PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrodzenie ala klinkier .



Marek Mikołajczyk
30-01-2013, 10:04
Witam.
Jestem na etapie wyboru ogrodzenia ,znalazłem ogrodzenie ala klinkier http://allegro.pl/slupki-murki-ala-klinkier-terminy-2013-10-taniej-i2985919945.html .
Czy może już ktoś z Was to ma u siebie . Chodzi mi jak to wygląda po paru latach , czy jest trwałe .Czy można to zobaczyć w realu w okolicach Warszawy rembertów .
Pozdrawiam.

twister718
30-01-2013, 13:08
Witam
Elementy do złudzenia przypominąj klinkier ale pokusił bym się o stwierdzenie że zdj 7 licząc od góry (przedstawiające żółte ogrodzenie, to nad tym żółtym pojedyńczym slupkiem) to zdj normalnego ogrodzenia z klinkieru, fuga jakaś głębsza niż na tych pojedyńczych slupkach. Szkoda że nie pokazali jak wyglada pojedyńczy element. Te elementy są robione z betonu, ktory jest ubijany recznie w formie lub wibrowany, wiec wszystko zalezy od tego jakie dają proporcje mieszając mase i myślę że jak sie nie uszkodzi mechanicznie to postoi dlugo, pytanie tylko jak długo wytrzymuje farba.

Pozdrawiam
Polakowski Kamil

grzegorz_si
30-01-2013, 19:29
...pytanie tylko jak długo wytrzymuje farba.
Pewnie tak długo jak na kostce betonowej: kilka lat. Potem wypłowieje i zrobi się paskudne.
Farbowany beton, to farbowany beton a klinkier to klinkier

twister718
30-01-2013, 20:12
Witam
Kostka jest barwiona pigmentem a na aukcji jest napisane ze 4 razy jest malowane tzn 4 warstwy farby nalozone, miałem styczność z farbą do betonu o podobnych wlaściwościach ktore oni podaja ale juz po pierwszym razie wszystko fajnie wygladalo i fajnie trzymalo oraz kolor po paru latach nie płowial, taki jakby chrolokauczuk sie tworzyl na powierzchni

Pozdrawiam
Polakowski Kamil

Balto
30-01-2013, 23:29
twister: jak jest barwiona pigmentem - to po diaska inne "zabezpieczenie". Albo - albo. Puigment musi być barwiony w pełnej masie dodatkowo musin wykorzystywać biały cement - w części kolorystyki, droższy niż "zwykły" cement. Po co malować. Się lepiej dopytaj...

twister718
31-01-2013, 07:08
Witam

Balto niezbyt rozumiem Twoj post, prosze napisz mi to jaśniej bym zrozumiał

Nie produkuje kostki brukowej i nie wiem dokładnie co jest dodawane przy produkcji, wiem że jest barwiona pigmenrem, wiem ze aby uzyskac jasniejsze kolory jest dodawany bialy cement i wiem ze po jakimś czasie lub niekiedy od razu jest impregnowana, impregnator "wyciaga" kolor by był bardziej wyrazisty i pewnie tez zabespiecza powierzchnie

Czytając swojego poprzedniego posta może źle brzmiała pierwsza część zdania bo szybko czytając można bylo odnieść wrazenie że pisze o kostce czyli o cegiełce na murku ala klinkier

Pozdrawiam
Polakowski Kamil

Balto
31-01-2013, 19:34
twister: albo - albo. Przepraszam, pisałem po wyjeździe na Budmę w Poznaniu... nvmd...Jeżeli masz takie formy, w ogóle coś robione na bazie cementu to : albo malujesz taką czy inną farbą - albo barwisz w masie lub powierzchniowo (patrz takie różne dziwne kolory jesieni w bruku). Malowanie betonu barwionego w masie mija się z celem. Nie daje nic. Przy okazji część producentów może impregnować by n.p. nie nabierało w takim tempie brudu, nie było nalotów. Ale impregnat nie jest farbą i nie ma takiej roli do spełnienia...

twister718
01-02-2013, 07:52
Jeżeli masz takie formy, w ogóle coś robione na bazie cementu to : albo malujesz taką czy inną farbą - albo barwisz w masie lub powierzchniowo (patrz takie różne dziwne kolory jesieni w bruku). ...
... . Przy okazji część producentów może impregnować by n.p. nie nabierało w takim tempie brudu, nie było nalotów. Ale impregnat nie jest farbą i nie ma takiej roli do spełnienia...

Z tymi dwoma stwierdzeniami sie w zupełności zgodze.

Pozdrawiam
Polakowski Kamil

Balto
01-02-2013, 18:48
Małe pytanie: a jak sprawdzisz czy są cztery czy dwie czy jedna warstwa farby?

twister718
02-02-2013, 07:51
Tego nie sprawdze, trzeba by wierzyć producentowi, chociaż tak na chłopski rozum to po co aż cztery razy to malować? Ze niby solidniejsze po czwartym malowaniu? Trzeba by zapytać producenta.

