25
Jak miałem Bosha... jedna z lepszych pralek jakie miałem ale po 6 latach użytkowania spalił się programator, tak to jest jak ktoś jest w gorącej wodzie kompany :D

dark.way27
23-06-2014, 12:51
Ja też nie daje się nabierać na te wszystkie bajery. Firmy produkują sprzęty z róznymi opcjami, ale tak naprawdę korzysta się ciągle z tych samych 3 programów. Przynajmniej ja tak mam. Wydaje mi sie, że przed kupnem trzeba jasno określić na ile kg ma byc, jaka oszczędnośc. Dla mnie ważne też było, żeby miała wsad od góry, bo zajmuje mniej miejsca w łazience.

Resoviax
27-06-2014, 10:53
na pralke warto wydać zeby nie kupować znowu za 3 lata

bings
02-07-2014, 10:46
Bardzo podoba mi się ta pralka ale narzekają na nią na innym forum z powodu głośnego działania pompki czy pobierania dużej ilości wody Poszukuję pralki dla dwóch osób. Czy lepsza będzie dla mnie pralka Elektroluxa EWS1056EDU z wkładem 5kg czy jednak ten Ariston. Z góry dzięki za pomoc

Ten electrolux ma całkiem niezłe opinie na Ceneo http://www.ceneo.pl/19734925 (dobra cena, cena / jakość, ekonomiczność). W dodatku Electroluxy bodaj robią w Oławie więc to polski produkt.

holmes12
03-07-2014, 10:16
Ja zawsze kupowałam tańsze pralki i się jeszcze nie zawiodłam.

To trochę jak z pizzą. Można mrożoną w markecie kupować i się na niej nie zawieść. Tak przynajmniej niektórzy myślą, dopóki nie zostaną poczęstowani pizzą z dobrej pizzerii.
Podobnie jest z AGD, wszystko ok, dopóki nie porówna się rachunków za prąd i wodę taniego sprzętu z tym markowym.
Czyli tak jak napisał bings liczy się stosunek dobra cena, cena / jakość, ekonomiczność.

Jozecki
08-07-2014, 11:42
Niby mówicie, że tańsze lepsze, ja się już raz przejechałem bo chciałem zaoszczędzić, a tańsza pralka zepsuła się miesiąc po okresie gwarancji. Kupiłem droższą i póki co wszystko chodzi, a nawet gwarancja minęła. Wydaje mi się, że na takich sprzętach nie ma sensu oszczędzać bo potem czeka nas rozczarowanie.

Tomaszs131
08-07-2014, 15:58
Jak masz electroluxa to trzymaj kciuki żeby się nie psuł. Ja już pożegnałem się z tą marką i do niej już nie wrócę.

Ja kupilem Boscha pochodzila trzy lata i ja szlag trafil (4 osobowa rodzina) Rok po gwarancji. Serwisant stwierdzil iz przyjazd fachowca to koszt 85£ + materialy i robocizna.
Po rozmowie z dostawca nowej pralki, dowiedzialem sie ze mnustwo klientow przejechalo sie na niemieckiej firmie. Sporo reklamacji.
Towar ich sie nie sprzedaje i zalega w magazynach. Wiec i ja pozegnalem sie z Boschem. Kupilem Samsunga eco bubble, dziala bez zarzutow od ponad roku.
Przynajmniej Samsung daje 5 lat gwarancji.

przemo_trok
24-07-2014, 16:02
Droższa lepsza - wiadomo. nie rozumiem sensu tego wątku. Admin powinien usunąć

Bayzone_pl
25-07-2014, 07:57
Droższa lepsza - wiadomo. nie rozumiem sensu tego wątku. Admin powinien usunąć

Admin powinien usunąć konto kolejnego trolla internetowego, który nabija nic nie wnoszące i mało wartościowe posty pod każdym tematem.

fonio
28-07-2014, 15:48
często jest tak że płacisz za wyświetlacz np 500 zł + do wartości pralki, bezsens

elanowak
29-07-2014, 10:10
Ja zawsze brałam tańsze pralki i nigdy się nie zawiodłam - po prostu dobieram z funkcjami, które są mi potrzebne, unikając tego, co zbędne. Warto tez kupić przez internet już wybrany model

Manolev
29-07-2014, 14:30
zawsze trochę tańszą można wybrać

kotylozaur
08-08-2014, 21:53
Kupiłem pralkę Hotpoint - Ariston WMSG 601 PL, zresztą poleconą mi na forum, mam nadzieję, że w dobrej wierze ;)
Przy pierwszym praniu pralka nie spuściła wody, wyłączenie pralki i włączenie pomogło, woda zeszła, ale pranie było nieodwirowane.
Przy drugim praniu, przy wirowaniu, jak to określiła moja żona (mnie nie było w domu), nagle pralka p***a tak, że myślała, że się rozpadła. Po spuszczeniu wody, wyjęciu prania oczom jej ukazał się pogięty bęben z kawałkami plastiku w środku. Telefon na infolinię, za którymś razem udało się dodzwonić. Tydzień czekania na serwisanta, serwisant przyszedł, sprawdził, uszkodzona obudowa bębna, bęben, łożyska i grzałka, cała jest tylko obudowa pralki i programator. Producent, niestety dla mnie, postanowił naprawiać pralkę, a nie wymienić ją na nową. Teraz mija już prawie 2 tydzień odkąd moja nowa pralka nie działa. Nie wiem nawet od którego momentu producent ma 2 tygodnie na usunięcie awarii, od momentu zgłoszenia? Wizyty serwisanta? Chyba miałem pecha, bo serwisant (przemiły fachowiec) powiedział, że przez 15 lat czegoś takiego nie widział....

matei
11-08-2014, 13:07
Trzeba było skorzystać z rękojmi sprzedawcy i wymienić na nową, a nie serwis wzywać.

Ale rzeczywiście chyba miałeś pecha, bo żeby coś takiego się stało...?

WesołyRomek84
11-08-2014, 14:11
Ja ogólnie w agd (małym i duzym) preferuje sprawdzone firmy o uznanych markach...

Bayzone_pl
12-08-2014, 07:33
Nie wiem nawet od którego momentu producent ma 2 tygodnie na usunięcie awarii, od momentu zgłoszenia? Wizyty serwisanta? Chyba miałem pecha, bo serwisant (przemiły fachowiec) powiedział, że przez 15 lat czegoś takiego nie widział....

Faktycznie dobrą pralkę kupiłeś i tego się można trzymać.
Żaden producent nie jest doskonały i takie coś może się zdarzyć. Ot trafiło na Ciebie - proponuję puścić Lotto - może też trafisz ;)
Rozumiem lekką frustrację związaną z tym że pralka jest a jednak jej nie ma. ale będzie dobrze.

Nie wiem natomiast o co Ci chodzi z tymi dwoma tygodniami?? Gdzie masz zapisane że producent ma 2 tygodnie na usunięcie awarii?

