PDA

Zobacz pełną wersję : instalacja oswietleniowa na poddaszu



nowy1234
29-01-2013, 19:04
Mam nieużytkowe poddasze, jest tam wyciagniety jeden kabel zasilajacy z rozdzielni. Chcialbym zrobic jeden punkt swietlny, w zwiazku z tym prosze o pomoc jak poprowadzic i polaczyc kable od zarowki do wylacznika i tego zasilajacego przewodu.

witu102
30-01-2013, 11:49
Przepraszam bardzo, ale pytając jak rozprowadzić kable do żarówki i włącznika wykazujesz się na tyle dużą niewiedzą, że osobiście polecałbym poprosić elektryka który okablował resztę domu (lub innego) aby wykonał to za Ciebie, nie jest to filozofia specjalna, ale w związku, że chcesz to wykonać na poddaszu nieużytkowym może lepiej aby nie doszło tam do spięcia czy innego incydentu, który sprawi, ze nie poznasz swojego domu po powrocie z pracy

Tu masz kilka przykładów:
https://www.google.pl/search?q=w%C5%82%C4%85cznik+%C5%9Bwiat%C5%82a+pod% C5%82%C4%85czenie&hl=pl&client=firefox-a&hs=BsC&tbo=d&rls=org.mozilla:pl:official&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=0AgJUZyuM4TotQbmxIC4Bw&ved=0CAoQ_AUoAA&biw=1525&bih=743#imgrc=_

fenix2
30-01-2013, 22:48
Mam nieużytkowe poddasze, jest tam wyciagniety jeden kabel zasilajacy z rozdzielni. Chcialbym zrobic jeden punkt swietlny, w zwiazku z tym prosze o pomoc jak poprowadzic i polaczyc kable od zarowki do wylacznika i tego zasilajacego przewodu.

Tak jak wyżej napisano. Lepiej się za to nie zabieraj.

nowy1234
02-02-2013, 18:04
jak rozprowadzic to wiem, tylko chce zrobic w opcji bez puszek laczeniowych, Mam wyciagniete 5 obwodow na to poddasze. gniazdka rozciagnalem, teraz czas na oswietlenie. rozumiem, ze wyprowadzam kabel glowny plus kabel do punktu oswietlenia i jako trzeci kabel ktory prowadzi do nastepnego pomieszczenia.problem w tym, ze nie wiem jak polaczyc to w samej puszczce.

witu102
03-02-2013, 11:39
jak rozprowadzic to wiem, tylko chce zrobic w opcji bez puszek laczeniowych, Mam wyciagniete 5 obwodow na to poddasze. gniazdka rozciagnalem, teraz czas na oswietlenie. rozumiem, ze wyprowadzam kabel glowny plus kabel do punktu oswietlenia i jako trzeci kabel ktory prowadzi do nastepnego pomieszczenia.problem w tym, ze nie wiem jak polaczyc to w samej puszczce.

O co chodzi? bo ja już się pogubiłem...

nowy1234
03-02-2013, 19:31
chodzi o to ze jedyne puszki ktore zostana wykorzystane to polaczen topuszki od przelacznikow

witu102
03-02-2013, 20:40
no to puść kabel zasilający przez puszkę od włącznika, a żyłę L puść przez włącznik, żeby przerywał na niej i gotowe...