Pozdrawiam
Polakowski Kamil

Balto
02-02-2013, 23:06
Malowane cztery razy? Malowane dwa razy? W takie cuda nie wierze - jak już to malują raz. Poza tym - jeśli miałbym wybierać - to wolę barwione w masie. Przynajmniej nie będzie różnicy kolorów jak coś wyjdzie. Chyba, że część elementu robiona jest na szarym cemencie a część na białym, ale wątpię. W takich sprawach raczej wszystko na jednym rodzaju cementu...

Blechert
03-02-2013, 08:59
Ciekawe jaka jest różnica cenowa pomiędzy klinkierem a podróbką klinkieru?
Jeżeli różnica nie wynosi minimum 50%, to bym tego nie kupował, bo beton dużo bardziej zmienia się wraz z upływem czasu niż klinkier.

Balto
03-02-2013, 19:46
blechert: nie wiem jaka ale sztuczny kamień elewacyjny (betonowy) w zależności od koloru można dostać od 40 kilku złotych za metr, ładne kolory - nawet 80....
Pytanie kolejne: ile kosztuje dobry klinkier a ile "najtańszy". Sam wiesz jaka to różnica...

grzegorz_si
04-02-2013, 06:54
blechert: nie wiem jaka ale sztuczny kamień elewacyjny (betonowy) w zależności od koloru można dostać od 40 kilku złotych za metr, ładne kolory - nawet 80....
Pytanie kolejne: ile kosztuje dobry klinkier a ile "najtańszy". Sam wiesz jaka to różnica...

Ja widziałem po kilku latach taki betonowy elewacyjny kamień - wyglądał okropnie. Zrobił się szarawy, wybladł, w wielu miejscach stracił kolor.
Nawet najtańszy klinkier nie będzie tracił koloru. Może mieć nieco większą nasiąkliwość i gorzej wymiary trzymać.

Balto
04-02-2013, 19:26
grzegorz: ja opisuję ceny producentów, o których wiem że maniany nie odwalają. Z drugiej strony to decyzja kupującego. Odbarwienia czy blaknięcie koloru jest niemal na pewno spowodowane jakością użytych materiałów, oraz tym czy był malowany czy barwiony w masie, jakich pigmentów użyto i tak dalej.
W kwestii cegły czy klinkieru najważniejszy jest wykonawca:) Kilka robót typu majstersztyk widziałem.

grzegorz_si
04-02-2013, 20:07
grzegorz: ja opisuję ceny producentów, o których wiem że maniany nie odwalają. Z drugiej strony to decyzja kupującego. Odbarwienia czy blaknięcie koloru jest niemal na pewno spowodowane jakością użytych materiałów, oraz tym czy był malowany czy barwiony w masie, jakich pigmentów użyto i tak dalej.
W kwestii cegły czy klinkieru najważniejszy jest wykonawca:) Kilka robót typu majstersztyk widziałem.

Ja 'majstersztyków' też już w życiu wiele zobaczyłem. Jednym z nich jest np. mój dach. Przynajmniej nie cieknie, ale jest tak krzywo położony, że za każdym razem jak na niego patrzę to mam ochotę powiesić majstrów.
Wracając do tematu: nie widziałem nigdy kilkuletniego (tak minimum 7 lat) farbowanego betonu, który wyglądałby w porządku. NIGDY! Ani barwionego w masie ani malowanego.
Może nie wszystko widziałem, ale nie uwierzę, zanim ktoś mi takowego nie pokaże :) Minimum 7 lat.

Balto
05-02-2013, 19:58
Ja pisałem o prawdziwych majstersztykach a nie o "tym co się wydaje że jest...". Tak naprawdę w takim wypadku wszystko jest kwestią użycia składników, na które w przypadku betonu składa się cement, piasek, żwir (tu i jakość i frakcje) oraz chemia, a także sam sposób w jaki dany element jest produkowany...
Przy okazji sam znam kilka robót, gdzie klient nie zabezpieczył po raz wtóry po jakimś czasie kamienia, albo "nie uporządkował" okolicy - efekt jest z serii szczęka opada i nie wiadomo gdzie się podziać - bo jakaś ziemia, jakieś zacieki z traw jakieś strumyczki wody.
W kwestii zaś klinkieru - kluczową sprawą jest jakość zaprawy na jakiej jest on murowany... czyli znów kłania się cement.

norbert27
05-02-2013, 21:02
Witam.
Odnośnie tematu. Trochę siedzę w temacie ogrodzeń, i sugerowałbym zastanowić się nad tymi produktami klinkiero-podobnymi. Nie miałem jak na razie do czynienia z tymi produktami, ale klinkier to klinkier. Jeśli jest porządnie wymurowany, to gwarancja że nie będzie z nim niespodzianek w przyszłości. Mam w rodzinie osobę, która ma słupki a-la klinkier i szczerze po 6 czy 7 latach nie wygląda to najlepiej, kwalifikuje się do wymiany, bo po prostu po zimie popękał.
Pozdrawiam

Ps. Jeśli o mnie chodzi, to jestem zdania, że skoro ma to być inwestycja na długie lata, a najważniejsze, dla siebie, lepiej dołożyć, i wybrać klinkier.