Lenovo65
12-08-2014, 14:46
karte gwarancyjną przeglądnij

mrowkaa
12-08-2014, 22:49
Bayzone_pl może mnie poratujesz. Już kiedyś mi podpowiedziałeś z kilkoma produktami więc może i tym razem się uda :)

Mam problem odnośnie pralki. Problem związany jest niestety z moim roztargnieniem i najpierw postawiłam sobie meble na wymiar ,a później okazało się ,że pralka która ma być zabudowana i jaką sobie wybrałam jest za duża :(

Szukam pralki, która będzie miała max 60cm głębokości wraz z drzwiczkami i miała 8 kg wsadu. Wcześniej miałam już upatrzone dwie pralki , Miele ,ale w tej okazało się ,że drzwiczki otwierają się w druga stronę ,a potem Siemens iQ 700 ,ale jest niestety za głęboka . Teraz szukam pralki i wiem ,że np samsung ma takie 55cm to z drzwiczkami pewnie jakieś 58-59cm ,ale nie wiem czy są to pralki godne polecenia. Jest jeden taki model nad którym tez się zastanawiamy z mężem , Samsung WF1802XEC. Czytam o niej opinie i sama nie wiem co myśleć. Przeraża mnie też trochę ,że ma raptem 45cm ,a to dość malo jak na 8kg wsad :/

Ogólnie Samsunga lubię , mam ich lodówkę ,ale czy mają też dobre pralki to nie wiem.
Może znasz jakieś inne pralki godne polecenia.Będę wdzięczna za pomoc.

Bayzone_pl
13-08-2014, 09:42
(...)

8kg to nie jest pojemność pralki!

8kg to maksymalna waga wsadu...
Im płytszą pralkę wstawisz tym płytszy - a co za tym idzie - mniej pojemny będzie jej bęben. To że producent opisze ją na 7, 8 czy nawet 15 kg nie ma znaczenia - natomiast ładnie wygląda na etykietce i klient poszukujący pralki się "złapie"

Obawiam się za to że nie bierzesz pod uwagę innej kwestii jeszcze...
Mam rozumieć że zabudujesz pralkę - od przodu drzwiczkami meblowymi - to jeszcze spoko - ale od góry dasz blat (kuchnia) albo półkę (łazienka) i tu zaczynają się schody....
Jeśli blat czy półka będą wysunięte do przodu a co za tym idzie front pralki cofnięty do tyłu tak aby można było zamknąć drzwiczki meblowe to będziesz dozować detergenty... lejkiem

Może jeśli już decydujesz się na zabudowanie pralki to może wybierz pralkę do zabudowy ?? i tak będzie schowana więc nie musi być "piękna"

P.S. Pralki Samsunga są bardzo dobre i o ile nie ma się co na siłę podniecać technologią EcoBubble o tyle Diamond Drum jest świetnym patentem. Więc brać śmiało.

mrowkaa
13-08-2014, 11:22
...

Dziękuje za szybką odpowiedź. Na szczęście w szafce w której będzie stała pralka (w łazience) zaraz nad otworem na pralkę jest jeszcze zdejmowana regulowana półka zarezerwowana na detergenty więc jeżeli okaże się ,że będę miała problem z dozowaniem detergentów to ją zdemontuję albo skrócę tak aby pralka wystawała bądź po prostu zamontuje półkę wyżej. Tutaj pole do manewru na szczęście mam. Gorzej z głębokością. Trochę mnie uspokoiłeś z tą firmą. Nie muszę mieć ecobubble , to dla mnie zbędny bajer. Żałuje tylko ,że ten wsad 8 kg to tylko chwyt marketingowy. Czytałam właśnie ,że w tej akurat pralce co załączyłam poprzednio wyświetla się ilość kg tylko przy programie bawełna ,a przy innych programach już nie mierzy kg co jest błędem bo inne materiały niż bawełna mają mniejsze ograniczenie wagowe a skąd będę wiedzieć czy nie włożyłam za dużo :/ Chciałabym mieć pralkę najlepiej na 8 kg wsadu w każdym programie . Moja 4 os rodzina dużo mi podrzuca ciuchów ,a wolałabym robić powiedzmy 2 prania ,a nie 4 :/

Kwestia pralki do zabudowy jest otwarta,ale widzę ,że jest ich mały wybór.Cenowo też nie najlepiej.Jakąś konkretną mógłbyś mi polecić ? Nie wiem jednak czy wybór zwykłej nie byłby lepszy :/

Bayzone_pl
14-08-2014, 08:08
Dziękuje za szybką odpowiedź. Na szczęście w szafce w której będzie stała pralka (w łazience) zaraz nad otworem na pralkę jest jeszcze zdejmowana regulowana półka zarezerwowana na detergenty więc jeżeli okaże się ,że będę miała problem z dozowaniem detergentów to ją zdemontuję albo skrócę tak aby pralka wystawała bądź po prostu zamontuje półkę wyżej. Tutaj pole do manewru na szczęście mam. Gorzej z głębokością. Trochę mnie uspokoiłeś z tą firmą. Nie muszę mieć ecobubble , to dla mnie zbędny bajer. Żałuje tylko ,że ten wsad 8 kg to tylko chwyt marketingowy. Czytałam właśnie ,że w tej akurat pralce co załączyłam poprzednio wyświetla się ilość kg tylko przy programie bawełna ,a przy innych programach już nie mierzy kg co jest błędem bo inne materiały niż bawełna mają mniejsze ograniczenie wagowe a skąd będę wiedzieć czy nie włożyłam za dużo :/ Chciałabym mieć pralkę najlepiej na 8 kg wsadu w każdym programie . Moja 4 os rodzina dużo mi podrzuca ciuchów ,a wolałabym robić powiedzmy 2 prania ,a nie 4 :/

Kwestia pralki do zabudowy jest otwarta,ale widzę ,że jest ich mały wybór.Cenowo też nie najlepiej.Jakąś konkretną mógłbyś mi polecić ? Nie wiem jednak czy wybór zwykłej nie byłby lepszy :/

Jak włożysz za dużo to się nie uruchomi :)

"Zwykła" pralka zawsze może zmienić miejsce przebywania i opcję na wolnostojącą - zabudowa będzie raczej zawsze "skazana" na zabudowę
Najlepiej jak byś miała - albo ktoś inny z naszych konkretnych Forumowiczy - podejść gdzieś na żywo do którejś z pralek z tych nowych glassdoor Samsunga i tak ją rzeczowo - analogową miarką zmierzył :)

gerg
19-08-2014, 21:22
Pralki w większości różnią się tylko detalami. Pralka za 1000zł może podziałać dłużej od takiej za 2000zł ale to wszystko zależy od szczęścia oraz od tego jak ją użytkujemy. Ja używam pralki indesit od 6 lat i nic się nie psuje ale z tego co wiem to Beko na pralki dawało jakąś dłuższą gwarancję,

joanna_a
30-08-2014, 15:46
Pralka wydaje mi się być jednym z tych urządzeń, na którego kupnie nie warto oszczędzać. z założenia jest to sprzęt na całe lata więc lepiej żeby był trochę lepszej jakości

Bayzone_pl
01-09-2014, 08:38
Pralka wydaje mi się być jednym z tych urządzeń, na którego kupnie nie warto oszczędzać. z założenia jest to sprzęt na całe lata więc lepiej żeby był trochę lepszej jakości

