PDA

Zobacz pełną wersję : Głośniki do zabudowy



ewa__77
28-01-2013, 20:05
Jak w temacie. Czy ktoś mógłby przybliżyć temat. Najchętnij kupiłabym jakiś komplet, bo zupełnie się na tym nie znam. Jednak z tego co znalazłam w necie to raczej trzeba dobierać poszczególne elementy osobno. I najważniejsze pytanie czy tego typu głośniki
http://allegro.pl/zestaw-taga-harmony-5-1-instalacyjne-do-zabudowy-i2951712335.html
są do bezpośredniego zamontowania we wnece podkutej w ścianie lub zabudowie gk czy należy do nich jeszcze dokupić jakąś "skrzynkę"?

syper
18-02-2013, 21:41
Jakimś szczególnym audiofilem nie jestem ale jedno wiem na pewno, że na jakość dźwięku mają wpływ nie tylko same głośniki ale też obudowa w jakiej siedzą. Dla uproszczenia posłuchaj głośników w plastikowych obudowach i drewnianych - różnica jest znacząca. Nie wiem co prawda jak brzmią te do zabudowy ale skoro nawet JBL takie produkuje to może jednak coś w tym jest. Tym nie mniej skłaniałbym się raczej w tym przypadku do produktów markowych - Taga oferuje produkty dobrej jakości w przystępnej cenie ale to opinie dotyczące raczej zestawów wolnostojących.
Co do montażu to musisz mieć po prostu "dziurę" :)

firewall
19-02-2013, 06:33
Zwykle osadza się ramkę montażową do dziury. A dopiero potem montuje się głośniki.

Semafori
04-09-2014, 17:10
Koleżance nie zależy na dobrych głośnikach tylko na wystroju wnętrza, tak więc jeżeli masz już gotowe dziurki :) to pozostaje dobranie poszczególnych elementów jeżeli nie to proponowałbym kupić jakiś zestaw a wnęki dopasować do głośników

pick
08-09-2014, 14:14
Drewniana ramka, później pomalować i tyle. Będzie i ładnie wyglądało i ładnie grało.

S***mee
12-09-2014, 11:56
Witaj,

Warto zastosować jakąkolwiek obudowę żeby przynajmniej uchronić te głośniki przed zabrudzeniem. Co do polepszenia jakości brzmienia, przy tej klasie sprzętu raczej nie będzie to miało znaczenia.
Warto wzmocnić miejsce montażu przynajmniej dla głośników przednich i centralnego oraz upewnić się że drgania nie będą przenoszone po konstrukcji ścianki.
Jeśli zamierzasz zamontować subwoofer to zwróć uwagę że jest to głośnik pasywny - musisz podłączyć dodatkowy wzmacniacz. Większość współczesnych amplitunerów dla subwoofera ma tylko wyjście liniowe w które możesz wpiąć bezpośrednio tylko subwoofery aktywne.