stk90
11-03-2013, 10:03
Cześć! Mam kilka pytań dotyczących montażu takich słupków ala klinkier. Jak należy wykonać stopę fundamentową? Czy ma być szersza niż słupek, czy identycznych wymiarów? Ma być zbrojona? Na głębokość przemarzania? Można wypuścić z niej kable do napędu, podświetlanego numeru domu, wideodomofonu? Czy zawiasy montowane na kołki rozporowe wystarczą do utrzymania bramy skrzydłowej o szerokości około 3,5m?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

twister718
11-03-2013, 19:11
Cześć! Mam kilka pytań dotyczących montażu takich słupków ala klinkier. Jak należy wykonać stopę fundamentową? Czy ma być szersza niż słupek, czy identycznych wymiarów? Ma być zbrojona? Na głębokość przemarzania? Można wypuścić z niej kable do napędu, podświetlanego numeru domu, wideodomofonu? Czy zawiasy montowane na kołki rozporowe wystarczą do utrzymania bramy skrzydłowej o szerokości około 3,5m?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Witam

Może być identycznych wymiarów stopa fundamentowa ale musi być zazbrojona od samego spodu i fundamencik wykopany na głebokość przemarzania, w środek proponuje włożyć "peszel" a w nim kable i wypuścić ze słupka na odpowiedniej wysokości. Co do zawiasów na kołki nie wytrzyma, popękają bloczki, tam gdzie ma być zawias wypuść płaskownik metalowy ze słupka i ta część która jest wewnatrz słupka przyspawaj do zbrojenia a do tej części co wystaje ze słupka przyspawaj zawias przy montowaniu bramy

Pozdrawiam
Polakowski Kamil

kinka
14-03-2013, 11:37
Witam,u nas były robione takie słupki,kupione w stanie surowym (szare) i malowane przeze mnie farbą do betonu 3x razy-wcześniej podkładem.Ze zrobieniem fugi było ciężko i drugi raz bym tego na pewno nie robiła,wolałabym kupić już pomalowane.Jak widać stopa fundamentowa jest szersza i zbrojona tak jak i murki,które potem zostały zalane betonem.Obecnie jest już ogrodzenie dwustronny płotek,mąż sam robił.Gdybym miała ponownie wybierać zrobiłabym z klinkieru,bo po podliczeniu kosztów wyszło na to samo,farba jest dosyć droga,do tego sztachety malowane 3 x razy,wszystko razem ok 2 tys a to tylko 2 przęsła i furtka.
Oto wyniki mojej pracy:

PRZEMIR
15-03-2013, 20:05
słupki i murki zbrojone stalą a nie siatką elewacyjną, które mają grube masywne ścianki, wytrzymają nie krócej niż z cegły klinkierowej, farba AKSILBET którą są odpowiednio pokryte te elementy wytrzymuje min 7-8 lat, a renowacja jest dziecinnie prosta, należy wyczyścić, zagruntować i pomalować najpierw fugi, a potem cegiełki twardym wałkiem- mamy nowy słupek czy murek, z klinkierem niewiele da się zrobić (wykwity i inne rzeczy, kiepska sprawa)
sprawa kosztów to już zupełnie inna bajka
jeśli ktoś sobie policzył tylko cegła i robocizna, to niech się nie rozczaruje jak ich majster podliczy i wszystko sobie podsumuje, sam daszek klinkier to koszt ok 80-100 zł, drugie tyle obsadzenie, nie mówię już o kosztownym wylewaniu całego fundamentu (pod ala klinkier, tylko ławy), poza tym montaż gotowych elementów też nie jest skomplikowany, jeśli ktoś ma chęci i możliwości z pewnością sam go wykona.
PODSUMOWUJĄC
jeśli ktoś nie liczy się bardzo z pieniędzmi, może wybrać klinkier
jeśli ktoś chce mieć, ładne i solidne ogrodzenie za co najmniej 2 razy mniejsze pieniądze (efekt ten sam) powinien wybrać ala klinkier

grzegorz_si
15-03-2013, 20:34
słupki i murki zbrojone stalą a nie siatką elewacyjną, które mają grube masywne ścianki, wytrzymają nie krócej niż z cegły klinkierowej, farba AKSILBET którą są odpowiednio pokryte te elementy wytrzymuje min 7-8 lat, a renowacja jest dziecinnie prosta, należy wyczyścić, zagruntować i pomalować najpierw fugi, a potem cegiełki twardym wałkiem- mamy nowy słupek czy murek, z klinkierem niewiele da się zrobić (wykwity i inne rzeczy, kiepska sprawa)
sprawa kosztów to już zupełnie inna bajka
jeśli ktoś sobie policzył tylko cegła i robocizna, to niech się nie rozczaruje jak ich majster podliczy i wszystko sobie podsumuje, sam daszek klinkier to koszt ok 80-100 zł, drugie tyle obsadzenie, nie mówię już o kosztownym wylewaniu całego fundamentu (pod ala klinkier, tylko ławy), poza tym montaż gotowych elementów też nie jest skomplikowany, jeśli ktoś ma chęci i możliwości z pewnością sam go wykona.
PODSUMOWUJĄC
jeśli ktoś nie liczy się bardzo z pieniędzmi, może wybrać klinkier
jeśli ktoś chce mieć, ładne i solidne ogrodzenie za co najmniej 2 razy mniejsze pieniądze (efekt ten sam) powinien wybrać ala klinkier