Masz rację - wydaje Ci się - i nie ma to wiele wspólnego z rzeczywistością :)

Jest to sprzęt aktualnie na całe 4-6 lat

prelegent
01-09-2014, 20:41
Pralki to tylko bęben z silnikiem. Reszta to tylko bajery. Jak chcesz z nich korzystać to inwestycja jest wskazana. W innym wypadku wybierz najtańszą z gwarancją minimum rok, i podstawy typu jeden program długi z namaczaniem, długim czasem zwykłego prania, płukanie, wirowanie; program drugi to samo w krótszym czasie. Przydałby się jeszcze przycisk zmniejszający pobór wody. Pralki są tym droższe im więcej w nich elektroniki, a dopóki nie zaczną gotować to jest to mało potrzebne.

tombuild
04-09-2014, 09:27
Chyba trochę przesady jest w tym że to sprzęt na 4-6 lat, co prawda sam dopiero co kupiłem pralkę ale mam nadzieję, że popracuje trochę dłużej. Jedno wiem na pewno, że jak coś jest bardzo tanie to zazwyczaj jest też kiepskiej jakości, sam przyoszczędziłem na płycie kuchennej i po prawie roku użytkowania wygląda już bardzo kiepsko.

Bayzone_pl
04-09-2014, 09:45
Chyba trochę przesady jest w tym że to sprzęt na 4-6 lat, co prawda sam dopiero co kupiłem pralkę ale mam nadzieję, że popracuje trochę dłużej. Jedno wiem na pewno, że jak coś jest bardzo tanie to zazwyczaj jest też kiepskiej jakości, sam przyoszczędziłem na płycie kuchennej i po prawie roku użytkowania wygląda już bardzo kiepsko.

a to była płyta typu gaz na szkle czy inox ?

holmes12
09-09-2014, 14:08
Chyba trochę przesady jest w tym że to sprzęt na 4-6 lat, co prawda sam dopiero co kupiłem pralkę ale mam nadzieję, że popracuje trochę dłużej. Jedno wiem na pewno, że jak coś jest bardzo tanie to zazwyczaj jest też kiepskiej jakości, sam przyoszczędziłem na płycie kuchennej i po prawie roku użytkowania wygląda już bardzo kiepsko.

Poprzednia pralka (MasterCook) wytrzymała mi prawie dekadę, obecna (Electrolux) mam nadzieję, że tyle samo wytrzyma. Choć sprzęt jest coraz tańszy i czasem warto kupić nową z innych względów niż nagła potrzeba, bo stara pralka właśnie zdechła.

koperka99
23-09-2014, 01:13
nigdy nie wyznaję zasady, ze coś jest zawsze lepsze jak jest drogie ;p sama mam w domu mnóstwo tańszych rzeczy i już od kilku lat mi świetnie służą ;p a jeśli chodzi o pralkę to wszelkie bosha i electroluxa mogę Ci w ciemno polecić bo mam i od kilku lat jeszcze nie słyszałam nic o naprawach także wiesz ;p a ich koszt to granice 1000-1200zł jedna i druga ;p

warta
26-09-2014, 09:46
mnie swego czasu urzekła Kuchnia ELECTROLUX EKI6450AOX ale postawiłem na coś tańszego i szczerze żałuję czasem lepiej dorzucić kilka stówek

Zbyszko_z_Łodzi
30-09-2014, 09:18
Oczywiście że nie zawsze droższe znaczy lepsze. Natomiast te najtańsze modele sprzętu często nie mają wielu funkcji czy jakichś ulepszeń, przez co tańsza pralka może mieć mniej programów, być głośniejsze i mieć większy pobór energii i wody. Także ostatecznie taka "oszczędność" na cenie pralki może się później odbić. Także wybrałbym coś w średniej cenie, porządnej marki i w dobrej klasie oszczędności wody i prądu.

notecznik
06-10-2014, 13:40
często płacisz tylko za firmę nawet w przypadku pralek, a te tańsze okazują się tak samo dobre jak te droższe

Annaa
07-10-2014, 18:58
a co powiecie na pralkę Whirlpool AWO/C 61203P
znalazłam taką za 1078 zł z wysyłką

proszę o opinię.

kuciar
09-10-2014, 13:31
To moze tak, kasa przeznaczona na zakup do 4tys, szukam pralki i suszarki (moga stac obok siebie, nie potrzebny tzw. slupek,nie jestem ograniczony żadnym wymiarem) ,rodzina 3 osobowa ,małe dziecko czyli sporo prania plus alergia , oba sprzęty powinny byc oszczędne klasa A++ i zuzywac malo wodyy (szambo) co do programow : podstawowe czyli pranie bawelny lekko i bardzo zabrudzonej,tkaniny delikatne,welna,do szafy i bez zagniecen itp fajnie gdyby ktoras z poleconych miala funkcje parowe ......oczywiscie silnik invercyjny i moze ceramiczna grzalka .....

kuciar
09-10-2014, 13:54
To moze tak, kasa przeznaczona na zakup do 4tys, szukam pralki i suszarki (moga stac obok siebie, nie potrzebny tzw. slupek,nie jestem ograniczony żadnym wymiarem) ,rodzina 3 osobowa ,małe dziecko czyli sporo prania plus alergia , oba sprzęty powinny byc oszczędne klasa A++ i zuzywac malo wodyy (szambo) co do programow : podstawowe czyli pranie bawelny lekko i bardzo zabrudzonej,tkaniny delikatne,welna,do szafy i bez zagniecen itp fajnie gdyby ktoras z poleconych miala funkcje parowe ......oczywiscie silnik invercyjny i moze ceramiczna grzalka .....

Kizior Syberyjski
14-10-2014, 08:59
Ja polecam coś w klasie średniej, ok.2 tyś. Mam Aristona serii Aqualtis 8kg załadunku, duży bęben więc jak naładujemy 3/4, pranie dobrze się "przewraca". Cicha i działa już kilka lat. Stoi w łazience więc również patrzyłem na wygląd gdy kupowałem.

Wegierek
15-10-2014, 21:47
Witam. Poszukuję pralki w cenie ok 1200-1300zł. Mój wybór padł na dwa modele:
Samsung WF70F5E0W2W
Bosh WAE2047PPL
Którą byście polecili z tych dwóch lub może macie jakieś inne propozycję w tym przedziale cenowym?
Zakupu muszę dokonać do końca tygodnia.

Kizior Syberyjski
16-10-2014, 09:31
Witam. Poszukuję pralki w cenie ok 1200-1300zł. Mój wybór padł na dwa modele:
Samsung WF70F5E0W2W
Bosh WAE2047PPL
Którą byście polecili z tych dwóch lub może macie jakieś inne propozycję w tym przedziale cenowym?
Zakupu muszę dokonać do końca tygodnia.

