PDA

Zobacz pełną wersję : Koszt budowy, wybór projektu - prośba o opinie, porady



jwaldek
27-01-2013, 13:30
Planujemy budowę własnego domu, mam spory kawałek ziemi (płaski, bezproblemowy , blisko drogi i blisko media, okolice Torunia) i już jakieś zebrane oczekiwania.

Pasuje nam projekt: w tymianku - wersja podpiwniczona
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-tymianku-p/m4816de8ec0449

ale zastanawiam się czy stać mnie na jego budowę a nie wiem z czego wynika aż tak duży szacunkowy koszt budowy w stosunku do projektu bez piwnicy:

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-tymianku/m41c958c633a7a

W opisie na www to jakieś 120 tyś zł różnicy a według mnie to powinno być jakieś 15 tyś zł max.
Możecie podpowiedzieć jaki mógłby być rzeczywisty koszt jego budowy (SSO/SSZ), czy ogólnie ten projekt jest skomplikowany i kosztowny?

Ewentualnie podpowiedzieć czy wybrać może jakiś inny tańszy projekt. Dla wyjaśnienia dołączam nasze założenia co do wyboru projektu.

Nasze założenia:
nie oczekujemy jakiś udziwnień i super nowoczesności – po prostu ma być wygodnie i ma się podobać, nie szukamy projektów nie sprawdzonych
chcemy budować metodą gospodarczą – zatrudniając nieduże ekipy do realizacji etapów, w wykończeniu może będzie mogła pomóc rodzina
projekt raczej klasyczny niż nowoczesny
dom z poddaszem – około 130 do 150m max
ogrzewanie: paliwo stałe, pewnie ekogroszek
kominek bardzie ozdobny niż do ogrzewania
parter – ogrzewanie podłogowe, poddasze grzejniki
wentylacja grawitacyjna
wybór technologi budowy – mury itp – nie mamy tu wiedzy ale zależy nam na czymś nie za drogim i sprawdzonym
na dachu dachówki
balkony, klinkierowe ozdoby, zaokrąglone okna itp - na tym mi nie zależy i to pewnie uprościmy w projekcie

Układ mieszkania:

parter:
salon z kominkiem
kuchnia z jadalnią lub duża kuchnia (wolę duża kuchnię niż wielki salon)
mały pokój na biuro (prowadzę firmę), dobrze jakby wejście do niego nie wymagało kręcenia się po reszcie domu
spiżarnia nieobowiązkowo ale mogła by być
garaż na 1 samochód
ubikacja + może prysznic

piętro
sypialnia
duża łazienka
dwa pokoje dla dzieci

Chciałbym aby dom miał piwnicę (tam kotłownię, miejsce na wszelkie graty i domowe skarby) ale mało który projekt je posiada