Ej, bo na betonie to wykwitów nie ma?
Ja mam ogrodzenie klinkierowe już 4 lata i wykwitów jeszcze nie widziałem.
Osadzenie czapki to 80 zł? Ja bym takiego naciągacza wywalił na zbity pysk. Osadzenie czapki to kilka minut roboty, za co tu 80 zł?
Daszek fakt tyle kosztuje, ale przynajmniej farba z niego nie złazi.
Farba do betonu ma jeszcze jedną bardzo brzydką wadę: ludzi się złuszczać, a wtedy taka renowacja do "dziecinnie prostych" nie należy, generalnie cała renowacja również. Jak ja bym miał fugi bazgrolić pędzelkiem co 5 lat (w 8 lat nie wierzę) to by mnie szlak trafił.
Z resztą powyżej już pisała osoba, która to na własnej skórze przeżyła i twierdzi, że niewiele zaoszczędziła. Ja jej wierzę.

Balto
15-03-2013, 21:13
To czy są wykwity zależy od tego jaki cement był użyty, jaki był skład mieszanki użytej do murowania / osadzenia tych klinkieropodobnych elementów.Tzw daszek można zrobić z fragmentów cegły lub kamienia, albo kupić klinkierowy czy klinkieropodobny gotowy i wówczas koszt jego osadzenia nie jest duży. Morał najpierw wybierz co chcesz: klinkier czy coś co go udaje, wielkość tego; potem znajdziesz fachowca w końcu ruszysz z robotą. To wcześniejszy uwarunkuje to jak będzie wyglądał fundament.

PRZEMIR
16-03-2013, 07:52
Ej, bo na betonie to wykwitów nie ma?
Ja mam ogrodzenie klinkierowe już 4 lata i wykwitów jeszcze nie widziałem.
Osadzenie czapki to 80 zł? Ja bym takiego naciągacza wywalił na zbity pysk. Osadzenie czapki to kilka minut roboty, za co tu 80 zł?
Daszek fakt tyle kosztuje, ale przynajmniej farba z niego nie złazi.
Farba do betonu ma jeszcze jedną bardzo brzydką wadę: ludzi się złuszczać, a wtedy taka renowacja do "dziecinnie prostych" nie należy, generalnie cała renowacja również. Jak ja bym miał fugi bazgrolić pędzelkiem co 5 lat (w 8 lat nie wierzę) to by mnie szlak trafił.
Z resztą powyżej już pisała osoba, która to na własnej skórze przeżyła i twierdzi, że niewiele zaoszczędziła. Ja jej wierzę.

to zobaczysz co będziesz miał po 10, jeśli ktoś nie wierzy że koszty zrobienia ogrodzenia z klinkieru są względnie małe, to niech poprosi majstra o całościową wycenę, razem z towarem, wtedy się przekona, a pełno jest teraz na rynku ,,fachmanów którzy papłają po 2,2 zł/szt, jakość wykonania wiadoma, dobry fachowiec się ceni.
Mówisz że z czapki malowanej, zchodzi farba, chyba jak ją pomalujesz plakatówką, renowacja jak już wspomniałem jest bardzo prosta, i szybka jeden element można odnowić w niecałą godzinę, fugi można malować np sprężarką i pistoletem z wąskim strumieniem, i nic nie szkodzi że farba wyjdzie na cegiełkę, ona bardzo dobrze kryje po 3-4 warstwach jest idealnie pokryty, a mówiąc że koszty takiego ogrodzenia są takie same jak z klinkieru, to jawna ściema, każdy chyba umie liczyć.

grzegorz_si
16-03-2013, 19:15
to zobaczysz co będziesz miał po 10, jeśli ktoś nie wierzy że koszty zrobienia ogrodzenia z klinkieru są względnie małe, to niech poprosi majstra o całościową wycenę, razem z towarem, wtedy się przekona, a pełno jest teraz na rynku ,,fachmanów którzy papłają po 2,2 zł/szt, jakość wykonania wiadoma, dobry fachowiec się ceni.
Mówisz że z czapki malowanej, zchodzi farba, chyba jak ją pomalujesz plakatówką, renowacja jak już wspomniałem jest bardzo prosta, i szybka jeden element można odnowić w niecałą godzinę, fugi można malować np sprężarką i pistoletem z wąskim strumieniem, i nic nie szkodzi że farba wyjdzie na cegiełkę, ona bardzo dobrze kryje po 3-4 warstwach jest idealnie pokryty, a mówiąc że koszty takiego ogrodzenia są takie same jak z klinkieru, to jawna ściema, każdy chyba umie liczyć.

Ty swoje chwalisz bo to sprzedajesz i z tego żyjesz, więc co masz pisać?
Za 2.20 zł sztuka to jest cena raczej z wysokiej półki i jak mi koleś za 2,20 "popapła" to jakaś patologia.
Z resztą murowanie z klinkieru to żadna filozofia i każdy względnie rozgarnięty murarz to potrafi.
Generalnie uważam, że klinkier to klinkier a beton udający klinkier wygląda po prostu pokracznie, tak jak beton udający kamień naturalny. Jedno i drugie wygląda fajnie, ale na zdjęciach i jak jest nowe.
Nie widziałem jeszcze farby do betonu, która nie złazi z tegoż betonu po kilku latach. Każdy umie liczyć i policzy sobie ile go będzie kosztowała renowacja ogrodzenia co 5 lat.
Generalnie nie ma się co kłócić, bo jak widzę każdy wie swoje :)

kinka
16-03-2013, 21:21
Trzeba jeszcze wziąść pod uwagę ile tego ogrodzenia będzie,u nas jest niewiele dlatego koszty byłyby porównywalne.Jeśli chodzi o malowanie to fugi były robione na końcu malutkim płaskim pędzelkiem i wykonanie 4 słupków zajęło mi 3 długie dni.