Hmm... Bosch padł pamiętam przy drugim praniu, wybuchł kondensator, przyjechał serwisant, wymienił i chodzi już 17lat. samsunga niestety nie znam z doświadczenia. Mam też dobre zdanie o Aristonie.

kuciar
17-10-2014, 19:08
To moze tak, kasa przeznaczona na zakup do 4tys, szukam pralki i suszarki (moga stac obok siebie, nie potrzebny tzw. slupek,nie jestem ograniczony żadnym wymiarem) ,rodzina 3 osobowa ,małe dziecko czyli sporo prania plus alergia , oba sprzęty powinny byc oszczędne klasa A++ i zuzywac malo wodyy (szambo) co do programow : podstawowe czyli pranie bawelny lekko i bardzo zabrudzonej,tkaniny delikatne,welna,do szafy i bez zagniecen itp fajnie gdyby ktoras z poleconych miala funkcje parowe ......oczywiscie silnik invercyjny i moze ceramiczna grzalka .....

Wybor padł na zestaw Boscha:
WAT 24340PL
WTW 85460PL
zakup przez strone bayzone.pl

Kasia242
20-10-2014, 09:14
Ja 9 lat temu zakupiłem do domu cały nowy komplet agd ..do Boscha..nie wiedziałem czym sie kierowac,ale doszedłem do wniosku ze jak narzędzia dosyć dobre to moze i pralki tez:)
Mam od Boscha zmywarkę,pralkę,lodówkę,kuchenke,odkurzacz i sokowirówkę:)..od 9 lat ani jednej awarii,wszystko smiga jak szalone a używane jest bardzo czesto (3 dzieci).
Jedynie przy zmywarce musiałem 2 razy wyczyscic filtr i 1 raz w pralce bo się wykałaczka wkeciła i zablokowało....ale te urządzenia mają zabezpieczenia i się nic nie zepsuło.Sprzet kuiony przez internet..na całosci wyszło kilkanascie dobrych stów taniej niż w skklepie stacjonarnym.Generalnie na swoim doświadczeniu polecam.

Nina75
22-10-2014, 11:57
Jak kupuje pralkę,czy inne rzeczy typu AGD to raczej na pierwszym miejscu dowiaduję się o marce,akurat tą pralkę którą mam Siemens iQ 500 WM12Q461PL dostałam w prezencie od męża i trzyma się już ponad 7 lat i niczego nie wymieniałam...jedynie filtr był przeczyszczany,a co najważniejsze to cicho chodzi.

fuxszyk
22-10-2014, 22:26
Jak kupuje pralkę,czy inne rzeczy typu AGD to raczej na pierwszym miejscu dowiaduję się o marce,akurat tą pralkę którą mam SPAM dostałam w prezencie od męża i trzyma się już ponad 7 lat i niczego nie wymieniałam...jedynie filtr był przeczyszczany,a co najważniejsze to cicho chodzi.

3 posty i wszystkie ze spamerskimi linkami. Gratuluję.

weare
28-10-2014, 13:40
myślę że w przypadku tych urządzeń, takie urządzenia jak Lodówka Samsung RB31FERNCSA najlepiej się sprawdzają

adda.g
02-11-2014, 22:04
Zdecydowanie droższa. Pralka ma służyć kilka ładnych lat, nie warto oszczędzać

Nina75
04-11-2014, 21:13
3 posty i wszystkie ze spamerskimi linkami. Gratuluję.

Zalecam okulistę,albo szkołę i zaliczenie ponownie matematyki bo słabo z liczeniem.Gratuluję "inteligencji".

fuxszyk
04-11-2014, 22:08
Zalecam okulistę,albo szkołę i zaliczenie ponownie matematyki bo słabo z liczeniem.Gratuluję "inteligencji".

Zalecam pisanie mniej tendencyjnych postów. Aha... spamerskie linki zniknęły.

yarosh
04-11-2014, 22:31
Witam

Pracowałem przy produkcji pralek w jednej z "markowej" korporacji. I moge stwierdzić że zarówno jak i pralki tak zmywarki i kuchenki etc niczym sie nie różnią pomiędzy brandami danej korporacji. Przepraszam różnią się nazwą. Dlatego kupowanie bosha, electroluxa, whirpoola ... tylko dla nazwy mija sie z celem. różnią się praktycznie panelem przednim . "bebechy" są takie same. Powiem więcej poszczególne modele bebechami niewiele się różnią ... mechanika jest dokładnie ta sama ( bęben, łożyska etc) różnią się programatorem który posiada więcej lub mniej programów. Osobieście używam 2 - słownie dwóch programów więc po co mi pralka która kosztuje 2000 więcej a ma możliwość prania butów zamszowych ze skóry lamy ... :). Są pralki tzw low cost i te są zasadniczo podobne do tych ze średniego segmentu różnią się głownie poziomem wyciszenia ... a bajery że są oszczędniejsze i mają szesnaście AAAAAA to zabieg marketingowy. albo drobna "kreatywna księgowość" w liczeniu kW.
Konkluzja nie ma sensu przepłacać ... pralka jak i inny sprzęt AGD jest liczona przez producenta na wytrzymanie minimum 600 cykli ... a potem może sie zepsuć :). Jakbym kupował pralkę to zatrzymałbym sie w okolicach 1000 zł. No chyba że chce kupić pralkę na 10 lat albo i więcej to kupiłbym Miele ale oni mają inną politykę produkcji .... nie tną tak kosztów jak reszta świata :).

k1krzysztof
05-11-2014, 19:33
rzeczowo ujęte , dopisze tylko
jak 1000 ,00 wydać to lepiej Miele używaną mam taka od 5lat -babcia 18 letnia- i jest super ,obok stoi 2 letnia elektrolux i skacze , bulgocze a w Miele ciszaaa

Nina75
07-11-2014, 10:52
Zalecam pisanie mniej tendencyjnych postów. Aha... spamerskie linki zniknęły.

Akurat ani mnie to ziębi ani grzeje,a jedynie zniesmacza jak traktuje się tutaj użytkowników oczerniając ich nie mając najmniejszych do tego powodów.Zniżać się do tak niskiej kultury nie zamierzam,dlatego kończę te dysputę.Ktoś musi być mądrzejszy.

maciekppp
11-11-2014, 12:20
mam podobną opinię co do pralek :) więcej niż 1000zł bym nie dał. U mnie w domu jak rodzice kupowali pralkę (jeszcze do tego używaną) płacili niecałe 400zł. Pralka działa, żeby Was nie skłamać, już chyba ponad 6 lat bez zarzutu.

Kejt_R
11-11-2014, 12:27
Różnią się sprzęty Miele. Może jeszcze jakieś Szwajcarskie produkty są w miarę porządnie wykonane (lodówki, ekspresy). Pozostałe marki są ze trzy półki niżej, nie tylko cenowo.

Adrian1224
12-11-2014, 11:37
mam podobną opinię co do pralek :) więcej niż 1000zł bym nie dał. U mnie w domu jak rodzice kupowali pralkę (jeszcze do tego używaną) płacili niecałe 400zł. Pralka działa, żeby Was nie skłamać, już chyba ponad 6 lat bez zarzutu.