PRZEMIR
17-03-2013, 12:02
Ty swoje chwalisz bo to sprzedajesz i z tego żyjesz, więc co masz pisać?
Za 2.20 zł sztuka to jest cena raczej z wysokiej półki i jak mi koleś za 2,20 "popapła" to jakaś patologia.
Z resztą murowanie z klinkieru to żadna filozofia i każdy względnie rozgarnięty murarz to potrafi.
Generalnie uważam, że klinkier to klinkier a beton udający klinkier wygląda po prostu pokracznie, tak jak beton udający kamień naturalny. Jedno i drugie wygląda fajnie, ale na zdjęciach i jak jest nowe.
Nie widziałem jeszcze farby do betonu, która nie złazi z tegoż betonu po kilku latach. Każdy umie liczyć i policzy sobie ile go będzie kosztowała renowacja ogrodzenia co 5 lat.
Generalnie nie ma się co kłócić, bo jak widzę każdy wie swoje :)

Wiadomo że nie ma co się kłócić, bo tak jak powiedziałem jeśli ktoś się nie liczy z kasą powinien wybrać murowany klinkier, ale wiadomo jak jest obecnie w Polsce, jeśli ktoś chce mieć ładne ogrodzenie za o połowe mniejsze pieniądze powinien wybrać ala klinkier, bo porównując jakość =cena jest bezkonkurencyjne, a jeśli chodzi o wygląd na żywo wygląda jeszcze ładniej, mogę powiedzieć o kilku przypadkach kiedy nawet doświadczony murarz nie był w stanie stwierdzić z bliska czy jest to imitacja, dopiero po dotknięciu, jeśli ktoś nie wierzy powinien obejrzeć na żywo. Oczywiście jest wielu producentów którzy nie patrzą na jakość, i nie wygląda to za specjalnie, my zachowaliśmy oryginalne rozmiary, oraz po wyjęciu z form są odpowiednio sezonowane 21 dni (wiązanie betonu), ponadto stosujemy stalowe zbrojenie, więc są bardzo mocne, farba chroni beton przed erozją, więc nie ma mowy o tak zwanym wypłukiwaniu, a widziałem już wiele ogrodzeń murowanych klinkierem, gdzie po iluś latach fugi praktycznie nie było z powodu wypłukania, więc woda ma się gdzie dostawać, a po mrozach wiadomo co się może stać.
Odnośnie renowacji, to koszt odnowienia ok 20 m ogrodzenia to ok 150 zł, ponieważ farba jest bardzo wydajna i 5 L wystarcza nawet na 15 elementów, na fugi wystarczy 1 L, AKSILBET jest ogólnodostępna.

edde
17-03-2013, 12:31
oj, bzdety wypisujesz, jeszcze weźmie ktoś i Ci uwierzy... choć musiałby nie mieć oczu, rozumku,kalkulatora...
i jak sądzisz, uwierzą Tobie, ze to takie cudo, czy też użytkwniczce/posiadaczce, że zakup był pomyłką?

PRZEMIR
17-03-2013, 13:34
oj, bzdety wypisujesz, jeszcze weźmie ktoś i Ci uwierzy... choć musiałby nie mieć oczu, rozumku,kalkulatora...
i jak sądzisz, uwierzą Tobie, ze to takie cudo, czy też użytkwniczce/posiadaczce, że zakup był pomyłką?

pewnie zajmujesz się murarką klinkieru, i roboty nie masz ,kalkulatora to chyba ty nie masz, albo nie umiesz się nim poslugiwać, jeszcze nikt kto kupił ode mnie te elementy nie był rozczarowany, poprawkę należy wziąć również na to że są na rynku elementy zbrojone siatką elewacyjną, jeśli ktoś takie zakupił może być rozczarowany, słaba jakość i dziurki w cegłach, nasze są dobrze dogładzone i masywne, wytrzymują nawet upadek z wysokości (były testowane)
WSZYSTKICH NIEDOWIARKÓW ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA NA ŻYWO

Balto
17-03-2013, 21:55
Przemir: ech... nie wiem, czy śmiać się czy popłakać z wrażenia. To jaki jest beton i jaka fuga nie zależy od tego czy pomalujesz i co dołożysz, ale od tego ile i jakiego cementu użyłeś. Zasadniczo zbrojenie w takowych słupkach czy murze (przy założeniu, że klinkier tylko na zewnątrz a nie na całej grubości) to po to by ogrodzenie było mocniejsze. Nie trzeba go dużo ale jednak. Dalej - to czy i dlaczego trzeba sezonować sztuczną cegłę elewacyjną (betonową) wynika z tego jaki cement się stosuje. Przy okazji pełny czas wiązania cementu wedle normy to 28 dni, dla cementów typu I R jakieś 70% proc mocy jest uzyskiwane przy bodajże 3 czy 4 dniu, najdalej po 7, a nie po 21....

KK2012
18-03-2013, 12:55
Koszt zrobienia ogrodzenie z klinkieru i podróbki jest porównywalny. Oszczędność można zrobić sobie np. na przęsłach zakupując w markecie jakąś wybraną serię ocynkowanych, pomalowanych przęseł z gwarancją na kilka lat za 1/4 ceny kutego, z pełnego pręta. To ma jakiś sens, ale robienie imitacji, a później odświeżanie tego co kilka lat, modlenie sie, aby nic nie popękało, farba nie wyblakła i przede wszystkim aby było taniej itd.? Poza tym po podejściu do takiego ogrodzenie do razu widać, że to podróbka, efekt wizualny jest mizerny. No i konieczność odświeżania. Po cholerę sobie dokładać roboty do malowania tarasu, odświażenia budynku, prac w ogrodzie itd itp. Na początku sie chce, ale po kilku latach szał posiadania domu mija i tak naprawdę wszelkie konserwacje są tylko i wyłącznie uciążliwe pod względem czasu, kosztów, załatwiania.

Jeśli ktoś nie ma kasy na klinkier, a właściwie na jego robociznę (bo sam klinkier drogi nie jest) na rynku jest wiele innych rodzajów ogrodzeń, nie trzeba od razu iść w iluzję z nadzieją, że wyjdzie 3 razy taniej i będzie tak samo, bo nie będzie.

Ogrodzenie frontowe to i tak jeden z najśmieszniejszych elementów posiadłości, bo przecież stawiamy od kilkunastu do kilkudziesięciu metrów czegoś innego od siatki, która stanowi 80% ogrodzenia (ale jest pomiędzy sąsiadami, więc nie ma co się wykosztowywać...) . Robimy iluzję ładnego ogrodzenia (z jednej strony) i dodatkowo jeszcze mamy stawiać iluzję iluzji? W mojej opinii nie warto na frontowym ogrodzeniu przesadnie oszczędzać, gdyż lepiej zrobić raz a dobrze, albo wstrzymać się, postawić siatkę leśną na 2 lata i z czasem postawić właściwe. Sądziłem, że kto jak kto, ale budujący domu cechę cierpliwości nabyli z przymusu podczas kolejnych, wydawałoby się nie kończących się, etapów budowy domu i jego wykańczania.

PRZEMIR
18-03-2013, 18:46
Widzę że w tym temacie wypowiada się wielu producentów innego rodzaju ogrodzeń, próbując zrobić antyreklamę dla imitacji klinkieru, jednak w większości nie mają pojęcia o czym piszą, ja zajmuje się ich produkcją i mogę zagwarantować ich estetykę, większość moich klientów to osoby którym przedstawiono całościową wycenę ogrodzenia z klinkieru (po którym spuchła im głowa) i dali sobie spokój, prefabrykaty to przyszłość branży ogrodzeniowej.

kinka
18-03-2013, 19:42
Nie mam pojęcia o co chodzi z tą iluzją,każdy robi ogrodzenie według własnego gustu oczywiście zważając na koszty.My mamy dom w centrum miasta tylko 3m od ulicy,więc nie było mowy o siatce czy nawet ogrodzeniu kutym,bo chciałam się odgrodzić,dlatego stanęło na dwustronnym płotku i takich a nie innych słupkach.Szczerze mówiąc i kute ( z marketu) by taniej wyszło,a co do farby to wcale nie jest tania.Jednym słowem za dużo z tym roboty,jak już kupować to w kolorze albo zdecydować się na klinkier i samemu stawiać-wtedy można zaoszczędzić czas i pieniądze.

Balto
18-03-2013, 20:06
Przemir: nie jestem producentem cegły ani klinkru! Za to doskonale wiem co musi być spełnione by sztuczny klinkier nie blakł, by trzymał kolory, by nie kruszało, by fuga trzymała i tak dalej. Tak ogrodzenie musi być raz na ileś impregnowane, by nie brudziło się albo by bród można było zmyć. Podobnie jak i n.p. drewniane.
Stąd doskonale wiem, że kolory w betonie i to tego typu tak drogiego jak imitacje betonowe klinkru, kamieni naturalnych czy różnych daszków etc są i muszą być trwałe. Malowanie jest bez sensu, bo jak coś odpadnie wówczas będzie jajo... a przecież zawsze ktoś coś może uderzyć, odłamać etc.

edde
18-03-2013, 22:38
Widzę że w tym temacie wypowiada się wielu producentów innego rodzaju ogrodzeń, próbując zrobić antyreklamę dla imitacji klinkieru,.....
toś chyba ślepy przynajmniej na jedna gałkę, bo ja tu widzę samych forumowiczów poza tobą nie związnych z produkcją żadnych ogrodzeń, antyreklamy robić nie trzeba, popatrzyć wystarczy po ulicach na kilkuletni klinkier i kilkuletni beton


..... jednak w większości nie mają pojęcia o czym piszą,.....
oj pewnie mają większe pojęcie od ciebie, i mózgi nie zaślepione lakierowanym betonem


... ja zajmuje się ich produkcją i mogę zagwarantować ich estetykę,...
ta, pisz śmiało, klawiatura wszystko zniesie, a z ciekawości na ile lat ta gwarancja? 10? 15? 20? i oczywiście bez corocznych konserwacji drogimi farbami? i na piśmie?