I masz bardzo dobrą opinie bo pralki za 800-1000 zł od tych za 1000-2000 zł różnią się tylko ilością funkcji które tak naprawdę się nie przydają ale sporo ludzi myśli że jak da za pralkę 1500-2000 zł to im się opłaci bo dłużej wytrzyma.
Nawet jeśli taka pralka dłużej wytrzyma to na pewno nie tyle co dwie za mniej niż tysiąc.

love_home
12-11-2014, 17:14
Ja mam Samsung Eco Buble 8 kg za około 1400 zł nowa z proszkami w prezencie, dużo znajomych ma takie i dla mnie dobry wybór na razie za taką niską cenę. Nie skacze, nie buczy, ma 15 minutowe prania. Zgodzę się absolutnie, że na pralkę nie warto wyrzucać dużych pieniędzy.

jasio81
12-11-2014, 20:16
ja mam amikę juz kilka lat i śmiga, często mnie śmieszy to jak ludzie dają sie nabierać na niby droższe produkty, aich żywotność często poniżej przeciętnej, nie bądzcie próżniakami, bo widzę że to choroba XXI wieku

bazyli.michalak
14-11-2014, 13:47
ja tez mam amice 10 letnią i jakos mi działa poprawnie, jedynie był w niej zmieniany programator

pawko_
11-12-2014, 06:17
Witam, zastanawiam się która pralka może być lepsza WLG20265PL czy WF60 F4E3 WOW. Zależy mi na jak najmniejszej głębokości pralki i na tym żeby była w miarę cicha. Na co zwrócić uwagę ? W pierwszej jest grzałka niklowana w drugiej ceramiczna ? Jakie programy i funkcje sa przyadatne ? A może inny model ? Pralka maksymalnie do 1300 zł.

amelia.lenk
14-12-2014, 12:16
pytanie powinno brzmieć: "Stara" z prdukcji kiedy jeszcze liczyła się jakość i trwałość czy "Nowa", która tuż po okresie gwarancji nadaje się na złom...

ja osobiście posiadam lodówkę niemieckiej marki, mało znana, b stara, kupiona z drugiej ręki, mam ją już 4 rok i nic się jeszcze w niej nie zepsuło!

Optymista ZG
04-01-2015, 16:22
Witam pozwalam sobie zamieścić tutaj mój post z innego tematu na forum muratora, być może komuś te informacje się przydadzą:

Znalazłem się na tym forum, bo chciałem zapoznać się z opiniami innych użytkowników, a także porównać je ze swoją, aby podjąć decyzję. Z pewnością, biorąc pod uwagę własne doświadczenia polecam pralki Beko.

Mój model w obecnym mieszkaniu służy mi 10 lat i ani razu nie był serwisowany. Dodatkowym atutem firmy beko jest fakt, że udostępnia ona na stronie internetowej części zamienne (z resztą nie drogie), dzięki czemu wymiana (zwłaszcza dla domowych majsterkowiczów) staje się wygodniejsza i szybsza.

Oto dlaczego uważam, że pralki Beko watro kupić:

Po pierwsze - im mniej wyświetlaczy cyfrowych, zaawansowanej elektroniki tym lepiej. Pralka ma przede wszystkim prać, nie musi być telewizorem, ani mieć kolorowych lampek. Od wielkości wyświetlacza nie zmienia się jakość prania.

Osobiście nie potrzebuję 20 programów do prania, skoro w praktyce wykorzystuje 3, a jedynym wyjątkiem może być uznany program antyalergiczny lub funkcja pupil.

Za rozsądne pieniądze dostaję sprzęt średniej klasy, mało awaryjny z funkcjami niezbędnymi do codziennego prania.

Istotne dla kosztów związanych z serwisem pralek jest możliwość wymiany łożysk bez potrzeby zakupu całego zespołu piorącego. Tym, którzy spotkali się z taka usterka nie muszę tłumaczyć, jaka to jest różnica, natomiast pozostałym czytelnikom zwrócę uwagę, aby kupując pralkę, zaglądali "pod spód" i upewniali się, czy pojemnik, w którym osadzony jest bęben (pojemnik ten jest przeważnie z plastiku) jest skręcany. Jeżeli nie widać śrub, natomiast szef na plastikowym zbiorniku jest termicznie zgrzany oznacza to skomplikowany proces wymiany, lub też konieczność wymiany całego zespołu piorącego na nowy.

Oczywiście również Beko posiada modele z nierozbieralnym zbiornikiem, dlatego też przy zakupie obojętnie jakiej pralki polecam tam zajrzeć.

Pozdrawiam

P.S. Mój obecny model pralki, to nieprodukowane już WM 2506 D

Adzia73
09-01-2015, 16:25
Moja obecna pralka Bosch ma 19 lat i nadal działa ale nie podobają mi się rezultaty jej prania, pranie jest szarawe i mimo dodania płynu do płukania niezbyt miłe w dotyku. Wodę w domu mam ok, środki używane do prania też więc to chyba wina pralki?

Doradźcie jaką pralkę wybrać.
Podobają mi się trzy modele i nie wiem, który wybrać jaka firma lepsza?

1. LG F-10B8QD około 1260 zł lub LG F-10B9QD bez wyświetlacza ale różnica w cenie jest nie duża
2. Indesit XWSE 71283X WWGG PL około 1300 zł - trochę mnie przeraża głośność
3. może jakiś Whirlpool ?

W pralce zależy mi na tym żeby nie wyła :) miała funkcjonalne programy np. do odświeżania, 7 kg - chciałabym w niej spokojnie wyprać koc co leży na łóżku, była oszczędna i nie kosztowała majątku.

Z góry dzięki za odpowiedź :)

kiraa
09-01-2015, 21:16
Ja bym jednak na pralce nie oszczedzała. Tak czy siak nie jest to tan isprzęt więc lepiej dorzucić te 200 zł a mieć pewność, że pralka popracuje naprawdę kilka ładnych lat. Bo inaczej szybko trzeba będzie kupować kolejną, a to przecież kolejny wydatek, a w efekcie żadna oszczędność

holmes12
13-01-2015, 10:45
Oszczędzać nie warto, ale można się również zastanowić nad pralko suszarką.
19 lat dla pralki to ładny wiek. Na pewno warto wymienić na nowszą.

Jankel22
18-01-2015, 18:28
Raczej droższą kupić i nie mieć potem problemu na dłuższy czas.

osika2
19-01-2015, 19:19
Ja jestem zdania, że lepiej kupić tańczą pralkę. Obecne pralki wytrzymują 5-7 lat czyli tyle ile mają gwarancji, a potem nawet nie opłaca się ich naprawiać. Dzisiejszy sprzęt to nie ten sam co 20 lat temu.

Marysia Ro
21-01-2015, 12:53
Ja mam pralkę do zabudowy BEKO WMI 71242. Na razie pranie było zrobione tylko dwa razy, więc za wiele nie mogę powiedzieć. Natomiast długo się zastanawiałam, jaką pralkę wybrać i mimo że Beko było najtańsze, to jednak funkcji ma bardzo dużo i chyba przewyższa droższe modele innych producentów. Mama użytkuje Beko od pół roku i jest bardzo zadowolona, choć miała obawy co do tej marki.

Slay75
29-01-2015, 00:40
Ostatnio zakupiłem sobie watomierz i podłączyłem go do mojej pralki BOSCH Serie 6 Avantixx 8 VarioPerfect WAQ 28461 zakupionej na początki 2014r.
Po kilku praniach koszt zużytej energii elektrycznej, w zależności od ustawionego programu, temperatury, obrotów, oscyluje między 0,40-0,75gr na jedno pranie. Jest to koszt samego prądu bez wody i chemii.