......., większość moich klientów to osoby którym przedstawiono całościową wycenę ogrodzenia z klinkieru (po którym spuchła im głowa) i dali sobie spokój, ...
oj, całkiem mozliwe ze spuchnie im ona wielokrotnie jeszcze od betonowej imitacji klinkieru... ;)


...prefabrykaty to przyszłość branży ogrodzeniowej.
:) chciałbyś ;) i owszem prefabrykaty w ogrodzeniach były, są i będą ale raczej podróby klinkieru rynku nie zwojowały i chyba im to nie grozi, dla ciebie: niestety ;)
i wogóle to czy nie zauważasz ze swoimi maniakalnymi wypowiedziami więcej klientów i rynku tracisz niż zyskujesz?

KK2012
19-03-2013, 08:03
Nie mam pojęcia o co chodzi z tą iluzją,każdy robi ogrodzenie według własnego gustu oczywiście zważając na koszty.My mamy dom w centrum miasta tylko 3m od ulicy,więc nie było mowy o siatce czy nawet ogrodzeniu kutym,bo chciałam się odgrodzić,dlatego stanęło na dwustronnym płotku i takich a nie innych słupkach.Szczerze mówiąc i kute ( z marketu) by taniej wyszło,a co do farby to wcale nie jest tania.Jednym słowem za dużo z tym roboty,jak już kupować to w kolorze albo zdecydować się na klinkier i samemu stawiać-wtedy można zaoszczędzić czas i pieniądze.

Chodzi o chłodzenie gorącej głowy. Niektórzy mają tak duże parcie na postawienie ogrodzenia frontowego, że idą w pół środki licząc, że oszukają rzeczywistości wmawiając sobie, że jeśli można mieć to samo za 1/3 ceny to po co przepłacać? Jeśli chcesz koniecznie klinkier, a nie masz na niego pieniędzy to się wstrzymaj ten rok czy dwa albo postaw coś innego (jak już koniecznie to ogrodzenie musi być na wczoraj), jest przecież dużo rodzajów ogrodzenia. Imitacja ma to do siebie, że nigdy nie będzie miała jakości i wyglądu oryginału. Jeszcze gorszą sprawą jest fakt, że często ta imitacja kosztuje podobnie jak oryginał po podliczeniu wszystkich kosztów (jest wypowiedź użytkownika tego typu rozwiązania w temacie), a wtedy taka decyzja zakupowa jest już kuriozalna.

Osobiście śmieszą mnie takie rzeczy kiedy ktoś próbuje sobie i innym coś wmówić. Oczywiście takiego czy innego wyboru nie osądzam, gdyż o gustach się nie dyskutuje chodzi mi jednak o pomysł i efekt jaki chce się uzyskać. Przypomina mi się kolega ze szkoły podstawowej, który chodził w butach Nike (lata 90, czasy gdzie buty były symbolem statusu i powodzenia rodziców ucznia) z tą różnicą, że butki były podróbką z łyżwą z garbem po środku, ale właściciel wmawiał sobie i innym, że przecież to prawie to samo. Z takich rzeczy można już drwić, bo tutaj nie chodzi o gusta, ale idiotyzm, hipokryzję.

PRZEMIR
19-03-2013, 10:56
forumowiczu edde, czy jak ci tam, ja przedstawiam przynajmniej, fakty, bo coś mogę w tym temacie się wypowiedzięć , a patrząc na twoje impertynenckie wypowiedzi w innych tematach, wygląda na to że stroisz wszechwiedzącego, a powiedzenie mówi że krowa która dużo muczy mało mleka daje.
A moich klientów się nie martw bo byś się zdziwił.

kamilo34
19-03-2013, 11:32
Witam
Ja u siebie zrobiłem ogrodzenie z takich elementów, na 48 m wyszło mnie razem z zalewaniem tych ław troche ponad 8000 zł, montaż robiłem sobie sam, nie jest zbyt zkomplikowany, w sumie zajeło mi to 4 dni, wcześniej 2 ekipy wyceniały mi to ogrodzenie z murowanego klinkieru, wyszło niemalże 2,5 razy drożej. Efekt jest całkiem przyzwoity, nikt kto je oglądał nie był w stanie zauważyć różnicy od prawdziwego klinkieru, być może dlatego że wiele osób nie wie że coś takiego istnieje:)
Ja polecam.

KK2012
19-03-2013, 12:48
PRZEMIR mógłbyś się bardziej wysilić jeśli już tworzysz nowe konto użytkownika, aby potwierdzić swoje wyimaginowane tezy na przykładzie jakiegoś "zadowolonego użytkownika".

Nie rób z siebie idioty, nawet błędy ortograficzne i interpunkcyjne robisz w tych samych miejscach, następnym razem daj napisać tekst komuś innemu jeśli nie potrafisz dobrze zagrać.

Zawsze znajdą się ludzie, którzy wybiorą inne rozwiązanie od zaproponowanego przez ciebie. Próbując przekonać "internet", czyli wszystkich dorobisz się co najwyżej wrzodów na żołądku z wysiłku. Ludzie mają swój rozum i wiedzą, że z gówna bata się nie ukręci i imitacja zawsze będzie imitacją niezależnie od "klasy" firmy wykonawczej..

Balto
19-03-2013, 19:58
Jest kilka spraw które Przemir ładnie miesza:
1. Produkcja nie tylko imitacji klinkru ale i płytek elewacyjnych, w ogóle tego typu różnych elementów z betonu. Sukcesem betonu jest cement. Beton sam z siebie ma naturalne kolory: zwykle biele z delikatnymi odcieniami żółci czy szarości, oraz właśnie mocno szary. Barwi się takie rzeczy na pełnej grubości, co oznacza, że nawet jak się odłupie czy coś tam odpadnie - nie widać różnicy. Producentów takich rzeczy - znam i naprawdę nie malują swoich elementów... Nadrabiają to techniką produkcji
2. Klinkier czy szerzej cegła jest droższa i to dużo. Poza tym koszt ułożenia jest inny. Są bogatsi i biedniejsi. Jedni uważają, że po co przepłacać inni twierdzą że jeśli już ogrodzenie ma być z cegły to niech będzie to taka na tip top. Oczywiście są różni producenci cegły w tym klinkru. Tacy że z zamkniętymi oczami i tacy, że ich omijaj.
3. I jedne i drugie osadza się na klejach, których głównym składnikiem jest cement, a z tej racji każdy zdolny i nieco rozgarnięty człek może sobie go sam zrobić. Trzeba znać tylko klasę składników. Poza tym zwykle robiony przez uczciwą ekipę klajster na budowie (->zaprawa) jest lepszy od tego kupnego. Z bardzo wielu powodów).
4. Wdziałem i cegłę i klinkier i sztuczny kamień i naturalny którym obłożona była elewacja. Problemem jest tylko przygotowanie sciany (dokładność i staranność) i takie osadzenie tego czym obkładamy czy murujemyb by wszystko wytrzymało. Stąd w przypadku dużych obciążeń część ekip stara się w jakiś sposób zrobić tak, by się to na czymś wspierało, albo na dole daje o wiele mocniejsze kleje (przy mieszanym na budowie - więcej cementu) by wytrzymały one obciążenie...
5. Malowanie z zewnątrz farbami etc sztucznych - betonowych kamieni, cegieł, płytek uważam za głupotę...farba się złuszczy opadnie i zabawa gotowa...

grzegorz_si
24-03-2013, 09:29
Witam
Ja u siebie zrobiłem ogrodzenie z takich elementów, na 48 m wyszło mnie razem z zalewaniem tych ław troche ponad 8000 zł, montaż robiłem sobie sam, nie jest zbyt zkomplikowany, w sumie zajeło mi to 4 dni, wcześniej 2 ekipy wyceniały mi to ogrodzenie z murowanego klinkieru, wyszło niemalże 2,5 razy drożej. Efekt jest całkiem przyzwoity, nikt kto je oglądał nie był w stanie zauważyć różnicy od prawdziwego klinkieru, być może dlatego że wiele osób nie wie że coś takiego istnieje:)
Ja polecam.

HAHAHA! Pokaż zdjęcia PRZEMIR. Czemu nicka zmieniłeś? Skasowali Ci konto?
Poprosimy grzecznie o zdjęcia i takie z bliska też, w dobrej jakości. Sami ocenimy.
Co do malowania to potwierdzam swoje zdanie. Pytanie czy firma daje gwarancję na to, że farba wytrzyma te 10 lat, nie złuszczając się i nie płowiejąc?
OCZYWIŚCIE, ŻE DA! Problem w tym, że taka gwarancja jest gów... warta. Zawsze potem się dowiadujemy, że malowano np. w zbyt słoneczny dzień, albo zbyt zimny, albo zbyt pochmurny, albo kwaśne deszcze były, albo ptaszki kupki robiły, podłoże nie ten teges, nie impregnowane regularnie, nie impregnowane zalecanymi środkami producenta, itp.
Tyle mniej więcej warte są gwarancje producentów na polskim rynku!
Chciałem PRZEMIRA zgłosić jako spamera do admina forum, ale po zastanowieniu doszedłem do wniosku, że szkoda kasować ten wątek.
Nasz PRZEMIR zrobił sobie tutaj taką antyreklamę, że niech to wisi teraz latami i stanowi laurkę tego producenta :P

stk90
04-06-2013, 14:49
Będę montował niedługo 3 słupki ala klinkier (brama i furtka). Zastanawiam się czy bezpieczne będzie montowanie skrzynki przelotowej? Nie osłabi to zbytnio konkstrukcji słupka?

piotrx
30-07-2013, 07:23
Przy okazji tematu związanego z klinkierem, mam pytanie o wykończenie tarasu takimi płytkami. Chciałbym zapytać czy ktoś z was stosował może ten z paradyża - http://www.paradyz.com/plytki/klinkier
Pytam pod kątem trwałości. Chcę zainwestować w coś porządnego, żeby cena odpowiadała jakości. Potrzebuję płytek na podłogę, kilka schodków i kawałek ściany domu. Ewentualnie jeszcze jakiego innego producenta możecie polecić?