Poniżej film z pomiaru.


http://youtu.be/TEYpmuymVcs

Pawfed
02-02-2015, 21:59
Witam.

Byłbym wdzięczmy, gdyby ktoś rzucił okiem na mój temat. Z góry wielkie dzięki. :)
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?234594-Pralka-do-zabudowy-do-1-400-z%C5%82

Pozdrawiam,
Paweł.

Junona
03-02-2015, 13:06
Witam, poszukuję pralki max wysokość 82 cm, najlepiej z duzą ładownością?

justxa
07-02-2015, 16:12
Może pralka kompaktowa Candy Aquamatic? Ale nie spodziewaj się, że mała pralka będzie duża w środku - takie cuda potrafi tylko Tardis ;)

holmes12
12-02-2015, 10:16
Witam, poszukuję pralki max wysokość 82 cm, najlepiej z duzą ładownością?

Jak powyżej, nie spodziewaj się dużej ładowności.
Napisz coś o budżecie i preferencjach - ładowność, otwieranie od góry, czy z przodu, etc.

niepokorna
15-02-2015, 17:35
My z kolei mamy Amicę, model AMICA AWX 612D i sprawuje się bardzo dobrze. Mieliśmy na oku inne, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na tą, w sumie nie wiem czemu. :) A czy to droższy czy tańszy sprzęt, ciężko mi powiedzieć. Analizując ceny pralek (http://www.redcoon.pl/c08010000-Pralki-i-suszarki) widzę, że mieści się na średnim pułapie cenowym. Wiem jednak jedno - na pewno w wyborze tego rodzaju sprzętów do domu (tak zwanych "dużych") nie warto kierować się ceną. Raczej popytać znajomych jak im się sprzęty sprawdzają. W końcu kupujemy je na kilka lat.

Junona
19-02-2015, 10:16
pralka ma być otwierana od przodu. Mamy zrobioną szafke z umywalką I blatem I pod ten blat ma się zmieścić pralka. max wysokość 82,5 cm. Myślałam o pralce do zabudowy, bo one są niższe. Budżet ok 2 tys.

gahan
22-02-2015, 21:10
A moja stara, wysłużona Beko - 11 letnia teraz już chyba ostatecznie spasowała ;( Sprawowała się bez zarzutu, a teraz padł programator - jak sądzicie -warto kupować nowy, czy dać sobie spokój i udać się do sklepu po nową pralkę?

Św.Mikołaj
22-02-2015, 22:05
Ja kupilem pralke Bosch Maxx7 Varioperfect. Klasa A+++, Posiada programy Time Perfect i Eco perfect.
Koszt 1200 do 1300 zl.
Jest cholernie oszczedna, dopiera super nawet na time ferfect w 45 minut, posiada elektronike wagowa i program szybki 15 min i 45 minut, wsad 7 kg.
A dlaczego ta pralka.
Przedewszystkim dla tego iz w tych pralkach wszystkie czesci i lozyska sa wymienne, a nie zalewane razem z zespolem pioracym, jak w wiekszosci nowoczesnych pralek. Co sie stanie gdy padnie lozysko na bebnie zaraz po gwarancji. Bosza oddaje do naprawy i za wymiane lozyska place 100 zl. W pralkach ktore maja zalewane na stale lozyska w zespole pioracym niestety trzeba wymienic caly zespol pioracy, ktory defakto kosztuje tyle co cala pralka i nie ma sensu go wymieniac. Druga pralke mam Mastercooka rowniez z wymiennymi lozyskami, nie zalewanymi.
Te pralki mastercooka i boscha sa proste jak budowa cepa i w nich nie ma co sie psuc.
Jeszcze candy robi pralki z lozyskami oddzielnymi, ale nie wszystkie modele.
Takze szukac pralki z wymiennymi lozyskami, a nie zalewanymi w zespole pioracym.
Nie polecam tureckiego becko i obecnie samsunga u ktorego szfankuje elektronika, zaraz po gwarancji

mariusznowak976
25-02-2015, 05:55
Witam

Teraz to najlepiej sprzęt z 5 letnia gwarancją. Bo psują się na potęgę :D

MMilka
25-02-2015, 23:37
Tak naprawdę jaka jest różnica między pralką otwieraną od góry i od przodu - czy ma to jakiś wpływ na jej działanie?

bbettka
27-02-2015, 22:43
Na kupnie takich sprzętów absolutnie nie warto oszczędzać. Kupisz tanią pralkę, zaraz się popsuje i i tak trzeba ją będzie wymieniać. To sprzęt na lata więc jednak lepiej zainwestować w taki naprawdę dobry

Maciejka2
12-03-2015, 09:58
Taaa..... do wynajmowanego mieszkania kupiliśmy 20 lat temu zwykłego elektroluxa (Bój jeden wie co w niej było prane :) ), a teraz kupiliśmy pralkę Polar za 900zł i też działa bez problemu. Miałam kiedyś wypasionego samsunga z suszarką (suszarka niszczyła mi ubrania, więc jej nie używałam) i nie zauważyłam różnicy w jakości prania w porównaniu do Polar'a. Więc może nie warto przepłacać.

PaniKasia
12-03-2015, 11:36
w poprzednim mieszkaniu od nowości mieliśmy elektroluxa, model bez udziwnień, ładowana od góry po 7 latach zmieniła właściela -sprzedana razem z mieszkaniem, jej jedyny mankament to mega głośne wirowanie jakby śmigłowiec lądował:rolleyes:, u mojej mamy też elektrolux lepsiejszy model bo z wyświetlaczem i bajerami od 9 lat nic sie nie dzieje żaden fachmen jej jeszcze nie oglądał. Do domu chyba też wybierzemy elektroluxa, aaa nie stosowałam calgonu i pralka chodziła niemal codziennie lub 2x dziennie -małe dzieci. Kiedys rodzice mieli polara po 30 latach odmówiła posługi:P to był sprzęt!

mateuszratajczyk
12-05-2015, 08:50
Tak naprawdę jaka jest różnica między pralką otwieraną od góry i od przodu - czy ma to jakiś wpływ na jej działanie?

pralka ładowana od góry przydatna jest w mieszkaniu gdy masz ograniczoną przestrzeń. One z reguły są węższe przez to że bęben jest odwrócony. moim zdaniem pranie lepiej wkłada się do zwykłej pralki a miałem już taką i taką więc wiem co mówię.Chyba,że ktoś ma malenką łazienkę to wtedy ta "od góry"lepiej się nada bo jest mniejsza.

"w poprzednim mieszkaniu od nowości mieliśmy elektroluxa, model bez udziwnień, ładowana od góry po 7 latach zmieniła właściela -sprzedana razem z mieszkaniem, jej jedyny mankament to mega głośne wirowanie jakby śmigłowiec lądował, u mojej mamy też elektrolux lepsiejszy model bo z wyświetlaczem i bajerami od 9 lat nic sie nie dzieje żaden fachmen jej jeszcze nie oglądał. Do domu chyba też wybierzemy elektroluxa, aaa nie stosowałam calgonu i pralka chodziła niemal codziennie lub 2x dziennie -małe dzieci. Kiedys rodzice mieli polara po 30 latach odmówiła posługi to był sprzęt! "

Electrolux to dobre pralki są. Jakościowo na prawdę wysoka półka. Też mam dobre doświadczenia z tą firmą.

TomaszReczkowski
29-05-2015, 21:56
Ma ktoś z Was pralkę Samsunga tę wypasioną z opcją aplikacji na telefonie? Amica ma podobny design, ktoś coś?

tessau
08-09-2015, 08:37
Ameryki nie odkryłeś. Od czego są porównywarki cenowe.

patryk2000
15-09-2015, 11:21
Dla mnie osobiście pralka powinna być funkcjonalna. Jeśli chce się kupić dobry sprzęt, to powinno się liczyć z wydatkiem ponad 2000 zł.
Zależy też oczywiście jak dużą rodzinę posiadasz :) Ważne, aby chodziła cicho i była nieawaryjna.

glorusek
15-09-2015, 12:50
Prosze poleccie mi pralke jakas lepsza, bo kolejna juz przecieka i watpie w oplacalnosc jej naprawy.
Do 3tyś +- kupi cos konkretnego na lata?

Adrian1224
15-09-2015, 15:55
W dzisiejszych czasach już nie ma pralek na lata.
Najlepiej jest kupić jakąś tanią za 700-900 zł i za kilka lat będzie mniejsza strata jak trzeba będzie ja wywalić:)
Pralki za ponad tysiąc od tych tańszych różnią się tylko tym że mają więcej różnych funkcji które i tak są niepotrzebne a do tego zużywają mniej wody i prądu tylko że kosztują tyle że to i tak się nie zwróci.

glorusek
15-09-2015, 19:37
No w sumie pewnie masz racje chodz opinie sa rozne

Adrian1224
15-09-2015, 21:36
Opinie są różne bo każdy inaczej używa pralki.
U jednego pralka chodzi 1-2 razy w tygodniu a u innego 4-5,ktoś na raz ładuje do pralki mniej a ktoś więcej ubrań i wszystkie podzespoły są mocniej obciążone.
Wysokość obrotów,poziom zakamienienia wody.
To wszystko ma wpływ na trwałość pralki i dlatego opinie są różne.

piotrek_81
15-09-2015, 22:31
A ja tam mam pralkę z tych tańszych i całkiem nieźle daje sobie radę. Pierzemy często bo i ja i żona i 2 dzieci więc nie może być inaczej ;). Ogólnie nie ma co przepłacać bo często faktycznie droższe mają jakieś bajery z których i tak się potem nie korzysta.

Kahha
16-09-2015, 09:29
Ogólnie sprzęty AGD i RTV mają to do siebie, że po upływie czasu gwarancji zaczynają się psuć. Wszystko po to żeby sprzęt można było wymienić na nowy i żeby klienci znów wracali - takie słowa usłyszałam od Pana w MediaMarkt który prezentował mi telewizor który był tańszy od innych podobnych - bez względu na markę, czy to LG czy Szajsen to i tak one będą się psuły tak samo. Oczywiście nie mówię o wszystkich sprzętach, w zależności też jak się ich używa. Polecam CI kupić nie drogą pralkę, bo jak zapłacisz dużo i się popsuje to niepotrzebnie będziesz tracił nerwy. Jak będę w domu to powiem Ci jaki model ja mam, jest dobra i używam jej kilka lat, ale nie pamiętam ile zapłaciliśmy.

elemele
04-01-2016, 19:54
Podnoszę temat.

Czy opcja mniej zagnieceń (czyli łatwiejsze prasowanie) jest potrzebna skoro będzie w domu także suszarka?

Qba30
04-01-2016, 21:55
Ja mam takie doświadczenia że jeśli droższa to najwyższej klasy np. Miele.
Jak coś z innej ligi cenowej to nie ma sensu dopłacać bo wszystko jest dobre na gwarancji.

Tak samo z ekspresami Jura albo byle co- w każdej branży tak to wygląda płacisz za jakość albo czas antenowy na reklamy lub strony w prasie

jute
07-01-2016, 07:28
Ja z racji ograniczenia finansowego też kupiłam jedną z tańszych pralek - też właśnie Indesit. Kosztowała mnie 1,5 roku temu chyba 730 zł z przywiezieniem ze sklepu i wniesieniem na II piętro (nie pamiętam w którym sklepie ją zamówiłam). Zwykła, mała pralka też sobie chwalę, nie mam żadnych przebojów. Wydaje mi się, że nie ma co się szarpać na wypasione pralki, teraz chyba każda ma opcje opóźnienia startu, programy na pranie ręczne itp. Ja też patrzyłam, żeby miała niski pobór prądu i wody i 1000 obrotów.

Mareczek7
31-01-2016, 21:34
Od 7 lat używam pralki LG, z tych tańszych zapłaciłam między tys a półtorej, żeby było ciekawiej ja, mama i teściowa kupiłyśmy tą samą pralkę w tym samym mniej więcej czasie, pierzemy mniej więcej tak samo często ok. 5 razy w tygodniu - mi chodzi nadal, mamie wysiadła po dwóch latach, teściowej po czterech i bądź tu człowieku mądry.

surgi22
31-01-2016, 22:11
Bo w życiu liczy się co ??? szczęście - albo się je ma albo nie :rolleyes: Ok trochę wiedzy, umiejętności i pracowitości też się przydaje , ale szczęścia to nie zastąpi :sick:.

gnago
01-05-2016, 08:45
Tak naprawdę jaka jest różnica między pralką otwieraną od góry i od przodu - czy ma to jakiś wpływ na jej działanie?

W otwieranej od góry musisz jeszcze otworzyć bęben . Za to łożyskowana w zbiorniku obustronnie. Ta otwierana z boku łożyskowana jedynie od ściany , no i musi być dobrze uszczelniona -bęben i dzrzwiczki.

A dla mnie to na pierwszym miejscu gabaryty, drugie właściwości, trzecie cena

yaro86
14-05-2016, 16:13
Za 3kę spokojnie ci posłuży.. :cool:

anaki112
16-06-2016, 08:52
Ogólnie to zależy od złożoności pralki.. jeśeli jest to pralka z mnóstwem bajerów no to automatycznie więcej rzeczy może w iej nawalić a czasami bez nic taka pralka nie funkcjonuje. z prostą nie ma az tylu problemów wiem po sobie. po użytkowaniu drogiej bajeranckiej pralki przesiadłam sie na prostrzą i jest wporządku, od 3 lat działa idealnie :)

ilion
27-06-2016, 09:13
Moim zdaniem pralka wcale nie musi byc droga. Sam patrzylem sie glównie na dostępność częsci.Trzeba wziąć pod uwagę,ze przy obecnych zaawansowanych technologicznie sprzętach awarie są częstsze.Zorientujcie się czy dana firma ma na Waszym terenie dobry serwis. Tak abyście nie mieli problemu z oddaniem jej do naprawy jak minie te 2 lata przewidzianej gwarancji. Sam mogę polecić Candy. Mam ich pralkę . Nie była droga , ma wiele dobrych programów, krotkie cykle.Nie sądzę aby była gorsza od tych dużo droższych.

crle
16-08-2016, 05:52
Ja też mam Candy i jestem zadowolona.Nie kosztowała nas dużo. Zapłaciliśmy trochę więcej bo jak kupowaliśmy to przdlużaliśmy gwarancję ale obecnie widzę,ze nie było takiej potrzeby bo pralka chodzi solidnie oraz zużywa niewiele prądu oraz wody. Jak do tej pory nie było z nią żadnych problemów. No raz wciągnęła skarpetkę ale z tego co wiem to może się to zdarzyć w praktycznie każdej pralce. Mąz poradził sobie z wyjęciem samodzielnie ( od tamtej pory piorę bieliznę w worku na bieliznę).

emgielka
26-09-2016, 07:51
O, co do Candy? Obsługiwał ktoś z Was te nowe pralki z tą funkcją.. no, obsługiwania pralki przez aplikację? Gdzieś czytałam o tym i w sumie nie umiem sobie w głowie tego wyobrazić, skoro ma to obsługiwać NFC to jak, wybieram program w aplikacji a potem zbliżam telefon? No i co z poziomu aplikacji można wybrać?

Grosix
27-09-2016, 08:17
emgielka, pobierasz aplikację z sklepiku androida czy apple, zbliżasz telefon do pralki i nastawiasz co tam chcesz, czy ewentualnie pozwalasz aplikacji dobrać program prania za Ciebie. W aplikacji masz też statystyki ile trwa średnio pranie itp :)

emgielka
28-09-2016, 10:35
o, ok. A powiedz mi jeszcze, rzeczywiście jest jak piszą na http://www.candy.pl/pl/smart-touch#extra_warranty z tym dodatkowym rokiem gwaranacji? Bo jeśli tak, to chyba całkiem sensownie jest trochę dopłacić do Smart Touch ale mieć rozszerzoną gwarancję.

inwestor
02-10-2016, 21:19
Mogę się wypowiedzieć na temat kilku pralek Polar diana (dawne czasy ), indensit, siemens, LG obecnie Miele.
To zależy co kto preferuje.
Powiem tak indesit i LG to totalna porażka jeśli chodzi o ilość wody i bezawaryjność
Myślę że siemens obleci.
Obecnie katuję Miele (model z górnej półki taki za ponad 8tyś.) od ok. roku na razie bez uwag , funkcji mnóstwo, cicha praca, b.oszczedna system pobierania płynów z pojemników itp. ale to jeszcze bardzo krótko co by sie wypowiadać. Na razie tylko jeden wniosek jest jakoś tak zrobiona za za gumowa uszczelka od drzwiczek zbiera sie b. mało syfu i szlamu.
Pozdrawiam

inwestor
02-10-2016, 21:28
Jeszcze jedno w Miele prałem poduszki z puchu naprawdę wyprała myślałem że pranie pierza to tylko marketing a tu naprawdę pierze i nic się nie zniszczyło.Jeśli chodzi o jakość prania to rzeczy które nigdy wcześniej nie udało mi się wyprać w poprzedniczce LG po wielu praniach (ręczniki do rąk takie frote ale używane po pracy w ogrodzie i w garażu takie wiecie po miesiącu używania) Miele wyprała za pierwszym razem normalnie szok.
Pozdrawiam

harin
10-10-2016, 09:40
też mi się wydaje, że pralka wcale nie musi byc strasznie droga żeby była dobra. Dodatkowo płaci się za różne bajery i design.

harin
10-10-2016, 09:41
też mi się wydaje, że pralka wcale nie musi byc strasznie droga żeby była dobra. Dodatkowo przecież płaci się za różngo rodzaju bajery i design.

canrond
11-10-2016, 08:55
Mam pralkę candy, nie kosztowała jakoś strasznie dużo. Normalnie. Dobrze pierze, pojemna - więcej nie oczekuje od pralki :) Ale jak ktoś chce super wypasioną pralkę z przeróżnymi funkcjami to wiadomo, że zapłaci więcej.

Pistepirkko
15-10-2016, 15:24
Zdecydowanie z tych tańszych, ale z dopasowanymi pod siebie funkcjami (typu "dziecko", "pies", "delikatne" lub np. w moim przypadku "opóznienie włączenia" bo mam dwie taryfy.
Za to zdecydowanie polecam 5 lat gwarancji = warto w dobie programowanego starzenia :), a pralka i zmywarka to najbardziej usterkowe urządzenia AGD w domu.

muchenz
15-10-2016, 17:04
Zdecydowanie z tych tańszych, ale z dopasowanymi pod siebie funkcjami (typu "dziecko", "pies", "delikatne" lub np. w moim przypadku "opóznienie włączenia" bo mam dwie taryfy.


O co chodzi z tymi funkcjami?? Chyba nie o pranie dziecka czy psa :D?

PawełSa
17-10-2016, 08:22
Tez uważam, że pralka nie musi być super droga żeby była dobra. Warto poczytać opinie dotyczące konkretnej marki i tak jak wyżej napisane - dobrze jest mieć długą gwarancję.

Raine
17-10-2016, 11:56
Nie należy patrzeć na cenę, a raczej na parametry oraz opinie innych osób, które kupiły dany model ;)

nie_zapominajka
19-10-2016, 10:54
Ja bym patrzyła przede wszystkim na parametry, ale z drugiej strony kupowanie najtańszej pralki mija się z celem, to i jakościowo pewnie bedzie leżała.

Raine
24-10-2016, 12:23
No właśnie o to chodzi. Jeszcze nikomu nie udało się zrobić czegoś dobrego super tanim kosztem ;)

roygbiv
13-11-2016, 21:40
Trafiłem na ten wątek, bo w związku z remontem łazienki muszę kupić nową pralkę. Stara ma 17 lat! (chyba rekord w tym wątku) i jest w pełni sprawna. To ZANUSSI (to chyba rodzina Electroluxa była lub nadal jest?) ładowana od góry. Jedyna jej naprawa miała miejsce rok temu, jakiś plastik się ułamał w środku, naprawa kosztowała łącznie 150 zł. Pan z serwisu powiedział, żeby tę dalej używać, nie kupować nowej, ale niestety wg nowej koncepcji zagospodarowania łazienki potrzebna jest niezbyt głęboka ładowana z boku. Z tego co tu wyczytałem chyba nie ma co liczyć na powtórzenie takiego wyniku;/ Szkoda mi tej pralki, nie lubię wymieniać rzeczy, które spełniają swoją rolę, zwłaszcza, że jako facetowi wystarczy mi, że pralka pierze:) No i teraz nie wiem co dalej, może Electrolux, może też wytrzyma tyle? Zobaczymy

basia88
17-11-2016, 14:47
Witam, potrzebuję pomocy w wyborze pralki :cicha ,do bloku, otwierana od frontu, taką w której można skrócić trochę czas prania pomimo tego jaki jest w programie, do 40 max 43cm głębokości ze względu na mała łazienkę. Proszę o propozycję godne polecenia i marki.

gettis
05-12-2016, 09:59
basia88 sprawdź sobie ofertę beko lub candy :)